Volleybalthriller MODERNA LEBBEKE - HER2ELE 3-2 Knappe wedstrijd! EEN BLIK OP DE KOMPETITIE JUVENES ZELE - MOERBEKE 3-1 ATB SINT-NIKLAAS - SINDA SINT-NIKLAAS 2-3 VOLLEYKALENDER - DAMES SMASH-INFO VOLLEYKALENDER JEUGD De Voorpost - 10.2.1984 - 43 Door de afwezigheid van Lin da De Cock, wegens winter sport, moest de ploegopstel- ling weer gewijzigd worden, temeer daar ook de plaats van Romy Borms vrijkwam, omdat zij gespaard moest worden voor de volgende sets. Met Regine Hofman en Klara Los aan de set-up, Conny Borms, Katelijne De Mey, Carol Seger en Diane Baum «in kruis» wordt de eerste set met veel overtuiging begonnen en alles klopt tot 7-4. Herzele, de laat ste weken sterk op dreef, stelt orde op zaken (7-7) en met twee plaatsballen en een goed blok komen zij zelfs voor tot 8- 10. Conny Borms rondt twee maal een snelle aanval af, brengt Lebbeke op 10-10 en door een gesloten blok wordt het zelfs 11-10. Een sterk door drukkend Herzele neemt het initiatief terug in handen, en wint de eerste set met 11-15. De tweede set is ook voor de bezoeksters. De tussenstanden waren 0-2, 2-3, 5-6, 6-13 en zo naar 6-15. Slechte opslagen en onnauwkeurige receptie langs Lebbeekse zijde, en een sub liem spelend Herzele langs de andere kant, kenmerkten de volledige set. Vooral hun veld- verdediging was op dat ogen blik een voorbeeld: steeds in beweging en zowel plaatsbal len als harde smashen vorm den voor de Herzeelse meisjes geen enkel probleem. Het begin van de derde set is identiek Op vijf opslagen mis sen de Lebbeekse meisjes er liefst vier. Neem daarbij dat Herzele met de opslag nog een «ace» skoort, en de 2-5 is zeker niet zo verwonderlijk. Een ti me-out doet het: de raad om de opslagen toch moeilijk te houden en de receptie beter te verzorgen brengen de omme keer. Achtereenvolgens sko- ren de ingekomen Romy Borms en Carol Segers met een plaatsbal en een goed ge sloten blok van Segers-Hof- man brengt meer vertrouwen En kijk! Ook de opslag werpt vruchten af! Katelijne De Mey slaat de ene «vlottende» opslag na de andere over het net, en de bezoeksters hebben alle moeite van de wereld om de receptie tot de driemeterlijn te brengen. Aanvallen kan Her- ale zo niet meer, maar in tegendeel kan het duo Los- Hofman hun aanvalsters per- fekt bedienen. Zo zien we bij 8-5 een prachtkombinatie: Ro my Borms (receptie), Klara Los (korte set-up), Conny Borms (keiharde smash zonder blok!), Katelijne De Mey (zeer goed in de aanval: 4 op 4!) en Carol Segers (opslag nu uit muntend en zelfs tweemaal skorende met een «ace») zor gen voor de eerste setwinst (15-13). De vierde set begint schitte rend voor Lebbeke (6-1) dankzij de moeilijke opslagen. De Mey smasht 7-2 bij elkaar en de opslagen van Segers zor gen voor 9-2. Diane Baum rondt tweemaal een aanval af (11-3). Maar dan begint de motor te sputteren. Driemaal na elkaar houdt het Herzeelse blok De Mey tegen en een paar receptiefouten zorgen voor een terugkeer van de be zoekers (11-9). De inbreng van Iris Ravijts (direkt een goeie receptie) blijkt positief voor Lebbeke, en Baum reorgani seert de ploeg voortreffelijk. Los pakt twee plaatsballen, Baum smasht onhoudbaar bin nen en De Mey rondt sukses- vol af (15-11). In de «belle» wordt gedraaid op 5-8, na spannende en spek- takulaire bal wisselingen. De Mey herstelt zich zeer goed van een korte inzinking, en met een blok plus een perfekte plaatsbal wordt het 7-9. En in een ruk