smoeie fëkkers Buggenhoutse OCMW-ontvanger nam ontslag Verbouwingswerken Opdorpse gemeenteschool Jongeren die vernielingen kwamen aanrichten in restaurant gevat Kriskras doorheen Buggenhoutse raadszitting Zuster Ghislena uit Buggenhout-Opdorp met pensioen 6 - 3.2.1984 - De Voorpost In feite stond het niet eens op de dagorde vermeld. Maar kend. Maar, voegde hij er met- schermd wordt. Wij zijn cor- de oppositie nam de kennisgeving van het proces-verbaal een aan toe. dat gebeurt niet reet tegenover iedereen, van kasnazicht over het vierde kwartaal 1983 te baat, om voor het eerst. Dat de Mij lijkt het ergens toch onbe- bij het college naar de stand van zaken te informeren OCMW-rekenmg die moest af- grijpelijk, stipte Freddy De omtrent de gegrondheid van bepaalde geruchten, die de f ™~n njn\ d.atrin,eIt Bisschop aan, dat iemand die daarmee was de h. De Landts- teeelnk eemeente- en OCMW- jongste tijd vooral dan aan de toonbanken, konden we h„r h_. PVPnt.f.„, P-nï icgcujk. gemcenie en utmn uil de discussie afleiden in Buggenhout circuleren en de Daarom «tte h,j'verder teS^ompkêt i/ÓÏÏTiï gemeentelijke ontvanger tot voor kort ook OCMW- uiteen, hebben we de OCMW- maar in het OCMW al jaren ontvanger als onderwerp hebben. ontvanger via telefoontjes, geen orde op zaken stelt. A - brieven, persoonlijke bezoe- Ik maan iedereen aan tot voor- Omtrent het ontslag van de behoud goedgekeurd werd en ken zelfs, op het hart gedrukt, zichtieheid reaeeerde buree- ■aM°! da'thet H?°8 Comi,é Va" I™" mocht h'i oye' onvoldoende meeMg„ De Landtsheer op de- rre.nnv l)e Kiwhnn vinoen nrht 7nn hpoaan 71m mot Hp7p il:i.ir met het doel de ontvanger een eventuele tuchtmaatregel op te leggen, stemming tijdens de welke de oppositie het voorstel van de meerderheid niet wilde volgen, werd achteraf door A. ontvanger is, wat de gemeente Keldermans ontkend. Op de bemerking van raadslid Seghers de zaak niet op het politieke vlak te benaderen en ze te bespreken tijdens de ge heime zitting, in aanwezigheid van de OCMW-voorzitter, ant- ze bemerking. Eerst moet de woordde burgemeester De efficiënt uit de doeken doen. Pierre Van Rossem Freddy De Bisschop, vingen zicht zou begaan zijn met deze tijd beschikken, ontslag te ne- wedemeestwteetdojKiidege- Mak? men. Dat is nu gebeurd. Uit rekening gemaakt worden. Landlsheer de~affaire in alle ruchten op. Etuge duidelijke Burgemeester De Landlsheer dit feit mogen echter geen ver- Dan paf zidlen we zien. Laat openheid te willen behan- kijk op de zaak ontbreekt ons die de vragen van opposmehd teerde conclusies getrokken 0ns met reageren op cafépraat delen. echter Vermits de gemeente De Bisschop situeerde in de wo,de„. Totnogtoe laat alles De opmerking van Paul Van Laten we, besloot A. Kelder- een betoumjke bijdrage levert buurt van .aantijgingen» vermoeden dat de zaken een Malderen als !ou in de schoot mans, de zaak diskreet maar in de OCMW-begrotmg, had- meende dat de raad geenszins normaal verloop kenden. Wat Van het OCMW reeds een den wt, graag een antwoord in de procureurszetel mocht de gemeente betreft, is alles stemming plaatsgehad hebben gekregen op de vraag of het gaan plaatsnemen. Hij bena- o.K. Wat het OCMW betreft juist is dat het college een drukte verder dat het college js inderdaad nog geen rekening schrijven in de bus kreeg, steeds de rekeningen nageke- gemaakt. Daarom ook hebben waarin het aangemaand wordt ken heeft. Een schrijven van we een beroep gedaan op de 12.800.000 fr. achterstallen te het Ministerie van