De Spiegel: nieuwe kursussen Koopt VZW kasteel «de Bethune; te Aalst? Het personeelsbeleid van schepen De Pauw te Aalst Op drie huwelijken één echtscheiding te Aalst Sint-Niklaas Wandelen tondag 5 februari om 13 u. verzamelen de Wase Steinbock- jrienden voor een gezins-winterwandeling die zo'n drie uur Lurt. Vertrek aan het Hendrik Heymanplein. frik zondag 5 februari trekt de wandel- en kampeergroep van ÏTB-De Natuurvrienden naar Haasdonk en De Ster. Verzame- fri aan het Koopcentrum (13.30 u.) of aan de parking van De Ier (13 45 u.). fandag 12 februari organiseert wandelklub De Lachende Klomp Nieuwkerken een winterwandeling met vertrek vanaf 9 u. aan jongensschool in de Gijzelstraat te Nieuwkerken. Je kan frzen uit deze afstanden: 42, 21 en 10 km. Enkele telefoon- Lmmers waar je voor informatie en inschrijving terechtkan: [72.49.07-777.16.04-774.25.82 - 775.53.76 - 252.91.92 - §2.28.90 of 776.97.29. toeristische bijeenkomsten frefmilieu Sinaai verkent zondag 12 februari de Daknamse fassen Om 14 u. vertrek aan de Dries in Sinaai. ■de parochiezaal nabij de kerk van Belsele zaterdag 4 februari |m 16 u. bekijkt Kampeerclub Sint-Niklaas (Vakantiegenoe- |ens) dia's van het voorbije Kampeerseizoen. Info tel. P2.43.85. «de stadsbibliotheek zijn vrijdag 10 februari om 20 u. weer De llaamse Explorators te gast. Een film over «Himachal Pra- sh» wordt vertoond. Reginald Hoyaux trok vorige zomer door Hlmalayagebergte. Info en reserveren: 776.14.81 (stadsbi- jtheek). g in de stadsbibliotheek op zaterdag 11 februari om 20 u., Kjrdracht met diamontage en geluidsopnamen over «De ngvogels», georganiseerd door Wielewaal. 'ag 17 februari om 20 uur in het Dobocentrum (Gladiolen- it) kan je een diaspektakel over Joegoslavië bijwonen. Hoe Ryde het zag in dat land verneem je dankzij foto- en ib Don Bosco. De klub jubileert, ze bestaat tien jaar. ongeren en onmacht lag 4 februari in Den Eglantier, Apostelstraat om 20 u. Benkomst georganizeerd door Jabbok in het kader van >ren en onmacht». Men vraagt zich af welke waarden een gelovig perspektief belangrijk zijn. ito's en dia's I 9 februari wordt in de Nieuwstraat 18b een bijeenkomst Ofganizeerd door Vakantiegenoegens (20 u.): «Basreliëf i's» is het onderwerp. thou ook dat je kan deelnemen aan een foto- en diawedstrijd or de jeugd die de jubilerende foto-en diaklub Don Bosco jmiseert. Info en inschrijvingen bij Patrick Wauman, Paters- ek 40b in Belsele. rts- en bromfietsplaten Sinaai worden maandag 6 februari fiets- en bromfietsplaten p Jgoreikt, tegen betaling. In Nieuwkerken gebeurt dat woens- Bg 13 februari. In de voormalige gemeentehuizen van 9 tot 12 v' ivan 13 tot 15 uur. i de lokalen van de VTS aan het Lievevrouwplein vindt op 11 op|2 en 13 februari een knutselshow plaats. Ood in eigen stad p 11 en 12 februari wordt voor de negende keer in alle kerken 0 y, n kollekte gehouden door vrijwilligers van Sint-Vincentius en Blzijnszorg. Vereenzaamden, zieken en bejaarden wil men adwerkelijk helpen via de aktie «Nood in eigen stad» (O M T»t nationalisme in Ierland |dag 10 februari organizeert het Nationalistisch Jongstuden- 1 Verbond in zaal Stad Nantes een Ierse avond. Er is o.m. een tmontage te bekijken over de situatie in Ierland. Twee NJSV- toefden onlangs een maand in dat land. Na de Ierse >et4ond kan men in lokaal De Vrijbuiter aan de Casinostraat 10 echt. levaartavond vrijdag 10 februari, ook om 20 uur, in het voormalige "Wtehuis van Belsele IJzerbedevaartavond georgani- toor de Wase Jonge