Aalsters Hoger Handelsinstituut ontving Duitse gasten Na tennishal chalet voor hondendressuur in Affligemdreef te Aalst Géén energieverspilling te Aalst I Verwarming in Hotel Van Langenhove te Aalst Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij opteert voor «herenhuis» de Bethune te Aalst 14 - 10.2.1984 - De Voorpost Zestien leerlingen van het Heinrich Hertz Gymnasium uit Bonn werden in de trouwzaal van het Aaisterse stadhuis I uiterst «gemütlich» ontvangen door mevrouw Lievens- I Borms, schepen van onderwas. Zij heette iedereen van harte welkom en sprak de groep in perfekt Duits toe. Aan de eretafel hadden ook plaats genomen: Ulrich Leikauf, de I leraar en begeleider van de zestien leerlingen, en verder Geneviève Clauwaert, Hans Weyns en Jeff Van den Steen, alle drie leraar aan het Hoger Rijksinstituut voor Handel en Administratie te Aalst, de gastschool. In haar toespraak zei schepen schonken aan Flanders Prin- Lievens-Borms dat zij dit ini- ting, de grootscheepse drukke- tiatief van uitwisseling toe- rijbeurs die in de maand mei juichte en dat ze hoopte dat zal worden gehouden. Verder deze ontmoeting ook zou uit- werd gesproken over nog an- groeien tot een echte verbroe- dere vooraanstaande Aalste- 1 dering. Fier stelde ze de stad naars als Pieter Coecke, Vale- Aalst voor en belichtte de ver- rius De Saedeleer en Louis schillende kulturele uitstra- Paul Boon. lingsmogelijkheden ervan. De toespraak werd afgerond met Geslaagde uitwisseling het uitwisselen van geschen- Deze groep van 18-jarige Duit- ken: een prachtig boek over de se studenten werd ontvangen I kamavalgeschiedenis van in het kader van de lessen Aalst voor de Duitse bezoe- massamedia, Frans en toeristi- kers en een mooie poster van sche organizatie. Vier dagen het stadhuis van Bonn met de werden deze 16 leerlingen uit I daarbij horende brochures Bonn ondergebracht bij gastfa- voor de schepen. Dan volgde milies die zich vrijwillig had- nog een receptie. De Dienst den aangeboden om een Duit voor Toerisme zorgde in sa- se jongen of meisje zolang te menwerking met de leerlingen herbergen, van het vijfde jaar toerisme Na hun aankomst werden de I van de Handelsschool onder zestien leerlingen onmiddellijk leiding van de heer Weyns, in kontakt gebracht met hun voor een wandeling door de gastgezin. Dat verliep in een stad. Achtereenvolgens wer- uiterst gemoedelijke sfeer. De den bezocht; het kabinet van dag daarop werd gestart met de burgemeester, de college- het eigenlijke programma: een I zaal, het bureau van de stads- ontvangst op de school door sekretaris in het stadhuis, het onderdirekteur Van der Hulst, Belfort, de markt, de Sint- een bezoek aan de school en Martinuskerk en het Oud-Hos- natuurlijk ook het bijwonen pitaal, om het daar maar bij te van een Franse les. Vervolgens houden. Uiteraard werd er kregen de Duitse studenten 1 ook gesproken over Dirk Mar- een kijkje in de computerklas tens, de Gutenberg van Aalst, van de afdeling informatica en waarbij aandacht werd ge- luisterden daarna naar een voordracht over België en de problemen waarmee ons land heeft af te rekenen. In de na middag werd een voorstelling van de mediateek ingelast en werden er films vertoond die waren gemaakt door leerlingen van het vijfde en het zesde leerjaar. Onder meer een prachtige dokumentaire film over Aalst, een film met komi sche schoolgags en zelfs een punkfilm. Dat een bezoek aan de brouwerij De Gheest op het programma stond, zal ook de Duitse gasten wel plezier heb ben gedaan. De tweede dag werd een be zoekje gebracht aan Brussel, waar een lange tijd werd ge spendeerd aan een rondgang in de BRT-gebouwen. Het mid dagmaal werd genomen in de Hotelschool van Anderlecht. In de namiddag was het gezel