I i n Alois Geldof uit Dendermonde algemeen kampioen in het nieuw verbond der Denderstreek! Jaarlijkse Lessenvlucht te Baardegem De Truyensvrienden uit Grembergen houden hun traditionele kampioenenparade! Lebbeke Centrum vierde haar kampioenen Maurice Luyckx uit Schoonaarde: algemene kampioen in het land van Aalst! RENE EN ZOON BRONDEEL UIT WANZELE: een halve-fond-kolonie in de kijker! Moerzeke viert zijn duiven- kampioenen en houdt tentoonstelling Paul Seymortier: duivenkeizer bij De Oprechte Broeders Overmere DUIVENSPORT De Appelse kampioen, tevens voorzitter van De Reisduif te Dendermonde heeft een sterk seizoen 1983 achter de rug. Niet alleen in zijn eigen maatschappij voerde hij het hoge woord, maar ook in het samenspel met Lede en Wanzele of het Nieuw Verbond der Denderstreek klom hij op de hoogste troon. Oude duiven1. Georges Roels, 2. Julien Galle, 3. Hok Octaaf Brondeel, 4. Schatteman. Koningschap: 1. Jules en zn De Waele, 2. Gustaaf Van Herreweghe. Jaarlingen: 1. Jules en zn De Waele, 2. André Coppieters, 3. Geldof Alois., 4. Buyst en zn. Koningschap: 1. Gustaaf Van Herreweghe, 2. Jean Halans Jonge duiven: 1. Alois Geldof, 2. Georges Roels, 3. Gustaaf Van Herreweghe, 4. Andre Van Hecke. Ereprijs De Klok: drie aangeduid Etampes: oude duiven: Gilbert Galle; jaarlingen: Frans en zn Buyst. Ereprijzen Frans Roelandt: 11 juni: Chateauroux: oude duiven: Georges Roels; jaarlin gen: Herman Van der Sype. 26 juni: Meaux jonge duiven. Lokaal Lede: Roger Maes (1' prijs) Roger Maes (eerste serie) Lokaal Dendermonde: Georges Roels (2* prijs), Eduard De Smedt (1' serie) Lokaal Wanzele: Kamiel en zn Veldeman (3" prijs); Van Huyck-Eeckhoudt (1' serie). BENO Op zondag 5 februari orga- afstand bedraagt 50 tot 100 nizeert duivenclub «Rap kilometer. Inkorving in het zijn Wint» uit de Hoog- lokaal tot 12.00 uur. Los straat te Baardegem zijn rond 14.00 uur. Grof geld. jaarlijkse Lessenvlucht. De Voorzitter Jozef Inzé, zijn ijverige sekretarissen Clement Van Driessche en Edward Van Meervenne en hun aktief bestuur hebben eens te meer de kampioenenparade van De Truyensvrien den tot stand gebracht en dit met de medewerking van tal van gekende liefhebbers uit de Schelde- en Dunnestreek. Op zaterdag 4 februari kan hof), Hamme; Alfons Cool, iedereen terecht in het lokaal Dendermonde; Frans De Vis Grootzand 108 te Grember- scher, Appels; Jean Becqué gen. Tussen 13 uur en 14 uur Dendermonde; Alois Geldof worden de tentoon te stellen Appels; Gabriel Van Limber duiven binnengebracht. Om 14 gen. Appels; Baziel Poppe uur wordt de kampioenenten- Appels; Jozef Debbaut, Baas toonstelling geopend en om 17 rode; Cesar Dauwe, Zele: uur is er een verkoop van bons ziel Poppe, Appels; Alfons en jonge duiven ter plaatse Verlee, Zele; Roger Michiels, geschonken door gerenom- Zele; Louis Van Vossel, Moer meerde kampioenen zowel op zeke; Jozef De Munck, Moer de snelheidsvluchten als van de zeke; Alex Putteman, Dender halve fond en fond. Bij het ter perse gaan v monde; Maurits 't Kindt Hamme; Gustaaf Vermeulen De algemene titels met de meeste prijzen in het verbond van Lebbeke Centrum gingen bij de oude duiven naar Frans Van Langenhove, bij de jaar lingen naar Goedgezelschap- Mannaert en bij de jonge dui ven naar Jozef en zn De Nul. De andere onderscheidingen werden voor de volgende hok ken behaald. Oude duiven Drie eerst getek. duiven: 1. Prosper Van Nieuwenhuyze, 2. Arthur Boghman, 3. Frans Van Stichel. Twee eerst getek. duiven: 1. L. Blommaert, 2. L. Van Gucht, 3. P. Vermeir. Eerst