Sparta Buggenhout eindoverwinnaar! Kon. Harmonie Sint-Cecilia wint derde kwistornooi te Waasmunster Reuzepygmeeën reuzekwissers Tweede Schrikkelfeest te Affligem Davidsfonds Serskamp onderzoekt kruiden 10 -17.2.1984 - De Voorpost Te Waasmunster in het kuituur- en sportcentrum Hoogen- donck had tijdens het voorbije weekend het derde kwistor nooi plaats georganizeerd door de kulturele raad in samenwerking met het kwiskomitee. Hieraan namen deze keer vijftien verenigingen deel. Nadat vorig jaar VZW Durme de eerste prys wegkaapte voor de Waasmunster schaakklub was het deze maal de Kon. Harmonie Sint Cecilia die dit kwistornooi won. Buggenhout. Mei spanning afwachten wat de volgende vraag zal zijn (v) In het kader van twintig jaar Avondleergangen te Buggenhout In Buggenhout kunnen ze het kwissen niet laten. Amper één dag nadat het doek viel over de lustrumeditie van de kwis georganiseerd door de Vrye Openbare Bibliotheek, waren in zaal «Beukenhof» op den Opstal opnieuw twaalf ploegen aan de slag. Organisatoren waren de leer lingen van de 2dc Ekonomi- sche-Hoger, die het twintigja rig bestaan van de Buggen- houtse Gemeentelijke Avond leergangen op hun manier in de verf wilden zetten. En voor een kwistornooi opteerden. Elke ploeg bestond uit vier leden, onder de leiding van een leraar van de avondschool. Kwismaster Guido Croket peilde naar de kennis van deze teams i.v.m. godsdienst, mu ziek, literatuur, sport, aard rijkskunde, taal, muziek, in ternationale politiek, enz. Kennis die getoetst werd aan de hand van twee series van elk tiwntig vragen Tussen bei de reeksen in werd elk team nog aan een praktische proef onderwerpen. Ze bestond er in samengestelde woorden te vi sualiseren. De jurering namen Georges Eraly en Jozef Van Gucht voor hun rekening. De algemene organisatie berustte bij Fons bij Fons Van der Veken. Aan het eind van de kwis werd volgende uitslag geprocla meerd: 1. De Reuzepygmeeën o.l.v. Bart De Mayer 82, 2. Zwaren Toebak o.l.v. Willv De Plec- ker 79, 3. De Snoepers o.l.v. Lucien Coens 77. 4. De Boy George-Ladies o.l.v. Georges Van den Bosch 76, 5. De Ka- rolingers o.l.v. Paul Van Zan- de 75, 6. De Vier Evangelisten o.l.v. Paul Verbelen 74, 7. Zaak of Willek o.l.v. Vic De Bie 73, 8. Café Chantant- Gamblers o.l.v. Willy Janssens 70, 9. Helen Harper o.l.v. Ronny Callaert 69, 10. New Simple Minds o.l.v. Jan Se- ghers 69,11. De Slankies o.l.v. Marleen Moyersoon 49, 12. Team without teachter 47 Elk team ontving een prijs ge schonken door plaatselijke be drijven en middenstanders. De avond werd besloten met een broodmaaltijd en een T-dan- sant. Pierre Van Rossem De 15 deelnemende groepen werden ingedeeld in drie groe pen van vijf ploegen. De eerste groep bestond uit volgende verenigingen: volleybalklub Rumbac, Bond van Grote en Jonge Gezinnen, Dynamica, Schaakklub en K.A.V. De Schaakklub nam de leiding na de vierde vraag Uiteindelijk ging Schaakklub (19 p.) met volleybalklub Rumbac (13 p.) naar de finale. In de volgende ronde kwamen Werk van de Akker, Harmo nie Sint-Cecilia, de Kunstkring, de Landelijke Gil de en V.K.S.J, tegenover el kaar uit. Na een zeer spannen de strijd haalde het Werk van de Akker (15 p.) en de Harmo nie (14 p.) de eerste twee plaatsen gingen meteen ook naar de finale. Tenslotte kwa men aan de beurt de K.A.J., VZW Durme, F.C. Zeemeer