schap weer te Aalst waar een bezoek werd gebracht aan de audiovisuele afdeling van de gastschool. Nog een opmerke- Ujk bezoek was dit aan de werkhallen, waar de Aaisterse karnavalgroepen druk doende zijn met het vervaardigen van hun praalwagens voor de stoet van 4 maart. Het verblijf van de zestien Duitse leerlingen werd afgerond met een den derend schoolbal, dat flink uit liep. Op zondag vertrok het gezelschap dan naar Bonn, niet zonder een uitnodiging voor een snel tegenbezoek te hebben nagelaten. Raadslid Danny Denayer (VU) stelde op de jongste zitting van de Aaisterse gemeenteraad of het inderdaad waar is dat in de omgeving van de tennishal in de Affligemdreef eerlang een hondenasiel of hondendressuur zal worden opgericht. Spreker zegt dat de bevolking zich terecht afvraagt of op deze «ontspanningsroute» nu een ware lint bebouwing gaat ontstaan. Onteigeningen in Osbroek Ingevolge de gunstige financiële evolutie kan de stad thans overgaan tot gedeeltelijke onteigening i.v.m. het biezon- der plan van aanleg «Osbroek». Raadslid Danny Denayer opteert hierbij voor laten doorgaan van de aankoop zoals vroeger voorzien. Schepen Doorns preciseert dat in de begroting '84 een som van 11 miljoen voorzien is voor onteigening van dit gebied. Momenteel bestaat een reële kans en de toegang tot het Osbroekgebied wordt er niet door geschaad. Panoramisch is het zelfs mooier rond het kasteel. Op de vraag van raadslid Denayer of in dit parkgebied een paardenstal of een rijschool zou kunnen worden opgericht zegt schepen Dooms dat er géén enkel gebouw zal worden opgericht. Gedeeltelijke onteigening wordt in algemeen akkoord goedgekeurd en bij de vraag van een eigenaar om te verzaken aan de onteigening gaat iedereen akkoord met het niet-akkoord gaan van het kollege op dit stuk. LH Schepen André Dooms zegt dat het stadsbestuur, in casu het kollege, principieel akkoord gaat om op gronden van het OCMW toelating te verlenen aan de Koninklijke Vereniging voor Duitse Herders en Poli tiehonden een gebouw van zo wat 2,5 m op te trekken. Ge vraagd werd inderdaad de ver gunning voor een gebouw voor hondendressuur met kantoor ruimte en sanitair. Zulks zou gepaard gaan met voorafgaan- delijke aanleg van groen vóór het gebouw en parkeermoge- lijkheid op verhard, gerold, kortgemaaid gazon. Van lint bebouwing zou evenwel geen sprake zijn. Er komt echter geen enkele huisvestingsmoge lijkheid voor honden en dus ook geen asiel. Danny Denayer stelt zich de vraag of opleiden van honden ofwel dagrekreatie is waarvoor het gebied bestemd is ofwel beroepsbezigheid. Bij rekrea- tie hoort alleszins geen winst, zegt het raadslid. Schepen Dooms zegt dat de Vereniging geen lukratieve bedoelingen heeft maar dat er uiteraard wel een verfrissing zal kunnen wor den gebruikt. Eddy Monsieur (SP) vraagt al leszins nauwkeurig te willen toekijken op de gebruikte ma terialen waarbij hij stelt dat de Zandberg nood heeft aan een totaal-optie. Wat gaat het be stuur doen als soortgelijke klubs dezelfde of analoge ver gunning aanvragen? Denayer zag liefet ver genoeg achteruit bouwen voor eventuele aanleg van een fietspad achter de gracht. Op vraag van raadslid Anny Dierick wordt gepreci seerd dat het chalet voor hon dentraining op de driehoek voorbij de tennishal richting Meldert zou komen. Een soort houten chalet. Lambert Van de Sijpe betreurt alleszins dat de rechterzijde van de weg, richting Affligem, de bestemming aktieve rekrea- tie meekreeg. De afgod «sport» gaat deze stille zone schenden. Toen het vorig be stuur op de Zandberg vele ha verwierf verzette de CVP zich tegen deze bestemming. Het hek is van de dam en nu kan nog van alles verwacht wor den. Van de Sijpe betreurt zulks maar het gewestplan heeft recht