't Hof van Grembergen had het moeilijk! ^liefhebbersvoetbal( LOKERS LIEFHEBBERSTORNOOI HAMSE VOETBALBEKER K.K.S.F.B. OOST-VLAANDEREN VK HAMME - HOKE EREMBODEGEM: 3-1 Scheidsrechter bezorgt thuisploeg de overwinning VLAAMS SPORTVERBOND- AFDELING WAASLAND Sportraad te Hamme deelt onderscheidingen uit Sabine Pauwels naar de Olympische Spelen in L.A. Melckebeelivrienden - FC Boterhoek: 2-0 30 - 10.2.1984 - De Voorpost I SüS e voetbalbeker: De ploeg van het Burgemeester Van Driessche Instituut, (vh) De vice-leiders Hof van Grembergen hebben het niet gemakkelijk gehad om overeind te blijven tegen Plaza. In diezelfde reeks heeft De Snuffel een gouden zaak gedaan door VK Hamme te verslaan en meteen hebben ze de vervelende taak van rode lantaarndrager kunnen doorgeven. In de tweede reeks vall vooral de onverwachte overwinning op van Dubbelspel. Osmanli-Meerstraat 0-7 Voor de Meerstraat een probleemloze wed strijd waarin ze duidelijk hun sterkte nog eens onderlijnd hebben. In de eerste helft werd het 0-3. In het tweede gedeelte werd nog verder uitgedeind met vier doelpunten. De lokale formatie die de laatste tijd sterk afbrokkelt slaagde er niet in de eer te redden. Voor de Meerstraat doelden Van Gijseghem (1), Berckmoes (3), De Bruyne (1), Van der Stokt (1) en Verhelen (1). VK Hamme-De Snuffel 3-4 De bezoekers hebben op het laatste mo ment toch nog de overwinning kunnen lospeuteren In het begin was er geen kntid gewassen tegen De Snuffel want zij liepen uit tot 0-3. De thuisploeg kon zich daarna herpakken en Van Moeseke en De Wolf milderden 2-3. Na de pauze is het Jan Van Geyte die gelijkstelt. Ten slotte legden de bezoekers met een doelpunt de overwin ning vast. Couber-Hardy 5-1 De eerste helft was een boeiend kijkstuk omdat beide elftallen vrankweg hun kans gingen. De Ridder skoorde het eerst voor Coulier en dat voorbeeld werkte aansteke lijk op J. Peelman die er 2-0 van maakte. In de slotminuten kon Hardy toch milderen 2- 1. Na de koffie was Coulier duidelijk de betere formatie. Dat konden ze ook uit drukken op het bord met nog drie doelpun ten. Eerst was het weerom Peelman en daarna twee keer Luk Bonnaerens. Post-Moerheide 1-4 In de eerste helft waren beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd. Het enige verschil zat er in dat Moerheide afwerkers had. In het eerste gedeelte kon Moerheide tot 0-1 uitlo pen. In de tweede helft kon de Postploeg dadelijk gelijkstellen via Penninger 1-1. De wedstrijd golfde nu heen en weer en elk plaatste op tijd en stond een aanval. Toen de bezoekers een strafschop mochten trap pen (1-2) was bij de Postploeg de vaart uit de ploeg en werden ze getrakteerd op een forse nederlaag. Nog goed dat de Post- ploegkeeper in zijn dagje was of de score had nog groter geweest. Vlasbloem-Hanse velde 0-2 In het eerste gedeelte was Hansevelde dui delijk de beste. Ze hadden wel een tikkeltje geluk toen ze in de eerste minuten al een misverstand van de lokalen konden uitbui ten met een doelpunt 0-1. Voor de rust zouden ze er in slagen nog verder uit te lopen via Scholiers. In de tweede helft