Herdersems Antoniusspel In geslaagde versie Meldert Overbrenging stoffelijke resten incidentloos ïssene met «St.-Antonius en zijn verksken» K.B.G.-Mere in het zilver Exit «der Lindebaum» te Baardegem BSHiUfa» BGJG-Lokeren-Daknam: waaier van aktiviteiten Opening nieuwe lokalen «Ons Huis» te Hofstade De Voorpost - 27.1.1984 - 3 )e traditionele elementen die hun degelijkheid hadden bewezen béwaren, ze aanvullen net een paar nieuwigheden, het volk meer by het spel betrekken, het stuk integreren in Ie buurt en terug aanknopen by oude gebruiken waren zowat de normen die de auteurs •an dit volksspel Roger De Cock en Robert Van der Stockt zich hadden gesteld. ond9estart werd met een fakkeloptocht van aan de Moorselse St.-Gudulakapel, de weg °^olgend van de H. Gudula en van de vele Moorselaars die in de periode heil zochten by n Herdersemse heilige. Ons weliswaar naderhand door de hoofdstad afgesnoept, ischien volgend jaar ietwat meer ruchtbaarheid ook te Moorsel op voorhand zodat de ikomst beter wordt. Een stille wenk van de Herdersemse Moorsel aar, de pas tot lanent diaken gewyde Rik Van den Meerssche. .bijgevoegde)» Moorselse mis verleden zaterdagavond kende veel belangstelling en >rd trouwens mooi vokaal geïllustreerd door het Gemengd Parochiaal Zangkoor. de Grote Baan, voor de Toen de ongelukkige opera- voor de eerste maal, een grote en tfcleeenheid verkeersvrij ge- teur weer tot het bewustzijn wagen «het Wemelhuis» waar i (faakt zou zich dan het St.- kwam na de tribulaties met het zowat het dorpse Jeven van alle det^ton'iusspel afspelen nadat gas zei deze geboren optimist: dag werd uitgebeeld. jelleman» De Neef van op de «Wat moeten de Joden toch Voorzitter Louis Lockefeer r <%i aan de kerk de vele belang- hebben afgezien. dankte namens de Herder- ivertfellenden die zich, vaak met Van daar was het dan maar semse Dorpsraad voor de reidi|oude voeten, toch naar de enkele passen van zaal «De aanwezigheid van burge- Srote Baan hadden begeven Kletser» waar zich op de mu- meester Raymond Uytter- :esvlond had gedaan van Herder- ziek van de gebroeders Mat- sprot, schepenen Chris Lie- PTemse toestanden in de tijd van thys een zeer geslaagde editie vens-Borms en Juliaan 16 own van het jaarlijks dorpsbal af- Vinck, pastoor Mussche, grcYaders die uit café St.-Anto- speelde. Tot in de vroege het feestkomitee met ook 12.&US niet weg te halen waren uurtjes. ex-voorzitter Frans Wau- ouvnj0or hun zoontje of feestvie- Voor de realisatie van het spel ters en verder alle aanwe- ntekenden die uit «De Engel» waren naast de dorsers, de zigen. ««"kwamen begeleid door «wulp- dansers, Anne-Marie Van der Het St.-Antoniusspel in een tenfcc» vrouwen. Het geheel Stockt en Jos Lambrecht en versie van Roger De Cock BEJfeeënsceneerd op eenvoudige een hele staf aktievelingen en Robert Van der Stockt, doch treffende wijze waarbij vooral verdienstelijk Louis stoelt op een religieuze "de plaatsen waar zich de han- Lockefeer, Albert Pieters en folkloristische gebeuren deling afspeelde telkens via Guido Van den Brempt. dat de mensen duidelijk projektoren werd belicht. Voor de St.-Antoniusviering blijft beroeren. Een realisa- pecl ii vond dan plaats een °P zondag, nochtans zeer goed tie van de Dorpsraad die paar honderd meter verder aan gestart met de druk bijge- zich inspant om deze vie- de St.