smdelentfëkkers Club '50: borelingen uit 1950 stichten volwassen vereniging VU-Lebbeke: Middenstandspolitiek van meerderheid deugt niet Buggenhout: de affaire Verhelen, stap voor stap T/kw?* i Collegeklap De Voorpost - 10.2.1984 - 11 ngs Origineel initiatief te Lebbeke Groot-Lebbeke is een vereniging rijker. Sinds vorige week vrijdagavond. Toen in Gasthof Bierboom de «Club '50» boven de doopvont werd gehouden. Wijwater werd er tijdens deze investituur niet geschonken. Wel een oranje kleurig drankje dat naar we uit getuigenverklaringen konden afleiden heerlijk assorteerde bij de kaas en de andere versnaperingen, die voor de gelegenheid, in het clublokaal-één-hoog, geserveerd werden. Zowat veertig «vijftigers» had- Voorstellen als een jaarlijkse den gevolg gegeven aan de feestmaaltijd, theater- en bios- oproep van de initiatiefnemers koopbezoek, een St.-Maartens j de dames Maria Vinck, An- en een kerstfeest voor de kin- nie Van der Steen en Liliane deren, werden te berde ge- i Van der Vreken en de heren bracht en aan de goedkeuring Mare Meert, Lode De Lathou- van de aanwezigen voorge- wer, Eddy Verschelden en Ste- legd. Vast staat bovendien dat faan Callaert de installatie- om de twee maanden, in het I vergadering van «Club '50» bij clublokaal Bierboom, een i te wonen. En hoewel de ene al clubavond wordt belegd. De feller dan de andere door de respons van de aanwezigen i tand des tijds getekend was was zo enthousiast dat nie- heel wat heren waren getooid mand naliet zich een lidkaart met een buikje dat eigenlijk aan te schaffen. Tijdens de I pas een veertiger hoort te sie- eerstvolgende vergadering, op I ren toch was makkelijk de vrijdag 23 maart a.s., worden band te onderkennen, die deze deze voorstellen nogmaals on- dames en heren met elkaar der de loepe genomen en bindt: hun leeftijd. wordt vermoedelijk een be- Stuk voor stuk het ene al stuur gekozen, lekkerder dan het andere, luid- Wie in vijftig in Lebbeke werd de de weemoedige kommen- geboren, de gemeente nog be taar van een zestiger op de woont of ondertussen andere vooravond van zijn menopau- woonoorden opgezocht heeft ze zagen deze clubleden het speelt geen rol, vorige immers het levenslicht in het vrijdagavond kwam het «ver- gezegend jaar 1950. Wat dan ste» lid uit Antwerpen afge- meteen inhoudt dat ze bij le- zakt of elke huidige bewo- ven en welzijn in het jaar ner van Groot-Lebbeke die in 2.000, als vijftigjarigen een 1950 geboren werd, kan nog nieuwe eeuw zullen binnen- altijd tot «Club '50» toetreden, stappen. Zware financiële offers wor- Net als zovele andere goeie den niet gevraagd. Een flinke dingen des levens werd ook portie goede luim en de be- deze idee aan de toog, tussen reidheid tot medewerking aan pot en pint dus, geboren. En- een origineel initiatief zijn kele gelijkgezinden, althans reeds ruim voldoende. Zich in- wat de leeftijd betreft, want formeren en inschrijven kan in politieke of filosofische over- Gasthof Bierboom. tuiging, stand of rang spelen Al bij al staat deze «Club '50» niet de minste rol, besloten trouwens een mooie toekomst een vereniging in het leven te te wachten. Want mogen we roepen, die leeftijdsgenoten de Chinese kalender geloven zou groeperen. Niet alleen met en waarom zouden we dat het doel oude vriendschapsre- niet? dan zijn al deze Club latics nieuwe impulsen toe te '50-leden tijgers, geboren als dienen, maar er ook naar te ze zijn in