I Werner Van der Fraenen, Remi De Thaye en Pre-Miniemen Eendracht sportlaureaten 1983 te Aalst Stekene koos zijn sportmensen van het voorbije jaar 28 - 27.1.1984 - De Voorpost burgemeester, (per) schepen van sport AKTUEËL Aalst blijft een stad waar sportprestaties heel wat respons krijgen en waar het stadsbestuur begaan is met de sportinfrastruktuur om maar alleen de atletiekpiste in de Osbroek en de zittribune op Eendracht te vermelden. Voor de verkiezing van de sportlaureaten liep verleden vrijdag de feestzaal van het stadhuis meer dan vol. De 24ste verkiezing voor de prestaties van 1983. Bijgewoond door o.m. burgemeester Raymond Uyttersprot en schepen voor de sport Gilbert Bourlon. Schepen Gilbert Bourlon noemt deze plechtigheid één van de voornaamste gebeurtenis sen in het Aalsters sportleven. Rechtmatige erkenning van verdiensten is hier op zijn plaats, wat bijdraagt tot het imago van de laureaat in het bijzonder maar tevens van de sport in het algemeen. Sport is, ook voor de passieve «sportman» heilzaam. Ze biedt hem immers de gelegenheid aangenaam te verpozen en even weg te springen uit de alledaagse realiteit. De schepen heeft dan ook woorden van gelukwens en van dank, ook voor de direkties en besturen. Hulde waarbij Wj ook de niet-gelauwerden, wellicht de laureaten in de toekomst, graag betrekt. Sportlaureaten Aalst: Werner Van der Fraenen werd de sportman van het jaar. (per) Zwemmen Gaston Thybaert van Kon. Zwembklub Neptunus Aalst. Sekretaris tot '82. een begrip in de zwemsport, direkteur van het nieuw zwembad die impul sen wil geven om Aalsterse zwemsport terug naar haar vroeger niveau te hijsen. VROEGERE SPORTLAUREATEN Gestart in 1960 is men nu met ie 24ste uitgave van deze ver kiezing bezig. In de loop der jaren onderging de formule wel een paar wijzigingen zodat soms twee laureaten, indivi dueel en per ploeg, werden aangeduid terwijl vanaf 1978 voor rekreatiesport ook een derde laureaat werd verkozen. Hierbij dan de lijst van de vroegere laureaten: 1. Klubs kom petities port (vanaf 1960) Kon. Atletiekclub Een dracht Aalst in 1960, 1976, 1978, en 1982. Kon. Sportclub Dender streek in 1961 en 1963 Basketbalclub Okapi in 1962, 1966 en 1970 Turnkring van de stad Aalst in 1964 Dameshandbalclub Aalst Sportief in 1968 Handbalclub Eendracht Vrij in 1972 Damesafdeling van Basket balclub Black Boys in 1974 Krachtbalclub S.V. Osiris in 1979 Damesvoetbalclub De Ka- millekes in 1980 Preminicmen ploeg van voetbalklub Eendracht Aalst in 1981 2. Individueltn - Kompetitie- sport (vanaf 1960) Brijs Lieve van Turnkring van de stad Aalst in 1960 Van Audenhove P. van Aalsterse Boksers in 1962 Galle Carla van Zwemclub Neptunus Aalst in 1965 en 1967 Van Den Brempt Johan vanTurnkring van de stad Aalst in 1969 Van Impe Lucien van K.S.C. Denderstreek in 1971 Verbreyt Martine van Zwemclub Neptunus Aalst in 1975 De Ruysscher Geert van de Belg. Liefhebbers Motorsport- bond in 1977 Roelandt Reno van Atle tiekclub Eendracht Aalst in 1978 Schelfthout Guido van At letiekclub Eendracht Aalst in 1979 Parmentier Herman van Kon Atletiekclub Eendracht Aalst in 1980 Goosens Jürgen van Zwemclub Neptunus Aalst in 1981 Vinck Guido van Casting club of Flanders in 1982 3. Rekreatiesport (vanaf 1978) De Luyck Gustaaf van Wandelsportvereniging De