OVERZICHT NATIONALE ZAALVOETBALKOMPETITIE Giuseppe D'Acquisto in vedette bij Racing Temse LOKERSE ZAALVOETBALLIGA Staakte onderstreept titelambities HAMSE ZAALVOETBALLIGA Nieuwe nederlaag voor Asseurop BUZAVER - BUGGENH0UT Gemeentepersoneel wint topwedstrijd met nipte skore ZAALVOETBAL De Voorpost - 10.2.1984 - 47 Het begint er vrij slecht uit te zien voor 2 van de Oostvlaam- se ploegen die in de nationale reeksen aantreden. Dat Dyna- Sint-Niklaas het enorm las tig zou krijgen om zich te handhaven in tweede afdeling berichtten we U al vorige week. Gelukkig voor de Dyna mo jongens werd hun wed strijd van vorig weekend uitge steld wegens de nog steeds aanslepende perikelen met het dak van de Sint-Niklase Sporthal De Witte Molen Dynamo kan dus even op adem komen en voor zichzelf de konklusie komen dat het hoogtijd is dat de scheve situa tie alsnog wordt rechtgezet. In Derde nationale begint het er nu ook belabberd uit te zien voor Fortuna Lokeren. De Fortuna bestuursmensen had den hun ploeg na de promotie van vorig jaar toch duchtig versterkt door de aanwerving van Mark Nijs, maar vlotten doet het nog altijd niet bij de jongens van koach De Vijlder. Die zit met de handen in het na de 9-4 pandoering die Fortuna aangesmeerd kreeg op het veld van rode lantaarndra ger Wiers. Winnen wordt voor de Lokeraars nu wel een must want anders zal het verblijf in de nationale reeksen waar schijnlijk tot één jaar beperkt blijven. Na de derbyzege van vorige week tegen Sint-Niklaas liet Comar Aalst (2' afdeling) het ditmaal afweten bij Meise. De Ajuinen kwamen nooit in het stuk voor en gingen dan ook verdiend met 4-1 de boot in. Het Aalsters doelpunt kwam van Van Tittelboom, In de provinciale kompetities ging de meeste aandacht naar het streekderby Racing Temse Cosmos Aalst. Een vrij ze nuwachtig voetballers Cosmos twam in feite nooit aan zijn trekken en omdat Temse ook al niet scherp bij schot was ileef de skore nog vrij beperkt. Ben vrij lange studieronde, waarbij beide ploegen kost wat kost doelpunten wilden ver mijden leverde op de 10" mi nuut een mooie kans op voor Dr Bondt maar zijn schot ging naast. Ook Van Assche vond nog eens doelman Nijs van Cosmos op zijn weg maar op de zeventiende minuut was het toch zover: Meersman haalde ver uit en ditmaal was Nijs wel geklopt. Al kreeg van As sche nog een kans voor Ra cing, met 1-0 gingen we op de koffie. Na de warme of koele drankjes trachtte Cosmos terug te krab belen. Doch de afwezigheid van De Kinder die een schor sing uitzit liet zich vooraan duidelijk gevoelen en Van Hoesbeek en Arts bleken, on danks de mogelijkheden die ze beiden kregen, de rol van De Kinder als afwerker niet te kunnen overnemen. Racing spekuleerde in die pe riode vooral op tegenaanvallen maar toen de Aalsterse storm een beetje was gaan liggen kon de thuisploeg weer rustig gaan kombineren en toen op die manier D'Acquisto voor het Aalsterse doel verscheen was het meteen 2-0. Cosmos raakte toen een speler kwijt en Temse kon dit optimaal benutten te gen De Bondt Dacquisto be diende die tussen de benen van Nijs besloot. Bij Cosmos was er van dan af alle geloof op een goede afloop uit en Temse kreeg via Van Assche, De Bondt en een sterk spelende D'Acquisto nog enkele sekon- den van het einde de 4-0 eind