r r I Grimeren, een kunst op zich! (2) Binnenkort wordt eerste Europees kampioenschap ingericht SCHUTTERSTORNOOI STEKENE Geen verrassingen meer op de laatste kampdag lort: Hamse judodames medaillewinnaars Grootse Luchtklievers-duivenshow te Wieze interkampioenschap zone Oost-Vlaanderen O» Voorpost - 3.2.1904 - 27 irige keer gaven we in dit weekblad een inleiding tot toneelgrimage en lieten we leteen zien hoe een gelaat totaal van vorm verandert door schaduwen en lichtpunten n te brengen. Vooral het jong grimeren kwam toen aan bod. keer willen we meer aandacht besteden aan het ouder grimeren, evenals aan de er waarop men het gelaat kan vervormen. Het probleem kan zich immers voordoen een 30-jarige akteur een ziekelijke zeventiger op de planken moet zetten. Op dat —ut dient men te weten hoe de struktuur van het gezicht verandert naarmate men wordt. De huidskleur wordt vaal en minder gaaf; wangen, oogkassen en hain Hen in; de jukbeenderen en kaken daarentegen tekenen zich scherper af. Van de nsvleugels tot voorbij de mond vormen zich scherpe plooien en de bovenlijn van de ond valt in en vormt schuin geplaatste groefjes. 2 nnen van ca. 40 jaar matte grondtint wordt w sbracht met een spons- dat eerst in water ge wordt en vervolgens m droge handdoek uit- ;n wordt. (Als fond de paintstick W6 van gebruikt worden), oogleden krijgen een te schaduw in bruin of s. Wenkbrauwen wor- Drdt ld hefcgel dat «n.ptv - Kui eei ebru i 3 reg y0ian den iets forser getekend. Op de wangen legt men een weinig rood of bruin met roestbruin gemengd. Rode tinten mogen immers nog gebruikt worden daar er nog een goede doorbloe ding van het gelaat is op 40-jarige leeftijd. Als de neus niet te smal is kan men met bruin een scha duw leggen aan de zijkan ten van de neus. Het haar aan de slapen wordt licht grijs gemaakt. Na de grimage wordt het gelaat steeds af gepoederd. Mannen van ca. 50 jaar De grondtint wordt een beetje valer en ook de ogen liggen dieper. Men legt schaduw met bruin of grijs in de ooghoek naast de neus en deze wordt uitge werkt naar het midden van het ooglid. Bij de buitenste ooghoeken wordt eveneens schaduw gelegd. De wenk brauwen maakt men licht grijs of wit, met een scha duwvlekje tussen de wenk brauwen. Boven de wenk brauwen brengt men een lichtvlek aan die men schuin naar boven uit werkt. Van de jukbeenderen wordt eerst de juiste vorm nage gaan en vervolgens geeft men ze een lichtere tint. Deze oplichting accentueert men door onder het juk been een lichtere schaduw aan te brengen. Dit moet wel voorzichtig gebeuren of men krijgt diep invallende wangen. In de mondhoeken n stel vaardige vingers en wat grime lopen de jaartjes Net weggelopen uit een griezelfilm of een ernstig ongeval s op. (pvs) (pvs) NFLW - SCHUTTERS en op de slapen wordt scha duw gelegd. Met een pot lood trekt men een diepe plooi, lopend van de neus vleugel schuin naar bene den tot even voorbij de mond. Het haar kan grijs gemaakt worden (vooral aan de sla pen) door middel van een pruik of losse haarstukjes die op tule ingeplant zijn. Bij het gebruik van een pruik kan de haargrens vooraan iets meer naar ach teren gedragen worden. Hogere leeftijd Voor een hogere leeftijd is het in de meeste gevallen voldoende de beschrijving voor ca. 50 jaar te verzwa ren, maar dan wel zo dat de grime steeds natuurlijk blijft. Voor de ogen kan er van de ooghoek uit een plooi getekend worden die met een boog ongeveer de bovenkant van het jukbeen volgt en halverwege in de huidkleur uitvloeit, waar door een zak onder het oog ontstaat. Tussen plooi en oog wordt nog een lichtvlek aangebracht om deze trek Oud grimeren van vrouwen Er wordt ongeveer dezelfde grime als bij de mannen gebruikt, met dit verschil dat