startten de lokalen met de wind in de rug. Dat leverde vaak gevaar op voor Hansevel de maar zij bleken over een ijzersterke verdediging te beschikken met Roger Chris- tiaens als onvervangbaar sluitstuk. Hanse velde kwam zich ook vaak nestelen voor het lokale doel, maar hier zorgde doelman Emiel van Ranst dat alles afgegrendeld werd. Hof van Grembergen-PIaza 4-3 Het is een goede wedstrijd geworden. De thuisploeg kon in het eerste gedeelte uitlo pen tot 2-0 bijna telkens op dezelfde wijze. Sanders trapte een hoekschop en De Rid der kopte binnen. Tien minuten later weer een hoekschop van Sanders en weer skoor de De Ridder. In die periode schoot Bug- genhout nog op de onderkant van de lat, maar de bal sloeg niet binnen. In het tweede deel kreeg Jean Van Leemput de bal op zijn hand en de spelleider zag daarin opzet. De strafschop werd omgezet en 2-1. 't Hof van Grembergen kreeg nu een be vlieging en in een periode van nog geen vijf minuten 4-1 via De Ridder en De Decker. Maegerman kon in de slotminuten nog twee keer milderen. 1' Reeks Vlasbloem-Hansevelde St. Vrienden-Trap/Tivoli Hof v. Grembergen-PIaza VK Hamme-Snuffel Coulier-Hardy Post-Moerheide Snuffel-Coulier Okapi vrij 2' Reeks Siera-Leeuwkens Dubbelspel-Kl. Zand Spiegelken-Flashback Appels-Briel Osmanli-Meerstraat Minis tars-Scheldeboys Fontein vrij. Rangschikkingen 1* Reeks St. Vrienden 16 14 0 0 56 13 30 Hof v. Gremb. 17 12 2 3 64 23 27 Hardy 17 9 6 2 48 28 20 Hansevelde 17 7 6 4 40 28 20 Coulier 19 9 6 2 43 34 20 Plaza 16 8 5 3 66 36 19 Okapi 15 9 4 2 52 47 18 Vlasbloem 16 7 8 1 49 41 15 Moerheide 17 5 10 2 25 48 12 Snuffel 16 3 12 1 26 60 7 Post 17 2 13 2 29 68 6 VK Hamme 17 2 14 1 29 86 5 2* Reeks Meerstraat 17 16 0 1 92 11 33 Klein Zand 17 10 5 2 56 25 22 Siera 15 10 3 2 51 28 22 Briel 16 10 5 1 52 22 21 Leeuwkens 15 10 5 0 49 23 20 Spiegelken 16 8 4 4 61 45 20 Ministars 16 8 7 1 49 37 17 Appels 15 6 7 2 34 28 14 Osmanli 17 6 8 3 33 42 13 Fontein 16 5 9 2 32 60 12 Dubbelspel 15 4 9 2 23 43 10 Scheldeboys 17 0 17 0 0 85 0 Flash Back 17 0 17 0 0 93 0 Wedstrijden voor deze week 1* Reeks Trap/Tivoli-Vlasbloem Plaza-Stille Vrienden Snuffel-Hof van Grembergen Hardy-VK Hamme Moerheide-Coulier Okapi-Post Hansevelde vrij 2'Reeks Klein Zand-Siera Flash Back-Dubbelspel Briel-Spiegelken Meerstraat-Appels Scheldeboys-Osmanli Fontein-Ministars Leeuwkens vrij Het gebeurt niet zo vaak dat in de kompetitiewedstrijden van de KKSFB een officieel scheidsrechterstrio aan de af trap verschijnt. Gewoonlijk wordt één scheids rechter door het Verbond af gevaardigd en zijn de lijnrech ters aangesloten bij elk van beide spelende klubs. En meestal levert dat geen proble men op. Voor de wedstrijd VK Ham- me-Hoke Erembodegem wa ren drie officiëlen komen op dagen en zij maakten er een potje van en Hoke werd het slachtoffer van dit scheidsrech terlijk spelletje. Hamme was wel lichtjes de meerdere vóór de rust, maar kwam op biezonder kansrijke wijze op winst, toen doelman Van Nieuwenborgh met de bal klemvast in de handen... over de doellijn gleed. Na de rust kwam Hoke meest aan bod, wat