De grote en de kleine k Ruiker van kulturele aktiviteiten te Mere Kunst in Waasmunster Nieuwjaars receptie akademie Sint-Niklaas David Livingstone Jazzmessengers te gast in Honky Tonk Bunker te Dendermonde Temsenaar wint kunstprijs van de stad Ninove Bot: muziek van bij ons in Sint-Niklaas Kunst in 't Waasland 1 Hemes-trio koncerteert voor Piet Stautkring te Beveren Jazz uit Jamaica en de USA in Waas 22 - 27.1.1984 - De Voorpost roficij it. We Kleinkunstavond Davidsfonds^"1 01 Schoonaarde Op zaterdag 4 februari or- niemand zou mogen ganizeert de Davidsfonds sen. Een boeiende, onts afdeling van Schoonaarde nende avond voor me zijn achtste kleinkunsta- die houden van persooi vond. Dit jaar werd Jan De heid en kreativiteit. Wilde uitgenodigd. Een Kaarten kunnen nu kleinkunstenaar van for- worden besteld bij de maat die originele, spiritue- stuursleden van het le liederen brengt met zeer vidsfonds Schoonai goede teksten. Kortom een Kaarten kosten in vooi zanger die zowel jong als koop 60 en 100 fr.; aan oud kan boeien. kassa 120 fr. De av< wordt gegeven in de Pi Een avondje met Jan De chiale Zaal en start Wilde is een buitenkans die 20.00 uur. Bij wijze van proef wordt in de Honky Tonk bunker opnieuw aangeknoopt bij de vroegere traditie die wilde dat er iedere zaterdagavond gemusiceerd werd aan de Leopold n-laan. Het streefdoel is maandelijks een optreden te brengen van de huisvrienden van de Jeggpap, een maandelijkse sessie van een ander Belgisch orkest, tevens een optreden van een gereputeerde buitenlandse band (waarbij nog strengere normen zullen gehanteerd worden dan voorheen het geval was). De vierde zaterdag zou ter beschikking gehouden worden van klubs of verenigingen die in de gezellige bunker-ruimte zelf een koncert willen inrichten. Twee koncerten zijn deze Tnaanri januari reeds achter de rug. Op 14 januari was Rosa King te gast met haar begeleidingsgroep Upside Down. Hoge verwachtin gen waren gekoesterd door mensen die zich hadden la ten vertellen dat deze dame super de lukse was. Voor velen werd het echter nogal wat wennen aan haar sound en vooral aan die van haar muzikanten; niet iedereen was na afloop vol begeestering over de geda ne keuze... Dergelijk din gen gebeuren nu eenmaal indien men dient af te gaan op wat anderen vertellen. Maar het wel anders? Een ensemble programme ren kan een verrassing zijn; en verrassingen kun nen meevallen en tegen vallen... Het huisorkest van den Bert, de Miel en de anderen serveert geen verrassingen meer. Van hen zijn we de gelijke dingen gewend. Vo rige zaterdag waren ze van de partij; en dat zijn ze weer op zaterdag 4 februari. Nu zaterdag, 28 januari worden de David Livingsto ne Jazzmessengers op het podium gehaald. Deze band bestaat uit zeven jazzfana- ten, beweert de Honky Tonk Info van de Mon en (steeds meer van) de Paul. De muzikale veelzijdigheid van de band wordt onder streept door de zeer inter nationale achtergrond, de blazers, trommelaars en snaarvirtuozen zijn afkom stig uit Amerika, Neder land en uit ons eigen land je. Dit is een bewuste keuze met als doel de verschillen de interpretaties en vormen beter tot hun recht te laten komen. Naast uitgekiende arrange menten wordt zeer veel ruimte aan de individuele orkestleden gelaten om hun visie op de New Or- leansmuziek uit te dragen. De