Wat met tewerkstelling als Aalsterse gecomputeriseerd wordt? Bekvechten over realisatie nieuwe zittribune voor Eendracht Aalst Wie mag de beglazing wassen in het Kultureel Centrum te Aalst <Zou»-tjes Meer dan een ton herbiciden in Aalsters stadspark? 8 - 10.2.1984 - De Voorpost VU-raadslid Danny Denayer vraagt dat richtlijnen naar de administratie zouden worden uitgevaardigd teneinde bij werken met beperkte inschrij ving een korrekt lastenboek op te stellen. Bij de behandeling van het dossier i.v.m. de reini ging van de ruiten van het kultureel centrum in de Mo lenstraat zou men uitgegaan zijn van een gebrekkig dossier. Het lastenkohier zou onvol doende gestoffeerd zijn ge weest en er werden onvoldoen de voorwaarden gesteld. Vier firma's dienden hun dossier tij dig in doch deze die uiteinde lijk de zaak kreeg toegewezen deed zulks te laat. Verder was er geen proces-verbaal van opening. Schepen Anny De Maght zette de zaken op een rijtje. Op 10.10.83 vraagt Openbare Werken aan het kollege het reinigen van binnen- en bui tenbeglazing en het aluminium te laten gebeuren door een privéfirma. Twee prijzen van firma's worden hierbij voorop gesteld. Na prijsaanvraag door de aankoopdienst met een summier, niet door Openbare Werken, opgesteld lastenboek beoordeelde de technische dienst de 5 aanbiedingen en werd voorgesteld aan Perlav deze taak toe te wijzen omdat twee lagere aanbieders zouden werken met schadelijke pro- dukten. Wat betreft het lastenboek antwoordt de schepen dat het hier om een onderhandse over eenkomst gaat waarbij het op stellen van een lastenboek zelfs niet verplicht is en dat de beste aanbieding mag gekozen worden zelfs zonder richtlijnen van het lastenboek. Alhoewel nu eens méér dan reglementair werd gewerkt met een lasten boek voor een onderhandse overeenkomst komt er toch een interpellatie. Is dergelijke werkwijze misschien typisch voor raadslid Denayer, vraagt schepen De Maght. 't Gaat hier om het feit, repli ceert Danny Denayer, dat de gemeenschap nu té veel moet betalen voor het wassen van de ruiten. Schepen Etienne Bogaert stelt dat de vraag van Denayer in overleg met Willy Alloo ge beurde. Deze laatste deelde mede klacht te zullen neerleg gen bij de gouverneur en het Hoog Komitee van Toezicht indien aan zijn eis geen gevolg wordt gegeven. De schepen stelt dat men niet gehouden is aan bepaalde pleegvormen bij een onderhandse overeen komst. Als dan toch een gewo ne prijsvraag gebeurde was dit om reden van financiële doel matigheid. De prijsbiedingen waren fel uiteenlopend: van 190.000 tot ruim het dubbele. De technische dienst werd ge raadpleegd en op dat advies werd een beslissing getroffen. Raadslid Alloo, vroegere zaakvoerder van de maat schappij, eist nu het werk op voor de pvba van zijn zoon. De zetel van deze maatschappij ligt eveneens buiten Aalst, nl. te Haaltert. Politiek! edij Ook over kostuums voor de politie was er onenigheid in de laatste gemeenteraadszitting. Maatkleding in wol kan be zwaarlijk vergeleken worden met konfektiekleding waarbij ook tergal wordt verwerkt... LH Raadslid Eddy Monsieur stelde in de jongste gemeente raadszitting dat het gebruik van nieuwe technologieën onomkeerbaar is en dat de kompetitiviteit in de «profit»- sektor er rechtstreeks mee samenhangt. Technologieën om arbeidslasten te verminderen, de efficiëntie aan te zwenge len, de kwaliteit te verhogen en voor de reducenten ervan de winstfaktor op te drijven. Of de inschakeling van deze hulpmiddelen de maatschappij weer menselijk maakt is dan wel