Kadees in 1978 V.D. Winckel Pierre van T.T. Kring af<J. Wielertoeris- me in 1979 Wielertoeristenclub De Vliegende Spaak in 1980 Interviews riet het minst interessant ge deelte van deze sportavond waren de interviews afgeno men door de vlotte TV- sportjoemalist Louis De Pels- maeker. Lucien Van Impe zou zonder enige twijfel laureaat 1983 zijn geworden ware het niet dat hij deze onderschei ding reeds in 1971 had be haald. In het interview werd op originele manier het leven en de rennersloopbaan van Van Impe, het idool van de streek, onder de loepe geno men, waarbij deze renner zich o.a. als een spiritueel man ont popte voor wie zulks nog niet zou geweten hebben. Zowel nterviewer als geïntervieuwde werden door het stadsbestuur bedacht op een prachtige ets van de hand van Fritz Kiekens, De brevetten aan de deelne mers uitgereikt waren trou wens van de hand van diens dochter Monique, zelf laureate van de affiche-wedstrijd van karnaval '84. INTERSCHOLEN- WEDSTRUDEN Bij de volleybalwedstrijden kwam als eerste uit de bus het St.-Jozefskollege bij de heren en het St.-Vincentius Paulo- instituut bij de dames. In handbal ging de trofee, de wisselbeker B.L.O.S.O., zo wel bij de scholieren als bij kadetten en miniemen naar het S.M.I.-Esplanade. In het zwemmen ging bij de heren de wisselschaal B.L.O. S.O. definitief naar het St.- Jozefskollege en de trofee voor de algemene rangschikking naar het St.-Maarteninstituut 'Esplanade. Bij de dames werd de wisseltrofee van het stede lijk sportkomitee in de wacht gesleept door de humaniora- afdeling van de dames van Maria. De wisseltrofee van het stede lijk sportkomitee bij atletiek ging bij de heren definitief naar het St.-Jozefekollege Pontstraat, en de rangschik king voor pupillen en minie men naar het St.-Jozefekollege !f. Kapucijnen. Bij de dames werd de B.L.O.S.O. wissel- schaal gewonnen door het St.- Jozefinstituut en bij pupillen en miniemen werd S.M.I.- Erembodegem gelauwerd, asketbal: de B.L.O,S.O.-wis- Itrofee ging naar het St.-Jo- z fekollege Pontstraat en de tinfee voor kadetten naar S. A.I.-Esplanade. Bij de da- ïiits werd de wisseltrofee van -t stedelijk sportkomitee ge ronnen door het Koninklijk Atheneum. in de discipline veldloop ging e B.L.O.S.O.-wisselschaal .«ij de heren naar het V.E.I.- ^ottegem en S.M.I.-Erembo- Jegem kreeg de wisselbeker ■an het stedelijk Sportkomitee oij de dames terwijl de trofee van het basisonderwijs naar het St.-Jozefinstituut ging. Voetbal tenslotte zag de wissel- beker van het sportkomitee naar S.M.I.-Esplanade gaan, de trofee pré-miniemen A naar - de gemeenteschool Erembode- gem en die van pré-miniemen B naar het St.-Jozefekollege uit de Pontstraat. SPORTMAAND Jn de sportmaand 1983 steunde het komitee zich op de promo- tionele werking voor sport in 't algemeen, op de organisatie op zichzelf en op de uitstraling in i' j?n rond Aalst. Eerste werd het korfbaltornooi van AGO vóór de opendeurdag body-building van «Verenigde Krachtme ters» en hondenafrichting door A.H.A.A.G. Hondentrouw. VERDIENSTELIJKE LEDEN VAN SPORTVERENI GINGEN Op de sportavond werden ook verdienstelijke leden van sportverenigingen gehuldigd. Atletiek: Rudolf Arijs van de Kon, Atletiekklub Eendracht Aalst. 12 jaar voorzitter en onmisbare pion. Balboog: Gerard Lorie van de Kon. Balboogmaatschappij De Klauwaerts. 