bezetting van de band: Willem Patrick (trombone). Dirk Nedermeyer (klari net), Ton Goossens (trom pet), Jan Van Ackoleyen of Ono De Bruyn (drums), Henk Van Beek (banjo), en Ad Van Berendonk (bass). Wie deze David Livingstone Jazzmessengers aan het werk wil zien en horen, kan terecht in Bastion V van de Leopoldlaan om 21 uur op zaterdag 28 januari, waar Mon en Walt hem/haar met open armen en/of kassa zul len ontvangen. Belangrijke jazzfiguren in de bunker om niet te mis sen: Max Collie op 3 maart en Dana Gillespie een week later. r De 23-jarige Temsese kunstschilder Luc Matthys, één der grote beloften van de jongste generatie kunstschilders, werd bekroond met de prijs voor plastische kunsten 1983 van de stad Ninove. Aan deze wedstrijd, die een groeiende belangstelling kent, namen niet minder dan 98 kunstenaars deel; zij dienden elk 3 werken voor te leggen, 52 werken van 35 kunstenaars werden geselekteerd voor de eindronde. Met zijn gouache «Twee naakten» werd Luc Matthys uit Temse uitgeroepen tot algemeen laureaat Bo vendien kreeg zijn gouache «Dérobade» een bijzon dere vermelding (een bijzondere vermelding kreeg ook een andere Temsenaar, Noèl Van Cauwenbergh, en wel voor twee werken, nl. «Roi des Flamands» (was) en «Belleman» (brons). De talentrijke Luc Matthys, geboren op 5 juli 1960, deed humaniorastudies aan het Sint-Jozefkollege te Sint-Niklaas, waarna hij vier jaar grafische kunsten (hogere graad) studeerde aan het Sint-Lukasinsti- tuut te Gent. In zijn jeugd volgde hij ook meerdere malen les de Akademie en Vaktekenschool van Temse. Matthys geldt als één der coming-men van de jong ste lichting kunstschilders. In tegenstelling tot de andere deelgemeenten is gaan op de balans van tien men te Mere praktisch geen dag zonder kulturele, jaar Vlaamse Werking. Het sport- of socio-kulturele aktiviteit. Het vereni- if ^oor de leden een uitzon- ^mgsleven tint ar welig«n vooral dei «rinteirerio- de leent Mei uitzonderlijk goed tot het inrichten te toten horen of van ontmoetingsavonden. ideeën voor te stellen. Men ww z. w* -n-e n kan zich aan een interes- Het Davidsfonds van Mere zoek brengen aan de kern- te ver£radermg ver- publiceerde haar tweede ge- oentrale ran Doel. Meer wachMn de „oeroud deelte Tan het programma preciese gegevens hierom- lustrum en nog deze maand heeft trent zullen later medege- - VTR-VAR-afdelim? men het traditioneel gewor- deeld worden. Wellicht Mefe riert jaar haar den ledenfeeet op 28 jsnua- wordt ook nog een koncert- tweede luatPum en treedt ri te 19.30 u in het Pateo- bezoek aangekondigd in m vaderlijk pres naat. Er is een fijn verzorgd apnl of mei doch hierover VOOI Nog de_ ledenmaal gevolgd door wordt nog uitgekeken naar „,.„d nm „n muziek, dans, spel en ont- een geschikte opvoering of uur Set spamiing Op 2 maart kro- wtvoering Mereland voor een toeristi- gen de bestuursleden, rnea- De vzw-Vlaams Centrum, avtmd met aenm menwerking met de VTB- in samenwerking met de Nationale Parken van afdeling Mere, Maurice De Heemkundige Kring van TTqAl. rte aanwezigen Wilde en Oswald Van Oo- Erpe-Mere houden op 3 fe- mee „ord(,n teghem op bezoek m het bruan te 20 u in het Hof ten vim Hof ten Dale. Het wordt een Dale voor de derde maal een Amerika en °ar,k- zij een «konfrontatie» tussen beide «Hollepottentocht»011 unieke klank-diamontage