een ander probleem. Spre ker stelt dan ook dat in de dienstverlenende sektor voor zichtigheid geboden is. Eddy Monsieur vernam dat het kollege zinnens zou zijn een aantal stadsdiensten te compu teriseren. Zulks gebeurde ten andere reeds onder vong be stuur in financiële diensten en regies. Toch kan ongebreidel de inschakeling van informatie invloed hebben op de tewerk stelling. Spreker vraagt dan ook welke diensten gecompute riseerd worden? of een studie werd gemaakt over de weerslag op de tewerk stelling? of een kosten-baten-analy- se gemaakt werd van de ge plande overschakeling reke ning houden met vaak dure onderhoudskontrakten en de pijlsnelle (r)evolutie van nieu we technologieën? of afvloeiingen in deze kri- sistijd zich zouden overwogen worden? Raadslid Monieur vraagt dat afvloeiing zou worden verme den worden en verwijst naar een CAO op dit stuk dat wel nog niet bindend is doch dat het kan worden en waarin schadeloosstelling is voorzien voor werknemers die het slachtoffer zouden worden van arbeidsrovende investeringen Schepen van financiën Etienne Bogaert zegt dat reeds in mini- Aalst in de dienst financiën de computer werd ingeleid. En met sukses. Momenteel is de studie van de automatisering van de ganse stadsadministra tie in opdracht het van het vorig kollege in uitvoering. Studie die aanwijst welke dien sten vatbaar zijn voor automa- tisatie en onder welke vorm deze kan geschieden. Destijds werd gekozen voor de uitvoe ring voor samenwerking met het interkommunaal centrum CEVI Zulks door de werk groep Gaston Van den Eede waarvan de huidige schepenen Bogaert en De Pauw toen deel uitmaakten. Nu reeds geautomatiseerd Reeds nu geautomatiseerd zijn: boekhouding, reken- dienst, boekhouding ontvange- rij, opmaken en opvolgen van diverse belastingen, fakturatie ophalen bedrijfsvuil en verhu ring van vuilniscontainers en tevens diverse toepassingen van tekstverwerking In verschillende fasen De studie voorziet de uitvoe ring van de volledige automati sering in verschillende fasen Komen nu in aanmerking: be volking, burgerlijke stand, po litie, personeel (dossiers), bi bliotheek en verdere uitbrei ding van tekstverwerking in di verse diensten als bvb. algeme ne administratie en gron- dregie. Tewerkstelling? Verwezen wordt naar de erva ring dat de automatisatie zoals Op de laatste gemeen teraadszitting stelde bij een stemming SP-fraktie- teider «er niet te zijn. We zitten hier wel maar we zijn er niet», zegde hij. «Er zit ten er hier heel wat die er eigenlijk niet zijn», besloot hij. Dit alles om aan te duiden dat de SP-fraktie de stemming niet zou deelnemen. Zou de voetbal een materie zijn vooral voor da mes? Die indmk kon men wel krijgen bij de behande ling van de subsidiëring van de nieuwe zittribune op Eendracht Aalst. Het verbaal steekspel werd er immers beoefend vooral door dames: Gradenne Van Nieuwenborgh en Bai- ta Dolores in de aanval en schepen De Maght in de verdediging om het ook eens in voetbaltermen te zeggen. Het oude «La Rose- raie», kasteel de Bethune, zou wel de zetel kunnen worden van de VWZ, het centrum van de Vlaamse Waterzuiveringsmaat schappij. Die deed immers een bod op deze eigen dom. Er zouden eventueel burelen kunnen komen voor een 50-tal mensen en uiteraard parkeergelegen- heden. Wait and see. Aan het gepland tehuis voor 15 minderjarigen van Levensvreugde zouden hoge eisen worden gesteld qua brandbeveiliging. Schepen en brandweer- kommandant Remi Van Vaerenbergh zou hierbij bemiddelend optreden. Eventueie aankoop door de