het «Jaar van de streven een vriendenkring op Tijger». Een tijger, beweren te bouwen. de Chinezen, straalt warmte Aan de hand van vroegere uit, heeft iets sensueels om klasselijsten en huidige verkic- zich en bezit een soort magne- zingslijsten werden alle baby's tische aantrekkingskracht. El- die in de loop van 1950 voor ke tijger bezit bovendien iets het eerst in de Lebbeekse be- buitenissigs, trekt er snel tus- rolkingsregisters verschenen senuit, maar keert altijd weer en ondertussen de weg naar de terug Lievelingsdingen deelt rafeassenheid insloegen, aan- een tijger echter niet graag met geschreven. Van de zowat 240 anderen, aangeschrevenen reageerde Zowel positieve als negatieve een zestigtal positief. Zij ver- trekken dus. Een meer wester- Uaarden zich bereid lid te wor- se horoskoop zou het niet an- den van de club. Een sukses, ders uitdrukken. Aan de leden beklemtoonde één van de ini- van Club '50 om deze Chinese tiatiefnemers. Net trouwens wijsheden aan de werkelijk- als de aanwezigheid op onze heid te toetsen. Het Lebbeek- stichtingsvergadcring. se verenigingsleven vaart er Tijdens deze bijeenkomst, die wel bij. Alle initiatieven trou- dankzij de inspanningen van wens die niet uitsluitend het de zevcn-van-het-eerste-uur, «ik» centraal stellen, zijn toe te ccn feestelijk karakter kreeg, juichen, werden de doelstellingen van Pierre Van Rossem Club '50 uit de doeken gedaan. De plaatselijke VU-afdeling is niet te spreken over het mid- denstandsbeleid gevoerd door de CVP - PVV - meerder- heidskoalitie te Lebbeke. De ze meerderheid, aldus VU- raadslid Karei Uyttersprot, dient vooral de belangen van de grote ondernemingen. En zeker niet deze van de kleine middenstand. Liever dan de invordering van de opcentie men op de drijfkracht af te temmen, stellen wij voor deze invordering en belasting, die gestemd werd in de gemeente raad, effektief uit te voeren. Maar aan de andere kant er voor te zorgen dat de midden- «Unders-leveranciers aan de gemeente, onmiddellijk wor den betaald. Fakturen blijven immers maanden en maanden onbetaald. Sommige firma's peigeren zelfs, omwille van deze wanbetaling, nog langer 'e leveren. Ook met de aankooppolitiek van de gemeente kan Karei Uyttersprot het niet eens zijn. Een voorbeeld? Het schepen college beslist dat «alle bloe roen en planten zullen aange kocht worden bij de firma X, omdat deze bekend staat voor naar goede en gezonde plan ten», Wat leid ik hieruit af? aldus het VU-raadlid. Dat de ze firma kan vragen wat ze wil, vermits er van enige prijsover- cenkomst geen sprake is. En dat dc andere bloemisten blijk baar over geen gezonde cn goede planten beschikken. Nog een voorbeeld? Tijdens de collegevergadering van 9 december 1983 beslist het col lege dat voor de aankoop van kerstbomen een prijsoffertc za' gevraagd worden bij Van Lebbeke. Het bestuur van Club 50 (v) Lebbeke. De Club 50 werd officieel boven de doopvont gehouden (v) Lebbeeks schepencollege ontmoette de pers Uit een onderzoek uitgevoerd door de gemeentelijke technische dienst blijkt dat in Denderbelle, langs de Hoge Brug, geen gewag gemaakt mag worden van een stortplaats. Vooraan het perceel, eigendom van Colpin-De Meester werd afval van bouwmaterialen aangebracht. Achteraan bevindt zich een autokerkhof. De restauratiewerken aan de Molenkapel te Wieze liggen nog niet volledig achter de rug. De aannemer moet nog een paar arduinblokken