Stilte voor de storm! NATIONALE MINIVOETBALKOMPETITIE Zeelse derby tussen Pimpernel en Oud Nieuw onbeslist LOKERSE MINIVOETBALKERN Chalet wint het staarttreffen ERLAARSE MINIVOETBALKOMPETITIE lelior De Bruyne kampioen van de eerste ronde ZEELSE MINIVOETBAKOMPETITIE Neyt alleen aan de leiding D.S.D. uitslag statuit; CAFE 1CI08 Hf MKRCHTVt 42 - 27.1.1984 - De Voorpost MINIVOETBAL De absolute topper in de Van De Velde op het einde haalde weer sterk uit tegen nationale minivoetbalkom- van de 3', en een knap Leupegem, al moesten de petitie van de laatste speel- doelpunt van Johan Van fans wel weer wachten tot dag vond ongetwijfeld Eetvelde in het begin van het laatste kwartier. De be- plaats in de sporthal de 4C periode liep Oud en zoekers stonden immers tot In de Lokerse nünivoetballiga te brokken tegen Ludwigs Dis- skoord. De tweede helft namen 2 van de 3 ploegen die cotheek. De T 74-ploeg liet spelers dan eindelijk de n< onderaan de rangschikking voornamelijk in de 2' periode inspiratie waarbij 't Wiel staan met 4 schamele puntjes, de teugels los, en dat werd hen De Lokeraars hadden het met dikke cijfers (0-6) op het tegen elkaar op. fataal. Hel eerste kwartier was roer doorlopend in handen maar in de beslissende slot- faze toonde Falk zich de meest doeltreffende en dat het veld van Wareeem HA Stany Buyle Sport Chalet op 1-2 8eëndi8d maar in de 2! net vela van g had dan ook alle kenmerken periode liep Ludwigs uit tot 1-6 Zele oefende van bij het - VHVD in de Lange Akker Nieuw dan uit tot 4-2 en en met de derde periode op leverde hen ook de volle te Zele, waar Oud Nieuw leek de partij beslist. Doch 0-1, en tot dan toe had Sint- winst op. Zele, de huidige kampioen Pimpernel gaf niet af en in Gillis er niet veel van te- Bij het ingaan van de laat- van België, het opnam te- de laatste 5 minuten kwam recht gebracht. De laatste ste periode stond het nog 5- gen het «vedettenteam» het nog terug langs Van 10 minuten brachten echter 5. Real Mini kwam dan op zoals het wel eens wordt Dorp en Abbeel. Een anti- de totale ommekeer en met 6-5, maar direkt daarop afgeschilderd van Pimper- klimaks kwam er bijna toen doelpunten van Dullaert, kon Zottegem gelijkstel- nel Zele. Pimpernel staat in de laatste sekonde Pim- het duo De Roeck-De Mol len. Lokeren bleef hier- nog steeds aan de kop van pernel een strafcorner - (strafcorner), Dhauwe en door wat aangeslagen en de rangschikking en die kreeg maar Rudy Brugge- nog twee keer Karei De dat buitte een pientere het produktiefst toonde. 1 treffers van Foket, Cla<_ Roels en Van Hecke tekendl zij immers 6 eenheden aan# daar kon Sanilo met doelpa ten van Van De Vijver e Hoorick (3) er slechts 4 tegel over stellen. - i van een partij tussen 2 rode en die kloof zou de thuisploeg begin druk uit, en dat le- lantaarndragers. Een erg rom- nooit meer te boven komen, verde al meteen resultaat melige boel met veel zenuwen Thuisdoelpunten van Annaert op. Na amper 5 minuten langs beide zijden. (2) en Van De Winckel, bij de was het reeds 2-0 en dat Toch zou het meesterschap bezoekers stonden Buynders De grootste skores van I sloee de Westvlamingen van de Chaletjongens duidelijk (2) Sterckx, Beuxelinck (2) en week vielen te noteren in i helemaal uit hun lood Het bl'jken in de tweede speel- Tolner aan het kanon. De partijen Fulham- Playboys 4 Vel van Hp helft- In de eerste periode kon meeste spanning heerste onge- Spuiters - Real Mini. verdere erlo p de thuisploeg nog de 0-0 op het twijfeld in de partij RWL - wedstrijd was dan ook een houden, maar in de twee- Baete Veranda's. De thuis- klusje voor de Zeienaars <je werd het al 0-2 en bij het ploeg leek aanvankelijk op een die met wat geluk nog een eindsignaal stond er 1-6 op het ruime overwinning af te steve- stapeltje doelpunten meer bord. nen want na amper één kwar- - - - - Doelpunten voor Buyle van tier was het al 3-0 en was Baete Van Avermaet, en voor Chalet maar weinig in het stuk voor- skoorde Chris De Roover 5 gekomen. keer en maakte van Laere het Vanaf de 2' periode kwamen Ivan Claeys zorgden voor di half dozijn vol. de bezoekers dan sterk terug hoge skore. Bij de thuisplo| Stamcafeken - Mini Elan werd om op het einde op 6-5 te werd de eer gered door een spannende wedstrijd in de stranden. De doelpunten van vens en Cardon: Real eerste helft toen de thuisploeg RWL kwamen van Verkest, ondervond ook niet de e het tempo van Elan nog aan- De Plus, Platinck, Dierick, en kon, maar in het tweede ge- Van Acker (2) terwijl Baete deelte gingen de Stamcafé langs Van Rostenberghe (2) en mannen door de knieën en kon Jacques Baete (3) skoorde Elan moeiteloos uitlopen tot 2- In de match Wiel - Sanilo leken 6 met treffers van De Backer, we recht op een skoorloze Ketels, Van Osselaere, en De draw af te gaan, iets wat een Smit. Bij de thuisploeg deed zeldzaamheid zou zijn. De eer- strijd werd op een hoog Van Doorselaer met 2 doel- ste helft leverde immers geen niveau betwist en kende punten zijn duit in het zakje, kansen op zodat er begrijpelij- Mini T 74 had weinig in de pap kerwijze ook niet werd ge- hadden kunnen maken. De 6 treffers die ze wel aante kenden kwamen van Pop- pe, Seymortier (3), De Block en Geens. De tweede Zeelse ploeg die in 2' nationale aantreed, Grapho, ging ook winnen op verplaatsing. Zij deden het wel niet zo overtuigend als hun dorpsgenoten maar niettemin mag de 3-6 op Maldegem toch verdiend genoemd worden. De wed- Minivoetbal: de topper van 1' nationale was wel degelijk het derby tussen Pimpernel (onderaan) en Oud en Nieuw (bovenaan), dat op strafcorner) en Jan een vrij gelijkopgaand en spannend verloop waarbij wist aan te klampen. Toen Mini Kruibeke - Mini Elan Lokeren duwden de Grapho-boys echter het gaspedaal wat harder in en meteen moest Maldegem door de knieën. Erik De Graeve lukte met 3 afstandsschoten evenveel doelpunten terwijl Mark Paul Van De Cau- Bij Fulham maakte men z op voorhand geen illusies tl gen een veel sterker Play B< dat maar liefst 17 keer de w naar het doel vond. Van ij Velde (3) Franky Hillaert Van de Kerkhove, Claeys, ïl ter Hillaert, Bruggeman (5)1 moeite om tegen Spuiters een dik dozijn doelpunten te tekenen. Eddy Hillaert Jacques Hillaert (3) Jean-T re Abbeel (3) zorgden vooi dozijn terwijl Stany Rogic het 13c doelpunt volmaakte. Bij de Spuiters werden de treffers geskoord door Stn mersch, De