l I VITAL GENT-SPARTA AALST: 19-19 Onverwacht gelijkspel S.K. GREMBER6EN-S.P.W. MERER: 21-19 vit. gent 2-brabo benberbelle 20-23 Onberekenbaar ISIHAMME-ROBUCO BUGGEHHOUT 923 EV AALST 2-BRABO BENBERBELLE 2 34-13 EV AALST-HAACHTSE12-11 Zonder Wijnant Zandruiters LRV Appels hielden een indoorwedstriid te Appels SI V.R.V. TEMSE M.T.S.A. BOTERHOEK - ENDOKA 0-0 De Voorpost - 27.1.1984 - 35 HANDBAL ur-Sparta heeft te Gent tijdens de nisten werd geblazen. ^laatste seconden een gelijkspel Ook in de tweede helft bleven in de wacht gesleept. Eigenlijk beide ploegen totaal aan el- *ft het wedstrijdverloop ge- kaar gewaagd wat duidelijk te rende de voile 60' voor merken was aan de 14-14 na inning gezorgd wat uiter- 40' spelen. Toen Aalst 18-16 rd de spelers verplichtte om achter raakte na balverlies en [het onderste uit de kan te ha- er amper nog 5' dienden ge pen. Het Gent van E. De Vlie- speeld, leek het pleit beslecht, ber startte best en leidde met Gent kon echter niet in balbe- S-2 na 12'. Sparta, met een zit blijven en het was F. Bo- weer trefzekere S. Bomon, liet mon die twee sekonden voor jeehter de armen niet zakken het einde Sparta nog een ge- jen 10' voor de rust was het lijkspel bezorgde. Scoorden: lAalst dat met 6-8 leidde. Het Corthals 2, J. Bomon 2, Van Snick 2, S. Bomon 7, F. Bo mon 4, H. Bomon 1, Rottiers redstrijdbeeld bleef steeds maar wisselen en nog voor de ust slpeg de thuisploeg op- nieuw toe zodat er met 12-10 Handbal, Grembergen-Menen: Als Segers aan de bal komt is de Westvlaamse verdediging op haar hoede, (k) Handbal, Grembergen-Menen: Nee, dit is niet de juiste manier om kleine handbalspelertjes te maken, maar Dauwe probeert gewoon zijn Meense tegenstrever van de bal te houden, (k) Tijdens een bijzonder knap ivedstrijdbegin legde Brabo de i basis voor deze overwinning. Onder impuls van Van Goet- hem werd het onmiddellijk 0-3 »en het goed gelanceerde Den- lerbelle leidde zelfs met 4-10 loraleer Gent voor enig :erwerk kon zorgen. De thuisploeg, onder impuls van 3 de hard en juist werpende Minne, vond echter doelman Van Goethem op de weg zodat [aan de rust Brabo steeds leidde jjjmet 9-13. Ook in de tweede helft bleef Ide wedstrijd erg snel gespeeld en onder impuls van de jonge Van Der Steen en de wederop- tredende Heuvinck bleef Den derbelle het wedstrijdgebeu- ren beheersen. Via 13-15 na 40 minuten werd het 13-18 maar opnieuw sloeg, naar het einde van de speelhelft. Gent terug en het werd nog 20-21 voora leer Denderbelle de zege kon veilig stellen. Skoorden: Van Keer 2, P. De Smedt 2, R. De Smet 1, Heuvinck 5, Van Goe them 6, Van Der Steen 7. (eva) 4* Afdeling. Hoe onberekenbaar de prestaties van S.K. Grembergse zijn bleek nog maar eens de voorbije zaterdag. Nadat G.S.K. zowat alle titelpretenties verspeelde door een week vroeger te verliezen tegen het zwakke Mechelse, werd nu titelkandidaat Menen de nederlaag toegediend na een bijzonder hardnekkige wedstryd. Reeds van by het wedstrydbegin bleek dat G.S.K. ditmaal gemotiveerd op het terrein was verschenen en het is geweten, dat een gemotiveerd Grembergen de besten aankan. De thuisploeg speelde deze Vooral de