getek. duif: 1. Adolf Aeyels, 2. M. Mannaert, 3. Clement Van Israel. Asduif: Frans Van Langen hove. Jaarlingen Drie eerst getek. duiven: 1. Jean-Marie Van Peteghem, 2. Prosper Van Nieuwenhuyze, 3. M. Mannaert. Twee eerst getek. duiven: 1. Florent De Vos, 2. P. Tilley, 3. Fr. De Wolf Eerst getek. duif: 1. P. Van Nieuwenhove, 2. V. Van Mal- deren, 3. L. Siccard;. Asduif: Jean-Marie Van Pe teghem. Jonge duiven Drie eerst getekende duiven: 1. Roger Lowies, 2. Damiaan Pissens; 3. J. Hofman. Twee eerst getekende duiven: 1. Jean-Marie Van Peteghem, 2. L. Blommaert; 3. Fr. Legrouw; Eerst afg. duif: 1. 1. M. Man naert, 2. Clement Van Israel, 3. J. De Boodt; asduif; Roger Lowies. BENO volgende kampioenen al inge- Wichelen; Jean Van den Bos schreven: Frans De Smet, Ap- sche, Wichelen; Julien Cool pels; Ivens-Smet, Waasmun- Oudegem; Alfons Jacobs ster; Emiel Naudts, Elversele; Leon Raemdonck. Hamme Raymond Verhelst, Moerze- Roger Everaert, Hamme; Cle ke; Remy Verhelst, Moerzeke; ment Van Driessche, Grem Norbert Thierens, Moerzeke; bergen; André Van Damme Henri Delcart, Moerzeke; Grembergen; André Van Ac- Frans Peelman, Moerzeke; ker, Grembergen; Cesar Octaaf Claessens, Moerzeke; Boon, Grembergen; Jean Gilbert Galle, Serskamp; D'Hauwe, Grembergen; Jan Raoul en zoon Galle, Sers- Verberckmoes, Grembergen; kamp; Michel Van Damme, Gustaaf Baasrode; Jean Van der Ke- Grembergen; gebroeders De len, Moerzeke; Theofïel Wuy- Brabander, Grembergen; An- tack, Moerzeke; Jozef en Emi- dré Van Uytfanghe, Grember- lienne Dierick, Oudegem; Os- gen; Henri Van Laere, Grem- car Deck, Moerzeke; André bergen; Chris Van Uytvanck, Van Haut, Moerzeke; Jozef Grembergen. Boelens, Denderbelle; Jozef Colman, Moerzeke; Omer Van Hautte, Hamme; Jozef Van den Branden, Hamme; Adolf Willems, Herdersem; Willy Smet, St.-Gillis-Waas; Armand Rochtus, Baasrode; De Decker, Baasrode; Ri chard Ydens, Appels; Frans Van Riet, Moerzeke; Francois Kinders, Dendermonde; Al fons Van Driessche (Ridders- Aan de Schuitepias te Schoonaarde doet Maurice Luyckx nog wat anders dan anjers kweken. In een zeer korte tijdspanne kweekte hij zich een sterkolonie duiven, die door hun zeer knappe uitslagen evengoed in het oog springen als de kleurige bloemenweelde in de anjerserres. Maurice startte pas in 1972 met duiven en dat hij niet lang op een kampioenentitel moest wachten (die achteraf nog veel uitschieters kreeg) bleek uit de trofeeënkast die de woonka mer van zijn zuster en schoonbroer siert. Het is en blijft nochtans bij de familie Luyckx een hobby. Ze zien er 's zondags heel graag duiven komen. Het is hun vrije dag. Maurice doet dan ook de hele vluchtlijn af en met sukses, want het is over de totaliteit van de vluchten dat hij een kampioenenimago opbouwde. Te Schoonaarde vonden wij het zoveelste bewijs dat een goed uitgestippeld kweekhok van het grootste belang is. Een samengaan van de bloedstromingen van wijlen A- driaan Wouters met Desmarets Ottignies, was de impuls die leidde naar de suksessen. Die uitzonderlijke kwaliteit kwam op Schoonaarde door de drang van Edward Van Hauwer- meiren, die overal te lande achter de goede duiven ging. Een late Wouters, die De Dijcker bij Van Hauwermeiren bekwam zorgde ook bij Maurice voor een grote en boven dien goede reserve. Hij kweekte 22 afstammelingen uit de Adriaandie allen voorbehouden werden voor de kweek. De bamis 1977, een rechtstreekse afstammeling van de dubbele nationale Barcelonawinnaar 1965-66 van Desma rets Ottignies, deed de rest. De basis was