-Antoniuskapel waar- woonde eucharistieviering, ring nieuwe luister bij te been de kijkers gelokt werden werd de sneeuw spelbreker brengen. Iets wat deze raad door het dorsen van de fameu- Wellicht tot groot jolijt van de nu ook wil realiseren met je Herdersemse dorsploeg die jeugd maar alleszins minder septemberkermis. ook reeds een kampioenentitel aantrekkelijk voor wie in de Burgemeester Uyttersprot inde wacht sleepte. Er was een stoet zou gaan vertrekkend had woorden van dank voor volks feest, er werd gegeten en van aan café 1 Bolspel. Stoet de aktiviteiten en de volge- gedronken. gedanst door de met uiteraard St.-Antonius en houden inzet van de Dorps- «leerlingcn» van de Herder- de H. Gudula, de leden van de raad. Oprichten en stimule- gemse dansschool en helse dui- St.-Antoniusgilde Emiel Lam- ren van plaatselijke dorps- alrévels staken de brand aan het brecht, Jef Van Hoorde en raden werd trouwens in de g-St.-AntoniusvarkenHalluci- Arthur Willems waarbij nu beleidsnota vermeld. De iem#ant spektakel met satanische ook Robert Van der Stockt burgemeester ziet de Her- ebbSansen doch ook opwinding in werd geïnkorporeerd, reus Be- dersemse feesten ook in het |c.de regiewagen waar een «ope- nedikt, een Herdersemse ere- kader van de aktie der Fa- vobKteur» quasi door gasuitwase- uiijt, sinds 7 jaar steeds gedra- luintjesgemeenten ter vrij- m'amingen bewusteloos was geval- gen door Johan Van Mol en waring van him typische dalen wat wel enige hapering in Eddy Van Goethem, Prins Ba- eigenheid. Het stadsbe- u het spel impliceerde maar '°e en ondervoorzitter Albert stuur wil dergelijke aktivi- ,n ^waarvan het publiek zich geen Cornand met leden van het teiten steeds steunen. Mo- aar rekenschap had gegeven. Tot feestkomitee Aalst waaronder reel altijd. Financieel vol- djuit de kapel St.-Antonius (Jos Herdersemnaar Hubert De gens de beschikbare kredie- at e Lambrecht) verscheen die de Neef en heel wat belangstel- ten. Septemberkermis, ge- oön [emoederen bedaarde en met lenden Wegens de weersom- sproten uit de terugkeer aei» brede gebaren de menigte ze- standigheden niet in de stoet van «Fransmans» na hun gende nadat de duivels verdre- de harmonie Concordia et Do- namna uwj ven waren. beurs nu eens op de eigen volkse wijze op demokrati- sche manier de bloemetjes, wilden buitenzetten is een interessant gegeven en aan de heropleving van derge lijke festiviteiten is het stadsbestuur uiteraard zeer gevoelig. Geschenken De burgemeester overhandig de aan Herman Van Keer voor zijn 25-jarige volgehouden ak tiviteiten bij basketbal Okapi Aalst de trofee voor sportver- dienste van de stad Aalst. Dit namens de schepen voor de sport Gilbert Bourlon, te Erembodegem weerhouden op een andere festiviteit. Ook de Dorpsraad voegde er een ge schenk bij een glasraam van Herdersem dat ook verleend werd aan Anne-Marie Van der Stockt voor haar 10 jaar H. Gudula, aan Jos Lambrecht, de gedroomde St.-Antonius, aan ex-gemeenteraadslid Wil lem Willems, de technische werker achter de schermen en aan Paul Stockman voor zijn talrijke aktiviteiten. Schepen Vinck had herinne ringsgeschenken bij voor voor zitter Louis Lockefeer en voor beide Herdersemse «heiligen» en speciaal een woord van dank had hij voor sekretaris Albert Pieters. Voor de traditionele pensen- worp begiftigd met 350 prijzen werd het deze keer géén één- richtings- doch wel een twee richtingsverkeer. Daalden pensen uit de vensters op de verdieping neer over kinder en andere hoofden, allen met een prijs, van onderuit vlogen heel wat sneeuwballen naar de vensters. Een ludiek spek takel. De zilveren pens, voorbehou den aan de jeugd, ging uiterst toevallig naar Steven Locke feer, 7 jaar, zoon van de voor zitter. Goed voor 500 fr. De gouden pens, goed voor 1000 fr, naar de Aalsterse Veroni- que De Backer uit de Os- broekstraat die zich haar trip naar het St.