Makkelijk te bereiken l VELOURS OWRCOROMV m Voor ons zit Frans Van de Ven, een dynamische veerti ger die in Olen een enorm bedrijf uit de grond heeft ge stampt, die met de karakte ristieke Kempische hardnek kigheid en het doorzettings vermogen eigen aan de suk- sesrijke zakenman, ook nog oog heeft voor de anderen Zijn talrijke en grootmoedige inbreng op het sportieve vlak hij is de co-sponsor van een stevige wielerformatie, leent zijn naam uit aan vol leybal- en voetbalploegen en meer dan één team van wie- iertoeristen fietst over Vlaan- derens vlakke wegen met op borst en rug in dikke zwarte letters «Van de Ven» de monstreren dat overvloedig. Het sukses is hem evenwel niet naar het hoofd geste gen. Hij pleit voor financiële eerlijkheid, dat voor hem het enige kriterium is voor suk- sesrijk zakendoen en ver staat de levenskunst om zelfs in de grootste kommer- ciële euforie nog met beide voeten op de grond te blijven staan «Investeren in de dag van morgen» is en blijft zijn devies. In 1962 Meer dan twintig jaar gele den begon hij uiterst be scheiden Frans Van de Ven begon in de voorplaats van zijn woning aan de Lammer- dries te Olen met de verkoop van vast tapijt. Over die aller eerste ervaring kan hij nu nog uren vertellen. Het bleek al spoedig dat hij naar een uitbreiding van zijn «ver koopsruimte» diende uit te kijken Die uitbreiding werd dan de kelderruimte. Maar ook die werd te klein en Frans Van de Ven zag zich verplicht te bouwen. Zo kwam het «wooncentrum nv Van de Ven» tot stand: een enorme verkoopsoppervlak te waarin gewoonweg alles is terug te vinden wat men zich ook maar kan inbeelden om zijn eigen huisje «aan te kleden» Twintig jaar lang al staat Van de Ven aan de top. Met kwaliteit bovendien De «voorplaats» in het eigen huis is nu een ruimte van 10.000 m* geworden of een van de grootste en meest standingvolle discounts van de hele Benelux. Op een zondag in de maanden maart tot en met oktober kan je er best 10.000 bezoekers zien binnen wandelen, staan de nochtans ruime parkeer plaatsen proppensvol en heeft de rijkswacht vaak de handen meer dan vol om deze enorme verkeers stroom veilig erf vlug van en naar de plaats van be stemming te leiden. Ook dat is nog mogelijk in 1984. Wooncentrum Van de Ven, temidden een groene omgeving, een enorm bedrijf in hel hartje van de kempen. Suksesformuie grepen. Anderen geven ge schenken weg die evenwel aan de klant worden door- verrekend. Met andere woor den, de mensen betalen zich blauw en als het goed mee zit krijgen ze een service zoals het hoort. Maar dan moet het meezitten.» Je kan je de vraag stellen waar de sleutel van deze suksesformuie ligt. Frans Van de Ven: «het is zo een voudig als het maar groot is. Een familiale, pretentieloze aanpak, de persoonlijke bin ding tussen kliënt en bedrijf, de degelijk afgewogen ver houding tussen kwaliteit en prijs en natuurlijk ook het enorme aanbod en de ge weldige keuze». Maar dat is nog lang niet alles. Er zijn ook de «eerlijke» prijzen. «Er wordt in de branche van be hang en vloerbekleding nog al met prijzen gegoocheld», aldus Van de Ven die men in de streek rond Herentals ook wel eens «de artiest uit Olen» noemt. Wat helemaal niet smalend bedoeld is, in tegendeel zelfs, het is een erenaam. «Sommigen, zo gaat Frans Van de Ven ver der, maken er een spelletje van om de mensen wat wijs te maken. In onze branche is dat niet zo moeilijk». Hij geeft zelfs een voorbeeldje: «Het is bievoorbeeld een voudig om een prijs te affi cheren waarin noch de btw noch de plaatsing zijn inbe- Eigen mensen Bij Van de Ven geen ge zwam, geen schijnheilige en veelbelovende reklame die men toch niet kan waar ma ken, maar gewoon keiharde bewijzen. De honderddui zenden die reeds een be zoek brachten aan het woon centrum nv Van de Ven en die er ook een aankoop heb ben gedaan, hebben met ei gen ogen kunnen vaststellen dat de lage prijzen die er worden gehanteerd gewoon indrukwekkend te noemen zijn. Geen bluf op papier, maar werkelijkheid. Een kor ting van 25 of 30 procent op tapijten is ook een korting van 25 of 30 procent. De formule van een behangtafel gratis bij de aankoop van verf of behang ter waarde van 5.000 fr., houdt ook in dat je als klant die tafel mee krijgt als je aan die voor waarde hebt voldaan. Daar is geen diskussie over. Bo vendien zijn er de vele ex traatjes, dingen waarmee men niet naar buiten komt. In de maand mei is het bievoor beeld vier dagen kermis bij Van de Ven. Gestart wordt op Onze Heer Hemelvaart. Heel wat zangers en zange ressen met naam en faam worden dan uitgenodigd en brengen er hun laatste hits voor het overtalrijke publiek. Met Pasen