Sewogen en te licht bevonden INT-NIKLAAS - BEVEREN 0-2 yt grarero gtanmi-; ira granmt Jan Segers provinciaal kampioen DOOR BEVLRSE OGEN GEZIEN Te weinig spektakelmomenten KNIP UIT: comiR SpORt 25/30% De Voorpost - 3.2.1984 - 29 De Voorpost •■Niklaas: Jaspers duwt Simoen iszegel toen 4 en n :nd Vd en fin P vinciale In Haeck SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,21.4160 VOETBAL^^^T^ ^^^^Bekë^anJBeïgï^^^ d^' Ueen tijdens het eerste halfuur konden de voor de gelegenheid in het wit uitgedoste 1 l nt-Niklazenaars een voorsprong verrechtvaardigen. Die kwam er echter niet zodat "r tveren met een typische countergoal in de eerste, en een wat fortuinlijke treffer vroeg ook i de tweede helft de kwaliflkatie voor de halve finales zo goed als zeker op zak heeft, irief oor deze Wase thriller een volgepakt stedelijk sportstadion, naar schatting een 12.000 mee leschouwers dus, waarvan een groot deel een bijzonder natte avond beleefden. Bij de n 'i Jaaskens was Gino Nys terug voorstopper en bleef Jef Beirinckx op de bank. Ook op de had jksachterplaats werd gewisseld: Franky De Daele bleef opzij en Eddy Lode wij ckx Z°Ü! reeg de voorkeur. De leiders in eerste klasse pakten van hun kant uit met hun sterkste pstelling, dat hield dus in dat Schönberger en de twijfelachtigste Creve toch van start i "no J"8en- slo a een korte verkenningspe- croix die vooral in de eerste naast doel. ode waarbij Leekens het helft zijn goede konditie on- Beveren liet dit allemaal vrij entjes moeilijk had met de derstreepte, zette goed door koel over zich gaan en vestigde ivervaarde Stalmans, zorgde over rechts. De voorzet was in het middenveld met vooral niet lokale formatie voor het evenwel iets te ver voor Si- een magistrale Schönberger nè trste echte gevaar. Erik La- moen. Jan schoot een metertje een opvallend meesterschap. dig tegen de grond, en het gevaar ts geweken Kansen kwamen er nog niet bij te pas maar de Klaaskens on dervonden toch dat mannen als Van Wambeke en Noë zel den of nooit hun gevreesd spi- tensduo konden aanspelen met hun typische verre voorzetten. Nadat Lodewijkx geboekt werd voor een fout op Stal mans kwam de volgende kans toch voor het doel van doel man De Wilde. Alweer een voorzet van La croix bereikt de goed mee opgekomen Bevers maar Luk schoot met iets te weinig overtuiging om de Be verse goalie te kunnen ver slaan. Even voor het halfuur zette Jan Simoen dan twee tegenstanders voor een vol dongen feit maar wederom was Luk Bevers iets te laat om te kunnen besluiten. De thuisspelers voelden na tuurlijk de mogelijkheid om de Leeuwen op achterstand te plaatsen maar kregen op de 33ste minuut het deksel op hun neus. De twee spitsen die tot dan toe zo goed waren geneu- tralizeerd met name Albert door Leroy en Martens door Nijs begonnen inderdaad aan een verwoestend tegenof fensief. De bal werd door Jas pers naar Albert gezonden, de Duitser stuurde Ronny Mar tens in de vrije ruimte over rechts en de oud-Anderlecht- speler schoot vanuit een moei lijke hoek keurig raak. Deze tegenslag liet vrijwel geen spo ren na op de Nolletformatie, alhoewel het zondermeer op viel dat er bijna geen open kansen meer werden afge dwongen. Na de pauze begon Beveren een overdonderend kwartuur tje dat ook een tweede beslis send doelpunt opleverde. Het passenspel was imponerend en de plaatselijken liepen er wer kelijk voor joker bij. Een lich te overtreding van Lacroix op Martens was in de 52ste mi nuut aanleiding voor een on rechtstreekse vrijschop vanop ruim twintig meter. Een tikje van Schönberger naar Jaspers en deze produceerde een ver nietigende schuiver die onder het lichaam van Bob Tervoort door in de netten uitstierf. Daarmee kwamen de bekeril lusies van de Wase hoofdstede lingen natuurlijk voortijdig aan een einde en wat meer is, de echte tegenstand viel vrij wel volledig uit. Beveren be gon inderdaad het middenveld volledig te domineren en o de haverklap konden de schut ters vooraan ook in aktie ko men. Naar het einde toe kwam dan toch Danny Vandenhende enkele keren opzetten, en ook een schot eventjes naast van Van Wambeke verdiende een vermelding. Al bij al een vrij logisch resul taat na een duel dat misschien niet de verwachtingen heeft in gelost, maar waaruit wel is ge bleken dat Sportkring Sint- Niklaas voorlopig het eerste- klasseritme niet aankan. Zaak is nu echter dat de mannen van Leon Noliet in de kompetitie bevestigen en dan kan nader hand nog worden uitgezien naar enige versterking. Beve ren heeft van zijn kant niet teveel kruit moeten verschie ten en behoudt zo al zijn mo gelijkheden bij het topduel van zaterdagavond tegen Ander- Sint-Niklaas - Beveren: Danny Vandenhende komt net iets te laat (dw) lecht. Sint-Niklaas - Beveren: Vandenhende knalt rakelings het doel van De Wilde (dw) NSCHAP SENIORES TE SINT-GILLIS-DENDERMONDE was De provinciale seniores ie m» Bpiocnschappcn hadden in trofefmnnhai te Sint-Gillis-Dcn- plaats. Organisator nationaal scheidsrechter De Rop mocht zich ver- »«»n op een talrijk publiek °°k voor de organisatie f h h'j ccn pluimpje van het provinciaal komité Voor de wedstrijden had er een plechtigheid plaats waarbij er aan verschillende verdien stelijke leden provinciale en nationale onderscheidingen werden toegekend. Enkele verrassingen beleef den wij, zoals dit meestal bij iale judokampioenschappen te St.