JUVENES ZELE-KOMEN 3-1 Yves De Cocker out voor de rest van het seizoen OVERZICHT NATIONALE KOMPI OVERZICHT PROVINCIALE KOMPETITIE ra- 'HAD Te licht bevonden NILCO LEBBEKE-OSIRIS DENDERLEEUW 3-0 Debuut van Eddy Tas WMSMUNSTER-BELSELE 36 - 27.1.1984 - De Voorpost VOLLEYBAL Met de wetenschap dat de mededingers naar de titel ook kunnen verliezen, werd er bij Juvenes al veel rustiger ge speeld en bleef de faalangst die zich bij enkelen al meester had gemaakt achterwege. Deson danks is overdreven zelfver trouwen een mes dat langs twee kanten snijdt. Na twee uitstekende sets dachten de Zeienaars weer dat het bekeken was, en dat er niets meer kon gebeuren. Maar de Waaltj es die niets meer te verliezen hadden, kwamen weer in de match en begonnen zowaar punten te skoren aan de lopende band. Juvenes, duidelijk verrast door deze plotse heropstanding van de tegenstrever, kon niet di- rekt antwoorden en de fouten in de receptie stapelden zich op. Geert Symoens uitstekend aan het net werd geviseerd bij de receptie en Bruno De Vyl- der nam te laat zijn plaats in. Mare Cornelis werd vervangen door Filip Christiaens, maar ook dit bracht niet het gewen ste resultaat. Zele kwam nog terug met enkele moeilijke op slagen, maar tegen dit ontkete nend «Komen» was er in deze derde set niet veel meer te de vierde set was Juvenes weer de oude en er werd attent verdedigd en aangevallen. Jo- han Symoens, verleden zater dag weer uitstekend, bediende de aanvallers op sublieme wij ze en was ook zelf niet te stuiten aan het net. Eric Moens herpakte zich na een inferieure derde set en dank zij hem konden Etienne Van Uyt- fang en Filip Christiaens weer skoren (13-2). Een laatste stuiptrekking van een moegestreden Komen bracht nog enkele prangende fasen aan het net en zelfs een begin van paniek maakte zich meester (14-8) van de Zeelse ploeg. Juvenes had nog vijf setballen nodig om het uit te maken. Philip D'hooghe legde de wedstrijd in de beslissende plooi door een goed blok en kon zelf besluiten met een knal in het achterveld. Vermelden wij nog dat Juvenes het de rest van het seizoen zal moeten stellen zonder de geopereerde Yves De Cocker. (A.J.Z.) EERSTE PROVINCIALE Heusden - Steendorp: 0-3 De leiders hebben tegen een zwak Heusden een ge makkelijke maar niet den derende overwinning be haald. Wanneer de tegen stand achterwege blijft kan er van goed en kwalitatief hoog spel geen sprake zijn. Met 9/15; 8/15 en 9/15 werd Heusden verslagen, waar bij de gereputeerde Chris Maertens een mislukte wedstrijd speelde. Hades Temse Kontakt Temse: 3-1 Verslag verder in dit blad. Destelbergen - Kemzeke: 2-3 Kemzeke ging bij Destel bergen bijna de boot in. De slechte receptie en het fa len van de Kemzeekse aan vallers motiveerde de thuis ploeg zodanig dat de coach alle hens aan dek moest roepen om in de laatste set orde op zaken te stellen. Op het randje af voor Kemzeke. TWEEDE PROVINCIALE A De Klinge - Melsele: 2-3 Uiterst spannende wed strijd van de twee midden moters, die aan elkaar ge waagd zijn. Dat De Klinge uiteindelijk de duimen heeft moeten leggen, is te danken aan het falen van het middenblok op het kru- ciale moment. Loveodegem - St.-Gillis- Waas: 3-2 St.-Gillis-Waas heeft de ze ge van vorige week niet kunnen herhalen, doch een 3-2 op het terrein van de medeleider is eervol. Het is uiterst verdienstelijk de lei der aan het wankelen te brengen. Prachtige presta tie van VK St.-Gillis-Waas, die met zo'n prachtig spel niet op hun plaats staan in de onderste regionen. Elversele - Beveren: 1-3 De wedstrijd met de derde plaats als inzet werd door de bezoekers gewonnen. Spanning in de zaal. Het geroetineerde Beveren wist het hoofd koel te houden in de beslissende momenten, hoewel de bezoekers aan vallend veel beter pres teerden. Stekene - ATB-St.