«c l DENDERBELLE - H.C. LOKEREN 15-32 Lokeren veel sterker VELDLOOP TE UITBERGEN Streekatleten in de kijker te Uitbergen GROOT-BIJGAARDEN - R.B. DENDERMONDE: 10-5 Superdoeiwachtster! MSE - VIT. GENT: 18-11 D.R.C. - R.C. STANDARD 11-6 Beker in het kader van de Challenge Antoine RODUCO DUGGENHODT 2 - AP. KORTRIJK: 10-0 E.V. AALST II: 18-28 MENEN - ROBUCO DUGGENHOUT: 5-21 De Croock als uitblinker R.B. DENDERMONDE 2 - HAMME: 2-5 VELDLOOP TE HOFSTADE Zilver voor Marie-Jeanne De Ridder FUUipUM O.Z. l»OH - oy id bit de thuisploeg een z\ it dc node en gedurende aar t jten zij er niet in te s up Kzockcrs maakten waslebruik om na drick ;n er *rijd te naderen tot waasmunster )ruyninckx, fan Cauwenb erdedigd tegen lci< 'adat Van Sinaye geopend kon de ïgenstand ckman ei stellende htans dal selhaak Damesveldloop te Hofstade: Bij de veteranen ging de zege naar de Herdersemse Godelieve Roggeman, die niet de minste weerstand Denderbelle - Lokeren: Doelman D'Hanis (L) is kansloos tegen de zevenmeterworp van k (vh) )e Lokerse trainer-speler P. Vermeiren was er vóór de wedstryd niet helemaal gerust in. foor deze voor de Waaslanders toch belangrijke, wedstrijd ontbrak topscorer en ook de jonge P. Verguit was niet van de partij. De van een knie-operatie R. Sonck bleek tijdens de opwarming nog niet speelklaar te zyn. Vlug bleek dat de Lokerse trainer zich geen zorgen hoefde te maken, eelde ontstellend zwak en hdt is duidelijk dat J. De Proft nog heel wat werk racht om die ploeg opnieuw naar een aannemelijk niveau te tillen. Positief voor Brabo is och dat er enkele ruwe diamanten schuilen in het jonge spelerspotentieel. Voor eigen volk heeft de atlete van AC Aalst Marie-Jeanne De Ridder een opvallende verrich ting geleverd en een mooie tweede plaats in de wacht ge sleept. Ginette Van den Bos sche die heel wat werk heeft geleverd in de achtervolging op Christiaens (die later ook zou winnen), moest naar het einde toe even afhaken en moest met een 4' plaats vrede nemen. Voor de derde plaats werd zij in de laatste ronde immers geklopt door een sterk naar voor gekomen Viviane Van Buggenhout, die op die wijze voor de verrassing van de dag zorgde. Hoe zwaar deze wedstrijd wel was kunnen we opmaken hoe een sterke Karine Van De Moortel vrij vroeg op achter stand werd gelopen en naar de vijfde plaats verhuisde. Marij ke De Wilde (AC Waasland) legde nog beslag op een acht ste plaats voor de drie streek- atletes: Lieve Vancauteren, Inge Eemans en Lieve Bau- wens. Marleen Buysse (Zele) werd dertiende voor Hildegar- de Eemans, Frieda Waegeman en Reine Verschraegen. Veterane Lieve Roggeman (Aalst) snelde probleemloos naar de zege voor Jeannine Schouppe (VS) en Juliette Van Damme (Zele). BIJ DE JUNIORES Els Van Holsbeeck Els Van Holsbeeck won onbe dreigd bij de juniores met op de tweede plaats Ingeborg De Decker en Sabine Goossens als derde. De Berlaarse Martine Damesveldloop te Hofstade: Bij de juniores klommen op het schavotje Els Van Holsbeeck als eerste, D'Haese nam de vierde plaats Ingeborg De Decker als tweede en Sabine Goossens als derde (per) voor haar rekening en een moedige Inge Van Hoecke van Lokeren kreeg nog de zesde prijs. Bij de scholieren was Kristel Ceuppens (Baasrode) de pri mus want in de eerstejaars- reeks was zij onhoudbaar en veroverde er een knappe zege. RUGBY Handbal, Temse - Gent: Van den Abeele (G) is kansloos tegen zoveel verdedigers (k) «and Temse toonde zich, zoals verwacht, de meerdere van Vit. Gent 2 dat na 12' reeds met in het kryt stond. De vlot spelende thuisploeg bleef tijdens de eerste helft duidelijk en via 7-2 na 20' werd de eerste helft afgesloten met een 9-4 score. na de rust kende dan vond Temse het blijkbaar At. Temse: M. Van Buyten, D. id blewie thuisploeg een zwakke pe- welletjes en liep opnieuw uit Buytaert 3, E. Buytaert 3, 11' slaag- tot 18-11 10' voor het einde. Mets 4, W. Van Buyten 4, K. in te scoren. De Toch werd er nog zenuwachtig Bruyninckx 2, Heirbaut B. maakten hiervqn gespeeld wat resulteerde in Van Walle 2, Vercauteren, De om na driekwart wed- een diskwalificatie van E. Buy- Schepper, te naderen tot 11-8 maar taert 7' voor het einde. 