alles lichter moet aan gebracht worden. Vervorming van het gelaat Eén van de belangrijkste elementen die het karakter van een personage bepalen is de neus. Door hem te vervormen kan men dade lijk een ander type kreéren. Om neuzen te vormen ge bruikt men meestal 'nasen- kitt'. Dit is een pasta die men vooraf goed kneedt zo dat er geen enkel hard stukje meer in voorkomt. De neus moet eerst wel grondig gereinigd worden want de pasta houdt niet op een vettige ondergrond. Wanneer de neus gevormd is wordt er een weinig vase line op aangebracht om de ze mooi glad af te werken. Daarna kleurt men het ge heel in de gewenste grond tint. Met deze pasta zijn ook andere vervormingen van de huid te bekomen: juk beenderen kunnen ver hoogd worden, een kin ver anderd... Wanneer een akteur vele avonden na elkaar dezelfde verandering moet onder gaan is het aan te raden een andere methode te gebrui ken bv. een neus in cellon (lichte gummi). Nuttige wenken bij het ver vaardigen van karakter koppen De ogen: Donker beschaduwde oog leden geven altijd een zieke lijk uiterlijk. De bovenoog- leden worden hier met grijsblauw of zwart bescha duwd; een lichtere tint wordt tegen de oogharen van het onderooglid aange bracht. Om een komisch effekt te verkrijgen tekent men bolle oogleden: in het midden van het bovenooglid brengt men een lichte toets aan en in de ooghoeken wordt wijnrood aangebracht. Een versufte blik bekomt men door het oog helemaal niet te omlijnen. Wanneer door lopen ogen gewenst zijn worden de oogranden licht omlijnd met een onderbro ken lijn van jongrood en oudrood. De neus: De neus kan ook alleen met grimeren worden veran derd, met name door het plaatsen van schaduwen. Een gebogen neus verkrijgt men door de gewenste vorm met een potlood op de zij kant van de neus te tekenen en hetgene dat buiten die lijn valt, krijgt een lichtere kleur dan de grondtint. Op de neusrug komt een don kere schaduw. Wanneer men de neusvleu gels lichter kleurt en de dieptes errond wat donker der, is het resultaat een bre de neus. Wie een wipneus hebben wil wrijft een beetje oudrood op het puntje van de neus. Hierover wordt een lichte vleeskleurige schmink getoetst. De mond: Tandeloze mond: tanden droogwrijven en zwart ma ken (tandzwart). Gouden tanden: idem met tandgoud. De wenkbrauwen: Wanneer borstelige wenk brauwen nodig zijn tekent men fijne, zwarte lijnen schuin op de wenkbrauw en borstelt men de haren tegen de groei in. Een korte, hoekige wenk brauw hoort bij een ko misch type; een wenkbrauw die ver van de neus begint bij een eerder dom type. Jukbeenderen: Deze lijken smaller met een extra lichte toets op het juk been onder het oog en een schaduw onder het juk been. Verbreden kan ook, maar dan wordt de lichte toets verlegd naar de zijkant. Kin en onderkin: Een lichtvlakje op het punt je van de kin zorgt voor een spits uiterlijk. Een scha duw op de punt, die geleide lijk in de onderteint over loopt, geeft dan weer de il lusie van een korte kin. Een energiek figuur krijgt dan weer schaduw op de punt met lichtvlakjes aan weers zijden en een andere scha duw even onder de onder- lip- Hals, handen en armen: Oudere koppen hebben lichtvlakken op de halsspie ren, handen en armen wor den lichter gekleurd en knokige handen worden gevormd door de beenderen lichter te maken en de rest donker (eventueel worden de knoken extra geaccen tueerd). Het haar: Dit kan jgrijs gemaakt wor- m grijs den op de slapen met zilver poeder (Kryolan) of spe ciaal haarwit. Het voorhoofd: Dient iets lichter van kleur te zijn dan de rest van het gelaat. De onderteint moet in de huidkleur overlopen, zoniet krijgen we een onna tuurlijke overgang naar het haar. Een niet intelligent perso nage geven we een laag