van wet. Eddy Monsieur zegt dat de tennishal vloekt in het landschap en dringt aan op een globaal-vi- sie. LH Danny Denayer, uiterst dynamisch gemeenteraadslid of enfant terrible voor anderen, vroeg welke maatregelen het stadsbestuur wenst te nemen i.v.m. energieverspilling. «Op het landhuis staan deuren bestendig wyd open, o.m. door het ontbreken van deursluiters. Plaatsen van ther- mostatische kranen heeft alleen zin wanneer ze op idle radiatoren van een bepaalde ruimte worden geplaatst. Op de zolder van het Oud-Hospitaal staan onder een lekkend dak verscheidene radiatoren hun warmte nutteloos de ruimte in te sturen en in de Erembodegemse sportschuur heerst een temperatuur van 20° Celsius.» Aldus sprak Danny Denayer. Bij de werken aan het Hotel Van Langenhove in de Kapel- lestraat te Aalst zouden ver zonken verwarmingstoestellen verkeerd zijn geplaatst, zegde raadslid Danny Denayer op de gemeenteraadszitting van 31 januari. Spreker wilde daarbij vernemen of zulks werd ver oorzaakt door een vergissing bij de installatie of een gevolg was van een verkeerd lasten- kohier. Schepen De Maght ant woordde dat de vloerkonvek- toren zeer goed en op de juiste manier werden geplaatst door de firma Roobroeck, niet de eerste de beste. Plaatsing in gemeen overleg van de heren Van Lierde voor Roobroeck, H. Barrez, architekt Van Har- reweghe en ir Hilde Coppens bepaald De konvektoren staan tegen de buitenste zij wand van de put en de voeler van de thermostatische kraan staat tegen de binnenste wand. Warme lucht stijgt op langs heen het venster en aan de tegenoverliggende wand daalt de lucht neer, wordt kouder en gaat in de put langs de voor kant waar de voeler de kraan doorgang regelt. Door het op stijgen van de warmte langs het venster wordt tochtgevoel verhinderd. De schepen stelt dat het raads lid zijn informatie bij het te werkgesteld personeel heeft gehaald dat hem wat kan inge fluisterd hebben. Bvb. dat er geen vertikaal scheidingspa neel aan de konvektor is. Dit is er echter wél en waar zulks zou losgeraakt zijn wordt het vóór ingebruikname hersteld. Of dat de roosters te groot zijn. Deze roosters hebben echter standaardafmetingen en kun nen dus niet op de maat van de put worden gemaakt. Dit zijn volgens de schepen afwer kingsdetails wat komt door het moeten opleveren van de cen trale verwarming vooraleer de vloer er lag. LH Nog maar eens krotwoningen Raadslid Danny Denayer (VU) vroeg welke maatregelen het college denkt te nemen i.v.m. de krotwoning, Brussel- baan 102 te Erembodegem. Schepen André Doorns stelde dat een onderzoek gaande is en dat de burgemeester bijkomende informatie vroeg. Bevel werd betekend de woning af te breken binnen de 30 dagen doch zo zulks niet zou gebeuren zou dit plaatsvin den ambtshalve maar dan wel op kosten van de eigenaar. Erembodegemse raadsleden Freddy Pijck en Arijs wisten echter te zeggen dat men aan de afbraak reeds doende was. Raadslid Arijs (VU) zegt dat men stelselmatig verkrotting zou moeten tegengaan door belasting te stellen op onbe woonbare woningen en zoals in de Skandinavische landen, een onderhoudsverplichting in te stellen. Bij herstrukture- ring van het belastingstelsel zal zulks gebeuren, antwoordt burgemeester Raymond Uyttersprot. Bij een door Patrick De Smedt maanden terug analoog geval werd de procedure aangevat. Er lopen er inderdaad zowat tientallen. Of u daarvoor interpelleert of het geval gewoon signaleert zou hetzelfde resultaat hebben, voegt de burgemeester eraan toe. LH Heel wat respons voor Flanders Printing Flanders' Printing, representatieve tentoonstelling en kon- gres voor de grafische nijverheid te Aalst van 11 tot en met 18 mei e.k. georganiseerd door het Aalsters Dirk Martens- .komitee mag