Paradiso Voetbalkompetitie indé lagere afdelingen duurt al minstens tot 29 april! JEANS JACKETS 44 - 27.1.1984 - De Voorpost WIELRENNEN De wind waait uit een gunstige hoek in de Wase Wielerklub. Het optimisme onder renners en klubleiders is er groot. De betrachting om het nog zoveel beter te doen, zelfs nog groter. Voorzitter Roger Fierlefljn voert het bewind van een vereniging, waarin niets onverlet wordt gelaten om het de renners zoveel mogelijk naar hun zin te maken. Zoveel leden telt de Wase Wielerklub nu ook niet. Maar ze mag minstens een even groot voetje plaatsen naast verenigingen die dubbel, of zelfs meer, zoveel leden tellen.' De - tevredenheid onder klubleiders en renners is groot; dat hebben we kunnen afleiden uit de voorstelling in het lokaal Volkshuis Kruibeke. Wij hadden er een hartelijk gesprek met voorzitter Fierlefijn en zyn dynamische medewerkers. Het jaarverslag over 1983 spreekt boekdelen, zingen en klubleiders in koor. Luister maar... Alle leden samen van ae Wase Wielerclub, vol goeie hoop bij het begin van een nieuw wielerseizoen. (c) vrijwel onbedreigd op de titel af. Een titel die Benny zelfs de nodige glans bijbrengt door vijfmaal als eerste de finish te bereiken. In klubverband behaalden on ze liefhebbers een prachtige derde plaats op de provinciale interklubkampioenschappen te Oostakker. De ploeg verenig de Johnny De Dobbelaer, Gui- do Haentjes, Luc Thieleman, Patrick Van Der Vloet, Peter Van Huffel en Patrick Van Hul. Door de uitmuntende verrichting van onze junioren in de Ster van Oost-Vlaande ren, bleven de schijnwerpers gedurende verschillende we ken op onze klub gericht». Dynamische klub «Met de Wase Wielerklub valt uit het feit dat we nu reeds zes nieuwe aansluitingen mochten noteren. Dat zijn Gino Brijs uit Kruibeke, Kurt Heyrman uit Barel, Filip Van Bel, Chris Kesteloot en Gino Vercaute- ren uit Sint-Niklaas. Alle zes gaan ze als nieuweling van start. Nooit heb ik voor het seizoen begon een streefcijfer vooropgesteld. Maar ik heb een sterk voorgevoel. Boven dien heb ik vertrouwen in de renners. Ik tip op meer dan honderd zegepralen. Dat zou dan het derde opéénvolgende seizoen zijn dat we de kaap van honderd overwinningen overschrijden. Is dat geen mooie prestatie voor een klub die pakweg vijfenveertig ren ners groepeert.» Volgende renners zijn lid van De broers Guy en José Rooms, vorig seizoen goed voor 29 overwinningen, (c) Door de tweede opeenvolgen de keer werd hetwielerseizoen ■p de weg afgesloten met meer -tan honderd overwinningen, uist bekeken behaalden onze •enners 102 zegepralen. Ook iet jaar voordien werden er al •pijkers met koppen geslagen. Toen telde de klub dertien vinnaars en 11 van de 47 ren ners behaalden meer dan hon- Jerd punten in het regelmatig- heidskriterium. Dit jaar tellen we veertien winnaars» wrijft /oorzitter Fierlefijn zich verge noegd in de handen. «Dertien van de 43 aangeslo ten renners hebben meer dan honderd punten behaald. Hieruit trekken we het besluit dat het peil van onze renners er in het algemeen op vooruit gaat en dat we niet, zoals in de beginjaren ons aan de presta ties van één renner moeten optrekken. Onze gevolgtrek king kunnen we nog beter in de verf zetten als volgt: Onze twee grote zegekapers Didier De Witte en Guy Rooms wa ren in 1982 goed voor 58 over winningen. Er werden dus door onze overige renners sa men nog 53 palmen veroverd, Guy en Didier moesten het in i983 bij de juniores trachten waar te maken en dat deden zij ook maar logischerwijze moes ten de beide helden het met minder eerste plaatsen stellen. Voor Didier werden het er 20 en voor Guy 17. Samen totali- Didier De Witte haalde vorig seizoen twintig keer het hoogste schavotje, (c) seizoen na^r een hogere reeks overstappen. Nieuwelingen: Gino Vercaute- ren, Temse, Chris Kesteloot St.