Milac in de stad Aalst Toch «dagelijks bestuur» in Feestkomitee te Aalst «Zou»-tjes... Antenne-vergadering CVP-Aalst Aalsterse afdelingschef Roger Van de Wiele met verdiende rust «Schatten op zolder» voor «Flanders' Printing» te Aalst Zoeken maar... II SP maakt proces van de huidige koalitie te Aalst Aalst groeit Wandelen mei VTB-VAB Aalst Schorsing dr. Matthieu voorlopig behouden Apostelwandeling te Aalst -li 6 - 27.1.1984 - De Voorpost Over het feit of de Mel- dertse Nievelkapel, toege wijd aan St. Rochus, ai dan niet, geheel of gedeeltelijk, met of zonder de omge ving geklasseerd zou zijn, zouden er misverstanden bestaan. Die dan hun im- plikaties hebben op de werking van "de Rochus- vrienden» die zich inzetten voor restauratie, verstevi ging en herstel, van deze reeds in de 16e eeuw ver melde kapel. Dat bij de ontgravingen te Meldert van 46 stoffelij ke resten een onaangena me geur te pas komt, die dan wel wordt getemperd door gebruik van créoline, is onvermijdelijk. Minder gelukkig zou de bevolking zijn met het feit dat op het nieuwe kerkhof in de Lan- geweg reeds heel wat wa fer zou te zien zijn. Er zou een nieuw stadsplan van Aalst door de dienst voor toerisme worden opgesteld en op diverse invalshoeken en andere plaatsen zouden stadsplannen worden aan gebracht met op de achter kant een afbeelding en plaatselijke publiciteit. Re gelmatige kontrole zou vernieling trachten te voor komen. Ook de toeristische fol der zou aan vernieuwing toe zijn en de V.V.V. «De Denderstreekzou aan deze folder van Aalst haar financiële steun verlenen. Positief zou men staan t.o.v. een rally van Old timers op zondag 24 juni waarbij de Hopmarkt, de Grote Markt en het Belfort beschikbaar zouden wor den gesteld. Een werkschema ter bevordering van toerisme te Aalst zou opgesteld wor den waarbij o.m. zou reke ning worden gehouden van sterke troeven doch ook met zwakke punten. Men zou «het portretma ken van de toerist die Aalst bezoekt en die klasseren in dagjesmensen, week endtoeristen, vakantiegan gers en verder volgens de leeftijdsklasse, de nationa liteit en de aard reis». Toerismezou dan beke ken worden in brede zin. Getracht zou worden toeristen te hebben het he le jaar door, ook in deelge meenten, voor meerdere dagen. Het boek «Karnaval», een bestseller want reeds lang is er geen enkel ek- semplaar meer van te koop, zou niet herdrukt worden. Wel denkt de Prin senkamer aan een aanvul ling. Het geciteerde boek behandelt de kamavalge- schiedenis door Jos Ghy- sens, Karei Baert, Frans Wauters en Alfons Singe- leyn tot in 1975. 10 jaar later, dus in 1985, zou de Prinsenkamer een aanvul ling brengen met de kama- valesbattementen van het laatste decennium. Liefst drie kamavalpla- ten (tot hiertoe...) zouden eerlang op Aalst worden losgelaten. Platen van Kei zer Kamiel Sergant, van bierprins Don Kroes en van Willy Van Impe met Lotj-ons-los. Voor de prinsenverkie zing kwamen voor de ge stelde datum slechts twee kandidaten opdagen. Nog al mager qua vertoon op de prinsen verkiezing en nogal beperkt in de keuze, werd gesteld. Het kollege van burgemeester en schepenen verlengde dan ook de inschrijvingster mijn. Tot vóóér 24 januari. Iets minder geapprecieerd- door een kandidaat die wél tijdig zijn kandidatuur stel de en zijn kansen nu ziet verminderen. In een vergadering met de schoolhoofden zou be sproken zijn op welke wijze scholen zouden kunnen in spelen op het Herdersems aanbod