voorhoofd en een slimme rik krijgt een hoog voor hoofd. Een misdadig uiter lijk wordt gesierd met een laag, naar voren gebouwd voorhoofd. Het maken van een dubbele kin en ingezakte wangen: Aan kin en wang kan men al gauw merken hoe oud iemand is. Ingezakte wangen kunnen op twee manieren gevormd worden: 1) door twee omgekeerde V-schaduwen aan te- bren gen aan weerszijden van de kin (de punten reiken bijna tot aan de mondhoeken); 2) door gebogen oplich ting. Deze oplichting be gint naast de mond, zakt tot onder het kaakbeen, en gaat dan verder hogerop naar de oren, waar hij ge leidelijk mag uit-faden. Nog sterker wordt het ou- derdomseffekt door er ook nog een dubbele kin aan toe te voegen, door oplichten. Waar de oplichting moet komen kan je zien door zelf een dubbele kin te maken. Een schaduw in de plooi onder de oplichting ver hoogt dit effekt. Een duide lijk voorbeeld vind je op bij gaande foto. Op de andere foto krijg je nog een andere misvorming van het gelaat te zien, namelijk wonden. De pasta wordt vooraf ge kneed, dan opgebracht en aangedrukt. Er zijn bloed druppels te verkrijgen die onmiddellijk stollen op het gezicht. Bloedcapsules die men kapotbijt in de mond zorgen voor een natuurlijk effekt. Dit zijn geen gezelli ge dingen om te ondergaan als akteur. maar wat wil je? Men zegt toch: 'Alles voor de kunst!', nietwaar? (wordt vervolgd) SIROU Ann De tentoonstelling van minia tuurtreintjes door het Ge meentekrediet te Brussel geor- ganizeerd in de studio van Passage 44 valt erg in de sm van het publiek. De «Trei. van toen», zoals de titel van u. tentoonstelling luidt, mocht reeds 70.000 bezoekers verwel komen. Deze manifestatie zal dan ook, gezien het enorme sukses, verlengd worden tot 12 februari. De tentoonstelling kan elke dag bezocht worden van 11.30 tot 18.30 uur. BOOGSCHIETEN bestuur van de KFL.W sektor Stekene, spt al z'n leden op tot de raene vergadering, die zal rgaan op zaterdag 11 fe- iri 1984 met begin om 9.30 bet lokaal «De Klinge ms», bij René de Moor te je-Dorp. I sektorbestuur rekent op fcnwezigheid van alle klubs fat deze algemene vergade- Jeen bijzonder belangrijke Ja heeft. Naast het ovcr- llvan 1983 zullen de voor poten en plannen voor pworden toegelicht. Er zal lenneer ook gepraat wor den over de sektorkampioen- schappen: hoe en wanneer er kan geschoten worden. Onder de aanwezigen zal bij loting worden toegekend wie de indi viduele kampen en/of de bond- schietingen mag organiseren. Ook zullen de dubbels van de opgestelde komputerlijsten worden rondgedeeld, met het bewijs van aanbetaling van lid geld, verzekering enz. enz. Verder richt het sektorbestuur een warme oproep tot alle klubverantwoordelijken om het tijdschrift van de BNFLW, uitgave nummer 1 van 1984 (dat voor de Uerlaatste maal langs de klubbesturen wordt bedeeld) met bijzondere zorg en inzet te verspreiden onder de leden-schutters. Onder meer omdat in dit nummer van het schutterstijdschrift het vol ledige programma is opgeno men over de inrichting van het 1* Europese kampioenschap liggend Wipschieten. Het bestuur zet er tevens alle leden toe aan om gezien de bijzondere inhoud dit eerste nummer van 1984 bij hun klub- bestuur op te vragen en het grondig te lezen. Het bevat zelfs reeds de inschrijvings- lijsten. JUDO Op de vergadering van 11 fe bruari '84 zal de nationale fe deratie ook de eerste onder richtingen over dit kampioen schap van Europa toelichten. Om die reden onder meer wor den, naast onze klubverant woordelijken van sektor Ste kene, ook èlle andere belang stellende schutters uitgeno digd. 2^elfc leden van onze BNFLW uit andere Wase sek toren (Beveren, Sint-Niklaas, Bloemenstreek, D.D.S.) én ook geïnteresseerde Neder landse schutters zijn