plaatsen en van de kant van de gemeentelijke technische dienst werd o.a. een voorstel geformuleerd, vlak tegen de kapel aan een spie groen aan te leggen. Tussen de architect en de elektriciteitsmaatschap pij zouden bovendien nog meningsverschillen bestaan wat betreft de elektriciteitsvoor ziening. Van een voorlopige aanvaarding der werken is dan ook nog geen sprake. Het kinderopvang- en kinderdagverblijf «'t Kwakkeltje», een OCMW-initiatief dat momenteel bemand wordt door één tijdelijke kleuterleidster en vier kinderverzorgsters cn een onderhoudswerkman, aangesteld via het Bijzonder Tijdelijk Kader, blijft ook na half april, moment waarop het BTK-projekt ten einde loopt, in werking. De vier kinderverzorgsters en de onderhoudswerkman zullen van dan af als «tewerkgestelde werklozen» in dienst genomen worden. Een aanvraag daartoe werd alleszins geformu leerd Waar het OCMW in het BTK-prjekt voor 25% in de personeelskosten moest tussenkomen, moet het vanaf half april 1/3 van de last dragen. Al bij al zal de werking in «'t Kwakkeltje» niet veranderen. Ouders kunnen er met hun kleuters terecht van 7 tot 19 u. We vernamen eveneens dat het OCMW een DAC-projekt voor wat «meerlingen» genoemd worden, aangevraagd heeft. Het projekt omvat één kinderverzorgster en een poetsvrouw, beiden ten laste van de staat. De familie van de Lebbeekse vijfling zal van dit projekt kunne genieten. De problemen omtrent het uitvoeren van de stempelkontrole werden besproken met de RVA. In Wieze en Denderbelle manifesteren zich daaromtrent geen problemen. Wat Lebbeke betreft had het college gedacht aan het spreiden van de controle over Lebbeke- Centrum, Heizijde en de h. Kruisparochie Maar voor dergelijke oplossing scheen de RVA slechts in laatste instantie te willen opteren. Wel zullen de stempelaars vanaf volgende week over meer ruimte kunnen beschikken (in de lokalen van de T.D.) en wordt de duur van de stempelkontrole van 20 tot 30 minuten opgevoerd. In Lebbeke-centrum worden zo'n 700 werklozen gekontroleerd, in Wieze 300 en in Denderbelle 130. Het college verwacht in de komende weken antwoord te krijgen op de vraag tot toekenning van een consolidatielening aan de gemeente. Burgemeester en schepenen hopen zo'n 25 miljoen te krijgen. Pierre Van Rossem Weyenberg en Quintelier. Drie dagen later, op 12 decem ber 1983, beslist het college bij Putteman zes grote kerstbo men aan te kopen en de kleine bij Cami-Dc Proft. Zeg nu zelf. Wie houdt men voor de gek? Afgedankt materieel In de rand van wat voorafgaat, wil raadslid Uyttersprot nog het volgende kwijt. Op 16 ja nuari jl.vertelt hij, besluit het college een fotokopie-apparaat Agfa-Gevaert, eigendom van de gemeente, dat blijkbaar af geschreven is en niet meer te herstellen valt, mee te geven met het groot huisvuil. Wij zijn echter van oordeel dat dergelijke toestellen, ongeacht ze herstelbaar zijn of niet, nut tiger aangewend kunnen wor den. De praktijk heeft immers uitgewezen dat dergelijke ap paraten zeer in trek zijn bij mensen met een technische knobbel en bij knutselaars. Al was het maar voor het zuiver technische aspekt het leren dus of voor de te recuperen onderdelen. Beter dan dit mee te geven met het groot huisvuil stellen wij dan ook voor om deze toestellen, afkomstig van de gemeente of van particulie ren, aan geïnteresseerden aan te bieden. Deze «beurs», waar vraag cn aanbod elkaar ont moeten, zou kunnen georgani