r 22 - 10.2.1984 - De Voorpost Hamme 10.30 u. K.V.L.V. H. Familie: Voordracht: «Sekten, mensen op zoek» Parochiehuis. 15 u. Voetbal V.K. Hamme - -1. Hardy. Moerheide. Maandag 13 februari 13.30 u. K.A.V. Moerzeke: wandelen. Samenkomst Dorp Moer- zeke. 14 u. K.B.G. Middenstandsbond kaarting. Zaal De Ring. 19 u. K.V.L.V. Cursus koken. St. Renildezaal. 19.30 u. K.A.V. Center «Toenemend alcohol- en druggebruik bij vrouwen en jongeren». 22 u. Tafeltnnis: B.A.C. a - Vlierkouter. Dinsdag 14 februari 19.30 u. K.A.V. H. Hart informatieavond «Beademing en hartmassage». Zouaaf. Woensdag 15 februari 20 u. Tafeltennis: Vlierkouter B St.-Niklaas G Donderdag 16 februari 19.30 u. The Old Chap «3® avond van de cursus» «Agressiviteit bij jongeren». 20 u. Kon. Touring Club van België. Voordracht: De Elzas in close-up» door de h. Van Ginneken, Feestzaal Gemeentehuis. Vrouwengroep: Filosofie: Prigogine en Strengers over het ecologisch filosofisch denken. Vrijdag 17 februari 19 u. K.V.L.V. Zogge: «Ons Huis, teken van thuis». Paro chiezaal. 20 u. Tafeltennis: Teneramonda - Vlierkouter C, 20 u. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje. Voordracht «Kankerbestrijding» door de h. Van Roy van V.U.B. Brussel. Zaal De Vrijheid. C.B. Hamme: gespreksavond. Café Wembley, Markt, 22. Vaka: info- en debatavond over vredesbeweging. Feestzaal Gemeentehuis. 't Klokhuis: instuif. Jazz-avond, in de Rijksscholen te Hamme. Op vrijdag 10 februari te 20 uur, heeft er in de feestzaal van de Rijksmiddenschool, Loystraat 70, te Hamme een waar jazzfesti val plaats. De Big Band (22 uitvoerders) onder leiding van José De Rijckere, die er gedurende 2 uur de evolutie van de jazz spelen. Het is een bloemlezing van de meest markante stijlrich tingen, die de gescheidenis van de jazz gekenmerkt heeft. Van Negro-spirituals (ook vokaal) tot de huidige Big Band muziek via Dixieland, Be-Bop, Free- en Rock Jazz (in totaai 13 stijlrichtin gen). Deze in 1980 opgericht BIG BAND trad reeds op in gans België ook in het buitenland. Hij was onlangs nog te gast op het Dendermonde. De leden van de Ster-Aktie wereld muziekfestival in het Nederlandse Purmerend. De algemene inkomprijs bedraagt 100 F. Leerlingen van de school: 50 F. Hartelijk welkom. 39467106 JEANNINE Afwijking wekelijkse rustdag Hamme Het schepencollege van Hamme besliste, om het verzoekschrift van het plaatselijk middenstandsverbond vrijstelling te verlenen op bepaalde dagen in 1984, van de verplichting van de wekelijkse rustdag. Deze afwijkingen zullen alleen gebeuren en toegestaan worden ter gelegenheid van bijzondere en voorbij gaande omstandigheden, zoals kermissen, jaarmarkten, of op bepaalde feestdagen. Het schepencollege maakte de dagen waarop een afwijking wordt toegestaan bekend: A. Voor geheel het grondgebied van de gemeente Zondag 1 en maandag 2 april: wuitensfeesten Zondag 22 en maandag 23 april: Paasdagen Dinsdag 1 mei: Feest vd Arbeid Zondag 6 en maandag 7 mei: Plechtige Communiedagen Zondag 13 mei: moederkensdag Donderdag 31 