ACW-Stekene begaan met verkeersveiligheid zwakke weggebruikers Hans-Gerd Perdaen schrijft de geschiedenis van Steendorp Vier bomen geveld in Kemzeke WSf^ÊÈiÈm 1 Stekense Habroeckbewoners willen veiliger woonwijk Provinciaal verbond PW-Jongeren [besprak staalproblematiek PW-Lokeren met drie kabinetsmedewerkers Lea Van Grimberge overleden Tien jaar dansleraars Cremers in Het Centrum, Sint-Niklaas De Elzas in close-up In Hamme niet tot de avond zelf, want 't Stormde in landelijk Waasland Kruispunt Mispelstraat in Sint-Niklaas: aktie gestart De Voorpost - 10.2.1984 - 7 Sinds enkele tijd is binnen hel ACW-Stekene een werk- Binnen het ACW zelf wordt er kruispunt in Kemzeke komt De Witte Hugo Samson en 'Vprkeer' ODeericht met als bedoeling od een gewerkt aan een inventaris van aan bod. Hier wordt voorge- Lieven Schelfhout een brief SSvp mee te werkenaan een verk^reveibge verkeersproblemen in Steke- steld om het parkeerverbod aan het kollege van burge- posiüeve manier mee te werken aan een verkeersveilige ne Een inventaris no met tiental meter uit te meester en schepenen te Ste- gemeente, met vooral veel aandacht voor de zwakke 3^^ maar waarujt toch breiden. En tenslotte meent de kene waann ondermeer wordt weggebruikers: de voetgangers, fietsers, kinderen, bejaar- reeds enkele ^eine zaken' werkgroep dat de hoge be- gevraagd om bovenstaand den, gehandikapten. Deze werkgroep doet nu een oproep naar voren werden gebracht groeiing van het plantsoen aan voorstel te onderzoeken en te tot alle gemeenteraadsleden, leden van de plaatselijke die zonder al te veel kosten de hoek Ketelaarsgrasstraat - bespreken, politie en gemeentf werklieden om kleine verkeersproble- kunnen worden opgelost. Potaarde slechte zichtbaarheid De brief stelt ook dat de op men tydig te signaleren aan de betrokken schepen, zodat Zo stelt de werkgroep vast dat geeft, een en ander onmiddellijk zou kunnen worden opgelost, talrijke verkeersborden in Ste- Een oproep die ook gaat naar alle inwoners van Stekene en kene fc^t vul| aJn' waardo°r i j 4 j t hun zichtbaarheid onvoldoen- De ACW-werkgroep gaat dan erop neerkomt dut iedereen met .open oog» de gemeente de b geworden wasbcu[t wat acpel in „6p de zou moeten doorkruisen. De werkgroep pleit voor het van (üe verkeersborden kan dit drukte rond het marktplein op aanbrengen van een soort «verkeersbus», op een centrale euvel verhelpen! sommige dagen. Gedacht plaats in de drie deelgemeenten van Stekene (waarom ook in de al niet zó talrijke fietspa- wordt hier uiteraard aan de niet in Hellestraat, Koewacht!) zodat de aandachtige den zijn er héél wat verzakkin- zaterdagvoormiddagen burger er allerlei zaken in verband met de verkeerssituatie gen, die bij regenweer zorgen marktdagen) én de zondagna- in kan deponeren. i Stekene. De voetpaden zijn soms wel ech - grote plassen. Het kan middagen van de drie kermis- maar een kleine moeite zijn sen in Stekene-centrum. dergelijke verzakkingen regel- De werkgroep stelt voor om matig te herstellen (b.v. Oost- dan het eerste deel van de Eindeken en Hellestraat). Kerkstraat van de markt tot Op een aantal plaatsen de Sparrenhofdreef ver- dorpsstraat, Brugstraat, Po- keersvrij te maken, zodat zo lenlaan, Oost-Eindeken) is het wel het markten op zaterdag voetpad echt te smal door de als het kermissen op zondagna- aanwezigheid van verlichtings- middag veel