i Niet veel zaaks BELGIE-FRANKRIJK B 17-18 A. HECHTEL-HBC DENDERMONDE 26-17 Tegenstand te sterk EV AALST-MAASMECHELEN 28-25 Taaie weerstand AVANTI LEBBEKE 2 - GROOT-BIJGAARDEN: 20-19 Bart Van Ransbeeck wint de wedstrijd HC LOKEREN-WAASMUNSTER 30-13 FR. BEERSE AJAX LEBBEKE 17-21 Regelmaat is hun kenmerk Het klasseverschil was te groot SK GREMBER6SE 2 WEMMEL15-17 ANDERLECHT ROBUCO BUGGENHOUT Falende sch rode kaarten JEUGDHANDBAL HANDBAL KALENDER Ketelbu De Fey echtersduo Therry-De Vlemi i een verregaande home-aria geen «slechte dag» kon zïj>4£ Buggenhout van oordeel ds| n zowat alle betwistbare faa sploeg werden gefloten. Bu| 34 - 27.1.1984 - De Voorpost HANDBAL De publieke belangstelling aan de magere kant, een organisatie zelfs een vriendschappelijke interland onwaar dig, een Belgische ploeg die enkel tijdens de eerste 20 minuten een meer dan degelyk niveau haalde, ziedaar de ingrediënten die de 150 fr. betalende toeschouwers moes ten tevreden stellen. Gelukkig konden de aanwezige Oostvlamingen zich nog verkneukelen in de goeie prestatie van het Lebbeekse spelersduo A. Maes-D. Verhofstadt. C. Vinck, licht gekwetst, bleef op de bank. Zonder chauvinis me mogen we zeggen dat het Boule d'Or-duo samen met J. Smeets en doelman D'HoIlander de enigen waren die er nog iets van terecht brahcten. Tijdens de eerste 20 minuten wel doelman D'HoIlander zich zag het er nochtans naar uit dat nog liet opmerken werd het 11- België met Dirk Verhofstadt 12 na 37 minuten en zelfs 13-16 als spelverdeler, er iets kon twaalf minuten voor het einde, van maken. Via 4-4 werd het 9- A. Maes was ondertussen ge- 4 en zowel verdedigend als in kwetst geraakt en bleef de laat- de aanval speelde A. Maes ste 20 minuten op de wissel- opvallend sterk. Toen men bank. Verhofstadt bracht toen echter A. Jacobs inbracht in de opnieuw tempo in de Belgische plaats van Verhofstadt en Tie- ploeg, maar verder dan een 17- lens in de plaats van J. Smeets, 18 nederlaag raakte men ech- stokte het Belgische aanvals- ter niet meer. spel en ofschoon Maes er met België speelde met D'Hol- een tweede treffer nog 10-7 lander en Vinck, D. Verhof- van maakte even voor de rust, stadt, 7, J. Smeets, J. Schuer- werd de eerste helft afgesloten mans, Tielens 1, Philippe, Wil- met een Franse treffer na een lemsen Claes, Jo Smeets 2, van de vele verdedigingsfouten A. Jacobs, A. Maes 2 en Brou- van de Belgische hoekspelers. wers. Tijdens de tweede helft zak te het spelpeil opvallend. Hoe- echter anders over. Avanti Lebbeke 2: F. ten en W. Van Hove Ransbeeck 8, Hertsens 1, De Vlassenroot 2, De Van Den Broeck 1 Handbal, België-Frankrijk B: André Maes was een (eva) uitblinkers, (arch) HBC Dendermonde zag zjjn reeks overwinningen on derbroken door het bijzonder sterke Hechte! dat de gehandicapte bezoekers vrijwel kansloos liet. Trainer L. Batselier hoopte met een 3-2-1 verdediging het aanvalsspel van de Limburgers te kunnen ontregelen maar vrij vlug bleek dat Hechtel gewoon sterker was, en zich ook taktisch niet liet van de wys brengen. Met een vrij experimentele opstelling - Gijssels gekwetst en De Pauw geschorst - kon HBC het dan ook niet klaren en naar het wedstrijdeinde toe bleek tevens dat de Dendermondenaars fysisch tekort schoten. Leider EV Aalst kreeg het beslist niet gemakkelijk tegen hekkesluiter Maasmechelen. De Limburgers, die na een erg zwakke heenronde degradatiekandidaat nr. 1 leken te zijn, zijn sinds de jaarwisseling echter uit een ander vaatje gaan tappen. Naast een hele omwenteling in het bestuur werd ook het spelerspotentieel aanzienlijk versterkt en vooral de nieuwe Nederlandse speler tilt deze ploeg, die de week voordien nog won te Beerse, naar een veel efficiënter aanvalspatroon. 