seerd worden via het gemeen telijk info-blad of de jeugd krant. In die zin hebben wij het colle ge dan ook een voorstel gefor muleerd, besluit het VU- raadslid. Pierre Van Rossem Groot-Lebbeke op zn smalst.... SMOELENTREKKERS Dat rijkswachters, net als andere weggebruikers, af en toe noodgedwongen hun laarzen lappen aan het verkeersreglement, konden we vorige maan dagavond vaststellen. Komen we daar, tegen een gezapig tempo dus bin nen de perken van de toe gelaten maximumsnelheid de Opwijksestraat inge reden en wat zien we daarTot onze grote ver bazing? Twee rijkswacht- kombi's die, zwaailichten aan, broederlijk naast el kaar op de weg gestatio neerd staan en aldus de overige weggebruikers verplichten, van het voet pad gebruik te maken. Bij nader toezien bleek de oorzaak van hun wange drageen platte batte ries. De ene was de ande re bezig flink wat power toe te dienen. Wie met de fiets rijdt, komt zo'n toeren niet tegen. ledereen is tegenwoor dig blijkbaar begaan met het behoud van SK Lebbe ke in eerste provinciale. In «De Sportkringer», het SK Lebbeke-clubbiad, lazen we o.a. dat Roger J.M. De Wiest, Ph. D., M.D. Distin guished Professor en Di rector of Hydrology, zijn ex-club, die hij ooit diende als speler en als be stuurslid, een Merry Christ mas en een Happy New Year en de reddingtoe wenst. Mooi is dat van de ze Lebbeekse ereburger. Even mooi vinden we de zinsnede uit het inleidend artikel van dit clubblad, waarin (een bestuurslid?) o.a. zegt «Op bestuurs- vlak is het ondertussen de hoogste tijd om de nodige lessen te trekken uit dit seizoen. Onze ambities zijn als een kaartenhuisje in mekaar gestort. Wij zul len er ons moeten voor hoeden niet nog een keer tegen een welbekende steen te stoten...-. Da's gesproken, zie. Voor wie het nog niet wist. In Wieze en Dender belle kunnen de werklozen tijdens de stempelkontrole naar boven. Dat zijn geen woorden van een smoe lentrekker, maar een zin opgetekend uit de mond van de Lebbeekse burge meester Frans Moeyer- soon, tijdens de jongste ontmoeting van het college met de pers. Met het doel de kandida ten voor het ambt van OCMW-ontvanger binnen afzienbare tijd aan een ek- samen te onderwerpen, werd in deze raad een ek- samenkommissie in het le ven geroepen. Tot de ek- saminatoren behoorde tot vrijdagavond ook Antoine Verhelen, ex-gemeente en OCMW-ontvanger te Buggenhout. Nu de figuur van deze Buggenhoute- naar in opspraak kwam, werd zijn naam van de lijst geschrapt. Nog van het OCMW ge sproken. Vorige week ver- Buggenhout haalt de voorbye dagen vaak en overvloedig de pers. Aanleiding daartoe is de zaak Verhelen, een affaire die, op zijn zachtst uitgedrukt, naargelang de tijd vordert, erg verrassende wendingen aanneemt. Het vuur aan de lont die de Verbelen-affaire tot by de publieke opinie zou brengen hoewel de figuur van ex- ontvanger Verhelen reeds flink over de tongen reed stak de Gembel-oppositie aan. Dit tydens de gemeente raadszitting van 26 januari jl. Sindsdien is de zaak a.h.w. als een etterbuil die z'n volle rypte bereikt heeft, opengebarsten en ben je nooit zeker dat wat je vandaag aan de weet komt, morgen nog met de werkelykheid overeenstemt. Wat volgt is een (poging tot) vertraging op. het kronologisch op een rijtje Over deze rekening OCMW- zetten van de diverse feiten, voorzitter Karei Baeck: «Het die de voorbije dagen aan het probleem rond de ontvanger licht gekomen zijn. begint