rustiger én veili- palen. Mits wat goede wil moet ger kan gebeuren, het toch mogelijk zijn om in Het ACW stelt voor om het bij samenwerking met de elektri- wijze van experiment geduren- citeitsmaatschappij dergelijke de enkele zaterdagvoormidda- palen te laten verplaatsen of te gen van de maand maart en op vervangen door steunpunten de zondagnamiddag van de die niét op het voetpad staan, jaarmarkt dit voorstel eens uit De laatste jaren werden heel te proberen, maar voegt er wat zebrapaden aangebracht in onmiddellijk aan toe dat uit- de buurt van scholen, samen zondering dient te worden ge- dan met de grote driehoek maakt voor begrafenis- en hu- «schoolgaande kinderen». Dat welijkswagens. is natuurlijk positief want de automobilisten worden hier Brief aan kollege aangemaand, snelheid te min- Eind januari schreef de ACW- deren. Het ACW vraagt dat werkgroep die is samenge- deze wegmarkeringen regel- steld uit Baziel Van der We- matig herschilderd worden en ken, Alois Coppens, Rudi Fer- dat ze aan de kleuterscholen ket, Theo Vervaet, Georges van Bosdorp en Verkenstraat zouden worden aangebracht. De ACW-werkgroep hoopt verder dat de gemeentelijke politie effektief gebruik zou maken van de twee toestellen waarover ze beschikt, om de snelheid meer en meer uit Ste kene te bannen. Ook suggereert de werkgroep: «Is het niet zinnig een parkeer- somming van de problemen bewust beperkt werd gehou den tot dié probleempjes die met wat goede wil en zonder al te veel kosten kunnen worden aangepakt en waardoor de ge meente weer een stukje veili ger kan worden. En de brief gaat verder: «Over een aantal grotere problemen wil onze werkgroep zich de komende maanden buigen en onder andere naar aanleiding van Rerum Novarum '84 met enkele voorstellen naar buiten komen». Toch enkele vraagjes. Wan neer is de «Dorpsbaan» door het centrum van Stekene zó breed geworden met baan én parkeerplaatsen, zodat er op sommige plaatsen amper ruim te overbleef voor een deftig voetpad? Waarom werden dén geen veilige fietspaden aange legd en voldoende zebrapaden voorzien aan de scholen? Wie is verantwoordelijk voor het feit dat de Stekenestraat eertijds een rustige verbinding tussen Stekene en Kemzeke, vooral gebruikt door fietsers door onder meer het aan brengen van (té) goede open bare verlichting, is herschapen in een snellere verbindingsweg voor auto's en bussen? De BeEr Te Stekene besliste het schepenkollege om de uitgewaaide en geschonden bomen vier stuks aan de pastorij te Kemzeke te laten wegruimen door de firma Heirbaut uit Sint-Gillis, mits de overeengekomen som van 15.000 fr., te storten in de gemeentekas Het betreft hier vier stoere eiken die deel uitmaakten van de prachtige tuin van de Kemzeekse pastorij. Eén van die bomen was door de voorbije stormwinden uitgewaaid en ook een tweede boom had veruit z'n beste tijd gehad; hij was dor en was toch verloren voor de natuur. De resterende twee bomen waren echter nog in blakende gezondheid, maar werden geveld «om voor de meisjeschiro die haar lokalen achter deze tuin heeft een voldoende brede toegangsweg te kreëren». De Kemzeekse Chiro had dat nochtans nooit gevraagd en het ouderkomité gaf zelfs als z'n mening te kennen dat «het uitdoen van twee bomen zou volstaan om een voldoende brede toegangsweg te verkrijgen Waarom dan? Om geld in de gemeentekas te krijgen? In Kemzeke