zich in heel wat respons verheugen. Ruim 50 firma's schreven in voor dit topgebeuren op het vlak van informatica en tekstverwerking. Ook firma's van aanverwante beroepen als bvb. brandbe veiliging. De meer dan 35 miljoen waard zijnde met diamanten bezette gouden racket van het Antwerps ECC- tennistornooi waarop zowel Lendl als MacEnroe reeds een optie hebben genomen zal er eveneens te bewonderen zijn. LH Schepen Anny De Maght die het heeft over «deurdrangers», volgens Van Dale een sino- niem voor «deursluiter», geeft een brede opsomming die we u liefst besparen van deuren die inderdaad openstaan maar van andere die dat niet doen, al dan niet voorzien van sas, deurdranger ofwel automa tisch. Of met de vermelding «Gelieve de deur te sluiten». Wat betreft de plaatsing van thermostatische kranen zou Denayer verre van een verwar- mingsdeskundige zijn. Een kompromis moet gezocht wor den tegen het zich blauw beta len voor een thermostatische kraan of niet, eventueel met weinig besparing qua brand stof. De schepen stelt uiteinde lijk wellicht in de toekomst toch voor thermostatische kra nen te opteren wegens gemak kelijker afstelling. Wat betreft de zolder van het Oud-Hospitaal die ook als ten toonstellingsruimte werd ge bruikt stelt de schepen dal om bevriezing te voorkomen de verwarming op laag peil best aanblijft. De zolder isoleren en water aflaten zou heel wat risi- ko's bieden o.a. qua verroes ten. Volgens een bijgevoegd verslag van de technische dienst van de stad zou in de sportschuur te Erembodegem alles in orde zijn. Wel wordt overschakelen van zomer- naar winterregime en vice-versa be studeerd. Regelmateriaal, door eigen personeel te plaat sen, zal voor de som van 1 miljoen worden aangekocht. Worden stadselgendommen verkocht? Raadslid Danny Denayer kwam op de proppen in de laatste gemeenteraadszitting met een vraag waarvan hij stel de dat ze intussen door de aktualiteit zou achterhaald zijn. Waarmede hij dan de eventuele aankoop einde maand door de Vlaamse Wa terzuiveringsmaatschappij van het kasteel de Bethune bedoel de, aankoop die zou implice ren dat het oud zwembad en de lokalen van de stad in de Nieuwbeekstraat althans voor lopig beschikbaar zouden blij ven. Wat de planning van her bestemming van stadsgebou- wen uiteraard in het honderd zou gooien. Het raadslid had het over een eventuele ver koop van bovenvermelde ge bouwen «voor een prikje». Hij verzocht dan ook om behande ling in volle openbaarheid om te voorkomen dat raadsleden voor voldongen feiten zouden worden geplaatst. Gezien de omstandigheden was schepen André Dooms kort in zijn antwoord. Stadsei- gendommen die niet meer nut tig zijn worden inderdaad liefst van de hand gedaan. Het on derhoud ervan wordt immers onbetaalbaar. Een werkgroep werd dan ook opgericht om dit probleem te onderzoeken. Momenteel kan de schepen echter nog geen konkrete ge gevens verstrekken. Hij be looft dat die er alleszins wél zullen komen als tot verkoop zou worden overgegaan. Zoals in de TV vraagt hij dan ook «even geduld». Zonder diskussie... Zonder enige diskussie werden in de jongste zitting van de Aaisterse gemeenteraad vol gende punten aangenomen, Een gemeentelijk regle ment qua wegverkeer in woon erven. Kredietopeningen voor vorming van bedrijfsfonds voor aankoop van gronden om als bouwgrond te worden ver kocht (Hofstade en Nieuwer- kerken). Procedure inzetten tot ver werving in der minne of ge rechtelijk van gronden in de Osbroek opgenomen in het onteigeningsplan. Ontlasting jeugdcentrum Klakson dat geen gebruik meer wenst te maken van een gehuurd stadseigendom. Opmaken van huurkon- trakt voor een stadswoning. Danny Denayer vraagt hierbij gelijkaardige behuizing voor de Vlaams Nationale strekking wat zal onderzocht worden. Onderhandse verkoop van perceeltje stadsgrond aan de Belgische Staat voor elektrifi- katie van lijn 89.2, 15 a voor 38.000 fr. Het leggen van een voet pad op de Albrechtlaan nood zakelijk geworden door de in gebruikneming van het nieuwe zwembad. Grondafstand kan door Openbare Werken ge beuren. Een voetpad langs bei de zijden zou zowat 3 miljoen plus BTW kosten. Wordt nog onderzocht. LH Onderhoudsplicht soepel toepassen enige mogelijkheid De toepassing van de onderhoudsplicht in de OCMW-rustoorden St.