-Niklaas, Filip Van Bel Sint- Niklaas, Gino Brijs Kruibeke, Kurt Heyrman, Bazel, Johnny Van Haute, Grembergen, Ga ry De Cock, Bazel, Peter Brijs, Steendorp (junior vanaf 5-7-84). Gunther Van Laere, Bazel. (Junior op 22-1). Junioren: Mario Van Aver- maet, Rupelmonde, José Rooms Temse, Peter Van Bel Sint-Niklaas, Mare Laureys Sint-Niklaas, Geert Bulteel, Bazel. Mare Batens, Bazel; Didier De Witte, Sint-Niklaas; Fritz Maes, Sint-Niklaas (lief hebber op 19-9). Danny Cant, Kruibeke (liefhebber op 26-8). Guy Rooms, Temse (liefheb ber op 21-8). Gerry De Gendt, Steendorp (liefhebber op 20- 6), Benny Annecour, Stekene (liefhebber op 14-3). Liefhebbers jonger dan 21 jaar: Gino Van Havere, Tem se Patrick Boeykens, Hamme. Philip Van Walle, Sint-Ni klaas, William Staes, Haas donk, Luc Joos, Sinaai, Ronny De Clercq, Kemzeke, Gunther D'Hooghe, Sint-Niklaas, Ivan Schaut, Sint-Niklaas (wordt 21 op 29-8). Rudy Haentjes, Ste kene (wordt 21 op 21-2). Liefhebbers 21 tot 25 jaar: Ronny De Dobbelaer, Beve- ren-Waas, Patrick Van Der Vloet, Hamme Patrick Mo ras, Beveren-Waas, Luc Thiel- man, Kieldrecht. Patrick Van Hul. Temse. Johnny De Dob belaer, Beveren-Waas, Peter Van Nuffel, Hamme (vanaf 14- Êceitftef) ^fTdiAfhé-ff AdSrere ouder dan 26 jaar) Liefhebbers ouder dan 26 jaar: Rudy Verleysen, Sint-Niklaas, André Verhelst, Stekene, Gui- do Haentjes, Temse, Jean Blommaert, Hamme. Beroepsrenner: Jan Bogaert, Temse Cyclosportieven: Patrick Van Duyse, Beveren-Waas, Jean- Pierre Van Heuckelom, Beve ren-Waas, Marc Van Duyse, Beveren-Waas, Marc Van Overmeer, Beveren-Waas. Vrouwen internationalen: Dominique Van Moerzeke, Hamme Martine Van Hul, Temse. VELDRIJDEN 'iidÉL.- J Johnny Van Haute, al twee jaar nieuweling, (c) Peter Van Huffel deed het ook niet kwaad mei zijn acht zeges, (c) seren zij in 1983 zowat 37 over winningen. De andere renners behaalden samen 65 overwin ningen. Hiervoor zorgden Ru dy en Guido Haentjes samen met William Staes. Zij behaal den elk één overwinning. Pa trick Van Hul en Geert Bulteel werden elk vier keer eerste. Johnny De Dobbelaer, Mare Lawreys en Patrick Van Duyse poseerden vijfmaal langs de «kiss-miss». Jan Bogaert triomfeerde zeven keer terwijl Peter Van Huffel acht over winningen in zijn palmares neerschreef. Philip Van Walle koerste twaalf keer als eerste door de finish. Een prestatie die door José Rooms werd ge ëvenaard». Klubkampioejien «Een door de klub ingevoerd puntensysteem laat ons toe tel- kenjare en in iedere kategorie een klubkampioen aan te dui den» zegt voorzitter Fierlefijn. «Deze keer ging de titel van algemeen klubkampioen voor de tyveede opeenvolgende keer naar Didier De Witte. Bij de amateurs ging de titel naar Pe ter Van Huffel. In de nieuwe lingenreeks genoot José Rooms deze eer. Bij de cyclo sportieven ging de titel naar Patrick Van Duyse, terwijl Martine Van Hul het haalde bij de vrouwen. Bij de veldrij ders werd Luk Joos klubkam pioen voor Benny Annecour. Beide crossers werden twee maal als winnaar afgevlagd. Momenteel loopt het veldrit- scizoen naar zijn einde. Door de overgang van Joos naar de liefhebbers stevent Annecourt niet te spotten»' zegt voorzitter Fierlefijn. «In de eindstand van de klubklassementen troonde de Wase Wielerklub