27 jaar lid, voor zitter sinds 1982 en stimulator voor verdere bloei. Hendrik Molhoke van de Kon. Balboogsmaatschappij St.-Ser- vatius 10 jaar sekretaris. Jaak Van Audenhove van de Kon. Balboogmaatschappij De Ware Vrienden 12 jaar be stuurslid, totale inzet, ook technisch. Basketbal: Herman Goey- vaerts van Basketbalklub Olfit 8 jaar voorzitter, merkwaar- Sportlaureaten Aalst: De miniemen van Eendracht Aalst werden sportlaureaat in ploegverband. dige speeches. Trainers Daelman en Ledegen kwamen de prijs in ontvangst nemen, (per) Handbal: Mark Wellekens van Handbalklub Eendracht Vrij Alle sportlaureaten Van der Hoeven Jan van Atletiekclub Vlierzele Sportief in 1981 Van Poelvoorde Francine van Club 25 - 100 SPORTLAUREATEN 1983 Bij de individuele kompetitie- sport ging na een spannende strijd de titel sportlaureaat naar Werner Van der Fraenen van K.S.C. Denderstreek ge volgd door Dirk Ledegen, Mu- rielle Permentier, Jean-Pierre Meert, Sonja Vettenborg, Gerda Cami, Ronny Scheer- linck, Hubert Van Lange nho- ve en Francois Cornelis. Van der Fraenen, Belgisch kam pioen veldrijden bij de liefheb- laag. Voor voorzitter bers haalde het nipt op de Daelman en begeleider 1 kampioen van België en kom- landt alleszins een re^°P pleet atleet Dirk Ledegen. belofte. luri Volgens ondervoorzitter Willy In de rekreatiesport ging |ng< Coen een laureaat in spe. titel naar wielertoerist Remit De Preminiemen van Een- Thaye vóór kollega's Manuren dracht Aalst triomfeerden per Fieremans en Marcel ClenVan klub in de kompetitiesport put, hondenafrichter Huial z vóór de Veteranen van Kon. Fieremans en W.S.V. De ÖOijf Atl. klub Eendracht Aalst, dees. De Thaye heeft aiegei B.C. Alloo, D.B.C. Aalst, Ju- trouwens alleszins zeer taai w« doklub Moorsel, Petanque- toond en behaalde de hooi m; klub Alosta, de Scholieren van onderscheidingen. Ook in hbet S.C. Wilskracht Hofstade en buitenland. «Aalst blijft verdT so T.T.K. Ons Huis Baardegem. in u vertrouwen stellen» «en I De laureaten wonnen o.m. de klaarde hem Willy Coen. jLol beker van België en leden een gans jaar geen enkele neder- ide 1 Sportlaureaten Aalst: De gasten (per) van de sportraad werden allemaal met een mooi brev oedac 13 jaar bestuurslid, trainer met sukses. Handboog: Désiré Temmer man en Handboogmaatschap pij Aalst-Park. Dinamisch vi- ce-voorzitter, 3 maal «kalleko ning» en winnaar te Blanken- berge. Jiu-Jitsu: Johan Vertongen van Akyama Aalst. Pijler van de klub, materiaalmeester en hoofdlesgever, jongste 3de dan van België. Pétanque: Van De Meersche Francois van Pétanqueklub Alosta Adjunkt-sportbestuur- der en ekonoom. Rekreatiesport Jeanine Vermang van de per- soneelskring van de Generale. 14 jaar sekretaris, spil van het sportgebeuren van de vereni ging Voetbal Frans Daeleman van Kon. Sportklub Eendracht Aalst. Voorzitter en afgevaardigd be heerder sinds 1975. Stichter van het MTSA. Daniël Kiekens: Na provinciale en nationale werking tweede loopbaan bij liefhebbers. Voorzitter van scheidsrech ters- en strafkomitee. Julien Parewijck van Sportklub Wilskracht Hofsta de. Jeugdopleider en levend voorbeeld. Eric Pereboom van Sportkring Blijf jong Erembodegem. Or ganisator en verantwoorde lijke voor veteranen. Edmond Van der Veken van voetbalklub SK Aalst. Lid