van huifkartrips. St. Barbara heeft er im mers een huifkar goed voor zowat 20 kinderen ter beschikking en zou die in mei en juni voor de scho len beschikbaar willen houden. Een enige gele genheid. Het Moorsels Water kasteel, prachtig gerestau reerd, zou in 1985 het ideale kacer vormen voor een opvoering door de Claerhaegse Comedie van Baron de Meer». Ge hoopt wordt dat het kasteel ook voor andere kulturele manifestaties toegankelijk zou worden bij speciale Omwille van het sa menvallen met enerzijds moederkensdag en ander zijds de start van Flanders' Printing werd de topdag, aanvankelijk gepland voor 12 mei e.k. mede op vraag van de middenstand, één week vervroegd. De top dag gaat dan door op za terdag 5 mei. Onderzocht wordt mo menteel of een kamaval- museum kan worden op gericht. Museum dat dan wel een meer omvattend folkloremuseum zou worden. Voor marktanimatie waarvoor een som van 150.000 fr. voorzien is kun nen kulturele verenigingen en ook andere, voorstellen doen aan het stadsbestuur om er hetzij gratis hetzij mits betaling van de kos ten op te treden in de zo mermaanden. Nu er in de stads schouwburg werd gezorgd voor zetels komt eerlang de vestiaire en het schilde ren aan de beurt. Men zou ook denken aan de oprichting van een «sprookjeshuis», bvb. in het stadspark, waar kinde ren sprookjes zouden kun nen beluisteren. En beleven. Een reizende tentoon stelling van muziekinstru menten uit derde wereld landen zou in de loop van de maand mei de scholen van het Aalsterse kunnen Het prikbord waar vere nigingen aankondiging van hun aktiviteiten kwijt kun nen zou er nog steeds maagdelijk blank bij staan. Waarom van deze gebo den kans niet profiteren? zzz Met Roger Van de Wiele ver dwijnt in de Aalsterse stadsad ministratie een gekend figuur. De oudste vastbenoemde am btenaar van de stad. Afdelingschef en dienstchef van de dienst «Algemene Ad ministratie» kwam reeds in dienst bij het stadsbestuur op 16 augustus 1939. Hij totali seert dan ook een anciënniteit van 44,5 jaar aktiviteit. Zijn loopbaan startte hij in het toen nog maar pas geopende zwembad aan de Kapucijnen laan. Later werd hij overgehe veld naar de stadsadministratie waar hij sinds jaar en dag het sekretariaat en de algemene administratie leidde. De funktie van stadssekretaris nam hij gedurende twee jaar ad interim waar. Dit toen ere- stadssekretaris wijlen Frans De Meyst het stadhuis verliet en de huidige stadssekretaris Christiaan Willems nog niet was aangesteld. Hij was toen in rang de hoogste stadsambte naar in dienst. Christiaan Willems hield er bij de oppensioenstelling aan, zijn toenmalige stageleider Roger Van de Wiele verdiende lof toe te zwaaien. Nog vóór wereldoorlog vatte Van de Wiele studiën aan van Germaanse filologie doch het uitbreken van de wereldbrand deed hem die studie staken. Akkuraatheid in de taal is er bij Van de Wiele echter steeds achtergebleven. Stadssekreta ris WUlems noemde Van de Wiele een man met veelvuldig talent, een «modelambtenaar» van de oude generatie. Oude generatie die bestaat uit taak gericht gevormde ambtenaren die uitmunten qua korrekt- heid, stiptheid en onkreuk baarheid. De stadssekretaris drukte dan ook de hoop uit dat de jongere generatie die voet stappen zou drukken. Roger Van de Wiele is nog steeds erg aktief in het maat schappelijk en verenigingsle ven. Hij is een uitmuntend pianist, speelt toneel, bege leidde met een orkest heel wat operettes o.m. in het Groen lóoiis en dirigeert reeds 22 jaar het St.