-Antoniusdorp niet zal beklagen. LH Aalst. Op het kerkhof van Meldert wordèn de kisten uitgegraven naar het nieuwe kerkhof (per) cilitas maar wél in de stoet, buren die r bij zuider- gevulde Zingen over «de lindeboom» kan men te Baardegem nog wel doch de boom in kwestie sneuvelde. Het verdwijnen van dit sieraad van het natuurge bied Molenkouter wordt door Baardegemse milieuvrienden betreurd. In de voorbije zomer werd een aanvraag ingediend bij de stedelijke dienst leefmi lieu voor het rooien van een canadapopulier op een perceel gelegen achter de molen van E. De Ridder in de Molen straat. Een doordeweeks geval dat echter in een ander dag licht komt te staan als die «ca nadapopulier» dan in realiteit een prachtige lindeboom blijkt te zijn van respektabele leef tijd in een omgeving waar zich nog andere merkwaardige bo men bevinden. Het stadsbestuur kreeg het in de gaten dat het niet om een gewone boom ging waarvoor de rooiaanvraag werd gedaan en een weigering was dan ook het antwoord op de vraag naar een rooivergunning. Tot een nieuwe aanvraag kwam enkele weken later. Nu ging het inderdaad over een linde. Er werd geen positief gevolg aan de aanvraag gege ven doch de eigenaar werd blijkbaar ongeduldig en zon der nader bericht af te wachten werd de linde op een mooie zondag gewoon afgezaagd. Zon- en feestdagen blijken de meest geschikte dagen te zijn voor dergelijke daden. De boom zou verwijderd zijn wegens de schade die zou kun nen aangericht worden door vallende bladeren aan het me chanisch gedeelte van de nieuw aangebrachte weegbrug. Ondertussen moet men het dan maar zonder deze linde stellen. LH Ingenieur Marc Van Ginderdeuren met hoofdkondukteur in Groot-Aalst een uniek geval Hugo Van Cauter wat betreft openbare werken en dienst hoofd Frans De Roeck met inspekteur van de begraaf plaatsen Patrick Mortier klaren te Meldert bij de over brenging van 46 stoffelyke resten van het oude naar het nieuwe kerkhof aan de Lange weg een niet makkelijke klus op, in tempo en op diskrete wijze. Met behulp van personeel van matig créoline gebruikt als ont- de begraafplaatsen en hand- smettings- en ontgeuringsmid- langers van een TBK-projekt del. Het hoeft gezegd dat de moeten 46 stoffelijke resten professionele grafmakers de worden overgebracht plus dan klus klaren op diskrete wijze, nog een niet gekend aantal doch dat ze er allerminst door resten van personen eronder geïmponeerd worden. Het is begraven. hun stiel en ze doen het zonder Op woensdag 11 met deze eer- verpinken. Ook uit de kist ge- der lugubere ontgravingstaak schoven lichair.u in een nieu- begonnen werden twee licha- we kist overbrengen, men naar de Langeweg over- Eens de 46 stoffelijke resten, gebracht. Op donderdag 5 en plus die van «zwervers» over- op vrijdag, ultra-slecht weder, gebracht, worden de werken twee, aan de omheiningsmuur aan- Verleden maandag liefst 8 plus gevangen. Een geklasseerde twee eronder begraven. Als u muur waarvan de restauratie deze regels leest en alles nor- reeds lang op zich liet wachten maal verloopt is reeds ruim doch die nu de eerstvolgende meer dan de helft van de licha- weken een realiteit