4' Afdeling. Leider Avanti-, steeds zonder het trio P. De Smedt - J. Waumans - M. Moyersoon, heeft het bijzonder moeilijk gekregen tegen het «oude» Groot-Bijgaarden, dat na driekwart wedstrijd op weg scheen naar de zege (13-16). Op dat ogenblik waren de gemoederen duidelijk verhit geraakt wat trainer-coach L. De Nil een rode kaart bezorgde. Bart Van Ransbeeck zorgde er toen voor dat de kalmte terugkeerde in de ploeg en onder zyn impuls werd de achtervolging ingezet, die hy persoonlijk met sukses afrondde na een bijzonder efficiënt wedstrijdeinde. Nadat De Ketelbutter en een vrijgespeelde Vlassenroot er 15-16 hadden van gemaakt, stelde Van Ransbeeck gelijk vanop de linkerhoek. Er ble ven toen nog 9' te spelen. Ag- neessens minder in zijn schik tijdens de tweede helft speelde toch Vlassenroot vrij en als Van Ransbeeck er dan 18-16 van maakte 4' voor het einde leek de zege veilig voor de leiders. Doelman Van Hove bleef goed werk doen in het Avanti-doel maar toch sloegen de bezoekers telkens terug. Het werd 18-17 maar opnieuw bracht Van Ransbeeck Lebbe ke twee doelpunten voor (19- 17). Erg onverwacht slaagden de bezoekers er toen nog in gelijk te stellen één minuut voor het einde maar een tij dens het laatste kwartier bij- Hondbal, Avanti 2 - Groot-Bijgaarden: Agneessens speelde een sterke eerste helft, (k) zonder knap spelende Van Ransbeeck slaagde er nog in te skoren minder dan 45 sekon- den voor het einde en dit bete kende uiteraard de zege voor de thuisploeg. Lebbeke was nochtans sterk begonnen en langs Agneessens zes treffers tijdens de eerste helft! was het onmiddellijk 2-0. Lebbeke bleef dan voor tot 5' voor de rust (6-4, 8-5 en 9-8) maar een aanklampend Groot-Bijgaarden slaagde erin via 9-10 met een 11-12 voor sprong de rust te bereiken. Het werd zelfs 11-13 vooraleer Hertsens en De Feyter op nieuw konden gelijkstellen (13-13) maar als na driekwart wedstrijd het skorebord 13-16 slaeen^loee^ D^veelbeloven Handbal, Avanti 2 - Groot-Bijgaarden: Agneessens en achter hem Van Ransbeeck slagen ploeg. L»e veelbeloven- Sche[s (GB) Qm k (k) de B. Van Ransbeeck dacht er 17 Tijdens een vlot eerste kwartier hield Dendermonde nochtans goed stand zodat het bord 5-5 aanwees. Kort daarna echter kon Hechtel voor het eerst een kleine kloof slaan (9- 6) en vanaf dan bleef Dender monde met afwisselend Man- naert en de wederoptredende Quisquater in het doel, op ach tervolgen aangewezen. Tijdens de eerste helft lukte dit vrij goed want met een 10-7 rust stand kon teoretisch de wed strijd nog alle kanten uit. Na de rust werd het echter vrij vlug duidelijk dat Hechtel vooral fysiek sterker was dan HBC en na 36' was het pleit in feite beslecht (14-8). Het werd zelfs 20-12 na 47' en tijdens het wedstrijdeinde kon het versla gen Dendermonde deze kloof zelfs niet meer verkleinen. Nog te vermelden dat De Bock gediskwalificeerd werd na drie 2'-straffen. HBC Dendermonde: Quisqua ter en Mannaert, De Bock 2, Trienpont 4, Batselier 3, Van Cauwenberge 8, P. De Swaef, St. De Swaef, P. Bouteille, Hoorelbeke, Van Ranst. Reserven HECHTEL 21 HBC DENDERMONDE 8 Hechtel bleek duidelijk te sterk voor het jeugdige HBC dat aan de rust reeds een 11-3 achterstand telde. Scoorden: Asaert 1, Verstrepen 2, Ver- haevert 2, Van Ranst 1, Quis quater 1, Bouteille. (eva) Leider Aalst was dan ook op zijn hoede maar werd tijdens het wedstrijdbegin toch nog verrast door de trefkracht van de bezoekers die na 