-Jobskoor, het koor van de St.-Antoniusparochie dat onder zijn leiding tot «konink lijk» promoveerde en waarme de hij op de kerklijke feestda gen, meer vooral dan met Kerstmis, uitvoeringen brengt die de hele regio weten te lokken. Bij het einde van de hulde nam Roger Van de Wie le zelf het woord, dankte stads sekretaris Christiaan Willems en adjunkt-stadssekretaris Ro ger Schampheleer voor de prettige momenten die ze sa men mochten beleven en voor al voor de steun in moeilijkere ogenblikken. Dat men verder zou blijven werken in kollegia- le sfeer was zijn uiteindelijke FLANDERS'PRINTING! Als voorbereiding van de begeleidende tentoonstel ling bij Flanders' Printing, tentoonstelling die plaats heeft van vrijdag 4 mei tot en met vrydag 18 mei in het oud-schepenhuis (belfort) wordt naast de school- direkties tevens beroep gedaan op de ouders om hun kinderen in hun speurtocht naar drukwerken die op 1 januari 1984 tenminste 50 jaar oud zijn. Ouders kunnen hun kinderen helpen bij het zoeken in een oude kast, op zolder, in «een verloren hoekje». Gedacht wordt aan oude kranten als «Het Land van Aalst», «De Werkman», «De Denderbode», «De Volksstem». Of een oudi kiespamflet, een aanplakbiljet voor een verkoping, een bericht, een kermisaffij che, oude brochures over Aalst, over de handelsfoor, over stoeten, inhuldigin gen. Al dan niet begeleid van fotomateriaal, programma's van voorstellingen enz. Wie heeft nog doodsprentjes, rouwbrieven, spijskaarten van huwelijksmaaltij den, oude palmaressen van Aalsterse scholen. Persoonsgebonden materiaal dat voor de schooljeugd de eerste band is met familie en verleden. Nu moderne drukkerstechnieken en tekstverwerking een andere stijl naar voor brengen, gegroeid uit de behoefte naar meer en degelijker informatie, mag het voorbije zeker niet te loor gaan. Liefst aan de schooldirekties over te maken genaamtekend en geadresseerd om terug te kunnen worden bezorgd. Nadere informatie hieromtrent kan u bekomen bij Leo Fosselle, Parklaan 18 te 9300 Aalst, elke voormiddag tussen 10 en 12 u, tel. 053-70.09.63. T entoonstellingen Voor basisscholen fcan 4 tot 18 mei in het belfort. Individuele of klassikale speurtocht naar oude Aalsterse drukwerken. Tevens twee-dimensionele grafische werkjes in zelfgekozen technieken rond het tema «Aalst gezien door kinderen». Opening van deze expo door kuituurschepen Chris Borms op vrijdag 4 mei te 18 u. Voor het sekundair onderwijs nodigt het Dirk Martenskomitee de scholen uit voor een dag- of een halvedagprogramma met bezoek aan historisch Aalst en aan Flanders' Printing in de Keizershallen. LH V<x op arr de "te Aalst. Afdelingschef Roger Van de Wiele nam afscheid Voor de 27' maal wordt de «Week van de Soldaat» lijk een brug te slaan tussen georganizeerd. Het tema van deze week, die van 4 tot 12 het thuisfront en de kazerne, februari wordt gevierd, luidt: «Inhaken». Ook in Aalst Maar ■er wordt °°k A" cmnatp.n u/at meiii SP-fraktieleiders Edgard Hooghuys (gemeenteraad) en Eddy Dierickx (OCMW) noemen het huidig beleid een «drama in drie bedrijven»: niet te dragen belastingsdruk, politisering van raden en zich tooien met andermans veren. wordt aktief meegedaan aan deze «Week van de Soldaat». soldaten wat medewerking verwacht onder de vorm van een briefje. Voor meer inlichtingen in ver band met Milac over militie- vergoedingen, uitstel, vrijstel lingen, kan je steeds terecht bij een van de volgende Milac- medewerkers: St. Martinus: E.H. Kamiel Philips, 21.74.10, Hoogstraat 15. St.