ver boven de tegenstanders uit. In vijf van de acht ritten werd het dagklassement ge wonnen door de Wase Wie lerklub, en twee ritten werden individueel met een overwin ning afgesloten. Didier De Witte die bovendien twee rit ten in het geel reed won in Gavere Philip Van Walle werd winnaar van de finalerit in Melle. Danny Cant, Gerry De Fendt, Fritz Maes, Guy Rooms en William Staes maakten deel uit van de zege vierende ploeg. In het verleden hebben we ge regeld gepiekerd over het ge brek aan belangstelling voor interklubwedstrijden. Dit jaar verliep het ook niet gemakke lijk maar toch zijn we er in geslaagd om aan alle wedstrij den deel te nemen die in aan merking kwamen voor de Be ker van België. De Wase Wie lerklub kan wat het aantal ren ners betreft slechts bij de mid denmoot gerekend worden. Wanneer wij dit aantal renners tegenover de resultaten plaat sen, dan komt de Wase klub naast de groteklubs post vatten. Tijdens de voorbije jaren kon den we praktisch iedere week nieuwe overwinningen note ren. Die werden behaald dooi verschillende jongeren. Haast geen enkele rennet die lid is van onze klub wordt in een wedstrijd uit de wielen gere den. Ook al zijn het allemaal geen winnaars. Men zou bijna chauvinistisch durven beweren dat het voldoende is de oranje- trui van onze klub aan te trek ken om hard te kunnen rijden. Zover willen wij in onze bewe ringen zeker niet gaan. Toch durven we stellen dat de basis van dit sukses de winterwer- king is. Onze jongens plukken de vruchten van de geleverde inspanningen onder de onvol prezen leiding van Ronald De Witte. Dat we het seizoen 1984 hoop gevend tegemoet gaan, blijkt de Wase Wielerklub. Tussen haakjes is vermeld wanneer ze in de loop van het komende Werner Van der Fraenen zoals hij er uitzag een jaar geleden. VOETBAL Vorige zondag werd er in de lagere afdelingen weer niet ge voetbald. De sneeuw zorgde voor heel wat onbespeelbare velden, en deze keer hadden ze bij het provinciaal komitee in Gent gelijk dat ze tot een algemene afgelasting besloten. Bij een dergelijke weerstoe- stand wordt allicht ook nog met andere faktoren rekening gehouden. Er is het feit dat bij sneeuwval en gladde wegen er maar weinig volk komt opda gen. Financieel dus een slechte zaak voor de klubs. Veertien dagen geleden be sloot men bij het provinciaal komitee ook tot een algehele afgelasting. Die beslissing werd reeds op zaterdag geno men. Te vroeg eigenlijk. Op zaterdagmiddag lagen heel wat velden er drassig bij, maar de sterke wind tussen zaterdag middag en zondagnamiddag en het feit dat er geen druppel neerslag meer viel, zorgden er voor dat de meeste velden wel bespeelbaar werden. Men zou zich toen naar verluidt laten leiden hebben door onheilspel lende weersverwachtingen. Maar die moeten eerst aan de realiteit worden getoetst. Ons blad neemt iedere donderdag middag kontakt met de meteo rologische wing van de Lucht macht. In de meeste gevallen kloppen die voorspellingen. Maar de timing kan steeds va riëren. De sneeuwzone was reeds van donderdagmiddag in het vooruitzicht gesteld. Ze was naar zondagavond toe voorzien. Maar wat gebeurde? De sneeuw kwam reeds tegen zondagmiddag aan. In elk geval zal de voetbalkom petitie al heel wat langer gaan duren. Indien zich geen afge lastingen meer voordoen, wordt er dit jaar al minstens tot op 29 april gevoetbald. De enkele matchen die op zondag 8 januari werden afgelast, moeten worden gespeeld op de geplande vrije zondag van 26 februari. De wedstrijden van zondag 15 januari worden naar