VWZ van het kas teel de Bethune zou de planning van de werkgroep van stadsambten i.v.m. herschikking van stadseigendommen e gebouwen voor kulturele infra-struktuur in het ge drang brengen. De desbe treffende werkgroep die blijkbaar tot geen valabele oplossing kwam zou op non-aktief zijn gepland en het kollege zou zelf de knoop doorhakken. Niet zonder evenwel hier en daar hun licht op te steken. Op het aanbod van Flanders' Printing zouden tot hiertoe reeds een 80-tal bedrijven hebben gerea geerd. Ruim 800 m2 zou den tot heden reeds ver huurd zijn wat 800.000 fr inkomsten betekent. Als dit areaal kan verdubbeld worden, wat alleszins in de mogelijkheden ligt en men naar de 2 miljoen ontvang sten gaat op het vlak van verhuring is de financiële kant van de zaak gezond. Flanders' Printing komt ten andere deze weken ook in de nationale belang stelling via publikaties in nationaal verschijnende week- en dagbladen. Ook in de gespedalise pers. Eind febmari zou ten ande re een perskonferentie plaats hebben voor natio nale en regionale persme dewerkers waarop een streekspecialiteit, hop- keesten, zou worden ge- Recente geologische boringen zouden aantonen dat, ook in de streek van de nieuwe begraafplaats te Meldert, op gennge diepte een kalkzandsteenlaag ligt. Die de moeilijkheden met wateroverlast aan de begraafplaats zou veroor zaken. Het graven van een graf aldaar zou heel wat problemen scheppen want, althans in deze natte periode, heeft men reeds na twee spadediepten heel wat water. Het metselen van een grafkelder, en mo menteel is dit reeds in twee gevallen noodzakelijk, zou een zware klus zijn waarbij regelmatig leegpompen met een elektrische zuig- pomp bij te pas zou komen. De verhaatbelasting zou in Groot-Aalst op de helling komen te staan. Als niet rechtvaardig wordt de ze immers ervaren door bewoners dat wie langer moest wachten om valabe le bestrating nu daarvoor zou moeten betalen. Ge dacht zou nu eerder wor den aan «urbanisatiebe lasting». Na het hoger bod van de Vlaamse Waterzuive ringsmaatschappij op het kasteel de Bethune met kapel, zwemkom en zowat 3 ha grond zou de definitie ve verkoping plaats heb ben op 24 februari e.k. in de Kamer van Koophandel te Aalst. Priesters in paro- chiedienst, meestal zijn dat dan pastoors, zijn onder worpen aan een nieuwe kerkelijke verordening. In plaats van «pastoor te blij ven» zolang het hen be- zoals tot hiertoe het geval was, zou wie nu 75 jaar wordt verplicht zijn ontslag aan te vragen uit zijn funktie. Ontslag dat dan door de bisschoppelij ke overheid kan aanvaard of, zo geoordeeld wordt dat betrokkene zijn taak nog naar behoren kan ver vullen, afgewezen wordt. Vzw «Aalsterse Jeugd organisaties» heeft een BTK-projekt aangevraagd en bekomen met als be trekkingen 1 opsteller, en 1 klerk. Daan/oor worden nu kandidaturen ingewacht bij Guido ens, Oude Den- derrr .sesteenweg 363 te 93>.J Aalst. Wegens een kerkelijk- administratieve vergissing zou de traditionele «Katne- nenmis» in St.-Martinus een co-produktie «Katoe nen» en «Vrienden van de Brankandiers van O.L.V. van Lourdes» geworden zijn. Nadien werd in salons De Vrede Maurits Van Heddeghem, 50 jaar op de bres, gevierd. Schepen Chris Lievens-Borms over handigde hem namens het stadsbestuur een prachtig boek. Namens het A.K.T.V. werd hem gouden eremetaal van St.