-Jozef: Claude Provost, 78.77.93, Jozef Meganckstraat 43. St. Anna: E.H. Michel Be- kaert, 21.32.16, Roklijf, 1. Hugo Schepens, 21.74.99, Ou de Gentbaan, 171 Peter Scheerlinck, 21.58.62, Lindestraat 89 Emiel De Schrijver, Welvaart straat 56 Paul De Brauwer, 77.25.72, Roklijf 19. St.-Antonius: E.P. Joris Dhont, 70.33.21, Capucijnen- laan, 95 Gilbert De Lombaert, 21.57.15, Leo De Bethunc- laan, 52 Koen Liebaut, 70.06.29, Re- gelsbruggestraat 124 Staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opdenbosch, belast met een zwaar departe ment niet alleen qua tewerk stelling doch ook op technolo gisch vlak zeer belangrijk, wil vernemen wat CVP-partijle- den oordelen over de huidige regering. Er komt dan ook, voor CVP- leden van Groot-Aalst, een an tennevergadering die zal wor den ingeleid door de staatsse kretaris samen met senator Maurice De Kerpel en volks vertegenwoordigers Ghisleen Willems en Hubert Van Wambeke. Gehandeld wordt o.m. over wat men bij de regering posi tief vindt, of er voldoende ge regeerd wordt, wat met de be strijding van de krisis, is de vrijwaring van de sociale ze kerheid een absolute prioriteit, waaraan wordt te weinig aan dacht besteed en stelt de CVP zich voldoende sterk op tegen over de koalitiepartner. Vergadering op maandag 30 januari te 20 u in 't Groen Kruis, St.-Jorisstraat 26 te Aalst. LH Tegen 31 januari e.k. zullen de definitieve bevolkingscij fers van Groot-Aalst gekend zijn. Reeds nu kan worden gesteld dat een 100-tal personen meer zich in Aalst gevestigd hebben en een 200-tal minder zijn vertrokken. Verwacht wordt dat het aantal inwoners zal gestegen zijn met 2 300. Milac heeft een eigen pro- nij Aalst. Tijdens de eucharis- gramma dat los en onafhanke- tievieringen van 4 en 5 en 11 en lijk van het leger wordt uitge- 12 februari zal er gebeden wor- houwd en waaraan iedereen den voor de soldaten van de die dat wil ook kan meewer- parochie en voor de wereldvre- ken. Men moet weliswaar we- de. In sommige parochies zal ten dat Milac zich als een kato- tijdens de homilie gesproken lieke dienst uitspreekt. Men worden over het tema van de gaat dus uit van een evangeli- week. Tijdens deze week ont- sche zending binnen de kerk, vangt elke soldaat een kleine dat meegewerkt wordt aan de attentie van het plaatselijk Mi- typische kristelijke taak en dat lac-komitee. Aan de kerkdeur men ook anderen ertoe wil zal na de eucharistieviering het aanzetten om dit te doen. Mi- speciaal nummer van Extra- lac is evenwel geen ledenbewe- Rantsoen te koop worden aan ging, waar je lidgeld moet be- geboden. Het bevat heel wat talen om aangesloten te zijn. informatie over het soldatenle- Milac is meer een open deur ven en kost slechts 25 fr. Met waarlangs je binnenkomt of de opbrengst van deze verkoop weggaat. Als katolieke jeugd- wordt het soldatentijdschrift dienst wil Milac ook dienstver- «De Ajuin» uitgegeven. Ook lenen en een stroming verwek- de kinderen worden niet ver ken rond tal van problemen geten. Er is een grote prijs- waarin de dienstplichtige en de kamp voor de jeugd. Formu- milicien centraal staan. lieren zijn te bekomen bij de Elk jaar doen een 30.000 plaatselijke Milacverantwoor- Vlaamse mensen een grote deüjken en aan de wedstrijd stap in hun volwassen worden, zijn talrijke mooie prijzen ver- Zij