•C 1 POLURE - ROBUR 1-1 Luc Thierens zorgt voor het punt TEMSE - SINT-GILLIS-WAAS 3-1 Temse zet de traditie verder WIEZE - ST.-GILLIS-DENDERHONDE: 0-0 Een derby na een dansnacht... KEMZEKE-KERKSKEN 0-0 Rust roest SINT-PAUWELS - VRASENE 0-2 Verschil niet zo groot 0UDE6EM - STEKENE 3-2 Vier op vier tegen de toekomstige kampioen! De Voorpost - 3.2.1984 - 33 VOETBAL 2'Provinciale De traditie wil nu eenmaal dat KSV Temse steeds sterk uithaalt in de tweede ronde. Ook nu blykt dit het geval te zijn want tegen Sint-Gillis, nochtans erg gunstig gerangschikt, waren de lokalen heer en meester op het middenveld. Inzake kansen helde de balans eveneens over in het voordeel van de Scheldejongens. Robur Moerzeke heeft op het veld van Pollare een punt bemachtigd. Op zichzelf is dat een meer dan behoorlijk resultaat. Maar toch zat er volgens de Moerzeekse kom- mentaar nog meer in. Voorzitter Jef De Maere over de wedstrijd: «Globaal genomen hebben we ven op vier punten van de een behoorlijke verrichting leider volgen. Nu zondag krij- weggegeven. Tijdens de eerste helft hadden we een lichte veldmeerderheid Er waren niet veel doelkansen gescha pen, ook niet voor de thuis ploeg. Weliswaar produceer den we beter voetbal. Al bij al leek mij de 0-0 bij de rust zowat de meest logische weer gave. Na de pauze hebben we meer initiatief genomen, en begon nen we duidelijk te domine ren. Rond het kwartier hebben we geskoord. Een voorzet van De Vos werd door Luc Thie rens met sukses overgenomen. Op dat ogenblik dachten we op weg te zijn naar een overwin ning De thuisploeg kon ons maar zelden bedreigen en onze defensie knapte haar taak naar behoren op. Ook doelman De Ruysscher die de zieke Lau- reys verving bleef waak zaam. Op een bepaald ogen blik geraakten we aan een tweede doelpunt. Dat werd echter afgekeurd. Wat er nadien gebeurde was werkelijk veel schrijnender. Een lokale speler liet zich bin nen de zone van de waarheid gewoon over onze doelman vallen. Het leek mij zelfs geen fout. Groot was mijn verba zing toen de spelleider naar de penaltystip wees. Er volgde uiteraard protest vanwege on-' ze spelers. Maar dat bracht geen aarde aan de dijk. Een strafschop had ook een doel punt voor gevolg. Meteen wa ren we een punt kwijt. Rampzalig is dat niet. Wij bit-- Luk T/utnns (vh) gen we Klauwaerts Kemzeke op bezoek. We streven zeker naar een overwinning. Vooral nu het voor eigen publiek te doen is. Het is aan de jeugd om te bewijzen dat ze wat in hun mars hebben». E.D.M. Opvallend in deze derby was «I de inzet van F.C. Wieze Doelman Walter Janssens van Eendracht St.-Gillis kan er over meepraten. Verschillende keren werd hij door Delsin en co op de korrel genomen. De mooiste kans kreeg Jan Ver- meir. Hij werd de bal voorge schoteld door Mark Van Der jeugt. Jantje zag blijkbaar pruimen hangen, want hij trap te pardoes tegen de bal aan, die de verkeerde richting uit ging. Hoeveel meters het naast de muit was, hebben we niet» nagegaan, maar het waren er toch flink wat. Eendracht St.-Gillis was echt zichzelf niet op het veld van F.C. Wieze. Vergeet niet dat er drie kernspelers ontbreken, zegden de klubleiders. De Geytcr, Van Hecke en Van Beveren. Geen van de drie waren ze op het appel. Boven dien was Hugo Tilley al even min in zijn sas. Voor de wed strijd begon kreeg hij een spuitje, om de pijn van een vroeger opgelopen dijverrek- king zoveel mogelijk te mini maliseren. Trainer Willy Goossens had «den Hugo» bo vendien met een andere rol gedacht. Hij mocht postvatten in de verdediging. Omdat daar minder hard moet gewerkt worden zegde «der Willy» i vooraf Tilleyken heeft echter zijn taak. die van hem werd verwacht naar behoren opge klapt. Hij genoot wel de steun van Frans Peeleman en dat betekent heel wat. De Frans laat zich zomaar niet rollen. Daarvoor moet je hem met steviger wapens te lijf gaan en daarover beschikken ze in Wieze vooralsnog niet. Goed, de eerste helft verliep in het voordeel van Wieze en de enige keer dat de St.