Financiën diensten van de gewestelijke betalen en een gelijkaardig was hem onbekend en dat het ontvanger, schrijven van ee RSZ, waar- Hoog Comité van Toezicht bij mee een bedrag van 5.600.000 de zaak betrokken zou zijn. Beklemtonen wil ik boven- fr. gepaard zou gaan. Klopt was ook nieuw voor hem. De dien, besloot A. De Landts- het daarnaast dat de OCMW- achterstallige RSZ-bijdrage heer deze tussenkomst, dat er rekening 81 enkel onder voor- was de burgemeester wel be- in deze zaak niemand be- Groot - Lebbeke De drie jongelui die vorige mochten hun weg verder zet- week vernielingen kwamen ten. Rond 1 uur kwamen ze aanrichten in het Lebbeekse aan in het Zwambershof. In de café-restaurant Zwambershof, gelagzaal bevonden zich nog aan de O.L.Vrouwstraat, zijn heel wat klanten. Een uurtje gevat. Twee van hen zijn af- later was de zaak zogoed als komstig uit Brussel. Een derde verlaten. Toen begonnen ze te bleek woonachtig in Gentbrug- schelden en ruzie te maken Hun leeftijd schommelt met de uitbaters. Ééntje waag- tussen 17 en 25 jaar. Het drie tal was tewerkgesteld bij foor- de het zelfs om achter de toon bank te gaan, en de uitbaatster reizigers. Op het ogenblik van op een boksstoot te trakteren, de feiten bevonden zij zich met De uitbater rende hierop naar hun foorwagens in het naburi- de bovenverdieping om zijn ge Opwijk, waar het kermis geweer te halen. Hij loste een In de nacht kwamen ze te paar schoten in de lucht. De voet afgezakt naar Lebbeke. Onderweg klopten ze aan in een frituur, langs de Brussel sesteenweg. De zaak drie nietsnutten hadden on middellijk door dat het om losse flodders ging. Hun ver nielzucht werd geenszins ge sloten. Op hun geklop riep de koeld. Intussen was de rijks- - - 1 uitbater dat er geen frieten wacht verwittigd geworden. Dendermonde. Voor de uiteenzetting van minister Lenssens was flink wat belangstelling meer verkrijgbaar waren. Toen die verscheen hadden de /y\ Toen ze aandrongen om wat daders net de benen genomen. anders te eten te krijgen, wer- Intussen hadden ze toch voor den ze binnengelaten. Hun be- een paar tienduizenden fran- doelingen leken al vlug duide- ken vernielingen aangericht, lijk. Namelijk ruzie maken. Ze Dank zij de identiteitscontrole werden echter verrast door een van een paar uurtjes voordien, ploeg van de rijkswacht die konden ze worden gevat. Ze toevallig halt hield en in feite hadden nooit voordien het ter plaatse kwam om ook een Zwambershof betreden en laatste hapje te kunnen eten. hadden de zaak haast per toe- De drie jongelui poetsten de val uitgekozen. Het Lebbeekse plaat. Op hun weg naar het Zwambershof is een zeer ge- centrum van Lebbeke werden waardeerde zaak waar boven- ze door dezelfde rijkswacht- dien heel wat sportverenigin- ploeg staande gehouden voor gen hun lokaal hebben, een identiteitskontrole. Ze E.D.M. Dendermonde. Minister Lenssens zette uiteen (v) de nieuwe parochiezaal te Appels zijn beleid Omdat momenteel herstellingswerken aan de gang zijn aan de raadszaal van het Buggenhoutse gemeentehuis op bepaalde plaatsen kwam de pleistering er van het plafond greep de raadszitting van vorige week donderdagavond plaats in de refter van het OCMW-bejaardentehuis. De akkomodatie aldaar viel best mee. De besprekingen werden af en toe zelfs opgefleurd door muzikale intermezzi, afkomstig van het televisietoestel in de nabije zitruimte voor de bejaarden. De televisie stond aan zodat de raadsleden nog een stuk van het journaal en flarden van «Hoger-Lager» konden