volbrengen dan hun leger- bonden. dienst en eenmaal afgezwaaid wordt van hen verwacht dat ze TIJDENS HET JAAR zich als volwassenen kunnen Milac beperkt zich evenwel Mijlbeek en St. Paulus: en zullen gedragen. Ze hebben niet tot deze één week. Het E.H.A. Gosseye, 21.75.71, leren afstand doen van de ei- hele jaar door wordt er onon- O.L. Vrouwplein 12. gen thuis zonder daarom de derbroken gewerkt. Dat werk E.H.I. Coppens, 78.80.16, Bo- warmte ervan te vergeten, bestaat er onder meer in om termelkstraat 17C Tenminste zo zou het moeten elke maand de adressen van de Hubert Nevens, 77.82.03, La- zijn. Maar velen kunnen deze soldaten op te sporen. Dat is rewei, 19 stap niet zetten zoals het hoort een hele opgave, want in het II Hart; E.H. Jaak Lievens, en keren ontgoocheld terug, leger verhuist men blijkbaar 21.40.34, H. Hartlaan 22. De band met thuis is dikwijls zeer graag en veel. Elke week Johan Coen, Park De Blieck geknakt en wordt nooit meer wordt aan de soldaten in 42. echt hersteld. Het gaat om de Duitsland het parochieblad op- St. Jan Immerzeel: Henri Ver- soldaat en zijn thuis: zijn fami- gestuurd en alle miliciens ont- beken, 70.04.12, Dennen- lie, maar ook zijn vrienden, vangen om de twee maanden boomstraat, 8 zijn kennissen en zijn paro- het soldatenblad van Aalst 9390 Moorsel, Pierre De Roy, chie. «De Ajuin». Ter gelegenheid 70.38.64, Driesstraat 39 imuaite-n van hun verjaardag of bij be- 9440 Erembodegem: Mv. ïiNHAKtiv paalde feestdagen krijgen de Groebbens, 21.84.59, A. Van Het tema van de 37' week van soldaten ook een kleine atten- De Madestraat 115, de soldaat luidt «Inhaken? Ja!» tje, £)e bedoeling is dus duide- We leven in een tijd waarin nogal wat wordt afgehaakt; Sommige jonge mensen haken helemaal af met hun ouders, vele echtparen kunnen de ech telijke trouw niet aan en haken af, tal van jeugdigen hebben geen nood meer aan de kerk of zijn niet genoeg kerkbewust om gemeenschap te vormen met anderen en haken af. Het terugvallen op eigen belangen, het onvoldoende inzetten tot het oplossen van gemeen schappelijke problemen, vra gen een hernieuwde inzet op dat men op de Europese ge dachte zou blijven inhaken. Wie afhaakt, laat los, verliest kontakt, verengt zijn horizon. Dit alles werpt de mens terug op zichzelf. Inhaken op het leven is inha ken op de andere. Men kan immers niet zonder de ande ren. Wie echter met anderen leeft, kan niet of hij moet ook het andere aanvaarden om sa men te kunnen leven. Daarom zal het nodig zijn dat de aan dacht wordt gevestigd op de verschillen, maar eveneens op hetgeen we gemeenschappelijk hebben. IN AALST Tijdens de week van de soldaat gebeurt er heel wat in de deke- Met 9% aanvullende perso nenbelasting en 2500 opcentie men neemt Aalst in de rij der Vlaamse gemeenten een niet te benijden 6e plaats in. Zulks «voor het prestige van de sche pen van financiën en om meer vrijheid te krijgen qua aanwer vingen». Eddie Dierickx verwijt de hui dige meerderheid gebrek aan visie. Een saneringsplan voor het OCMW werd niet uitge werkt. Wel enkele punten laat tijdig ter stemming gelegd waarbij noch rekening werd gehouden met vakbonden, me dische raad of hogere over heid. Het ingediend sanerings plan voor het ziekenhuis zou dan ook door Volksgezond heid niet aanvaard zijn. De onderhoudsplicht die werd ingevoerd noemt spreker be schamend en werkt de ver schillen in welstand in de hand. In plaats van iedere maal heel wat te betalen