-Gillisse- tiaars hun tanden toonden was rond de vijfendertigste mi nuut. Toen haalde Verheyen tjit, zo met een trekballetje in Je richting van «de kooi van Verhaven, maar de bal ging nipt naast. Doelgevaar was er toen niet meer. Links en rechts werd er door spelers navraag gedaan hoelang er nog te spe len viel. Nog zeven minuten werd er door supporters geroe pen Het laatste fluitsignaal van de eerste helft klonk als een opluchting. Het sein om de nadorst te gaan stillen. Uitgeblust (Vijfenveertig minuten voetbal- ten in een tweede helft, ging voor velen een zware- karwei worden. Eendracht St.-Gillis begon met een offensief. Het trok alle aanvalsregisters open, maar doelman Dré Verhavert had zich voorgenomen om ze ker attent te blijven. Hij had gezien hoe fluks-zijn overbuur met al die ballen raad wist. Hij zich laten kloppen... Voor geen goud van de wereld! Re- my De Brandt heeft het noch tans een paar keer gepoogd. «Gij niet zulle manneken», riep Verhavert, intussen het bekende gebaar makend van de duim tussen de tweede en de wijsvinger. Hoe langer de match duurde hoe trager het tempo werd. Geert Vermeir en Mark Van der Jeugt gaven er vroegtijdig de brui aan. Mark De Wolf en Herman Van Langenhove na men hun rol over. Roland Del sin probeerde nog in extremis De eerste helft was nochtans niet veel zaaks. Het veld lag er weer erbarmelijk bij en voor beide ploegen was het dan ook zoeken en tasten om zoveel mogelijk «voetbal» te spelen tussen de plassen en modder door. Bij de koffie stond de brilskore dan ook nog op het bord en dat was niet meer dan de juiste weergave van het vertoonde spel. Na de kampwisseling trok Temse dan in het offensief. Sint-Gillis, dat duidelijk naar de Schoolstraat was afgezakt om een puntje mee te nemen, kwam niet uit zijn schelp en hield de rangen achteraan vrij goed gesloten. Temse vond dan ook geen gaatje en het werd langzaam duidelijk dat het gevaar van stilliggende bal len moest gaan komen. Na ongevaar 25 minuten was het dan ook zover. Van Haver kon een onrechtstreekse vrijschop benutten om Temse op voor sprong te knallen. Nu moesten de bezoekers wel komen en eigenlijk was het reeds bij de eerste aanval raak. Gunther Dauwe kon een voorzet mee pikken en in de hoek beslui ten: 1-1. Temse was hierdoor echter niet aangeslagen en beet op nieuw sterk van zich af. 10 minuten voor tijd kon Volcke- rijck zich na een hoekschop voor Temse zich uit het gehar rewar voor de Smt-Gillisse muit vrijworstelen om Temse opnieuw op voorsprong te zetten. Sporting ging nog op zoek naar de gelijkmaker doch echt doel gevaar zou er niet meer komen en het was Guy Hoogstadt, die de plaats had ingenomen van speler trainer Goosens, die na een kollektieve aanval van de thuisploeg de 3-1 cijfers op het bord kon zetten. Een verdien de overwinning, vond men bij Temse, gezien de kansenver houding. Wel ging het een heel stuk makkelijker, eens het 1-0 was geworden, omdat de be zoekers vanaf dat moment een beetje hun defensieve opstel ling lieten varen. (YEL) Temse - St.-Gillis: Van Raemdonck (T) was te sterk omringd om de doelman te kunnen bedreigen, (dw) F.C. Wieze en Eendracht St.-GUIis. Ze hebben vorige zaterdagnacht allebei gefuifd. De toe uiteraard in een St.