Nul, Van D< Berghe en Temmerman. (Yt Mol werd het uiteindelijk nog 6-1, een geruststellen- ploeg als Zottegem natuur lijk meteen uit: op een klei de uitslag voor de thuis- ne vijf minuten tijd werden ploeg met de komst van de Real Mini jongens op Oud en Nieuw vanavond een niet meer te overbrug- (Beker van België) voor gen 6-8 geplaatst, ogen. De Lokerse doelpunten De Leenheer Zele ging de werden aangetekend door boot in bij PS Brugge en Eddy Hillaert (3), Jacques eigenlijk had coach De Schrijver ook niet veel meer verwacht. De Leen heer verkeert tegenwoor dig immers in een mindere periode en hoopt nog steeds op een ommekeer in de uitslagen. Bij de rust was het reeds 5-1 en in de derde periode liepen de Westvlamingen zelfs uit tot 6-1 vooraleer De Leenheer Hillaert (2) en Jean-Pierre Abbeel. Arsenal Zele won slechts nipt tegen Geraardsbergen. De Arsenalboys waren wel de hele tijd door beter een gelijkspel eindigde. plaats is ook zeker niet on- man kon zijn zenuwen niet verdiend. In de konfronta- de baas en miste, tie met Oud en Nieuw Ook aen galijkspel behaal- moest Pimpernel toch een de een ander Zeels team, puntje prijsgeven. Lange namelijk Van De Moortel, tijd zag het er zelfs naar uit De wedstrijd tegen Dry dat Oud en Nieuw, dat na Swaenen Jabbeke kon echt enkele donkere weken op- moeilijk op een betere ma- nieuw op een behoorlijk nier eindigen. Twee ploe- niveau akteerde. de volle gen met een totale inzet buit zou binnenhalen maar van de eerste tot de laatste uiteindelijk werden de minuut die mekaar op alle puntjes toch broederlijk vlakken waard waren, gedeeld. In de eerste speelhelft lie- Reeds in de eerste minuut pen de Westvlamingen wel kon Jan Berkers voor Pim- uit tot 0-2 maar in de twee- pernel de stand openen de periode haalde VDM toen hij vanuit een «onmo- dan het laken naar zich toe. gelijke» hoek toch raak Al begon het niet zo schit- aof. De reaktie van de terend want al meteen thuisploeg was echter kor- werd een strafcorner ge- daat. Een tegenaanval le- mist. Ook Jabbeke faalde terugkwam tot 6-3, en even verde een vrijschop op echter bij het nemen van de de indruk gaf de thuisploeg voor Marnix Boeykens die corner en hieruit putte de nog te zullen bedreigen. meteen raak trof. Deze 1-1 thuisploeg weer moed en Niets bleek echter minder raardsbergen nog terugge- bleef ook behoudentot het kon langs Ernest Van De waar en de 7-4 is dan ook komen tot 5-4. rustsignaal al moest Oud en Cauter milderen tot 1-2. In een juiste weergave van het Nieuw-doelman wel nog op de slotfaze haalde VDM spelbeeld. De Zeelse doel- al zijn kunde beroep doen coach Verheggen de lokale punten kwamen van de om ondermeer Piet Abbeel doelman dan van het veld voet van Jean-Pierre Chris- het skoren te beletten. om een totaal offensief te tiaens (2x), Rudy Vercau- Na de kampwisseling kon ontketenen en deze gok le- teren en Willy De Schrijver O N uitlopen via een verde ook resultaat op, (op strafcorner). strafcorner omgezet door want op een zucht van het Real Mini Lokeren kon het Boeykens maar aan de einde bracht Erwin Van de niet bolwerken tegen Falk iverzijde vond Piet Abbeel Cauter de ploegen terug Zottegem dat zeker niet ok de weg naar de netten, gelijk. beter was dan de thuisploeg et een treffer van Freddy Mini Hörmann Sint-Gillis maar wel iets produktiever. 