- Genesius toegekend. De ken Slagmulder schetste zijn halve eeuw aktiviteiten en overhandigde hem een kunstglasraam met het wa pen van de Kamer. zzz Nadat zonder enige diskussie geopteerd werd voor aanpassen van het ontwerp buurtweg Fraktieleider Oscar Redant Bosveld met een 5 m brede rijweg, twee fietspaden en twee voetpaden in betontegels ter (PW) stelt dat Eendracht zijn hoogte van de woningen met tussenin gestabiliseerd dolomiet, werk geraamd op 9,3 ontvanpten moet halen uit dt miljoen, komt andermaal de nieuwe zittribune van Eendracht Aalst ter sprake. Nu met de principiële vraag om toelage op afwerking. Projekt uit te voeran in verschillende fases. Na de eerste fase zal de zittribune kunnen gebruikt worden en in een volgende fase komt de afwerking van de onder de tribune gelegen lokalen. VU-raadslid Danny Denayer Raadslid Baita vraagt zich af fase 2 op 13 miljoen, kan met dit projekt akkoord welke kosten Eendracht Aalst inzagerecht gaan mits zulks werken in de voor eigen rekening neemt in- Eendracht Aalst is een vzw en kulturele sektor niet negatief zake beheer van haar eigen heeft dus rechtspersoonlijk- beïnvloedt. Hij dringt dan ook infrastruktuur. Raadslid Baita heid. De beheerders zorgen op een «even snelle» af- heeft vragen over de gegrond- werking van het kultureel een- heid van de financiële tussen- trum. Verder stelt hij dat reeds komsten van de stad voor Een- in de eerste fase een lift zou dracht Aalst zonder enige worden geplaatst om gehandi- boekhoudkundige kontrole. kapten toegang te verlenen en Zonder enige voorafgaandelij- dat op de tribune ruimte zou ke inbreng van Eendracht voorzien worden voor een Aalst zou reeds aan de werken viertal rolstoelpatiënten en begonnen worden zonder hun begeleider. Ook qua toi- tegenprestaties af te dwingen, letten moeten er voorzienin- Raadslid Baita ziet de handels gen voor gehandicapten zijn wijze van het bestuur onrecht- zowel op het niveau van de vaardig t.o.v. kleinere ploe- tribune als op dat van het ter- gen. De steun die het bestuur rein. Verder heeft het raadslid aan Eendracht wil verlenen vragen over de financiële rege- moet gebeuren binnen de per- ling. ken van redelijkheid en recht- Raadslid Dolores Baita (SP) vaardigheid. Ook andere klubs persoonlijke kapitaalsin breng, voor intrestloze lenin gen en voor borgstellingen. Van notulen en boekhouding heeft buiten de beheerders de Koninklijke Belgische Voet balbond inzagerecht in de boekhouding. Toch werden aan schepen De Maght de ba lansen voorgelegd die ze uiter aard niet openbaar mag maken. Op de opmerkingen van inter- pellante Dolores antwoordt schepen De Maght dat woor den als «korruptie» beter niet ongepast gehanteerd worden, dat beslissing niet gelijkstaat trekt dan alle registers open leiden jongeren op, betalen met beginnen der werken i.v.m. deze zittribune op Een- huurgelden en zorgen voor dat ze verder refereert naar dracht Aalst. De behandeling ontspanning voor velen zonder vroegere tussenkomsten. ».-. rrWat betreft de huur zal de 100.000 fr voor de periode van 1.5.84 tot 1.5.85. Daarna kan het tarief worden aangepast. Zowat 2 miljoen moeten in de eerste fase reeds door Een dracht zelf geïnvesteerd wor den voor sanitair, verwarming en elektriciteit. Ook andere klubs werden ge- het dossier zittribune Een- soortgelijke steunverlening. dracht wordt volgens het Gaat het stadsbestuur voor de- door de SP ingestelde huur van raadslid een ren tegen de tijd. ze klubs eveneens cafetaria j fr vervangen worden door Tussen goedkeuring en ge- bouwen, tribunes plaatsen, af- bruiksklaar zijn liggen amper 9 sluitingen timmeren, kassa's maanden. Baita heeft zware metselen, parkeergalegenhe- vermoedens dat haar informa- den aanleggen? tie onthouden