damesvoetbal D.V.K. GENT - KAMILLEKES AALST 1 -0 s Een doelpunt twee punten! Is Plezantshop Haasdonk al zeker van de titel? APPELS - IX MELDER! 2-0 Sparta nu titelkandidaat? RP. LEBBEKE - SCHOONAARDE 3-1 Jan Verleysen legt Juventus in de luren De Wase vierde provincialers White Boys gelijk en Gerda makkelijke winst SINAAI-VERREBROEK 0-0 Puik verdedigingswerk van de bezoekers SCHELLEBELLE-HELBERGEM 2-1 VOETBAL 4'Provinciale Sparta Appels heeft TK Meldert van ztjn leiderstroon gestoten. De Dendermondse vterdeprovincialer voerde doorlopend het hoge woord en duwde de bal twee keer binnen. \n de defensie had Sparta ook niet veel moeite om tegen een ontgoochelende leidersploeg ovwtind te blijven. «ik Aid van Meldert meer weerstand verwacht> zegde speler-trainer René De Man. «Wij waren tijdens het groot- seizoen. Hij kan behoorlijk pen. Door deze zege hebben ste deel van de wedstrijd de voetballen en heeft inzicht op we beslist een goeie zaak ge- betere ploeg. Meldert heeft het spel. Wanneer hij wat daan. De afstand met de nieu- ons niet zo vaak bedreigd, meer ervaring zal hebben op- we leider Hofstade bedraagt Toen zij dan toch eens een gedaan, wordt hij allicht van nog slechts twee punten, offensief ontketenden, waren nog groter nut voor de ploeg. Voor enkele weken had men in Patrick Wets en onze doelman Na de openingstrffer hebben De Voorpost nog gesteld dat Antoine Wierinckx bij de we nog een tweetal kansen we niet meer in aanmerking zaak. Zij lieten niets aan hei gekregen. Even voor de rust zouden zijn gekomen voor de toeval over Halfweg de eerste hebben we de cijfers kunnen titel zegt René De Man. Je ziet helft bracht Geert Christiacns verdubbelen Dat was het hoe de situatie in een relatief (een zestienjarige knaap) een werk van Alois De Bleser. Na korte tijd wél eens kan veran- aanval actie op gang. Hij nam de koffie hebben de bezoekers deren. Wij blijven zeker ambi- tussen twee verdedigers de bal korte tijd gepoogd om de za- ties koesteren. Dat steken we op de slof en drukte af en ken recht te trekken. Wij zijn niet onder stoelen of banken binnen zat de bal. Christiacns iets voorzichtiger gaan spelen Vooreerst komt het er op aan is naar mijn gevoelen onze en lieten ons achteraan op om niet hoogmoedig te worden grootste ontdekking van dit 'geen tekortkomingen betrap- en geen enkele opdracht te de bal gehouden (vh) Appels - Meldert: Van Praet (A) wordt kundig Appels - Melden: Van Praet altijd opnieuw inde m lichtzinnig aan te vatten. Ook zondag niet bij Schroevers Moorsel, nietteganstaande de ze ploeg diep onderaan de rangschikking bengelt en in feite op papier geen kans maakt tegen ons. Vermelden we tenslotte nog dat er in de wedstrijd tegen Meldert langs Appelse kant twee vervangingen werden doorgevoerd, allebei in de tweede helft. Geldolf ruimde de plaats voor René De Man en Dirk Francois nam de rol over van Alois De Bleser. Langs de kant van TK Meldert werd Patrick Caudron in de slotminuten door de spelleider van het terrein verwezen. E.D.M. Appels - Melden: De Bleser (A) kopt naar het doel. (vh) Appels Meldert: De Mey (A) lost een loeier (vh) Rapide Lebbeke heeft tegen Juventus Schoonaarde een ver diende overwinning geboekt. Meestal waren de lokalen in het offensief, op uitzondering van een periode net voor en even na de rust. Sekretaris Ed dy Van Overstraeten heeft het over een verdiende zege van zijn ploeg. «Van bij de start hebben we het initiatief genomen» zegt de Lebbeekse klubsekretaris. «Na een kwartier zijn we op voorsprong geraakt langs Jan Verleysen. Hij bracht het doel punt