Grembergse pivots Vermaesen in het doel, speel- keer erg verstandig en benutte werden opvallend goed aange- de inderdaad ook verdedigend in aanval elk kansje om de ver speeld zodat de eerste helft erg oplettend en via 3-3 werd uitstappende Westvlaamse geen van beide ploegen een het eerste kwartier afgesloten verdediging te verschalken, kloof kon slagen. G.S.K., met met een 5-5 stand. Tijdens de daaropvolgende minuten kon Menen dan toch een minieme twee-punten-kloof slaan (6-8) die op het scorebord bleef tot de rust (8-10). Tijdens de tweede helft werd de wedstrijd nog hardnekkiger betwist maar G.S.K. gaf geen krimp, integendeel, de thuis ploeg groeide naargelang de wedstrijd vorderde en nadat T. Van Haute gelijk had gesteld, zorgde de blijkbaar onverslijt- bare J. Van Hout met twee opeenvolgende treffers voor een 20-17 voorsprong, minder dan 10' voor het einde. Doelman Martens, tijdens de tweede helft ingekomen voor Vermaesen, had ondertussen het zelfvertrouwen van G.S.K. nog wat opgekrikt door het stoppen van twee zogenaamde «gemaakte» doelpunten en G.S.K. liet de voorsprong niet meer ontglippen. Het was Krogstrup die het laatste doel punt voor een opvallend gemo tiveerd spelende thuisploeg aantekende 3' voor het einde. De aanwezige Avanti H-spe- lers waren uiteraard de beste supporters van S.K. Grem bergse geweest! S.K. Grem bergse: Vermaesen en Mar tens, Krogstrup 7, Dauwe 1, T. Van Haute 1, P. Impens 1, Rasmussen 3, Segers 4, J. Van Hout 4. DAMESHANDBAL Net zoals in de schiftingsron de van de Beker van Oost- Vlaanderen maakte Robuco er 1 eenrichtingswedstrijd van J tegen GSK Hamme dat aan de ■trust al met 3-11 in het krijt [stond. Tijdens de tweede helft g Buggenhout dan wat ex- i raakte logi scherwijze de wedstrijdkon- centratie kwijt waardoor de moedige thuisploeg toch enigs zins in de wedstrijd kon komen. Robuco Buggenhout: 1. Calu- waerts 1, Sanders, Mathijs 4, Roman 5, Van Damme 5, Ver- est 5, De Croock 2,1. Pernel 2. Brabo 2 met veteraan De- lannoy in het doel, ontsnapte niet aan de afstraffing tegen leider EV Aalst 2 dat vooral tijdens de tweede helft de sko- re stelselmatig opdreef. Brabo hield tijdens het wedstrijdbe- gin nochtans goed stand (5-3 na 12') en na 21 minuten was het 8-5. Aalst ging dan toch harder drukken zodat bij de rust de stand 14-6 bedroeg. Tijdens de tweede helft dreef vooral Vinck de Aalsterse voorsprong steeds hoger op en via 21-8 na 40 minuten werden de 34-13 eindcijfers bereikt. EV Aalst: Coen en Van Pottel- berghe, De Letter 2, Corthals 2, Van Eeckhaut 1, De Man 3, Van Herreweghe 3, Arijs 2, Vinck 8, P. Van Herreweghe 4, Cooreman 2. Mfl Dameshandbal, Hamme-Buggenhout: Hamme valt aan, Tassent besluit, (k) PAARDRIJDEN Zaterdagavond kon coach M. Van den Borre opnieuw geen beroep doen op M. Wijnant en het werd weer een moeilijke wedstryd voor de thuisploeg die, zonder haar topskoorster, over te weinig schietkracht beschikt uit de tweede lyn. Met Lievens tracht de Aalsterse coach hier wel aan te verhelpen maar het is logisch dat deze handicap zo maar niet volledig wordt opgevangen. n0 Dameshandbal, Hamme-Buggenhout: Lieve Van Damme wordt foutief