IC Ondanks scheidsrechter Laenens Van Wambeke schittert in een zwalpend elftal Het onberekenbare Eendracht Aalst LOKEREN-WAREGEM 1-0 (^2^atjönakT S.K. SINT-NIKLAAS - LA LOUVIERE 2-0 TOEVAL SPORTKRINGSPROKKELS: Zekerheid over de periodetitel kan de nodige rust doen weerkeren SINT-TRUIDEN - EENDRACHT AALST 1-2 Zet E. Aalst de positieve trend verder 34 - 10.2.1984 - De Voorpost U TOCH NIET ;Sk IN 20E KLASSE h. BLIJVEN!., j MET AL OIE KRONEN KUNNEN WE HEBT U OOIT AL KANARIE MET AJUINSAUS GEPROEFO? MM'DAT IS LEKKER' Aan de overzijde was Tervoort bij de pinken wanneer dt kleurling Vavadio voor he VOETBAL 1* Nationale Voor een kleine 4000 toeschouwers trad Sporting Lokeren in het strijdperk tegen het hoog gekwalificeerde Waregem. De lokale aanhang verwachtte er niet te veel van, zonder de geschorsten Bett en Larsen, de Schots-Deense ruggegraat van de ploeg, en zo rustte het volledige gewicht van de voetbalmachine op de rug van Rony Somers. Rony had bovendien vorige week tegen RWDM niets bijzonders laten zien, zij het dan dat hij als verdediger opgesteld werd, en de sceptische Lokeraars vroegen zich af wat hun elftal op de grasmat zou tonen tegen Niederbacher en kompanie. Maar wat blijkt? Bevrijd van stress gaat Sporting vlot in de aanval, domineert rustig zijn tegenstander en lijkt plotseling zijn oude gestalte weergevon den te hebben. Somers is in eens weer de spil van vroeger op zijn vertrouwde midden veldplaats, Mommens en Nijs- kens sloven zich uit en René Van der Gijp blijkt terug de talentrijke spits te zijn waar voor hij betaald wordt. Ik zou zelfs durven zeggen dat hij met deze verrichting alle kritiek de mond gesnoerd heeft en het is gewoon tegenslag dat hij niet geskoord heeft. Bovendien heeft de Nederlander bijna evenveel in het gras neergele gen als rechtop gelopen, daar zorgden Desloover, Hoe- beeck, Dekenne en Van Bae- kel voor. Ook Niederbacher vierde zijn destruktieve neigin gen bot, hetgeen zijn reputatie allesbehalve ten goede komt. Blijkbaar hadden de Ware- gemnaars via de tv-beelden de schofterige mentaliteit van sommige Anderlecht-vedetten overgenomen. Ook Swat Vander Eist lijkt terug in konditie te zijn. Wie hem ooit lui of futloos ge noemd had, moest nu zijn woorden terugtrekken. Hij raakte de paal, besloot nipt over of schopte de bal op het been van een verdediger, maar een doelpunt kreeg hij niet. En wat Van der Gijp betreft, er scheen geen einde te komen aan zijn inspiratie. Het was werkelijk hartverwarmend voor de Lokerse supporters. Minder verheffend was het schouwspel dat wij te zien kre gen van de kant van Waregem. Het leek warempel op een ter roristenbende, zoals de West- vlaamse verdedigers daar de Lokerse voetballers belaag den. Speciaal Van der Gijp en Somers moesten het ontgelden en toen Hoebeeck zeer brutaal Mommens ondersteboven schopte, leek de maat vol. Het hele stadion loeide zijn veront waardiging uit, maar het enige wat scheidsrechter Laenens deed was een sussend gebaar maken. Zelfs geen boeking, dus! Verder met de pret dan en Somers wordt onderuit ge trapt. Niks aan de hand, zegt de man in het zwart. Bijna dachten we dat hij vergeten was zijn fluitje mee te nemen, als hij dan toch blaast voor handspel. Hierna brak Van der Gijp nog eens door, maar in het strafschopgebied wordt hij alweer neergemaaid en... het spel gaat gewoon door. De tweede helft brengt ech ter soelaas. Van der Gijp schiet keihard op doel, de bal komt terug en daar staat De Vriese die met een enorme lel het leder kruiselings in de an dere hoek van de Waregemse muit knalt. 