min, de Scouts en Gidsen en de K.S.A. in de derde schif tingswedstrijd aan de beurt. K.S.A. nam hierbij een goede start door 4 goede antwoorden op 5 te geven. Op de vraag wie de onder zoeksrechter was in de zaak Jurion-Wauters kon echter geen enkele klub het juiste antwoord geven. Voetbalklub Zeemeermin en Scouts gingen uiteindelijk naar de finale. In de finale kwamen aldus zes ploegen terecht; Rumbac, Schaakklub, het Werk van de Akker, harmonie Sint-Cecilia, F.C. Zeemeermin en V.V.K.S.M. Het inzetten van de raap en het gebruik van de witte vlag vervielen in deze finale. Kwis master Ludo Lenaerts startte met tien vragen over de ver schillende rubrieken. De ploeg van de harmonie bestaande uit Jacques Van Bossche, Annick Van Bossche, Hilde Buyl, Maurits Fierens-dirigent van de Harmonie, Prosper Yse- baert ondervoorzitter en Karei Van Osselaere met Ni cole Bruggeman die voor de praktische proeven instond wonnen uiteindelijk deze Waasmunsterse kwis. De uitslag: 1. Kon. Harmonie Sint-Cecilia, 2. Werk van de Akker, 3. F.C. Zeemeermin, 4. Rumbac, 5. Scouts en gid sen, 6. Schaakklub. De prijs van de zaalkwis (noem zes drankgelegenheden aan de hand van zes dia's met het bepalen van de afstand van de eerste naar de zesde in vogel vlucht - geschat op 5.075 m.) werd gewonnen door Hilde Van Ydeghem, voor Harry Goyvaerts, 3. Filip Van Cau- wenberghe, 4. Sofie Talpe, 5. Andrea Rooms. 6. Jean Yves, 7. Katrien Ruys, 8. Pieter Geerinck, 9 Alain Philips, 10. Philip Thuysbaert. Nadat het kwiskomitee in de bloemen werd gezet werden de prijzen aan de winnaars over handigd. P.V.G. Buggenhout. Je zou er zowaar grote ogen van opzetten en je vinger opeten (v) Lustrumeditie kwistornooi Openbare Bib Buggenhout Buggenhout. Als je het antwoord weet kan er natuurlijk een glimlach van af (v) Erpe-Mere. De Erondegemse Wielerklub bewees niet alleen op de trappers Sterk te staan, aan de kwistafel ontpopten ze zich ook als echte koplopers (per) 't Kan verkeren, zei Bredero. En hoewel de man al een paar eeuwen onder de zoden rust, blijkt z(jn uitspraak ook vandaag de dag nog opgang te maken. Vier leraars aan het Buggenhoutse St.-Michielscollege, die zich samen als «The Muppets», voor de lustrumeditie van de kwis, georgani seerd door de vzw Openbare Biblioteek Buggenhout, aanboden, hebben Bredero's uitspraak aan de lijve onder vonden. Nadat dit team zich immers vragen aktualiteit en droe- gedurende de twee vorige dels en verloor nog één punt kwisavonden overduidelijk als bij het herkennen van de dia's, het sterkste van het lot had Met de proklamatie werd een gemanifesteerd, lieten deze punt gezet achter de vijfde uit vier kwissers het tijdens de gave van dit kwistornooie. Pre- finaleavond duidelijk afweten, sentator Ludo Cosijns kon de Ze eindigden vorige vrijdag- mikrofoon wegbergen en ook avond amper op de 20ste de taak van Paul Van Damme plaats en rijfden slechts 17 (techniek) en Zuster Rita punten binnen. Wellicht totaal (dia's) was achter de rug. Net ontredderd door de stress als de vorige edities groeide dit moesten ze de antwoorden op kwistornooi uit tot een ge- de vragen i.v.m. godsdienst en slaagde happening. Een mani- religie, droedels, huistuin en festatie om volgend jaar op- keuken, recht, toerisme en va- nieuw te organiseren, ria schuldig blijven. Zelfs bij de dia's i.v.m. Buggenhout