resulteerde in de gelijkmaker via Jan De Greve, na knap voorbereidend werk van Van Ransbeeck. Dan voerde de scheidsrechter een nummertje op dat de thuis ploeg aan de winst zou helpen Een derde doelpunt deed dan ook niets meer terzake. Ham me verdiende de zege beslist niet, want mits wat meeval konden Lievens, Van Rans beeck en De Greve evenveel keren raak hebben getroffen. (ct) Standaard - TivoU: 0-1 Standaard was zeer sterk in de eerste helft, maar ze konden gewoon niet afwerken. Tivoli was eigenlijk slechts eenmaal gevaarlijk, en dat was net voor de rust. Het was meteen kas, en zo werd het 0-1. Na de rust liet Tivoli meer van zich spre ken, doch Standaard bracht Eddy Laureys in het veld, en die tilde zijn ploeg op een hoger nivo. Het mocht echter niet baten, de Tivoli-vesting was niet in te nemen, en het enige resultaat dat we nog kon den noteren was een gele kaart voor Mark Puylaert. Witte Steen - Prior: 1-4 Voor de rust kon Witte Steen nog tamelijk goed mee. Verbe ken skoorde voor Prior en de thuisploeg stelde direkt gelijk via Volckerijk. Maar na de pauze bleek Witte Steen te zwak om op het zware veld zijn mannetje te staan. Smet, Rombaut en Waegemans maakten de thuisploeg af. Alternaif - Juvennes: 2-3 Een spannend begin met veel over en weer geloop en goed voetbal. Al vroeg opende Freddy Peelman van Juvenes de stand, gebruik makend van een misverstand in de verdedi ging, doch bij een handspel blaast de scheidsrechter voor strafschop, en Luk Versele stelt gelijk. Geen twee minu ten later schiet Patrick Van de Velde naar doel, en een Alter- naieve verdediger doet het schot afwijken... en 1-2. In de tweede helft valt Alternaif steeds maar aan, maar de doel man van Juvenes lijkt wel on- klopbaar. Bovendien buit Filip Verheirstraeten een tegenaan val uit en brengt zijn ploeg naar een gustige 1-3-positie. Direkt daarna mildert Geert Cardon, maar verder geraken de lokalen toch niet meer. Een verdiende overwinning van Ju venes, en een sportieve wed strijd, ondanks de gele kaarten voor Mark D'Hont en Johan Boone. Atlanta - Daknam: 3-3 De eerste helft brengt ons een snel begin en een licht over wicht van Daknam, maar te gen het spelbeeld in skoort Ronny Maseele voor Atlanta. De tweede helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Het wedstrijdverloop bracht dus ook de nodige suspens: 1-1 via Kris Anthuenis, 2-1, 2-2 door een own-goal, 3-2 via Mark De Canne en uiteinde lijk 3-3 door een doelpunt van Bruggeman. Een juiste uitslag. Geel voor Freddy Schiettecat (A) en Cyriel De Fré (D), die zich niet konden beheersen. The Cup - Everslaar: 3-1 Een zeer goeie eerste helft, met toch iets meer offensief van Everslaar. Niettemin wordt het 1-0 via Robert Schei- fout. Danny Rogiers korri- geert de stand evenwel met een mooie kopbal. Na de pau ze speelt Everslaar duidelijk beter maar The Cup telt betere opportunisten in zijn rangen. Met name Schelfhout maakt nog twee doelpunten, en skoort dus een onvervalste hat trick. Patrick De Vvlder (E) en Daniël Seghers (C) ontvingen geel wegens hun zachtmoedig gedrag. Smet - Witte Pen: 2-2 't Wiel was vrij. 2' afdeling Ruilare - Robijn: 2-2 Spanning was troef. Robijn opent de stand, Ruilare stelt gelijk, en gaat door op zijn elan. Het wordt 2-1, maar Ro bijn kan er nog een draw van maken. Koven - Oude Schuur: 1-0 Oude Schuur speelde nochtans een zeer goeie wedstrijd, maar de afwerking was een dikke flop. Na een halfuur spelen maakt René Rombout een nut teloze fout, en dat geeft een vrije trap. Het keihard schot laag bij de grond van Freddy Van Boxclaer laat de doelman van de Schuur kansloos. Na de rust trekt Oude Schuur weer met man en macht in de aan val, maar ze krijgen de bal er niet in. Achiel Baetens staat zelfs voor een gapende doel- mond en moet er hem maar in trappen, maar zenuwachtig heid doet hem missen. Stilaan wordt het spel ruwer, en de scheidsrechter deelt geel uit aan Freddy De Leenheer, Freddy Van Bocxlaer en René Rombout. Koven heeft geluk gehad. Bonaparte - Blauwen Duiver: 0-5 Een zeer snel en intensief be twist duel, waarin de gasten na zowat een kwartier als de ster- ksten te voorschijn komen. Een Bonaparteverdediger speelt te kort terug, en Eddy Flore jast de bal het doel bin nen. Bonaparte gaat in de tegenaanval, maar skoren kun nen ze niet. Na de rust zet Blauwen Duiver zijn suprema tie om m doelpunten via Pa trick Heirman, Eddy Flore, Erwin Celie en Peter Lint- acker. King's Erotica - Bos park: 2-3 De eerste helft wordt gedomi neerd door King's, maar die schoppen driemaal tegen de paal, eenmaal tegen de dwars ligger, en bovendien wordt de bal nog tweemaal van de lijn gehaald. Slechts één doelpunt van Filip Jacobs puren zij uit hun offensief. Voor de rust wordt het zelfs nog 1-1 via Geert De Mulder. Na de rust gaat Bospark in de tegenaan val en Rudy Lammens en Ste- faan Dierickx zetten hun ploeg op voorsprong. Twee minuten voor tijd maakt Filip Jacobs er nog 2-3 van. maar het kalf is al verdronken. 2-0 n.m. 2-2 0-3 UITSLAGEN: Bekerwedstrijden 1716e finale: Zaterdag Sp. Steendorp - Tip Top 3-2 Alu De Cauwer - All Keep 3-2 Ten Bosch - Tivoli Boys 0-1 Wembley - Vriendenkring 2-4 Boomkw. De Wolf - 't Hoekske 1-2 VK Frema - FC De Jager 4-2 The Red Boys - Sh. Boys 5-0 FC Sport - HTR Beveren A 1-2 FC Palm - Dry Boeren 9-1 FC Laar - Moerstraat 3-1 VK Club '66 - SV Meteoor 3-1 Moderne - Zeemeermin 8-0 Kobekensvrienden - Scoutshuis 3-2 VK T Vlietje - De Pekton 5-2 VK Veile - P. De Kerf (pen. 4-3) 2-2 Onder Ons - Welvaart 0-1 Zondagvoormiddag Luitentuit - Dry Boeren Sp. Steendorp - Kommersanten KLJ St.-Anna - Sp. Waasmunster Welkomboys - Hamse bouwcentrale VK Veile - Den IJzer Neerstraat - SK Glazenleeuw Los Amigo's - Bridge Van Hoecke - Favo Zillebeek - SV Meteoor RD Multi Center - Shell Boys KWB St.-Anna - Thor Veldeken H. en Vreugd - R. Wit. Pen A Zondagnamiddag KLJ St.