m VOLLEYKALENDER - HEREN ADEC BUSRODE - OUDENURDE 3-2 De jeugd doet het! Paraat voor het topduel HOFSTADE DAHNY - FILOES OUDEGEM 3-1 De belofte werd vervuld EEN BLIK OP DE KOMPETITIE ASSENEDE - JUVENES ZELE 0-3 42 -10.2.1984 - De Voorpost mmmmm Ere-div. 12.2 17.30: Roeselare - Temse II Nat. B 11.2 20.00: Zedelgem - Sigivoc 11.2 20.00: R. St. -Niklaas - Zottegem III Nat. B 12.2 15.00: Antigoon Lokeren 12.2 18.00: V. Kruibeke - Moeskroen IV Nat. A 12.2 18.00: Kavok - Bazel IV Nat. D 11.2 16.45: Aalst - Menen 11.2 20.00: Zele - St.-Amandsberg I Porv. 11.2 15.00: Wondelgem - Kemzeke 11.2 18.30: Heusden - Denderhoutem 11.2 20.00: H. Temse - Moerbeke 12.2 15.45: Destelbergen - Steendorp 12.2 16.00: Idegem - K. Temse II Prov. A 11.2 16.00: Elversele - Melsele 11.2 19.00: De Klinge - St.-Gillis Waas 11.2 19.30: Zelzate - Beveren 11.2 20.15: Stekene - Lovendegem 12.2 19.30: Nieuwkerken - St.-Niklaas II Prov. B 12.2 17.15: Michelbeke - Baasrode III Prov. A 11.2 18.30: Waasmunster - Kalken 11.2 19.00: Schellebelle - St.-Niklaas 11.2 18.45: Berlare - Steendorp 11.2 19.30: Buggenhout - St.-Pauwels 11.2 19.30: Sinaai - V. Kruibeke 12.2 10.145: P Kruibeke - Belsele UI Prov. C 11.2 17.00: Aalst - Zottegem 11.2 20.00 Lebbeke - Meerbeke 12.2 10.30: Denderleeuw - Aaigem 12.2 18.30: Lede - Ninove IV Prov. B 11.2 16.30: J. Zele - Hofstade 12.2 10.30: S. Zele - Kemzeke 12.2 15.15: Lede - Lokeren 12.2 19.00: Nieuwkerken - Temse 12.2 19.45: Oudegem - K. Zele IV Prov. C 11.2 20.00: Lebbeke - Erembodegem 12.2 15.15: Appelterre - Aaigem 2* Provinciale. Setstanden 6- 15, 15-9, 10-15, 15-13, 15-13. Zonder Flip Gielen (gescheur de gewrichtsbanden en out voor de rest van het seizoen) moest de Adec-ploeg gewij zigd worden. Luk Breucke- laers wordt ingeschakeld als tweede passeur en Guy De Mulder debuteert als fanion- man. In de eerste set loopt Adec uit tot 6-4, maar dan is de kous af. Té slechte recepties beletten variatie in de aanval en de switch- en kruisaanvallen van Oudenaarde kunnen niet afge- blokt worden. Een netfout van Kris Lenssens bij 6-14 sluit de eerste set af. Alleen Eddy Meersman speelde op niveau. De tweede set is voor Adec. Zij lopen direkt uit tot 6-0. Een zeer goeie service van ka pitein Nobels en rakse smas hen van Luk Breuckelaers (3 op 3 en ook 2x blok) geven vertrouwen aan de ploeg. Guy De Mulder, zenuwachtig be gin, herstelt zich volledig en speelt als een volwaardig lid van de ploeg (liefst 4 op 4 in de aanval!). Via 7-2, 9-6 en 11-7 wordt het 12-7 dankzij een ge weldig spannende balwisseling afgesloten door een herme tisch blok van Luk Breucke laers en Eddy Meersman. En dan geeft kapitein Nobels het goeie voorbeeld. Eerst blokt hij een opslag af, en nadien skoort hij met een eenmans blok. De Mulder eist de eer op om met een keiharde smash af te ronden (15-9). Toch begint Oudenaarde weer te domineren in de derde set (1-6). De Mulder skoort met zijn opslag en Kris Meert kan met een verre plaatsbal de veldver- dcdiging van Oudenaarde ver schalken. Bij 5-10 worden ach tereenvolgens Jan Doorns (i.p.v. De Mulder), Karei Moens (i.p.v. Meersman) en Johan Van Nicuwenhove (i.p.v. Lenssens) ingeschakeld. Deze jongens doen hun werk uitstekend, de ploeg komt te rug tot 10-13, maar Oudenaar de valt zeer goed aan en wint deze