worden de klan ten getrakteerd op paaseie ren en tijdens de voorbije eindejaarsperiode werden tussen Kerstmis en Nieuw jaar aan de kopers liefst 24.000 vloermatjes cadeau gedaan. Men heeft er dus oog voor de klant, die trou wens uiterst vriendelijk en voornaam wordt ontvangen en op eigen verzoek ook met raad en daad wordt bijge staan. Dienstverlening is nog een van de grote kenmerken van het wooncentrum. Dat achter dit alles de liefde voor het vak steekt, hoeft geen betoog. Hartelijkheid komt er dus ook bij kijken. Frans Van de Ven ontmoet je trouwens steeds met de glimlach Je snuift er de sfeer van het familiebedrijf, waar iedereen iedereen kent en ook voor iedereen alles over heeft De hele familie trekt aan hetzelf de zeel. Verantwoorde lijkheidsgevoelen en vertrou wen zijn voor de hand lig gend. Het gaat immers om «hun bedrijf». Een familiebedrijf van 10.000 m? dat nog uitbrei ding kent Ongelooflijk. En dan nog met eigen kapitaal. Het geloof in eigen kunnen, een voorbeeld van dyna misme. Lammerdries vindt men de cafetaria, waar je al van 's morgens heerlijke koffie, kof fiekoeken, broodjes en later op de dag ook warme maal tijden kunt gebruiken Je wordt er ondergedompeld in de wereld van de verlichting. Ontelbare vele luchters, bu reaulampen, nachtlampen hangen er te keur. Ook het behang heeft er zijn plaats Frans Van de Ven, de man met de eeuwige glimlach, (c) Wat vind je er? Een korte vraag met een uitvoerig antwoord. Of mis schien niet, want je kan het samenvatten met de woor den: alles wat je ook maar nodig hebt om de woning te verfraaien. Een ruim assorti ment dus. Gaande van de opperbeste tapijten van uit zonderlijke kwaliteit (Ooster se, Chinese en klassieke ta pijten aan ongelooflijke prij zen), daarnaast draperieën en overgordijnen die door vakkundig personeel wordt geplaatst. En in dezelfde ruimte nog een aantal ande re dingen: napjes, textiel, matrassen, lattenbodems, enz. Ook kleding en twee jaar geleden ook schoenen als nieuwe aantrekkingspun- ten. Dat alles in een aange- naam-vriendelijke verkoops ruimte, waarin brede wan delgangen erop gericht zijn de bezoekers het zo goed mogelijk naar hun zin te maken Aan de overzijde van de gekregen. Met natuurlijk alle toebehoren. En de verfafde- ling is er ook ondergebracht. Helemaal achteraan is de af deling kleinmeubelen en eer lang wordt er plaats gemaakt voor een eigen keukenafde ling. Frans Van de Ven is eigenaar geworden van het Herentalse Keukenlux, in voerder van de befaamde Duitse keukens Simatic. Rond april wordt die zaak overgebracht naar Olen, waar hij start met de eigen fabrikatie van keukens. Dat wil zeggen: Keukens maat, naar de wil en w van de kliënt. maar oo en-klaar keukens van de d perbeste kwaliteit. Een niet we ster aan het Van de Ven) firmament. Dienstverlening Rest nog de dienstverlei Ondanks de zeer aantrt lijke prijzen, wordt de dien gratis erbij geleverd. Wat ook koopt, kiest, Van de Vt levert het bij je aan binnen de 24 uur. «We ten, maken en plaatsen zelf», zegt Frans Van Ven. «De Kempen is streek waar heel wat stielmannen met handen rondlopen», zc hij verder en meteen men dat Frans Van de zijn mensen op de draagt. Bovendien alles na afspraak met klant Geen onverwi avonturen dus. Daar h Frans Van de Ven niet Voor hem tellen klare afsprtjdui ken, waaraan hij zich getrouw houdt. «Een woofDe is een woord», aldus Fn Van de Ven die ook weet mensen alsmaar kritisch ger worden wanneer ze de plaat j)c sing van behang, vloerl ding en overgordijnen moefgel ten plaatsen. «Specialif* zijn dus een eerste vere# te». Van de Ven heeft i noj dan ook in huis. ke Het zakendoen van Vandfkn Ven heeft steeds een gehad en de resultaten zichtbaar en uitermate p tief Het gamma dat k* wooncentrum te biedt de heeft, is het grootste van h tn land en als het op prija *oJ aankomt, dan kan niemar eg Van de Ven overtreffen. De belangstelling uit eigt Gi land. uit Nederland n Luxemburg voor deze ure Bij ke zaak. onderstrepen d|e voldoende. Het wordt hoogtijd dat je ook gaat M nismaken. kei Publireportage D Ja Via de autostrade Antwerpen-Hasselt-Luik is het wooncentrum Van de Ven gemakkelijk te bereiken. Je moet de autostrade verlaten aan de afslag «Herentals-Oost». Aan het eerste kruispunt links ec en dan tot aan de verkeerslichten, waar je weer links moet. Vanaf dat punt brengen duidelijke wegwijzers je zonder enig probleem in het paradijs op aarde. lel De afdeling behang: overzichtelijk en natuurlijk zeer groot, (c) •i Vast tapijt: een geweldige keuze, (c) Een kijkje op de afdeling verlichting (c) Gordijnen en overgordijnen aan lage prijzen, (c)

De Voorpost | 1984 | | pagina 32