wordt. Ze heeft Baita verklaart zich niet voor twijfels over de noodzakelijk- of tegen deze zittribune doch heid van een investering van 38 vindt dat Eendracht als privé- miljoen voor realisatie van een onderneming in de eerste nieuwe zittribune te dragen plaats zelf moet investeren. door de gemeenschap. Baita Zonder uiteraard overheids- holpen als die van SK Aalst, vraagt zich af of er geen formu- steun uit te sluiten. Geen kol- Baardegem, Ediksvelde, Nieu- le bestaat om het risico te lektivisering van de uitgaven werkerken, Moorsel (De spreiden op Eendracht zelf en en privatisering van de win- Schroevers') e.a, op het stadsbestuur. sten... Schepen De Maght leest dan Het antwoord van schepen De Schepen De Maght stelt dat de een tekst VOor over de zittribu- Maght is alleen een lange op- in de dertiger jaren opgerichte ne jn St.-Niklaas waarbij gewe- somming van werken uitge- zittribune fel te lijden heeft zen werd op de innige band voerd op stadskosten. Blijft er gehad van het noodweer in tussen top- en rekreatiesport- nog jets over voor rekening 1983 en dat herstelling ervan beoefening en waar de SP voor uc ar slcim vcrucciu. een verloren uitgave zou bete- W00rden van dank heeft voor Voorstemmen doch onthou- kenen. Om de uitgaven in de een anaioge situatie, mate van het mogelijke te be- oanny Denayer hoopt dat ach- perken werd een projekt opge- ter de boUw van het Kultureel maakt uit te voeren in twee Centrum evenveel spoed fasen. Fase 1 behelst het mid- wordt gezet als achter die van dengedeelte met 1280 zit- en de Eendrachttribune. 1560 staanplaatsen. Onder de Aangepast sanitair komt er in tribune komt een cafetaria en de jste fase en voorzieningen ruimte voor receptie. In le voor gehandikapten, eventueel fase gaat het over een lengte ook een iift( jn de 2de. van 52 m en de beide zijvleu gels in fase 2 bedragen elk 24 m. Afgewerkt wordt het een tribune voor 5600 bezoekers tegen 3190 in de vroegere bouw. Verder zijn er een 15.000 staanplaatsen. De uit gaven voor fase 1 worden ge raamd op 17 miljoen en voor van Eendracht zelf? Investeringen sinds 1977 Qua grote werken werd de overdekte sta-tribune ge bouwd voor ruim 9 miljoen plus ereloon (1 miljoen) en publiciteitskosten. Staanplaat sen en parkeergelegenheid kostten samen zowat nog een miljoen. Verder werden er tal van klei nere werken uitgevoerd met eigen stadspersoneel. Op circa 30 m van de H. Hart- laan werd zowat 30 a achter grond aansluitend aan het oe- fenterreintje, gekocht voor jeugdwedstrijden waardoor velden in de Osbroek vrij kwamen. thuiswedstrijden van het fa- nionelftal en dat per jaar niet één speler uit de eigen jeugd- ploegen kan worden gerekru teerd. Van winstbejag kan er geen sprake zijn. Ex-schepen van de sport Eddie Monsieur verheugt zich over de komende realisatie van de zittribune en zegt gunstig ge stemd te zijn hierover. De SP- fraktie zal echter verdeeld stemmen. Hij had wel graag weet van konkrete afspraken en vraagt dat een analoge fi nanciële inspanning zou wor den gedaan ten bate van dt kleine ploegen. Als Aalst is 1981 tot sportgemeente werd uitgeroepen was zulks door dt vele Aalsterse sportbeoefe naars. Baita stelt dat ze het nooit had over het al dan niet nodig zijn van een zittribune maar wel over de procedure. Over de financiële situatie en afspraken kreeg ze nooit uitsluitsel. Het dossier werd door mij ingeke ken en grondig onderzocht, stelt schepen De Maght. Aansluitend dringt Roger D'Hondt (SP) aan op snelle afwerking van de sanitaire stallaties in Ten Rozen