set met 10-15. De vierde set is de mooistei een voorbeeld van tcam- Adec start slecht (0-5) Breuckelaers-Meersman (i slaagde korte kombinatiesi sterk blok) en Meert-La sens-De Mulder, sterk gen gesteund door kapitein (i bels, brengen Adec 6-4 w* Toch ziet het er voor Baasra op 8-11 niet schitterend Vervangingen zorgen voore ommekeer Doorns (dat woi een meester-verdediger) perfekt en Van Nieuwenho slaat, met de glimlach, tellu raak (3 op 3). Ook Ki Moens speelt erg gekona treerd en bij 12-13 skoort Mi rsman met een «dakgoa blok. Tweemaal na ellu blokken Meersman-Nobek en 15-13. In de «belle» skoort Van Nk wenhove (i.p.v. Lenssens, licht geblesseerd is) din tweemaal en dit goede beeld wordt gevolgd. Breudf laers smasht tweemaal, Notó slaat op, Breuckelaersiiferi blokken. Meert lukt oil «ace», Meersman haalt 3op Dit alles leidt tot een 11-2 m Adec. Dan wordt driemaal draaid (d.i. 18 positiewissc gen) zonder dat Adec noga punt maakt. De nochtt doorzichtige aanvalskombil tics van Oudenaarde kunn maar niet afgeblokt wordt Via 11-7 wordt het zelfs 13-1 Weer zijn de vervanginj doorslaggevend en de zuiw recepties van Dooms-Mo« zorgen ervoor dat Nobels aanvallers goed kan bedient Johan Van Nieuwenho» smasht zuiver naast tussen «reuzenblok» en Kris Ma brengt met zijn opslag de zoekers in receptiemoeilijH den, zodat Breuckelaers een korte pas van Nobeb: homerische duel in het deel van Adec afsluit. Het was dus een zeer spant* de wedstrijd waarbij de j< met name Guy De Muld Johan Van Nicuwenhove Jan Doorns, hun volleybalt liteitcn bewezen en een op de toekomst van Adecbc kenen. De Zeienaars kregen bij wijze van verwelkoming een erg sti mulerend geschenk. De ploeg- verantwoordclijken van de klub van ex-trainer Germain De Pol achtte het nodig om Juvenes in hun program mablad af te schilderen als een ambitieuse ploeg die echter door smijt- en afbraakvolley bal deze sport geenszins dien de. Zorgde de aanwezigheid van de ex-Juvenestrainer reeds voor de nodige motivatie het pamflet bleek achteraf het ideale middel om de Zeelse ploeg eksplosief te krijgen. Ze le ging resoluut in de aanval en had hierbij de nodige tegen stand om gekoncentreerd te spelen. Niettegenstaande het overwicht aan het net, zag Ju venes de bordjes toch in het nadeel hangen. Toen de verdediging attenter ging spelen kwam Juvenes weer in de wedstrijd. Een her boren Mark Comelis won praktisch ieder duel aan het net en in de perfekt uitgespeel de kombinaties konden Erik Moens en Filip D'hooge regel matig zonder blok afronden. Deze spannende set kende voor Assenede een anti-kli- maks toen Etienne Van Uyt- fang aan de opslag verscheen bij 10-11 en in één ruk de set afmaakte. Ook in de tweede set kwam Juvenes op achterstand (4-1) maar nu was het de beurt aan Geert Symoens om alle regis ters open te trekken. Geert was zowel in het blok als in de aanval niet te stuiten. Nek aan nek streden beide ploegen om de setzege tot enkele ogenblik ken van verminderde koncen- tratie bij Juvenes voor Assene de voldoende was om weer een kloof van enkele punten te slaan (10-7). Oo deze kruciale ogenblikken stonden Bruno De Vijlder en Etienne Van Uytfang paraat in de receptie en verdediging zodat de aan vallers, weer uitstekend be diend door een puik spelende Johan Symoens en Erik