fÊ tfe? JP Jjj&M Hik A Mp T Muppets drijven voorsprong op Massa blaffers en kijkers op hondenexpo te Affligem Kulturele Raad Waasmunster organiseert derde kwistornooi Wiezes Werk van den Akker was weer eens wakker Studenten Stekene en vzw De Cramme •rganiseren kwis Tuinieren een gezonde en nuttige 'vorm van vrijetijdsbesteding Meer uitleningen in Waasmunsterse biblioteek «De kleine rest» te Deveren lelangrijke beplantingen langs nieuwe lostelijke omleiding om Zele Kiwanis Aalst zet zich in voor nier-dialyse-patiënten i ViS Snkg w Tweede ronde lustrumeditie Buggenhouts kwistornooi lie Muppets, alias Rik Buggenhout, Firmin Vergauwen, Johan Van Riet en Mare De ,aet, vier leraars aan het St.-Michielscollege te Buggenhout, zyn er vorige week rydagavond in geslaagd de leiding, die ze tijdens de eerste avond van de lustrumeditie an het Buggenhouts Kwistornooi in de wacht sleepten, te behouden. Sterker nog, The Muppets wisten hun voorsprong op het tweede gerangschikte team, net een flink aantal punten op te draven. En dat niettegenstaande alle ploegen de tweede wisavond moeilyker beoordeelden dan de eerste. Heel wat teams sprokkelden dan ook jinder punten dan de week tevoren. De Voorpost - 10.2.1984 - 15 lannend verloop e 41 teams kregen vorige ijdagavond vragen omtrent ilgende rubrieken te beant- oorden: aardrijkskunde, ac- aliteit, film, geschiedenis, assieke muziek, letterkunde, astische kunsten, ruimte- art, sport, streekgerechten, lips, toerisme, varia, verkeer i wetenschap en techniek, ijdens de eerste reeks skoor- e De Wielewaal halfweg het logst (13 punten). Niemand bt dat de Kosmos-serie tot- de meest gelanceerde teiliet was. Als streekgerecht arden Aalsterse vlaaikens ge- rveerd en alle teams deden ch tegoed aan deze lekkernij e meeste teams verloren er iwaar hun kennis van het ver- «rsreglement bij, want schts twee ploegen waren er- an op de hoogte, dat de aximumsnelheid in een oonerf, voor voertuigen 20 n bedraagt. De twee vaste ■töngsdagen van de Vrije penbare Bibliotheek aandag en vrijdag waren renmin goed gekend. Geluk- g voor de organisatoren Vrije Openbare Biblio- eek zelf bleek één van side dagen bekend, i de tweede reeks leidden lie Muppets halfweg fout- os. 18 op 18. Achteraf lieten echter drie steekjes vallen. d zijn ze dringend toe aan de duur van strips. Van Jona- an Cartland. En aan een her- tuwde kennismaking met het rkeersreglement. Om o.a. a de weet te komen dat de iiimumafstand bij het rijden konvooi, 50 m bedraagt, echts twee teams wisten hier trigens vanaf. Van het feit dat er in de Vrije Openbare Bib meer dan 9.000 boeken zitten, waren ook maar twee ploegen op de hoogte. Wij streven wel naar 14.000 werken, verklaarde achteraf bibliothekaris Guido Van de Velde. En hopen de lezers ooit 19.000 werken te kunnen aan bieden. Hoewel niemand erin slaagde een Liers Vlaaike te identifice ren, wisten De Flaters wel te verklaren dat dit gebakje in hun smaak gevallen was. Aan het eind van de vragenserie leidden The Muppets, voor de Speelvogels en K.W.B.-Op- dorp. Indrukwekkend en stijlvol te gelijk was de entrée van Chiro- Opstal in de derde reeks. In een pitteleer gestoken, ont vouwden ze een vlekkeloos ta felkleed op hun wedstrijdtafel, installeerden er een bloemetje en vier glazen op, schonken zichzelf een glaasje wijn in en begonnen pas dan te kwissen. Veel puntengewin leverde hun geslaagde performance echter niet op. Koploper in deze serie was halfweg het team van de Leerkrachten B.L.O. Amper één foutje hadden ze toen ge maakt. Van het bestaan van «Antwerpse Handjes», een streekgerecht, hadden slechts vier ploegen weet. En ook in deze reeks kwam aan het licht dat de kennis van stripverhalen te wensen over liet. Geen en kel team wist immers Hans G. Kresse en «De