wordt zelfs verteld dat één van die vier eiken met een doormeter van méér dan een meter méér dan honderd jaar oud was. Een monument dus. In Bokrijk zou het een bezienswaardigheid zijn geweest. In Stekene-Kemzeke goed voor 3.500 fr. in de gemeentekas! Dit terwijl gezaagde eik zowat veertig duizend frank per kubieke meter kost... (DeBeEr) Het Bestuur van het Provin- Naast de miljardeninvestering doorgevoerd. Sidmar heeft ciaal Verbond der PVV-Jonge- voor de koude faze in Luik (6 hiervoor een betere ligging dan tt|Oost-Vlaanderen nam, tij- miljard volgens het Plan Gan- het Luikse bekken of dat van Oude jaar is heengegaan «Klos en kloter» In oktober viert het Davidsfonds van Steendorp zijn werd de grote bezieler van de- vijftigjarig bestaan. Te dier gelegenheid verschijnt het ze bibliotheek, die vooral na boek «Klos en kloter - Kroniek van het Gelaag» van Hans- Gerd Perdaen, een uitgebreid werk waarin heden en verleden van Steendorp nauwkeurig worden doorgelicht. Nu al kan men voorintekenen frank, op dit boek, dat wordt uitgege ven door Davidsfonds-natio- Auteur naal- De technische fiche ver- Hans-Gerd Perdaen werd ge- broeckwiikkomitee heuse met een bloembak hier en daar meldt:boren in het Oostduitse kuur- nieuwjaarsbrieven uit aan de u t probleem zó voor mekaar. «Md Mjtel&g 140j. i»; oord So.a (op tien km van de Adnd De Cauwer de plaatse; leden van de gemeenteraad. Fn de beste wensen Heel wat mensen uit de Kern- het is waar, ze zijn wel mooi zeekse Habroeckwijk zijn be- maar ieder kind is er ten prooi zorgd om de veiligheid van aan de auto's die snel rijden verbod in te voeren in de voornamelijk de kinderen, en hen niet kunnen vermijden. Nieuwstraat, vanaf het begin Spelende kinderen hebben in- We hopen dus dat u dit jaar tot de weverij.» Dit natuurlijk derdaad maar weinig oog voor eindelijk eens zult praten met omdat de weg er bijzonder bet soms razende verkeer. elkaar smal is. Ook het fameuze n3 de laatste gemeenteraad 't is nu drie jaar dat wij u van groot-Stekene deelden en- vragen kele mensen van het Ha- het verkeer wat te vertragen de overbrenging naar een meer geschikt lokaal in het paro chiaal centrum een nieuwe doorbraak kende. In 1972 be haalde hij de akte van be kwaamheid van bibliothekaris; ook volgde hij twee jaar biblio theekschool te Antwerpen. In 1972 stichtte hij met e.h. Achiel De Cauwer de plaatse- maat: 15,5 x 23 cm; tientalgrens met Tsjechoslowakije) hjke Milac-afdeling, waarvan Wc geven hieronder deze ori- van alle Habroeck-mensen pentekeningen van Tony Peire- op 23 maart 1950. als oudste hij sindsdien voorzitter is. jnele brief intecraal voor het jaar dat nu gaat komen man; papier: 100 gr mat MC; Van de drie zonen van Petrus Smds datzelfde jaar is hij lek- 6 en waarin wij van veiligheid druk: recto verso- 1 kleur' °m- Perdaen en Ruth Springer. In tor in de Sint-Jan de Evange- Beste Burgemeester, schepe- dromen. sla8: recto 1 kleur> eenzijdig 1954 kwam hij naar Steendorp. hstkerk. Smds 1977 is hij be en gemeenteraadsleden, uw stiefmoederlijk kind, gevernist; 300 gr sulfaatkarton; Na de lagere school deed hij stuurslid-verslaggever van het ets rijn laatste bijeenkomst dois) wordt daarenboven nog Charleroi, if lokeren, de staalproblcma- Ccn soort co-produktierecht Uit studies is gebleken dat de 1 riek onder de loep. gegeven aan CS op de eventue- produktiviteit van Sidmar