stand zou aantekenen in een wedstrijd waarvoor heel wat volk naar de Temsense sport hal was afgezakt. Criva Hammehaalde verras send, maar daarom niet min der verdiend, de twee punten weg bij Raspoetin Gent dat de jongste weken herhaaldelijk uitpakte met schitterende pres taties. Tegen Criva kwamen de Gen tenaars echter nooit op de jui ste plooi, en Criva bij wie De Moor een schitterende wed strijd speelde kontroleerde de partij dan ook van begin tot einde. Bij de rust stond het reeds 0-3 met treffers van Dhollander en De Moor (2). Na de kampwis seling kwam Gent terug tot 2-3 maar De Moor zorgde op nieuw voor een diepere kloof met nog 2 doelpunten. Dhol lander zou tenslotte de 2-6 eindstand vastleggen. In tweede provinciale had VDV Lokeren geen problemen bij een uitermate zwak FN Ou- degem. De FN boys hebben zich duidelijk reeds bij de de gradatie neergelegd en ekspc- rimenteren er dan ook maar op los. Via Callaert en Patrick Van Puyenbroeck liep VDV reeds vlug uit tot 0-3. Keymeu- len bracht FN terug even de wedstrijd maar nog voor rust zorgde Raf Van Puyenbroeck voor 2-4. In de herneming stond er op het meesterschap van VDV helemaal geen maat meer zodat er nog doelpunten kwamen van Raf en Patrick Van Puyenbroeck, Van Dam me en Callaert. Danny Key- meulen kon met een derde doelpunt van zijn voet de eind stand nog op 3-8 brengen. In het Lokersc derby tussen Spoele en De Klok was de inzet bepalend. Zoals dat steeds het geval is in een derby was het technisch verfijnde spel ver te zoeken achter de bar van de sporthal. Het werd dus een echte cupwedstrijd waarbij het gemis aan echte afwerkers bij de beide ploegen het duide lijkst tot uiting kwam. Luk De Caluwé bracht De Klok op de tiende minuut wel op voorsprong, maar de Spoe- le-jongens van coach Van Gucht konden vijf minuten la ter reeds gelijkstellen langs Roger Schalckens. Deze stand bleef tot op de laatste sekonde behouden want beide ploegen hadden in de tweede helft en kele nog de betrachting geen doelpunten tegen te krijgen. Olympia Sinaai raakte maar met de bakken over de sloot. Eendracht Gent verdiende ze ker een punt tegen een mat en traag spelend Sinaai dat nooit zijn normaal spelpeil haalde. Voor Devema Lokeren was de reis naar Ledeberg op voor hand reeds als nutteloos om schreven want niemand ziet nog in hoe en wie Ledeberg van de titel zal houden. De Gentenaars spelen nu al een kleine twee jaar zonder ooit één kompetitienederlaag te hebben geïnkasseerd en als U het ons vraagt zal dat beslist nog een tijdje doorgaan. De vema Lokeren kan er na de 8-3 nederlaag alvast over mee spreken, In derde provinciale werd de wedstrijd van Dynamo B tegen Reinaert forfait bij Pingie Wel le. Er bleven dus nog drie wedstrijden over die wel een normaal verloop kenden. Becton Dickinson Aalst haalde het in de derby tegen Sporting met overtuigende 8-5 cijfers. Ook Nieuwerkerken haalde fors uit bij WB Erembodegem. De bezoekers speelden vooral in de eerste helft de pannen van het dak en stonden bij de rust al met 0-6 voor. Amont, Van Den Bremt en De Henu zorgden voor deze ruime mar ge. In de eerste periode was de thuisploeg maar zelden aan de bak gekomen. In deze toe stand kwam in de tweede speelhelft wel enige verande ring. De rollen waren nu totaal omgedraaid