van harte welkom. DeBeEr zwaar bezette judotor- voor kadetten en beloften tmse met niet minder dan r b deelnemers, toonden de se meisjes zich eens te J.T t van hun beste zijde, een gouden, drie zilve- behaaldcn ze vier bronzen ttten. Op 9 deelneemsters fcn zij 8 medailles, wat duidelijkheid niets te wen- overlaat. Slechts Claudine »ert diende met lege han- dan ""«en sni den huiswaarts te keren, doch de ervaring opgedaan in haar eerste kompetitietreffen heeft haar waarde voor haar verdere karrière. Veronique Rossaert deed beter en won brons. Deze prestatie werd haar nagedaan door Karin Van Britsom, Ma ria De Stercke en Sandra Van Uytfanghc. Nog mooier verging het Els Van den Bossche, Kristinc De Stercke en Sandra Van Dam me, die slechts eenmaal aan het kortste eindje moesten trekken en een tweede plaats in de wacht sleepten. De klap op de vuurpijl kwam uiteinde lijk van Anita Van Lijsebet- ten, die zich de beste toonde in haar reeks met drie prachtige overwinningen, telkens met volle ippon na houdgreep, meteen beslag legde op een gouden medaille. Minder goed ging het daarna met de jongens. Alhoewel en kele overwinningen mochten genoteerd worden in de schif tingen van Albert Verhoeven en Tom Waterschoot. De an dere deelnemers vielen deze keer echter buiten de prijzen. Volgende maal beter is hier het motto om in het spoor van hun vrouwelijke clubgenoten te blijven. Van Gendt Pierre De voorbije zondag was het de laatste kampdag in het «Schut te rstorn ooi van Groot-Steke- ne», zodat de winnaars in elke reeks gekend zijn. En dus ook de deelnemers aan de finale voor de Beker van Stekene en de Fusiebeker van Groot-Ste- kene. Deze vijfde kampdag bracht geen wijzigingen meer aan de kopposities, al deden in groep A schuttersvereniging «De Brug» en in groep B «Win tervermaak» uit Kemzeke het bijzonder goed. Ook op indivi dueel vlak konden enkele fraaie prestaties worden opgetekend. Zondag 5 februari 1984 is het dan afkamping: zowel indivi dueel als per ploeg. Dit laatste enkel voor de «Beker van Ste kene». Voor de «Fusiebeker» zal dan op 12 februari worden geschoten. In groep A bij Peggy en Nor- bert op wijk «Den Heikant» was het op deze laatste kamp dag de beurt aan schuttersver eniging «De Brug». Deze klub werd uiteraard aangevoerd door verbondssekretaris An- dré Laseur en onder de schut ters kleppers als de «Ivens'en», de «Bogaerts» en natuurlijk bestuurslid Norbert de Calu- wé. Samen kwam «De Brug» opdagen met 23 deelnemers die bij de eindafrekening een totaal van 28 punten bijeen brachten. Slechts één ploeg deed hier beter en slechts «Kerkstraat» deed evengoed, zodat «De Brug» en «Kerk straat» zondag aanstaande (dus 5 februari) zullen moeten kampen om uit te maken wie er tweede, dan wel derde ein digt in deze groep. Winnaar «Koninklijke Canada» zal zon dag strijden voor de «Beker van Stekene». In groep B kwam «Winterver maak» uit deelgemeente Kern- zake opdagen. Deze eertijds gerenomeerde schuttersvereni ging is de laatste tijd wat «in verval» en stond aan de start lijn met «slechts» 18 deelne mende schutters. Wel deden deze schutters het verre van slecht, want bij de eindafreke ning konden ze niet minder dan 28 punten voorleggen. «Vliegende Pijl» bleef hier echter ongenaakbaar! Voor «Wintervermaak» dient toch nog een eervolle vermelding te worden gegeven voor de nog zeer jonge schutter Patrick Heirweg die het bijzonder goed deed: hij knalde er name lijk de 3 hoge vogels af, zodat hij zondag zal mogen meestrij den voor de «Prijs van 't Hoog». In groep C tenslotte, in lokaal «De Pekton te Stekene-Helle- straat, stond schuttersmaat- schappij «Rivierenhof» uit Ste kene aan de lijn. Deze ploeg herbergt enkel talentvolle jon ge schutters waaronder