-Gillisse feestzaal, de andere in de schaduw van de Oktoberhalle. Het ging er allicht op de beide plaatsen even prettig aan toe. Toevallig of niet, maar net ten dagje later stond het treffen tussen de beide ploegen op het programma. Voor Mnmige spelers werd het die zondagnamiddag een ware lijdensweg, als je begrijpt wat »t bedoelen. Om echter terug btf het sportieve te keren. Sportief verliep de derby ikoins. Pas na tien minuten diende de spelleider van dienst voor het eerst het fluitje te hiBteren. Dat was voor een overtreding van Mark Van Der Jeugt op Leo Dierickx. Maar bat ook dat de «lange» naar de noodrem greep, anders had z(jn ploeg in het kryt götaan. De spelleider vond die ingreep echt onheus, opende z^jn boekje, en noteerde Marks naam. En als men ons dat aan het Kriekepitte niet te zeer kwalijk neemt, houden we het maar bij deze titel. De Klauwaerts wa ren voor de winterstop immers aan een sterke remonte bezig en lieten na de twee voorbije weken bijkomende voetballo- ze weken een tamelijk ongeor dende indruk. Een tegenstander als Kerks- ken is alleszins een ploeg die men hoe dan ook de baas moet kunnen, maar in de eerste helft kon het opvallend meesterschap niet in cijfertaal worden uitgedrukt door rood zwart omdat de gastdoelman als een leeuw in zijn doel vocht. Talrijke pogingen van Mark Van Himste en Regi De Maeyer werden steevast door de Kerkskenkeeper geweerd en met de tijd werkte deze tegenslag wat in op de lokale gemoederen. Na de rust kwam de gast- ploeg goed uit de verf en zij kwam meer dan eens Danny Aendenhof bedreigen. Tot tweemaal toe belandden goeie doelkansen van gastspitsen Keymeulen en Buyl op het doelhout en mochten de Klau waerts toch van enige meeval gewagen. In het laatste kwar tier kwamen de Waaslanders tenig in de wedstrijd maar sterke offensieve akties van ondermeer De Maeyer, Dul- laert en Stremersch kenden geen goed gevolg. Met dit puntje kan trainer René Verniers nauwelijks te vreden zijn en lijkt al bij al niet zo goed als voorbereiding voor de volgende uitwedstrijd naar Robur Moerzeke. Als de Kem- zekenaars uit deze konfronta- tie enige punten kunnen halen, is het zelfs niet denkbeeldig dat ze op hun sokken terug in het titeldebat komen postvat ten. Bij een nederlaag wordt het meer dan ooit experimen teren voor volgend seizoen en gaan de Klauwaerts free wheelend naar het eind van deze kompetitie. (M.N.) de winst in het bierdorp te houden. Uiteindelijk verzoen de iedereen zich na afloop met de puntendeling. De gesprekken na de wedstrijd hadden meer betrekking op het bal van de dag voordien. Voorzitter Baetens zegde voor volgend jaar naar een andere datum uit te kijken om dan ook de kollega's uit Wieze uit te nodigen. Nu ging dat niet omdat het uitgerekend op de zelfde avond viel. President Moens van Wieze verklapte dat hij volgend jaar de reizen de discobar van radio Maeva zou uitnodigen voor het feest hal. Veel betere'muziek zegde hij. Beter dan die tingeltangel van die andere radiostations... Althans, dat vind hij» E.D.M. Ronny Bosteels (E.-St.-Gillis-D.) Roland Delsin. (Wieze), In de eerste helft van deze wedstrijd was het enige opmer kelijke feit dat er weinig of niets gebeurde. Alles liep vast in het middenveldspel en al hoewel de bezoekers het meest i itiatief namen, brachten ze de minste doelkansen teweeg. Ook de tweede helft begon op die weinig begeesterende wijze met weliswaar een vroeg doel punt van Herleving Vrasene. Dirk Cool rukte in de 48ste minuut vanuit de achterste re gionen op en produceerde een verraderlijk schot. De bal bot ste weg net voor de grijphan den van doelman Herremans en meteen stond de thuisploeg op achterstand. Door deze onverwachte tref fer aangevuurd gingen de Pau- welsnaars resoluter spelen en versierden ook enkele kansen die spijtig genoeg voor hen geen enkele afwerking had den. Rudy Motyka was toch één enkele keer dicht bij een gelijkmaker wanneer hij ver in het Vrasense strafschopgebied doordrong en in laatste instan tie ten val werd gebracht. Tot ieders