Meesters van de Donder» te herkennen. De derde reeks werd uiteinde lijk in de wacht gesleept door de BLO-leerkrachten. Voor de Parafonen en de Oud-leiding Chiro. Uitslag tweede kwisavond I. The Muppets 26, 2. Ouder comité VKSJ-Roodkapjes 24, 3. Leerkrachten BLO, VAB- VTB, 't Zal wel 23, 6. De Wie lewaal, Ordinary People, Para- fonenkoor 22, 9. Oud-Leiding Chiro-Opstal, De Speelvogels 21, 11. KVG, KWB-Opdorp, Atoom 20, 14. Ter Palen, Red Star Opdorp 19, 16. Come Back, Sparta Buggenhout, VKSJ, Bibliotheek Opstal, De genadelozen 18, 21. De kook- mannen. Fotoclub De Lens 17, 23. VP 16, 24. KWB-Centrum, Vrijwillige Bloedgevers De Pe likaan, De Familie, BGJG Cen trum 15, 28. Rolumanie, Bobo 14, 30. De Nachtblokkers, De Flaters 13, 32. BBC De Vlin ders, Chiro Opstal 12, 35. 5* Eco Simibu, Sweet Nothings, Oud-leerlingen Simibu 11, 37. KLJ 10, 38. De Blokbeesten 9, 39. Ex-Eco, KSA, Assurantie Touriksers 7. Totaalskore na twee ronden 1The Muppets 52 2. Oudercomité VKSJ-Rood kapjes 45 3. KWB Opdorp 45 4. De Wielewaal 45 5. 't Zal Wel 45 6. Red Star Opdorp 7. Leerkrachten BLO 8. VTB-VAB 9. Sparta Buggenhout 43 10. De Speelvogels 42 II. Come Back 41 12. Bibliotheek Opstal 40 13. KVG 40 14. Vrijwillige Bloedgevers De Pelikaan 38 15. Parafonenkoor Opdorp 38 16. Oud-Leiding Chiro Op stal 38 17. Ordinary People 37 18. VO 37 Op vrijdagavond 10 februari organiseert de Waasmun- sterse kulturele raad in samenwerking met het kwiskomi- tee voor de derde opeenvolgende keer een kwistornooi dat plaats heeft in het kuituur- en sportcentrum Hoogendonck in de Nyverheidslaan. Deze keer nemen het vyftien verenigingen tegen elkaar op. Buggenhout. De tweede ronde van het kwistornooi waarin The Muppets zich weer biezonder sterk toonden (v) 19. Atoom 36 22. De Familie 34 20. Ter Palen 35 23. De genadelozen 34 21. De Kookrnannen 34 24. KWB Centrum 33 33 25 25. Fotoclub De Lens 26. BGJG Centrum 27. VKSJ 28. Rolumanie 29. De Raters 30. Bobo 31. Sweet Nothings 32. De Nachtblokkers 33. De Blokbeesten 34. Chiro Opstal 35. 5* Eco Simibu 36. Oud-Leerlingen Simibu 25 37. BBC De Vlinders 24 38. KU 22 39. KSA 22 40. Ex-Eco 20 41. Assurantie Touriksers 7 Voor de eindzege wordt ge streden op vrijdag 10 februari. Te 19.30 uur In de feestzaal van het Sint-M&Macoltoge. Spanning i Pierra Vu De kwis start te 19.30 u. Wel zijn er tegenover vorig jaar enkele inschrijvingen minder binnengekomen dit jaar. Ver moedelijk ligt de oorzaak dat vele verenigingen zich lieten afschrikken door de hoge moeilijkheidsgraad van de tweede kwis die te Waasmun ster vorig jaar nochtans een groot sukses kende en tevens een ruime publieke belangstel ling genoot. De initiatiefnemers en ontwer pers die bestaat uit volgende groep: Ludo Lenaerts, Eddy Poppe, Etienne Jacob, Irene Van Dorsselaer, Piet Talpe, Linda Quintelier en Annemie Van Cleemput hebben voor deze derde uitgave alles in het werk gesteld om de moeilijk heidsgraad enigszins te verla gen. Daarnaast werden er snel- heidsvragen ingelast om het verloop nog spannender te ma ken. De deelnemende ploegen beschikken dit jaar niet enkel over een raap waarmee het puntenaantal kan verdubbeld worden, maar ook over een witte vlag, die haar het recht geeft een te moeilijke vraag te vervangen door een praktische proef. Voor deze grote kwis van de kulturele raad gaan vol gende ploegen vrijdag aan staande in het strijdperk: Vol- leybalklub Rumbac, Landelij ke Gilde, F.C. Zeemeermin, Schaakklub, Kunstkring, K.A.J., Scouts en Gidsen, K.A.V., Bond van Grote en Jonge Gezinnen, Harmonie Sint-Cecilia, V.Z.W.