Leeuwen i.s.m. VOS, VNJ en ded In Verbruggenkring. Rom en Lieve Duprez projekteren knappe film over de Ijzerbedevaart en nadien licht Koen nrt, algemeen sekretaris van het IJzerbedevaartkomité, het van de komende bedevaart toe. andbouwweek 'art: ^ase Nserhöf brengt een bezoek aan de tweejaarlijkse dbouwtentoonstelling. Zaterdag 11 februari wordt om 9 u. eengekomen aan zaal Stad Nantes, Sint-Niklaas. heapchtdropping 11 februari plant 't Ateljee, Truweelstraat 124, een Khtdropping voor jongelui tussen twaalf en zestien. Je moet ïl hooi vroeg d.w.z. om 13.30 u. in het atelier present zijn. jjl lamantslijperij bezoeken diamantslijperij wordt in Antwerpen door Culturele Centrale dei Rt Roest bezocht op 14 februari, vertrek aan de Sint-Niklase itwe Md om 8.30 u. Men brengt na de middag die dag een geleid zoek aan het zeevaarlmuseum in Antwerpen. Info tel. '6.35.14. tojj apeloosheid en stress de konferentiezaal van het Sinaaise parochiecentrum organi- ert CM-Sinaai drie avonden over «slapeloosheid en stress». dinsdagen 14, 21 en 28 februari om 20 u. Info bij F. Seghers, •es 70 in Sinaai. Belsele. Middenstand Belsele rondde de eindejaarsaktie af. Voorzitter Van Remoortel Sint-Niklaas. Dit is het bestuur van lijnvissersklub De Ster. Zij hengelen naar een grote mocht de eerste tombolaprijs uitreiken: een auto. Jeanine Verschelden uit het Fabiola- vangst, bij de start van dit nieuwe seizoen (Iv) park 419 in Sint-Niklaas kreeg tijdens een plechtigheid de sleutels overhandigd. Zwemmen Het jeugdatelier van het ABVV plant op 4 februari een zwempar tij (de vorige viel letterlijk in 't water). Bijeenkomst om 14 uur aan het Volkshuis. Kaarten Vanavond, vrijdag 3 februari, houdt KWB-Tielrode in het plaat selijke Gildenhuis een kaarting, om 20 uur. Kunst en cartoons Nog tot 12 februari zijn in het Gemeentemuseum, Kasteelstraat 16, werken van plaatselijke kunstenaars te bekijken op eerste etage. De permanente expo «Temse aan de Schelde» (tweede verdieping) is ook gratis toegankelijk. Van 14 tot 27 februari expo «Het Waasland 1983 in cartoons», naar het gelijknamige boek van Tony Van Drom en georganizeerd door Spirit. Gezondheidszorg De Culturele Centrale organizeert op 7 februari in het zwembad, Scheldepark, een debat over «Hoe ziek is onze gezondheids zorg». Om 20 uur. Moderne verlichting Op 10 februari om 19 uur in de VTI, Akkerstraat 54, diavoor dracht over «Moderne verlichting in de woning» door W. Van de Sande, in een organisatie van de oudleerlingenbond van het Vrij Technisch Instituut. Veertig jaar worden Op 14 februari verzorgt mevrouw Temmerman-Molen in restau rant Temsica aan de Wilfordkaai 38 een voordracht rond «Veertig jaar, grijp je kans» CMBV organizeert. Karnaval Op 13 februari in het Gildenhuis van Tielrode karnavalfeest voor de derde leeftijd met Henk Van Montfoort. Het Tielroodse karnavalkomité organizeert. Dokter van wacht Mensen uit Temse, Tielrode en Steendorp kunnen dit weekend een beroep doen op geneesheer Fierens, G. Gezelleplaats 20 in in Temse, tel. 771.38.53. 