en in het Osbroekkompleks moet men het rooien met koude stortbaden. «De boiler is klein», zegt schepen Gilbert Bourlon. Volgend jaar komt er een grotere en aan de toiletten van Ten Rozen is men nu doende. Patrick De Smedt (SP) wil nog vernemen waarom wacht wordt tot 1 mei 1985 om het kontrakt te vernieuwen. Dat kontrakt ligt vast tot dit datum repliceert schepen An- dré Dooms. In afwachting van een berekening werd 100.000 fr vooropgesteld. Stemming CVP, PW en VU stemmen voor. De SP stemt verdeeld. dingen van Gracienne Van Nieuwenborgh wegens gebrek kige info door de schepen, Pa trick De Smedt wegens de ge volgde procedure en Baita Do lores, niet principieel tegen de zittribune doch wél tegen de blanco-check van 38 miljoen. LH Raadslid Danny Denayer, het «festival Denayer» op de gemeenteraadszitting vervolgend, had het over een 1000 kg onkruidverdelger opgestapeld in het stadspark. Hoe veelheid voldoende om tussen de 300.000 en 500.000 1 her biciden te produceren. In een tijd waar men vaak de mond vol heeft over ekologie schijnt de realiteit omgekeerd te liggen. Schepen Anny De Maght, in waard worden en dat een in- vorig bestuur verantwoordelijk ventaris zou worden opge- o.m. voor het leefmilieu, stelde maakt en rekening bijgehouden dat het gebruik van chemische om te kunnen weten waarheen verdelgingsmiddelen door ste- de herbiciden gegaan zijn. delijke diensten beperkt blijft tot bet onkruidvrlj houden van Containers: wat? hoe? wanneer? De grasgroene glascontainers, zeker niet mooi door de I eerder opzichtelijke kleur, blijven de gemoederen beroc- II ren. Raadslid Danny Danayer vraagt om een politieregle- ment in te voeren waarbij gebruik ervan tussen 19 en 8 uur zou zijn verboden. Voor gevaar opleverende TL- en TV- buizen stelt hij voor een centraal inleveringspunt te voorzien. Raadslid Marcel Lorie (PW) vindt dat een nachtrust van liefst 13 u wel wat lang is en zeker op zittingsdagen van de gemeenteraad voor raadsleden niet haalbaar zolang Danny Denayer in de raad zetelt... Baita Dolores zag de verbodsuren liefst van 21 tot 7 en vraagt of de geplande evaluatie kan gepaard gaan met een opi niepeiling: «Wat doet men met huisvuil? met papier? met glas?». Schepen André Doorns antwoordt dat de juridische dienst van de stad doende is aan een ontwerpreglement i.v.m. het gebruik van containers. In de begroting '84 zijn kredieten voorzien voor aanleg van een containerpark voor olie, tuinafval, TV- en TL-buizen, kleine privé-afval e.d.m. Momenteel laat het pohtiereglement inderdaad niet toe in de vuilniszakken iets te deponeren wat de ophalers zou kunnen kwetsen. Zulks kan dan wel opge haald worden na een eenvoudig telefoontje. De reglementering wordt momenteel onderzocht en de evaluatie komt er alleszins, besluit de schepen. LH ze nu is uitgevoerd zeker geen personeelsbesparing tot gevolg heeft. Integendeel. Een aantal bedienden binnen de geauto matiseerde diensten zijn omge schakeld tot operators en an derzijds is een afzonderlijke dienst Informatica opgericht. Dienst met een koördinerende taak tussen diensten en CEVI. Vertrouwensrelatie met migranten Op de CVP-perskonferentie in «Het Land van Riem» zette schepen Chris Borms het vreemdelingenbeleid uiteen. Geen prestigebeleid met voorbijgaan aan reële noden noch een gedwongen aanpassen. Beleid dient te groeien uit de bewustwording dat migranten weinig voor hun prestaties terugkrijgen. Standpunt dat een mentaliteitsverandering impliceert. In krisistijd duikt immers makkelijk remmend racisme op. Bestaande