ie kompletitie is vervalst, zegt Cosmos Aalst Leiders verliezen pluimen Nefertete wint vlot van Carrosserie Pauwels 'NATIONALE ZAALVOETBALKOMPETITIE LOKERSE ZAALVOETBALLIGA BUZAVER-BUGGENHOUT 43 SPSSF w.msrm fttf!ifcifiti*# ««WW ZAALVOETBAL In de nationale zaalvoet- -eiibalwereld spitst alle aan lacht zich toe op het Oost- rlaamse streekduel Comar ,jport Aalst - Dynamo Sint- 3 ^Niklaas, en wedstrijd die Vanavond in de Aalsterse irthal Ten Rozen wordt ris gespeeld. "omar heeft eigenlijk niets leer te winnen of te verlie- :n en zou dus eigenlijk :n handje kunnen toeste- :en aan Sint-Niklaas dat de intjes best kan gebruiken de strijd tegen de degra- latie. Bij Sint-Niklaas is voorzitter Sanchez hierover mwens toch formeel: .ls er op Aalst vanavond iet gewonnen wordt mo- jen wij volgend jaar beslist in 3C nationale gaan be ginnen». ■ve iNu dient wel gezegd dat de na Sint-Niklase ploeg dit sei- :ers2oen al met een heleboel •degenslagen te kampen f^heeft. Eerst en vooral vie- Dc en de basiskeepers uit we- h gens blessures en boven in -dien liet ook sterspeler Gunther Dhauwe zich na een tiental wedstrijden niet meer zien, en verkoos mi- de i nivoetbal te gaan spelen bij netMini Hörmann Sint-Gillis. onïiEen spijtige zaak volgens Tojde Sint-Niklase klubvoor- :n özitter, maar niettemin zou Jzijn ploeg het met het aan- vezige spelerspotentieel toch nog kunnen waarma ken. Het probleem schuilt :hter bij de voorlijn. werd ook nu weer ver- >ren tegen Booischot dat igenlijk niet tot het uiter- ite hoefde te gaan. De Dy- ïamo-jongens konden ech ter vrij lang standhouden in :n aanvankelijk gelijkop- lande partij, doch een tiental minuten in de twee- Ie helft volstonden voor de 1 '"bezoekers om de 3-6 op het °"jbord te zetten. De Sint- jjjpiklase treffers kwamen Vf Van Van Hogendorp. I nifln 3' nationale kon Fortuna voolokeren het niet waarma ken op Real Koekelberg en met 75. Vijfhoek Sint-Niklaas kreeg een verplaatsing naar het Waal- Wiers voorgeschoteld maar een autodefekt ver hinderde een deel van de ploeg om in Wallonië te raken zodat voorzitter Pe nter Koslowski en zijn man- lekeSchappen noodgedwongen ïaleyerstek moesten laten u gaan. Ontevredenheid bij Cosmos In de Oostvlaamse provin- f'te kompetitie kent de trijd in eerste provinciale een vrij verrassende wen- Sng. Groene Duivels Ni- love mag zich nu vrijwel eker tot kampioen gaan ronen nadat bij de naaste elager Cosmos Aalst ster- peler De Kinder voor twee ïaand werd geschorst. De Nliten dateren uit de topper !gen GD Ninove toen De Linder zich tegen de :heidsrechter richtte nadat ie Ninoofse doelman de ialsterse aanvaller met de «Di eide voeten vooruit de eek rond had ingeboord. :en ^lst moet dus verder zon- spder zijn spits en doelpun- dat snmaker en het Cosmos- eds estuur beschouwt de kom- :len etitie dan ook als gespeeld i totaal waardeloos. org. liettemin wonnen de Ajui- kejfen toch nog op Brittania n o, eusden, vorig jaar nog in reit provinciale, met 1-2. Luk r m erts bezorgde Cosmos sp« :eds vroeg in de eerste en'lft een voorsprong maar set eusc'en kwam terug. (t Sn steriële druk van Aalst njc de tweede helft leverde spel «n echte doelkansen op. bet et was uiteindelijk nog is rfen floddergoal van Hols- bo« jek die besliste over de °Jj, tslag zodat Aalst nog met elul 2 op winst bleef. ien riva.Hwnme haalde eens ■n ïF8 u'f naar Elegeer Gent. 3). »e Gentenaars volgden de fed van Hamme tot zowat Hsn minuten in de tweede elft, maar van dan af prtten de Gentenaars in :n kjraar- De