meebeleven. Het college kreeg van de raad de opdracht, ten behoeve van de gemeentelijke technische diensten, een nieuwe bestelwagen en een tweedehandse vrachtwagen aan te kopen. De kamionette type «erviereken» zou zowat 200.000 F kosten. Wat de vrachtwagen betreft de oude is totaal versleten, zong schepen Paul Van Malderen zou de aankoop van een Bedford vrachtwagen met kipstel, 7,5 ton, prijs 230.000 F, overwogen worden. Raadslid Van der Jeugt had ook prijzen opgespoord en die zullen bij het dossier gevoegd worden. <r Omdat de gemeenteraadsleden tijdens de raadszitting van 23 december 1983 beslisten de wedden van het vast benoemd personeel uit te betalen na de gepresteerde maand, diende een beslissing te vallen tot uitbetaling van de eindejaarspremie 1983, wat het tijdelijk personeel betreft. Die beslissing viel vorige week donderdag. Verandering van dekor bij dc oppositie. Sinds het begin van dit jaar is Antoon Keldermans, het raadslid dat de dikste sigaren rookt, Freddy De Bisschop als Gembel- fraktieleider opgevolgd. De pvba in oprichting Aelbrecht-Saeys, Roestweg 12 te Buggenhout, kreeg van de raad de toelating tot aankoop van een perceel grond op het industrieterrein Gendhof. Het perceel, dat langs de Beukenstraat ligt en 30 bij 116 m groot is, wordt verkocht tegen de gebruikelijke prijs van 250 F per mJ. Tijdens de bespreking van de ontvangerij-problemen werd er -gedekt» dat het een lust was. Wat Leonard Seghers, altijd klaar de humoristische toer op te gaan, de bemerking ontlokte dat het hier duidelijk om een «politieke dekking» ging. Leonard zag, naar eigen zeggen, zijn vrouw toevallig in de zaal aanwezig reeds verbleken. En daarom verschafte hij die toelichting. Wat betreft de lening van 15.000.000, die de gemeente ooit aanging om de grondverwer ving van het industrieterrein te financieren, stelde de meerderheid voor de terugbeta- lingstermijn te verlengen tot 1985. Het Gemeentekrediet, aldus burgemeester De Landtsheer, is het daarmee eens. Waarom verricht de gemeente die terugbetaling niet volledig, wilde raadslid Gorus weten. We betalen terug naargelang we gronden verkopen, legde de burgemeester uit. Omdat, explikeerde onderwijsschepen Jan De Ridder, het in onze bedoeling ligt de BUSO-school in haar geheel naar de Bovendonkstraat over te brengen, stellen wij voor een achterliggend perceel weiland in de Bovendonkstraat aan te kopen. De schatter bepaalde de waarde van dit perceel, groot 10a 90 ca, op 76.300 fr. Te verhogen met 21% wederbelegging. De oppositie onthield zich bij de stemming. <r Meer dan tien jaar geleden besliste de gemeenteraad aan de bediende van de militiedienst voor bijzondere zaterdag- en zondagprestaties tijdens de maand januari, een bedrag van 2.000 F toe te kennen. Een frank van nu is geen frank van toen meer waard, maakte de burger zijn collega's duidelijk. Daarom stelde hij voor die vergoeding op te trekken tot 4.000 F. En iedereen knikte begrijpend, In de begroting 84 staat een bedrag van 345.000 F ingeschreven, bedoeld om een computer aan te kopen bestemd voor gebruik in de Gemeentelijke Avondleergangen. Onderwijsschepen Jan De Ridder maakte bekend dat terzake drie prijsoffertes gevraagd werden en de meest gunstige een kost voorziet van 344.434 F. De staat betoelaagt de aanschaf voor 60%. Op voorwaarde dat de aanvraag voor eind februari gebeurt. Gembel-raadslid Marcel Catry was op informatietocht getrokken en meende een toestel gevonden te hebben, dat tegelijk goedkoper was en meer mogelijkheden