-Durme, het Werk van de Akker, tafel- tennisklub Dynamica, VKSJ en K.S.A. Kwismaster zal vragen afvuren over volgende onderwerpen: Ken je dorp, film en televisie, muziek en sport, proef-proef, droedels, natuur, aktualiteit, wetenschappen en literatuur. Op het einde van iedere schif tingsreeks worden ook nog vijf snelheidsvragen gesteld. De twee eersten uit iedere reeks nemen het later op de avond tegen elkaar op tijdens de fina le. Ook aan de talrijk verwach te toeschouwers is er gedacht. Hiervoor is er tevens een gratis za alk wis voorzien. Iedereen die zijn ogen openhoudt wan neer hij door Waasmunster rijdt, heeft kans op winnen. AUe deelnemers krijgen tevens een aandenkingstegeltje ter wijl er nog geldprijzen voor zien zijn voor de verenigingen zelf. fV.G.P.l Buggenhout. Effe beraadslagen en dan antwoorden (v) 'orige vrijdag verzamelden de iinders uit Wicze in het rshuis voor hun tradi- *1 jaar-feestmaal, voor het tafelen gaf voor ter Louis Van den Steen richtlijnen en nabe- sdxMwmgen aangaande de lenskeuring, prestaties van leden en verdere vooruit- i. Tussen kalkoen en beiden voortreffelijk! sprak Dom Joris van de 'ij Affligem (welgekend zijn zondagse T.V.-bij- «Leven en laten leven») - de pracht van de bloemen tn het benuttigen van medici- planten en kruiden. pjn uiteenzetting over bloe dt kan men ongeveer om- hrijven met een versregel uit n gedicht van Guido Gezel- Ie: «Mij spreekt de blomme een tale»... In die zin handelde spreker over de funktie van de bloemen als symbolen van menselijke aanwezigheid; ook als offerande omdat ze dat tik keltje méér zijn, dan hetgene wat hoort en moet...; verder als een element van schoon heid, frisheid, afwisseling. Dom Joris voegde er nog aan toe dat we het hele jaar door bloemen in bloei vinden, en dat ze de mens begeleiden van de wieg tot het graf. Deze overwegingen werden oordeel kundig gekruid met tips over zaaien, planten, onderhouden en oogsten van bloemen en groenten. Inzake het benutten van ge neeskrachtige planten en krui den maande de voordrachtge ver de toehoorders aan om met veel omzichtigheid te werk te gaan. Niet iedereen is op dat stuk bevoegd. Want van som mige planten moet men de wortels gebruiken, en van an dere de bladeren, de stengel of het zaad. Zelfs het tijdstip van oogsten is van belang; dan is er ook nog het probleem van een gepaste dosering. Wegens tijdsgebrek kon spre ker dit onderwerp niet vol doende uitdiepen. Feit is dat iedereen met spanning luister de naar deze kompetente na tuurvriend en geboren ver teller. Na hem kon het menu een fijne keuze van sekretaris Ch. Heuvinck afgewerkt wor den. Een goede gelegenheid om nog wat na te kaarten over de voordracht en over de na kende lenteactiviteiten J.V.L. Niettegenstaande de vervroegde data en de gewyzigde plaats het Bellekoutercentrum te Affligem i.p.v. de Aalsterse Keizershallen gooide de Kynologische Vereniging Nievel-Kapel met de zesde editie van haar Hondenshow met CAC andermaal hoge ogen. Ruim 2700 bezoekers waarvan 1/3 op zaterdag en 2/3 op zondag, meer dan 800 honden van zowat elk ras en variëteit, interesse van het gemeentebestuur betoond door de aanwezigheid van schepenen Geraerts en Callebaut, een voortreffelyke infrastruktuur waarbij alleen de parkeerruimte nog kan verbeterd worden en een aangepaste horeca service door de leden van «De Rochusvrienden» vormen zowat het bilan van wat verleden zaterdag en zondag te beleven was voor hondenliefhebbers. I Werk van den Akker Sint-Gillis Dendermonde Voorzitter Ernest Van den Broeck was er immers in ge slaagd een bonte pleiade blaf fers samen te brengen die zou den gekeurd worden door Bel gische maar ook door buiten landse keurmeesters van ni veau. U wandelde er tussen hokken met Duitse doggen, Newfoundlanders, Landshe ren, Pyrenese berghonden, St.