komt Lebbeke voor: de goeie opslag van Segers. een blok Hofman-De Mey, een smash van Regine en de taktische vervanging van Los door Romy Borms zijn daar niet vreemd aan. Aanmoedi gende woorden van de coach aan het adres van Segers be zorgen hem een rode kaart (niet de eerste!) en de bal aan de bezoekers. Bij 12-13 komt Los terug in de ploeg en Baum kan met een prachtige korte smash uithalen. Regine Hof man zorgt met een listige, tak tische smash voor het volgende punt, en geholpen door een rode kaart voor de Herzeelse coach komt Lebbeke op set- en match-bal Segers slaat moeilijk op, Herzele rekupe- rccrt slecht en Baum skoort, 15-13! 1* NATIONALE VC Temse 2 Ibis Blo Kortrijk 3 Zie verslag foto 3' NATIONALE B ATB St. Niklaas 2 Sinda St. Niklaas 3 zie verslag foto PardafKruibeke 3 Jozmar 0 De Pardafmeisjes hadden min der dan een uur nodig om het reeds veroordeelde Jozmar te verslaan. De verdienste van Pardaf was, dat het steeds ge- koncentreerd bleef spelen en de recepties verzorgde. Aanvallend hielden ze ook steeds de bovenhand. degem niet vergeet, dat er bui ten de kampioen nog stijgers zullen zijn. DERDE A Aaigem 3 Lede 0 De degradatiekandidaten heb ben onderling strijd geleverd, waarin Lede zijn meester moest erkennen. Aaigem was de betere ploeg in een zeer matige wedstrijd. Damesvolley: Juvenes Zele blijft medeleidster na haar overwinning tegen Moerbeke. (gvw) Deze in teorie gemakkelijke wedstrijd is uiteindelijk een moeilijke klus geworden voor dc Zeelse medeleidsters. De laatste weken draait het im mers niet meer rond in het Juvenesteam en hier zit de kwetsuur van Ann Kint voor een stuk tussen. Met haar ver dwenen de automatismen in de ploeg en voor de vervangsters was het even zoeken naar de juiste koördinatie. Greet Roels zorgt in afwisseling met Nicole Van den Hof voor de nieuwe doorstromingen die tot heden nog niet helemaal tot rendement kwamen. De be zoekers kwamen zelfs in de Zeelse sporthal 0-1 voor. tot de Juvenes-meisjes op het be slissende ogenblik het tij in hun voordeel keerden. Een goed verdedigend Moerbeke bleek in de aanval te zwak om te zegevieren, zodat Trui Van Severen haar discipelen vol doende kon motiveren om de 3-1 cijfers rond te maken. Za terdag reizen de Zeelse dames naar Nova Smash, die net als Juvenes en Zomergem met het zelfde aantal punten aan de leiding staan. Uitkijken maar. (ajz) (10/15 - 15/10 - 15/4 - 9/15 - 13/15) De derby tussen ATB en Sinda, de wedstrijd in het teken van de degradatie, heeft zyn verwachtingen ingelost. In de eerste plaats de derbysfeer en de spanning in de zaal en de «hoogspanning» tussen de twee ploegen. Beide ploegen lagen gebrand op de overwinning, want ingeval van zege was ATB Sint-Niklaas zeker van het behoud in derde nationale Dames. De Sindameisjes daarentegen moesten zo goed als winnen om nog een kans te maken op redding. De wedstrijd was rommelig maar spannend. De zenuwen van de meisjes speelden een grote rol. De openingsset werd binnengehaald door Sinda met 10/15 dankzij een betere op bouw in de aanval. De tweede set reef ATB binnen dank zij hun betere blokvorming, de zelfde cijfers werden geno teerd 15/10. In de derde set liep ATB onmiddellijk weg van de bezoekers: 9-2. Sinda kon geen vuist maken en ATB maakte via 13/14 de set uit met 15/4. De vierde set bracht dan weer het omgekeerde beeld zodat Sinda uitliep tot 4/10 en ATB dichtte de kloof 9/10. Via een paar sublieme bloks, ware