sprekers waarbij de TV- naar oude traditie en ter (met ter plaat8e opgenomen reeks over de kollaboratie gelegenheid van O.L- luiden) men des te zal behandeld worden. .Vrouw Lichtmis. Het beter kunnen genieten van Op 23 maart kunnen de le- wordt opnieuw een wande- landschappen den en belangstellenden ling van ongeveer een uur uit het „We8ten». Op terecht in het Patronaat langs rustige wegen waar dezelfde avond trou- voor een debat over Europe- naar hartelust met de bran- wenfl de zomerbrochure se verkiezingen. Guido dende pot kan gezwaaid voor(fe8teld worden en kan Naets, ons allerbekend, zal worden. Na de tocht is er glw>,gnHp toeristische do- voor deze avond als mode- gelegenheid tot het gebrui- kumentatie verkregen rator fungeren om de ge- ken van pannekoeken met worden sprekken in goede banen te koffie. De organisatoren leiden. Het wordt eveneens zorgen voor hollepotten Op 2 maart is er de «ver een zekere konfrontatie maar wie zijn eigen mate- broedering» met het Da- tussen Jan Verroken, Willy riaal wil meebrengen kan vidsfonds-Mere onder vorm Vemimmen, Jan Caudron dit gerust doen. van een gespreksavond en en Karei De Gucht. Een in- Op 24 februari, om 20 uur Qp 23 maart om 20 uur in tere8sante diskussie, op in het Hof ten Dale, worden bet Patronaat eveneens Europees vlak, kan hier de stichtende leden uitge- over de Europese verkie- best verwacht worden. nodigd op de statutaire al- zingen. De laatste aktiviteit om het gemene vergadering van de Vervolgens zijn er nog de win terprogramma af te vzw-Vlaams Centrum. De vaste aktiviteiten zoals de sluiten is een uitstap. Op 19 beheerraad zal, naast de ad- lessenreeks voor kantklos- mei, in de namiddag, kun- ministratieve en financiële aen, de avonden voor de ku- nen de leden een geleid be- verplichtingen, dieper in- Unaire kring en de weke- De GA en «IJsbreker» Men doet er goed aan, de manifestaties van de Gemeentelijke Akademie voor Beeldende Kunsten van Waasmunster in de gaten te houden. Het geslaagde Filmfestival Pablo Picasso (sept. '83), de onderscheiding van de tentoonstelling Robert Van Steen door de Belgische Vereniging voor Kunstcritici (okt. 1983) en de grote belangstelling voor de foto's door René Magntte, hebben tot een toenemende belangstelling voor de manifestaties omtrent de beeldende kunsten bijgedragen en dit zowel binnen als buiten de gemeente. Vandaag vrijdag 27 januari opent de tentoonstelling Wouter Stan Van der Hallen en op 14 en woensdag 15 februari worden telkens twee films over en met Willem De Kooning in één filmavond vertoond. Ten gevolge van de weerklank die bovenvermeld, uitgelezen programma genoot, werden de Vrienden van de GA uitgenodigd tot deelname aan het omstreden programma 'IJsbreker' van de Dienst Kunstzaken van de B.R.T.. Deze recht streekse uitzending gaat op woensdag 15 februari door. Ze omvat zoals steeds drie opnameplaataen. Eén daarvan is de GA (Galerij van de Akademie, Kerkstraat 9) waar die avond dus de filmvoorstelling omtrent Willem De Kooning loopt. Op dat moment zullen ook de tekeningen, pastels en akwareUen van Walter Vaes te bezichtigen zijn. De vernissage van deze tentoonstelling heeft plaats op vrijdag 10 februari. Wouter Stan Van der Hallen Teneinde het buitengewone werk voor vergetelheid te vrijwaren, hebben de Vrienden van de Akademie zich nu al