22* Galafeest Op zaterdag 18 februari organiseert Turnkring Kerels ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan een groots galafeest in Hoogendonck, Nijverheidslaan, met aanvang te 19 u. Tal van In de loop van de maand fe- leden. Dne broodmaaltijden prachtige tum- en shownummers staan op het programma, bruari starten er in het socio- zijn inbegrepen. Tevens zullen de geselekteerden voor de nationale kampioen- kultureel centrum De Spiegel Primitief ritmisch dansen door schappen aan het publiek worden voorgesteld. Daarna volgt er te Beveren zeven kursussen. Carine Vandenbussche duurt 8 een gezellig samenzijn met medewerking van Radio Liberty. Eerste in deze reeks is mime- weken en neemt een aanvang Inkom 60 fr. en bewegingstheater. Deze op 13 februari, telkens van 20 kursus duurt drie zaterdagen tot 21.30 uur. Kursusprijs vanaf 11 februari, van 10 tot 12 1.600 frank. en van 13.30 u. tot 16.30 u. Hoe reilt en zeilt mijn gemeen- ZOlO Lesgever is Wiel Kabooter. te? Op deze vraag wordt tij- Deelname in de onkosten dens vier bijeenkomsten een 1.400 frank voor leden van De antwoord verstrekt door Mark Spiegel en 1.450 fr. voor niet- Suykens vanaf donderdag 2 fe bruari van 20 tot 22 uur. Deel name kost 800 frank voor leden. Jos Bakeland en Rik Corens nemen de lessenreeks 'Heden daagse filosofische stromingen' voor hun rekening. De kursus duurt zes weken en start op woensdag 8 februari van 20 tot 22 uur. Kursusprijs: 600 frank. Vergadertechnieken worden bijgebracht door Tina Gilissen en Julienne van Acker. Start op woensdag 8 februari van 20 tot 23 uur. Deelname in de onkosten: 750 frank voor le den, 800 frank voor niet-leden. Homeopatische huisapotheek door dr. Mortelmans duurt drie weken vanaf dinsdag 21 februari van 20 tot 22 uur. Prijs: 500 frank. Laatste kursus in de reeks is zelfverdediging voor vrouwen Zele. Radio UFO, gevestigd in Juvenes Zele, vierde tijdens het voorbije weekend het door Arlette Lambrechts, vijf eenjarig bestaan (gvw) Waasmunster, weken vanaf donderdag 2 fe bruari van 20 tot 22 uur. Prijs: 1.000 frank voor leden, 1.050 frank voor niet-leden. Voor alle informatie kan men terecht in De Spiegel op tele foonnummer 775.44.84. L.V.B. oken Su organiseert woensdag 15 februari een bijeenkomst over yK iken op elektrisch fornuis. Vanaf 19.30 u. in de lokalen van ,rff ilercom, Parklaan. Nfijnenkweek In Tanzania Oederfijk Delen steunt een projekt ter bevordering van de j g kjnenteelt in Mtwara, in het zuiden van Tanzania. Maandag februari om 19.45 u. is er in Het Centrum, Grote Markt, een eenkomst Men kan o.m. luisteren naar een getuigenis van lym *6 Van Steenbrugge die twee maand lang heeft meegewerkt het projekt. En er worden dia's vertoond. verloofden 11 februari start een eerste van vijf gespreksavonden voorbereiding op het huwelijk. In Het Centrum, Markt 40. op 18 en 25 februari en op 3 en 17 maart. Info en ren: tel. 776.56.02. por echtparen 17 en vrijdag 24 februari (dubbele) gespreksavond voor tparen in Huize De Meerleer, georganizeerd door KWB- V-OLVrouw. Bert Raets leidt de eerste bijeenkomst in. (lev rouwen uit de kriels Densdag 22 februari om 20 u. komt Nymia Van Speybroeck, van de nationale vrouwenraad, in de stadsbibliotheek spre- i over de situatie van de vrouw in deze krisistijd. Ook de itie tot de nieuwe industriële revolutie wordt toegelicht. De deratie Vlaamse Vrouwengroepen organizeert. frugdhuis Het Centrum jl Jdag 24 (ebruari 20 u., grote t-dansant, voor al wie begaan is okel®1 de werking van jeugdhuis Het Centrum. De «Club van 13» "rtrtien oud-leden) organiseert. Info en inschrijvingen bij A. en Faems-Fereans, Paddeschootdreef 134. 