jongens van oonfflch Steels hadden van af moment geen moeite .eer met de totaal uitge- 'h st® 'huisspelers en zou- hc uiteindelijk nog met 4- winnen. De Hamse fers kwamen van Van •yten (2), Maes (3), jikitiert (2) Dhollander en Vandenbranden. Het ge heel werd afgerond met een Gentse own-goal. Ook verdient de vlekkeloze lei ding van ref Van De Kerkhove een vermeldting en bij een wedstrijd waar een Gentse ploeg aantreed is dit zeker geen sinekure. Cafetaria Stekene zal waar schijnlijk de enige ploeg zijn die in eerste provincia le GD Ninove in zijn run naar de titel nog kan be dreigen. De Stekenaars haalden fors uit tegen Lan- degem al kenden de bezoe kers wel een erg sterke start. Zo liepen ze zelfs uit tot 0-1 na amper 1 minuut spelen. Stekene stelde ge lijk langs Rudy De Ruyte en liep zelfs uit langs diens broer Danny maar weer kwam Landegem terug. Toen ging Stekene de za ken echter op een andere manier aanvatten, en met een waren de bezoekers er aan voor hun moeite en hun goede bedoelingen. Met nog doelpunten van Rudy en Danny De Ruyte (elk nog 3), Patrick Van den Bussche (2), Ivan Stroobandt en Rudy De Clercq liep Stekene zelfs nog uit tot een 12-2 eind stand. Racing Temse liet een be hoorlijke steek vallen tegen Raspoet in Gent, dat dit seizoen nochtans al vele kopploegen voor ernstige problemen heeft gesteld. Bij Temse kan men echter wel verzachtende omstan digheden inroepen want niet minder dan vijf kern- spelers waren wegens bles sures en familiaire omstan digheden. Zo moesten Ris- ké Van Den Eeden, Dac- quisto en Hugo en Rudi Meersman noodgedwon gen verstek geven, zodat de thuisploeg met een halve ploeg op het veld stond en het initiatief eigenlijk door lopend aan de bezoekers moesten leten die met De- haege over een erg snelle en opportune speler be schikten. De Gentenaars konden eerst uitlopen tot 0-3 voor aleer Elie Van Assche kon tegenskóren. Temse kreeg toen enkele mogelijkheden om terug te komen maar toen die werden gemist trok Raspoetin opnieuw het laken naar zich toe en skoorde nog 1 keer wat de eindstand op 1-4 bracht. In tweede provinciale lijkt FN Oudegem nu wel degelijk tot de degradatie veroor deeld. De jongens van se- kretaris Paul Smet ver speelden hun laatste kans tegen Lamot Heusden door met 5-9 te verliezen. De Oudegemse doelpunten kwamen van Paul Smet, Dirk De Swaef, Ignace Keymeulen en Danny Key- meulen (2 keer). De Lokerse derby tussen Spoele en Devema kende een sportief verloop maar toch geeft de 5-3 niet de juiste waardeverhouding weer. Devema was immers heel de wedstrijd door be ter dan de thuisploeg en bovendien werden de «Zeepjongens» nog «straf schoppen onthouden en werd er liefst vijf keer te gen het doelhout geknald. In de eerste helft liep De vema uit tot 0-2 met tref fers van Paul Verschraege die weer outstanding was. Toch keerde Spoele nog voor rust terug tot 2-2 toen Roger Schalckens en Jan Speelman konden tegen skóren. Na de koffie kreeg Devema dan het deksel op de neus want bij een Devema aan val die op foutieve wijze werd afgebroken door de Spoeleverdediging en waarop normalitair een pe nalty zou volgen deed de ref alsof zijn neus bloedde en meteen counterde Spoe le zodat het in plaats van 2-3, 3-2 werd. Een koude douche voor de bezoekers die niet meer de moed von den terug te krabbelen en Roger en Kris Schalckens skoorden elk nog een keer. Mark De Bruyn kon voor Devema de 5-3 vastleggen. De andere Lokerse ploeg VDV won vrij moeizaam op Eendracht Gent. De jon gens van coach Paul