voorgenomen in de loop van het seizoen 1984-1985 een tweede tentoonstelling Wouter Stan Van der Hallen te organiseren met olieverfschilderijen. Deel één omvat werken op papier en is te bekijken op 28 en 29 januari en op 4 en 5 februari. Zaterdagen van 14 tot 17 u. en zondagen van 10 tot 17 u. Ter gelegenheid van de vernissage zal Ivo Pauwels het werk inleiden op vrijdag 27 januari Het werk van Wouter Stan Van der Hallen (Lier 1941 - Mortsel 1978) getuigt van een overgave en toewijding, waarin hij alles van zichzelf gegeven heeft. Hij was een schilder die elke dag aan het werk was en die zijn kunstenaarsschap zo konsekwent vervulde dat hij, ook tijdens zijn reizen, elke hotelkamer waar hij verbleef meteen als atelier in gebruik nam. In wezen is zijn werk niet-figuratief, maar in vele van zijn schilderijen is nog een verwijzing naar figuratieve elementen en een reële herkenning van de dingen merkbaar. Bij zijn overlijden in 1978, op 37-jarige leeftijd, het deze kunstenaar een duizendtal schilderijen en nog meer tekeningen na. Walter Vaes De vernissage van de tentoonstelling Walter Vaes heeft plaats op vrijdag 10 februari om 20.30 uur. Jean F. Buyck, verbonden aan het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten te Antwerpen, zal bij deze gelegenheid het werk en de figuur Walter Vaes inleiden. Deze uitmuntende tentoonstelling, waarover later meer, is vrij toegankelijk op zaterdagen 11 en 18 februari en op zondagen 12 en 19 februari. Voor openings uren, zie tentoonstelling W.S. Van der Hallen. lijkse jogging (dinsdag en donderdag om 19 uur). De Heemkundige Kring van Erpe-Mere publiceerde het eerste nummer van de 24ste jaargang van hun tijdschrift «Mededelingen». Hierin wordt gehandeld over de Meeree Lotelingen na 1830. Dit artikel van A. DTioker is een rijke bron voor de familiekunde. Meerse dialektwoorden worden voortgezet door D. Lievens en D. De Boeck le verde een bijdrage over het onderwijs te Erpe vóór 1800. Een laatste artikel van de intussen overleden Y. Suys, handelt over een Merenaar die in 1723 te Hofstade vermoord werd. Deze Heemkundige Kring viert in 1984 zijn zilveren jubileum en zal eerlang een uitgebreid feestprogramma aan de leden kunnen voor leggen. Nu reeds is echter te onthouden de mis, die opgedragen wordt voor de afgestorven leden, op zater dag 18 februari te 18.30 u. Zondag 26 februari, wordt een bezoek gebracht aan het Bij loke-museum te Gent. Dit oudheidkundig museum, minder bekend door ons allemaal, is noch tans een van de vermaard- ste musea uit onze provin cie, ingericht in de gebou wen van de eeuwenoude ab dij en het hospitaal in de omgeving van de Leie. Wie deze uitstap wil meemaken (met eigen vervoer) wordt verzocht kontakt op te ne men met de bestuursleden. Terloops wordt ook de spe ciale uitgave aangekondigd van een brochure over de familie Van den Dorpe, een oude boerenfamilie die uit blonk door devotie en ar- JV Afscheid nemen, medailles uitreiken, tentoonstellingsprogramma voorstellen Ter gelegenheid van de nieuwjaarsreceptie van de stedelijke akademie voor schone kun sten van Sint-Niklaas werden op donderdag 19 januari vier mensen gevierd die de akade mie verlaten, kregen elf verdienstelijke leer lingen hun regerings- of stadsmedaille en werd het tentoonstellingsprogramma '84 voorgesteld. K. Heyman,.F. Rottiers, A. 