-Bernardshonden, Engelse bulldogs, Zwitserse sennen- honden. Appenzellers, Leon- bergers. Rottweilers, Dober- manns, Boksers, Alakans, Huskys, Samojeden, Setters, Cockers, Pointers, Labradors, Retrievers, Schnauzers, Mun sterlanden, Vizslas, Fox ter riers, Teckels en andere die we moeilijker konden indentifice- ren. Een bont spektakel in diverse ringen om dan uiteindelijk in de ercring uit tc monden voor het behalen van de hoptitels van prins en prinses, koning en koningin en dan vooral hop- keizer en hopkeizerin. Hopkeizer werd uiteindelijk «Tzigane du Roux et du Nofr; van Leopold Van Wynsberghe uit Melsele en tot Hopkeizerin werd «Lucky Numbers Honey- gold Olivia» van J. Cornells gekroond. Als beste koppel kwamen bob tails «Donnibobs Wizard of Oss», «Tombstone Shadow Faithfull» van Jan-Willem Pcn- nings uit Oss (Nederland) uit de bus. Beste groep werden de bouviers van Van Laethem en als beste vertegenwoordiger van een Belgisch ras werd «Glen van de Leenfjeshoeve» van Van Lichielse uit Poppel gelauwerd. Of volgend jaar andermaal geopteerd wordt voor het Bel- lekouterkompleks of voor de Keizershallen blijft voorlopig een vraagteken. Positief werd alleszins de ruime behuizing, mede door het spreiden over twee dagen wat te Aalst we gens de marktdag onmogelijk is, ervaren. Minder goed de te beperkte parkeerruimte al was er wel plaats voor honderden wagens. In een straal van zo wat 1 km was langsheen de weg echter geen enkel par- keerplaatsje meer te bemachti gen. Met de opening van de geplande afrit van de autostra de op de hoogte van het Belle koutercentrum en meer par- keerakkomodatie wordt Affli gem alleszins een valabele ex- pogelegenheid. Zeker dan voor verkomers. LH De Stekense hoogstudentenve reniging is ruim één jaar jong. Een massa aktiviteiten werden inmiddels georganiseerd. Alles begon «indertijd» met die fa meuze spaghetti-avond op «onnozele kinderdag» van 1982. Een politiek debat was een rechtstreeks gevolg van de gemeenteraadsverkiezingen. Het sukses was enorm, al was het debat op zich niet zó den derend. Kwam daarna het kof- fiekoncert, dat nu navolging krijgt door Jan van Steene en z'n komitee. Na de «blok» kwam er de Tropical Garden Party in de ondertussen legen darische tuinen van het huis De Bock en samen met het Davidsfonds zorgden de opvol gers van de Stekelbakskens voor een Chileense avond aan de hand van het werk van Pablo Neruda. Het eerste «leerjaar» werd af gesloten met een reuze kaas- en bieravond, waarna nog en kele Belgische bieren werden geproefd. Dit weekend was er een «doodgewoon» bal en op 9 maart wordt in samenwer king met vzw De Cramme een kwis algemene kennis in gericht. Iedereen kan deelnemen Vrijdag 9 maart organiseert men deze kwis die doorgaat in zaal Het Gildenhuis, Dorps straat 42. De kwis is ineedeeld in tien reeksen van telkens tien vragen met als onderwerpen sport, muziek, aardrijkskunde, toerisme, geschiedenis, poli tiek, aktualiteit, literatuur, film, toneel, beeldende kunst, huis - tuin en keuken én het Waasland. De eerste prijs is een weekend naar Parijs voor de ploeg (drie mensen). Deze prijs kwam er mede door steun van het reisbureau Durnez-De Maesschalck-De Wulf, Kerk straat 75 te 9090 Stekene. Ver der zijn er nog tal van andere waardevolle prijzen, met steun natuurlijk van de Stekense middenstanders. Deelnemen kan met ploegen van drie personen. Inschrijven kan men bij Wilfried Merckx, Drieschouwen 42 (tel. 779.73.47), kaffee De Cram me, Kwakkel 1 (enkel tijdens het weekeinde), Jo Van Duy- se, Pauwel Hauwestraat 11 (tel. 779.86.10), Ilse Beumer, Kemzekedorp 54 (tel. 779.70.14), Jan De Bruyne, Heikant 58 (tel. 779.76.56) of Gert Arens, Hellestraat 52 (tel. 779.89.72). Deelname in de onkosten: 150 fr. per ploeg van drie mensen. Inschrijven liefst vóór 19 februari. Ook het publiek is van harte welkom (toegang 20 fr.): er is trouwens ook een prijs voor zien voor het publiek. DeBeEr leeds meer mensen voelen dl in deze krisistijd aange kken om te tuinieren. Het !v°lg is dat meer en meer likjes gazon worden omge- en dat er overal moestuin- is voor in de plaats komen, rouwens, wie zou er niet elke «g verse groenten uit de eigen lin willen hebben. Kijk maar Ws als men de groenten moet •an kopen die reeds enkele 'gen oud zijn, vooraleer ze te pop worden aangeboden, onder dan nog van de prijs te •reken. tdenen te over dus om zelf fn stukje in uw tuin te bewer- tn en ook goede resultaten te ehalcn. 