Van De Velde liepen langs Fie- Zaalvoetbal Lebbeke: Dé voltallige ploeg Royal Lebbeke. (vh) rens reeds in de 2C minuut uit maar de Gentenaars kwamen nog voor rust te rug. In de 2' helft was de druk van VDV weer groter en ook gevaarlijker. Uit eindelijk zou het Geert Di- rinck zijn die de 1-2 eind stand op het bord zette. De 4e Lokerse ploeg die in 2' provinciale A aantreedt, De Klok Lokeren, trad op Bistro Gent aan met slechts 4 spelers. Begrijpelijk ook dat de Lokeraars er niet aan te pas kwamen. Bij de rust was het reeds 9-0 en na de rust «mochten» de be zoekers toch 3 doelpunten- maken langs De Caluwé (2x) en Willy Baecke. Bis tro skoorde in de 2' helft echter 6 keer zodat de eind stand nog 15-3 werd. In 3* provinciale A kon ook Nieuwerkerken over slechts 5 spelers beschikken voor de partij op BD Aalst. In de eerste helft leverde situatie echter geen resul taat op maar na de rust kon Aalst zijn numerieke meer derheid wel uitbuiten om tenslotte met 5-2 te zege vieren. De Aalsterse doelpunten kwamen van Jan Monsieur (2 keer voor de rust) en Piet Nijs (3 keer na de rust) in een Aalsterse ploeg bij wie ook Eeckhoudt, Claus, Ringoir en Molin aan traden. Een erg verrassende uitslag liet zeker Royal Lebbeke optekenen. Tegen mede leider Cafetaria Stekene B kwamen de jongens van se- kretaris Goosens erg sterk uit de verf. Reeds in de eerste minuten kregen Jan en Marnix Brusselmans en kel uniek kansen doch een doelpunt viel er pas op de 12e minuut toen Marnix Brusselmans erg schitte rend werk verrichtte om zo Jan Brusselmans de moge lijkheid tot skoren te ge ven. Stekene sloeg echter meteen terug en Danny Sa- man kon reeds op de 13e minuut de ploegen terug in evenwicht zetten. Bij Ste kene werd Luk Persoon even later voor 2 minuten van het terrein verwezen maar Royal kon deze man meer situatie niet uitbuiten al knalde Marnix Brussel mans wel nog op de lat. Na de rust stuurde Royal- coach Florin zijn man schappen dan resoluut in de aanval en reeds na 6 minuten kon Andy Florin de 2-1 aantekenen. Een nieuwe aanval van Jan Ver- leysen bracht op de 10 mi nuut zelfs de 3-1 aan terwijl Luk Persoon bij Stekene zijn dat nog zou skoren langs Hugo Van Overloop, maar verder dan 3-2 raak ten de Stekense jongens niet meer. De onbetwiste leider in de ze reeks is ongetwijfeld Dy namo Sint-Niklaas B dat het in tegenstelling met de A-ploeg bijzonder goed doet. Dit keer werd afgere kend met Pingie Welle, toch ook niet de eersten de besten. Met doelpunten van Deckmijn, De Wilde, Van Nuffel en Daelman lie pen de Sint-Niklazenaren zonder slag op stoot uit tot een 13-1 zege. Een over- verdiende overwinning boekte ook Atheneum Aalst op het veld van WB Erembodegem. De thuis ploeg startte echter hoop gevend en langs Freddy Van Thienen stond het na 5 minuten reeds 1-0. Athe neum Aalst sloeg echter keihard terug en met nog doelpunten van De Backer (2) en Pieters stond het bij de rust reeds 1-3. - Na de kampwisseling mil derde Franky Uyttersprot weer voor de thuisploeg maar opnieuw drukten de bezoekers het gaspedaal even in en met doelpunten van Antoineise, De Witte en De Schande vijl kon ref Peelman de wedstrijd op 2- 6 affluiten. Ivan Elegeert Een van de wedstrijden in de A-REEKS gingen tussen Den Duvel en De Boetsers. De thuisploeg onder de leiding van Gerard De Beule stond beduidend lager gerangschikt dan De Boetsers doch in de wedstrijd zelf was er van dit verschil weinig te merken. Simmilion kon de thuisploeg zelfs op 1-0 brengen maar nog voor de