zich scherp af te teke- jof-c nen bij het opstellen van de rekening 1981Zijn werk loopt Op 1 januari van dat jaar fusio- enorme achterstand op. Tij- neren de gemeenten Buggen- dens elke OCMW-raadszitting hout en Opdorp tot één zelf- WOrdt Verhelen aangemaand standige entiteit. Antoine Ver- zjjn rekening te presenteren, beien, tot eind 1964 gemeen- Hij krijgt, van ons uit, aange- tesecretans te Opdorp, wordt tekende brieven op de nek. dienstchef op het Buggenhout- Tijdens de zittingen zelf, tre- se gemeentehuis. Verhelen den we telefonisch met hem in wordt daarnaast tot COO-ont- kontakt, maar telkens belooft vanger benoemd. Een funktie, hij dat tegen de volgende toendertijd, van enkele uren raadszitting alles in orde komt. prestatie per week. Qp het moment van die vol- 1978 gende raadszitting belt hij zich echter telkens ziek. Uiteinde- Gemeemeontvanger Pet™ word, de „keni 19gl Wauters heeft er 42 ontvangst- geprea.n,„rd. qJ mijn jaren opzitten en gaat me wordt do£^t rust. Op 1 september van dat echtcr e„kel ondc[ voorbe. jaar verlaat hrj voorgoed de houd goedgekcurd, „j. tot op ontvangen). Eén dag tevoren, de dag dat de rekening 1982 nil op 30 augustus, benoemt de voorg|,e d worden. Vermits gemeenteraad Antome Verbe- nje, 2 slist de OCMW-raad in de loop f S5-S^ °,eaJ°nS,fth" van 1983, de rekening 1981 m het OCMW-de COO was „ict goed te keuren, midderwijl omgevormd tot OCMW de functie van part- 1983 time ontvanger bekleden. Wel Op 1 juli krijgt de ontvanger presteert hij flink wat uren een blaam. De toestand, aldus meer dan dit aanvankelijk het Karei Baeck, was niet langer te geval was. dulden. Een sfeer van onbeha- Daamaast ontplooit Antoine gen had zich van ons meester Verhelen zijn capaciteiten op gemaakt, diverse terreinen: verzeke- De raad kende hem bovendien ringsmakelaar, eigenaar van twee jaar verlof zonder wedde talrijke grote eigendommen. toe. A. Verhelen, die wegens loai ziekte praktisch niet meer in het OCMW verscheen, kreeg Verhelen haalt de pers. Aan meteen de kans te rekupereren het licht komt immers dat hij en orde op zaken te stellen, samen met de OCMW-sekre- Dachten wij. taris en de sociaal assistent een vzw in het leven geroepen W,nl- K«el heelt, met hel doel langs de °l» onbegrijpelijke redenen Molenstraat te Opstal een rust- word' onfe bell™W door de of bejaardentehuis in te rich- P""™"1* overheid verme ten. De „Hevmeulen, wordt "8d- Het nemen van vertol het genoemd zonder wedde bestond met bij Ook de oppositie komt dit aan de gemeentediensten, zodat de weet JTwaarschuwt. Juri- «n M v" een ondergeschikt disch blijkt er echter geen bestuur daar evenmin kon van vuiltje aan de lucht te zijn en genieten. OCMW-voorzitter Karet Enkele maanden verhepen en Baeck verklaart de zaak op de "°8 lü,,ld w?s geen sprake voet te volgen en desnoodï op va" een ,eke"mg 1982' De te treden, mocht er wat gebeu- ontvanger sprak iemand aan ren dat niet door de beugel om - legen betaling- m zijn kan plaats zijn werk te verrichten, doch de aangesprokene wei- 1981-1982 ger, Eind 1983 a]dus Kare, De figuur Antoine Verhelen Baeck, heb ik dan aan de raad raakt uit de belangstelling, voorgesteld de procedure tot Wel wordt vernomen dat hij schorsing in te zetten, door het vele werk zowel op In de loop van december boog gemeentelijk als op privé-vlak de raad zich over deze maatre- oververmoeid is geraakt. Je gel. De ontvanger, op deze zou het