scheidsrechterskommissie en belast met andere administra tieve taken Achiel Van Pottelbergh van voetbalklub SK Erembode gem. 10 jaar sekretaris, reor ganiseerde tot huidige bloei. Edmond Van Ransbeeck van voetbalklub Vlugge Jongeren Baardegem Beheerder van de kantine steeds behulpzaam waar nodig. Albert Verleysen van voet balklub Hoke Erembodegem. Voorzitter, voorbeeld van wa re klubliefde. Emiel Verleysen van VK Star boys Aalst. Voorzitter hard werker niettegenstaande ern stige ziekte. Wielrennen Edmond Fruithof van wie- lerklub St.-Anna Sportief On dervoorzitter organisator en administratief medewerker. Wielertoerisme Remi Perdaens van W.T.K. De Trekvogels Herdersem Voorzitter, draaischijf van de klub Naast nogal wat «sensatie» op administratief ofte organisatorisch vlak het dagelijks bestuur van de Stekense Sportraad is nu zowat gehalveerd na een aangekondigd én een plots ontslag! was het belangrijkste van de voorbije vergadering van de gemeentelijke sportraad uiteraard de verkiezing van de sportlaureaten van Stekene van 1983. Naast de reeds traditionele 'titels' deze keer voor het eerst ook een «Sportvrouw 1983», een eer die voor 't eerst ging naar een wielertoeriste aangesloten bij «Blijf Jong», namelijk Jeannine Enthoven. De trofee van sportverdienste 1983 is voor Frans Audenaert van V.V. Straatjen terwijl de suksesrijkste sportklub en sportman lang geen onbekende meer z^n. Inderdaad: de «Shotokan Karateklub» werd vorig jaar reeds de meest gelauwerde klub en Peter Dhanis werd reeds enkele jaren geleden uitgeroepen tot beste sportman van Stekene. Deze Noordwase gemeente is dus blijkbaar niet erg rijk aan sportmensen die iets betekenen op buiten-gemeentelijk vlak en/of tot de verbeelding spreken. De gemeente Stekene koos de karateklub Shotokan voor de tweede keer in serie tot sportklub van het jaar. Nut van de Sportraad Vermits één van de agenda punten «Nut van de Sportraad» was, werd dit ook behandeld. Maar... veel animo kwam er niet. Integendeel, er was niets meer te merken van de ergernis die er tijdens de vorige vergadering heerste on der de aanwezigen. Punt was natuurlijk dat bepaalde men sen waren tevreden gesteld, zij het langs een op z'n minst niet gebruikelijke weg. Opvallend ook was dat enkele mensen, vertegenwoordigers van klubs, afwezig bleven. Diezelfde mensen die vorige keer nogal veel opmerkingen en/of vragen hadden... Voorzitter Gijssels meende dat de sportraad toch reeds héél wat had verwezenlijkt en gaf daarna het woord aan Raf de Witte, die iets nieuws wilde lanceren. Maar eerst wilde hij nog duidelijk stellen dat het de taak is van een sportraad om advies te geven. Hij gaf ook mee dat volgens hem de wer king van de raad zeker niet schitterend is: «Iedereen heeft veel te veel interesse voor z'n eigen zaakje, z'n eigen vereni ging. De adviezen betreffende enkel en alleen eigen klub(je), eigen belangen zijn dan ook die naam van dvies niet waar dig, aldus de ondervoorzitter: «We moeten trachten over de grens heen van onze eigen sport te zien naar wat er leeft op sportgebied in Stekene, pei len naar de noden van de sport op zulkdanige manier dat we iets bereiken ten voordele van de sport». Werklozen laten sporten Daarna somde de heer De Witte een aantal mogelijkhe den op waardoor volgens hem deze doelstelling