5 Temse "sussen voor werklozen po|yvalen,e zaal van het ABW, C. Wautersstraat 14, live- |™en kursussen voor werklozen, georganizeerd Ze nemen kens een halve dag in beslag en er is vrijstelling van «ipelkontrole voorzien Kunstschilderen, gezond koken, fit- ^en, Engels en Frans, daarover kan je meer aan de weet Men. Info: 771.05.15 of 776.35.14. Op 4 februari in het Natuurvriendenhuis Heidebloem, Oude Heirweg, filmvoordracht over Peru met nabespreking door O. Keppens. Om 20 u. Tentoonstellingen GA In de Galerij van de Akademie aan de Kerkstraat 9 dit weekend van 4 tot 5 februari tentoonstelling met werk van Wouter Stan Van der Hallen; op 8 en 9 februari filmvoorstelling «Willem De Kooning»; en op 11 en 12 februari worden achttien tekeningen van Walter Vaes tentoongesteld. Herinrichting dorpskern In de Durmegemeente heeft het openbaar onderzoek naar de herinrichting van de dorpskom heel wat reakties opgeleverd. Volgens burgemeester Strobbe is er daarvoor een grote belang stelling. Heel wat partikulieren en verenigingen hebben tevens hun visie ingediend, in verband met de ontwerpplannen. Het invoeren van éénrichtingsverkeer in de Hoogstraat, richting Vierschaar, is eveneens in de betrokken bundel opgenomen. Het gemeentebestuur zal eerst een nieuwe schets laten opma ken en daarna een hoorzitting voor de bevolking organiseren. Nadien zal dit ontwerp aan de gemeenteraad worden voorge legd. Kwistornool Op vrijdag 10 februari om 19 u heeft in het gemeentelijk kuituur- en sportcentrum, Nijverheidslaan, het tweede kwistor- nooi plaats, ingericht door de kultuurraad. Volgende verenigin gen nemen hieraan deel: FC Zeemeermin, de schaakklub, harmonie Sint-Cecilia, Kunstkring-Waasmunster, de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, Tafeltennisclub Dynamica, KSA, KAJ, VKSJ, de landelijke gilde, Volleybalklub Rumbac, v.z.w. Durme en het werk van de Akker en de Volkstuinen. Tevens is er een zaalkwis waaraan alle aanwezigen kunnen deelnemen. Ook hiervoor wordt er terug een grote publieke belangstelling verwacht. Poppenteaterdag Het P.O.C. organiseert op zaterdag 4 februari een poppen teaterdag. Te 14 uur start men met De Burhct van de Grillenko ning. Te 20 uur staat «Tijl, een vuist in het hart» op het programma. Inkom te 14 u. Voor de poppenkastvoorstelling van 14 u is de ingangsprijs 50 fr., voor deze van 20 uur 80 fr. Houders van een CJP-kaart 70 fr. Gouden bruiloft In de Heidegemeente vierden Jozef Van den Broecke en Louise De Ridder in familiekring hun gouden bruiloft. Beiden werden te Waasmunster geboren, Jozef op 10 november 1911 en Louise op 26 augustus 1915. Ze hebben één dochter, 5 kleinkinderen en één achterkleinkind. Door het feestkomitee van de Hollandse Molenwijk werden de jubilarissen op passen de wijze gevierd en werd hen tevens een geschenk aange boden. Een Derde Arbeidscircuitploeg De derde arbeidscircuitploeg leefmilieu telt in totaal 7 perso nen, namelijk vijf arbeiders, een werkleider en een edukatieve milieuwerker. Deze zullen als taak krijgen een globale opkuis van de gemeente te houden. Tevens het onderhouden van verwaarloosde plekjes, openbare pleintjes en groenstroken. Hierbij wordt vooral gedacht aan Sombeke-Dries, de Hollandse Molenwijk, de Wijk 't Heiken en de Ruiter, Sint-Anna en de begraafplaatsen. Deze ploeg zal ook worden ingezet tegen sluikstorten en voor het ruimen van waterlopen. Tentoonstelling Op zonc'ag 26 februari heeft er in het kuituurcentrum Hoogen donck een tentoonstelling plaats van het goede kinderboek met een voorstelling van werken voor kinderen van jongens- en meisjesscholen. Dit met de medewerking van de bibliotheek en de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen. Verder is er toneel, sketches enz. die worden gebracht door de kinderen van de verschillende leerjaren. Na een