-Job, St.-Lieven en Hopperank deed heel wat hartstochten hoog oplaaien. Onderhoudsplicht die in de schoot van de OCMW-raad reeds was goedgekeurd wat feitelijk maar de toepassing was van een wettelijk opgelegde verplichting. Wegens het pas verschenen volmachtsbesluit van de regering vroeg VU-fraktieleider Jan Caudron dit punt te verdagen. Schepen Bogaert stelde dat vroeger een beperkende maatregel gold doch dat men nu verder gaat. Niet meer 650 fr per persoon of 1.100 fr per paar maar wel de reële kostprijs. Wat vanzelfsprekend belangrijke financiële reperkussies voor de bewoners van de rusthuizen impliceert. Het volmachtsbesluit verscheen op 25 januari en op 30 januari statueerde over de toepassing ervan de OCMW-raad. Had men niet snel beslist dan greep men naast een maand meer-inkomsten. Wat nu aan de agenda staat gebeurt op vraag van de provincie en tevens om het mogelijk te maken dat de kostgangers voor de komende maand zakgeld kunnen ontvangen. Eddie Monsieur stelt dat reeds nu diskussiëren over een besluit pas gisteren door de OCMW-raad genomen niet mogelijk is. Hij vraagt daarbij tot welke graad de onderhouds plicht zal reiken. Kinderen ja. Ook kleinkinderen? Schoonkinderen? Zijtakken? Raadslid Roger D'Hondt die zegt dat het KB reeds verscheen op 31.12.83 in het Staatsblad zegt dat de gemeenteraad niet verplicht zou zijn de onderhoudsplicht in te voeren. Schepen Bogaert antwoordt dat de SP-fraktie van het OCMW zich gisteren heeft onthouden bij de stemming. Het is nu wel en degelijk een verplichting, zegt burgemeester Uyttersprot. «Mogelijkheid tot terugvorderen» werd in de wet vervangen door «sistematische terugvordering» en waar eertijds «kan» stond wordt het nu een plicht. Met alleen twee uitzonderingen: zo het de moeite niet loont of zo het familieleven erdoor ontwricht worden. Elk geval zal dus, dossier per dossier, moeten onderzocht worden. Wegens de verschillende interpretaties en tevens over de verwarde diskussie wil Caudron het punt verdagen. Patrick De Smedt vraagt de betrokkenen een nieuwe regeling zal worden voorgelegd wat inderdaad volgens schepen Bogaert zal gebeuren. Raadslid Martin Van der Speeten (SP), jaren lang voorzitter van de OCMW-raad, onderzocht in een zeer gedetailleerde berekening welke de financiële gevolgen kunnen zijn van de onderhoudsplicht voor de familieleden van 324 residenten. 170 in St.-Job, 100 in St.- Lieven en 54 in Hopperank. Reeds op 10 januari werden de kinderen van de residenten uitgenodigd om een kontrakt te ondertekenen dat bovendien ge-antidateerd was. Residenten moesten een verklaring ondertekenen waarin te lezen staat dat hun kinderen zich tot de onderhoudsplicht verbinden. Kan zulks? Voor vele bejaarden alleszins een triestig nieuwjaarsgeschenk waarbij zich dramatische taferelen afspeelden. Ook raadslid Van der Speeten wil de zaak eerst rustig onderzoeken en vraagt dan ook vergadering. Waarbij hij een schrijnend geval uit de doeken doet van iemand die uiteindelijk 23.000 fr netto thuisbrengt maar toch nog onderhoudsplichtig is. Iemand die op 6 januari het rusthuis verliet kreeg reeds een rekening gepresenteerd a rato van 650 fr./dag waar dit pas op 30 januari gestemd werd. «Zulks