rust brachten Rogiers en Dierick de bezoekers tot 1-2 terug. Na de koffie zorgde Soeters echter voor het ver diende gelijkspel. De tweede partij in de A reeks stelde leider Spoele B voor heel wat problemen tegen VDVB dat op de 3e plaats stond met 4 punten achterstand. De VDV-jongens konden in geval van winst dus nog enige hoop op een even tuele titel koesteren. VDV deed hiervoor ook geweldig zijn best doch na een uitermate zenuwslopende partij zou Spoele zijn krap verworven voorsprong van het begin van de partij kunnen behouden, en met 5-6 te zegevieren. Doel punten voor VDV van Dhol lander, Van Damme en Pat- riek Van Puyenbroeck. Voor de leiders van De Spoele skoorden Schalckens (3) De Bruyne (2) en Hofman. Ook Celtic verloor zodat Spoe le nu reeds 3 punten voor sprong telt op zijn achtervol gers en bovendien nog een wedstrijd te goed heeft. Celtic moest dus ook door de knieën tegen Van Winkel. In de eerste helft zag de situatie er voor Celtic nog goed uit want met doelpunten van Ver- vaet, Feusels en nogmaals Ver- vaet was men tot 1-3 uitgelo pen, nadat De Roover de sko- re voor Van Winkel had ge opend. Na de koffie sloeg het vuur dan in de pan bij Van Winkel en langzaam maar zeker werd de Celtic voorsprong omgebogen tot een zege voor Van Winkel met doelpunten van Van Bas- telaere (2) en De Roover (2). In de B-REEKS had leider Staakte geen problemen bij In tercommunale. In (5-13) cijfers spreken hier voor zichzelf. 8 doelpunten van Temmerman, 1 van Van Boxelaer en Blanckaert en 3 van Boele zet ten Staakte op rozen. Bij de thuisploeg skoorden Smet, Abdeldazis, Le Champs en Rogiers. Lokra - Van Damme eindigde op een gelijkspel (3-3) en ook dit is een zeldzaamheid in de zaalvoetbalwereld. Roels (tweemaal) en Felix Van Brussel zetten Lokra wel op voorsprong, maar een sterk te rugkomend Van Damme kon in de slotfaze tot 3-3 terugko men met doelpunten van Baeyens. De Saedeleer had al vroeg in de wedstrijd ge- skoord. Medeleider Trappist liet een grove steek vallen door met liefst 7-2 te verliezen van Drie Linden. Hierdoor moeten ze Staakte voorlopig alleen aan de leiding laten. De zege van Drie Linden is echter oververdiend te noe men. De Belselenaars waren doorlopend de meerdere. Bij de rust was het al 2-1 en al dreigde Trapist wel nog terug te zullen komen, in de tweede periode, toen het 3-2 was, doofde hun kaars en liep Drie Linden moeiteloos uit. De doelpunten voor de Drie Lin den: Van Peteghem (3) Pode- vijn (3) en Veldeman. Bij Trappist zorgden Rogiers en Baeyens voor de tegendoel punten. Jeans Club weerde zich als een duivel tegen Cupido maar moest de volle buit toch aan de bezoekers laten. Bij de koffie stonden die al 0-2 voor met goals van De Coninck en Brouwer, en na rust zou Dias zelfs voor 0-3 zorgen vooraleer Jeans Klub langs De Bosscher en De Coninck tot 2-3 terug keerde. Maar de Cupidoploeg kon toch nog een 4C treffer aantekenen, waardoor het lot van de thuisploeg bezegeld Stamineken had geen moeite met rode lantaarndrager Veld- straat en won zodoende met 4- 0. Doelpunten hier van Ver niers en Van Puyenbroeck (elk 2 keer). Yambrinus ging verrassend winnen bij Topsport dat enkel in de eerste helft een sterke indruk liet. Toen was het 1-1 met treffers van Vermeirsch en Oosterlinck. Na de rust liepen de bezoekers uit tot 1-5 (Gas sier (2), Berckmoes en Ooster linck). Bonnaerens en Schiet- tekat brachten Topsport nog tot 3-5 maar Oosterlinck lukte met zijn 3e treffers de eind stand (3-6) Yel Rangschikking A-Reeks 