1-0, oververdiend. Als om dit te bestraffen krijgt de Vriese even later een boeking als Mutombo - overigens een verdienstelijk aanvaller - zich laat vallen. Waarvoor mag joost weten. En nu gaan we eens vijf minuten beschrijven, heel bon dig dan, hoe er gebeenhou- werd werd en wat de reaktie van scheidsrechter Laenens was: Vander Eist wordt neer gelegd - niks gebeurd, zegt de spelleider. Laroy zet Mutombo keurig van de bal - fout tegen Lokeren. Dekenne legt Nijs- kens om - fout tegen Nijs- kens! Mutombo schopt brutaal naar Van der Gijp en eindelijk volgt de eerste boeking van een Waregem-speler. De Sloovere viseert Vander Eist, en daarna boort hij Somers de grond in - voortspelen, beslist Laenens! Obstruktie tegen Van der Gijp - fout... tegen de Nederlander! Afijn, zo kunnen we nog uren doorgaan. Er wordt vaak over een scheidsrechter ge klaagd, maar nu zaten wij daar allemaal met onze neus op te kijken en zelfs de meeste Wa- regemnaars stonden er paf van. U begrijpt natuurlijk dat er van serieus voetballen niet veel meer in huis kwam en dat er op het veld niet gevochten werd is volgens mij slechts te danken aan de kalmte van de Lokerse spelers. De klap op de vuurpijl zagen wij wel op twaalf minuten van het einde Eén van de zeldza me keren dat Waregem op voetbalgebied iets liet zien, ge raakt Mutombo met de bal in het strafschopgebied, en als er Na de wedstrijd zien wij een gelukkige trainer Davidovic. En met reden, want na al deze weken van bange afwachting, matige tot slechte resultaten en inflatoire Europese perspek- tieven, is er weer eens overtuigend gewonnen, zij het met kleine cijfers. Wat wij gezien hebben, naast de foutenveldslag natuurlijk, is opnieuw het goeie ouwe Sporting, dat voor niemand bang hoeft te zijn. De trainer is uitermate verheugd dat de twee punten binnen zijn, en dan nog zonder Larsen en Bett, en hij onderstreept ons nog eens de superklasse van Rony Somers. Ook over Van der Gijp en Vander Eist is hij zeer tevreden, maar hij wil eigenlijk geen namen noemen, want de hele ploeg heeft goed gepresteerd. Hoogenboom, dat spreekt natuurlijk voor zich zelf, en Christofte blijkt een prima achterspeler geworden te zijn. Spijtig dat de Deen intenties koestert om naar zijn land terug te keren en weer de amateursstatus wil aannemen. Hoe dat gaat aflopen weten we nu natuurlijk nog niet. Een schaduw op het geheel werpt natuurlijk de boeking voor De Vriese, voor.ja, waarvoor? Als wij trainer Davidovic zijn opinie vragen over de spelleiding, wil hij er gewoon geen woord aan vuil maken. U heeft het toch allemaal met uw eigen ogen gezien, mijne heren, zegt de Joegoslaaf. En inderdaad, het moet maar eens gezegd worden. Wat wij daar zagen kan niet meer door de beugel. Davidovic heeft altijd zijn mening open en bloot te kennen gegeven op het gepaste moment. Hij heeft ook de scheidsrechters niet gespaard, maar dan enkel als daarvoor een reden was. En nu krijgt de man bovendien nog verdacht makingen naar zijn hoofd van ondermeer De Vries van FC Antwerp, beschuldigingen zonder bewijzen. Zo krijgen wij ook te horen dat ons etentjes en dergelijke aangeboden zouden geweest zijn, met het doel positieve /commentaar voor de Joegoslavische trainer te verstrekken. Nou, persoonlijk heb ik daar niks van gemerkt, en na rondvraag onder kollega's blijkt daar ook niks van aan te zijn. Zo zie je maar, het is zeer amusant om met modder naar iedereen te gooien in de hoop dat er wat blijft van hangen! Wat wel waar is, dat het rommelt in de makelaarswereld en in sommige klubbesturen sedert Jurion op het matje geroepen is. Maar bij Lokeren zien wij daarover geen spoor van Ik vind het een goeie zaak dat misbruiken in de voetbal onderzocht worden. Sport moet eerlijk zijn en beschuldigen mag, als er reden toe is. Wij leven tenslotte in een demo- kratie. Hoewel, van demokratie op het veld soms weinig sprake is, als wij meemaken dat één scheidsrechter zijn zienswijze kan opdringen tegen de mening en het gezond verstand in van de voetballers én de toeschouwers. Een voetbalmassa is dikwijls onredelijk en de spelleider krijgt vaak ten onrechte alle schuld aangewreven. Maar tegen Waregem hebben wij vreemde din gen gezien. En in november vorig jaar tegen Beerschot hebben wij ook vreemde dingen horen vertellen. Onder andere dat scheids rechter Costantin tegen Dirk De Vriese gedreigd heeft hem 'te zullen vinden'. Dezelfde De Vriese is al geschorst geweest dit seizoen, toen de zogenaamde nieuwe geest in de