3e afd. Na een erg goede wed strijd was men het er bij Ros Beiaard over eens: de doel- vrouw van Groot-Bijgaarden hield Dendermonde van de ze ge. Inderdaad, zowel J. Heir- man als M. Broothaerts slaag den ér maar niet in de Groot- Bijgaardse goalie te verslagen. Beide Dendermondse speel sters en ook B. Van Der Jeught zagen in totaal zeven zevenmeterworpen gestopt worden door de doelvrouw van de thuisploeg. Na de wedstrijd vertelde de dolgelukkige Bra bantse: «Voor de wedstrijd had ik enigszins schrik van Heirman maar nadat ik haar twee eerste doelworpen had gestopt kreeg ik het ver trouwen». De wedstrijd werd hard en vinnig betwist en een tegen Ros Beiaard altijd super-ge motiveerd Groot-Bijgaarden leidde bij de rust met 4-2. Ook in de tweede helft stuitte Ros Beiaard op de doelvrouw van de thuisploeg en ofschoon zij nog tot 6-5 naderden na 40', zat er toch niet meer in voor de nochtans knap spelende Den dermondse meisjes die het nog steeds moeten doen zonder de geblesseerde H. Van Boven. R.B. Dendermonde: Van Ho ve, Heirman 2, De Decker 1, Van der Jeught, Broothaert 1, Tas 1, Wauters, De Witte, Hofman. Doordat vorige zondag in de nationale rugbycompetitie enkel wedstrijden werden gespeeld die wegens weersom standigheden in het verleden niet konden doorgaan, en dan nog enkel de uitgestelde Bekerwedstrijden, was het vry kalm omheen de Belgische rugbyvelden. Niet overal echter! De Dendermondse Rugbyclub, die in het kader van de 'Challenge Antoine' (een prestige-bekercompetitie tussen ploegen van eerste en tweede nationale afdeling) de Luikse eersteklasser Standard op bezoek kregen, maakte meteen van de gelegenheid gebruik om de reserves een duel te gunnen met de Antwerpse club 'Rubes' (ook al een eersteklasser). En zo kwam het dat de twee ploegen die vorig jaar vanuit tweede promoveerden, het op één en dezelfde dag tegen de Ros Beiaardzonen opnamen. Na een gelijkopgaande eerste Keer, Permei 3, Van Damme helft (rust 6-5) stevende Bug- 3, Verest 1, Verstappen 1, Van genhout nog naar een logische Ingelghem, L. Caluwaerts, 10-6 zege. Sens, I. Caluwaerts 2. Robuco Buggenhout: Van EVA zonder het trio De Kegelaar, Cauwenberghe, heeft zich zij de goede prestatie van De Gusseme en de van W. Verlé kranig der Aalst, de stand thuisploeg een tidje aanklampen 4-7 eerste kwartier en tot t bleef Aalst op valabele stuiten. Rust 6-11. c'tIÏ. rust k°n Waasmunster ns, echter moeilijker optornen te- jgen de grotere schietkracht van Vinck, D'Hondt en Co, en via 10-22 na driekwart wed strijd werden de 18-28 eindcij fers bereikt. Waasmunster: De Gusseme, Verdurmen, Van Sinaye 3, Ouintelier 3, Gyssels 4, Verlé 8, Buermans, Picquer, Van Beglen, Van Mele. E.V. Aalst 2: Coen en Van Pottelberghe, Vinck 5, De Gendt 1, D'Hondt 8, D. Van Herrcwcghe, Corthals 1, P. Van Herreweghe 2, Arijs, De Man 5, De Letter 6. Tegen Menen kon Robuco geen beroep doen op de ge kwetste Verest maar toch werd het een ruime overwinning. Wie zich naast Mathijs het meest deed opmerken was H. De Croock die een bijzonder opvallende partij leverde. De ze speelster, nochtans meestal in een figurentenrol, lag te Me nen meestal aan de basis van goed opgezette aanvallen, zij betoonde bijzonder veel initia tief en deelde kwistig mooie passen uit. Meteen werd zij de openbaring in een wedstrijd die duidelijk gedomineerd werd door Robuco. Na een aarzelend begin leidde Bug genhout bij de rust toch al met 4-9 en tijdens het tweede wed strijdgedeelte werd de voor sprong stelselmatig groter. Robuco Buggenhout: A. Van Keer, L. Van Damme 2, Ver est, Mathijs 