Uitslag derde sloegen ze de bal mis. Al wo- kwisavond nen twee van deze heren in de Bovendonckstraat en werd precies een dia van deze straat getoond Uiteindelijk eindigden, aan het eind van de finaleavond, twee ploegen met een gelijk aantal punten: Sparta Buggen hout en het Ouderkomitee Roodkapjes - VKSJ. Meteen kon de jury Jean-Pierre Vandelannoote, Rita Van Damme, E.H André Van Duyse, Piet Bonnarens en Jos Martens de reglementen terzake inkijken en vatstellen dat Sparta Buggenhout tot overwinnaar moest geprokla- meerd worden. Beide teams hadden elk een reeks gewon nen, maar Sparta werd over winnaar omdat het in de ge wonnen reeks 27 punten skoorde en het Ouderkomitee vorig weekend slechts 24. Sparta Buggenhout toonde zich vooral tijdens de laatste kwisavond een sterk team. De ploeg John Van den Broeck, Luc De Donder, Georges Leemans en Karei Hofmans miste slechts twee 1. Rolumanie Opstal (winnaars reeks 2) 27 Sparta Buggenhout (winnaars reeks 3) 27 3. Ouderkomitee Roodkap jes - VKSJ 25 4. Atoom 24 5. De familie 23 6. Parafonen Opdorp 22 De genadelozen 22 KVG 22 9. Oud-leiding Chiro Opstal 21 De Wielewaal 21 Fotoclub De Lens 21 12. KWB Opdorp 20 Red Star Opdorp 20 Ordinary People 20 15. Leerkrachten BLO 19 De Pelikaan 19 17. VP 18 VAB VTB 18 't Zal Wel 18 20. De Speelvogels 17 VKSJ 17 The Muppets 17 23. BGJG Centrum 16 Ter Palen 16 Come Back 16 26. De Vlinders (winnaars reeks 1) 15 De kookmannen 15 28. Chiro Opstal Biblioteek Opstal 30. Bobo KU KSA 33. Ex-Eco Assurantie Touriksers KWB-Centrum 36. 5de Eco Simibu 37. Sweet Nothings Oud-leerlingen Simibu 39. De Flaters 40. De Blokbeesten 41. De Nachtblokkers EINDSTAND 1Sparta Buggenhout 2. Ouderkomitee VKSJ-Roodkapjes 3. The Muppets 4. De Wielewaal 5 KWB Opdorp 6. Red Star Opdorp 7. Leerkrachten BLO 8. 't Zal Wel 9. VAB-VTB 10. K.V.G. 11. Atoom 12. Parafonen Opdorp 13. Rolumanie Opstal 14. De Speelvogels 15. Oud-leiding Chiro Opstal 16. Ordinary People 17. De Pelikaan 18. Come Back 19. De Familie 20. De Genadelozen 21. V.P. 22. Biblioteek Opstal 23. De Lens 24. Ter Palen 25. De kookmannen 36. V.K.S.J. 27. BGJG Centrum 28. KWB Centrum 29. Bobo 30. Chiro Opstal 31. BBC De Vlinders 32. De Flaters 33. Sweet Nothings 34. 5de Eco Simibu 35. KSA 36. KU 37. De Blokbeesten 38. Oud-leerlingen Simibu 33 39. De Nachtblokkers 32 40. Ex-Eco 41. Assurantie Touriksers IS P. Van Rossem I Buggenhout. Drie vrouwen en een man of het ideale kwisteam v) Erpe-Mere. De Vlaamse kring leidde bij de tussenstand in de kwis te Erondegem (per) Ter gelegenheid van het schrikkeljaar viert VTB-VAB- Affligem op zaterdag 25 dezer in het stemmige Natekens- hof, Daalstraat 8 te Affligem een smul- en pretfestijn. Eerst kontakt nemen met vertegenwoordiger Laurens Van der Schueren, Kruisstraat 23 te Affligem voor inschrij ving. Feestneus en/of masker niet vergeten. Karnaval nadert. Een plichtgetrouwe jury reikt voortreffelijke prijzen uit aan de guitigste neus of het grappigste masker. Op zondag 18 maart wordt dan dc» waarna meifeest in de tent. een wandeling door het Zo- Terugtocht rond 22.30 u langs niënwoud georganiseerd o.l.v. romantische wegen. Op zon- Rik De Cafmeyer, wandellei- dag 29 wordt dan gestapt langs der van Rorum Oudergcm. Sa- de Hekelgemse «Kapellekes- menkomst aan de St.