Moens, punt na punt konden binnendrijven. In de derde set bewees Juvenes dat er meer dan zes spelers nodig zijn om een ploeg te maken. Op een 10-5 stand werd Rudy Everaert in het spel gebracht. Deze verandering bracht aanvankelijk niet het gewenste resultaat, maar toch kwam Zele dichter (12-8). Eens aangepast aan het spelrit- me werd Rudy een onmisbare schakel in het Juvenesteam. In één van de meest spannende sets van de laatste weken trok Juvenes het laken naar zich toe. De gestalterijke Iers verkeken zich op het l nc, maar veerkrachtige b van Filip D'Hooge en R Everaert. Het kleinste g in de lokale afweer was Mark Comelis voldoende de ploeg de ovcrwinninf schenken. Het werd al h een geslaagde repetitie het toptreffen van volp week zaterdag tegen moh der St. Amandsberg. (AJZ (16-14, 15-7, 5-15, 15-11). De wedstrijd tussen de ploegen aan de top in vierde provinciale B heeft gebracht wat ervan verwacht werd. Spanning en puik spel werden ten tonele gebracht, hetgeen helemaal niet bevestigd werd in sommige setstanden. Mooie lange balbehandelingen, waarbij hal kar haan an waar ging. zockers „i, lot 5-10. Een p.a. Spanning war er al in de eerste werd dan wel in het voordeel scheidsrechterlijke vergiss.n- set, waarin verdedigend werd van Oudagen. beslecht: 15-5. gen brach en de thuisspelers uitgehaald en grandioze aan- In de vierde set liepen de be- tcn)B tot 10-11. Na deze in- vallen werden uitgevoerd door beide ploegen 8 Nie,tegen- ||IN0VE - ACEC BAASRODE 0*3 staande het prachtig verweer "f",UMUUU v u van de Filoes ging de eerste set De eerste set loopt Adec uit pleit vrij vlug beslecht, 10-15. naar Danny Hofstade 16-14. over 0-5 tot 4-10, vooral onder Een zelfde spelbeeld na de In de tweede set was Hofstade impuls van de schitterende pauze. De Baasroodse ploeg de baas over de bezoekers, die aanvallen van Guy De Mulder, speelt zelfs beter dan voor op sommige ogenblikken het De precieze passen van kapi- heen. Vooral Jan Doorns ont- spel wilden forceren. Hun op- tein Van Nieuwenhove vorm- bond zijn duivels en overtrof zet slaagde niet helemaal 15-7. den hiervan de grondslag, vriend en tegenstrever. Na 3-8 De derde set bracht eenzelfde Wanneer Stef Verheyen ook cn 3-11 werd het 7-15. In de senario, maar deze spelfase nog met een ace uitpakt is het derde set mocht De Mulder spanning knakte de veer. Rombaut werd door de tt* Etienne Couvent tussen <k nen gebracht, Oudegem niet meer bij machte nog' puntje te skoren 15-11 «I genstaandc deze wissel, fr tige wedstrijd va ploegen. Samenstelling Filoes Ol gem: Gert Hofman, Mare Roover, Ivan De Groot, naat De Vricndt, Gino R baut, Michel Houtlw Coach: Etienne Couvent. rusten en de sedert januar jaar geworden Christoph*' don toonde wat hij in zijni heeft Met enkele mot» opslagen en puike veró gingsakties hielp hij mee tussenstand op het bord tt ten. Bij 10-14 had Adccsk één wedstrijdbal nodig or te maken VOLLEYBAL ERE AFDELING VC. Temse 3 Sparv oc Lanaken 0 Zie verlsag foto's TWEEDE NATIONALE B St.-Gillis Waas Sigivok 0 Rapid St.