taal- en kuituurbarrières zijn vaak moeilijk te overbruggen. Luisterbereidheid en zetten van «de eerste stap» kunnen leiden naar een menselijk leefklimaat. De stedelijke adviesraad, representatief qua samenstelling met ook een vertegenwoordiger van nomaden, behandelt om de 2 maand de aktuele knelpunten en zoekt oplossingen of alternatieven. Individueel staat de migrant vaak voor een administratieve muur waarbij analfabetisme de .zaak soms verergert. Voor migranten worden dan ook speciale zitdagen georganiseerd i.s.m. het Provinciaal Integratiecentrum voor Gastarbeiders. Voor 45 Marokkaanse kinderen werd een klaslokaal in de Binnenstraat ter beschikking gesteld en eerstdaags verschijnt in 4 talen een brochure met aanschouwelijk voorgesteld de diverse stadia van de bevalling met tevens praktische, ook administratieve tips. Het stadsbestuur wil komen tot reëel vertrouwen, ruime informatie en opteert voor samenwerking met parallelle initiatieven. Geen verrassingen Alle apparaten worden ge huurd wat steeds de mogelijk heid toelaat tot aanpassing in funktie van nieuwe technolo gieën. Huurkontrakt dat te vens onderhoudskontrakt is. Wellicht duur doch alleszins een waarborg tegen verrassin gen. Zo is er een kontinue werking via gewaarborgde in terventie bij defekt binnen de vier uur. Hulpmiddel Verdere automatisatie helpt het volumineuze schrijf- en klasseerwerk opvangen en de aldus vrijgekomen tijd kan nuttiger worden besteed. Wie nu echt belangstelling toont kan heel wat ervaring opdoen. Wie droomt (nog) niet van de «huiscomputer»? De stadsad ministratie mag de trein van de vooruitgang niet missen. Qua personeel is er tot hiertoe verharde en betegelde opper vlakten (dolomiet, rood grint, kassei, betondallen, klinkers) aLsmede greppels en voetpaden, wegen op begraafplaatsen, par ken, plantsoenen en scholen. In totaal dienen niet minder dan 70 ha verharde en betegel de oppervlakten onkruidvrij gehouden te worden. Vorig jaar werd een stock herbiciden aangelegd, een produkt op ba sis van Atrazine, nl. primatol. Op dit ogenblik is er nog 1100 kg in stock. Om een niet-begroeide opper vlakte één seizoen onkruidvrij te houden is tot 2,5 kg aktieve stof (5 kg primatol) noodzake lijk per ha. Produkt op te los sen in water. Per ha 1000 I. Voor één seizoen z(jn al naarge lang van de begroeiing nodig: - waar nu geen begroeiing: 5 kg/ha: 70 x 5 350 kg minimum - waar nu weinig begroeiing: 10 kg/ha: 70 x 10 700 kg - waar sterke begroeiing: 20 kg/ha: 70 x 20 1400 kg. In elk geval vraagt raadslid Danny Denayer dat deze herbi ciden achter slot zouden be- Nauwelijks veertien maanden nadat de Ford Sierra in West- Europa op de markt kwam, heeft Ford reeds meer dan 500.000 van deze gezinswagens gebouwd. De halfmiljocnste Sierra, een witte 1.6 liter GL station wagen werd in Dagen ham geproduceerd. De Superset, een nieuwe gene ratie van door Ford ontworpen en gebouwde kommunikatie- satellieten, werd door Ford Aerospace and Communica- geen weerslag. Zo de omslan- (ions lion onlhgld op digheden veranderen zal daar de recen,r^Terlecom '83 Tele- alleszrns een passend gevolg kommunikaticte„too„steUi„g worden aan gegeven. Eigen aspekt Keizerlijk Plein behouden Advokaat André-E mid Bogaert, begaan met de problematiek van ruimtelijke ordening en stedebouw, hoorde geruchten i.v.m. het al dan niet behouden van het bestaande huis De Blieck naast de gebouwen van de Nationale Bank Wetende dat voorkomen beter is dan genezen deelde hij dan ook zijn visie hieromtrent mede aan het stadsbestuur. «Na