met een aanval lend en frivool spelend Erem bodegem dat echter slechts 2 keer zou skoren en dat was 4 doelpunten te weinig om enig puntengewin te verzekeren. De treffers kwamen van Ste- faan Uytersprot en Geert Mees. De B-ploeg van Cosmos Aalst speelde een barslechte partij zaalvoetbal tegen De Raap Sint-Niklaas. Blommaert bracht de bezoe kers reeds vroeg in de wed strijd op voorsprong, maar Leemans bracht Aalst terug. Van Den Brande en Verstrae- ten zouden echter nog voor de rust De Raap een veilige 1-3 voorsprong bezorgen. Na de rust kon Cosmos pas reageren toen Van den Abbeele en Van Den Branden De Raap op 1-5 hadden gebracht. Ophalves te kende toen het tweede Cosmos en het laatste wedstrijddoel- punt aan. Voor de beker van Oost-Vlaan deren werd reeds een vooruit geschoven wedstrijd betwist namelijk Cupido - VDV Loke ren of een wedstrijd tussen een liga ploeg uit tweede provin ciale met natuurlijk op papier veel meer winstkansen voor VDV. Doch dat ook in zaal voetbal de logika niet altijd te betrouwen is werd nogmaals bewezen. Cupido toonde zich in alle vlakken veruit de betere van een mat en ordeloos spe lende thuisploeg bij wie coach Paul Van De Veslde zich meermaals de haren uit het hoofd rukte omwille van de ondermaatse prestatie van zijn jongens. Bij de rust was het immers al 4-1. Nadat Brouwer voor Cupido de skore had geopend en Raf Van Puyen broeck gelijkstelde, was er aan Cupido geen houden meer en De Coninck, Claeys en nog maals De Coninck zorgden voor de ruststand. Na de ver frissing ging de thuisploeg op de ingeslagen weg voort en skoorde nog drie keer: De Co ninck, Van Den Branden en Dias waren de sluipschutters. Raf en Patrick Van Puyen broeck konden met elk één doelpunt de schade voor VDV enkel nog wat beperken zodat 7-3 nog een «menselijke» uit slag mag genoemd worden. TRAPPIST 4 VANDAMME 2 Een vrij gelijkopgaande partij die echter na de rust een erg onverwachte ontknoping kreeg. Voor de koffie lag het initiatief immers volledig bij de bezoekers die dan ook twee maal skoorden langs Baeyens en Rudy Schelfout maar na de kampwisseling keerde het spel- beeld om in het voordeel van Trappist dat zonder slag of stoot uitliep tot 4-2 langs Ro giers (2), Ludwig Schelfout en Baeyens. TOPSPORT o STAAKTE 7 Geen problemen voor de ster ke leidersploeg van 't Staakte die reeds bij de rust zeker was van een ruime zege. Toen was het immers al 0-5. De doelpun ten kwamen hier van Van Box- celaer (2), Temmerman (3) Verbeken en Baele. Door deze zege tegen het nochtans vierde geplaatste Topsport zet Staak te zijn titelambities dus nog wat kracht bij, en we zien niet goed in wie daar nog enig roet in het eten zou kunnen gooien. 'T STAMINEKEN 2 CUPIDO 6 De thuisploeg, die dit seizoen niet veel potten breekt en dan ook op een bescheiden negen de plaats prijkt in de rang schikking, speelde een voor- treffelijke eerste helft tegen Cupido dat op papier veel ster ker zou moeten zijn. Dit was echter in de eerste helft verre van merkbaar. Na de koffie was dat wel enigszins anders want toen speelden de bezoe kers wel op hun niveau en meteen was het verschil ge maakt. De 1-2 ruststand werd bereikt langs De Coninck (0- 1), Van Puyenbroeck (1-1) en opnieuw De Coninck (1-2) en na de rust zouden De Coninck, Brouwer en