dakgoten, sloot Sinda de set af in haar voordeel met 9/15. Bij de beslissende set, naar het einde toe, was de suspens te snijden in de zaal. Sinda liep uit tot 9/14, maar ATB kon zich via haar verdediging op nieuw op gelijke hoogte wer ken 13/14. De bezoekers had den twee setballen nodig om de match in hun voordeel af te ronden 13/15. Een wedstrijd met de echte derby-sfeer. lnat 12.2 - 16.00 Linkeroever - Temse 111 nat. B 11.2-16.00 Stekene - Pardaf 11.2 -20.00 Sinda St. Niklaas - ibis I prov. 11.2 - 16.45 Nova Smash - Zele 11.2 -16.45 Herzele - White Star 11.2 - 20.00 Kieldrecht - Gent 12.2 -10.45 Denderwindeke - Lebbeke 12.2 - 19.00 Moerbeke - Baasrode II prov. A 11.2 -15.15 Waasmunster - Ronse 112-15.45 Gent - Lokeren 12.2 - 10.45 Oostakker - St. Gillis Waas 11.2-16.45 Aalter - St. Niklaas II prov. B 112 -17.30 Aalter - G. Oudegem 112 -18.00 Zulte - St. Gillis Dendermonde Hl prov. A 11.2 -15.30 Moerbeke - Aalst 11.2 -15.30 Scheüebelle - St. Amandsberg 11.2 -19.45 Zwijnaarde - Hofstade 11.2 - 20.00 Aaigem - St. Mar tens Latem 12.2 -10.45 Lede - Lovendegem lil prov. B 11.2 -16.00 St. Niklaas - VC Temse 11.2 20.00 Melsele - Adegem 11.2-20.15 Eksaarde - Bazel 12.2 -16.00 H. Temse - Kemzeke IV prov. B 11.2 - 16.00 St. Niklaas - Hamme 11.2 - 16.00 Buggenhoul - Zele 11.2 -17.00 Eksaarde - Berlare 11.2 - 17.15 Moerbeke - Nieuwkerken 12.2 -10.45 P. Kruibeke - Temse 12.2 - 19.45 Grembergen - V. Kruibeke IV prov. C 11.2 -16.45 Aalst - Hillegem Damesvolleybal, Hamme - Moerbeke: Van de Velde slaat de bal terug, richting Moerbeke. (vh) Wtrvik - Stekene VC dames: Dames ontmoeten elkaar opnieuw Gesprekken langs de groene ta fel hebben gezorgd dat de wed strijd Stekene - Wervik dient herspeeld te worden. Deze natch had reeds plaatsgevon den op 5.12.83. Met een 3-0 stand hadden de Stekense da- nes een nederlaag op Wervik behaald. Het gaat hier om een uiterst belangrijke wedstrijd, wil Ste kene de kansen op promotie taar tweede nationale be houden. VK Aalst - Moerbeke Beker van Oost-Vlaanderen II lf finale van 1.2.84 Uitslag: 3-1 Setstanden: 15-7, 15-11, 13-15, 15-2. Beker van België: 1/4' finale De lottrekking van de kwartfi nales heeft als volgt bepaald. Bij de heren Temse - Ibis Kort rijk: 18.2.84 te 20 uur. Bij de dames: Denderhoutem '+1> Temse: 18.2.84 te 20 uur. De voelen De voeten zijn van bijzonder belang voor atleten. Dikwijls is het onvoldoende verzorgen van de voeten aanleiding tot letsels die goede prestaties verhin deren. Het dragen van goede schoenen is natuurlijk een eerste maat regel. Desondanks, zijn de voeten meestal de hele dag afgesloten van de lucht, hetgeen de ver damping van het zweet belet. Hierdoor blijven de voeten meer vochtig dan de rest van het lichaam. Wie een sterke zweetsekretie van de voeten heeft zweetvoe ten) krijgt gewoonlijk een weke huid, die naast de onwelrieken de geuren, die ze verspreidt, gevoelig is voor blessures en infecties. Het is dus nodig dage lijks de voeten te wassen; elke dag van sokken te verwisselen en zoveel mogelijk lichte schoe nen te dragen. Na het wassen moeten de voeten afgedroogd worden. Personen met zweet voeten kunnen een paar maal per week voetbaden met formol (een eetlepel per liter water) nemen. Daarna moeten de voe ten ingewreven worden met talk of speciale poeders, die het zweet resorberen. (wordt ver volgd). Eindrondes De toekenning van de plaatsen voor de provinciale eindrondes en de provinciale Bekerfinales. Jeugd beker Heus den. Beker van Oost-Vlaanderen Se niores: VC. Vitesse Kruibeke. Provinciale eindronden: VC Damesvolleybal, ATB - Sinda: Jeanine De Prekel tekent een punt aan voor Sinda. (k) Deze wedstrijd is al een week vroeger gespeeld. Stekene heeft door deze nederlaag de optie op promotie hoogstwaar schijnlijk verloren. Het was een grandioze wed strijd, waar Stekene op onfor tuinlijke wijze de nederlaag heeft geleden. 