1. Spoele 9-18 2. Celtic 10-15 3. VDVB 10-12 4. Boetsers 10-12 5. Van Winckel 9- 9 6. Huis a/d Durme 8- 8 7, Duvel 10- 5 8. De Schrijver 9- 3 9. De Karlapper 9- 2 Rangschikking B-reeks 1Staakte 13-21 2. Trappist 13-19 3. Cupido 13-18 4. Topsport 13-17 5. Van Damme 13-16 6. Cambrinus 13-15 7, Drie Linden 13-15 8. Intercommunale 13- 9 9. Lokra 13- 8 10. Stamineeken 13- 8 11. Jeans Club 13- 5 12. Veldstraat 13- 5 De Voorpost - 27.1.1984 - 41 Zaalvoetbal Buzaver: Het team Küssnacht. (vh) Lambrecht-Gemeentepersoneel 5-6 RS-Küssnacht 3-11 Setmar-Mini Derby 4-1 Buso-Bieren V.D. Jeught 1-6 Nefertete-C. Pauwels 9-3 Bobo-Louis Spar 6-4 Gemeentepersoneel ondervond tegen Lambrecht meer tegenstand dan het ver wacht had. Uiteindelijk maakte Raf Bellon het beslissende doelpunt. Skoorden voor Lambrecht: Biesemans 2, Vermeire 1, Van Inghelgem. Lambrecht skoorde nog eens, maar dan in eigen doel. Voor Gemeen tepersoneel (dat ook één own goal maakte) skoorden Eddy Bellon 2, Dirk Van Mulders 2 en Raf Bellon Leider Küssnacht ondervond weinig hin der van rode lantaarn. RS. Skoorden voor Küssnacht: Wauters 6, Willaerts 2, De Wandel 2 en Steps. Voor RS skoorden Van Borm, Pieters en Ringoot. Setmar-Mini Derby was geen denderende partij. De thuisploeg won wel met 4-1 cijfers maar we hebben de Setmar Boys toch al betere wedstrijden zien spelen. De Setmargoals kwamen van Dirk Schoorens 3, Mare De Hauwere. Voor Mini Derby redde Van Dingenen de eer. Bieren Van der Jeugt ondervond ook weinig tegenstand van het sportieve Buso. De thuisploeg won dan ook vlot. Voor Van der Jeugt doelden Tilburgh 3, Van den Steen, Heuvinck en Peter Van der Jeugt. Voor Buso skoorde Benny Cochez. Nefertete won met vlotte cijfers van de voorlaatste in de rangschikking met name Carrosserie Pauwels Deze laatste zorgde oor een flinke beginperiode maar het kwam in de tweede helft kracht te kort tegen een goed spelende thuisploeg. Voor Nefertete was Benny Van Helsuwé met 6 doelpunten de beste schutter, Peter Van Helsuwé en Mare Wauters maakten de andere goals. Voor Pauwels doelde Heymans, Vergau- wen en Schoeters. Laureys skoorde ook maar dan in eigen netten. De laatste wedstrijd van deze speelweek was Bobo-Louis Sport. Hier was het we! een spannende 1ste periode, maar toen kort voor rust doelman Luc Sprayt (Louis Sport) werd uitgesloten gingen de poppen aan het dansen. Dat resulteerde dat de 2de periode bitsiger en harder gespeeld werd. Louis Sport met vier spelers en waarbij veldspeler Tilley in het doel kwam te staan, beet flink van zich af. Desondanks won Bobo dat telkens raak trof vanop' de counter. Al bij al mogen sommige spelers van Louis Sport, met name Johan Van Belle en Marc Van de Velde terugblikken op een goede partij. Maar de jongens worden te weinig gesteund om echt gevaarlijk te zijn. Voor Bobo was Dirk De Wilde met 3 treffers de produktiefste. De Batselier-Bie- seman en Mertens vonden elk eenmaal de weg naar de netten. Voor Louis Sport skoorden Van de Velde, Van Hove, Her mans en Van Campenhout. DNS had één speeldag rast. Kalender voor 30 januari en 1 februari 1984 Maandag 30 januari 19 u.: C. Pauwels-Mini Derby 20 u.: Buso-Lambrecht 21 u.: Bieren V.D. Jeugt-Gemeenteperso- neel 22 u.: R.S.-DNS Woensdag 1 februari 21 u.: Küssnacht-Bobo 22 u.: Nefertete-Setmar (a.t.) Zaalvoetbal Buzaver: De ploeg Setmar. (vh) Zaalvoetbal Buzaver: Het elftal van Buso (vh) Zaalvoetbal Buzaver: De mannen van het Gemeentepersoneel. (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 41