mei: O.L.H. Hemelvaart Zondag 10 en maandag 11 juni: Pinksterdagen Zondag 21 juli: Nationale Feestdag Woensdag 15 augustus: O.L.V. Hemelvaart Dinsdag 18 september: jaarmarkt Donderdag 20 en vrijdag 21 september: wuitensmarsen Woensdag 31 oktober tot vrijdag 2 november: Allerheiligen en Allerzielen Zondag 11 november: wapenstilstand Maandag 24 tot maandag 31 december: eindejaarsfeesten. de arbeidsherver- Dendermonde. Zij luisterden naar een voordracht over arbeidsherverdeling (foto Dendermonde. In de zaal Boonwijt werd van gedachten gewisseld over Hermans) deling (foto Piet Hermans) Grote en van Jonge Gezinnen nodigde de kinderen Dendermonde. De Bond een gezellige namiddag v) tafel (v) Hamme. De achterzijde van de Kweekhoek: een vuilnishoop (vh) Dendermonde. Het nieuwe bestuur van KWB Sint-Gillis (v) B. Voor een gedeelte van de gemeente Zondag 27 en maandag 28 mei: kermis Zogge (toepasselijk voor wijk Zogge) Zondag 17 en maandag 18 juni: kermis Bootdijk (t.v. wijk Bootdijk) Kleine Kermis (t.v. wijk Moerzeke, uitgezonderd Kastel) Zondag 8 en maandag 9 juli: kermis Noordstraat, (t.v. Noord straat) Zondag 15 en maandag 16 juli: kermis Moerheide (t.v. Moer heide) Zondag 29 en maandag 30 juli: kermis Veldstraat (t.v. Veld- straat. Kerkhofstraat) Kermis St. Anna (t.v. wijk Anna) Zondag 5 en maandag 6 augustus: kleine kermis center (t.v. geheel de gemeente, uitgezonderd de wijken Zogge, St. Anna en Kastel) Zondag 12 augustus: kermis Hooirt (t.v. Hooirt, Damstraat en Loystraat) Zondag 19 augustus en maandag 20 augustus: kermis Driego- ten, Driegoten. Zondag 26 augustus en maandag 27 augustus: kermis Broek straat (Broekstraat, Wielstraat) Zondag 2 september: braderij «De Plezante Slang», (t.a. Plezantstraat, Slangstraat en aanpalenden Zondag 2 september tot woensdag 5 september: markt Moerze ke en Kastel (t.v. wijken Moerzeke en Kastel) Zondag 16 september en maandag 17 september: kermis Center (t.v. geheel de gemeente, uitgezonderd de wijken St. Anna, Moerzeke en Kastel) Woensdag 19 september, jaarmarkt Zogge, (t.v. wijk Zogge) Zondag 23 september tot dinsdag 25 september: kermis en jaarmarkt St. Anna (t.v. wijk St. Anna) Zondag 7 oktober en maandag 8 oktober, Molenstraatkermis (t.v. Molenstraat (Moerzeke) en aanpalende straten). Amfora breidt uit met een kruidengilde De wijn- en natuurgilde Amfora, die nu reeds aan haar derde werkjaar toe is, kende de voorbije jaren een stijgend succes Begonnen als een groepje van amateur-wijnmakers, groeide deze gilde stilaan urt. Zij interesseerden zich ook voor andere aktiviteiten zoals bier brouwen, brood bakken, kaas maken. Binnen het kader van een aktiviteitenaanbod dat zich richt tot een publiek van mensen die iets willen doen aan hun manier van eten en drinken (kwalitatief dan) kon men de aanwezigheid van kruiden niet uitsluiten. De groeiende belangstelling bij vele leden voor kruiden en al wat er mee te maken had, heeft de wijn- en natuurgilde Amfora ertoe aangezet om een werking voor een kruidengilde op touw te