5 minuten speeltijd tot 1-4 waren voorge komen. De thuisploeg gaf toen echter blijk van heel wat matu riteit, bleef rustig onder de voortdurende druk en langs Eckart en Steeman werd ge lijkgesteld (4-4). Na iets meer dan 10 minuten speeltijd kwam Eendracht voor het eerst op voorsprong (6-5) en vanaf dan diende Maasmechelen alle hens aan dek te roepen om te kunnen aanklampen. Dit lukte hen tot de 20ste minuut (10-8) maar toen leek Aalst toch wel op weg naar een blijvende su prematie. Met drie opeenvol gende treffers van Eckart werd het 13-8 en 4 minuten voor de rust was het zelfs 16-9 Het hardnekkig spelende Maas mechelen sloeg echter vrij on verwacht terug en naderde nog tot 16-13 aan de rust. Langs M. Bayens skoorde Aalst onmiddellijk na de rust maar de hardschietende Ne derlander (11 treffers) bracht de Limburger tot 18-17 terug. De wedstrijd werd nu vrij hardnekkig betwist maar het scheidsrechtersduo, ondanks verschillende 2'-straffen, hield de wedstrijd in goede banen. Langs R. Bayens werd het 20- 17 en toen na 45 minuten Aalst opnieuw een 4-doelpunten- voorsprong telde (23-19) zat trainer Wellekens en Co op nieuw op rozen. De bezoekers trachtten wel te blijven aan klampen maar het fysiek ster ke en tevens geroetineerde Eendracht bleef nu steeds de drie puntenvoorsprong behou den. Met een 26-21 stand 5 minuten voor het einde kon de zege aan de leiders niet meer ontsnappen. £V Aalst: Mertens en Van Malderen, H. De Cock 4, M Bayens 4, Van Herreweghe 2, Verhaeven 2. De Doncker 2, Steeman 2, R. Bayens 6, Ec kart 5, Van Malderen 1, Meert. By Ajax raakt men er ook van overtuigd dat het opnieuw vlot b(j de ploeg, zowel mentaal als speltechnisch. Dit was ten andere nodig vorige zondag, want Beerse bleek heel wat sterker dan hun klassering laat vermoeden. Maar een vastbesloten Ajax raakte toch nooit in moeilyk- heden. De wedstryd startte vrjj gelijkopgaand en in die beginperiode zag men een beste M. Huyck aan het werk die Ajax op voorsprong bracht. Langs een moeilijk te stoppen pivot bleef Beerse echter aanklampen zodat na 17' het bord 5-6 aanwees. Waasmunster bleek duidelijk niet opgewassen tegen een weer erg sterk spelend Lokeren P?" V dat vooral op gebied van verdedigen een byzonder degelijke indruk gaf. Maar ook Verdurmen 2 Van gjnave 3' aanvallend, met J. Beeckman weer goed voor 12 treffers, speelde de thuisploeg erg Qu,nte|jer Gysse|s j, Van efficiënt en wy worden meer en meer nieuwsgierig naar de wedstrijd Lokeren-EV Aalst Cauwenbe'rghe 1, Buermans 1, 2, waarin waarschijnlijk over de kampioenstitel wordt beslist. D: Piqueur. Waasmunster kon eigenlijk enkel tijdens het wedstrijdbe gin voor enige valabele tegen stand zorgen, want eens het eerste kwartier voorbij rukte de thuisploeg zich definitief los zodat bij de rust reeds een 14-4 stand werd bereikt. Tijdens de tweede helft kon Waasmunster langs Bruyninckx iets meer in de wedstrijd komen maar zelfs de wissel van Leemans in plaats van F). Dhanis in het Lokerse doel liet Waasmunster niet toe de thuisploeg ook maar even te bedreigen. Het «vernieuwde» Waasmunster moet dan ook een zwakkere tegenstander afwachten om met kans op sukses de opmars verder te zetten. Lokeren: Fl. D'Hanis en Leemans, D. Lenaerts 1, Ver- meiren 3, Bocklandt 4, A. D'Hanis 3, J. Beeckman 12, Van de Velde, Van Der Stap- SK Grembergse heeft zich naar best vermogen teweerges- teld tegen het duidelijk sterke re Wemmei dat na 10 minuten al met 0-5 leidde De Grem- bergenaars met J. Vermaesen in het doel en een opportune Tom Van Haute, lieten rich echter niet verder in de ver