Claeys de skore voor Cupido nog verder aan dikken, terwijl Verniers on dertussen wel het tweede thuisdoelpunt had aangete kend. DE SCHRIJVER 1 CELTIC 16 De thuisploeg moest het met 4 spelers rooien en dat was na tuurlijk onbegonnen werk te gen Celtic dat sowieso al niet de eerste de beste ploeg is. Niettemin kwam De Schrijver wel eerst op 1-0 langs Van Hemelrijck, maar toen begon het schuttersfeest pas voor Celtic dat in Crefcour (5), Feu- sels (4), maar vooral Vervat (7 doelpunten) echte kannoniers in huis bleek te hebben. INTERCOMMUNALE 6 JEAN'S CLUB 2 Een voor rust verrassend sterk spelend Jean's Club slaagde er langs Van Herzeeie in om op voorsprong te komen, maar nog voor de rust brachten Smet en De Canne de thuis ploeg op 2-1. Toch klampte de Jeans Club ploeg zich nog vast aan de gelijkmaker van De Bosscher maar toen De Canne net voor het einde van de eer ste periode voor 3-2 zorgde was de vlam er meteen uit. De thuisploeg zou in de tweede helft nog drie keer raak treffen (2x De Canne en lx De Camps). DRIE LINDEN 2 VELDSTRAATJE 5 Veldstraatje, tot voor de aan vang van deze partij mede ro de lantaarndrager, komt door deze zege weg van de laatste plaats die het met Jeans Club deelde. Het was een vrij spek- takulaire partij tegen Drie Lin den dat bij de rust nochtans met 2-0 voor stond langs Vos sen. Na de koffie stormde een ontketend Veldstraatje dan recht op de zege af met nog doelpunten van Vervat, Van Den Duyvel en Ronny Mazee- le die in de drie laatste minu ten evenveel keer kon skoren en daarmee de zege van de bezoekers veilig stelde. VAN WINCKEL 6 VDV B 6 De uitslag laat al vermoeden dat beide ploegen mekaar waard waren en dit was ook zo. Bij de rust stond Van Winckel met 5-3 voor, maar na de kampwisseling zetten de Vande Velde jongens deze scheve situatie nog recht. Voor Van Winckel skoorden Van Brussel (5) en De Roover ter wijl de VDV doelpunten van Van Puyenbroeck (2) en Eddy Dhollander (4) kwamen. LOKRA 5 CAMBRINUS 7 Een erg knappe wedstrijd die misschien beter op een gelijk spel ware geëindigd omdat dan beide ploegen beloond zouden worden voor het spektakel. Bij de rust was het nog 3-3 met Cassicr (tweemaal) en Berck- moes aan het kanon voor Cam- brinus en Antheunis, Roels en Van De Wiele voor de thuis ploeg. Na de koffie liep Cam- brinus vrij vlug uit tot 3-7 langs Noppe (2), Cassier en Foriers. Van De Wiele en De Fré brachten Lokra wel nog tot 5-7 maar de kloof was reeds te groot geworden. HUIS A/D DURME 1 SPOELE 3 De leiders kregen het beslist niet op een schoteltje bij de spelers van Huis aan de Durme die zich weerden als duiveltjes. Dat leidde tot doelpunten van Schalckens en Hofman voor de rust en Toels na de pauze. Cornells kon voor de verdien stelijke thuisploeg wel nog de eer redden. LOKERSE ZAALVOETBALLIGA RANGSCHIKKINGEN 1' afdeling Spoele B li 22 Celtic 12 19 DeBoetsers ll 14 VDV B li 13 V. Winckel 11 10 Huis a/d Durme 10 8 Den Duvel 10 5 De Schrijver 10 3 Karlapper 10 2 15 25 15 23 15 22 15 19 15 19 15 16 15 15 15 11 15 10 15 8 Staakte Trappist Cupido Topsport Cambrinus V. Damme Drie Linden Intercommunale Stamineeken Lokra Veldstraatjen Jeans Club (YEL) De duivenkampioenen van het verbond Lebbeke Centrum werden in zaal Casino met prijzen overladen, (c) ÖTTY GROENTEN 1 DE