kan worden bereikt. Hij had het over min- der-validen betrekken bij be paalde sporten maar vooral over de werklozen (zo'n 700 in Stekene) trachten te motiveren om overdag aan sport te doen. Hij rondde zijn opmerkelijke tussenkomst af met alles nog eens op een rijtje te zetten: «De sportraad moet trachten iets naar voor te brengen dat de maatschappij dient in plaats van het eigen klubje, wc moe ten samenwerken in plaats van tegen elkaar op, meer mensen (o.m. de werklozen) aan sport laten doen...». Wanneer de voorzitter dan ideeën vroeg om dit uit te werken bleek er nogal wat ver warring te bestaan. Traag en aarzelend kwamen er dan toch enkele suggesties, die evenwel meestal nogal vaag bleven. Men meende dat deze idee bekend moet worden gemaakt bij eventueel geïnteresseer den. dat vooral minder geken de sporten aan bod moeten komen, dat men alle mogelijk heden moet aanwenden om de drempelvrees te doen over winnen... Praktisch werd, na een tijdje, besloten om een vergadering te beleggen voor werklozen die aan sport zouden willen doen overdag. Daar zou dan verder worden gezien... Het pro bleem wordt ongetwijfeld: zijn de werklozen wel geïnteres seerd én zijn er mensen bereid (werklozen?) om zich voor werklozen in te zetten? Andere initiatieven voor de gemeentelijke sportraad kwa men er niet, waaruit de voor zitter besloot dat de sportraad dus goed werkt... Sportverdienste Daama kregen de aanwezigen een héle boterham vol met mogelijke sportlaureaten van Stekene van het voorbije jaar. Voor de «Trofee van Sportver dienste» waren 4 kandidaturen binnen gekomen: Freddy van Flimste van Zwemklub Fons Wauters, Frans van den Heu vel van WTC «De Sneltrap- pers», Frans Audenaert van V.V. Straatje en André van Zele, die reeds 20 jaar het scheidsrechtersfluitje hanteert Na een stemming en het minu tieus optellen kwam Frans Au denaert afgescheiden als trofee van sportverdienste naar voor: hij totaliseerde 14 punten, Freddy van Himste kreeg er 9, André Van Zele 8 en Frans van den Heuvel 5. Frans Audenaert is reeds 'ont elbare' jaren verknocht aan de voetbalsport, eerst vele jaren als aktief speler, later als trai ner en bezieler. Hij was het trouwens die de stichting van V.V. Straatjen mogelijk maak te door er z'n volle gewicht onder te zetten én er met volle kracht en overgave voor te werken, letterlijk én figuurlijk. Het «kleine» voetbalklubje van weleer is nu uitgegroeid tot een klub met 7 verschillen de ploegen: van eerste elftal tot pre-miniemen. Sportklub Voor de titel van «Sportklub van Stekene 1983» stonden 5 verenigingen op papier. Héél moeilijk leek deze stemming niet te worden, ook al dienden de aanwezigen telkens 3,2 én 1 punten te geven. Sommigen deden dit niet één gaf enkel 3 en 2 punten, iemand anders deed het met kruisjes en dit gaf naderhand aanleiding tot een in feite niet beëindigde diskussie. Men kon kiezen uit Shotokan Karateklub met een héle was lijst aan ereplaatsen en eervol le vermeldingen, WTC De Sneltrappers met héél wat on derscheidingen, WTC Blijf Jong met Barcelona-Stekene als referentie, Tafeltennisklub Kemzeke als kampioen in z'n afdeling en S.K. Bosdorp als liefhcbbersvoetbalkampioen. Hier kwam tot uiting dat «Sho tokan Karateklub» wel dege lijk een klub van formaat is, waarvan de roem nu gevestigd is