-Niklaas 3 (14/16 - 1/15 - 8/15) Dit Waas derby, waarin Sigi vok zich uitstekend weerde, heeft een positief einde voor de bezoekers gehad. Sigivok kon enkel in de eerste set de bezoekers bedreigen. Rapid wist dankzij een sterkere aan val de eerste deelzege binnen halen 14/16. Door deze tegen slag kon Sigivok geen verweer meer opbrengen en ze werden ingeblikt met 1/15 in de tweede set. Bij de derde herneming deed Rapid wat het wilde, waarbij Van Der Vreken en Linthout de thuisploeg de das om deden met 8/15. Zie ook foto's. DERDE NATIONALE B Zulte 0 Vitesse Kruibeke 3 (8/15 - 11/15 - 10/15) Vitesse had een probleemloze wedstrijd, doch het werd van bij de aanvang van elke set op achterstand geplaatst. Zonder enig zenuwachtig gedoe werd de achterstand overbrugd. Het niveau van voUeybal van de Vitessejongens stond op een hoger trapje dan dat van de thuisploeg. Normale uitslag. REAL TESTA LOKEREN 1 VC. MORTSEL 3 (13/15 - 16/14 - 10/15 - 6/15) Een wedstrijd dat in het bereik lag van de thuisploeg. De eer ste set stond het komfortabel met 9/5 en 13/9 voor. Maar door hun steriotiep spel, werden ze nog overwonnen met 13/15. De tweede set werd verdiend met 16/14 binnengehaald. Daarna was de kous af voor Real Testa, dat te krampachtig akteerde om zeker niet te ver liezen. Boeman, Mare Pince, zorgde dat de puntjes naar Mortsel mee verhuisden. VIERDE NATIONALE A Kavok Kap. O/D Bos 3 Pardaf Kruibeke 1 (15/3 - 13/15 - 15/10 - 15/13) Een goede wedstrijd van Par daf tegen de kandidaat-kam pioenen. Aangename partij om bij te wonen. In de vierde set ver kwanselde Kruibeke een 10/13 voorsprong om via gelijke stand een belle af te dwingen. Verkwanselen ja, maar als de tegenstrever sterker is kan men van geen verkwanselen spreken. Ambities aangaande promotie kunnen nu opge doekt worden. Voach Mol 3 Oltisj Bazel 1 Bazel heeft de wedstrijd met als inzet de tweede plaats, ver loren. Het was een spannende partij volleybal waar de thuis ploeg, gesteund door haar tal rijk opgekomen supporters, de baas bleef over Oltisj. Bazel heeft zich verweerd tot het uiterste maar Mol was de bete re ploeg. VIERDE D Assenede 0 Juvenes Zele 3 (9/15 - 10/15 - 12/15) Een mooi partijtje volleybal met een sneller Zele. Juvenes, dat bij de aanvang van elke set op achterstand geplaatst werd, kon via hun middenman, die overigens onhoudbaar bleek, de kloof dichten en verder uit lopen. Verdiende overwin ning. Een uitgebreider verslag vindt u verder op deze blad zijde. White Star St.-Amandsberg 3 VK. Aalst 0 (15/5 - 15/9 - 15/7) VK. Aalst heeft in Gent een «Pandoering» gekregen van je welste. Boeman voor Aalst was spelverdeler Ronny Maes, die de netspelers van Aalst hoofdpijn bezorgde. De aan vallers van VK Aalst bleven in gebreke en zelfs Paskiewiz kon niets aan deze afstraffing ver helpen. De thuisploeg had een betere blokvorming. EERSTE PROVINCIALE Kemzeke 3 Hades Temse 0 (15/7 -15/8 -15/1) In minder dan één uur was deze wedstrijd afgehaspeld. Kemzeke, de les van de heen- ronde indachtig (de enige ne derlaag op Hades), liet Hades Temse geen enkele kans om in de wedstrijd te komen. Het was eénrichtingsvolleybal, waarbij Kemzeke in de laatste set uitliep tot 14-10. Steendorp 3 Herzele 0 (15/2 - 15/7 - 15/12) De remonte van Unie Herzele werd door Steendorp gestopt. Steendorp, de ploeg in vorm op dit ogenblik, speelt fantas tisch, hetgeen leidde tot de setuitslagen 15-2 en 15-7. En kel in de derde set verzwakte het team, omdat Luk Spele- man door zijn blessure niet zo goed draaide. De invallers Yvo