kan niet en zal geregulariseerd worden» zegt de burgemeester. Schepen Bogaert heeft uiteraard begrip voor dergelijke toestanden maar zegt dat het stadsbestuur de wet niet heeft uitgevonden maar wel verplicht is ze toe te passen. Er zullen inderdaad problemen rijzen en degelijke informatie zal noodzakelijk zijn om onrust van residenten te minimaliseren. De gemeenteraad kan echter niet anders dan de reeds door de OCMW-raad genomen beslissing goedkeuren. Onafhankelijk raadslid dr. Dierick laat een andere klok horen. «Er zijn ook mensen wiens kinderen méér verdienen dan het gesteld minimum. Dat heel wat «kinderen» waar het mogelijk is hun ouders niet zolang als het kan thuishouden noemt ze gewoon schandalig. Het feit dat in privé-rusthuizen waar de prijs schommelt tussen de 650 en de 1.000 fr lange wachttijden voorzien zijn om opgenomen te worden wat niet het geval is in OCMW- rusthuizen noemt ze veel betekenend. Of koestert men vrees bij eventuele ziekte in St.- Lieven te belanden, vraagt spreekster. Het raadslid hekelt verder het gedrag van «kinderen» die na van hun ouders alles te hebben geërfd ze zo vlug mogelijk naar een rusthuis brengen. Raadslid Dolores Baita noemt de wet onrechtvaardig. Bemiddelen betalen niet genoeg nu en gevreesd kan worden voor uitdrijvingen voor residenten waarvan de descedenten niet aan de onderhoudsverplichtingen voldoen. Op de herhaalde vraag van Eddy Monsieur tot hoever de onderhoudsplicht reikt antwoordt Ghisleen WHIems, jurist, dat deze toegepast wordt volgens het burgerlijk wetboek. Uit de ervaring zou echter blijken dat sommige OCMW's wel en andere niet de familie «opvallen». In vele families waar nog enig respekt heerst en de middelen voorradig zijn stelt het probleem zich niet. «We moeten de wet objektief maar menselijk toepassen» zegde de burgemeester. «Deze wet is een terugkeer naar het onderzoek naar de staat van behoefte», stelde Edgard Hooghuys. «We zijn voor toepassing van de onderhoudsplicht maar voelen ons onvoldoen de ingelucht» verklaarde Jan Caudron. «Wel voorstander van de wet maar mits billijke toepassing dossier per dossier», zegde Ghisleen Willems. De door SP en VU gevraagde verdaging wordt meerderheid tegen minderheid verworpen en de toepassing van de wet zelf goedgekeurd door CVP en PVV. De VU onthield zich en de SP stemde tegen. Dr. Dierick stelde zich uit haar dagelijkse ervaring te veel vragen en onthield zich. LH Aalst. Tejater 80 bracht in Aalst een schitterende vertolking van een van Molières meesterwerken (per) Feestkomitee in de branding Ter gelegenheid van het goedkeuren van het reglement voor de fotowedstrijd van de karnavalaffiche 1985 waarmede Danny Denayer kon akkoord gaan op voorwaarde dat gealterneerd wordt foto en tekening, iets wat trouwens volgens burgemeester Uyttersprot reeds in het Feestkomitee ter sprake kwam, wijst Willy Van Mossevelde andermaal op de politisering van de adviesraden. Hij betwist dat met een schepen-voorzitter alles beter zou fungeren. Bij het Feestkomitee waren er althans minder prettige gevolgen. Er kwam zelfs een afzonderlijke samenkomst van de meerderheidsgroepen. Als oud lid van het Feestkomitee betreurt spreker zulks. Ten tijde van voorzitter Alfons Singelijn was er verstandhouding boven de partijgrenzen heen. Een prestigieuze adviesraad met humoristische Aalstenaars werd een groep politiek geëngageerden. Schepen Julien Vinck die stelt dat alle begin inderdaad moeilijk is voelde zich daarmee ook minder in zijn sas. Momenteel is echter alles in kannen en kruiken. Er komt immers een «dagelijks bestuur» waarin ook de «minderheid» aan bod komt. «Het feestkomitee was steeds een bediskussieerbare materie» zegt de burgemeester, «alle partijen hebben daar schuld