wordt. De men overgebracht. hele muur dan. Van aan de Lichamen van afgestorvenen Eeckhoutstraat waar de toe van 1982 en ouder. Sommige stand risikovol is tot aan het lijkkisten komen quasi onge schonden aan de oppervlakte. Anderen zijn echter in slechte- begin van de Putstraat aan «Goossens». Op het kerkhof aan de Lange- „Alleen de sneeuw was in staat het enthousiasme van de el vgEssenaren, en van de vele simpatisantcn uit de hele regio, zwaienigszins af te koelen. By het buitenkomen uit de kerk na ;cfc«de wwat anderhalf uur durende St.-Antoniusmis dwarrel- Mailen de vlokken inderdaad rijkelijk neder zodat de organi- jerende St.-Antoniusgilde de handen vol had om de vele ^0TrfTergaven die Ie koop zouden worden aangeboden enigs- S0"nns af ie dekken. Poëtisch was het aUeszins doch de •nJielangstelling voor de verkoop had er uiteraard wel onder ««Ie lyden. :gonnen met een gezongen iristieviering op het feest van deze volksheili- werd de viering te Essene v0domgepromoot door de BRT- deTV. die St.-Antoniusvieringen l^over het hele Vlaamse land jk ponder de loupe nam. c|tVerledcn zondag startten 3cpj| teeds tientallen wandelaars hjjVan de Wandelklub Affligem van VTB onder leiding van bei Van der Schueren aan epn Ie Affligemse abdijtoren om ^pj, deel te nemen op aktieve wijze aan de St.-Antoniusviering, ep s viering die in de hele streek en »k ver buiten het Pajotten- "nd wegens zijn spontaneïteit ikoppeld aan authenticiteit irgerrecht heeft verworven. )c parochiekerk liep voor de [elegenheid meer dan vol zo dat heel wat belangstellenden in het portaal noodgedwongen moesten wachten of zich aan een op het voorplein opgestel de brasero of in de tent waar naast typische landelijke dran ken heel wat pensen werden gesmuld De eucharistieviering zelf werd voorgegaan door de volkse dorpspastoor Janssens die hiermede aan zijn tiende beurt was en zich met «een kwaks- ke» even wat moed had inge dronken want hij vermoedde komende sneeuwval wat voor de dinamische leden van de St.-Antoniusgilde met voorzit ter Rik De Bolle minder be moedigend zou zijn. Het werd een zeer speciale mis waar Gregoriaanse gezangen gebracht werden door het Ge mengd Zangkoor Essene on der leiding van pater Gabriël Willens van Walfergem afge wisseld met hanengekraai en varkensgeknor. Om van ande re geluiden maar te zwijgen. Een frisse, gemoedelijke be doening waarmee Essene en de St.-Antoniusgilde blijkbaar een schot in de roos lukt. «Onze kerk is te klein», had de pastoor deze week nog tegen de bisschop gezegd waarbij de ze dan wel verbaasde ogen trok. «Ik zal er de zaal nog moeten aan toevoegen», zei de dorpsherder die de bisschop uitnodigde zich eens te Essene van de stand van zaken te komen vergewissen Onder de menigte kon hij echter van op zijn preekstoel geen monseig neur bespeuren. En toen kraaide de haan driemaal. Gelukkig zijn er nog steeds varkens en varkenskoppen ge noeg, zei de pastoor, maar ook miserie is hier momenteel meer dan genoeg. Als St.-An tonius er zou kunnen voor zor gen dat de strengste nood iet wat zou gemilderd worden dan was zulks reeds een heel goede zaak. De vele kruisen die in de kerk werden binnengebracht zijn deze die met de kerstda gen buiten hebben gestaan en die nu in de parochiekerk te kens zijn enerzijds van leed maar anderzijds van hoop. Met deze St.