3' Nat. A doel van Kruibeke kan Etien- strafcorner. In de eindfi Mini Elan blijft zwak preste- ne Sterck milderen tot 4-1. krijgt Kruibeke speler Vera ren, ondanks de aanwezigheid Hierop komt gevat antwoord teren nog een gele kaart, van acht spelers. van Eeckelaert, die de hele Verdiende zege van lc periode: snelle start van Mi- defensie van Lokeren uit haar Kruibeke» dat met veel ni Kruibeke dat bij zijn eerste verband speelt en de doelman inzet speelde. Bij Mii aanval raak treft, met een ge- verslaat. (5-1) Lokeren kunnen kruist schot in de verste boven- 3' periode: de derde periode spelers op een verdien.* hoek, via de voet van Heirman verloopt zwak Bij sommige match terugblikken en i Van Cauter het half dozijn jan (i-0). Kort daarop mag spelers van Mini Elan is er te ren Arnold Van Puyen volmaakten. diezelfde Heirman vanaf de weinig inzet om nog iets te en Etienne Sterck. Dit In 3' NATIONALE boekte middenlijn aanleggen, door forceren. Mini-Elan mag een tuurlijk te weinig Mini Kruibeke een ruime een flater van doelman Ver- strafcorner nemen, maar die match te winnen, zege tegen de gouwgenoten vaet van Mini Elan, die de bal wordt gemist door Van Acker Samenstellingen der uit Lokeren. onder de voet laat gaan en zo is op aangeven van Van Puyen- Kruibeke: Heirman het 2-0. Veelvuldig balverlies broeck. De stand blijft 5-1. kelaert Lucien, Vercs Lokeren was wel aegeiijtc jn Lote,.^ rangen bezorgt 4' periode: bij het begin van de Mayn, Bryssinck Mark, zwakker voor de thuisploeg rangen bezorgt 4' periode: I - Kruibeke een derde doelpunt laatste set kan Etienne Sterck Der Jeight Luc, De Lille dat met een blitz start Mini dooi- Eeckelaert Lucien (3-0). milderen tot 5-2. Door deze mut en Vergauwen Eddy. Elan meteen alle illuzies Deze stand werd bereikt in de stand brengt coach Kersse van Mini Elan Lokeren: De ontnam. Bij de rust was het eerste vijf minuten van de Elan-Lokeren een wijziging in ve Luc, Van Acker José, immers reeds 5-1 zodat wedstrijd. de ploeg, om alsnog iets te Etienne, Platinck Willy, SI I Kruibeke na de appelsien- 2« periode: deze periode ver- forceren. Hij vervangt doel- veninck Marc, Murphy Pla tjes niet eens meer hoefde '°°P' evenwichtiger, doch - door te duwen om de 7-2 Kruibeke ,00pt verder uit tot Van Acker. Doch deze wijzi- Puyebroeck Arnold. uoor te uuwcii uni - 4^) jangS van Der Jeught Luc. ging levert ook geen resultaten Volgende wedstrijd eindstand op net oord te komt niet tot een op. Kruibeke kan nog verder op 3 februari 1984 in aa' r f Loneren ,Kumt mei 101 ccu op. muiuckc miii nog ihuw op 3 februari 1984 in maar niet in de verdeai- brengen. Jan Heirman (2), degelijk samenspel, dit door uitlopen tot 7-2, via doelpun- se sporthal om 21 u. trinn 7rt liptpn 711 ppn vni 1111\ 1 - r-v__ tAn o;n; cun 1 „L.. ging. Zo lieten zij een vrij riant uitziende situatie nog bijna verloren gaan. Zele stond immers een kwartier voor affluiten nog met 5-2 voor maar toen de ref zijn laatste fluitsignaal door de lucht stuurde was Ge- In 2' NATIONALE