aan want ze legden er zelf de politieke kiem in». De laatste beslissing werd echter genomen bij éénparigheid van stemmen! LH Ons bericht van verleden week in verband met de mogelyke aankoop van het «kasteel de Bethune» te Aalst door de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij, de VWZ, werd bevestigd. Direkteur ir. Cappaert en waarnemend eerste adviseur Y. Porters bevestigden immers geïnteres seerd te zijn in dit «kasteel» aan de Brusselsesteenweg. Een hoger bod zou zijn gedaan en op 24 dezer zou de toewijzing in de Kamer van Koophandel kunnen plaats vinden. De VWZ was inderdaad reeds een tijdlang op zoek naar ge schikte behuizing vermits ze slechts voorlopig in de gebou wen aan de Kapellestraat was ondergebracht. Oud zwembad en schoolgebouwen in de Nieuwbeekstraat kwamen hiervoor in aanmerking. Zulks impliceerde echter totale af braak en nieuwbouw. Nieuw bouw die alleszins hoger in de cijfers zou oplopen dan reno vatie, En tevens meer tijd zou vragen. Daarom zou geop teerd worden voor renovatie tegenover nieuwbouw, hierbij verwijzend naar de huisvesting van de Vlaamse Afvalstoffen maatschappij die te Mechelen in de stadskern het historisch aspekt ongeschonden kon be waren bij renovatie van een verlaten kliniek met aanpalend herenhuis. Wat betreft de milieu-aspekten waarover milieu-verenigingen vragen zouden kunnen stellen zegt de VWZ in haar persme dedeling dat zij, als milieu maatschappij, volledig van dergelijke waarden bewust is. Het kasteel de Bethune zou volgens deskundige raming volstaan om er het VWZ-per- soneel degelijk in onder te brengen zonder de historische en architektonische waarde van het geboiuw in het gedrang te brengen. Qua stevigheid en op het vlak van de gezondheid zouden muren, dak, vloeren, zoldering en kelder in degelij ke staat zijn en zou renovatie zowat één derde minder kos ten dan nieuwbouw. Wat betreft het omliggend parkgebied waarover reeds on- rustkreten werden geuit ver bindt de VWZ zich ertoe, moest het kompleks haar ei gendom worden, deze groene long ongeschonden te vrijwa ren en maximale waarborgen voor bescherming te bieden. Als «milieu-vriendelijke maat schappij wordt zulks uiteraard van haar verwacht. Meer détails na 24 dezer. LH Hulp aan gezinnen waar nodig Het gezinsbeleid van het huidig stadsbestuur wil inspelen op aktuele situaties typisch voor een periode van ekonomische teruggang. Het gezinsaspekt moet dan ook behartigd worden in allerlei situaties als bij werkloosheid, bij kansarmen, in familiale noodsituaties, e.d.m. Schepen Chris Borms en de Gezinsraad hebben ook hier een veelomvattende taak. Kinderdagverblijven In de Tweehagenstraat is er plaats voor 128 kinderen tot 3 jaar verdeeld in J leeftijdsgroepen: liggers, kruipers en lopers. Voor begeleiding zijn 18 kinderverzorgsters, 3 verpleegkundigen, 1 sociale verpleegkundi ge, 1 kinderarts (2 x per week), 1 kleuterleidster en onderhouds- en keukenpersonecl. Afhankelijk van het gezamenlijk belastbaar inkomen varieert de bijdrage van 50 tot 40 fr per dag. Ook aan de scholen van de Binnenstraat, Vredeplein, Kerrebroek, Oude Gentbaan (ook peutertuin) en Herdersem is een kinderdagverblijf verbonden. Onthaalmoeders In 1983 hadden 33 onthaalmoeders een gemeentelijke vergunning tot opname van kinderen waarvan 13 te Aalst-stad, en 1 tot 4 in elke deelgemeente. Opvang zieke en gehandikapte kinderen t Het ligt in de bedoeling een kinderverzorgster ten huize te laten komen bij zieke o! gehandicapte kinderen wanneer omstandigheden ouders verhinderen bij hun kind(eren) te blijven. Ook een dagopvang voor gehandicapten tot 3 jaar wordt bestudeerd. Getracht wordt verder te komen tot een stedelijke dienst voor onthaalmoeders. I

De Voorpost | 1984 | | pagina 14