gelegd en achteraf heeft hij gezorgd dat er met de rassen Bekaert en zn. Lede, Pepermans Zemst, Jef De Leenheer ltterbeek, Lambert Wut gene en wijlen Dolf Van Lembergen Appels voldoende variatie was om de stam sterk en klasrijk te houden. Maurice Luyckx heeft zich een idee gevormd over het verzorgen van duiven en het klaarstomen voor de prijs- vluchten. Alhoewel hij met zijn vliegkolonie op weduw schap speelt, zegt hij van zichzelf dat hij het echte weduw- naarspel niet zo goed onder de knie heeft en de echte knepen van het vak niet kent. De duiven doen het op hun pure klasse en kwaliteiten. Maurice heeft daarentegen een voorliefde om op geregelde tijdstippen duivinnen in te zetten en daar heeft hij het gewenste resultaat mee. Bij het begin van het seizoen worden alle duivinnen geleerd tot Quiévrain en Noyon. De weduwduiviruien die in de volière zitten, kunnen dan ten allen tijd gebruikt worden. Duivinnen vanuit de volière naar het vluchtsukses is een handeling die Maurice heel sterk pleziert. Hij kent de origine van zijn kleppers. Het zijn duiven met een staalhard karakter. De duivinnen moeten het doen met een bak zuivering als voeding. Kort voor de inkorving krijgen ze straffere kost. In de loop van de week heeft kampioen Luyckx dan ook reeds aangevoeld dat ze barsten van konditie: 'Als ze schudden en beven en ze voelen aan als een ballon, dan stellen ze nooit teleur Maurice kent zijn ras en dat is belangrijk. Hij haalt er meestal de duiven met de beste konditie uit. Het bewijs op papier zijn de kampioenentilels die hij wint met de eerste twee afgegeverfduiven. De jonge duiven die zware opdrach ten onder de vleugels krijgen worden best in nest gespeeld. Het is een voorwaarde om zich tegen de konkurrentie te kunnen afzetten. Maurice blijft Noyon spelen omdat dit een aantrekkelijke kompetitie is en dat dankt hij hoofdzakelijk aan de prijzen die er mee te winnen zijn. De halve fond zal hij volgend seizoen nog met meer overtuiging beoefenen, omdat de vluchten opnieuw op zondag doorgaan. De kennismaking met de fond viel beslist en daar wil Maurice in de toekomst verder aan werken, temeer omdat zijn 'geliefkoosde» duivinnetjes daar wat kunnen in doen. De duiven van de kampioenenstam Luyckx zijn ideaal behuisd op zolderhokken boven het vroegere ouderlijk huis. De bodem is bedekt met stro maar de pannenbedek- king en het grote zuurstofvolume door de grote ruimte zijn F DuivensportMaurice Luyckx toont ons een van zijn talrijke trofeeën, gvw) basiselementen voor een gezonde duif, die gemakkelijk kan gemotiveerd worden naar goede uitslagen De eerste ronde van de jonge duiven wordt onvoorwaarde lijk ingezet voor de vluchten. De duivers die achteraf de vliegploeg moeten aanvullen worden geselekteerd uit de tweede ronde. Maurice is een voorstander van lichte kost. Twee dagen mengeling moeten volstaan, want hij refereert naar een gezegde van de Leedse kampioen Bekaert, die altijd voorhield dat een duif zich op ién dag in forme kan eten. Tot slot geven we enkele uitslagen van een groot palmares, waarin 11 eerste prijzen de bevestiging brengen. De uitslag van een jonge duif loont de moeite. Het vloog een vroege prijs uit Bourges, maar La Souterraine was het hoogtepunt. In het Land van Aalst werd het gedubbeld bij de jaarlingen en ook in de Fondclub der Denderstreek. L. V.A.: 80 jl.: 1'; 283 jonge: 1'. F.C.D.: 194 jl.: 1'; 802 jonge: 23. Provinciaal: 2.539 jonge: 9"; nationaal 8.823 jonge: 52 25.6: Angoulème: 172 duiven: 2* 51' (2) F.C.D.: 404 duiven: 4" 10& (2) Provinciaal: 1.110 duiven: 5' en ook de tweede duif won prijs. 