kende Temse een smadelijke ne derlaag bij het Zuidoost- vlaamse Dikkelvenne. De Scheldejongens speelden Marijn Vercauteren (2), hef voortdurend*- jagen op de ten van Van Der Jeugiit en Mini-Elan Lokeren en Lucien Eeckelaert (2) en bal v^n de Kruibeke jongens. Vergauwen Eddy. Net als Mi- dekc. Eddy Vergauwen waren de In een. geharrewar voor het ni-Elan mist Kruibeke ook een Kruibeekse doelschutters. In de B raeks van derde nationale kon TB Dender- monde het niet waarmaken bij Geraardsbergen al was de thuisploeg zeker niet sterk in de meerderheid. Doch wie skoort wint is nu eenmaal het wachtwoord, en dat kon Geraardsbergen na de 5-3 zeker beamen. In 4' NATIONALE deden onder hun niveau en verlo- de streekploegen het weer ren dan ook logischerwijze voortreffelijk. Zowel Sint met 6-2. In dezelfde reeks deed Horse Ale Zele het heel wat beter. De jongens van se- kretaris Meyskens wonnen Gillis als De Klinge en Keu kens Bogaert wonnen met ruime cijfers en blijven de toon aangeven in hun reeks. 17 speeldagen hebben alle ploegen der Berlaarse Mini- ;tbalkompetitie een, wed- jd tegen elkaar achter de ;lior De Bruyne, dat vorige mpetitie zonder één neder- ag ongeslagen kampioen erd, is goed op weg om ook lit jaar deze titel te veroveren. Zij het dan vast niet als onge slagen ploeg deze keer, want in oktober tegen BAC Raem- donck 5-6 was de stand in hun nadeel, en op 3 januari dit jaar was het 5-5 tegen Donk A. Zij gaan Joker Uitbergen met twee puntjes vooraf. Dat Baert won van Donk A met 6-5 cij fers is niet zo verrassend, want zij skoren regelmatig. Bij het begin van de tweede ronde op 31 januari staat Joker Uitbergen tegenover BAC Raemdonck en de week na dien tegenover Melior De Bruyne. Indien ze deze klip met volledige winst kunnen omzeilen dan wordt het een zekere gooi naar de eindtitel. Voor de beide opponenten wordt het vast en zeker uitkij ken, en wanneer Joker met een komplete ploeg kan aan treden dan zal er vast en zeker wat te beleven zijn in de 3-3 Vooruit-Roef sporthal. Uitslagen van vorige week Mei. De Bruyne-Tijl Valck-Spectrum Bouw Droesh 4-2 Gredi Bauwens-Donk B 13-2 Burm Moriaens-Spaarkr. 10-2 Minibond-Sportieven 8-2 Joker-KU Vr. 7-3 Pa Gijs-BAC Raemd. 2-4 De stand na 17 speeldagen 1. Melior De Bruyne 31 2. Joker 29 3. Burm Moriaens 28 4. Bommenw. Vooruit 27 26 22 5. BAC Raemdonck 6. Gredi Bauwens 7. Minibond 8. Donk A 19 9. Spectrum 18 10. Tijl 15 11. Baert 14 12. Valck 14 13. Donk B 9 14. Pa Gijs 9 15. KLJ Vriendenkring 7 16. Roef Droeshout 6 17. Sportieven 6 18. Spaarkrediet 2 De tweede ronde begint als volgt: Maandag 30 januari: Minibond - Bomw. Vooruit: 20.30 u. Sportieven - KLJ Vriendenkr. 21.30 u. Dinsdag 31 januari: Tijl - Spaarkrediet 21 uur BAC Raemdonck - Joker 21 Donk B - Donk A 22 uur Vrijdag 3 februari: Gredi Bauwens - Valck 19 uur Baert - Melior De Bruyne 20 uur Burm Moriaens - Roef Droes hout 21 uur Pa en Gijs - Spectrum: 22 uur Minivoetbal Dendermonde: FC Stoom - De Lopers, (vh) Avanti - VDB Moderna 0-10 Dendermotors - TC Lelie 4- 0 Mundo Sport - Bouw Buy- taert 0- 3 Texaco - Kleding Octaaf 2-10 Givana - Minishotters 7- 1 VW Audi - MVC Sport 2- 3 Edelweiss - Smossers 1- 5 Honky Tonk - MVC Lebbe- ke 3- 5 Rangschikking 1.Kled.Oct. 2. Givana 3. MVC Lebb. 4. Bouw Buyt 5. Mundo Sp. 6. Minishott. 