drukking spelen zodat aan de rust het bord 4-8 wees. Ook tijdens de tweede helft bleef GSK 2 meer dan zich verdedigen. Er werd aan de achterstand geknaagd maar verder dan 17-19 raakte de thuisploeg toch niet meer. SK Grembergse 2: Vermaesen, Haute" 7^ Smet^cT De Smedt Handbal, Lokeren-Waasmunster: Van Sinnaye tracht de bal te onderscheppen van de Lokerse 3. ImpciK 2. trainer-sptUr Vennen. Ik) Ondertussen was De Batse lier bedacht met een persoon lijke bewaker die hij enkel tij dens de tweede helft enkele keren kon afschudden. Maar meteen kregen de andere Aja- cieden meer ruimte aan het doelgebied en na 20 minuten bracht D. Luypaert en M. Hendrickx Lebbeke 5-8 voor en deze drie doelpuntenvoor- sprong zouden zij zowat de hele wedstrijd behouden. Even leek het toch nog mis te zuilen gaan. Ajax liet enkele kansen onbenut, had ook wat pech en vier minuten voor de rust naderde Beerse tot 6-8, Langs een weer hard werkende D. Huyck en met een zeven- meterworp van M. Hendrickx werd het toch nog 6-10 bij de rust. Ook na de rust hetzelfde spelbeeld. Ajax bleef baas maar een wilskrachtig Beerse bleef, vooral langs een opval lend knap spelende jongere, steeds in de wedstrijd. Doel man Dierick, weer erg knap, stond na een tiental minuten rijn plaats af aan kollega D. De Bruyn, die onmiddellijk een zevenmeterworp stopte. maar toch niet kon vermijden dat Beerse opnieuw naderde tot 15-17 even voor het einde. De minder gelukkige 5 minu ten van Ajax waren dan echter ten einde en langs Mare en Dirk Huyck werd er opnieuw een (nu beslissende) kloof ge slagen. Het was E. De Batse lier die het eindresultaat vast legde na een knappe wedstrijd van beide ploegen. Ajax Lebbeke: Dierick en D. De Bruyn, M. Huyck 4, D. Huyck 7, Van Geel, De Batse lier 4, Holbrecht, Hendrickx 4, Luypaert 2, Van Biesen, J. Jacobs. Reserven: BEERSE 11 AJAX LEBBEKE 16 Ook de jonge Ajax-reserven wonnen na een vrij overtuigen de wedstrijd waarin P Jacobs weer opviel door rijn opvallen de vooruitgang. Rust 6-9. Ajax LebbekeVan Bosbeke en Keppens, Wesemael 6, Luypaert 2, Van Biesen 2, P Jacobs, Bosteels 1, J. Jacobs 5, M. De Decker, Verhaevert. (eva) By Buggenhout was men zondagavond nog Niet zo zeer op de weer erg agressief spelende maar wel op het scheidsrechtersduo Therry-De die zij beschuldigden van een ge. Op onze vraag of het dit A-koppel was men by gewoon niet kon aangezien zowat alle betwistbare het voordeel van de thuisploeg werden hout won dan ook met een miniem daar waar zij duidelijk sterker waren en normaal marge van een achttal doelpunten konden winn zichzelf zou dit nog niet zo erg zyn maar met sekonden te spelen reageerde kapitein Brouillard voortdurende onbestrafte agressie van de kreeg prompt rood onder de neus. Tot wat een re leiding aanleiding kan geven MINIEMEN Avanti-Ajax Lebbeke: 16-16 Een volledig gelijkopgaande wedstrijd waarin geen enkele ploeg meer dan één doelpunt voor raakte, eindigde op een logisch gelijkspel. Ook bij de rust stonden de ploegen gelijk (9-9). Avanti: K. Van Rossem, G. Van Steen, Smekens, Van Der Jeught 5, Van Langenho- ve 4, Walraevens 1, De Wolf, Van Eyken, Van Den Steen, Van Den Borre Scoorden voor Ajax: De Busscher 1, Said 5, Parewijk 5, W. Van Audenhove 2, S. Van Auden- hove 3. KADETTEN Avanti I-Ajax Lebbeke: 25-11 De Avanti-kadetten die net als de Ajax-kadetten de laatste weken niet konden trainen aangezien de sporthal bezet was, konden tijdens de eerste helft een kleine voorsprong opbouwen. Rust 9-6. Tijdens de tweede helft moest Ajax afhaken. Skoorden: Avanti: De Man 3, Walraevens 5, W. De Proft 