gesprek met een jeugdschrijver volgt een diavoorstelling. Deze is toegankelijk van 10 tot 12 u en van 14 tot 18 u. (V.G.P.) De VWZ, Vlaamse Waterzui veringsmaatschappij, gooide het roer om. Waar deze orga nisatie blijkbaar interesse be toonde voor het aankopen van het oude zwembad aan de Ka pucijnenlaan en de aansluiten de stadsschoolgebouwen van de Nieuwbeekstraat deed ze nu een bod op het kasteeldo mein «de Bethune» aan de Brusselsesteenweg te Aalst. Kasteeldomein dat tijdens de tweede zitdag toegewezen was aan nv De Montil, die te Esse- ne een tenniskompleks met feestzaal uitbaat. Bedoeling zou geweest zijn van het kas teel en omgevend domein een sport- en horecacentrum te ma ken aan de rand van de stad. Wellicht wordt het nu echter een kantoorkompleks voor de tientallen personeelsleden van de VWZ. Wat wel een aantal problemen stelt. Komt de planning, die zelf reeds heel wat voeten in de aarde had, van het aanwenden van stadsgebouwen hiermede op de helling zo de stad het oud zwembad niet kan ver kopen? Zal er wel een valabele ko per voor gevonden worden? Komt door transformaties en aanleggen van parkeergele- genheden het beschermd parkgebied niet in vraag? In de gemeenteraad ver klaarde de burgemeester bij een «door de aktualiteit voor bijgestreefde» vraag van Dan ny Denayer dat de VWZ in derdaad interesse toonde voor verwerven van oude zwemkom en schoolgebouwen van de Nieuwbeekstraat en dat een schattingsverslag werd opge maakt. Verdere besprekingen waren er echter niet. Als het waar is dat de VWZ een hoger bod gedaan heeft dan zou zulks impliceren dat ze reeds de goedkeuring heeft van de regeringskommissaris want dergelijk bod vraagt een onmiddellijke uitgave. LH Schepen van Personeel Robert De Pauw stond by de aanvaarding van zyn ambt voor een noodsituatie. De toestand van de stadskas was dramatisch en het personeel leefde elke maand in ongerustheid over de uitbetaling van de wedde. Saneringsplan, blokkering van de kredieten voor tewerkge stelde werklozen waarvan reeds 40% was opgebruikt, de absolute personeelsstop en de dreigende verplichting het «Statuut van Gent» te moeten vaarwel zeggen eisten drin gend maatregelen. Het bestuur opteerde voor be houd van het statuut van Gent en het in dienstzijnde personeel zou behouden blijven. Daartegenover stonden dan als vorm van inlevering en solida riteit bevorderings- en wer vingsstop en inleveren van de eindejaarstoelage 1983. Het «noodjaar» is nu voorbij. Het «statuut van Gent» blijft verworven. Met de uitbetaling van lonen zijn er geen proble men. Quasi alle tewerkgestel de werklozen blijven in dienst zij het met dienstonderbreking waarbij op vrijdag wordt ge stempeld. Wat resulteert in re duceren van het geldelijk ver lies, gespreide afwezigheid en dus betere werking en niet ver vreemd raken van de dienst. Ook met de eindejaarspremie verliep het wegens verbeterde financiële toestand goed zodat die van 1983 nu kan worden uitbetaald. In 1984 zal de wer vingsstop zij het dan in beperk te mate, doorbroken kunnen worden. Ook noodzakelijke bevorderingen worden moge lijk. Aan de tewerkstelling werd al wat mogelijk was gedaan via 19 D.A.C.