7. Texaco App. 8. TC Lelie 9. MVC Sport 10. VDB Moderna 11. VW Audi 12. Hon. Tonk 17 34 17 30 17 27 17 26 17 23 17 19 17 17 17 15 17 14 17 13 17 10 17 10 13. Smossers 17 10 14. Dendermotors 17 10 15. Avanti 17 6 16. Edelweiss 17 6 In deze 17de week zouden we alles als normaal kunnen betitelen, was daar niet die ene uitschieter, de winst van Den dermotors tegen TC Lelie. De ploeg van de Decker en co scoorde zelfs viermaal en liet geen enkele goal tegen doelen Avanti kreeg een forfait- score ondanks hun winst tegen VDB Moderna. Ze hadden een te jonge speler opgpsteld. Mundo Sport kent een min dere periode en moest nu ook de twee punten laten aan een gemotiveerd Bouw Buytaert. Kleding Octaaf had geen moeite met Texaco en kon zich rustig inoefenen van de grote schok van deze Week tegen UITSLAGEN Heirman-Play Time Juvenes 3-8 De Bisschop-SV. Telelec 0-3 Coppieters-Van Cauteren 3-3 De Pik-De Balans 2-9 De Leenheer/Nelis-Vehent 14-1 Ness-Hofman 3-3 Arsenal-Neyt 2-6 Verheyden-Van Damme 1-5 De Picker-SK. Chantant 12-8 Bracke-Kloddc 9-4 Den Bien Lokeren-MVZ. Toyota CT 2-7 RANGSCHIKKING 1. Neyt 18 35 2. Coppieters 19 34 3. B.M.W. 19 34 4. Oud en Nieuw 20 32 5. Van Cauteren 19 32 6. Klodde 7. De Pieker 8, Bracke 9, Ness 10. Toyota 11. De Balans 12. Arsenal 13. Heirman 14. Vehent 15. Telelec 16. Juvenes 17. De Bisschop 18. Den Bien 19. Chantant 20. Verheyden 21. Hofman 22. De Pik VETERANENREEKS UITSLAGEN Gemeentepersoneel-V. me/Koevliet 19 25 20 24 19 23 19 19 19 19 19 19 19 18 19 16 19 15 19 14 20 14 18 12 19 11 19 9 20 7 18 5 20 3 Dam- 6-2 DW. Gebr. Coppieter» Telcec De Fontein-VSO. Gild huis De Raedt-De Stube Poppe-De Bruyne bye: MVC. Ebes RANGSCHIKKING 1. Coppieters 2. De Bruyne 3. Telelec 12 4. DeStube 1' 5. Van Damme 6. V.S.O. 12 7. Ebes 11 8. Gemeentepersoneel 12 9. De Fontein 10. Poppe 11. DeRaedt 12 (i Givana. Givana liet ook Minishot ters geen kans. Stug verdedi gen en gepast uitvallen was de aangepaste taktiek. MVC Sport is op de goede weg in de tweede ronde Ze gingen in Lebbeke VW Audi kloppen. De Audi-jongens schijnen in een iet-wat minde re doen in deze twee ronde. Smossers wonnen weer hun derbu tegen een zwak Edel weiss zonder afwerking. Honky-Tonk en MVT Leb beke speelden een aangename party. Minivoetbal, MVC ging met de 2 punten lopen dank zij betere afwerkers en snellere uitvoering tussen verdediging en aanval. Op dinsdag 24 januari kwam de provinciale raad van de Vlaamse Volksbeweging Oost- Vlaandercn bijeen te Gent in het WB-sekretariaat, Anto- nius Triestlaan 25. De heer D'Hulst, sekretaris-generaal van het Davidsfonds sprak er onder meer over «Ronse, ten voeten uit». De na-oorlógsc periode s gekenmerkt door een ste grotere overheidsinmengittj het maatschappelijk en ekc misch gebeuren. Aanvankelijk leverde» groeiende overheidsintet tie weinig problemen op. lang het marktmcchani niet al te zeer verlamd weri de overheidsuitgaven nog taalbaar bleven dankzij de vaartsgroci, dat staat te lef in het jongste nummer j Weekberichten van de N dietbank.

De Voorpost | 1984 | | pagina 42