Craenen, Bert Van Meel en Johan Peeters kweten zich meer dan behoorlijk van hun taak. Zie ook foto's. Wondelgem 0 Kontakt Temse 3 (11/15-14/16-12/15) Kontakt Temse heeft een slechte partij vertolkt en mocht blijkbaar slecht spelen zonder afgestraft te worden. Zo liet Kontakt in de tweede set een 3/14 voorsprong bijna teloor gaan en het de thuis ploeg toe, via slechte recep ties, de kloof te dichten tot 13/ 14. Temse heeft de overwin ning behaald, omdat de thuis ploeg fout na fout opstapelde. en omdat vele opslagen wer den gemist. TWEEDE PROVINCIALE A Lovendegem 3 De Klinge 0 (15/5 -15/7 - 15/9) De Klinge heeft enkele van zijn pluimen gelaten bij de lei der. Voor Lovendegem was dit de gemakkelijkste wedstrijd van dit seizoen. Van enige tegenstand van de kant van De Klinge was er geen sprake. Beveren 3 Nieuwkerken Nivok 2 Een spannende partij voUey bal, waarin Beveren ontgoo chelde op sommige ogenblik ken. Of moeten we zeggen dat Nieuwkerken zich heeft over troffen? Puik verweer van de bezoekers, die op het kruciaie ogenblik iets te kort schoten in de aanval. St.-Gillis Waas 1 Wachtebeke 3 (13/15-14/16-15/12-6/15) St.-Gillis Waas heeft aange naam verrast tegen Wachtebe ke. Spannende wedstrijd, waarin de thuisploeg in de eer ste set tot 13/8 en in de tweede set tot 14/10 uitliep. Toch kon het maar niet uitmaken, omdat iedereen in de ploeg zijn ver antwoordelijkheid ontvlucht te. Knappe prestatie van de thuisploeg, maar spijtig dat ze de eerste twee sets uit handen hebben gegeven. Een overwin ning ware welkom gezien de benarde situatie in de rang schikking. ATB St.-Niklaas 2 Elversele 3 Het Wase derby heeft span ning opgeroepen. ATB, ge brand op deze overwinning, heeft zijn huid duur verkocht. Om beurt werd een set binnen gehaald, zodat de bordjes 2-2 wezen. In de beslissende set is ATB bezweken voor de over macht van de bezoekers, die in deze set de bovenhand hadden in elk spelonderdeel. Melsele 3 Stekene 1 Melsele heeft naar de kwaliteit van Stekene gepeild in een uiterst spannende wedstrijd, waar de thuisploeg zich via subliem aanvalswerk nu wel definitief gered heeft. Stekene, blijft niettegenstaande zijn prachtig verweer in de geva renzone. TWEEDE PROVINCIALE B Kangoeroes Aalst 3 Denderwindeke 1 Zie verslag foto Adec Baasrode - Oudenaarde Zie verslag DERDE PROVINCIALE A Rapid St.-Niklaas 0 Sinaai 3 De ongeslagen leider in derde provinciale A heeft met nuch tere 0-3 cijfers de wedstrijd naar zich toegehaald. De Ra- pidjongens hadden of konden geen verweer inbrengen tegen het sterkere Sinaai, dat in de aanval de thuisploeg over klaste. St.-Pauwels 2 Waasmunster 3 Een spannende wedstrijd tot op het einde, die door de be zoekers moest gewonnen wor den, willen deze nog voor pro- Volleybal, Steendorp - Herzele: Luk Speleman vangt de harde smash van Van Keymeulen (H) op. (k) motie in aanmerking komen. Beide ploegen hebben gestre den voor wat ze waard waren, met de bezoekers in een gun stige dag. Vitesse Kruibeke 3 Pardaf Kruibeke 1 Logische overwinning van Vi tesse, waar enkel de derby- sfeer roet in het eten zou kun nen gooien. Vitesse had een betere aanval en verdedigend waren ze ook de betere dan Pardaf. Kalken 3 Berlare 1 De bezoekers zijn gewogen en te licht bevonden. Berlare blunderde teveel in de recep tie, waardoor