voor minder. En op vergadering geïnviteerd, stuur- zekere dag treffen gemeen- de zijn kat. Met eenparigheid tepersoneelsleden hem bewus- van stemmen werd toen beslist teloos aan op de archiefzolder de ontvanger te schorsen voor van het gemeentehuis. Van de duur van zes maanden, met dan af gaat zijn gezondheid behoud echter van 50% van achteruit. Vooral zijn taak als zijn wedde. OCMW-ontvanger blijkt hem Ondertussen zou men de pro- zwaar te vallen, want het op- vincie verzoeken een geweste- stellen van de OCMW-reke- lijk ontvanger te sturen, ning 1981 loopt enorm veel Twee dagen na de OCMW- zitting, tijdens dewelke voor noemde maatregel genomen werd, komt men aan de weet dat de ontvanger in het Mid- delheimziekenhuis te Antwer pen verblijft en gaan Karei Baeck, burgemeester De Landtsheer en sekretaris Baeyens hem een bezoek brengen. Na een gesprek, waaruit dui delijk bleek dat de ontvanger zijn taak in het OCMW, we gens gezondheidsredenen, niet meer aankon, schreef Antoine Verhelen, in het bijzijn van de bezoekers uit de thuishaven, zijn ontslagbrief als OCMW- ontvanger. Dit met ingang van 1 januari 1984. Wel werd hem verzocht zo spoedig mogelijk de rekenin gen 1982 en 1983 op te stellen. 26 januari 1984 Het probleem komt ter sprake in de gemeenteraad. 31 januari 1984 Antoine Verhelen verklaart ten overstaan van OCMW-se- kretaris Johan De Backer dat hij een drietal maanden gele den het parket bij hem thuis op visite kreeg en die heren alle dokumenten betreffende de ontvangerij in beslag genomen hadden. Dezelfde dag nog zoeken bur gemeester en OCMW-vooizit- ter kontakt op met Antoine Verhelen. Aan het gesprek nam ook zijn dochter deel. Verhelen dient ontslag in als gemeenteontvanger. De inbe slagname, door het parket van voormelde dokumenten, komt echter eerder vaag over. Om te bewijzen dat hij borg staat voor eventuele tekortko mingen, overhandigt Antoine Verhelen aan de OCMW- voorzitter een pakket aandelen van de NV die hij beheert. Het totale nominale bedrag van de aandelen bedraagt 24,7 mil joen. Tot de eigendommen van de NV behoren o.a. een polykliniek in Brussel, een re validatiecentrum in Asse, het rusthuis «Heymeulen» in Bug genhout (de NV is eigenaar van de gebouwen, een vzw beheert), een garage in Lon- derzeel enz. Onmiddellijk daarop toog Ka- rel Baeck naar het parket te Dendermonde en legde aldaar een volledige verklaring af om trent het gebeuren tegenover de gerechtelijke politie. De aandelen zijn gedeponeerd en blijven ter beschikking tot de rekening 1983 opgesteld en goedgekeurd is. Zelf hebben wij geen klacht ingediend tegen de ontvanger, aldus de OCMW-voorzitter, omdat hij hoofdelijk borg staat voor de kastoestand. Wij ho pen dat nu zo vlug mogelijk een gewestelijk ontvanger komt opdagen, zodat we de kunnen loor één van de wagentjes die de Grootlebbeekse be jaarden van warme mid dagmalen voorzien, zijn achterportier. In feite nog beter dat por tier verliezen, dan een wiel. Want dan zouden er ergere dingen gebeurd zijn. Dergelijk ongevalletje stond ons al langer te wachten, verklaarde ie mand. Wat kunt ge immers vernachten van een twee dehands postwagentje? Sinds Hugo Claus' spek takelfilm «De Leeuw van Vlaanderen- in roulatie is, togen reeds heel wat Leb- bekenaars naar de bios- koop, in de hoop zich toch maar op het grote scherm terug te vinden. Naar we konden vernemen maakte de montageman gretig gebruik van de ex