-projekten waarvan in 90 betrekkingen een onbe paalde duur werd gewaar borgd. Projekten i.v.m. sportanima- tie, groendienst, voetpaden, trefcentrum, bestrating, fees telijkheden, sporthal Erembo- degem, straatreiniging, zwem bad Kapucijnenlaan, sportcen trum Ten Rozen, Beukenhof en Osbroek, Denderdal. leef milieu, thuisopvang, kulturele aktiviteiten, Daensmuseum, stadsmuseum, kinderkrib Tweehagenstraat. DAC-projekten werden aan gevraagd voor onderhouds werken, bestrijding van ratten en wilde duiven, clubhuisjes voor bejaarden, terreinen Nieuwerkerken en onderhoud nieuw zwembad. Ook een aantal BTK-projekten meestal voor 1 jaar, werden goedgekeurd. I.v.m. herwaar dering, vakantiespeelpleinen, kerkhoven Meldert en Erem- bodegem, vrijetijdsbesteding, databank, archieven en reper torium ruimtelijke ordening. Projekten werden nog inge diend i.v.m. inventarisatie van brandweerinfrastruktuur (o.a. hydranten), kinderopvang in het zwembad en vakantie- speelpleinen '84. Aldus konden 150 werklozen een job vinden zonder de loon kost door de stad te laten dra gen. Regelmatig overleg is er met vakorganisaties, werk wordt gemaakt van funktionc- rende personeelsraden en een Quasi evenveel geboorten, 142 meer sterfgevallen dan geboor ten, meer huwelijken maar 1 op 3 dat op de klippen loopt, zo is het bilan v.d. burgelijke stand ons bezorgd door Sche pen Remi Van Vaerenbergh. Qua geboorten zijn er 2 meer in 1983 dan in '82. Totaal 1.367 van wie 708 man nelijke en 659 vrouwelijke kin deren. Bijna 3% daarvan zijn onwettig. Maanden met meeste geboor ten zijn mei, april, juni en december. Maanden met minst geboorten zijn februari en maart. Er werden 15 tweelingen gebo ren van wie 11 jongens en 19 meisjes. 39 kinderen werkend erkend. 36 gewettigd en 5 geadopteerd. Sterfgevallen Tegenover 1.367 geboorten staan 1.509 overlij- dens waarvan 827 mannen en 682 vrouwen. T.o.v. 1982 zijn er dat 36 meer. Tijdens de eerste drie maan den van het jaar sterven er meest. Minst in april, mei en augustus. Het grootst aantal sterfgeval len is te vinden in de leeftijds- kategorie 70 tot 80 jaar. Er waren in 1983 87 lijkveras- singen wat 13 meer is dan in 1982. Ruim 5% der lijken wordt verast. Huwelijken Met 579 huwelijken is er eer stijging t.o.v. '82 van 24. To taal: 579. Augustus schijnt de beste hu welijksmaand te zijn en janua ri de minst gebruikelijke. 8 koppels minder dan 18 jaa traden in het huwelijk. Tussen 21 en 25 jaar waren da; er 558 personen. Alle mogelijkheden komen voor: huwelijken tussen onge- huwden (493) maar ook tussen weduwnaar en weduwe, we duwnaar en ongehuwd meisje, weduwnaar en echtgescheiden vrouw, ongehuwde mannen en weduwen, ongehuwde mannen en echtgescheiden vrouwen, echtgescheidenen ondereen, echtgescheiden man en onge huwd meisje en echtgeschei den man en weduwe. Echtscheidingen Met 33 echtscheidingen meer dan in '82 kwam men in '83 tot 169. 169 echtscheidingen tegenover 579 huwelijken of 1 tegen 3.. 83 ervan bij onderlinge toe stemming. 10 na feitelijke schcidine van meer dan 5 jaar. Onder hen 21 gevallen waarin men meer dan 20 jaar gehuwd was. LH maatschappelijk assistent be geleidt het meer dan 1000-kop- pig personeelsbestand. Ook aan gepensioneerden wordt aandacht besteed. De nieuwe uurregeling bete kent een gevoelige verbetering (tot 19 u open op woensdag) en de geneeskundige kontrole geschiedt op objektieve basis op verwijzing door de dienst- chef. Degelijk personeelsbeleid im pliceert werken in een sfeer van vertrouwen en in overleg met personeelsraden, vakbon den en gemeenteraadskom- LH Op vrijdag 3 februari wordt de Taverne-dancing Black Beauty in de Handelsstraat te Malde- ren de Pascal Molly's Fanclub boven de doopvont gehouden. Meter is Paula Jong en peter Jo Dens. Voor dit feest kan men er terecht van 20.00 tot 22.00 uur.

De Voorpost | 1984 | | pagina 23