én ook dat Stekene wel arm is aan goeie sportklubs want. vorig jaar werd Shotokan dub bel gelauwerd: enerzijds als sportklub en anderzijds als «Pers-sportprijs». Bosdorp werd 2'. Sneltrappers 3' en Ta feltennis 4'. Opvallend hier wel dat FC Stekene Sportief niet eens bij de kandidaten Sportvrouw Voor 't eerst in de geschiedenis zocht Stekene dus uitdrukke lijk naar een vrouw die met een titel op sportgebied kon worden gekroond. Echt veel keuze is er in Stekene niet en tóch stonden 4 namen op pa pier. Maar wanneer men weet dat 3 ervan badminton spelen, dan weet men héél wat. Deze 3 badmintonsterren zijn Ann Christiaens (klassement C 1), Lily Struylaart (klassement C 1) en Ann Gijselinck (ook klassement C 1). De vierde kandidate was Jeannine Ent hoven inderdaad de dochter van de indertijd bekende prof- wielrenner Dick Enthoven! die als wielertoeriste enkele zware proeven tot een goed einde bracht. Het was de doch ter van haar vader, dus Jeanni ne Enthoven, die het met enorme voorsprong haalde: ze kreeg liefst 83 punten. Chris tiaens werd tweede met 49 punten, Struylaert derde met 46 en Gijselinck kreeg nog 30 punten. Sportman Voor de titel van «Sportman van het jaar van Stekene in 1983» tenslotte konden de aan wezigen kiezen tussen liefst 9 kandidaten van uiteenlopend «alooi»: motorcrosser Peter Dhanis, judoka Rudy Fruytier. voetballer Mare Vereeckcn, badmintonner Dario van Nauw. biljarter Ronny Robijn, schutter Rudy de Smedt, schutter Stefaan Ferket, kara- teka Guy Ivens en badminton ner Jacques van Daele. Opvallend vinden we dat hier bijvoorbeeld géén enkele wiel renner als kandidaat stond gesomd. Zelfs geen enkt veldrijder... Na een honderd procent vet pen stemming werd het evenwichtig en dus spannei optelling van de uitgebrac punten. Uiteindelijk hat BLB-motorcrosser D'Hanis het voor de 2* keeri z'n nog jonge loopbaan. Peter is amper 18 jaar en hi z'n loopbaan nog vóór liggen. In de onmiddellij toekomst bij de inters 500J van de Belgische Liefhebb bond, later hopelijk bij «grote bond»! Peter totali de 47 punten en versloeg Rt Fruythier (42 p.). Marc reecken (33 p.), Stefaan ket (25 p.), Guy Ivens (23 Ronny Robijn (19 p.), D van Nauw (12 p.), Rudy Smedt (9 p.) en Jacques Daele (0 p.). Het spelen een Stekense klub betekt dus ook iets. Wanneer we bemerken dat- ter D'Hanis (sportman 198 en Rudy Fruythier (sportt 1982) nu weer de eerste; plaatsen bezetten, is onze merking van in verband met sportklub ook hier van toep sing. Prijsuitreiking Al deze laureaten zullen uitt aard uitvoerig en plechtig w den gehuldigd door de Stckejtn-, se sportraad. Dit tijdens e groots sporthal dat doorgaal zaal «Het Centrum», Dot] straat te Stekene op zaterdaf februari 1984. Dit sportic bal, waar èlle sportieve Stel naars worden verwacht, woi opgeluisterd door «The Eyi greenband»: afgewisseld 'li' orkest' en platen-draai Kaarten voor dit bal zijn bekomen bij de bestuursla van diverse sportklubs, bij bestuur van de sportraad natuurlijk op de avond zelf 80 fr. Aan deze kaarten tevens een tombola verbi den, maar. wat interessal is: profvoetballer Prcben L sen van Lokeren én ofwel F ger ofwel Erick de Vlaemii zullen de eregasten zijn.J zullen aan een «kruisverho* worden onderworpen door c gekende Stekenaar. De Bm

De Voorpost | 1984 | | pagina 28