f De Oostvlaamsc PVV-Jonge- le produktic van elcktrolytisch tweemaal hoger is dan die van 1 Ttm ren drukken hun bezorgdheid verzinkt staal. CS. Sidmar produceerde in oitcA uit over de toekomst van het Het lijdt geen twijfel dat deze 1982 415-5 ton staal per werk- Gentse staalbedrijf Sidmar. politiek nefaste gevolgen kan nemer; CS slechts 214,5 ton Het syncrgic-akkoord van het hebben voor de toekomstige Per werknemer. Het weze ge- Plan Gandois bevat immers ontwikkeling van de Gentse ze8d dat het Gentse staalbed- elcmentcn die de noodzakelij- regio, zowel op het industrieel rïK °P na he' produktiefste ke modernizering en de diver- gebied als op het vlak van de staalbedrijf is ter wereld, sifikatic van Sidmar kunnen tewerkstelling. De PW-Jongeren besluiten belemmeren. De doorgedreven kommunau- op grond van een louter econo- tarizering van het staaldossier mische analyse, dat in het be- Hct betreft om. de absolute heeft, volgens de PW-Jonge- kken van Euik en Charleroi prioriteit die gegeven wordt rcn Oost-Vlaanderen, geen slechts de rendabele onderde- aan de ontwikkeling van de OQg meer voor de ek0nomi- 'en van CS in stand mogen koude fazc in Luik en het en- realiteit en meer bepaald gehouden worden, zoals bv. gagement dat van Sidmar en voor de gocde werking van de Phenix Works, en dat Sidmar Arbed geëist wordt geen «be- vrjje mari(t. zijn toekomstige ontplooiings- klede» staalprodukten te pro- scdcrt de laatste decennia mogelijkheden integraal moet duceren waarvan Cockerill- werd de maritimisatic van de behouden, bambre reeds een marktaan- staalindustrie overal ter wereld deel bezit. en zie ons met lege straten staan ctogn mol kuilt" aarik meert entud Ttegfl ;tseh]i verstn dat vorde altera Vorige week werden in het kader van de bloeiende vereniging De Liberale Sociale Werken Lokeren voor hun puike verdiensten drie liberale Lokerse kabinetsmedewerkers in het daglicht gesteld. Julien de Lausnay, oud-schepen en thans PW-gemeenteraadslid, is kabinetsmedewerker van Willy De Clercq, minister van financiën. Hij is in deze funktie reeds aan zijn tweede opdracht toe. In 1980 >wu hij immers al kabinetsmedewerker van de ministers Henrion en Hatry Julien De Lausnay, is momenteel verifikateur-accountant en gespecialiseerd in de directe belastingen, is 51 jaar en woont tn de Beukenlaan 47 te Lokeren, tel. 48.34.88. Hij is lid van het PW-partijbestuur. Punt Celi is kabinetsmedewerker bij Freddy Vreven, minister van landsverdediging, als pnvésekre- tahs van de kabinetschef Hij is sinds 1978 voorzitter van de PW-kem te Eksaarde en was vóór zijn kabinetsopdracht medewerker op de Belgische ambassade bij de Havo te Brussel. f'erre Cell is 42 jaar, echtgenoot van PW-gemeenteraadslid Jenny Gheldof en woont aan de Hoordstraat 3 te Eksaarde. Frtdy Vtrdurme is de jongste van hel trio. Hij is 33 jaar en kabinetsmedewerker bij W. De Clercq, minister van financiën. Deze ambtenaar bij de BTW-diensten is verifikateur en aan zijn eerste kabinetsopdracht toe Hij is reeds jaren nauw verbonden met het Lokerse liberale leven en woont aan de Rozenstraat, 3 A, tel. 48.47.44. Samen met de overige PW-raadsleden en OCMW-leden zorgen zij ervoor dat het sociaal dienstbetoon op een efficiënte en vlotte manier verloopt. binet. van W Sint-Gillis-Waas Zaterdag 4 februari is op 63-jarige leeftijd (ze was op 1 augustus 1920 geboren) overleden