mannetjesputters Twee kansen, twee doelpunten ANDERLECHT 2 - BEVEREN 2 HET EINDE VOOR WAAR VOETBALPLEZIER LOKEREN - GENT: 1-2 KNIP UIT: CODIAR SpORt 25/30% De Voorpost - 10.2.1984 - 33 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 (l* Nationale rlecht-Beveren: Lambrichts en De Wilde kijken de bal achterna. Doelpunt! (per) VOETBAL wedstrijd Anderlecht-Beveren die moest uitgroeien tot de topper van het huidige ttbalseizoen eindigde tenslotte als een onbeschaamde parodie op wat voetbal feiteiyk o zyn. Twee uitsluitingen en acht boekingen, drieste schoppartyen, onverklaarbare standen. I In het Constant Vanden Stockstadion waren zaterdagavond geen winnaars. Verliezers ij waren Anderiecht dat zyn faam van klasryk elftal hopeloos vergooide, Beveren dat nooit I duidelijke leiderspositie kon wettigen, en tenslotte de voetbalsport zelf die het met de "Vandalen van de laatste weken zo al niet gemakkelijk heeft. Wat een groot voetbalfestijn had moeten worden - een wart happening tussen de grootste klub van het land, Anderiecht en onbedreigd leider Beveren, werd een erg teleurstellende ontmoeting, een onbeschaamde voetbalopvoering, een balla de van voetbalovertredingen. Eens te meer waren de toeschouwers slachtoffer van deze praktijken. En ze waren voor de gelegenheid met 35.000. volgepropte tribunes, het Waasland in Brussel. Geel-blauw supporters voelden zich het uitverkoren volk te kunnen genieten van een onbetwiste topper. Het werd helaas een grote flop. Zoals zo vaak bij toppers. Resultaatvoetbal waarin dan alles gewettigd lijkt. Kwaliteit stond er anders genoeg tussen de lijnen zaterdag avond en de inzet was erg groot. De bereidwilligheid om het voetbal een stevige duw voorwaarts te gevenzo werd in de dagen voor de strijd toch in de media gesteld, was b{j de twee partijen aanwezig. Het belang van het resultaat, misschien vooral voor Anderiecht dan, bleek voor de meesten een on draaglijke last. Wat liep er dan mis in het Vanden Stockstadion? Was het de schuld van scheidsrechter Crucke, de onervaren, jongste van ons A-scheidsrechterskorps? Neen, een scheidsrechter kan niet verantwoordelijk gesteld worden voor schop- en trekpar- tijen van dit allooi. Crucke floot volgens het boekje; vermaan de, boekte en sloot uit daar waar het nodig was. Maar de 22 heren voetballers bleven driest op elkaar intrappen zodat van echt voetbal werkelijk geen sprake meer was. Wanneer dan na de wedstrijd de grootste belhamels veronge lijkt naar de leiding wijzen kan dat niet meer door de beugel. Het voetbal is geëvolueerd. In het huidige voetbal dienen de spelers dingen te doen, opdrachten uit te voeren, die ze liever niet doen. Een lekker partijtje voetbal waarbij iedereen zich sportief kan uitleven is er al lang niet meer bij. De prof moet behalve de aangename ook veel onaangename handelingen op de grasmat leggen. Wat Anderiecht en Beveren zaterdag avond opvoerden en wellicht gaat de meeste schuld naar de gastheren uit Brussel, kan echt niet meer. Dit betekent het einde voor waar voetbalplezier. Hugo Aerts Beker van België Voetbal is zo spannend omdat het element kans er mee gemoeid is. Hiermee vertel ik u allerminst iets nieuws, maar het is het enige element waardoor wij de Lokerse nederlaag in deze kapitale bekerwedstrijd kunnen verklaren. Alle elementen om te slagen waren aanwezig: Sportkring stond op het veld met zo ongeveer zijn sterkste opstelling, inklusief Larsen, Bett, Somers en Van der Gyp. De fighting spirit was er ook, én de supporters zorgden voor sfeer. Bovendien werd de wedstrijd geleid door een onkreukbare scheidsrechter, die de juiste beslissingen nam op