tot stand na een aktie waarin Peter Roelandts en Francis Van Der Straeten vooraf waren betrokken. Na een halfuur verdubbelde Jan Verleysen de cijfers. Bij dit doelpunt had Peter Roelandts het voorbereidende werk gele verd. Ik moet zeggen dat we het nadien wel wat lastig heb ben gekregen. Juventus Schoonaarde poogde offensief te reageren en de zaken recht te trekken. Via een strafschop lukten ze net voor het ingaan van de rust de aansluitingstref fer. Bij de faze die aan deze sanktie vooraf ging, raakte on ze doelman Jan Van Der Meersch gewond. Wij hebben hem aan de rust moeten ver vangen. In de tweede helft heeft Dirk Van Den Abbeele het doclvlak verdedigd. Voordien hadden we al Danny De Ridder moe ten vervangen door Richard Vermeulen. Ook hij had zich bezeerd. Na de herneming hebben we korte tijd het meesterschap van de bezoe kers moeten ondergaan. Die periode duurde evenwel niet lang. Na een kwartier namen we opnieuw het initiatief in handen. Dat heeft geleid tot een derde doelpunt waarvan andermaal Jan Verleysen de auteur werd. Hij skoorde dus in totaal drie doelpunten waar door hij ontegensprekelijk de figuur van de wedstrijd werd. Globaal moet ik stellen dat de cijfers niet eens overdreven zijn. Rekening houdende met de geboden kansen over het verloop van de hele match had het er nog wel wat meer kun nen zijn. Wij zijn in ieder geval tevreden met de verrichting en hopen een voortreffelijke tweede ronde te realiseren. Nu zondag op Baardegem mikken we op een degelijk resultaat» E.D.M. Sinaai heeft in zijn thuiswed strijd tegen Verrebroek niet de verhoopte twee punten kun nen binnenhalen. De jongens van coach Van den Bossche hebben zich nochtans sterk in gespannen om de buit in de Tinelgemeente te houden, doch de Verrebroekse verdedi ging stond sterk in haar schoenen. De 0-0 stand was eigenlijk nog de meest juiste uitslag voor een wedstrijd die toch niet op het normale niveau dreef. Sinaai stelde zich in de eerste helft wel het gevaarlijkst aan. Peter Maes en Peter Van Acker kregen unieke moge lijkheden maar de bezoekende keeper stond niet te slapen. Wel moest hij de hulp inroe pen van zijn libero toen een schot van Patrick Van Mele hem voorbij was doch nog op de lijn werd gekeerd. In de tweede helft liet Herle ving het dan ook nog vooraan afweten zodat Verrebroek meer dan eens uit de omknel ling geraakte. Keeper Durinck kwam nog enkele keren gevat tussenbeide om Verrebroekse aanvallers van doelpunten af te houden en langs Sinaaise kant faalde Peter Maes nog enkele keren op het beslissende mo ment. Beide partijen waren na afloop tevreden met het be haalde punt, doch voor een ploeg als Sinaai, die toch als leider in de reeks enige tite- lambities koestert, is het resul taat maar povertjes. Gerda Sint-Niklaas heeft zon dag zijn kansen op de titel goed verdedigd tijdens de thuiswedstrijd tegen het sterk opzittende Olympia Rupel- monde. De ploeg van de trai ners Beirnaert en De Waele maakte er zondag eigenlijk een droog spelletje van en kon uit eindelijk met goeie doelpunten langs Heirbaut en Van Cleem- put de volle inzet opstrijken. De White Boys hadden van hun kant de handen vol met bezoeker Eksaarde. De wed strijd zelf was verre van den derend en na een vroege tegentreffer en zelfs een twee de doelpunt tegen ging trainer Behiels wat knutselen aan zijn voorlijn. Hierbij ontbrak «langlaufer» André Vander Aa en werd Dirk Rooms ver vangen door de jeugdige Wim Busschaert. Deze laatste zorg de samen met Geert Rooms in het laatste halfuur voor de kentering. Een doelpunt van Rooms en eentje van