gestopt dóór de Hamse >v« erdedi8'"8- (k) Jaar 1983 Aantal wedstrijden: 28 1 veelzijdigheidswedstrijd 1 vriendenwedstrijd Kampioenen 1983 Pony's Al Goud voor De Decker Peter met Andy Zilver voor De Kinder Tommy met Dimitry Pony's A2 Goud voor Janssens Annick met Violette Zilver voor Meersman Sonja met Goldorak Brons voor Thyssen Hein met Andy Reeks I Goud voor Joos Christel met Cindy Zilver voor Maes Roger met Old Boy Brons voor Van de Vijver Luc met Alfeta Reeks II Goud voor De Boeck Gert met Quick Zilver voor Caluwaerts Edwin met Valen tino Brons voor Van Praet Eric met Banier Reeks III Goud voor De Rijcke Patrick met Wip Zilver voor Verbruggen Christel met Luite nant Brons voor Maris Koen met Thor Wimpel 1983 Springen Pony's 1 Meersman Sonja met Goldorak, 346 punten 2. De Clercq Kurt met Tarzan, 236 punten 3. De Kinder Tommy met Alexander, 104 punten Paarden 1. De Rijcke Patrick met Wip 229 punten 2. Van Praet Eric met Sabina 163 punten 3. Verbruggen Christel met Luitenant 159 punten Eindejaarspunten V.R.V. 1983 (de 10 eerste) 1De Rijcke Patrick met Wip 95 punten 2. Meersman Walter met Cartouche 56 punten 3. Meersman Sonja met Goldorak 53 punten 4. Verbruggen Christel met Luitenant 47 punten 5. De Groote Marianne met Flash Light 43 punten 6. Van Praet Eric met Sabina 41 punten 7. De Boeck Gert met Quick 39 punten 8. Van Evelghem Johan met Robinhood 36 punten 9. De Groote Marianne met Don Qui- chotte 35 punten 10. ex. Maris Koen met Thor 33 punten 10. ex. De Groote Marianne met Kiss met 33 punten De V.R.V. zal een korte winterwerking houden in de maand maart in de volgende manéges: Aartselaar: Mami 4 maart '84 Belsele: Gulden Sporen, 11 maart '84 St.-Niklaas: Hicema 18 maart '84 Puurs: Hippos FINALE 25 maart '84 Aanvang te 10.00 uur. Deze winterwerking staat open voor alle ruiters. Een zeer goeie opkomst was er voor het driehonderdtal omlo pen dat zou moeten gereden worden, maar gezien de rela tief zware sneeuwval gingen sommige ruiters al vrezen voor de thuiskomst. Zo kwamen er al enkele niet meer aan de startlijn in de namiddag. Toch hadden de organisators, de Zandruiters, reden tot vreugde, gezien de mooie pres taties van hun leden Dirk Ver- waeren en vooral van Hendrik Poppe, die nr. 1 en 2 werd in de klasse «Midden». Ook de talrijke opkomst van het publiek was een hart onder de riem voor de organisators van Rijbaan Piet die met deze van vroeger al gekende formu le recht in de roos hadden geschoten. Uitslagen Wedstrijd beginnelingen Voormiddag/foutlozen/2 om lopen/namiddag Paul Coppieters, Hamme, Ca- rita, Patrick Boschman, Moer- zeke, Domingo, Gilbert Car- noy, Zele, Brenda, Huguette Van Kerckhove, Zele, Wales- ka, Wim De Lathouwer, Lede, Petra, Mare De Gols, Baarde- gem, Wendi, Pascale De Pels- maecker, Kerksken, Upscbill. Wedstrijd klasse licht Voormiddag 1. Guy De Wachter, Vrasene, Windsor 0 p. 24; 2. Geert Cop pieters, Hamme, Willie, 0 p. 24, 3. Isabelle Van Rijck, Haasdonk, Batibol, 0 p. 25; 4. Johan Van Langehove, Baar- degem, Uldrew, 0 p., 25.5; 5. Dirk Verwaeren, Appels, Atil- la, 0 p., 27; 6. Piet De Mey, Gelukkig beschikt Aalst nog over C. Simal die, steeds