pressieve kop van Lebbe- kenaar Qustaaf De Cock, die vorig jaar, samen met tientallen andere Lebbeke- naars naar Bmgge toog en zich aldaar overgaf aan de geneugten van een filmop name. Al een paar jaar loopt het bevolkingscijfer te Lebbe ke achteruit. Er worden blijkbaar te weinig «kinne- kes- in de O.L. Vrouwge meente geboren en heel wat Lebbekenaren zoeken op latere leeftijd andere woonoorden op. Nu echter beginnen ook al de vedetten, die Lietbeka als verblijfplaats hadden gekozen, de gemeente te verlaten. Raymond van het Groenewoud bvb. heeft de Opwijksestraat verlaten en is naar «Brugge die sco ne- getrokken. Met een boek van Walschap «Salut en Merci- onder de arm. Volgende week is het uitkijken geblazen, want dan vindt elke Lebbeke- naar, in zijn reklaamblad, de jongste uitgave van het VU-informatieblad voor Groot-Lebbeke «'t Wiele- belleke Dat «Wielebelleke- is reeds aan zijn zevende jaargang toe. Die redaktie weet van volhouden. Wat niet kan beweerd worden van blaadjes als «'t Klok zeel- en «Rooie Tijl-. In de schoot van de «Or de van Lietbeka- werd een in het leven i, die zich zal be zighouden met de uitgave, in 1985 als 't God belieft, van een boek omtrent «Lebbeeks dialekt en zegswijzen-. Gilbert Ra- vijts heeft de leiding van deze redactieraad. Ge- interesseerden zijn altijd welkom. De Orde telt momenteel reeds meer dan 400 leden. Zich aansluiten is nog altijd mogelijk. Smoelentrekker zaak in het trekken. 3 februari 1984 OCMW-voorzitter Karei Baeck verneemt dat Antoine Verhelen zijn verklaring om trent het in beslag nemen van dokumenten van de OCMW- ontvangerij door het parket, gewijzigd heeft en dat er van een inbeslagname geen sprake 4 februari 1984 Karei Baeck, OCMW-sekreta- ris Johan De Backer, OCMW- raadslid Maurits Van Opstal trekken samen met de gerech telijke politie naar de woning van Verhelen om er het wette lijk voorziene inzagerecht uit te oefenen. Aldra bleken de reeds maanden geleden in be slag genomen dokumenten zich nog altijd bij A. Verhelen te bevinden. Na inzage ervan werden de dokumenten door het parket van Dendermonde in beslag genomen. Voor on derzoek. 7 februari 1984 De oppositie in vergadering bijeen deelt de pers mee, pas tijdens de raadszitting van 9 februari haar standpunt te be palen. Naar verluidt zouden Verhelen en zijn echtgenote onvindbaar zijn. 9 februari De Buggenhoutse raadsleden, in vergadering samen, krijgen in openbare zitting de goed keuring van de OCMW-begro- ting 1984 voorgeschoteld en in geheime zitting o.a. volgend agendapunt: «Gemeenteont vanger - ontslag - aanvaar ding». Volgende week meer hieroever. Pierre Van Rossem OCMW-voorzitter Karei Baeck: wij dragen geen schuld De problemen welke zich momenteel in de ontvangerij manifesteren, aldus OCMW-voorzitter Karei Baeck, zijn niet onze fout. Al jaren dringen we aan op een oplossing, maar altijd weigerde de hogere overheid ons in onze voorstellen te volgen. Zo beslisten we enkele jaren geleden de ontvangerij te computeriseren. Wij waren van plan ons aan te sluiten bij CEVI. Beslissing die door de gouverneur goedgekeurd werd, maar door de minister van volksgezondheid verbroken werd. Bij KB dan nog wel en dit om volgende redenen: «Het OCMW van Buggenhout is veel te klein om met een computer te werken». Deze maatregel ervoeren wij als onbegrijpelijk. De >'eige- ring hield het begin van de miserie in zich.

De Voorpost | 1984 | | pagina 11