-Antoniusviering wil de parochie niet alleen trachten in ere te houden wat voorbij is maar wil men even eens oog hebben voor heden en toekomst en ijveren voor vrede, vriendschap en een brij zei geluk. Na de felgesmaakte homilie waarbij de krachtige stem van pastoor Janssens nogal eens door gekraai werd overstemd volgde een extra-lange offer gang met voor ieder een zantje met een gedicht van Laurens Van der Schueren «St.-Anto nius, jij met je verksken». Het schijnt inderdaad zo dat men te Essene en wellicht ook elders, 's morgens St.-Anto nius viert en 's namiddags zijn verken. Na de mis kon dan het spekta kel van de openbare verkoop beginnen waarbij de sneeuw lustig neerdwarrelde. Wat niet belette dat voorzitter en stu wende kracht van de St.-Anto niusgilde de aloude oorkonde van Beda Regaus voorlas Zwemlessen De Bond van Grote en Jonge Gezinnen start met een nieuwe reeks van 15 zwemavonden op woensdag 1 februa ri om 21 u. in het Durmebad. De lessen hebben plaats telkens op woensdagavond van 21 tot 21.50 uur Prijs om te leren zwemmen: 850 fr. voor volwassenen en 700 fr. voor kinderen tot 14 jaar. Hierin is de inkom, het lesgeld en de verzekering begrepen. Wie vrij wil komen zwemmen betaalt 570 fr. als volwassene en 420 fr. als kind voor de 15 beurten (inkom verzekering). Inschrijven bij de sekre taris of op de avond van de eerste les vanaf 20.30 u. Grootoudersfeest Zaterdag 11 februari worden alle grootouders verwacht voor een pannekoekenfeest om 14.30 u. in B.O. Winde kind, H. Hartlaan 10. Alle deelnemers ontvangen gratis koffie en pannekoeken en ook een boek kaarten. Eric Dc Rynck geeft in de loop van de namiddag een uiteenzetting over gezins- en grootoudersvakantie met dia's. Er is bovendien gelegenheid om in te schrijven voor de groot oudersvakantie 1984 van 2 tot 9 juni in Nonceveux (5.850 fr. per persoon in kamer of 12.100 fr. per echtpaar in appartement alles inbegrepen) of in Reigersnest te Koksij- de van 8 tot 15 september tegen 5.200 fr. per persoon Luisteren naar kinderen De definitieve start van de reeks heeft plaats maandag 6 februari om 20 u. in B.O. Windekind. De belangstellen den geven best nog een seintje aan sekretaris W Van Rumst, Eikelstraat 9, 9100 Lokeren, tel. 48.33.09. Bege leider van de reeks is Jan Schouppe. De tweede avond heeft plaats op 20 februari. Voor het vervolg van de reeks worden dan praktische afspraken gemaakt met de deelne mers zelf. Wie tijdig inschrijft ontvangt tevoren het programma met een beknopte inhoud. Verbruik De wastest waarvoor een dertigtal leden inschreven heeft plaats begin februari. De ingeschrevenen ontvangen tijdig de nodige instrukties én het waspoeder. Verder ziet het programma er uit als volgt: 7 februari: aanleg van een rotstuin; 13 maart: gezond snoepen; 17 april: bakdemonstratie (frangipane); 8 mei: giftige pro- dukten. Deze informatie en doe-avonden hebben plaats in het kultureel centrum, Kerkplein, telkens om 20 u. Kleuterzwemmen-watergewenning Ook dit jaar is er een reeks watergewenning-kleuterzwem- men voor kleuters tot 6 jaar vanaf 31 maart (10 zaterdagen van 9.30 tot 10.30 u.). Prijs 250 fr. De inkom voor het Durmebad (20 fr. per kind) dient nog afzonderlijk te worden betaald. Kinderen tot 5 jaar vergezeld door een betalende volwassene hebben gratis toegang. Ook moe ders en/of vaders mogen mee in het bad. Schrijf in bij de wijkverantwoordelijken of bij de sekretaris (48.33.09, best na 17 u.). Kinderoppasdienst Met ingang van 10 januari werd de kinderoppasdienst, tot hiertoe geleid door Luc Arbijn, overgenomen door Lucie