6, I. Caluwaerts 3, De Croock 1, Verstappen 6, Permcl 3. Het piepjonge Dendermonde deed wat het kon tegen het krachtiger Hamme maar was in aanval te zwak om de be zoeksters echt te kunnen be dreigen. Tot de rust hield de Dendermondse defensie goed stand (rust 1-2), maar tijdens het tweede wedstrijdgedeelte moest het toch meer terrein prijsgeven aan Hamme dat een verdiende 2-5 zege boekte. R.B. Dendermonde: Poulliart, Wauters 1, D'Haese 1, Gou- bert, Hulpiau, De Decker. De openingswedstrijd van de Dendermondse reserves tegen het gerenomeerde Rubes werd alvast met glans verloren. Ab soluut geen schande, de reser ves konden zelfs enkele kren skoren, en een absolute sisser was het dus alleszins niet. Zelfs de meest fervente Antwerpse supporters hadden tijdens deze vriendenmatch niet zo'n felle tegenstand verwacht! Om 15.00 uur was het de beurt aan de fanionploeg. Met halfscrum Maetens ziek te bed, en kapitein Scrivens nog steeds stevig in het verband (maar wél spelend) zou het alleszins niet gemakkelijk wor den de kampioenen van vorig jaar te bedwingen. Temeer daar Standard het verlies voor de Beker van België (enkele maanden terug) nog duidelijk niet had verteerd, en op zijn minst op wraak belust was. Dat werd al vrij snel in de eerste helft duidelijk, toen de Waalse spelers zonder pardon de Dendermondse verdediging naar huis speelden, en een schitterende try skoorden. De rekonversie lukte op een al even schitterende manier en meteen stond Dendermonde dus legen een 0-6 achterstand aan te kijken. De reaktie van Dendermonde liet echter niet op zich wachten. Na wellicht de mooiste drie- kwartaktie van het seizoen scoorde een duikende Jean Van Den Bossche tegen. Het waren individuele akties van vooral Wieter Vermeulen en Charles Sluys die aan de basis van deze try lagen. De sublie me afwerking was, zoals ge zegd, voor Van Den Bossche, die zonder skrupules de laatste man te grazen nam. Met een 4-6 achterstand werd de tweede speelhelft aangevat. Een duidelijk aangeslagen Luikse ploeg kreeg de figuran tenrol toebedeeld. Gedurende de gehele rest van de partij werd hun pack ingedrukt, wer den de inworpen verloren en bleven zij netjes op hun helft van het terrein gedrukt. Nadat Peter Vandeputte kort na de herneming met een on derschepping bijna de Waalse verdediging verraste, maar op snelheid iets te kort schoof, gaf Jo Moortgat het goede voor beeld. Een ver schot naar het in-goal gebied, een pijlsnelle spurt, de laatste verdediger ge zien, een mooie duik, en de stand is 8-8. «Kwestie van rap zijn en veel trainen», vertelde een opgetogen Moortgat ons na de wedstrijd. «Altijd ple zant om te zien hoe die jon gens hun ziel uit hun lijf lopen zonder vooruit te gaan!». Met een voorsprong van twee punten werd een ééntonig laat ste kwartier ingegaan. Welge teld zes vrije schoppen kreeg de DRC nog toebedeeld. Er werd echter slechts éénmaal gescoord, wat de totaalstand op 11-6 bracht. De Dendermondse Rugbyclub heeft na deze zege de reële kans om een mislukt seizoen toch nog enigszins op te fleu ren. Wanneer het behoud in 2de nationale verzekerd is kunnen goede prestaties in de Beker van België en in de Challenge Antoine immers een heilzame pleister op dc sportieve wonde plakken. Wat dat behoud in 2de natio nale betreft: veel zal afhangen van de wedstrijd die de DRC zondag a.s. thuis betwist tegen British Brussels, de onbetwiste nummer één in 2de nationale dit jaar. Indien de Dender- mondenaars de stunt van vorig jaar (alle thuismatchen in de terugronde winnen) kunnen herhalen, moeten zij de toe komst alleszins niet te somber inzien. Kris Van Damme VELDLOPEN startte erg geconcen- en nadat Van Der Stap- met een echte loeier in de de stand had nd werd het 0-6 na 13', rdat een krasselend en fy- zwak Brabo zijn eerste ffer lukte. Van een echte trijd was er uiteraard sprake meer want via 