Bruno Verschaffeit zorgde voor een logische drawn. Niettemin deed de man in het zwart nog zijn duit in het zakje want toen bij een 2-2 stand Verschaffeit heel alleen doorraakte werd om onbekende reden afgebla zen. Wat er ook van zij, sekre taris Thomaes blijft het gebrek aan karakter in zijn elftal aan stippen en beseft meer dan ooit dat zijn ploeg in de toe komst terug naar uitsluitend eigen jeugd zal teruggrijpen. Voor volgende week staan bei de Sint-Niklase vertegenwoor digers voor niet te onderschat ten uitwedstrijden. Gerda reist naar Eksaarde en mag niets aan het toeval overlaten, men weet immers aan de Klokke- dreef dat Sinaai naar Mee- rdonk moet. De White Boys gaan van hun kant naar Som- beke en daar is het de opdracht om de 1-2 nederlaag van de heenwedstrijd in de vergetel heid te schoppen. Of groen-wit daartoe bekwaam is, lijkt hele maal niet zeker. M.N. Op een moeilijk bespeelbaar terrein kreeg de thuisploeg een moeilijke klip te omzeilen. In de eerste helft vonden de lokalen absoluut hun goede draai niet en was het al Helder- gem wat de klok sloeg. Tegen de gang van het spel in zou de thuisploeg halverwege de eer ste helft dan toch op voor sprong komen langs Dannys. Net voor het rustsignaal lukten de bezoekers de verdiende ge lijkmaker via Perreman. Tij dens de rust had de Schellebel- se trainer zijn spelers blijkbaar eens flink de levieten gelezen want daarna speelden ze heel wat beter en haalde ze einde lijk hun normale niveau. Hel- dergem kreeg het moeilijk en zou uiteindelijk het onderspit moeten delven toen Van Hen- de de eindcijfers vastlegde. Met deze overwinning stelt Schellebelle zijn tweede plaats op één punt van Nieuwerker- ken veilig. (d.m.g.) lokale defensie maar hun po gingen verstikten in de modder en als ze al een schot konden plaatsen vonden ze een knappe keeper Coolen op hun weg. Na twintig minuten viel het doel punt en hoewel de Aalsterse oranjen gedurende de rest van de wedstrijd evenveel aan bod kwamen als de thuisploeg, konden ze niet tot een ver diend gelijkspel komen. Bij Gent was het duo Christine Vermachelen-Cathy Ide beslist de meerdere van het Aalsters Damesvoetbal, Haasdonk - Bellem: Met deze overwinning staat Haasdonk één punt voor. aanvalstrio, dat te traag was en Bovendien heeft het nog één wedstrijd in te halen, en zo zijn de meisjes zo goed als zeker van de titel. te Weinig geïnspireerd om de De trainer had de champagne klaargehouden, en Leslie Van Haver doet de eerste zegedronk (dw) Gentse goalie te verrassen. En als Ann Eckhout dan toch kon doorgaan, ging Coolen onver vaard in de voeten en hield de volle puntenwinst in Gent. Puntenwinst ook van Elen, Borgloon, Kumtich en Beerse viel erg ongunstig uit voor de Aalsterse meisjes, die zaterdag a.s. tegen de Eva's uit Kumtich met Anita Frederickx als blik vanger, beslist het volle pond zullen moeten geven om de broodnodige punten binnen te halen. In een onvoorstelbare modderpoel brachten D.V.K. Gent en de Kamillekes toch nog goed voetbal. De Gentse meisjes konden skoren en dat ene doelpunt besliste over de uitslag van deze belangrijke konfrontatie. Ondanks een fantastische wedstrijd van de Aalsterse verdediging met Brenda Van den Eeckhoudt en Ann Van der Eecken in een glansrol, slaagde de aar tsge vaar lij ke Cathy Ide er toch in te skoren. Vooraan trachtte het trio voor Ann Baudouin, terwijl poel werden gegooid. Eeckhout-Van Hauwermeiren Nicole Van Israël en Ingrid Cyriel Temmerman en De Wint zich voetballend Claessens niet in de modder- een weg te banen doorheen de Voor de meisjes van het