-Anna - Pompstraat De Zon - Oud KWB Elversele VK Club '66 - Real W. Pen B Wijkagenten - De Sater INHAALWEDSTRIJDEN: Zaterdag 2 RBS Hoger Op - Luitentuit Sp. Kruibeke - RD Pat. Sport 3-A: De N. Sportvr. - Golden Eagles Zondagnamiddag 2-A: SK Moerheide - SK Kalishoek Blue Boys - Wijnveld Zondagnamiddag 1 Uil - Fina Boys 2 ASV Rap. Burcht - Hud. Boys KALENDER Zaterdag - 1: HTR Beveren A - VK Audi FC Laar - Wembley FC De Jager - Vriendenkring FC Sport - Kobekensvrienden Den Buiten - 't Hoekske Sportief Steendorp - SV Meteoor VK 3M Zwijndrecht - Shell Boys 3-7 3-2 afg- RBS Hoger Op - Alu De Cauwer Moderne - Sportief Kruibeke Luitentuit - Tivoli Boys SK Glazenleeuw - Pylonen De Kerf RD Patty Sport - Moerstraat Frema - Vlierkouter VK Club '66 - Welvaart 3-A: CR Saeftinghe - De Nieuwe Sportvriend VK Veile - Dry Boeren Golden Eagles - Tip Top Brouwersboys - VK 't Vlietje Ten Bosch - SK Kalishoek VC Klapperbeek - AFC Woodstock KWB Kruibeke - HTR Beveren B VK Boomkwekerij De Wolf - FC Uilen 3-B: Akai Boys - Tromp 't Rivierenhof - The Red Boys Altodie - Zeemeermin De Pekton - Bijlken Scoutshuis - All Keep Spaans Kwartier - Onder Ons Vapo - Palm ZONDAGVOORMIDDAG KWB Kruibeke - Pompstraat VK Veile - Real Witte Pen A Spaans Kwartier - Kommersanten VK Gaverland - SK Glazenleeuw VK Nopri Temse Zele - Luitentuit VK Frema - Los Amigo's Moerstraat - Van Hoecke 2-A Sportief Steendorp - Blue Boys RD Multi Center - SK Moerheide SK Kalishoek - Welkomboys Zillebeek - Wijnveld Shell Boys - SV Meteoor Hoop en Vreugd - Scoutshuis '81 Jong KWB Elversele - Koekoek Den IJzer (vrij). 2-B: Real Witte Pen B - Jong Bijlken Rompu Zaffelare - Van de Voorde 't Klokhuis - Zwarte Panters KWB St.-Anna - Zeemeermin Neerstraat - SK Belsele KLJ St.-Anna - Sp. Waasmunster Oud KWB Elversele (vrij) Belseelse SV (vrij). ZONDAGNAMIDDAG VK Club '66 - Thor Veldeken Favo - Blue Boys Fina Boys - De Zon Dry Boeren - KLJ St.-Anna Uil - Herleving Hamse Bouwcentrale - 't Fort 2 ASV Rapid Burcht - Peyton Place De Sater - Wijkagenten Rupelboys - Hudino Boys Bridge - Terlocht Statie vrienden - Hoop en Vreugd Caves - Den Buiten Titanic - Georges: 1-3 Erwin Temmerman tweemaal, en Jean-Pierre De Rijcke een maal, in die volgorde skoren de mannen van Georges. Hoe wel Titanic verrassend goed terugvocht, konden zij slechts een tegendoelpunt maken. Frankie Baeck trapte hen erin. Een sportieve wedstrijd overi gens. Turc Gucu - Koplopers: 0-0 Jeugdhuis T 74 was vrij. De leidersploeg uit de eerste afdeling van het MTSA is wel het sterkste elftal uit deze kompetitie en zaterdag moest ook de ploeg van «den Boter hoek» drt ervaren. Van bij de start van de kompetitie heeft dit team zich losgewerkt en we zien niet goed in wie hen een voetje zal lichten. Voor de bezoekers uit Wiche len is deze nederlaag bepaald geen ramp. Want alles bij el kaar staan ze op een veilige plaats in de klassering en dat zal wel het voornaamste zijn met de nieuwe aanwinsten die het goed doen kan men verder afwachten om later een gooi te doen naar de titel. Zaterdag hebben ze zich goed verdedigd in een wedstrijd die tot het einde spannend bleef, ook al omdat de leidersploeg geen veilige voorsprong kon ver werven. III, waar de spelers van Tony Baert zich zeker zullen weten te handhaven. Maar niet alleen de spelers van de eerste ploeg deden hun best, de jeugdploegen deden zeker niet onder De juniores en de miniemen