'elen willen wel deze eerste zetten, maar weten niet P welke manier ze het telen •n groenten moeten aanpak- Om aan deze mensen de slegcnhcid te bieden om op een goede manier te leren tuinieren, zijn er verenigingen die hierover voordrachten or- ganizeren. Het Werk der Volkstuinen van Sint-Gillis Dendermonde is een van die verenigingen die de mensen hierover meer kennis wil bij brengen en organizeert regel matig voordrachten aangevuld met een film over problemen. Zo wordt op 12 februari om 19.00 uur een voordracht gege ven en meer bepaald met als onderwerp «voorjaarsbemes ting in de tuin». Wie goede resultaten wil halen in zijn tuin, moet rekening houden met een goede voor jaarsbemesting. Men moet we ten dat vele teelten veel be mesting vragen. Dat geldt voor spinazie. Maar andere teelten vragen geen voorjaarsbemes ting. Dat is dan weer het geval voor wortelen. Is deze bemes ting goed uitgevoerd, dan zal U in de loop van het jaar met fierheid de goede resultaten in uw tuin kunnen bewonderen. Stalmest en kompost zorgen immers voor verbetering van de grond, doordat het humus gehalte verhoogt. Nadat zorg is besteed aan de grondbewer king, en vervolgens aan de be mesting, kunnen we overgaan tot het zaaien en planten. Wie belangstelling heeft voor tuinieren en graag hierover meer wenst te vernemen, wordt uitgenodigd op zondag 12 februari om 19.00 uur aan wezig te zijn in de zaal Herle ving, Potiaulaan 4 te Sint-Gillis Dendermonde. De heer Mi- chiels, inspekteur bij het Werk der Volkstuinen zal daar de nodige informatie verstrekken over een goede voorjaarsbe mesting. Vorig jaar kende de gemeen telijke openbare biblioteek studiekring andermaal een groot sukses. Het aantal uitle ningen nam met 5.669 eenhe den of 13,7 t.h. toe. Van 41.205 steeg het naar 46.874. Met 18.643 uitleningen plus 1097 spannen de jeugdwerken de kroon. Dan volgen de ro mans (16.603) en de non-fic- tionwerken, met de grootste uitleentoename van 2308 boe ken. Daarbij werden nog 502 196 werken in een vreemde taal mee naar huis genomen. De maand oktober 83 was een echte topmaand. Het rekord van maart met in totaal 4.342 uitleningen werd nog overtrof fen. Het kwam op 4384 te staan. Ook het aantal lezers in de Waasmunsterse biblioteek ging weer in stijgendelijn. Vo rig jaar bezochten 443 jeugdi gen minder dan 14 jaar en 730 volwassenen geregeld de biblioteek. In vergelijking met 1982 betekende dat een aangroei met respektievelijk 38 en 79 inschrijvingen. Uitbreiding van de biblioteek Tijdens de jongste vergadering van de Raad van Beheer be reikte men een algemeen ak koord over de aankoop van veertien meter nieuwe rekken. Deze uitbreiding is noodzake lijk om de normale jaarlijkse aanwinst ruim elfhonderd titels en de overname van de boeken van biblioteek Vooruit op te vangen. Men besliste eveneens negen nieu we tijdschriften-abonnemen ten te nemen. De keuze viel op: Het nieuw Vlaams tijd schrift, Dietse warande en Bel fort, tijdschrift voor sociolo gie, sportmagazine, grasdui nen, Eos, Natuur en techniek, national geographic en Wij. De vergadering stemde ook in met de aankoop van enkele nieuwe naslagwerken. Het be treft: tien eeuwen bouwkunst in het Land van Waas, biogra fisch woordenboek der Belgi sche kunstenaars van 1830 tot nu; alsmede de boekenreeks aktueel of twintig afleveringen over actuele problemen. Be langstellenden kunnen gerust een kijkje komen nemen. V.G.P. worden momenteel belang- '|ke beplantingen uitgevoerd de nieuwe oostelijke om- "«g om Zele. taluds van de brug over de poorweg worden volledig be- 0st m.ct Planten zoals tamme ■"anje, inlandse eik, gewone T?