wedstrijdlei ding 'toesloeg'. En nu is hij weer eens de gebeten hond, met een boeking. Voordat er iemand van Waregem, die toch over duidelijk op zijn AndeHechts speelden, geboekt werd. Toeval? Hmm! een Lokerse verdediger op hem afkomt, laat hij zich kun stig vallen. Strafschop, zegt de man in het sombere pakje! Ongeloof eerst, protest daar na, woede bij de toeschou wers, niets baat, het blijft strafschop. Eri wij die dachten dat diktaturen in West-Europa tot het verleden behoorden. Niederbacher zet zich aan het kanon en lost een keihard schot in de linkerhoek, maar wie stond aldaar? Juist, Bob bie de tovenaar! Met een reus achtige reflex duikelt Hoogen- boom de bal uit het doelvlak en promoveert zichzelf tot de wrekende engel der gerechtig heid, als u me deze barokke titel wilt exkuzeren. Aan his- terie grenzende vreugde, ge mengd met bange gespannen heid brengen ons tenslotte naar het laatste fluitsignaal, en de Lokerse helden verlaten on der stormachtig gejuich - ik wist niet dat zo weinig toe schouwers zo veel lawaai kon den produceren! - de arena. Een misprijzend gejoel viel scheidsrechter Laenens te beurt, die - zo leek het ons toch - met gebogen hoofd het terrein verliet. Terecht! Sportkring heeft zaterdagavond wel een erg goeie zaak gedaan: na de dubbele nederlaag van de voorgaande week tegen Hasselt uit en in de bekermatch tegen Beveren thuis had men geen keus. Men moest en zou winnen en zo zijn kansen voor de aan gang zijnde kompetitie vrijwaren. Tegen La Louvière werd het bijgevolg een spannende wedstrijd waarin geel-blauw enorm goed van wal stak, maar langzamerhand door het uitblijven van sukses zich het minderwaardige spel van de Henegouwenaars liet opdringen. Gelukkig liep er één speler by de lokalen die het hoofd tussen al die tegenslag en slechte passen koel hield, en dat was Peter Van Wambeke. Dezelfde jonge kerel die vorig jaar zelfs geen vaste keus was maar sinds hy het volste vertrouwen van trainer Nollet geniet, de rol van spelmaker met lef en overtuiging speelt. De thuisploeg begon deze wedstrijd dan toch met Rob Tervoort in het doel en de nog steeds met ziekte kampende Vandenhende vooraan. Geel- blauw begon overtuigend aan de wedstrijd en drukte de Wol ven tegen het eigen doel. In de eerste minuut raakte Luk Be vers dichtbij een doelpunt maar was wat egoïstisch in zijn afwerking. Hij besloot eigen gereid daar waar hij gemakke lijk een vrije maat kon aan spelen. Even later ontbond Peter Van Wambeke voor het eerst zijn duivels. Zijn voorzet was ech ter iets te ver zodat Vanden hende er niet bij kon. De Zeie naar lag direkt daarna aan de basis van een typische uit braak, toen hij Simoen over links uitstuurde. Jan kon Van denhende wel bereiken maar Danny had wat moeite bij de balkontrole en lepelde tenslot te over het doel. Daarmee luw de de lokale storm even en was het wachten tot na een kwar tier vooraleer Simon tweemaal goed uitpakte maar evenveel na in de onmiddellijke omge ving, voldoende werd bevon den voor strafschop. Ook bij deze beslissing zat scheidsrech ter Delsemme niet bepaald goed. Een gelegenheid voor Simoen om keihard zijn 21ste treffer van het seizoen in te schieten. Nog voor rust konden de Wol ven een goeie kans versieren wanneer Zampieri ver door drong maar Tervoort zich met een duikvlucht meester maak te van de bal. Na deze fase werd bezoeker Sicananna groen-witte voorlijn niet in hei minst hoewel een vrijschop van Brichant ternauwernood werd gemist door Durieux. S.K. stapelde de onnauwkeu righeden op en op een bepaald moment daagde zelfs hei woordje faalangst in onze noti ties op. In de 69ste minum wanneer de Waaltjes al wal vermoeid raakten, sloeg de lei- dersploeg eindelijk ongenadig toe. Luk Bevers forceerde noj eens een doorbraak, speelde goed naar het centrum waai Van Wambeke met een droge tik in de verste hoek knalde. Nog geen volle minuut latei boorde Zanpieri Vandenhende de grond in. Delsemme vond een boeking voldoende, daai waar de nauwelijks 2.000 aan wezigen zeker een uitsluiting