bood. De meerderheid beet echter niet in zijn «apple» en stipte aan dat de prijsbevraging nog van start moest lopen. Enkel de goedkeuring van het principe wordt gevraagd, verduidelijkte burgemeester De Landtsheer. Die eveneens meedeelde dat ook de aankoop van een fotokopijmachine, bestemd voor de scholen die het kompleks langs de Hanestraat bevolken, op het programma staat. Uit een bnef van de h. Akkermans, gemeenschapsminister voor de ruimtelijke ordening, blijkt dat de Vlaamse Executieve, op 21 december jl.besloot Buggenhout-Centrum, althans het gebied afgebakend door de Spoorwegstraat, de Pastorijstraat, de Missiestraat en dc Kerkstraat, te erkennen als herwaarderingsgebied. Schepen Van Malderen zal nu de verdere procedure terzake inzetten. Pierre Van Rossem Onze weersverwachting Een weertje zonder veel geschiedenis In het weersverloop komt er deze dagen weinig verande ring. Depressies blijven in onze omgeving defileren. In de loop van vandaag vrijdag trekt een storing over ons land met wat regen en motregen. Er waait daarbij een matige tot krachtige zuidwesten wind met middagtemperaturen rond zeven graden. Zaterdag komen er brede opklaringen voor, maar later op de dag of 's avonds neemt de bevolking opnieuw toe op de nadering van een volgende regenzone die dan in de nacht van zaterdag op zondag over ons land zou trekken. Zondag komen we in iets koudere lucht terecht. Er vallen dan enkele buien, waarbij natte sneeuw mogelijk is. Het wordt 's middags een graad of 5 en in de nacht kan lichte vorst voorkomen. Van maandag tot woensdag wordt het opnieuw zachter, met af en toe wat regen. Gisteren was het Lichtmis. Een spreek woord zegt: «Met Maria Lichtmis triestig weer, goed voor boer en heer». Een ander gezegde luidt: «Als met Lichtmis de zon schijnt op de toren, krijgt men eens zoveel sneeuw als tevoren». Je hebt mensen die er steeds in slagen op het gepaste moment in het licht van de schijnwerpers te treden. Zoals Miel Ver- meir, onze fotograaf, dat vorige zondagmorgen deed. Tijdens het aperitief- koncert, uitgevoerd door het Sine Nomine-koor. Net toen de presentatrice van dienst het publiek om een applaus vroeg voor di rigent Mark Goossens en deze het podium opstapte, kwam Miel, kamera ter hoogte van het middenrif, eveneens, in het kielzog van de koorleider dus, de scène op. Zodat hij ook een flink deel van het ap plaus over zich heen kreeg. Een andere fotograaf haalde echter nog straffere toeren uit. Gehaast als hij wellicht was, vergenoegde hij er zich mee de koorle den te «trekken», toen die rustig op hun stoel zaten uit te blazen. Dus niet eens bezig waren hun stemban den aan te spreken. We vragen ons af welk een onderschrift de verant woordelijke redakteur on der dit kiekje zal kleven. Het aperitiefkoncert plaats tekort, aperitief ge noeg opgezet ter gele genheid van het tienjarig bestaan van Sine Nomine, kende enorm veel belang stelling. De feestzaal van de Gemeentelijke Muziek school, waar de stoelen (te) dicht gerijd stonden, zat eivol. Vanzelfsprekend vereerden ook een resem politici dit kulturele evene ment met hun aanwezig heid. We merkten zelfs raadsleden op uit het na burige Dendermonde. Zou Dendermonde het bestaan van Lebbeke uiteindelijk ontdekt hebben? De pluim van de week kennen we echter toe aan raadslid Dirk De Cock. Die man kwam niet passief luisteren, maar zong zelf in het koor mee. Ook al stond hij in de laatste rij. Maar daar blijken tenoren van zijn kaliber thuis te horen. Dirk vertoefde