1' PROVINCIALE D Adec Baasrode 3 Zelzate 0 De Adecmeisjes hebben hun tweede seizoenzege op een schitterende wijze gewonnen. Ze zijn tot beter in staat dan achteraan in de rangschikking te bengelen. Uitgebreid verslag, zie verder op deze bladzijde. Lebbeke 1 Herzele 3 Zie verslag op deze bladzijde. White Star St. Amandsb. 1 Kieldrecht 3 (9-15 15-6 9-15 9-15) Het sterke Kieldrecht heeft en kel in de tweede set moeilijk heden gekend met hun recep tie, waardoor ze een deelzege lieten ontglippen. De vierde set kende ei zo na hetzelfde scenario, want een 2-8 voor sprong werd bijna prijsgege ven. Puike wedstrijd van As- teric Kieldrecht, die de betere ploeg was. Juvenes Zele 3 Moerbeke 1 Zie verslag. 2« PROVINCIALE A St. Niklaas Libera 3 Oostakker 2 De wedstrijd tussen de mid- denmotoers is beslist in het voordeel van.de Liberameis- jes. Een spannende wedstrijd waarin Sint-Niklaas beter haar verdediging organizeerde, het geen in de beslissende set de doorslag gaf. Verdiende over winning van de thuisploeg. Maldegem 3 Waasmunster 0 Waasmunster had bij de leider niets te goed en het werd van het terrein geveegd. De zwak ke prestatie van de Rumbac- meisjes werd in de hand ge werkt door hun zwakke recep tie en slechte opbouw. Terechte nederlaag. St. Gillis-Waas 3 Sigivok Gent 1 De Sigivokmeisjes hebben een set moeten toestaan aan Gent, wegens experimenteren met invalsters. De thuisploeg hand haaft verder zijn promotie kans. St. Gillis-Waas was de betere in de aanval, hun sterk ste wapen en de blokvorming was subliem. Lokeren 3 Beervelde 2 Real Testa heeft hard moeten knokken voor deze overwin ning. Het dankt zijn overwin ning aan het samenhorigheids gevoel van de ploeg. De inzet van iedere speelster, de inval sters inbegrepen, getuigde van een goede spelgeesf. Spannen de wedstrijd, die verdiend ge wonnen werd door de thuis ploeg. TWEEDE B St. Gillis Dendermonde 1 Oudenaarde 3 De Gilvocmeisjes hebben te gen Oudenaarde, maar een heel klein vuistje kunnen ma ken. De veroverde set was wel verdiend. Erwetegem 3 Oudegem 2 Gemlick Oudegem heeft haar tweede achtereenvolgende ne derlaag geleden. De laatste ne derlaag werd onverwacht op gelopen bij het nochtans laag gerangschikte en tegelijk zwakke Meteors damesteam. Ligt de schuld misschien bij het vroege aanvangsuur, zon dagochtend? Dat men in Ou- Aalst Kangoeroes 3 Schellebelle 2 Zie verslag foto DERDE B Bazel 1 De Klinge 3 Cactus De Klinge, momenteel leider, heeft aan het zwakke Bazel een set moeten toege ven. De Cactusmeisjes waren heer en meester op het terrein en blonken uit in elk spelon- derdeel. Verdiende overwin ning. Kemzeke 3 Melsele 0 Door deze overwinning heeft Kemzeke zich definitief gered van de degradatie. Verdiende overwinning van de thuis ploeg, tegen een ontgooche lend Melsele dat niet bij mach te was enig verweer te bieden. Adegem 3 Sinda St. Niklaas 0 De Sindameisjes hebben de nederlaag geleden tegen Ade gem. Ongekoncentreerd spel van de Klaasjes. Waren