f, eisten na deze verfoeilijke overtreding. Aan de overzijde was Tervoort Sint-Niklaas - La Louvière: Van Wambeke trapt de bal naast het doel. dw Dat was althans hetgeen heel wat Sportkringspelers en -verantwoordelijken verkondigden na de broodnodige overwin ning tegen La Louvière. Wat toen nog een mogelijkheid was, werd daags daarna al zekerheid. De eerste achtervolger voor de periode, Tongeren, had inderdaad verloren in Wuustwezel en ook Winterslag had in Racing Jet een nieuwe nederlaag opgelopen. Dat betekende meteen dat Sportkring Sint- Niklaas de tweede periode op zak steekt en gesterkt aan de resterende elf wedstrijden van deze kompetitie kan beginnen. Trainer Nollet was na de thuiszege duide lijk in zijn kommentaar. Het is zeker en vast niet makkelijk om elke week zegevie rend uit het strijdperk te treden. Iedere week is het een gevecht op leven en dood, een leidersploeg zit inderdaad voortdurend in een oorlog verwikkeld. In de eerste twintig minuten moesten we zeker het verschil reeds gemaakt hebben, maar door het uitblijven van een doelpunt raken we op de sukkel en beleven nog een moeilijke tweede helft. Maar kom, na alles mogen wij ook eens slecht spelen en toch winnen, want het is in derge lijke wedstrijden dat over de titel wordt beslist Verder was de Antwerpenaar bijzonder te vreden over de prima verrichting van Van Wambeke, en loofde hij vooral het initiatief en de lef van zijn jonge middenvelder. Daarnaast noemde hij ook Georges Leekens als grote organisator achteraan, hoewel hij er niet voor niks op wees dat na het verdwijnen van Nijs na een uur, de verdediging merke lijk verzwakte. Leon is er dan ook best tevreden over dat hij volgende week opnieuw over Franky De Daele kan beschikken (Franky zat vorige week een straf zondag uit). Zondag staat leider Sportkring Sint-Ni- klaas voor een verplaatsing naar Harelbeke en dat is duidelijk een wedstrijd waarin men vooraf voor een puntje tekent. Zoals gezegd komt De Daele terug in als linksachter, terwijl men er ook op vertrouwt dat Gino Nijs weer in het elftal verschijnt, maar dat leek woensdagavond lang nog niet zeker. M.N. Sint-Niklaas - La Louvière: Doelman Bogaerts komt bijtijds tussen Simoen en Vandenhende. Sint-Niklaas - La Louvière: Een poging van Bevers, (dw) Voetbal blyft een onberekenbare sport en datzelfde kan gezegd worden van Eendracht Aalst. In de put na de slappe prestaties van de laatste maanden en volgens kenners volledig kansloos te Sint-Truiden, herrees het nu plots als een feniks en boekte op het Staeyen zijn derde zege van het seizoen. Als we het goed voorhebben was het van 8 oktober geleden dat ze de vlag konden hysen. Dat dit nu opnieuw gebeurde, na een uitwedstryd dan nog wel op Sint-Truiden, kan misschien een keerpunt betekenen voor de jongens van oefenmeester Borremans. Zy hebben die zege niet gestolen, maar er hard voor gezwoegd. Eendracht Aalst heett er weer smaak ir Aan de grondslag van deze onverhoopte zege lag in de eerste plaats spits Ferrera. Ma- nu was op het zwaar, maar niettemin bespeeldbaar veld, er met de ^rove borstel door ging. De beide Aalsterse doel punten werden trouwens ge skoord na fouten op de Spaan se hazewind. Een eerste keer borstelde Deroy met zijn lin ker de bal zuiver in het dak van het Limburgse doel, en nog vóór rust was Geert Van Roy ongenadig vanop het straf- schoppunt, nadat Ferrera nog maar eens werd neergelegd in de zone van de waarheid. Aalst kon dus met een kom- fortabele voorsprong de twee de helft aanpakken, maar kwam na de kampwisseling toch onder zware druk. Twee elementen bepaalden toen het plaatselijk overwicht, namelijk het temperament van Limburg en de felle wind die toen in het nadeel blies van Eendracht. Het Aalsterse team hield ech ter het hoofd koel met als centrale figuur de routinerijke De Bolle en een nooit afgeven de Sergeant die achter alle bal len holde. Nog even werd gevreesd dat Eendracht het deksel op de neus zou krijgen nadat Sint- Truiden tot 1-2 was genaderd via een strafschop ingevolge