aan oveij ren en extra-prestaties Dierickx liever inschakel! van tewerkgestelde werkloz De Matthieu-Barrez-af' noemt de fraktieleider «comedia dell arte». Uit h wat stukken zou blijken tj iets gebeurd is dat niet i mogen. Er lichtvaardig J spons over vegen ware i keerd. Tenslotte zegt raadslid dat het huidig statte stuur weinig interesse brengt voor het nieuwe ziekd huis aan de Siesegemlaan d het trouwens nog alleen laiL de buitenkant zou hebbd De kogel is door de kerk. In het Aalsters Feestkomitee komt inderdaad een dagelijks bestuur zodat ook de «oppositiefrakties» beter aan hun trekken kunnen komen. Ja, men spreekt ook in dat komitee van politieke frakties. Politisering tot en met. Het was een publiek geheim dat het in de huidige raad niet boterde. «Normaal», zegden ons insiders. Bij elke bestuurswisseling volgt ook een andere samenstelling van het Feestkomi tee dat een afspiegeling is van de politieke konstellatie. En zulks brengt steeds strubbelingen mede. «Maar dat gaat over», voegde men eraan toe. Oorspronkelijk bestond het feestkomitee naast een paar politici vooral uit geïnteresseerden uit de kunst-, de muziek- en dan vooral de toneel- en kamavalwereld. Dit zijn echter reeds lang vervlogen tijden. Sinds de oprichting van het huidig Feestkomitee in 1983 heerste er echter een malaise. Malaise die er nochtans in vorig bestuur minder was want alle frakties werkten mede al was er ook dan absentéisme zodanig dat nu werd geopteerd voor een minder talrijk komitee wat betere werking zou (kunnen) impliceren. Wegens wat genoemd werd «blokvorming» en afzonderlijke vergaderingen werd dit echter niet het geval. 7xs was dit alleszins zeer merkbaar ter gelegenheid van de laatste Driekoningenviering waar slechts één derde van de Feestkomiteeleden aanwezig was. En daaronder waren dan nog gewoon «waarnemers». Op initiatief van leden van een van beide meerderheidsfrakties waar men inzag dat het aldus niet verder kon en dat de festiviteiten er zouden onder lijden werden kontakten gelegd voor de oprichting van een dagelijks bestuur waarin de diverse frakties zouden vertegenwoordigd zijn. i We schreven dit reeds verleden week en op de vergadering van donderdag 12 dezer werd in principe, na heel wat palabers want het liep lang niet van een leien dakje, werd beslist een dagelijks bestuur op te richten. Dit dan volgens het «siteem D'Hondt» waarbij de CVP 3 zetels zou hebben, de PW en SP elk twee en de VU 1. LH geb In de reeds lang aanslepende OCMW-affaire te Aalst kwam ook verleden maandag, na een vergadering die duurde tot 2 u 's nachts, géén definitieve oplossing. Twee OCMW-raadsleden, fraktieleider Amand De Veyl- der en Piet Heymans waren door ziekte weerhouden en raadsheer Mw Fazzi, die verleden weck meldde niet klaar te zijn gekomen, stuurde nu een medewerkster. Uiteindelijk zou wat volgt uit de bus zijn gekomen als resultaat van eindeloos gepalaber, touwtrekkerij en, naar we vernamen, wisselende meerderheden. «De OCMW-raad besliste de schorsing van de in 1982 geschorste geneesheer, diensthoofd van het laboratorium, voorlopig te behouden. Klacht zal worden neergelegd bij het parket waarbij de OCMW-raad zich burgerlijke partij zal stellen. Herindienstneming van bedoelde geneesheer kan in over weging worden genomen zodra zijn aanwezigheid de werkzaamheden van het parket niet meer kan belem meren.» Beslissing genomen nadat SP-raadslid Eddy Dierickx het antwoord van