4- ereikte Lokeren de rust t een 6-15 voorsprong, k in de tweede helft moest eren helemaal niet tot het gaan om Brabo in de vernieling te spelen. De bezoekers wisselden dan doelman D'Hanis voor collega Leemans en nu kon er ge- ëksperimenteerd worden, van een echte wedstrijd was im mers geen sprake meer. De jonge Versele kwam op zijn rechterhoek opvallend goed aan zijn trekken en met nog 3' te spelen prikte Lenaerts de dertiger op het scorebord (13- 30). Brabo speelde kennelijk onder zijn mogelijkheden, want wij zagen Lokeren al be tere wedstrijden spelen en toch werd het 15-32! Brabo Denderbelle: D. Van Goethem, Van Der Steen, Goeman 1, P. De Smedt 1, D. Van Goethem 3, Heuvinck 2, Vinck 1, Van Keer 3, Tollem- beek 3, Verpoest 1. H.C. Lokeren: Fl. D'Hanis en Leemans, P. Vermeiren 2, A. D'Hanis 3. Bocklandt 4, De Brouwer 11, Van Der Stappen 4, Lenaerts 5, Versele 4. Damesveldloop te Hofstade: Op het podium bij de veteranen: Godelieve Roggeman, 2. Jeanine Schoupe, 3. Liliane Peters, (per) Damesveldloop te Hofstade: Bij de scholieren was nummer 1 Karolien De Geyter, 2. Ingrid Van Hillegem en 3. Nicole Bocklandt (per) Hier was Gerda Foncke op de Bij de kadetten was het Sandra zus Bernadette te treden want tweede plaats. In de tweede Van Den Bogaert, Sabine Van nu won zij met voorsprong de reeks leverde Nicole Bocklandt Der Hoeven en Veerle Van tweede reeks. Nicole Arents een beste verrichting en vader Der Jeugt (Lokeren) die voor en Nadia De Keyser (Hamme) Jean zelf aktief in de veteranen de podiumplaatsen zorgden. waren tweede en derde, klasse was heel tevreden met Anja Buysse (Zele) is goed op (André) deze ereplaats. weg om in de voetsporen van Wjmdbal, Denderbelle - Lokeren: Goeman's poging wordt gestopt door een Lokerse verdediger In alle reeksen zijn onze atle ten op de voorgrond getreden. Bij de seniores was er een uitstekende Dany Muylaert die een tweede plaats in de wacht sleepte en de Zeienaar Luc Van Hecke werd derde. De overige ereplaatsen gingen naar de volgende seniores: Pe ter Van Der Eist, Rene De Boom, Dany Van De Putte, Rene Mertens, Mare Van Der Hoeven, Jos Heyvaert en Luc Taminau. Prima prestaties ook bij de juniores waar de zege ging naar Willy Van Herreweghe. De tweede plaats ging naar Geert Rasschaert. Geert Wiels (Zele) die in de laatste ronde nog sterk kwam opzetten werd derde en Bruno Van Winghe klimt naar zijn beste vorm toe en eindigde op de vierde plaats. Mits een betere start was hij dichter bij de kop geëindigd. Guy Veldeman die ook in iedere wedstrijd in de erelijst te vinden is, week daar weer niet van af en veroverde een vijfde plaats. Mare De Clercq, Peter Bauwens, Guy D'Haese, Jacques De Kempe neer en Geert Beeckman plaatsten zich in de toptien. Bij de veteranen ging de zege naar Gilbert Maesschalck voor klubmakker Roger Van Lierde en Mon Van Ranst. Hektor De Keyser (AC Hamme) ging nu zijn ploegmakker Rene Van Eetvelde (die zesde werd) vooraf. André Eckeman, Lu- cien De Groot, Marcel De Smet en Alois Van Geyte wa ren nogSn de kopgroep. Scholier Hans Reynaert kreeg de bloemen met in zijn katego- rie op de tweede plaats een uitstekende Roland Moens. Erik Beirnaert, .Alain Francois en Franky Gillis werden opge tekend in de eerste vijf. Nu de twee reeksen kadetten hier samen van start gingen komt de eerste plaats van Freddy Van Winghe nog beter naar voor. In het spoor van de over winnaar eindigden Guy Verbe ken en Ben Vonck. Bij de allerjongsten kregen we niets dan streekjongeren voor aan. Benny De Frenne en Yves Van Herreweghe maak ten er een solovlucht van in hun respectievelijke reeksen. Eric De Groot en Kris Cattoir stonden op de ereplaatsen. Aalstenaar Gunther Lanckman was de beste bij zijn leeftijdsgenoten en in de eerste reeks was Sven Lambrecht van Zele de beste. André ondervond, (per) DAMESHANDBAL

De Voorpost | 1984 | | pagina 39