SCHRIJVER 8 Geen problemen voor de be zoekers die vooral in de twee- ik helft aan een ruime skore konden bouwen. Bij de rust ras het 0-2 langs Peelman en De Beule en al kon Willaert na (je koffie Ketty nog even terug- tongen tot 1-2, met nog vier loelpunten van De Beule en in Daelman was de zaak wr de thuisploeg vrij vlug «klonken. •0RNELIS 3 &V0LI 3 tol vrij verrassende uitslag (oor de Tivoli-jongens die op *n schitterende prestatie kun- oen bogen en dan ook ver- tond een punt afsnoepten van «e leiders. Heirbaut opende de «ore voor Comelis maar Van toet bracht de ploegen nog voor de rust terug gelijk. Cor dis kon in de tweede helft wel uitlopen langs Pauwels tot 2-1 maar Tivoli kwam sterk terug en langs De Munter en Van Cleemput kwam het zelfs op voorsprong. Heirbaut zou echter nog skoren zodat dat punten toch nog broederlijk werden gedeeld. BEB DRIBBLING 6 ASSEUROP 0 De tweede nederlaag voor de mannen van Waasmunster is meteen een feit, Asseurop kwam in feite nooit in het stuk voor en moest bij de rust reeds tegen een 4-0 aankijken. On danks de steriele druk van de bezoekers zou de skore niet meer veranderen en haalde Dribbling de punten verdiend binnen. Doelpuntenmakers waren Keymeulen (2), Van Doorselaer (2) en Nijs (2). RC JULIETTE 3 OPBEURING 3 Alweer een gelijkspel en dan nog wel met vrij kleine skore. Het komt niet zo vaak voor in zaalvoetbal. Voor rust liep de thuisploeg nochtans tot 2-0 uit langs Fie- rens en Stalpaert, maar net voor de kampwisseling brach ten Van Goethem en De Landtsheer de stand terug in evenwicht. Na de pauze zette Fierens Juliette wel terug op voorsprong maar Van Goet hem beurde Opbeuring op met een verdiend punt. EUROPABOYS 4 VIJFHOEK 5 Een interessante partij om te volgen want beide ploegen zijn ongeveer even zwak. In wed strijden tegen de betere ploe gen uit de reeks gaan zij dan ook steeds met dubbele skores af zodat hun tweestrijd wel voor enige spanning zorgde. Vijfhoek toonde zich de meest aanvallende ploeg en werd daarvoor ook beloond. Rul kon voor de thuisploeg de stand wel openen maar daarna skoorden Meganck, Truyens, opnieuw Meganck en Behiels in serie, hetgeen Europaboys alle illusies meteen ontnam. Van Den Broeck en Barbier (2) zouden wel nog skoren maar de punten waren toen reeds in de zak van de scholie- renploeg. ZEEPAARDJE STIJVE LAARS Een nieuw gelijkspel met een SPORTMAN EN SPORTVROUW VAN HET JAAR Smet trapte in de eerste helft de thuisploeg wel op voor sprong maar na de koffie zorg den Roland Maes en Comelis voor de ommekeer door Stijve Laars op 1-2 te brengen. Kort voor inrukken lukte Smet ech ter nog zijn tweede doelpunt, hetgeen Zeepaardje een punt opleverde. Uitslagen Buso - Kussnacht 1-5 Setmar - Gemeentep. 4-5 Pauwels - DNS 3-14 Mini Derby - Louis Sp. 11-4 Lambrecht - Bobo 7-5 Nefertete - V.D. Jeugt 3-3 Buso - Kussnacht was een ge makkelijke opdracht voor de leiders in de algemene rang schikking, het skoorde 5 keer. De auteurs van deze goals wa ren: De Maersschalck (3x), De Wandel en Van Driessche. Voor Buso redde Heyvaert de eer. De topmatch van deze speelweek was ongetwijfeld Setmar. Gemeentepersoneel. De «Gemeente» liep wel 0-3 uit, maar Setmar kwam terug tot 3-3. Het werd zelfs 4-4 maar Eddy Bellon kwam terug tot 3-3. Het werd zelfs 4-4 maar Eddy Bellon skoorde het beslissende doelpunt, in deze spannende en sportieve wed strijd. Voor Setmar skoorden OVERIGE UITSLAGEN Neerhofb.