De Wilde-Ongenaert. De BGJG dankt Luc Arbijn voor de vele uren werk die hij heeft besteed om deze dienst uit te bouwen. Met ruim 30 babysit(st)ers hoopt Lucie de aanvragen van de leden te kunnen voldoen. Noteer alvast haar telefoonnummer en haar adres: Karrestraat 91, 9100 Lokeren, tel. 48.70.63. Hierbij ter informatie ook nog de tarieven: mini'mumpres- tatie (max. 4 uur) 150 fr.; per bijkomend uur: 40 fr. vóór middernacht en 60 fr. na middernacht; overnachting: 100 fr. Verzekering en werkingskosten: 30 fr. per dienst voor leden BGJG en 80 fr. voor niet-leden. waarbij Essene. op een aantal voorwaarden, de toestemming kreeg tot deze publieke verkoop. Broden van alle formaten, geen mini maar wel maxi, hut sepot, pensen, worsten, rijst- pap, vlaaien, varkensvet, gan zen, eenden, kippen, duiven et tutti quanti, maar vooral var kenskoppen werden dan ver kocht. Soms voor duizeling wekkende prijzen. Esse naren weten immers dat de op brengst zal worden gebruikt voor de restauratie en het in standhouden van heel wat pas torale kapelletjes, typisch voor de eigen streek. In zaal «De Montil» werd dan aangezeten voor een landelijk maal met na een Essens aperi tief kop, erwtensoep met korstjes, varkensgebraad op zijn Brabants en rijstpap. Op maandag volgde dan een dankmis en 's namiddags wer den de senioren in de zaal bij de viering betrokken met hun eigen St.-Antoniusfeest. Voor de eerste maal in afwe zigheid van wijlen oud-burge meester Lode Verdoodt, ja renlang bezielende kracht van de vienng. LH Morgen zaterdag 28 januari worden de vernieuwde lokalen van «Ons Huis» ingezegend en geopend. Kristelijke zieken fondsen en kristelijk sociale organisaties vinden er een va label onderkomen. Te 16 u eucharistieviering in de O.-L.-V.-Tenhemelopne- mingskerk, opgeluisterd door het plaatselijk St.-Jan Berch- manskoor waarna te 16.45 u korte optocht begeleid door de Kon Fanfare St.-Cecilia Hof- stade. Te 17 u feestzitting in de nieu we lokalen. Steenweg op Aalst 8, opgeluisterd door het Vrou wenkoor «Singhet Vro» en te 17.30 u inzegening en opening van de nieuwe lokalen gevolgd door receptie. LH toestand of vallen bjj behan- weg worden ondertussen» de deling gewoon uit elkaar zodat stoffelijke resten herbegraven het lijk, meestal in plastiek en ligt reeds heel wat in het gehuld, er gewoon uitschuift. Eens de kuil diep genoeg ge graven, ruim 1,60 m, wordt kunnen krijgen van water. De met een stalen staaf de kist reeds overgebrachte grafzer- losgewrikt, er komt een stevig ken, momenteel langsheen de touw onder waarmede de kist parkeergelegenheid opgesteld Aan de beneden kant schijnt men wel last te dan uit het graf wordt ge trokken. en overgebracht op één na, zonder de minste beschadi- Van eronder liggende lijken ging, worden dan op de res- liggen er nog massa's beende- pektieve graven geplaatst. Op ren die dan in een lijkkist wor- het oude kerkhof mag niet den verzameld en aan de Lan- meer begraven worden tenzij geweg in het ossuarium gede- in valabele koncessies. Toch poneerd. blijft dit écht «kerkhof» be- Bij de ontgraving wordt regel- staan waarmede Meldert dan Alk lijken onjgraven Alle iijkresten van 47 begra vingen zijn ontgraven en over gebracht naar de nieuwe be graafplaats aan de Langeweg. In totaal zijn er dan 42 in volle grond. Van drie personen zijn er bij de kerk nog resten in kelders. Van 22 onbekenden werden de gebeenten overge bracht naar het ossuarium aan de Langeweg. Volgende