17.4: Noyon: 144 jl.: 1 22 35 48 (6) 24.4: Meaux: 72 jl.: 3 4 5 (5), drie eerst afg. duiven. 7.5: Dourdan: 449 oude: 14 109121 (5) 14.5: Dourdan: 501 jl.: 2 35 103 111151 (6) 7.5: Dourdan: 330 jl.: 24 47 (2) 3.7: 839 jonge: Noyon: 117 3738 of 16 prijzen 10.7: Noyon: 31 oude: 2 10 (2); 59 jl.: 1 (1) 590 jo: 12 62 76 129 (6) 31.7: Noyon: 428 jonge: 4 10 25 54 13prijzen 14.8: Noyon: 442 jonge: 1 3 4 9 (vier eerst afgegeven duiven) 21.8: Meaux: 216 jonge: 12 720252732 33 3435 45 50 53 55 62 64 66 enz. De naam Brondeel heeft in de duivensport een enorme weerklank. Vader Jef Brondeel was een sterk spelende liefhebber en zijn zoons volgden in zijn voetsporen. Voor Octaaf zat er in 1983 een provinciale titel in en broer René, samen met zijn zoon Mario moeten zeker niet onderdoen. Hun kolonie heeft een even grote uitstraling. Het duivenspel is bij René Brondeel een familiehobby. Vader is werkzaam bij de post en verzorgt de avonddienst, zodat moeder de vrouw Irene samen met zoon Mario paraat zijn om alles tot in de puntjes te verzorgen. René en zoon Brondeel zitten momenteel zowat in een overgangsperiode. Enkele rampvluchten hielden flink huis in hun vliegploeg, zodat die nu moet aangevuld worden. De jonge duivers werden tot Meaux geleerd. Op zijn jaarlin- genhok zitten 11 duivers klaar, die dit jaar zullen worden uitgetest en degenen die bewijzen dat ze uit het goede hout gesneden zijn, krijgen een plaats bij de 'grote mensen». René laat die jaarlingen het liefst betijen. Ze mogen vrij hun woonbak en hun duivin kiezen. Het is voor hem een eerste toets op hun kwaliteiten. De ervaring leerde hem dat de besten steeds zo hoog mogelijk willen wonen. Hij geeft toe dat een enkele uitzondering wel de regel kan bevestigen. Naast de profploeg van 11 jaarlingen beschikt René over 9 weduwnaars en 11 koppels kwekers. De Brondeels krijgen wel eens het etiket opgeplakt van specialisten te zijn met de jonge duiven. René geeft toe dat ze met de allerjongsten in het verleden reeds knappe resultaten bereikten, hoofdzakelijk met de duivinnen. De jonge duiven worden zo vlug mogelijk gescheiden naar hun geslacht. De duivertjes worden met rust gelaten en krijgen een licht oefenprogramma af te werken. Het is een selektie voor de toekomst. Met de duivinnetjes ligt het anders. Die leven ook op een apart hok. Als de speelperiode aankomt krijgen ze daags voor de inkorving het gezelschap van de oude kweekduivers. Met dit systeem van een verkapt weduwschap was het sukses legio. Door te verliezen hebben René en Mario hun kweekstam aangepast, vernieuwd en verjongd. De kweekren zit mo menteel vol met eerste prijsvliegers ofwel met duiven van hoge kwaliteit. Het oude Brondeelras is aangevuld met duiven van Alfons Bauwerts (Lede), Gilbert Galle (Serskamp), Raoul en zn Galle (Serskamp), Dolf Van Limbergen (Appels), Franqois Piscador (Lede), Jean Van den Bossche (Wichelen), Frans Roelandt (Lede), Dom. Roelandt (Lede) en Lambert (Wingene). Een goed kweekkoppel was een duiver uit het Galle- moordenaars-ras met een duivinnetje van Alfons Bauwens uit de Felix. Dit jaar liet René zich verleiden tot vroege kweek. Dit heeft nog altijd te maken met de verliezen in 1983, omdat hij in 1984 over een grotere reserve moet kunnen beschikken. Om voor geen verrassingen te staan wordt er wel een voorbehoedend bezoek gebracht bij de dierenarts. Sedert vorig seizoen worden alle bijkomstigheden op zij gelegd. Geen thee of look