zetten. Op 11 februari wordt hieraan een start gegeven met het officiéél opstarten van een kruidengilde. Gastspreker op deze 'doop plechtigheid' is Dhr. Lambrechts, nationaal voorzitter van het V.A.W. (Vereniging Algemene Wetenschappelijke volksoplei ding). Dhr. Lambrechts zal meteen een voorbeeld geven van wat mogelijk is binnen een kruidengilde, door het geven van een spreekbeurt over voorjaarskuren met kruiden: meer bepaald het gebruik van de brandnetel en de paardebloem, twee zeer aktieve kruiden uit onze eigen omgeving. Ben je geïnteresseerd in kruiden, dan ben je vriendelijk uitgeno digd op 11 februari, 20 uur in het lokaal van de gilde, gelegen Damstraat 12 te Hamme Moerzeke Door de K.A.V. afdeling Moerzeke wordt op maandag 13 februari een prachtige wandeling georganiseerd. Samenkomst op Moerzeke-Dorp om 13.30 uur. Pronostiekersclubs «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Pierre Windij en Albert De Kuyper werden de winnaars met 7 punten. Cyriel Moens en Marleen De Clerck hebben de leiding in het algemeen klassement met 87 punten. «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Een winnaar met 6 punten: Rudy De Boey, die ook de leiding heeft met 100 punten. Aan het staartje bengelt Clementina Verhelst met 59 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Adrienne Ver- cammen haalde de overwinning met 11 punten. De top van de rangschikking: 1. Emiel Van Riet 118 punten, 2. Albert Windij 116 punten. Sange Jo in de feestzaal van de Handelsschool te Merchtem een koncert. Aanvang te 20 uur. De Grote Versierder Toneelkring Pogen zet op zaterdag 11, maandag 13 en zaterdag 19 februari e.k. «De Grote Versierder», een blijspel van King en Cary op de planken van de zaal Corso, Rossevaal- straat te Lebbeke. Dit telkens te 20 uur. Dirk Vermiert voert de regie. Reserveren kan nog op zaterdag 11 februari, van 10 tot 12, in zaal Corso. Levens redden KAV - H. Kruis organiseert op dinsdag 14 februari, te 19.30 uur in de parochiale feestzaal, Lange Minnestraat, een demonstra tie «Het leven redden». PVV-gepensloneerden De PVV-gepensioneerden brengen op dinsdag 14 februari een bezoek aan de Chocolaterie Callebaut te Wieze. Achteraf wordt er een koffietafel aangericht in zaal Casino, Laurierstraat te Lebbeke. Beter Bewegen De kursus «beter bewegen», een initiatief van KVLV-center loopt nog altijd verder. Geïnteresseerden kunnen terecht op dinsdag 18 februari te 21.30 uur in het H. Maagdcollege, Laurierstraat 12. Geboorten Puttemans Katrien, dochter van Jean Pierre en van De Wolf Hildegarde, Binnenstraat 5. Cooreman Kristof, zoon van Willy en van Van de Velde Monique, Dries 69. Bosmans Wendy, dochter van Johan en van Uyttersprot Maggy, Brusselsestw. 173 Leunis Ilse, dochter van Willy en van Os Anna, Beukenstr. 17, Van Delsen Christophe, zoon van Lucien en van Macharis Ingrid, Bellestr. 20. Het gezin Elleboog Maria, Anjerstr.15, kom. van Londerzefl Het gezin Van Goethem Georges, Aalstersestr. 72B, kom. Opwijk Vermei ren Carolus, Lange Molenstr. 