trouwens in goed gezelschap. Hij werd immers geflankeerd door E.H. De Beer, pastoor van de H Kruisparochie. The singing priest, verdul- leme... Nu begrijpen we ook waarom Dirk De Cock, on langs tijdens een gemeen teraadszitting, interpelleer de en toen vroeg of er al een mouw gepast was aan het kursusgeld als we ons niet vergissen be draagt dat 1.500 fr. dat de koorleden normaliter moeten betalen. Het koor hemd zit hem dus wat normaal is trouwens een ietsje nader dan de i broek. Raad keurde definitief ontwerp goed Ook de geplande verbouwingswerken aan de Opdorpse gemeenteschool kwamen tijdens de jongste Buggenhoutse raadszitting ter sprake. Schepen Heymans noemde dit dossier erg dringend. - .m Momenteel neemt de eemeenteschool immers drie lokalen Keldermans een rem op het werd ons verbod opgelegd dit U vraagt ons dus een definiD Momenteel neemt de gemeentescnoo immers one lUKiuen schenen projekt «sleutel op de deur» te ontwerp goed te keuren dan van de vrije school in beslag, maar in de schoot van deze entoesiasme van ae scnepen. v j f„„ y Fr ontbreekt nop heel wal aan op z n smalst.... Nu blijkt dat het VU- raadslid over flink wat vo- kale kwaliteiten beschikt, zien we met belangstelling uit naar een van de volgen de raadszittingen. Wellicht kan de inwoner van de H. Kruisparochie ons dan op een gezongen i.p.v. een gesproken interpellatie vergasten. Wie zei trou wens ook weer dat ge meenteraadszittingen, af en toe, operette-allures aannemen? Kris De Ridder daar omtrent sloegen we vorige week de bal lelijk mis heeft niets te maken met het motorcrossen. Dat la zen we opnieuw in een Brusselse krant. De jonge Lebbekenaar blijkt wel van plan te zijn dit seizoen de polsstok aan de kant te leggen en zich te koncen- treren op het betwisten van meerkampen. We keren nog even te rug naar de jongste ge meenteraadszitting. Toen werd daar o.a. dnjk gepa- laberd over de geplande sociale woonwijk »'t Roth» Eigenlijk vinden we de si tuering van deze nieuwe wijk niet zo interessant, vermits het gebied over spannen wordt door een hoogspanningslijn. Te weten kwamen we ook dat de restauratiewer ken uitgevoerd aan het or gel van de O.L.Vrouwkerk, bij de oplevering niet aan vaard werden. Dat orgel moest al lang afzijn, merk te raadslid Johan De Mol op. Zwijg man, replikeerde Arie Abbeloos. We zijn goed op weg. De trap die naar het orgel leidt is toch al at! Voor zover we ons herin neren werd voor het eerst in de geschiedenis te Leb beke, een kerkfabriek met een onvoldoende op zijn rapport, door de gemeen teraad temggestuurd. Een verzoek tot aanzuivering, door de kerkfabriek St.- Salvator te Wieze, van een tekort van 22.637 fr. een gevolg van een foutieve inschrijving werd verduide lijkt werd door de raad met een njet beantwoord. Ze zullen voortaan in Wie- ze wel kunnen tellen, merkte iemand na dat be sluit op. Soms gebeurt het dat je je woorden uit de mond laat glippen, waarvan je pas achteraf de volledige draagwijdte beseft. Zo stel de burgemeester Moeyer- soon raadslid Frans Tas, in volle raadszitting, de vraag: "Frans, ga je je een ganse avond onthouden Ge moet toch maar dur ven, in aanwezigheid van pers en publiek een colle ga zulkdanige intieme vraag te stellen. Hoe het raadslid met de meeste bestuurservaring het is dus best mogelijk dat Frans zich al vaak ont houden heeft op deze vraag reageerde, ging m het gezwets van de overi ge raadsleden verloren. Langzaam maar zeker trekken de grootlebbeekse toneelverenigingen zich op gang om met hun