even snel, voor het nodige doelge- vaar zorgt. Aalst geraakte vlug 0-2 achter en gedurende vrij wel de hele eerste helft bleef Eendracht op achtervolgen aangewezen. Via 2-4 stelde C. Simal vanop haar rechterhoek gelijk na een kwartier spelen, maar toch raakte Haacht nog tweemaal op voorsprong voor aleer Eendracht één minuut voor de rust voor het eerst aan Zwalm, Tijl, 8 p., 41. Namiddag Jachtparkoers 1. Valentijn De Bock, Haas donk, Cartouche 51.5; 2. Con- ny Claessens, Zele, Carcon 54; 3. Geert Coppieters, Hamme, Willie 56; 4. Conny Claessens, Zele, Siegfried 57; 5. Karl De Wachter, Vrasene, Abba, 60; 6. J.P. Gevaert Rijbaan Piet, Bento 70. Klasse Midden Proef A Voormiddag 1. Hendrik Poppe, Appels, Wendy, 2. Valentijn De Bock, Haasdonk, Otrongo; 3. Mare Beek, Vrasene, Quick Star; 4. Erik Van den Eede, Moerze- ke. Winde. Namiddag - Jachtparkoers 1. Valentijn De Bock, Haas donk, Otrongo; 2. Hendrik Poppe, Appels, Wendy, 3. Geert Van Geyte, Moerzeke, Anca; 4. Erik Van den Eede, Moerzeke, Winde; 5. Mare Beek, Vrasene, Quick Star. Klasse zwaarfl Voormiddag 1. Ichel Daem, Nieuwerker- ken, Poseidon 0 f.; 2. Dirk Verwaeren, Appels, Vivant, 0 f.; 3. Luc Tillcman, Vrasene, Tempo, 3 f.; 4. Herman Van Driessche, Zele, Ugano, 4 f. Namiddag Jachtparkoers 1. Luc Tilleman, Vrasene, Tempo, 57; 2. Valentijn De Bock, Haasdonk, Urano, 60; 3. Dirk Verwaeren, Appels, Vivant, 62; 4. Herman Van Driessche, Zele, Ugano, 70, 5. Gerry Steur, Haasdonk, Ulex, de leiding kwam (7-6). Via een 7-7 ruststand werd een al even gelijkopgaande tweede helft aangevat. Nu was het Aalst dat regelmatig een doelpuntje voorkwam maar een attente goalie Van den Borre kon toch niet verhinde ren dat 10' voor het einde Haacht opnieuw gelijk kwam (10-10). Bascour lukte een mooie treffer toen zij er alleen van door ging, maar 4 minuten voor het einde stonden de ploegen opnieuw gelijk. C. Simal kon nog twee ze- venmeterworpen afdwingen, de eerste werd door Coen op de doelpaal besloten maar de tweede zette Simal zelf om in een doelpunt waardoor Een dracht, met de hakken over de sloot, de zege behaalde. EV Aalst: Van Den Borre, De Backer, C. Simal 5, Cl. Simal 1, Lievens 2, Bascour 1, Buyl 1, M. Coen 2, M. Van Delsen, L. Van Delsen en Van Mal- deren. Ruitersport Het nieuwe bestuur van hel V.R.V. uit Temse. (dw) Het werd een goeie wedstrijd iets heeft laten zien. Met de waarin Boterhoek nog de beste jongste versterking die bij de kansen kreeg, maar pech bij de ploeg van den Boterhoek tus- afwerking liet de brilskore op sen de lijnen loopt kan men het bord blijven. Zo kwam met een gerust gemoed naar de Luk Roelandt heel dicht bij volgende wedstrijden stappen, een doelpunt, en kon de kee- in de rangschikking staan ze in per een gemaakt doelpunt van het midden van de lijst, zodat de lijn vegen. Wanneer men er geen gevaar dreigt en men dan op die manier een punt rustig de volgende wedstrijden moet laten, blijft er nog altijd kan afwerken, de grote verdienste dat men - (A.) Ruitersport: U ziet hier onder elkaar afgebeeld de kampioenen van het V.R.V.-Temse uit reeks 1, 2 en 3 (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 35