8, kom. van Turnhout Van Damme Ann, O.L. Vrouwstr. 37, kom. van Dendermon Van Gucht Annemieke, De Molstr. 6, kom. van Opwijk. Cami Rony, Brusselsestw. 104 kom. van Aalst. Het gezin Aelbrecht Pierre, Laurierstr. 7, kom. van Buggen Heyvaert Jean Pierre, Langestr. 94, kom, van Buggenhout Baert Mare, Aalsterstr. 168, kom. van Dendermonde Bachiri Nadir, De Molstr. 19, kom. van Hamme. Het gezin Van der Eist Francis, Albert I str. 32, kom. Buggenhout. Peleman Francisca, Brusselsestw. 43, kom. van Dendermot Hebben de gemeente verlaten Van Het Groenewoud Raymond, Opwijksestr. 109, naar ge, Boomkwekerstr. 31 Brusselmans Rita en dochter, Brusselsestw, 183, naar D'i de, Krijgshof, 1 Het gezin Duplat Serge, Bellestr. 92, naar D'monde, Heit 192 Mergan Gilbert, Rood Kruisstr. 38. naar Anderlecht, R, bronstr. 37 De Valck Myriam, Brusselsestw. 225, naar D'monde, Heii 249 Verheyden Mare, Oudebaan 23, naar Buggenhout, Kalkt 160. Temmerman Erik, St. Maartenstr. 7, naar Bredene, Kape 269 Verdickt Marleen en kinderen, Langestr. 95, naar D'rr Dosfelstr. 8 Het gezin Roels Friedel, Torrestr. 24, naar D'monde, i baan 65 Vereist Mare, Brusselsestw 249, naar Asse, Steenweg 19 Bosman Annick, Halfveldstr. 5, naar Opwijk, Eeksken 114 1 Monsieur Steven, K. Cardijnl. 18, naar D'monde, Bareelstn Overlijdens Van de Voorde René, 73 jaar, wednr, Hoofteer, Rol Zijn de gemeente komen bewonen Meurissen Rony, Brusselsestw. 25 kom. van Dendermonde Sange Jo In koncert Het gezin Van der Speten Patrick, Rooien, 63A, kom. van Aalst. Op zondag 11 februari brengt het Lebbeekse gemengd koor De Boeck Jan, Anjerstr. 15, kom. van Londerzeel. Hamme. De winnaars van de hoofdprijzen van de Hamse eindejaarsaktie (vh) Hamme. Infodagen van de Neerhof vrienden in het gemeentehuis (vh) Van den Abbeele Bernardus, 42 jaar, wednr. Mannaert <1 pha, Romestr. 19 D'Hooghe Pieter, 80 jaar, echtg. Cooreman Orpha, Bont» 18 Moens Maria, 85 jaar, wede. Philips Hendrik, Lange Bree Callaert Frans, 73 jaar, echtg. Van de Velde Brusselsestw Van Den Heule Paulinus, 83 jaar, wednr. Mariëns F' Brusselsestw. 43 Van Cauter Joannes, 76 jaar, echtg. Van Keer Maria, Bf hoekstr. 18 Van Loo Albert 80 jaar, wednr. Meert Maria, Heizijdestr. 4 Parewyck Porphyre, 71 jaar, echtg. Van Opdorp Maria, Ut* wegstr. 30 Saerens Delphina, 79 jaar, wede. De Bruyn Evarist, Poelsl Colson Petrus, 66 jaar, echtg, Holbrecht Pelagie, Centre 17 Huwelijksafkondigingen Klinckaert Patrick, arbeider, Dendermondsestw. Clerck Ivienne, naaister, Broekkantstr. 280, Dendermondo Thoen Paul, bediende, Gehuchtveldstr. 23 en Van j Christine, Kinderverpleegster, Reynoutstr. 50, Dendermon Van Sinay Dirk, plafonneerder. Lange Molenstr. 2 en Hey Maria, klerk-dactylo, Stationsstr. 48 Merchtem. Florijn Guy, mekanieker, Oudstrijdersstr. 24 en Van Meersch Maggy, bediende, Binnenstr. 27 Wieze V.T.B.-V.A.B.-dlavoordracht Op vrijdag 10 februari om 20 u. richt de plaatselijke afdeli dia-avond in welke doorgaat in de zaal Prado, Kerkstraat i ït

De Voorpost | 1984 | | pagina 22