verbazing blies de scheidsrechter een overtreding tegen de plaatselijke speler. Omdat de geel-zwarten dus .3" Provinciale Stekene, momenteel acht pun ten voorop in de algemene rangschikking heeft slechts twee wedstrijden verloren tot nu toe. En telkens was dat tegen S.K. Oudegem. Vori ge zondag was dat weer zo. Na afloop heerste er in de Oude- gemse sportlokalen een ker- missfeer, Walter Bauwens was uiteraard een opgetogen oe- fenmeester; «Toch moet ik nog steeds stel len dat Stekene voor mij de beste ploeg van de reeks blijft» zegt de sportieve Bauwens. «Hun spelgehalte is zeker be ter dan dat van om het even welke andere ploeg. Maar dat houdt niet in dat je daarmee al vooraf zeker van een overwin ning bent. Van bij de start zijn we in onze mogelijkheden blij ven geloven. Dat gaf al na tien minuten een doelpunt van Ludwig Galle. Hij rondde een voorzet af die van rechts kwam. Tot de rust is die kleine voor sprong op het bord gebleven Wij hebben tijdens die eerste helft nog een tweetal kansen gekregen. Daartegenover staat dat we door de leider slechts één keer echt werden be dreigd. Enkele minuten na de hervatting werd er in onze ran gen een onnodige fout begaan. Dat resulteerde in een vrije trap en... een tegendoelpunt waarvan Patrick De Boom de maker werd. Toen moesten we de wet van de sterksten ondergaan en zag het er naar uit dat we de pun ten aan de opponent zouden moeten laten. De vrees voor een nederlaag werd nog ster ker toen Vereecken, de klasrij- ke Stekense middenvelder, een t\yeede maal skoorde en ons meteen op achterstand bracht. Toen heb ik gegokt en risico's genomen. Ik verwisselde Mark Rombout, voor Bert Vercaute- ren. Later bracht ik Francois Merckx in de plaats van Mar cel Geerinck. Met drie spelers vooraan poogden we nog iets te oogsten. Met nog een klein kwartier voor de boeg hebben we dan geskoord. Dat doel punt kwam tot stand uit een samenspel tussen Merckx en Van Ransbeeck en werd door Bert Vercauteren met het hoofd afgerond. Toen zijn we tot het uiterste gegaan en heb ben het onderste uit de kan gehaald. Wat niemand ver wachtte, gebeurde dan toch. Enkele minuten voor tijd ging Merckx de bal ophalen. Hij zond het leder vervolgens door naar Dirk Braecke die op zijn beurt Bert Vercauteren bij de zaak betrok. En ja hoor, daar kwam het derde doelpunt en meteen de overwinning tot stand. Daar hadden weinigen vooraf durven op pronostike- ren. Door deze zege komen we op één punt van de tweede geplaatste. Hopelijk kunnen we de suksessen in de loop van de tweede ronde verder opsta pelen. Misschien komt er zon dag op Grembergen al eentje bij». E.D.M. kost wat kost aanvallend wil den uitpakken, werden er in verdediging wel enige risiko's genomen en dat mondde in de 75ste minuut ook uit in een tweede doelpunt. Yvan Eeckman bracht de bal op over rechts, zette gezwind enige tegenstanders in de wind en schotelde vervolgens Van Puymbroeck een doelrijpe kans voor de voet. Herbert, die een niet onopgemerkt we- deropt reden deed, schoot kalm langs keeper Herremans binnen. Met deze stand van zaken was de wedstrijd ook gespeeld en blijft Herleving Sint-Pau wels op een eenzame laatste plaats hangen dit omdat Wieze een draw afdwong tegen Sint- Gillis-Dendermonde. Meteen dezelfde ploeg die volgende week door de Vosdreefploeg wordt bezocht, een wedstrijd waaruit de Herlevingenaars hoogstnodig een puntje moe ten puren. Herleving Vrasene schuift van zijn kant weer naar de leiding van de rangschik king en krijgt het zondag niet gemakkelijk om thuis tegen Win ik de puntjes buit te maken. (m.n.) volle buit (jj) Stekene: Wat Stekene ook probeerde, de thuisploeg hield de Oudegem Oudegem - Stekene: Oudegem loopt in de buitenspelval (jj)

De Voorpost | 1984 | | pagina 33