de gouverneur m.b.t. de rol van de toezicht houdende schepen had voorgelezen en de CVP had voor gesteld dr. Matthieu op 1 februari e.k. terug in dienst te nemen. Waarop de SP-fraktie eiste dat de raad zich burgerlijke partij zou stellen. De CVTP-PW-meerderheid wilde de dokter terug in dienst nemen na afloop van het onderzoek door het parket doch de SP ging hiermede niet akkoord en wilde wachten tot na de uitspraak. Deze fraktie verliet de zitting en de raad deelde de beslissing mede aan de raadsheer van de arts. De VTB-VAB afdeling van Aalst organizeert in januari en februari twee wandelingen in eigen streek. De eerste vindt plaats te Baardegem op 29 ja nuari en vertrekt aan de kerk van Baardegem om 14 uur. De afstand van deze wandeling be draagt 10 kilometer. Baardegem de naam is afge leid van het Frankische Bar- dingahein of landgoed van Bardinga telt 1.900 inwo ners en is voornamelijk naast bloemen- en groenteteelt een landbouwgemeente. In Baardegem is heel wat te zien. De romaanse kerk da teert uit 1239 en werd later voorzien van spitsbogen. In deze kerk werd Jan Frans Vonck begraven, een Brussel se advokaat die een van de leiders was van de demokra- tisch gezinde oppositie tegen Jozef II. Het is aan deze kerk dat de wandeling van start gaat. Dan gaat men richting Aalst om via een aantal meer uitgesproken wandelwegen dwars door de velden naar het Zwanenhof te gaan. Deze boerderij dateert uit de 17' eeuw en was een schuilplaats voor pastoor De Haen die er tijdens de Boerenkrijg de mis las. Ook de Schuurkensbaan wordt aangedaan. Deze kronkelende weg tussen hoeven en schuren leidt naar Lebbeke en geeft ook toegang tot een veldweg die eertijds een voorname Romeinse heir baan is geweest. Via de Op- wijkstraat en de Molenstraat (waar halt wordt gehouden voor een drankje) bereikt de wandeling opnieuw de Kerk straat en dus ook de kerk. De tweede wandeling heeft plaats op 12 februari over een afstand van om en bij de 12 kilometer. Dit keer heeft men Meldert uitgekozen. De wan delaars vertrekken om 14 uur aan de kerk van Meldert om hij via de Putstraat en de Zwan dac veldweg de rand van het Ki jaa vaalbos aan te doen. Er woi 0ve verder gewandeld langs van Huizekensstraat, dwarsen Jn Hoogstraat óm zo het Loch sen veld te bereiken. Langs i nic Achterstraat, het dwarsen v; de Klaarhaagstraat en de M lenstraat wordt langsheen Meldertvijver gewandeld. D wordt heel even de Hoogstn aangedaan om langs de Mol weg opnieuw de kerk van M dert te bereiken. leic gev D'Apostelen zijn reeds aan de vijfde uitgave toe van hun win- terwandeling. Men rekent erop ook op 29 januari door de besneeuwde wegeltjes en vel den te kunnen trekken. Er wordt verzamelen geblazen om 13.30 uur aan het Apostelken te Aalst om stipt om 14 uur de wandeling aan te vatten. De wandelaars worden tegen 17,30 uur opnieuw verwacht in het Beukenhof, Langestraat waar de deelnemers zich te goed kunnen doen aan een al dan niet verwarmend drankje en een hapje. Wie nog fit ge noeg is kan nadien meedoen aan het gezellig samenzijn. De bijdrage voor deze wam ling bedraagt 120 fr. en voor kinderen beneden de 12 js. wordt 60 fr. inschrijving!# j~. gevraagd. In deze prijs is I j.. grepen de verzekering, t drink. Bij regenweer zijn a gepaste schoenen een not zaak. >d: 98. len Bij de Regie der Posteriïij zullen binnenkort 325 niewor personeelsleden in vast min; band worden aangcworvfroll

De Voorpost | 1984 | | pagina 6