het overlijden van de laatste bewoonster van dit belangrijk bouwkundig patrimonium, werd de volledige inboedel weggehaald door massa-erferfgenaam. Naderhand deden er tal van geruchten de ronde i.v.m. de aankoop van het gebouw zelf. Terzake werden er achterhoedegevechten geleverd en tenslotte mocht, behoudens vergissing van mijnentwe ge, een politiek gerichte spaar- en verzekeringsinstelling zich eigenares noemen van kwestieuze gebouwen. Sindsdien werden deze gebouwen onbeheerd gelaten en vallen zij ten prooi aan steeds maar duidelijker wordende verkrotting. Ik persoonlijk en velen met mij heb het stelligste vermoeden dat de huidige eigenares alles op alles zet om deze gebouwen te kunnen laten slopen. Het zou zelfs zeer goed kunnen zijn dat zij zelf de natuur een handje wil helpen om het proces van aftakeling te laten versnellen: voor- en achteraan werden enkele vensterramen gebroken: een regenpijp werd omgebogen; tal van ramen werden permanent opengezet; enkele dakpannen werden op goed verborgen plaatsen weggenomen; de rechterschouwpijp op het dak is afgebrokkeld; alle dakgoten zijn verstopt; de gevels bieden een desolate aanblik door het niet onderhouden van de meest elementaire verf- en herstellingswerken; enz... Naar ik uit goede bron mocht vernemen, zou de eigenares inmiddels een slopingswerken en bouwaanvraag hebben ingediend. Alle bewoners van het Keizerlijk Plein wachten dan ook in spanning het onderzoek commodo et incommodo af om hun wettelijke bezwaren in te dienen. Men kan immers niet omheen het feit dat het KB Gewestplan van 1978 het Keizerlijk Plein aanmerkt als een geklasseerd stadsgezicht (purpere tint). Dit betekent dat de wetgever zelf heeft gewild dat dit Plein zou worden gevrijwaard van verdere afbraak en dat slechts een zeer degelijke stedebouw ingrijpende veranderingen kan toelaten. i Dit voor Aalst zeer belangrijk herkenningspunt, dat het Keizerlijk Plein toch is, heeft in het verleden door onachtzaamheid reeds praktisch onherstelbare verminkingen gekregen (bijv. de ontoelaatbare gevels van de huisnummers 51 en 53 en ook de steentjesgevel van het nr. 55). Ook de oorlogsjaren hebben voor een ware ravage gezorgd in de huizen, gelegen tussen de Korte Nieuwstraat en onderhavig gebouw De Blieck. Het hoeft geen betoog dat elke welgemeende Aalstenaar zich met hand en tand zal verzetten tegen de afbraak van kwestieuze gebouwen en tegen de inname van het aanpalende groen, zijnde praktisch de enige tuin van belang langs deze kant van het Plein. Indien de eigenares meent haar burelen aan het Keizerlijk Plein te moeten inrichten, dan voldoet het huidige gabarit van dit gebouw, mits aanpassingen binnenin, volledig aan het vooropgestelde doel. Onderhavige brief wordt u uiteraard ten persoonlijken titel van mijnentwege toegestuurd, doch ook als lid van de Ontwerpgroep BPA's Aalst-centrum en als mede-ontwerper van het Struktuurplan Groot-Aalst zal ik mij blijven inzetten voor het behoud van dit gebouw en het historisch architektureel uitzicht van het Keizerlijk Plein.» Tot daar de brief van A.E. Bogaert Op de PW-perskonferentie deelde schepen Anny De Maght in dat verband mede dat inderdaad besprekingen over deze materie aan gang zijn. Alleszins worden daarbij eisen gesteld dat het Keizerlijk Plein zijn eigen aard zou bewaren Het eventueel nieuw gebouw zal dan ook moeten opgetrokken worden in dezelfde stijl. Weliswaar is de kant van de Ha Nationale Bank de minst prestigieuze t.o.v. de overzijde van de straat. ^1

De Voorpost | 1984 | | pagina 8