werden kam pioen van België. De juniores wonnen ook nog de beker van België. Zij werden winnaar van de Nationale Prijs voor Sportinspanningen en Rap en Sabine Pauwels, 17 jaar, wonende te Hamme, Zouaven- straat 6, begon haar zwemcarrière in het gemeentelijke openluchtzwembad in Hamme, b|j de plaatselijke zwemklub Jastremski. Al gauw bleek dat Sabine wanneer z(j degelijk begeleid werd, tot goede prestaties in staat was in de zwemsport. Thans wordt zij begeleid door de zwemcoach Herman Verbauwen, uit Eeklo, die ook zijn twee dochters Carine en Pascal naar de zwemtop in België heeft geleid. Sabine Pauwels werd vorig Vlug kreeg de wisselschaal jaar Belgische kampioene op voor jeugdbeleid. Het bestuur de 200 m. en 400 m. wisselslag bestaat uit 17 leden, 10 volwas- en 200 m. en 400 m. aflossing, sen spelers en 32 jeugdspelers. Zij werd tevens 3 maal B- Rap en Vlug is via haar goede fïnaliste in Rome tijdens de prestaties, die zij vooral weten Europese kampioenschappen tc leveren in Wallonië, geen 1983. Zij werd door de selek- onbekende meer in de Belgi- tieheren van het Belgisch sche kaatssport. Olympisch komitee aangeduid voor de Olympische Spelen in Zogse jeugd Los Angeles dit jaar. Vorige De vrije gesubsidieerde ge- maandag werd rij in Hamme mengde basisschool uit Ham- verkozen tot sportfiguur van me-Zogge doet reeds geduren- het jaar 1983. Deze trofee zal de 4 jaar een biezondere in- haar overhandigd worden op spanning om de sport bij de 1*7 in ri .r Zogse jeugd zoveel mogelijk te stimuleren en aktief te laten beoefenen. Zo neemt de school regelmatig deel aan wedstrijden en 17 februari te 19 uur raadszaal van tehuis. Rap en vlug Wie daar ook een trofee in ontvangst zal mogen nemen is de Kaatsklub Rap en Vlug uit Kastel. De ploeg van voorzit ter Tony Baert staat via rijn werking, doorzettingsvermo gen en prestaties aan de top van de Belgische kaatssport De eerste ploeg speelde vorig seizoen kampioen in Bevor dering en stijgt naar Hogere blijk van waardering hebben tl wij hiervoor 3 jaar na elkaar na uit het NSVO de titel gekregen j| van sportieve school. Ze na- idd men o ,a. deel aan een wande- mi - ling in Sint-Niklaas, met 130 i d leerlingen van de 170 die in de iai Zoggeschool leerplichtig zijn Iels Bij de swimmarathon tc Loke ren kregen rij de eerste prijs I van de gemengde scholen Elk I jaar reiken rij een 50-taJ zwembrevetten uit; deel aan voetbalkompetitied voor de jongens en netbal voo de meisjes. Dit vraagt natuur lijk grote inspanningen van de I leerkrachten, die veel van hui vrije tijd gratis opoffere Zonder hun stimulans is het onmogelijk om zoveel leerlin gen in het sportgebeuren tel betrekken. Als blijk van ei-f kenning en waardering voorl deze jarenlange inzet heeft de I sportraad van Hamme ge-1 meend hen een trofee voor de prijs voor sportverdienste 1 toe te kennen. De kaatsklub *Rap en Vlug» werd sportlaureaat 1983 te Hamme. De juniores en miniemen werden De zwemster Sabine Pauwels werd laureate van de sport <<oorg kampioen van België, (vh) Hamme. (vh) Ie. Z iDe

De Voorpost | 1984 | | pagina 30