85%. Het akademiejaar '82- Van Wilderode en J. De '83 leverde 6 regerings- en Beule nemen afscheid van 5 stadsmedailles op. Dat wil de akademie. Karei Hey- zeggen dat in de meeste fi- mnn was hoofd van het on- naliteits-ateliers iemand derhouds personeelFran het tweede jaar hoger Qois Rottiers gaf les aan kei kunstonderwijs met zulk atelier binnenhuisontwer- een beloning verlaat, pen, Anton Van Wilderode Na de koffie en de gebruike- onderwees van '71 tot '76 lijke wafels werd het ten- literatuur en Jules De Beule toonstelling^ - programma stond van '73 tot '84 in voor '84 door direkteur Mechiels het beluisteren van muziek, aan de pers voorgesteld. Regeringsmedailles wer- Twee exposities zijn reeds den uitgereikt aan Mia aan de gang. De leerlingen- Steel (atelier beeldhouwen), tentoonstelling «Oriënta- Brigitte Rijckaert (atelier tie» loopt in de Bank Brus- toegepaste beeldhouw- sel Lambert en de leraren- kunst), Monique Saeys (ate- tentoonstelling «Grafiek- lier monumentale), Germai- Juwelen-Beeldhouwen» in ne Puylaert (atelier schilde- het exlibnscentrum ren), en aan An toon Van Voor mei '84 plant men een Servellen (atelier fotogra- leerlingententoonstelling fjP) «fotografie». Rond de vijf- Hubert De Cauwer (atelier tig landschapsfoto's zullen modetekenen). An Reyn- worden opgehangen m de voet (atelier tekenen), Gui- B.B.L. De jaarlijkse, natio- do Vanderheyden (atelier nale tentoonstelling, vorig schilderen). Dirk Mussche jaar rond fotografie, kreeg en Peter Strijbol (atelier voor '84 de schilderkunst bouwkundig tekenen) ont- als objektief. De nationale vingen een stadsmedaille. tentoonstelling «Schilde- Om voor het behalen van ren» zal in september - ok- een regeringsmedaille in tober doorgaan, en wel op aanmerking te komen moet drie plaatsen: het museum, men minstens 90% van de het axlibriscentnim en de punten behalen, een stads- B.B.L. in Sint-Niklaas. medaille vereist minstens Sint-N iklazenaren Mare Trommelmans en Geert j Vandenhende vormen samen met Koen Sinnesael het Beat of Three-trio, kortweg Bot. Zij zijn zaterdag 28 januari te beluisteren in jeugdklub vzw Karree aan het Moleken 2 in Sint-Niklaas. Sfeervolle luistermuziekzo zou je het genre dat Bot beoefent kunnen omschrijven. Hun stijl helt wat naar de folksong over. Het merendeel van de teksten j werden in het Engels geschreven. Instrumenten als gitaren, fluit, klokkenspel, mondharmonika en bou- zouki worden bespeeld. Bot, dat al diverse optredens gaf in Vlaanderen, zou I weldra met een hoboist(e) worden uitgebreid. Dringt zich dan een naam wijziging tot Bof (Best of Four) op? Tijdens de komende zomervakantie zal Bot de Franse muziekliefhebbers trachten diets te maken wat goeie muziek eigenlijk betekent. Men verblijft dan een drietal weken in Frankrijk. (wv) >kke: jnli, in zij Op vrijdag 27 januari, om 20 uur vernissage van X t de tentoonstelling met akwarellen, tekeningen, pas-1 tels en schilderijen van Roger Verhaart. Van vrijdag - 27 januari tot en met zondag 19 februari '84 van 14 TJi tot 17 uur, zaterdag gesloten, in Galerij Brabo, 1 Desguinlei 100, 2018 Antwerpen. Vrijdagavond 27 januari in Waasmunster ver jc snissage van de tentoonstelling Wouter Stan Van V C der Hallen, werken op papier. Meer hierover in een j andere artikel in dit blad. bet o Zondag 29 