-Huber- baan», een prachtige wandel- tuskerk van Bosvoorde vanaf tocht langs een krans van ka- 13.30 u. Bij voldoende belang- pellen van O.L.Vrouw-van stelling wordt een autobous Affligem langs het Zwijn en vanuit Affligem ingelegd. Prijs Blercgem naar de Blakmccrs Bu„„en),oul. Sparta Buggenhout verdedigde zich tot het uiterste (v) voor de car per persoon 140 fr. en Lindenhove verder langs 00 Kinderen 70 fr. mits ze met 3 O.L.Vrouw-ten-Kouter en de slechts de plaats van 2 volwas- schilderachtige Molenberg senen innemen. De car ver- naar O.L.Vrouw-van-de-Kluis trekt stipt te 12.45 u aan de wier fraaie engelenkrans door abdijtoren Affligem. Wie erin kunstenaar Adolf Sergooris een plaats verlangt melde zulks wordt gerestaureerd (met en ten spoedigste. De wandeling gelengeduld). Een trajekt van, zelf begint te 14 u stipt Een naar keuze 9 of 13 km Vertrek prettige tocht van zowat 10 km te 14 u langs kleine paadjes die leiden Op dinsdag 1 mei gaat dan een naar wat eens het uitverkoren autocartocht naar Voeren. Een jachtgebied van de hertogen rondrit door de zes Voerdor- van Brabant was. Laarzen niet pen gekombineerd met fijne vergeten. Na de tocht wordt de wandeltochten. De car zit knapzak aangesproken in de reeds helemaal volzet. Affli- gezellige bar van het Vlaams gem laat de Voer niet los. Trefcentrum «De Jacht- Gedacht wordt reeds aan een hoorn». twede autocar waarvoor U aan Met Kluizenkermis komt op de prijs van 300 fr kan inschrij- zaterdagavond 28 april een ven. Met een warm avondmaal vrolijke avondtocht naar de erbij wordt dat dan 575 fr. Kluis waarvoor verzameld Alleszins niet om te betogen, wordt te 17.30 u aan de abdij- Gewoon een zachte kennisma toren Affligem en vertrokken king met een mooie streek en te 18 u. Meiboomplanting bij een vriendelijke handdruk aan de Kluis waarna avondmis en Vlaamse vrienden, konsert door de Koninklijke LH Fanfare «De Katholieke Gil- Buggenhout. De Chiro van den Opstal aan het werk (v) - heidsmiddel, verjongingsmid- Vermelden we ook nog dat<1 del, gif, drank, verdovings- of vrijdag 16 maart «de groteuif genotsmiddel. daging» wordt vertoond. Dit' M f Gilbert Van Bastelaere zal op ccn spannende film over 4 Bgfi'fpp £1 .hHHH Op vrijdag 17 februari om deling van Serskamp. De toe- gebruik ervan enorm toegeno- al deze facetten dieper ingaan beklimming van de Himalatf -AMMm 2000 uur sPreekt 'n dc zaal gang bedraagt voor de leden, men. vooral wat betreft dc aan dc hand van ccn prachtige gebracht door de Vlaarn van de meisjesschool te Sers- studenten en +3 passers 40 fr. aanwending van kruiden als en leerrijke diamontagc. Ver- Qub der Explorators <f kamp Gi,bert Van Bastelaere en voor de niet-ledcn 60 fr. De smaakmiddcl in de keuken en der heeft hij het over goede «Ontdek de Wereld». Op 4 Br over het onderwerp «Wat kan houders van een J-kaart kun- als geneesmiddel. Kruiden kruidenboeken en over het bc- terdag 28 april is er een alrf ik doen met kruiden?». Deze nen gratis binnen. worden nog voor een aantal reiden van kruiden zoals dat in mene veraaderine en IctW Erpe-Mere. De oud-letding van de Chiro Belhamel trok zich aardig uit de slag bi] de kwis voor(jracht wordt georgani- De laatste jaren is de belang- andere doeleinden gebruikt: grootmoeders tijd het geval feest (per) zeerd door de Davidsfonds af- stelling voor kruiden en het versieringsmiddel. schoon- was

De Voorpost | 1984 | | pagina 10