-P. Antoine R. Motief-Goalgett. C. Belgica-F. Arlette Durmem.-Meerstr. Desmecht-JK Den Trap Busboys-W. Welkom Rush-Siera Kemk.-Tuitvr. 2-12 5-4 0-5 5-0 6-3 2-5 10-12 Een tijdje geleden al verscheen in de dagbladen de uitslag van de verkiezing van de sportman en de sportvrouw van het jaar. Zoals U wellicht weet werd de hoogspringer Eddy Anys bij de heren en judoka Ingrid Bergh- mans bij de vrouwen laureaat. Wat wellicht sommigen niet op gevallen is, is het feit dat een speler en een speelster van Bou- le d'Or Lebbeke in de uitslag voorkomen. Carlo Vinck, de Lebbeekse doelman en tevens doelman van de nationale ploeg, werd door de 138 beroepsjournalis ten die aan de verkiezing deel namen, bedacht met 11 punten en bezet hierdoor een opvallen de 15' plaats in de rangschik king samen met T. Boutsen, vlak achter marathonspecialist A. Parmentier maar vóór o.a. voetballer Nico Claesen en wielrenner L. Peeters! Meteen een opvallende beloning voor deze Aalstenaar die als zuivere liefhebber kan gekatalogeerd worden. Bij de vrouwen is het Myriam Van Langenhove, de doel- vrouw van Avanti Femina Leb beke die met 4 punten toch een 24' plaats bezet. Voor de jonge M. Van Langenhove een te rechte beloning voor haar sportieve prestatie tijdens het voorbije jaar. EVA Carlo Vinck (Lebbeke) Heyvaert (2x) en Guido Lam berts (2x). Voor Gemeenteps. doelden: Eddy Bellon (3x), Van Mulders en Danny Beeck- man. Carrosserie Pauwels was één te zwakke tegenstander voor DNS, vandaar de zware 14 goals die de Pauwels-jongens te slikken kregen. Skoorden voor DNS: Albrecht (4x), Jos De Bruyn, Marc Van Keer, André Teugels elk 3x en Bru no Moens maakte de 14d° roos. Voor Pauwels doelden; Hey- mans Wim (2x) en Heymans Danny. Louis Sport was ook een zwakke tegenstander voor een beter spelend Mini-Derby. Skoorden voor Derby: Moens Wim (5x), De Wit, Krebs en Mare Van Dingenen elk (2x). Voor Louis Sport skoorden: Marc V.D. Velde, Danny Van Campenhout, Johan Van Belle en Marc Van Hove. Lambrecht won tevens met 7-5 cijfers van de jongens van Bo bo, hier was Van Ingelghem met 3 treffers de beste schut ter, gevolgd door Bieseman (2x), Mannaert en Vermeire met elk 1 goal. De laatste wedstrijd van deze speelweek, Nefertete - Bieren Van Der Jeugt was een gelij kopgaande wedstrijd. Met een logisch gelijkspel als einduit slag. Voor Nefertete skoorden: Herremans - Van Helsuwé Benny en Van Helsuwé Peter. Voor Van der Jeugt was Til- burgh met 2 treffers de pro- duktiefste, het 3* doelpunt kwam van de voet van Walter Van Den Steen. L Duivensport: De Verenigde Vrienden» huldigden hun Quiévrain-kampioehen: Fons Van Riet, tWtebbersvolIeybal te Hamme: De Zwarte Panters staan stevig aan de kop in de rangschikking. Louis Van Vossel, Norbert Thierens, André Van Haute, Willy Vercauteren, Remi Verhelst en Petrus Wn> Van den Broeck. (vh) Myriam Van (Avanti Femina) Kalender voor 13 en 15.2.1984 Maandag 19 u.: Kussnacht - Louis Sp. 20 u.: RS - Buso 21 u.: DNS - Setmar 22 u.: Nefertete - Bobo Woensdag 21 u.: Bieren V.D. Jeugt - Lambrecht -22 u.: Pauwels - Gemeenteper- Langenhove sonee| André Tilley

De Voorpost | 1984 | | pagina 47