-Gillis: Een mooie en beslissende omgooi (vh) toonde. De meest ontgooche lende kamper was de jonge Zeienaar Eddy Van de Cauter, die in de reeks -71 kg in een armklem geraakte en voor het verdere tornooi was uitgescha keld. Ook Ronny De Geest (Zele) verdiende in -78 kg be ter dan een uitschakeling op beslissing tegen Cathoir. De Zeienaar verspeelde hierdoor een bijna zekere finaleplaats. Een andere favoriet die niet op het podium geraakte was de Sint-Niklase judoka Fruitier in -86 kg. Een favorietenrol brengt meestal ook de zenu wen onder hoogspanning. De streckjudoka's kwamen in de Oostvlaamse kampioen schappen alleszins goed naar voren. In -60 kg werd het een Zeelse finale die door Said Bouharrak werd gewonnen te gen Geert Callaert. In de -65 kg reeks opnieuw twee Zeelse kampers op de tatami De derby tussen Sint-Niklaas en SK Beveren groeide zelden uit tot een groot voetbalfestijn. Er waren nochtans ingrediën ten genoeg om het de 12.000 toeschouwers naar hun zin te maken. De konfrontatie tussen de leiders van de eerste en tweede klasse bracht kwaliteit tussen de lijnen en beide teams waren zich bewust van het belang van het Wase treffen. SK Beveren ging er zelf voor op afzondering, iets wat de spelers van Urbain Braems, de avond voor de kapitale match tegen Anderlecht niet zullen meemaken. Beveren erg gemotiveerd dus. En, inderdaad, de Freethie(jongens kwamen eigenlijk nooit in gevaar, bouwde rustig zijn eigen wedstrijd op, skoorde op de gepaste ogenblikken de noodzakelijke doelpunten en toonde dat hel verschil tussen de kop van eerste en die van tweede klasse toch erg groot is. Met een zware februarimaand voor de boeg moet de makkelijke zege tegen Sint-Niklaas de gezellen van Heinz Schönberger toch weer heel wat geruster stemmen. Sint-Niklaas, jaren geleden de grote ploeg uit het Waasland, wist even na rust ook al waar het stond. Tegen deze buren was het nutteloos verder krachten te verspelen die men in de kompetitie toch nog zo nodig zal hebben. De virtuozen van de thuisploeg, Jan Simoen en Danny Vandenhende, in tweede klasse de schrik voor zowat alle verdedigingen, kregen van respektievelijk Lambrichts en Baecke geen meter ruimte. Sint-Niklaas kon aanvankelijk wel gelijke tred houden met de huidige bekerhouder maar voor spektakel de duizenden doorweekte toeschouwers hadden dat anders wel verdiend was er weinig ruimte. De vrees om een nog zwaardere nederlaag leek woensdag een te zware hypoteek op het spel van de tweedeklassers. En wanneer de ploeg, met de kompeti tieopdrachten in het achterhoofd, ach in al te defensieve kronkels ging draaien was er van spektakel nog nauwelijks sprake. De Waaslanden die de tribunes van Sint-Niklaas eindelijk nog eens volledig benutten kwamen wellicht bedrogen uit. Voor een cupwedstrijd, een burentreffen, waren de spektaku- laire momenten echt te schoon. Misschien maakt de terugwedstrijd op zaterdag 25 februari, alles nog wel goed. H.A. voor de hoogste onderschei ding. Daniël Ott toonde meer stielkennis en fysieke kracht en won het van Dirk Van Hoof. In -86 kg waren het de Wase kleuren die goud en zilver moesten verdienen. Franky De Moor uit Beveren was beter dan Peter Baudeneellc uit Sint-Niklaas. Uitslagen -60 kg.: 1. Said Bouharrak (Zele); 2. Geert Callaert (Ze le), 3. Wouter Noterman (Sam Ronse) en Maxim Samijn (Sam Ronse). -65 kg.: 1. Daniël Ott (Zele), 2. Dirk Van Hoof Judo kampioenschappen te St.-Gillis: De finale +60 tussen de twee Zeienaren en Ott. (vh)., Provinciale judokampioenschappen te St.-Gillis: De finalisten Baudenelle, Segen en Cattoir kwamen uit Sint-Niklaas (vh) Goethem en Robin Segers (Lebbeke). —71 kg.: 1. Marnix Cnudde (Sam Ronse), 2. Patrick Box- stael (Sam Ronse), 3. Johan Fierens (Zele) en Patrick Schelfaut (Sint-Niklaas). —78 kg.: 1. Bernard Tambour (Sam Ronse), 2. Rudy Cathoir (Sint-Niklaas), 3. Stef Himpe (Sam Ronse) en Freddy Bellon (Moorsel). —86 kg.: 1. Franky De Moor (Beveren), 2. Peter Baudenel le (Sint-Niklaas), 3. Raymond De Clercq (Merelbeke) en Mare De Buyst (Herzele). —95 kg.: 1. Geert Versyck (Sam Ronse), 2. Joris De Muy- tere (Deinze), 3. Wim Versyck (Sam Ronse) en Mare Moyer- soen (Aalst). +95 kg.: 1. Jan Segers (Sint- Niklaas) en 2. Danny Opsomer (Sam Ronse). (Beno) Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQ SPORTIF - 400 F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding Provinciale judokampioenschappen te St.-Gillis: Daniël Ott won. (gvw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 29