-Niklaas: 3-2 Belangrijke wedstrijd voor de degradatie. Spanning, want de overwinnaar van deze wedstrijd werkte zich los van het groepje kandi daat-dalers. Hygienia haal de het tegen een verdien stelijk ATB. TWEEDE PROVINCIALE B Nazareth - Kangoeroes Aalst: 3-1 Aalst moest met lege han den terugkeren, nadat het de wedstrijd wel degelijk in handen had. De missers ten spijt, volgende week een andere wedstrijd met meer geluk misschien. Denderwindeke - Baasrode: 1-3 PROMOTIE? Verdienstelijke overwin ning van Adec Baasrode, dat er in slaagde het in eigen vesting sterke Den- -derwindeke te gaan klop pen. Voor de thuisploeg kan het de genadestoot zijn en het verlies van promo tiekansen. Puik aanvallend werk van Eddy Meersman en Breuckelaers die be diend wefden door sublie me passen van Nobels. Verslag elders in dit blad. DERDE PROVINCIALE A Sinaai - Steendorp: 3-0 Steendorp kon de leider op zijn veld niet bedreigen. Daarom was het verweer veel te zwak. Sinaai, deed met Steendórp wat het wou. Zwakke wedstrijd. Schellebelle Kalken 2-3 Schellebelle heeft zich ge weerd als een leeuw, om uit de bedreigende zone weg te kunnen komen. Doch Kal ken was iets sterker. Waasmunster - Belsele: 1-3. Verslag verder in dit blad. Rapid St.-Niklaas - Vitesse Kruibeke: 3-0 De Vitesse-jongens konden zoals hun eerste ploeg niet voor de overwinning zor gen. De Rapidjongens heb ben aan de grote jongens van het eerste team ge toond hoe ze moeten strij den voor de overwinning. Met 15/13 - 15/11 en 15/10 stuurde Rapid hun tegen standers in de kortst moge lijke tijd huiswaarts. Niet gedraald voor Vitesse, want zo kon de belangrijke thuiswedstrijd van de eer ste ploeg nog bijgewoond worden. Verdiende over winning van Rapid. Berlare - St.-Pauwels: 3-1 Berlare heeft het hoger ge klasseerde St.-Pauwels ge klopt, maar het was een zware dobber voor de thuisploeg. Een spannende wedstrijd, waarin de beste verdediging het haalde. Buggenhout - Pardaf Krui beke: 2-3 Wedstrijd in het raam van de degradatie. Door de overwinning kan Pardaf nog enige illusie koesteren op redding, terwijl Buggen hout het nu wel kan verge ten. Boskrabbers, hou de geest goed in de schoot van de club en blijf aan de toe komst werken. Niettegen staande een verdienstelijke De Decker kon Buggen hout de nederlaag niet ont lopen. DERDE PROV. C Overboelare - Aaigem: 0-3 De wedstrijd tussen twee middenmoters, beloofde ^een spannende wedstrijd ten tonele te brengen. Maar helaas voor het pu bliek, want Aaigem was een klasse te sterk. Lebbeke - Ninove: 1-3. Ver slag verder in dit blad. Kuklos Aalst - Borsbeke: 2-3 Kuklos slaagde er in Bors beke aan het wankelen te brengen. Een overwinning zou goed van pas gekomen zijn, alleen al voor het mo reel van de spelers, want altijd verliezen is ook tries tig. Verdienstelijke partij voor Kuklos. Eine - Lede: 0-3 Een wedstrijd van minder dan een uur kan men moei lijk een volleybalmatch noemen. Lede liet het zwakke Eine geen schijn van kans. Goede aanval lende partij van Johan Korte. VIERDE PROV. B Nieuwkerken - Lokeren: 0-3 Lokeren was twee klassen te sterk, voor de Nivoc- jongens. Matige wedstrijd. Hofstade - Kuhne Zele: 3-0 De leiders hadden het niet moeilijk met de Zeienaars. Zele kwam aanvallend en verdedigend zwak voor de dag. Een probleemloze partij voor Hofstade. Hamme - Kemzeke: 2-3 De medeleider Kemzeke had het moeilijk op Ham- me. Een Hamme dat via Muys Walter, op de hoe ken sterk fungerend uit haalde. In het eindoffensief was Kemzeke iets sterker. Spannende partij volleybal. Zie ook foto's. Juvenes Zele - Temse: 0-3 Juvenes kon geen vuist ma- ken tegen de bezoekers. Aan de recepties dient ge werkt te worden, wil men kunnen aanvallen. Ver diende zege van Temse. Springbokken Zele Lede: 3-0 Springbokken, de enige Zeelse vereniging van de reeks die kon winnen dit weekeinde had aan de Leeuwenk(jes) geen kwaaie klant. Lede viel te zwak uit, zelfs nog om een goeie oefenpartij te hebben. VIERDE PROV. C Denderwindeke - Erembo- degem: 3-2 Erembodegem speelde een verdienstelijke wedstrijd. Doch tijdens de beslissende set kwamen ze fysiek te kort, wat hen parten