paaszondag 22 april verscho ven. Het uitgesteld program ma van vorige zondag 22 ja nuari wordt nu voorzien voor zondag 29 april. Wij stellen dus duidelijk dat dit het geval zal zijn, indien er zich geen nieuwe afgelastingen voor doen. 29 april betekent geen rekord. Wij herinneren ons nog dat er eens tot eind mei werd gevoetbald en zelfs voor een paar jaar werden de klubs verplicht om in de week aan kompetitievoetbal te doen. Het kan dus nog alle kanten uit. E.D.M. Amateur kampioen Werner Van der Fraenen moest dag verstek laten gaan voor de laatste Superprestige rit in Overyse. Zaterdag moest Werner immers uH wedstrijd na een val in de amateursveldrit van MLuJ ke. Hij kwetste zich daar zo erg aan de linkerknie dal twijfels rezen omtrent de deelname van Van der Frae R zondag in de nationale titelstrijd te Asper. Een b u twijfels en onzekerheden dus voor de Aalsterse veldrij die in Asper nochtans zou moeten kunnen bewty opnieuw aanspraak te kunnen maken op een selektie t a het wereldkampioenschap in het Nederlandse Oss. Wemer Van der Fraenen «Ik was echt moreel ontijl niet naar het wereldkampioen- derd. Twee weken gele jg schap. Die vraag wordt in veld- leek alles opnieuw goed Bj ritmiddens steeds vaker ge- gaan maar ik wou te snel tel 1(1 steld. Zeker na de veldrit te komen en forceerde. Opnu e Diegem, in de maand decern- kalmer aan. Nu voelde ik c ber, waar de vice-wereldkam- fysiek weer in orde. En i ,a pioen bij de amateurs volledig komt die val in de cross jc onderuit ging en later in geen Michelbeke. Ik reed daar 0 c, enkele wedstrijd nog tot enig wens alleen vooruit maarct resultaat kwam. Van der Frae- dan weer te veel risiko's :r ncn reed trouwens geen enkele men. Onvoorstelbaar. Opjc Belgische veldrit nog uit. Wat raden van de dokter blcei c was er dan met Van der Frae- weer drie dagen van de 6 ej nen aan de hand? Wat is er nu Vanaf woensdag werd er g van zijn deelname aan de ti- nieuw getraind. Tegenslag. C: telcross in Asper? Deelnemen in Asper? !r «Eind november leek de ben het in feite aan me konditie nog prima. In Overij- verplicht. Maar de achterst se werd ik derde achter Libo- die ik nu weer heb opgek C ton en Ghyllebert, in Munte valt waarschijnlijk niet mee vierde en in een Zwitserse te lopen. Het is in feite a veldrit derde achter Stamsnij- gonnen werk. Yvan Mes der en Zweifel. Geen reden tot wordt op het parkoers te klagen dus. Ik voelde me sterk per de te kloppen man. EB en het beste moest nog Overijse was het vooralW komen». Thielemans die me opfl Maar zoals in het verleden Messelis en Thielemans fjfl - Van der Fraenen had twee het hele seizoen trouweiB jaar terug al eens met zware heel sterk. Een maand nsfl tegenslag de crossfiets opzij Belgisch kampioenschap T gezet en pas na veel aandrin- het wereldkampioenschap! gen opnieuw het veld ingere- Oss. Krijgt Werner VanL den - sloeg ook nu de tegen- Fraenen zijn selektie daart L slag weer toe. Allerhande nog klaar? Veel zal afhad c tegenslag. Eerst waren er huis- van de prestatie te Asper 19 houdelijke problemen, ja. die ik de koers op een goede p£ zijn er overal, maar daags voor uit, en dan bedoel ik aje een belangrijke wedstrijd kan binnen de eerste tien, dan* F men dat missen als de pest. nen ze de vice-werelffl|J Dan technische problemen in pioen van het jaar voojfC een paar wedstrijden en ten- toch moeilijk thuis laten. Dj» slotte, op verkenning op het het zelf moeten trachten lc parkoers van Asper, een zware te maken.» enkelvcrstuiking.

De Voorpost | 1984 | | pagina 44