week nu is het even temporiseren om de grond wat te laten zakken worden de zerken die nu reeds overgebracht zijn naar de par king op de Langeweg, op de graven geplaatst. Dit voor de stevigheid op betonnen balken die aan beide zijden op vaste basis rusten. Nadat de muur van het oud kerkhof zal zijn gerestaureerd, worden alle zerken opgekuist en zo nodig hersteld. De hele, eerder lugubere over brenging verliep, op wat geur- hinder na, zonder enige moei lijkheid. Wat betreft het kerkhof te Erembodegem is een grond- aanwerving van 30 ha goedge keurd door de gemeenteraad en is nu ter goedkeuring bij de voogdij. Het ministerie van - Volksgezondheid verleende reeds een gunstig advies voor de voorziene uitbreiding. Voor het kerkhof Aalst is er een gunstig stedebouwkundig at test voor zowat 36 are grond eigendom van de stad. Werken zijn in uitvoering in eigen be heer. Voor verdere uitbreiding is een herziening noodzakelijk van het BPA. LH Aalst. De kaartkampioenen van de Bond der Gepensioneerden van Erpe-Mere tijdens de kampioenenviering, (per). Onder het thema «Ommekeer om mekaar» sprak voorzit ter Edgard Flobert voor de Katolieke Bond van Gepensio neerden van Mere voor het bereiken van diverse doelein den: een menswaardig bestaan voor iedereen ook in de herfst van het leven, het optrekken van de laagste pensioenen aangepast aan werkelijke noden, meewerken aan het welzijn en de welvaart van kansarmen van hier en elders en yveren voor de vrede. Zulks dan ook in het kader van het 25-jarig bestaan van de KBG-afdeling Mere. Gestart wordt met een drie maandelijks informatieblad waarin alle aktiviteiten zullen worden aangegeven. Vast staan reeds nu da samenkomst van het dagelijks bureau elke tweede maandag te 16 u. de maandelijkse bestuursvergade ring elke tweede woensdag te 14 u ~en de kaartingen elke tweede en vierde woensdag telkens te 17 u. In juli en augustus slechts één kaarting. Ook niet-kaarters zijn er welkom. Voetverzorging is er elke laat ste dinsdag vanaf 13 u. hobby- klub elke tweede dinsdag van af 14 u o.l.v. Margriet De Brouwer en kooklessen op 21.03, 18.04. 16.05. 20.06 en 4.07, telkens te 16 u. Fietstochten op 18.04, 2,05, 6.06, 4.07, 1.08 en 5.09. Verder koffiefeesten rond Pa sen (26.04). herfstkoffietafel (20.09) en kersttafel op 20.12. Danslessen hebben plaats o.l.v. Lucile De Brouwer-Van Daele op 13.02 en verder elke maandag van 14 tot 16 u. Zulks tot 16 april. Dit m.m.v. de sektor Derde Leeftijd van de Vlaamse Gemeenschap en met 50% vermindering voor plus-3- pas en KBG-leden. Zitdagen van de pensioen- dienst op 2e en 4e donderdae te 10.30 u in de ACV-CM- lokalcn van de Bosstraat. Gra tis voor iedereen. Voordrachten op 21.03, 5.04 en 6.06. De bedevaart naar Lourdes met de trein is gepland van 28 juni tot 4 juli en met het vlieg tuig van 29 juni tot 6 juli Bij overhjdens wordt gezorgd voor zang door dc leden. Vooraan in de kerk. KBG-Mere telt momenteel 430 leden. Nieuwe leden zijn steeds welkom. Ook jongere gepensioneerden die menen nog te jong te zijn om in de KBG te komen. Kaarting De laatste veertiendaagse kaarting kreeg 32 deelnemers en werd gewonnen door Au gusta Dc Pauw (1250 fr) vóór Edgard Schauwvlieghc (1000 fr). Cvriel Neckebroeck (800 fr). Victor Reynaert (750 fr) en Frans Dc Troyer (7(H) fr). Alle deelnemers hadden min stens 200 fr en rode lantaarn Maneken Van Impe kreeg nog een supplementaire troost prijs LH

De Voorpost | 1984 | | pagina 3