resp produkties naar het publiek toe te treden. Weldra laat "Pogen» een "Grote ver sierder» op de planken evolueren, begeeft men zich in Wieze naar Greenwichen wordt op Heizijde "De plezante be grafenis van Klakke Ver- doest» gevierd. Laatstgenoemde Omme- kaar-produktie blijkt in de smaak te vallen van het publiek. Reeds meer dan duizend toegangskaarten gingen van de hand. Vast staat trouwens ook reeds dat de kring van dit stuk zeven voorstellingen zal brengen. Een performance meer dus, dan oorspronke lijk gepland. Het Lebbeekse zwem bad stond vorige vrijdag opnieuw in de (negatieve) belangstelling. Toen de scholen zich in de namid dag aanboden om hun leerlingen een forse duik in het water te laten nemen, bleek het zwembad geslo ten De reden? "Onge steldheid van de red(st)- (d)er, werd lakoniek mede gedeeld. De gebruikers in spe konden enkel onver- richterzake op hun stap pen terugkeren. Dramatisch is dat in se niet. Serieuzer wordt de affaire wel, wanneer men beseft dat dergelijke toe stand zich de voorbije maanden vaker manifes teerde. Lachwekkend-tra- gisch wordt de affaire, wanneer we eraan toevoe gen dat in de voormiddag twee red(ste)(d)ers aan wezig waren. Begrijpe wie begrijpen kan. Als belas tingbetaler valt dat uiter aard zwaar. Vorige week, dat vernam je o.a. via dit blad, maakte een trio herrieschoppers, die de uitbaters voor het eerst in hun zaak mochten begroeten, flink wat amok in het Zwambershof. Even dachten we dat Leb beke opnieuw op het punt stond tot een klein Chicago uit te groeien, zoals dat enkele jaren geleden het geval was. En toen zowel de bevolking als de orde diensten er flink hun han den vol mee hadden Ge lukkig slaagde de rijks wacht erin het trio later bij de lurven te vatten. Zachter nieuws. Het Grootlebbeekse Groenko- mitee richt een oproep aan alle eigenaars of huurders van landbouwgronden in Denderbelle-Broek, om knotwilgen aan te planten. Over afzienbare tijd kan datzelfde komitee dan wel licht een aktie lanceren om deze wilgen te knotten. Teleurgesteld is datzelf de Groenkomitee omtrent het feit totnogtoe geen en kele vertegenwoordiger van Wieze op de vergade ringen ontmoet te hebben Waar zitten de Wiezse groene snaken, de liefheb bers van vogelen, zuivere lucht en dauwfris groen1 Sta op, Wiezse verzonke- nen in deze milieuverioe- derde maatschappij, kost echt niets. Waar is overigens de tijd dat Wieze zich een gemeente Bier, Bloemen en Chocola de noemde? Smoelentrekkei vrije bouwen. i vrye scnooi in nesiag, maar moe scnoo. van ueze ÊVÖnVbreëk, nog heef wataan "aten afwikkelen. Uit recente geen is, vroeg Keldermans onderwijsinstelling bestaan ook plannen om te ontwerp b^d^e,, kontakten met de provinciale retorisch af. Nu overdrijf j nl. nog altijd niet over plans overheid blijkt daar momen- De Opdorpse schepen herin- vang ervan mag voorzien wor- nerde eraan dat de werken aan den in de buurt van 1 mei of 1 Voor een i overdrijf schepen Heyml omtrent de chauffage, de elek- tcel echter geen bezwaar meer Het college is zich terdege ii i mei ui i ^^teh, riolering, een be- tegen te bestaan. Feit is inder- wust van de Opdorpse scha eerste fase tonstud'ie cnz Wat' we hier daad dat die diverse studies noden. Omwille van de jeugd van 0 dorp, besloot Keldermans, z len we dit ontwerp goedkc ren. Maar, ik herhaal het, dergelijk dossier kan je naar een aanbesteding toe. Pierre Van Ros» Uitzonderlijk de gemeenteschool voor 60% juni- luuaiuuit hu. gesubsidieerd zullen worden, (nieuwbouw) werden 90 