meer. Hij wil de duif op haar natuurlijke kracht uitspelen. Bij de Brondeels is men ook voorstander van tamelijk straffe kost. Het principe van werken staat gelijk aan eten, wordt er gehuldigd. Een teken van gezond heid voor René is vóór het seizoen de regelmatige leg van de duivinnen. In 1983 kregen ze zoals het jaarlijks de gewoonte is hun deel van de kampioenenkoek. In De Ware Dendervallei le kampioen met de *le en 2e afgegeven duif» en een reeks ereprijzen. In De Duif in ons Gewest wonnen ze de »asduif jonge duiven halve fond». Ze klasseerden zich in de provinciale kampioenschappen en waren tiende op het nationaal postkampioenschap Het asduifje 1983, het '851183' duivinnetje vloog negen Duivensport: Mario Brondeel uit Wanzele met de asduifbeh (gvw) prijzen op negen vluchten met volgende uitslagen: 19.6: Noyon: 41695 d.; 26.6: Meaux: 32211185 d.; 2.7: Dourdan: 841255 d.; 9.7: Etampes: 20811297 d., 15.7: Dourdan: 49/376 d 23.7: Orleans: 18/822 d., 30.7: Etampes: 8/493 d.; 6.8: Dourdan: 83/341 d.; 13.8: Dour dan: 63/286 d. De '238181» presteerde vorig seizoen eveneens sterk: 24 4: Noyon: 44/151 d.; 1.5: Noyon: 141154 d 8.5: Noyon: 13134 d.; 14.5: Dourdan: 43/632 d., 22.5: Dourdan: 1691 509 d., 4.6: Dourdan: 651277 d.; 11.6: Dourdan: 381266 d.; 18.6: Dourdan: 33/220 d., 9.7: Dourdan: 1/190 d.; 15.7: Dourdan: 6/114 d., 30.7: Dourdan: 12/59 d. De '46681'», een duiver die heel wat tijd verspeeld bij het binnenlopen, maar regelmatig op de uitslag staat: 7.5: Dourdan: 96/499 d., 14.5: Dourdan: 189/632 d.; 22.5: Dourdan: 931509 d., 4.6: Dourdan44/277 d., 18.6: Dourdan: 26/220 d., 9.7: Dourdan: 411190 d., 15.7: Dourdan: 28/114 d., 23.7: Orleans: 9187 d. Op de derbyvluchten met jonge duiven kwamen de Wan- zeelse kampioenen goed aan hun trekken: 23.7: Orleans: 822 d.: 15, 18, 81, 85, 152 (7) 30.7: Etampes: 993 d.: 8, 48, 84, 153, 163 (6). BENO In het lokaal van de Verenigde Vrienden bij Karei Ost aan de Kleinbroekstraat te Moerzeke verzamelen voorzitter Frans Van Riet, sekretaris Andre Van Hautte en schatbewaarder Henri Delcart hun maatschap pijkampioenen om hen hun ge wonnen trofeeën te overhan digen. Zondag 5 februari wordt hal een duivenfcestdag in de Ham- se deelgemeente. Vanaf 10 uur staan de duiven tentoonge steld, zowel van de kampioe nen als van andere kampioe nenkolonies. Om 16 uur worden de kam pioenen gehuldigd en om 17 uur worden er jonge duiven en bons voor jonge duiven aange boden ten voordele van de Moerzeekse duivensport. Volgende lokale melkers ver lenen hieraan hun medewer king: Louis Van Vossel, Petrus Van den Broeck, Van Riet-De Ridder, Andre Van Haute, Willy Vercauteren, Remy Ver helst, Norbert Thierens, Thco- fiel Wuytack, Henri Dedart, Frans Peleman, Danny Thie rens, Jozef Colman, Armand Van der Kelen, Henri Van den Broeck, Louis De Keyser, Louis Wuytack, Jozef Quinte- lier, Alois Peelman, Oscar De Winter. Uit Baasrode zijn Jozef Deb baut, Albert Quisquater, Ar mand Rochtus, Van Schoor- Dierickx en Michel Van Dam me paraat. De Grembergse kampioenen die deelnemen zijn Michel Dierickx, Theofïel Segers, Guido Dierick, Florent Dierickx, Florent Mouton. Uit Hamme komen Arthur Bocklandt, Omer Van Hautte, Leon Raemdonck, Pierre Pau wels, Benoit De Puysseleer, Henri Gossling, Carlos De Schepper. Julien Van Clecm- put uit Temse, Pierre Veyt uit St.