koning Gino Saman en André De Nijs. Spijtig genoeg kwamen ze met amper 14 schutters aan de start en hun totaal van 19 punten is dan ook niet om over naar huis te schrijven... Ko ning van de maatschappij, na melijk Gino Saman, loste wel de verwachtingen in: hij plaat ste zich voor devprijs «Koning der koningen». In deze groep C is het niet de groepswinnaar die zondag naar de finale van de «Beker van Stekene» gaat, want «Stuyvenberg» is van deelgemeente Kemzeke. Tweede geplaatste «Koninklij ke Heikant» zal dus zijn kans mogen wagen zondag. Beker van Stekene Zondag 5 februari is het dus de finale ofte de afkampingen voor de «Beker van Stekene». Deze finalestrijd gaat door in lokaal A, bij Peggy en Norbert op den Heikant. Voor de ploe- genstrijd komen «Canada», «Vliegende Pijl» en «Heikant» in aanmerking en hun strijd begint om 9.30 u. Voor de individuele titels van het Stekense Schuttersverbond wordt gestart om 9 uur Voor de Titel 'koning-der-koningen' mochten de verschillende sires van elke vereniging 3 maal naar de hoogvogel mikken. Enkel Maarten Kleinsmit (Ko ninklijke Hamer) en de jonge Gino Saman (Rivierhof) kon den hun kansen gaaf houden en zullen het zondag dus onder elkaar moeten «uitvechten» met pijl en boog. Voor de «Prijs van 't Hoog» komen de schutters in aanmer king die alle 3 de hoge vogels tegen 't Zeil keilden bij het aanschieten. Dit zijn Bert Selis van «Stuyvenberg», Guy Apers van «Kerkstraat» en Pa trick Heirweg van «Winterver maak». Voor de «Prijs van 't Laag» zijn het dan de schutters die 6 vogeltjes naar beneden haal den die zullen kampen. En... daarmee hebben we het gehad, want de titels voor de dames en de junioren kennen reeds hun laureaat. Inderdaad: voor de schutters tot 18 jaar is het Stefaan Ferket (onlangs nog 3' bij het referendum van «Sport- figuur van Stekene 1983») ge worden en Andrea De Schep per eigende zich reeds tijdens het schieten de titel bij de dames toe door 4 kleintjes af te schieten. DeBeEr Petanque van de twaalfde •AFDELING ^lijntje t I: fal Artevelde iaii Knokke Heist B ,a - Ze zate bej "pioen - Singel pELING A O ,evcrs Patijntje K,r Ve|de - Sopec tre; T'oen - Heirnis Mdonck - Mistral K ^a-Kortrijk DELING B Wdonck - Gent ,etral - Alosta rad velde-Verbroed. 'Jj '"Schorpioen Me - Apollo tal DELING A aert-Alosta P® - Artevelde Schorpioen 6-3 7-2 uitg. 4-5 n.m. Zelzatc - Boeing 5-4 Apollo vrij 3* AFDELING B Mistral - Meetjesland 8-1 Appolo - Reynaert 7-2 Boeing - Gent 6-3 Alosta - Heirnis 9-0 Opmerking De blauwe pointagekaarten voor het winterkampioenschap kunnen bekomen worden op het secretariaat van de liga (de bureau 's woensdagsnamid dags van 15 tot 17 uur). Sommige klubs hadden slechts een gedeelte ontvangen in het begin van de competitie ze zijn nu bijgedrukt! Rangschikkingen ERE-AFDELING Schorpioen 77 22 11 Verbroedering 62 37 9 Alosta 64 44 8 Mistral 56 52 7 Zelzate 54 54 7 Sap Singel Artevelde Knokke-Heist Patijntje 1' AFDELING A Schorpioen Artevelde Alosta Coninxdonck Heirnis Kortrijk Sopec Patijntje De Bevers Mistral I* AFDELING B Schorpioen Verbroedering Mistral s Gent Zelzate Singel Apollo Alosta 58 50 6 43 56 5 46 62 3 29 70 2 33 75 0 78 30 11 62 46 10 62 46 9 60 48 8 58 50 6 59 49 5 52 56 5 41 67 3 32 76 2 36 72 1 80 28 10 68 40 9 66 42 8 62 46 8 52 56 7 55 53 6 50 58 5 46 62 5 Artevelde 32 76 1 Coninxdonck 29 79 1 2' AFDELING A Alosta 11 68 31 9 Schorpioen 11 62 27 8 Brugse 11 60 39 7 Boeing 11 49 50 7 Reynaert 11 49 50 5 Artevelde 11 47 52 4 Apolio 10 38 52 4 Zelzate 10 32 58 3 Sopec 10 27 63 2 3' AFDELING B Mistral 9 53 28 7 Apollo 9 50 31 7 Alosta 9 48 33 6 Boeing Boeing 9 44 37 4 Meetjesland 8 31 41 4 Reynaert 7 31 41 3 Gent 9 30 51 2 Heirnis 9 28 53 2 Zondag werd het voor de dui