de opbouw van het spel stokte. De thuisploeg kon veel te gemakkelijk de aanvallen afblokken van de Thunderballboys. Steendorp 1 Schellebelle 3 De wedstrijd tussen de degra datiekandidaten. Schellebelle heeft de gelegenheid met beide handen gegrepen, om afstand te nemen van de met hen ge- lij kgeklasseerde Steendorp. Van een goede wedstrijd was geen sprake, maar de bezoe kers waren de beste. Belsele Buggenhout 0 Bij koploper Belsele moest Buggenhout niet hopen om een overwinning te boeken, Belsele stak torenhoog boven zijn tegenstrever uit. Hoe zeer Luk De Decker zich ook in spande, hij predikte in een lege woestijn. Goede oefen wedstrijd voor de thuisploeg. DERDE PROVINCIALE C Borsbeke 3 Lebbeke 2 Het is een onmiskenbaar feit dat de Nilcoboys steeds zwal pen bij de afwezigheid van hun trainer-coach Wilfried Doorns. Deze laatste was weerhouden door zijn wedstrijd met VK Aalst. Vergeet Lebbeke dat er dit jaar meerdere stijgers zijn? Zo ja... dan laten ze een unie ke gelegenheid voorbijgaan. De thuisploeg, gekend als een gevaarlijke thuisploeg, heeft een ontgoochelend Lebbeke met lege handen huiswaarts gezonden. Meerbeke 3 Kuklos Aalst 2 Het door pech achtervolgde Kuklos heeft een praktisch ge wonnen wedstrijd uit handen moeten geven. Spijtig voor de Kuklosboys, maar in de span nendste momenten moet men er het hoofd kunnen bijhou den. Spannende wedstrijd, vast en zeker niet voor hartlij ders. Volleybal, Steendorp - Herzele: Bauweraerts slaat zonder moeite door het Herzeelse blok. (k) VIERDE PROVINCIALE B Danny Hofstade Filoes Oudegem Zie verslag foto DERDE C Aaigem 0 Lede 3 De leider had aan Ajax Aai gem geen al te kwade klant Lede moest er enkel het hoofd bij houden en op bepaalde mo menten even doordrukken om de sets uit te maken. VIERDE PROVINCIALE B Kemzeke H 3 Nieuwkerken U 0 Kemzeke leider in vier deB, heeft geen problemen gekend met Nieuwkerken. Het zwak ke Nivoc kwam niet aan de bak en hun weinige goed opgezette aanvallen werd met de glim lach afgeblokt door de thuis ploeg. Kuhne Zele 3 Lede B 0 Leeuwerik Lede beschouwt deze kompetitie als beëindigd, want ze bieden zich met een minimum aan spelers aan voor hun wedstrijd op verplaatsing. Alzo kon Kuhne Zele gemak kelijk de overwinning binnen halen. Zwakke wedstrijd van beide ploegen. Temse 3 Hatnme 2 Zie verslag foto Lokeren II 0 Springbokken Zele 3 De springbokken uit Zele heb ben de jongens van Real Testa geen enkele kans gegund. Al leen kon Zaman van Real Tes ta niet optornen tegen een kol- lektief sterk Zele. Verdiende overwinning. VIERDE C Idegem 3 Aaigem 2 Ajax Aaigem zorgde bijna voor de stunt van het weekein de. De Ajaxjongcns hebben de leiders voor hete vuren ge plaatst, maar in de beslissende set brak hun weerstand op het beslissende ogenblik af. Ver dienstelijke wedstrijd van de bezoekers. Erembodegem 3 Meerbeke 0 De thuisploeg heeft de bezoe kers overdonderd, via hun op slagen en de aanvallen van op de twee-positie. De linkshan dige Mare Courteaux speelde telkenmale langs het blok van het zwakke Meerbeke. Volleybal, Sigivok - Rapid SN: Van der Vreken (R) kan de bal toch niet tegenhouden, (k) Volleybal, Sigivok - Rapid SN: Een machtige smash van Linthout (R) verraste het blok Aerts-Kegels van Sigivok. (k)

De Voorpost | 1984 | | pagina 42