7, De Hauwe 3, Meert 1, Pauwcis 4, Vlassen root 1, Keppens 1. Ajax: Bos man 5, Verhaevert 2, Crombe 3, Moens 1, Cooreman 1, Ver- heyden 1. Avanti II-D.B. Zwijnaarde: 24- 15 Avanti 2 ondervond minder tegenstand dan verwacht van een enigszins ontgoochelend Don Bosco. Avanti startte het best (5-1) maar werd dan toch gecounterd door de bezoekers die aanklampten tot de rust (10-8). Tijdens de 2' helft drukte Avanti dan definitief door en de bezoekers werden zowat overspeeld door de op alle domeinen dominerende Lebbekenaars. Via 17-8 na 40' werd het 24-15. Skoorden voor Avanti: De Man 5, Keppens 2, Coppens 3, De Hauwere 4, Vlassenroot 4, Pauwels 2, De Wolf 1, De Proft 3. Waasmunster-miniemen - Bug- genhout-kadetten: 13-17 Prima oefenwedstrijd voor bei de ploegen (Robuco testte een paar nieuwe spelers, en de thuisploeg speelde tegen een sterke tegenstander). Robuco startte het best en kwam na 5' Buggenhout startte nochtans overtuigend en het was 0-2 langs Van Nuffel na amper 2 minuten spelen. Anderlecht dat gedurende de volledige eerste helft mandekking speel de op de twee Robuco-backs, gaf echter geen krimp en voor al dank rij een spelpatroon dat gebaseerd was op een vechter- smentalitcit raakte de thuis ploeg 6-2 voor na 12 minuten. Het spel werd echt aantrekke lijk maar toch bleek Buggen hout duidelijk de beter hand bal spelende ploeg. Zo werd het 6-6 na het eerste kwartier langs J. Van Damme en hoe wel Robuco 6-8 voor raakte, werd de rust toch bereikt met een gelijke stand (12-12). Onmiddellijk na de rust zag het er niet zo best uit voor de ploeg van coach De Donder die 15-12 achter raakte. Bug genhout bleef echter tegen alle tegenstand opbeuken en ook dankzij een weer voortreffelij ke doelman Coppens en een verstandig spelende P. Ver- meir werd orde op zaken ge steld (15-15). Van 17-16 ging het dan naar 17-20 en een sterk Robuco liet de zege niet ontglippen Twee voor het einde was het 22 geworden en ware dat Brouillard daarna diskwalificeerd werd, het doek in alle stilte niet zo bijster goed vertoning gevallen. Robuco Buggenhout: en F. Vermeiren, Van 2, Brouillard 2, M. De Proft 4, Van Borght 1, J Van Damn Rombout, J. Van Damra Van Nuffel 6, P. Vermeit Reserven ANDERLECHT ROBUCO Ondanks de goede pre van het duo P. Vermeir-P Keer moest Robuco bet in de nederlaag. Rust 9-9 Robuco Buggenhout: F. meiren Coppens, P. meir 5, Vercammen 2, ninckx 1, Cculemans, Ml 1, Verbeke 1, De Sittet Vuyst 2, Van Keer 2 Nayer 4. 0-3 voor, maar via Du Tré wist de thuisploeg na 20' toch voor te komen (5-4). Voorsprong die tot de rust behouden bleef (8-7). In de tweede helft kon een beter spelend Buggen hout, de fouten in de thuisver- dediging echter afstraffen on danks het goed presteren van thuisdoelman S. Desseaux. Waasmunster: Desseaux, De Grave W., De Grave T., Ter nest, Du Tré 4, Verdurmen 2, Leunis 2, Roels 1, Thierens, Vermeulen, Van Damme 3, Delestre 1, Mettepenningen. EVA Zat. 28.1 te 19 45 u. Robuco Buggenhout- Dender- Zat. 28.1 te 20.15 u. Ajax Lebbeke-E. V. Aalst 4' afdeling Zond. 29.1 te 19 uur Groot-Bijgaarden-S. K. bergse Zond. 29.1 te 15 uur Middelkerke-Avanti Lebb 1' provinciale Zat. 28.1 te 16 uur Waasmunster-E.V. Aalst Zond. 29.1 te 14.15 u. Denderbelle 2-D B. Zwi) de 2 Zond. 29.1 te 15.45 u.. Denderbelle 1-Lokeren Zond. 29.1 te 19 uur Temse-Vit. Gent 2 DAMES 3' afdeling Zond. 29.1 te 17.45 u. Groot-Bijgaarden-R. B. dermonde Zat. 28.1 te 17.15 u. Buggenhout 2-Ap. Kortrï Zond. 29.1 te 10.30 u. Menen-Robuco Buggenl Zat. 28.1 te 15 uur R.B. Dendermonde 2-1 Hamme Ru/te

De Voorpost | 1984 | | pagina 34