het juiste ogenblik. Dus wat ontbrak er voor Lokeren? Niks, driemaal niks, als juist dat tikkeltje meeval dat in voetbal het verschil uitmaakt tussen zegevieren en ten onder gaan. Lokeren - Gent: Preben Larsen schopt nog maar eens op de paal! (k) dig, en erg stout, voetballen. Met sukses want een kwartier voor tijd strafte Vercauteren een onzekere tussenkomst van De Wilde af met een tweede doelpunt. Anderiecht had tweemaal met negen man zijn achterstand kunnen ophalen. Het bleef bitsig en Vercaute ren ontliep net een tweede boeking en dus de uitsluiting. Beveren besefte nu toch wel dat deze situatie de ideale was om Anderiecht in eigen huis een eerste scizoennederlaag toe te dienen. Ei zo na was het dan toch zover maar Grun red de op de doellijn een schot van Erwin Albert. Een Wase zege zou trouwens een aanfluiting geweest zijn van het spelver- loop. Al kunnen we de akties van de 22 mannetjesputters moeilijk als echt voetbalspel be schouwen. Noch Anderiecht, noch Beve ren kunnen fier zijn op hun prestaties. De topper had met voetbal in feite maar weinig te maken. Hugo Aerts Beveren: Jaspers en Vercauteren waren aan elkaar gewaagd wat voetballen betreft, irin het fouten maken toonde de Anderlechtenaar zich de meerdere, (per) enige wat men scheids- deugd. Ook voor doelman Mu- hoop. Beveren sloeg snel terug iter Crucke kan verwijten naron die rond het uur Kusto en drie minuten later hadden lui niet °°8 menger zwaar onderuit haalde en van de Waaslanders de overwin- ad. Al na precies 10 sekon- de scheidsrechter terecht naar ning opnieuw op zak. Heinz n - spelen hadden Petruzovic de kleedkamer moest. Het Schönberger. zeker nog niet a a Degreef hun tegenstanders thuisgezelschap werd dan op het peil van voor de winter- Korpedeerd en. al kregen ze noodgedwongen herschikt, stop, stuurde Martens in de rw a" v.ertnanin8- meteen was Czerniatynski moest de plaats diepte. Ronny, op Anderiecht i'spn duidelijk dat Anderiecht het ruimen voor tweede doelman altijd erg nerveus, gooide de 1 (YY raan de ,om had 8estoken Vekeman. bal voor doel waar Albert te- woo Degreef bleef hout hakken en Beveren leek nu volledig ge- gen Vekeman aankopte. Ma- rr»fiia twee boekingen, voor fou- wonnen spel te hebben maar rek Kusto had de bal maar op Martens en Schönber- het was Anderiecht dat ener- keihard in te schieten 'S|m £UBOcht h'^ terecht naar de 8ick terug vocht. De Wilde Vijf minuten later gaf zelfs de pi» kleedkamer. En waar in nor- moest eerst een hard schot van trouwste Anderlechtsupporter at r omstand'8heden een der- Vandenbergh keren maar kon geen cent meer voor de kansen n» J sankt'e de gemoederen daarna niet verhinderen dat de van paars-wit. De prachtige 3 och wat zou bedaren werd het nationale spits met het hoofd kombinatie Theunis-Albert- p Anderiecht integendeel zou gelijkstellen. Martens met het doelpunt van bitsiger om. Anderiecht 1-1. Ronny Martens als waardig Beveren met vuile midde- einde, werd onbegrijpelijk an Rn te willen imponeren, met En het talrijke publiek het sta- door de scheidsrechter afge- Anderiecht - Beveren: Doelman De Wilde 'Brttntsvoetbal van de kook dion was inderdaad zo goed als wezen" houdt Perusovic a in J| I brengen, maar de Waaslan- uitverkocht, pos ders bleven overeind. Ook a' wa voetbal was Anderiecht 3ie« Ic aktiefste ploeg op het veld an It m het Wase middenveld werd DrijM volledig weggedrukt. Met 10 »mai legen 11 kreeg Anderiecht en- ?le kansen, de beste voor ei9« urun waar doelman De Wilde Bet veel geluk kon ontzetten. ur* ™l Beveren verliep alles veel i 0 Je traag en de Anderlechtde- II dimensie werd in de eerste vijfen- •rtig minuten