venmelkers van Wieze een wa re hoogdag met de viering en de parade van hun kampioe nen. De gemeentelijke turn zaal, al sinds jaren het toneel van deze show, bood weer eens die bijzondere aanblik met de tientallen metalen ex- po-hokjes, het podium met de ere-trofeeën, de tafel met de vele tombolaprijzen en de uit nodigende verfrissingsdran ken. In de brede wandelgan gen slenterden de bezoekers en hoorden we de exposanten praten over het enig thema, zo eigen aan de duivenmelkers... De show Het was amper tien uur toen de eerste liefhebbers neerstre ken, om het met een term uit de duivenwereld uit te druk ken, en niet lang daarna zaten al tal van gevederde kampioe nen in hun gelegenheidskooi tje te pronken. Tegen het mid daguur konden zowel bezoe kers als exposanten zich te goed doen aan een stevige bo terham met ham of gehakt. Voor de eerste keer werd in het showprogramma een belot- prijskamp ingelast, en dit ini tiatief kende een prachtig suk ses, want niet minder dan 36 kaarters gingen rond 14.30 u. aan de slag en na afloop van drie beurten kwam volgende uitslag op de bierviltjes. 1. De Wolf (Van Damme) Gustaaf (3625), 2. Schcpens Emiel (3406), 3. Pannekoek Alex (3335), 4. Van Keer Vic tor (3221), 5. Elskens Edgard (3209), 6. Bal Jozef (3180), 7. Van de Velde Jozef (3157), 8. Cornelis Victor (3074), 9. De Smedt Frans (3003), 10. Per- daens Julien (2984), 11. De Smedt Benoit (2890), 12. De Meyst Frans (2875), 13. Van Heck Victor (2864), 14. Baert Gaston (2833), 15. Cooreman Maurice (2795), 16. Lievens Willy (2790), 17. Van Damme Marcel (2772), 18. Pannekoek Maurice (2765), 19. De Ridder Jeanne (2760), 20. Galle Isi- door (2748), 21. Mertens Frans (2735), 22. Van Damme Frans (2657), 23. Van Biesen Ronny (2656), 24. Van Brempt Ri chard (2635), 25. Cami Remi (2610), 26. De Rijbel Petrus (2546), 27. Vercauteren Si- monne (2545), 28. Van Heek Remi (2491), 29. Eeckhoudt Jacques (2381), 30. Bosman Richard (2331), 31. Van Nuffel Francois (2313), 32. Roelands Luc (2270), 32. Bosteels Paul (2270), 34. Van der Jeught Philemon, 35. De Landtsheer Jan (1755), 36. Van der Jeught Alfred (1347). Nadien was er verkoop van bons voor jonge duiven; dit jaar bleken de liefhebbers min der kooplustig; niettemin werd er voor sommige eksemplaren een paar grote briefjes neerge teld. Alle «Luchtklievers» had den overigens een ekstraatje opgestreken voor de in 1983 ingetekende duiven. Het evenement van de dag was echter de proklamatie en de hulde van de kampioenen uit het voorbije vluchtjaar. Algemeen kampioen: Paul Bosteels (Eemans). Meeste prijzen: oude: Van de Velde Frans; jaarlingen: Van Brempt Richard; Jonge: Roe lands Luc. 1 2: oude: Van Damme Frans; jaarl.: De Smedt Cle ment (Denderb.); jonge: Cami Remi. 1 2 in de drie reeksen: Van Hove Gustaaf. Asduiven: oude: De Koninc Benoit; jaarl. Bosteels Pau jonge: Bosteels Paul. Benevens deze laureaten, dit allen met ccn prachtige beke bedacht werden, noteerden wt nog volgende eerste-prijswin- naars voor 1983: Verhaevert Hector, Philips Prosper, Bour geois Frans, Cooreman Mauri ce, De Smedt Clément (Wie ze), De Croock André, Van Goethem Walter, Aelbrecht Arthur, De Smedt Gaston, Perdaens Julien, Beeckman Jozef, Van Damme Marcel, Van Mol Theo, De Schrijver Hendrik, Van der Jeught Phi lemon, Van den Steen A D, Bosman Richard, De Nul Jan, Costers Wilfried, De Meyst Frans en De Smedt Frans. Pro ficiat aan alle gelauwerdcn! Een tombola met veel mooie prijzen rondde de duivendag af. Uiteraard werd er daarna nog een ferm lipje verlegd over de suksessen en de tegenslagen uit het verleden en over verde re toekomstmogelijkheden. Zijn er wel meer optimistische mensen dan duivenliefheb- ters? J.V.L.

De Voorpost | 1984 | | pagina 27