°r"' acacia, haagbeuk en eidesdoorn, in groepen aan plant van 200 planten per roep. *P de bermen langs de weg J"1 een lijnbeplanting met ■one es. Deze planten wor- n m het midden van de zij- geplant om zo weinig mogelijk hinder te veroorza ken voor het verkeer. Ze vor men meteen ook een continue lijn met de verlichtingspalen. In totaal zijn er 545 stuks voor zien. De middenberm wordt volle dig dichtgeplant op het gedeel te waar er verhoogde boord- stenen aanwezig zijn. Op de andere plaatsen wordt een be planting aangebracht in groe pen, met ertussen gras. Boven dien is er tussen de beplanting en de rijweg eveneens een strook gras van 75 cm openge laten. Volgende plantensoor ten worden hiervoor voorzien: Japanse bottelroos, dwergro zelaar, gewone ligustrum, geoorde wilg, sering, vcldes- doom en krenteboompje. De werken zijn gestart op 2 januari 1984 en zullen voltooid zijn tegen 31 maart 1984, waar na het onderhoud nog door de aannemer wordt uitgevoerd gedurende de waarborgperio de van 3 jaar. De kostprijs bedraagt 1,8 miljoen F. Het ontwerp en de leiding over de werken berust bij de Dienst van het Groenplan van het Ministerie van Openbare Werken. Met de projektie van «De Leeuw van Vlaanderen» pikte serviceklub Kiwanis in op de aktualiteit. Aalst was immers één van de weinige Vlaamse steden die reeds verleden week met deze merkwaardige en reeds veelbesproken film kon uitpakken. De première in het Feestpaleis zou bijdragen tot het financieren van de Kiwaniskas en de sociale aktiviteiten van deze serviceklub. In de totaal uitverkochte zaal stelde Kiwanisvoorzitter Ivo Billiet bij zijn welkomstwoord dat vooral in krisisperioden sociale hulp uiterst welgelegen komt. Meer speciaal wordt nu de aandacht gevestigd op het probleem van nier-dialyse-patiënten. Mensen die tot het einde van hun dagen meestal om de twee dagen aan externe hulp toe zijn en voor wie verre verplaatsingen of enige ontspanningsreis tot de onmogelijkheden behoren tenware sociaal-voelende verenigingen zulks dan toch mogelijk maken. Iets wat ook dit jaar zal plaatsvinden en waarvoor dr Lornoy en zijn medewerkers alle lof verdie nen. Zulks met de steun van Kiwanis. Auteur van de film «De Leeuw van Vlaanderen» Jo Verbrugghen leidde deze eerste projektie in en beklemtoonde de rol van regisseur Hugo Claus. In de pauze werd iedereen dan nog aange naam verrast door de aanwezigheid van kineast Wim Robbercchts die een en ander van achter de schermen uit de doeken deed. LH Sinds enkele weken is in de Kloosterstraat 47 te Beveren een klein winkeltje ingericht waar tweedehandskleding en derdewereldprodukten wor den aangeboden ten voordele van de Beverse missionarissen. Doorlopend kunnen mensen verkoopbare tweedehandskle ding binnenbrengen tijdens de openingsuren. Die worden ge sorteerd en geprijsd door vrij willigers. Het gaat om kinder kleding en ook mannen- en vrouwenkleren van verschil lende kwaliteit en prijs. Daar naast zijn er de produkten van Oxfam Wereldwinkels zoals koffie, thee, honing, wijn, enz. met daarbij enkele Afrikaanse houtsnijwerkjes. Alles wordt gerund door vrijwilligers en de opbrengst gaat integraal naar de Beverse missionarissen. Het winkeltje is open op dins dag van 9 u. tot 12.30 u., dus tijdens de markturen en op zaterdag van 14 u. tot 17 u. flv) KXIhX 1 Beveren. De Kleine Rest, ten bate van Missiezorg (Iv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 15