januari om 15 uur: gezellige opening Lygn van 'Wol', wandkleden van Cornelia Geijsen Tot en met 12 februari kan u nog bekijken in Galerij "t Poortje, Zandstraat 74, in Haasdonk. Open op zater dag en zondag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur, dinsdag, donderdag en vrijdag van 14 tot 10 uur. Tot en met 12 februari: lerarententoonstelling fan Grafiek-Juwelen-Beeldhouwendoor de stedelijke |recl: akademie voor schone kunsten Internationaal exil- briscentrum, Regentiestraat 65 in Sint-Niklaas. 1 Tot en met 3 februari: leerlingententoonstellinggi_er Oriëntatie in de Bank Brussel Lambert. O. L.fc&i, Vrouwplein 28 in Sint-Niklaas. Eveneens een orga- y^ nisatie van de stedelijke akademie Braei Tot en met 26 februari: tekeningen van Gerard1 Hermans in het stedelijke museum aan de Zamau-j straat 49 in Sint-Niklaas Tweede scoutsfestival te Dendermonde K.L. Op zaterdag 14 april orga- nizeert de Dendermondse scoutsafdeling zijn tweede openlucht vrij podium. Om dat de eerste uitgave op de medewerking van een vijf tiental groepen kon reke nen en op een paar honderd entoesiaste aanwezigen, werd besloten het experi ment nog een keertje te wagen. Ditmaal worden de zaken door de Dendermondse scouts groter opgevat. Het vrij podium wordt vooraf gegaan door het optreden van een bekende Vlaamse groep. Welke groep dat pre cies wordt, blijft voorlopig geheim. Men verwacht wel een n sa volk. Bij de Nationi Dienst voor de Jeugd v een reuzetent besteld. Groepen die iets te bied hebben op het vlak van tl neel, muziek, dans, fe en humor doen er goed a kontakt op te nemen i Dirk op het telefoonnun mer 052-21.41.02. Het voorprogramma is b perkt. Wees dus goed q tijd De verplaatsing*"1^ ten van elke groep v vergoed. Het zal er dus si ven op het gezellige D dermond8e scoutspie! Het vierde koncert van de serie kasteelkoncerten op Cortewalle programmeert het He mes-Trio. Een goede keuze van de Piet Stautkring. Het Hemes- Trio werd gevormd naar aanleiding van een kamer- muziekkamp in het Zweedse Sveg tijdens de zomer van 1981. De drie leden hadden in 1979 de regeringsmedaille behaald van hun instru ment en de eerste prijs op de nationale wedstrijd «Pro Civitate te Stavelot, waar Koen Kessels de Europese prijs behaalde. Ook de eer ste prijs kamermuziek van deze wedstrijd werd aan de pianist in 1978 en aan de violist in 1980 van dit trio toegekend. In 1981 behaalden ze alle drie him eerste prijs instru ment met onderscheiding: Koen Kessels, piano in Ant werpen bij de heer Gevers; Peter Despiegelaere, viool, en Jaap Kruithof, cello, in het Leuvense Lemmensin- stituut, respektievelijk bij de heren Deloourte en Mannes. In 1982 kregen za allen de eerste prijs kamermuziek met onderscheiding: Koen Kessels in Antwerpen bij de heer Vandevelde en Peter Despiegelaere en Jaap Kruithof te Leuven bij de heer Mannes. Die zomer volgden ze een kursus bij Robert Groelot in in de Aca demie Internationale d'été te Nice. Vorig jaar slaagden ze erin de prijs Alpaerta weg te ka pen aan het Koninklijk Vlaams Muziekconservato rium te Antwerpen. Naast koncerten in verschillende plaatsen in België, maakten ze in de lente van 1983 een mooie koncert reis in Duits land als gast bij de nationa le wedstrijd «Jugend musi- ziert» De drie muzikanten zetten ook hun individuele studies verder: Kessels