Lea Van Grimberge, echtgenote van burgemeester Omer De Mey van Sint- Gillis-Waas. Mevrouw De Mey was sedert meer dan een jaar ernstig ziek. Lea Van Grimberge slaagde er als voorzitster van de plaatselijke KAV (waarvan ze 28 jaar voorzitster was) in, deze beweging tot één der meest aktieve uit te bouwen. Ze was ook lid van het plaatselijke Sint-Gregoriuskoor, van het Ziekenzorgkomité en van het ACW-hoofdbestuur. In 1949 huwde ze Omer De Mey, de huidige burgemeester van Sint-Gillis en vroegere CVP-volksvertegenwoordiger. Kort nadat hij er de voorkeur aan gaf, beide mandaten niét meer te kombincren, kwam men bij zijn echtgenote een ernstige ziekte op het spoor. Lea Van Grimberge wordt zaterdag 11 februari in Sint- Gillis ten grave gedragen. We bieden de familie onze blijken van innige deelneming aan. W.V. - foto LV Davidsfonds-Steendorp. Naast alle voormelde aktivitei- ten besteedt hij zijn vrije tijd aan literatuur, kruiswoord raadsels, muziek (van het Gre goriaans en de klassieke mu- afwerking: genaaid. Prijs: 390 lagere humaniora in de rijks- «DE HABROECKWIJKfrank. middelbare school te Temse, Voorintekenen is mogelijk bij: waarna hij twee jaar les volgde auteur Hans-Gerd Per- aan het rijkstechnisch instituut daen, Gelaagstraat 85 2648 te Sint-Niklaas. In 1968 werd Steendorp (tel. 03/774.32.82); hij als monteerder werkzaam Davidsfondsvoorzitter Wil- Qp de scheepswerf te Rupel- ziek tot het meest moderne ly Borghgraef, Kerkhofstraat monde. Sinds 1971 werkt hij genre), lekker eten (wijn!), 65, 2648 Steendorp (tel. 03/ op de Boelwerf. 774.17.47); Hij huwde in 1969 met Simon- «K,os en kloter» de parochiale bibliotheek ne D'Hollander; zij hebben Het boek ontleent zijn titel aan Davidsfonds; een dochter, Katrien (1973). twee typisch Steendorpse dia- en bij de bestuursleden van Op verzoek van e.h. Achiel De lekt-woorden: «klos» betekent het Davidsfonds-Steendorp. Cauwer, onderpastoor, nam vriendin, «kloter» vriend. De voorintekeningen worden hij in 1971 de leiding op zich In het bock vind je veel infor- afgesloten op 15 augustus. De Van de parochiale openbare bi- matie over de kerk en de ka- lijst der voorintekenaars wordt bliotheek Davidsfonds, toen pelletjes, de landbouw, de in- in het boek afgedrukt. DOg gevestigd in de refter van dustriële ontwikkeling, folklo- Na het afsluiten der voorinte- de lagere meisjesschool van de re, verenigingsleven, politiek, keningen bedraagt de prijs 450 Zusters van de Visitatie. Hij fauna en flora, enz. In februari 1984 is het juist tien Daarom zal op zaterdag 25 jaar geleden dat de heer en februari een huidebal plaats mevrouw Cremers-Sacré ge- vinden in Den Dullaert, start zijn als dansleraars in Sportlaan in Hulst-Nederland dansclub «Het Centrum» (omdat men zocht naar een Markt 40, Sint-Niklaas. grote zaal met parket, moest Deze gebeurtenis kan niet on- men de grens over). Het be- Oproep opgemerkt voorbijgaan. Het faamde orkest The Tornado's Het zou de leraars natuurlijk zijn niet alleen technisch be- dat internationaal bekend is en verheugen, op die avond vroe- kwame leraars, maar ze waren vele wedstrijden begeleidt, gere kursisten en oud-leden te gedurende die tien jaar ook als speelt ten dans. mogen begroeten, mens begaan met hun leerlin- Er is natuurlijk nog veel meer zij die graag een uitnodiging gen. Geen moeite is hen te te beleven, maar