ze met hun hoofd reeds bij de derby tegen ATB (van hun eerste ploeg) aanwezig? Verdiende nederlaag en zwakke wedstrijd van Sinda. VC Temse 3 Eksaarde 2 Spannende wedstrijd met hoogstaand volleybal en lange rally's wat het volleybal zo ge nietbaar maakte. Beide ploe gen waren aan elkaar ge waagd, maar in de beslissende set was Temse iets doorslagge vender in de aanval. Evergem 1 Hades Temse 3 Tegen rode lantaarn Evergem had Hades geen problemen, niettegenstaande de toegesta ne set. In zulke wedstrijden moeten de invalsters ook eens aan de bak komen. De Hades- meisjes speelden een puike wedstrijd en wonnen verdiend. VIERDE B Vitesse Kruibeke 1 Pardaf Kruibeke 3 Deze derby had zoals deze van de mannelijke kollega's plaats op hetzelfde tijdstip. Waar op het ene terrein de bezoekers werden verslagen, werd op het ernaast gelegen veld de thuis ploeg overwonnen met dezelf de cijfers. Verdiende overwin ning van Pardaf. Nieuwkerken 3 Eksaarde 0 Logische overwinning van de thuisploeg, tegen het zwakke Eksaarde. Berlare 3 Snuffel Grembergen 1 Zie verslag Madavoc Hamme 3 Moerbeke 0 Wegens het missen van de trai ning werden gestrafte speel sters op de bank geplaatst. Niettegenstaande een gewij zigde ploeg heeft Madavoc een gemakkelijke overwinning be haald tegen een zwak Moer beke. Verdiende overwinning en goeie prestaties van de inval sters. Tussen beide ploegen ontstond een hevige strijd, voor het be halen van de overwinning. Bij deze strijd trokken de Sinda meisjes aan het kortste eind. Voor vierde provinciale een succes, want in deze wedstrijd kwam qua inzet en weerstand alles aan bod. Verdiende over winning van Juvenes Zele. Kontakt Temse 3 Buggenhoul 1 Kontakt Temse heeft de Boskrabbers met lege handen huiswaarts gestuurd. De ver dienste is dat Buggenhout een setje heeft kunnen meepikken, want Kontakt was de meerdere in elke spelfase. Verdiende overwinning van Kontakt Temse. Appelterre 3 VK Aalst 1 Onverwachte nederlaag van de VK-meisjes. De receptie was onverzorgd. Verdiende over winning van de thuisploeg. Damesvolleybal, ATB - Sinda: Een n van ATB. (k) ie smash van Amelinckx Vitesse Kruibeke. Kandidaat-organisator gezocht Een kandidaat-organisator wordt gezocht voor het inter provinciaal jeugdtornooi van 14-15 april in Oost-Vlaande ren. En eveneens wordt een kandi daat-organisator gezocht voor het zes landen tornooi Meisjes B. jeugd (26-29 juli). Vaste deelnemers: Zweden, Frankrijk, België, Duitsland, Italië, Nederland Samenstelling van de 1/4' finale te spelen op 18-19 februari 1984. Heren Vitesse Kruibeke - St.-Gillis- Waas V'5. St.-Amandsberg - Rapid St.-Niklaas VK. Aalst - Vosselare Pardaf Kruibeke - Steendorp Dames Stekene - Pardaf Kruibeke Kieldrecht - Zomergem ATB St.-Niklaas - Denderwin deke Jongens Beloften 11.2 14 uur Moerbeke-Kruibeke Jongens junioren A 11.2 10.30 uur Sinaai-Sint-Amandsberg 11.2 10.30 uur Sint-Niklaas - Ninove Jongens Junioren B 11.2 14 uur Kuklos Aalst-Zulte 11.2 14 uur Herzele-VK Aalst Meisjes Junioren 11.2 14 uur Herzele-Zele B Jeugd beker van Oost-Vlaanderen Uitslagen Jongens Kadetten: Steenhuize-VK Aalst Jongens Juniores VK Aalst-Destelbergen Jongens Beloften Erwetegem-Bazel Jeugdkompetitie Jongens scholieren Heusden-Bazel Jongens Scholieren Bazel-Eine 3.0 Damesvolleybal, Hamme - Moerbeke: Boerjan (H) gaat de bal blokkeren en zo in het andere kamp terugslaan, (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 43