bij Detiège in Antwerpen. De spiegelaere bij Krebbers in Amsterdam en Kruithof bij Mannes in Leuven. Dit koncert heeft plaats op vrijdag 10 februari om 20 uur stipt op kasteel Corte walle in Beveren. De toe gangsprijs bedraagt 200 frank, houders van een C.J.P. of een +-pas en stu denten betalen slechts frank. Sint-Niklaas-Lokeren Boeiend programma voor jazzliefhebbers dit weekend, aangeboden door de I Lokerse Jazzklub en de Vienna Music Club in Sint-Niklaas. Vanavond, vrijdag 27 januari, is vanaf 21u30 in de Vienna aan de Walburgstraat 15 in Sint-Niklaas het Amerikaanse Tom Vamer Quartet te gast. De nu 24-jarige Tom Varner koos de Franse hoorn als zijn (enige) instrument, al heeft dat de reputatie een stug, onhandelbaar tuig te zijn; je moet het dus aandurven. Subtiel speelt Tom Varner op de Franse hoorn, hij doet dat ook erg vaardig. Verder m het kwartet- altsax Ed Jackson, bassist Ed Schuller en drummer Billy Hart. Alle komposities zijn van Tom Varner en ze bevatten elementen van Ornette Coleman. Steve Lacy, Monk en Mingus. T Morgenavond, zaterdag 28 januari, kan je vanaf 21 u in de Lokerse Jazzklub. Oude Heerweg 38-40, de Jamaïcaanse trompettist Sonny Grey meemaken. Hij ondernam suksesvolle toemees in o.m. Cuba, de Bahama's en Trinidad. In 1951 I vertegenwoordigde hij Jamaica op een festival in Groot-Brittannië, de aanloop tot zijn «Europese periode». In München werd hij solist in de Max Gregorband. ui Parijs (1953) kreeg hij een kontrakt aangeboden voor de Blue Note, één van de grootste Europese jazzklube. Sonny Grey begeleidde Paul Anka en mocht zelre met Marlène Dietrich een rondreis maken. Toemees naar het Midden-Oosten en Japan volgden. Sonny Grey en de big bands, het hoort samen. We vinden hem terug in ae trompetsektie van de Francy Boland-Kenny Clarke Big Band, één van de belangrijkste groeperingen in dat genre. Sonny trad herhaaldelijk op voor radio en televisie. In Lokeren zijn behalve Sonny Grey himself ook Roger Van Haverbeke, pianist Jean Fanis en drummer Freddy Rothier van de partij: The Sonny Grey Quartet zaterdagavond met pure bop-jazz. Joe Newman en Toots Tielemans Voor Lokeren was een topkonoert van super-blazer Joe Newman aangekondigd. Dat optreden wordt echter afgelast, heel de Belgische toemee van Newman vervalt trouwens omdat Joe van de dokter geen inspanningen mag leveren. Lator zou Joe Newman zijn kontrakten wel nakomen en je zal hem dus bij gelegenheid P wel aan het werk kunnen zien en horen in de Durmestad. Onthouden dat op 18 februari in de Lokerse Jazzklub de talentrijke gita Philippe Duerinck met zijn kwintet te gast is. Op 3 maart volgt aan de Oudt Heerweg een karnavalsverrassing: klanken rechtstreeks uit Brazilië, een Latijnt Amerikaans kwintet met bossa, samba en afrojazz. De Vienna in Sint-Niklaas meldt voor februari een optreden van Toots Tielem De Brusselse globetrotter komt op een nader te bepalen tijdstip, al weet men n°f?| niet met zekerheid of het koncert in de Vienna zal plaatsvinden. Voor zaterdag 111 februari wordt de Belgische groep May Dance (vorig jaar nog op Jazz Middelheim) J aangekondigd en voor 25 februari de Nederlandse vokaliste Ivonne De Kok, P begeleid door pianist Wout Hendriks en een stevige ritmesektie met bassist Mary l Hehuat en drummer Hans Eyckenaar. P

De Voorpost | 1984 | | pagina 22