voorlopig ontvangen kunnen hun adres veel als het om hun leerlingen moet dit nog een verrassing opgeven aan voorzitster mevr. gaat en alle leden krijgen hun blijven. Van Daele - Van Overloop, aandacht. Hoveniersstraat 59, Sint-Ni- klaas, of telefoneren na 12 u. 03/776.38.38. Wacht echter Op donderdag 16 februari 1984 wordt door de Touring Club van België een voordracht met dia's ingericht. Te 20 uur in de feestzaal van het gemeentehuis door H. F. Van Ginniken over De El zas in dose-up. De Elzas in dose-up De Elzas, deze afwisselende en prachtige streek in Noordoost Frankrijk, is slechts een halve dag autorijden van België ver wijderd en de afstand hoeft voor de autotoerist dus geen probleem te betekenen. Na een eerste stop in het nog tot Lorraine behorende Nancy trekken we tot in de Vogezen dan is de zaal stellig volzet. In Beveren raakte de verkeers- tunncl onder de spoorlijn Ant- Vooral in de landelijke ge- werpen-Gent, aan de Bosdam meenten van het Land van laan, overstroomd. Ook de waar we worden begeleid door Waas heeft de storm die maan- tunnel aan de Consciencelaan een bijzonder (koud) lente dagnacht woedde een fors op de weg naar Kruibeke, weertje, spoor getrokken stond onder water. De brand- De aangrenzende Rijnvlakte In Vrasene raakte de Kerk- weer van Beveren trachtte het bezit toeristische troeven in straat overstroomd en kon je water zo goed mogelijk weg te bekende wijndorpjes als Ri- langs Nieuwkerken het dorp pompen. ?ue^jh,r en bjJzonder de fraaie niet meer binnen. Ook aan de Waterellende nog in Sinaai aan hoofdplaats Colmar, met haar Mosselbank was de rijbaan tot de Stenenmuur. In de Kemp- typische vakwerkhuizen en het een waterpoel herschapen en hoekstraat te Bazel omgewaai- museum Unterlinden. ook enkele akkers stonden de bomen en ook op andere Een feestelijke optocht geeft Lokerse kabinetsmedewerkers (PW-ers). V.l.n.r. Pierre Celi, Freddy Verdurme en blank. In Meerdonk aan de plaatsen nogal wat miserie, ons de gelegenheid folklonsti- - - J-» Ruiterstraat waaide een boom met doorgaans vooral materi- sche groepen en kostuums te ,.J LAjKer. aan luli'n De Lausnay, geschaard rond volksvertegenwoordiger Anthuenis (Ids) over de rijbaan. ële schade. bewonderen. Wel 225 gezinnen uit de Mispelstraat, Weynstraat, Kleibe- ke en Vlyminckxhoek in Sint-Niklaas ondertekenden een petitie die tot doel heeft, verkeerslichten af te dwingen aan het kruispunt Mispelstraat-Kleibeke-Vlyminckxhoek. Op de wijkbijeenkomst van 3 februari jl. waren gemeente raadsleden Urbain Vercauteren en Roel De Jong en provincieraadslid Edi Van Puyvelde aanwezig. Deze week zouden de formulieren aan schepen Mare Huys worden bezorgd. Men hoopt in de betrokken wijk dat het schepenkollege de aktie zal steunen naar de gemeenteraad en zo naar het provinciebestuur toe. De bestendige deputatie van Oost-Vlaanderen zou deze week een schrij ven toegestuurd krijgen waarin aangedrongen wordt op het realizeren van de verkeerssignalizatie Een delegatie uit de wijk zal de gemeenteraadszitting bijwonen als het punt op de dagorde van de raad staat. Behalve over de verkeerslichten had men het op de wijk bijeenkomst ook over het funktioneren van de autobuslij nen daar (te volle bussen, de vertakking van de lijn 40 naar betrokken straten en het plaatsen van een telefooncel). (wv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 7