niet één keer edreigd. ge Dfja de rust werd de zwakke :reve ingeruild voor Marek aisto en het leek weer de Pool de Beverse motor moest Btzwengelen. De eerste Bc- erse aanval werd immers suk- !?"Jk afgerond door Erwin he! "ten die de pas van Kusto ,£r Munaron lifte. l it i1°rcn °P voorsprong en het - tel werd nog ruwer. Scheids- inki echter Crucke moest telkens ar eer naar andere plaatsen van ijkt en de boekingen stapel- jjj, ack op. Zelfbeheersing leek- v°oral voor Anderiecht, moeilijk te beoefenen kreeg nieuwe En, Anderiecht bleef erg n van een gemaakt doelpunt, (per) Moeten weallemaa ons nummer laten zien7 Wie zei daar weer dat voetbal OORLOG is7 Lokeren - Gent: Laroy schiet centimeters naast, (k) Wij kunnen niet zeggen dat Lokeren domineerde, neen dat is te zwak uitgedrukt. Wij za gen de Gentenaars gewoon niet. Zeker niet het eerste half uur, op één uitschieter na. Maar de voetbalgoden hadden anders beslist over het lot van Lokeren. Een ver schot van Laroy mist het doel van Laureyssen ei zo na, en direkt daarna knalt Lar sen het leder tegen de paal. De Vriese onderschept de bal, en geeft door naar Van der Gijp, die in één beweging doorgeeft naar Larsen. Die schiet raak, maar nee, een wanhoopsbewe- ging van de Gentse doelman doet de bal afwijken op diens rug, en hij gaat over. Enkele hartlijders worden al uit het publiek verwijderd, als er ein delijk eens een Gentse tegen aanval komt, en kijk, Mücher krijgt de bal, en die zet door naar de vrijstaande Van Looy, en daar gaat de bel: 0-1. Niet in het minst uit hun lood geslagen door deze onrecht vaardige stand blijven de Lo keraars de ene aanvalsgolf na de andere op het doel van de bezoekers aanrollen. Van der Gijp raakt ook de paal, Larsen doet hetzelfde (dat is voor hem dan al de derde keer!), en noem maar op, het heeft ge woon geen naam. Even voor de rust schopt De Wolf Mommens voor de twee de keer neer, in dc strafschop zone, en ja hoor... de spellei der wijst terecht naar de elfme- terstip. Wie anders dan Larsen zou de strafschop nemen, en hij zet die dan ook keurig om: 1-1 bij de rust, en dat leek er al veel beter op. Na de rust krijgt Gent voort op zijn donder, en de gezichten keihard van iets over de middellijn, en de bal gaat slechts enkele van Wilfried Martens en zijn talrijk gevolg in de eretribune worden steeds somberder. Zou hij nu ook aan het zeggen zijn «dat de toestand zeer ernstig is»? In ieder geval had Gent weinig in te brengen tegen de Lokerse offensieven, behalve een foute interventie van Busk op Somers, die geblesseerd het veld moet verlaten. Nijskens komt in zijn plaats. Aan de overkant krijgt De Vriese zijn tweede boeking op drie dagen, voor een fout op Van Looy. Als dan even later Bett Rom- bauts onsportief van de bal houdt in het strafschopgebied, blaast scheidsrechter Van Vol- cem konsekwent voor de hoog ste sanktie. Criel velt het von nis: 1-2. Ontgoocheling bij de Durme- zonen, en enkel Larsen blijft nog vechten als een leeuw, maar het mocht niet baten Zelfs een laatste schot van Mommens belandde - weer eens - op de paal, en het pleit is beslecht. Het kon gemakke lijk 6-2 geweest zijn, maar nu verschrompelen de kansen van Sporting voor de beker tot een sprookjesgeschiedenis. Het paard dat de haver verdiende, kreeg het niet. En toch is er nog de terugwed strijd, je weet immers nooit... Schoolstraat 54 - Koolstraat 159 AALST - Tel. 053/21.25.56 Waardebon - Voetbalschoenen KOPA MITRE - 500 F LE COQ SPORTIF - 400 F- 1000 F ADIDAS, PUMA, PATRICK - 350 F Op vertoon van deze aankondiging kan U uit zonderlijk genieten van deze unieke aanbieding

De Voorpost | 1984 | | pagina 33