trai nersduo Cap-Van Goethem stond er vorige zondag een kapitale wedstrijd op het pro gramma tegen medeleider Bel lem. De roodgele Haas donkmeisjes zouden bij winst immers bijna zeker zijn van de Oostvlaamse titel. Wanneer op de verplaatsingen naar Ronse en Zultse nog een punt zou worden gehaald is de zaak meteen in kannen en kruiken en kan de Sterploeg zich gaan opmaken voor de nationale eindronde waarin de provin ciale kampioenen in het strijd perk treden met als inzet twee plaatsen in tweede nationale. De partij tegen Bellem was nochtans niet om over naar huis te schrijven. Scheidsrech ter Van Gysel had het B-veld, waar de wedstrijd normaal had moeten gespeeld worden, on bespeelbaar verklaard, zodat het hele huishouden naar het grasrijke A-veld verhuisde. Dit leek niet zo'n goede keuze voor de thuisploeg die nooit 100 procent was. De bezoek sters hadden de hele wedstrijd in handen, op uitzondering van de vijf laatste minuten van de eerste speelhelft. Bellem trok van meetaf aan in de aanval. Reeds na 13 mi nuten leverde dit resultaat op. Dancet trok voor naar Ghysel die mooi binnenkopte. Even kwam Haasdonk opzetten doch verder dan een hoek schop raakten de thuismeisjes niet. Dan was het weer Bellem dat de klok sloeg. Christine Turrekens en Jacoba Dancet besloten nog eens naast en een poging van Ghysel werd ge stopt door de doelwachtster De Meester. Toen een voorzet van Christine Tune kens bij Ghysel belandde was het ech ter wel raak en leek de situatie voor de thuisploeg hopeloos. Toch zou men met een enorme dosis geluk nog terugkomen. Toen een bal van Gybens voor het doel kwam wilde Mijns- berghe de zaak opruimen doch de bal kwam verkeerd op de slof en verdween tot grote kon- sternatie van iedereen in het eigen net. Drie minuten later stonden de bordjes zelfs in evenwicht. Een hoekschop van Van Daele, de enige manier waarop Haasdonk nog iets kon uitrichten, kwam op het hoofd van Gybensn die keihard bin nenkopte. Intussen had men bij Haas donk Ines Philips een trap te gen het hoofd gegeven en zij moest met een zware hersen schudding vervangen worden door Els Vleeschouwer. Dit ongeluk werkte in op het ge moed van de thuisspeelsters. Bellem trok zich daar natuur lijk niets van aan en ging in de tweede helft op zoek naar de verdiende overwinning. Gelukkig voor Haasdonk speelde stopper Marleen Van Rumst een uitstekende partij en het was dan ook door haar aanwezigheid achteraan dat de lokale defensie overeind bleef. Toen ook Bellem zich al had verzoend met de drawn, een uitslag die toch nog altijd erg gunstig was voor Haasdonk, kon Els Van Daele nog een hoekschop trappen, de bal week af op het hoofd van de Bellemse verdedigster Hilde Lootens en een wanhopig grabbelende keepster Van De Walle zag de bal in de eigen goal verdwijnen. Een echte anti-klimaks dus, na een wed strijd die voor Haasdonk zeker meer bracht dan waarop het recht had, doch dit is nu een maal de harde voetballogica. Daar werd in Haasdonk echter niet meer over gesproken want daar leefden ze al in een kam- pioeneneuforie, en we zagen zowaar de eerste flessen cham pagne te voorschijn komen. (yel) Kamillekes Aalst: Brenda Van den Eeckhoudt; Hilde De Neve, Trees Van Geert, Ann Van der Eecken en Annemic Van Damme, Ann Baudouin, Hilde Daele- mans en Nicole Verhofstadt; Ann Eeckhout, Greta Van j Hauwermeiren en Veerle De Wint. 1 Marie-Anne Van den Steen Damesvoetbal, Haasdonk - BellemVan Rumst werkt de bal weg voor de neus van de Bellemsen viel tijdens de tweede helft in (dw) An Eeckhoudt (Kamillekes)

De Voorpost | 1984 | | pagina 35