speel de bij de eindafrekening. Lebbeke 2 - Denderleeuw: 3-0. Verslag verder in dit blad. TWEEDE A: Nieuwkerken - Evergem: 3-0 Dankzij deze overwinning kan Nieuwkerken opnieuw aansluiting vinden. Met als gevolg een groepering on deraan in de rangschikking. Volleybal, VC Temse - Leuven: Als Luk Van de Velde smasht, kan je het als verdediger gewoon vergeten, (dw) TEMSE - REDSTAR LEUVEN 3-2 Uiterst spannende wed strijd, waarin Red Star de thuisploeg het ontzettend lastig heeft gemaakt. Een soepele winst in de eerste set met 15-6, na aanvanke lijk geleid te hebben met 6- 1. Temse was evenwel in de tweede en de derde set op achtervolgen aangewezen. Toch kwamen ze terug zon der de noodzakelijke stoot kracht. Ze verloren bijgevolg met 13-15 en 12-15. In de beide sets ging een 8-2 voor sprong teloor, maar de uit breng van Van Neer Philip bracht de gunstige kenter ing en er werd nog nipt met 16-14 gewonnen. Tijdens de vijfde set was het ge klungel aan het net te groot aan de kant van de Leuven aars om Temse nog ernstig te bedreigen. NULEN - RAPID ST.-NIKLAAS 3-1 Vervolgd met verlies De malaise in het Rapid- kamp gaat verder. De on verwachte nederlaag tegen Schelle werd opnieuw in de Antwerpse Kempen ver volgd met de nederlaag. Het wordt de hoogste tijd om aan een reorganisatie te denken, wil men nog iets redden. Als er al niet te lang getalmd is! ASSEBROEK - LOKEREN 3-2 Geluk is meegenomen Nadat de thuisploeg de eer ste set gemakkelijk had ge wonnen met 15-6, speelde Lokeren de pannen van het dak via het duo Eddy Ver- straeten - Danny Loyez. In de tweede set moest het het tikeltje geluk ontberen om de set naar zich toe te halen en verloren ze met 16-14. In de twee volgende sets, met het gevoel dat er meer inzat, overklaste hen de thuisploeg (met 9-15 en 4- 15 ter illustratie). In de beslissende set, ging het bij de aanvang gelijk op tot 4-4 en dan stokte het spel bij Real Testa en ver loren ze met 15-7. Spijtige nederlaag en het zal er spannend aan toe gaan vooraleer we weten wie van de drie kandidaten zal ge red worden. De twee gewonnen sets kunnen doorslaggevend zijn. HEMELVEERDEGEM - SIGIVOK ST.-GILLIS-WAAS 2-3 Redding nabij? De overwinning van Sigi- vok dit weekeinde op St.- Jan-Hemelveerdegem was er eentje van goudwaarde. De eerste stap naar de red ding is gezet. Een grote voldoening en niets anders dan blije gezichten in het Sigivokse kamp. Een groe pering van vier ploegen voor de degradatie, waar van er twee moeten dalen naar derde Nationale. Onze voorspelling Sigivok redt zich als ze de ingesla gen weg vervolgen. VITESSE KRUIBEKE - KANARIES MARKE 3-2 Verslag verder in dit blad. BAZEL OLTISJ - HECHTEL 3-1 Verzoening? Na de vertrouwenscrisis in de ploeg was het opnieuw koek en ei, maar het zwak ke Hechtel was geen waar demeter voor het dit week einde vaak puik geleverd spel. Voor de promotie zal het afhangen van uitslagen, behaald door de overige mogelijke kandidaten. De onderlinge strijd ligt nog open. De verliesset kwam na de te gemakkelijke deel- zege wat koncentratiever- lies en gemakzucht teweeg bracht. ZELE - KOMEN 3-1 Concentratieverlies Het gemakkelijk binnenha- ibber.i len van de twee eerste «I met 15-4 en 15-7 tegen ij zwakke Eveco Komen de oorzaak dat J teugels liet vieren en t> paar verwisselingen voerde in de derde set. I? ze voorlaatste set werd Pj nut door de bezoekers, tot 3-10 uitliepen. T teren bleek voor Zele mogelijk: 12-15. De 1; set werd er van bij de ai vang plankgas gegeven de bezoekers ingeblikt met 15-6. Zw partij! LICHTERVELDE - 1-15. AALST 0-3 Tot Harde noot te kraken ®aar Aan het gerenommeeij?es' Lichtervelde, met de broeders Verhelst, had fct V( Aalst een zware dobber de eerste set was een li overwicht. Dankzij 1 De Schrijver en Rayi De Geyndt werd het u delijk 13-15. In de der set, bij een 13-8 stand, «nf er een beslissing van p scheidsrechter waaraf Lichtervelde zich niet Lfan verzoenen. Een rode ka^jg g( was hiervan het gevolg (^ad« 9). Door dit koncentratiu verlies konden de ajuinen terugkeren (13-13): tflerb moment waarop terug hueir bel ontstond met rood i gevolg: (13-14). Bij de v. De gende opslag van Aalst ©8® de tegenstrever de bal ova" aangeroerd en het werdd£e e 13"15- werd In de tweede set moest Pk op kiewiz al zijn coachkur^Jaat: tonen om Lichtervelde Be Ki onder te houden en danijknk de inzet van WilfriPeze Doorns en Lauwers konPe®p set worden binnengehai 13-15. Een dubbeltje op zijn ka£ Door het hoofd koel houden zijn de puntf meegepikt. Verdiep overwinning. De topwedstrijd in 3A heren tussen Waasmunster en Belsele is geëindigd met een verdiende overwinning van Belsele. Dank zg de homogeniteit bg Belsele heeft Rubac de duimen moeten leggen. De spelverdeling bg Waas munster was beneden alle peil, zodat de aanvallers in ongunstige omstandigheden werden aangespeeld en de verdediging van Belsele voor geen onoverkomelijke pro blemen werden geplaatst. Volleybal, Lebbeke 2 - Denderleeuw: Tas en Roelandt verrast door de smash van Vercauteren (D). (k) De tweede ploeg van Lebbe- De grootste verdienste van ver nooit in de wedstrijd lieten ke heeft tegen Osiris een me- Nilco Boys was dat ze nooit komen. Van enige tegenstand morabele wedstrijd vertolkt, versaagden en hun tegenstre- kon men niet spreken, want op In de eerste set liep Belsele uit: 4-9. Rubac bracht enige spanning door op het bord op nieuw 12/12 te laten verschij nen. Vanaf dat ogenblik stelde de tegenstander orde op za ken: 12/15. Tijdens de tweede set verlie pen de receptie en de spelver deling beter en kon de thuis ploeg gelijke tred houden: 4-4. Op dat ogenblik kwam speler trainer De Meersman de plaats innemen van Van Landeghem. Een goeie ruil want het bracht Rubac op een 13-5 voor sprong. Belsele zette de ach tervolging in en na vier setbal len maakte Waasmunster de set uit met de setstand 15/12. De derde set bracht Belsele met enkele rake aanvallen op een 2-6 voorsprong. Bij een 10/ 10 stand hadden beide ploegen twee volledige rotaties nodig om een punt te maken. Op het kruciale moment tastten de scheidsrechters in het duister bij het nemen vaij een paar beslissingen, zodat het 11/14 werd. Via 14/14 had Belsele nog drie setballen no dig om een einde te kunnen maken aan deze set: 16/18. De vierde set bracht een walk-over voor de bezoekers, zodanig dat alle weerstand bij de thuisploeg weggevloeid was. Zelfs de ingebrachte Van Landeghem en Koen Thys- baert konden de bakens niet meer verzetten. De toeschou wers kregen een denderende wedstrijd te zien met een gepaste zegevierder. Een ver diende overwinning van Belse le, dat de vier sets met dezelf- het ogenblik dat Osiris zijn hoofd boven water stak, was Nilco onmiddellijk alert om al les in de kiem te Volleybal, Lebbeke 2 - Denderleeuw: De Waegeneer (9) en Eddy Tas (18) vormden een uitstekend blok tegen Denderleeuw, (k) Lebbeke kan terugblikken op een prachtige prestatie van, Roland Van Beveren en Frans Roelandt, want het is dankzij hen dat Nilco met niet mis te verstane setstanden heeft ge wonnen. Het was nu ook het ogenblik om de jongeren een gelegenheid te bieden hun kunnen te tonen. Het vermel den waard was de prestatie van de jonge Eddy Tas, die voor het eerst zijn intrede deed in de basis. Aanvallend kwam de ze achttienjarige schitterend uit de verf, maar zijn receptie moet nog tegen een sterkere ploeg uitgeprobeerd worden. de opstelling heeft gespet! Goede leiding van de sdKi rechters en de wedstrijd lew de ons een negentig smitk durend prima spektakel. 1 Samenstelling Rubac: Mr man, Van Landeghem I Thierens J,, Lowie G.,J Thysbaert, R. Moens, L. I giers, B. De Colvenaer. 1 mf Volleybal, Waasmunster-Belsele: De Cock (12) tekent een aan voor de Belselenaren (k). Volleybal, Waasmunster - Belsele: Aanvoerder Heirman Belsele slaat over het blok Rogiers (9) - Van Landeghem #Tijde maar Thysbaert (3) is er nog om de bal op te vangen, (k)

De Voorpost | 1984 | | pagina 36