een handspel van Pccters. Uit eindelijk hield Horvat, deze keer weer prima, voor de rest van de wedstrijd alle schoten uit zijn doelvlak. Uitblinkers in het Aalsters team waren zonder twijfel Ferrera en De Bolle. De flankverdedigers Peeters en Dierickx waren deze keer wat minder in hun sas. Voor de rest speelde iedere pion - deze keer ook Luk Limpcns - voor wat hij waard was. Het verove- ongrijpbaar voor zijn belagers. rcn van de volle inzet op het Hij sneed zoals in zijn beste staeyen is het produkt van een dagen doorheen de thuisverde- eendrachtig samenwerken en diging, die door zijn flitsende het gepast aanwenden van akties begon te panikeren en talent. keer op een attente keeper Bogaerts stuitte. Na een snelle rush van Bevers over links mis te de Wase goaltjesdief dan nog de bal. Ook Peter Van Wambeke drukte van ver af met een vuistparade van Bo gaerts tot gevolg. Na een halfuur kwam La Lou vière eerder verrassend uit de hoek met een snelle tegenstoot via Durieux die door Meuree op een haartje na werd gera- teerd. Na een afgekeurd doel punt van Sportkring kreeg het plaatselijke elftal toch «ge vleid» loon naar werken wan neer een valpartij van Vanden hende met weliswaar Scianan- Betekent dat nu een keer punt voor Eendracht? Het is wel mogelijk, want het hangt nog al dikwijls van een kleinig heid af, of een zege die gepast op tijd komt, om plots tot een totale herwaardering te ko men. De Eendrachters krijgen de gelegenheid te bewijzen te gen Diest zondag a.s. dat die overwinning op Sint-Truiden niet als een eendagsbcvlieging moet afgedaan worden. (A. Block) kwetst afgedragen. In de tweede helft ging het eigenlijk van kwaad naar erger met de Klaaskens aangezien ze werkelijk geen enkele goeie kombinatie meer gelukten. Buiten een schot van Van Wambeke juist naast, slaagde het plaatselijke team er lange tijd niet in om keeper Bogaerts te bedreigen. Aan de overkant bevestigde de eerst zijn aanwezigheid op hi veld verantwoordde. De laa ste tien minuten werden dl toch beheerst door de Was"1' landers met onder andere cc kopbal van Vandenhende t een vrijschop van Lcroy, cc t schot van Bevers juist over een poging van nogmaals Vi Wambeke. die op keeper Bi gaerts strandde MJ 1 lel een stapje dichter bij de promot SK Sint-Niklaas is Sinds de onverwachte zege op St.-Truiden, zaterdag jl., is de hoop op een herwaarde ring van het Eendrachtteam weer in de Aalsterse voetbalharten geslopen. De Aal sterse supporter laat zich weinig gelegen om het feit wie in de nabije toekomst de leiding van de klub wel of niet gaat overnemen. Dat kan hem helemaal niets schelen! De suppor ter wenst alleen maar dat het team wint en voor het ogenblik voldoende punten kan vergaren om uil de gevaarlijke zone te gera ken. Dat voorzitter Daeleman ondertussen nog niets aan populariteit heeft ingeboet in de schoot van de spelerskem, kan onder schreven worden door het feit dat Johan Dierickx, als deken van hel fanionteam, de trouw van zijn maats is gaan onderstrepen ten huize van de Eendrachtpresident zelf. Ondertussen heeft ook Jef Cornells, die nog steeds niet op de trainingen is verschenen, een schrijven gericht aan voorzitter Daele man, waarin hij zijn beklag maakt over het feit dat hij steeds als hetzwarte schaapaan de dijk wordt gezet op het ogenblik c ploeg op de sukkelweg is geraakt, pleidooi werd ernstig onderzocht, steeds trouwens, door de Eendrachtbo. naar verluidt kunnen de brokstukken kort weer gelijmd worden. Naar we vernamen zal er aan het *wi teamdd. 4 februari II. niet gesleuteld den en mag tegen Diest dezelfde opsi verwacht worden die te St.-Truiden vot keerpunt zou kunnen gezorgd hebben, willen tegen Diest de positieve trend i zetten», vertelde ons Borremans loop van deze week, en beheerd* Waeter voegde er optimistisch aan tot ben er stellig van overtuigd dat we zo namiddag a.s. de scalp van Diest gappen. Let us play and see after, zeggen de I sen... en waarschijnlijk denken ook die van Diest in die zin. a.bl

De Voorpost | 1984 | | pagina 34