werk- voorgescboteld krijgen, be- nog niet in het dossier zitten. De overige 40% kan de ge- dagen voorzien, de tweede fa- hc)st duidelijk enkel de maar daaraan wordt hard ge meente tegen een erg voordcli- se (de verbouwingen) moet ge- ruwbouw werkt. Bovendien zitten ze wel ge intrestvoet (1,25%) lenen klaard worden in zestig dagen. Djc opmcr|ring repliceerde vervat in de kostenberekening, bij het Waarborgfonds voor de Eind dit jaar dus, besloot sche- Marc Heymans is siechts ge- En hebben we er rekening mee Scholenbouw. pen Heymans, kunnen de wer- dceltelijk juist. De zaak zit gehouden wat de timing Het voorontwerp werd goed- ken klaar zijn immers zo... Aanvankelijk betreft, gekeurd op 29 december 1983. Niet zo doordraven, zette A. De plannen, ondertussen afge werkt, voorzien o.a. in het ver bouwen van het bestaande ge bouw langs de Dries waar zich nu drie klaslokalen bevin den tot twee lokalen, van elkaar gescheiden door een op vouwbare wand. De lokalen zijn voorbestemd als refter en als polyvalente zaal. Langs de Veldstraat komt een totaal nieuw gebouw, dat o.a. zeven lokalen (7,5 bij 7 m), een stookplaats, een fietsberg- plaats en een bureauruimte voor de directie zal bevatten. Het bestaande schoolhuis wordt omgebouwd tot in- haalklas en van een bestaand lokaal wordt een lerarenka- mer, annex «drukkerij» ge maakt. Een nieuwe «sanitaire unit», zoals de schepen dat uitdrukte, zal dit geheel ver volledigen. Wat de timing betreft voorziet Marc Heymans dat midden fe bruari de werken, geraamd op zowat 15 miljoen, kunnen aan besteed worden. Zodat de aan- Onderwijsschepen Jan De Ridder noemde het aan het eind van de jongste Buggenhoutse raadszitting «uitzonder lijk». En gelijk had hij. Want je ziet niet om de haverklap een schepen hulde brengen aan een kloosterzuster om haar jarenlange inzet ten voordele van het gemeentelijk onderwijs. Toch had de onderwijsschepen het bij het rechte eind. De raad nam immers afscheid van Zuster Ghislena, sinds 1976, toen de Vrije Meisjesschool fusioneerde met de plaatselijke gemeentelijke jongensschool, onderwijzeres van het tweede leerjaar aan deze gemengde gemeentelijke onderwijsinrichting. Haar intrede in het klooster deed Zuster Ghislena in de Kongregatie te Hamme, kongregatic die later fusioneerde met St.-Vincentius Dendermonde. Op 26-jarige leeftijd een late roeping a.h.w. behaalde ze in 1950 het diploma van onderwijzeres te St.-Niklaas. Achtereenvolgens was ze aan dc slag in Hamme, haar geboorteplaats en in Denderbelle, waar ze in 1953 arri veerde. In 1959 werd zuster Uhislena schoolhoofd te Hamme-Zogge. Elf jaar later keerde ze, in voornoemde funktic, naar Denderbelle terug en in 1972 werd ze aangesteld als schoolhoofd van de Vrije Meisjesschool te Opdorp. In zijn toespraak bracht Jan De Ridder hulde aan de talnjke verdiensten van Zuster Ghislena, dankte haar o.a. voor haar houding tijdens de fusieoperatie en roemde haar kundigheden als onderwijzeres. Zuster Ghislena, zei Jan De Ridder verder nog, staat daarnaast ook bekend om haar deskundigheid in de keuken de Opdorpse pastoor zou daar getuigenis kunnen van afleggen en kan als niet een overweg met knutsel-, brei- en haakwerk. Scholen uit de omgeving doen trouwens vaak een beroep op haar. Burgemeester De Landtsheer sloot zich bij deze woorden van lof aan en overhandigde de gevierde, die nu met rust gaat, een tinnen schaal van de gemeente. De hulde werd besloten met een dronk. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1984 | | pagina 6