-Gillis-Dendermondc en Adolf Heirweg uit Zele zijn eveneens van de partij. BENO di? De duivenmikrobe heeft Paul van jongsaf te pakken. Het zit werkelijk in de familie. In het Zeelse duivenmelkersleven is de familie Seymortier een begrip geworden. Vader Alois, nonkel Petrus, kozijn Leon en hij zelf mogen zich zowel op Quiévrain als Noyon als kampioenen beschouwen. Paul, die in 1977 in eigen naam aan het duivenspel begon, ging uiteraard bij de fami lie aankloppen een kweekstam samen te stellen. Hij kon daarbij ook nog terecht bij nonkel Antoine Bracke, een broer van Paul's moeder. Hij zat dan ook onmiddellijk met de goeie klepper op zijn hok, maar hij besefte wel dat hij niet eenzijdig mocht gericht zijn. Daarom brengt hij ieder jaar iets nieuws op het hok. Indien de kweek niet lukt gaan de nieuwkomers er wel uit. Hij kende met dit principe wel succes met duiven van Pauwels-Covent (Wetteren), Jules Boone (Zele) en Roland De Wilde (Zele). Vanaf 1981 heeft hij te Overmere het Quié- vrain-gebeuren beheerst. Hij werd drie jaar na elkaar kampioen zodat hij in 1983 gelau werd werd als de Quièvrainkeizer. Voor de jonge melker die Paul toch nog altijd is een tutzonderlijke prestatie. Naast die koningsti tels won hij vanaf 1979 ook nog verschillen de individuele zowel met oude, jaarlingen als jonge duiven. Niettegenstaande zijn kampioenenallures be schikt hij over weinig duiven. Op zijn tuinhokken zitten maar 8 vliegers en zijn kweekhok is met een even groot aanUil koppels bevolkt. Uit het beperkt aantal vlie gers, dat hij zichzelf oplegt, resulteert uiter aard dat hij zeer streng moet ziften. Vier oude en vier jaarlingen zitten nu klaar voor 1984, maar om daartoe te komen, werd een jaarling kampioen slachtoffer van zijn hakbijlprincipe. Paul verzorgt zijn duiven zeer goed. Hij krijgt daar wel een steuntje bij van vrouwtje Marleen. Het ploegenstelsel waarin hij werkt noodzaakt dit wel. De verzorging is wel een apart hoofdstuk. Het is de gewoonte bij Paul dat de weduw naars een uur vrij hok krijgen, maar it ramen gaan dan wel dicht. Dit behoort tot dl gewoonte van de Seymortiers. Tijdens it training observeert Paul zijn vliegers. Hij »'i de konditie peilen. De weduwnaars worda met nieuwjaar gekoppeld. Ze brengen een koppel jongen ter wereld, en worden op he tweede gebroed na tien dagen gescheiden. De voeding is een eenvoudige samenstelling. Het ganse jaar een kombinatie van jc duivenmengeling met maïs en de eerste gen na de vlucht wordt het flink aangelengd met zuiveringsmengeling. Paul gaat niet op zoek naar de dierenarts als er niets misloopt Geen voorbehoedende kuur, alleen worde* de duiven voor het seizoen ontwormd. Vote Paul zijn het de prestaties die tellen. India een duif niet aan zijn strenge principe voldoet wordt ze gewipt. Alhoewel Paul bijzonder sterk speelde me. zijn jonge duiven, laat hij ze eenvoudg betijen. Hij ervaarde dat bepaalde duifje sterk vlogen op een nestje en andere he vanop het planksken deden. Enkele uitslagen zeggen genoeg over it sterkte van het hok van de duivenkeizer vm Overmere. 12.6: 49 oude: 3-9-10(3) 45 oude: 1 -15 (3) 218 jonge: 1, 2, 9, 18, 54, 58, 59, 67, 69, 73 79, 86, 87, 93, 95, 99 (16 pr van 20). 19.6: 244 jonge: 1, 2, 41, 59, 60, 77, 89, li (20); 26.6: 239 jonge: 12, 28, 32, 39, 45, 47, 6 71, 107, 118 (10 op 16); 3.7: 258 jonge: 2, 16, 33, 41, 44, 47, 57, 61 74, 78, 106, 119 (13 op 16); 10.7. 291 jonge: 3, 11, 15, 30, 74, 78, 110, 116, 118, 127 (20); 28.8:213 jonge: 3, 4, 5, 25, 29, 38, 46, 709 op 10) 4.9:162 jonge: 1,14,17, 21, 31, 40, 64, 75(1 op 11); 18.9: 55 jonge: 1 -16 (2). BEN Duivensport: Paul Seymortier bij zijn duivenhok, (gvw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 42