Stortproblemen legio in Aalsterse regio Gert Dauwe: «Geloof dat bergen verzet» Valt hiermee het doek over «Steenberg» te Erpe-Mere? CSC De Rank over milieuproblematiek te Aalst Rupelmondse karnaval op televisie Druppelteller Vakantiegenoegens organiseert fotografiekursus 12 - 17.2.1984 - De Voorpost Naast de diskussie over de stortplaats aan de Siesegemlaan de handeling in beroep te Gent gebeurt er op dit vlak nog heel wat meer waarover °P 6 oktobe'" 1983 een on' milieuverenigingen zich ergeren. h!'i n™"?™ te Mol zou blijken dat deze Wat met stort te Herdersem? Zaak die in de openbaarheid staleLn alleen afbreekbaar orga- WLA. Werkgroep Leefmilieu kwam via WLA en een inter- "Menaal bevatten ge- Aalst stelt dat er zich op de peUatie van gemeenteraadslid Herdersemse stortplaats aan paul Stockman. De gouver- waartegen WLA stelt dat er bij de Aartstraat waar zonder ver- neur van de provincie verwit- de slaalname êeen uitgebreide gunning giftige vaten werden tigde de gemeente-overheid bem,onstenng zou plaats ge- gestort waarop trouwens een van deze toestand en vroeg de vonden bebbe.n' Stalen va° boete volgde van 6.000 fr en de nodige maatregelen te treffen. omliggende beken en van het verplichting het terrein terug Zulks reeds in 1981. bovenste laagje grond zijn Zondag 4 september 1983 was voor de 15-jarige Meldertse bleef dus afhankelijk van der knaap Gert Dauwe een keerpunt in zyn leven. Een den. Gert kreeg echter zó veel ommekeer. Op die dag vertrok hij immers, na reeds 4 jaar en zo hevige pijn dat de moreel lang tweemaal daags door Oki sensei speciaal voor hem eerder zakte, opgestelde korrektie-oefeningen te hebben gedaan, naar Japan. Naar de Oki yoga dojo. Gert kreeg scoliose en nu zou de chiropractor, liefst twee- Lange lijdensweg maanden met artritis aan knie. maai per week, een oplossing Ruim vijf jaar lang zoeken en kleine teen- beide enk5ls' zoeken. Schoolbezoek, massa- tasten met na de klassieke ge- rechterpols en linkerheup. On- ge en doktersonderzoek wis- neeskunde de homeopathie, danks de vaak hevige pijnen seiden elkaar af en daarenbo- De OVAM adviseerde echter de chiropractie en akupunk- nam de. knaaP iéén enkel klas" ven verslechtte de toestand gunstig en de Bestendige De- tuur deden de hoop op volledi- siek pijnstillertje doch bepaa|- van deze beproefde jongen, putatie verleende dan drie jaar ge revalidatie bij deze moedige de zich iewoon tot homeopati- c/-Hp ivu*Hpre pn in ppn vprHpr omdat er niets gedaan werd om verontreining van opper vlaktewater te voorkomen. Anderzijds verzette de GOM, de Gewestelijke Ontwikke lingsmaatschappij zich even eens tegen vernieuwing omdat brand- en komposteerbare af valstoffen niet de gepaste be stemming kregen. in de originele staat te brengen Wanneer dan later bleek dat waardeloos> zegt WLA dat verlenging mits géén huisvuil knaap niet verzwinden. Een sche poeders en in een verder Men stelde ontkaling in de rug zoniet zou het stort op kosten weggraven materiaal trie! vreest dat deze affaire wordt - - - ,nt ka'" -- - van beklaagde worden opge- naar Frankrijk zoals afgespro- Êerokken om m stilte uit te ruimd, het zeer goed mogelijk ken doch naar een stortplaats sterven- °ver een tiental jaren is dat er zich méér giftig afval te Antwerpen wordt vervoerd, zou ,men er well^ht andere in de ondergrond zou bevin- werd ook deze stortplaats ge- gev gen van moeten onder den. De veroordeling werd sloten. En dan werd het, ook gaan' door de boetstraffelijke recht- voor OVAM, de Oostvlaamse bank Dendermonde uitgespro- Afvalmaatschappij, wachten Blijven storten bij De Letter ken in januari 1983 en de ter- op de gerechtelijke uitspraak. Aalst en vele andere gemeen- mijn van 6 maand is dus reeds WLA stelt zich daarbij echter ten kunnen minstens drie jaar - een aantal vragen. verder te Vlierzele blijven storten. Zulks mits een aantal Hoe is het mogelijk dat de beperkingen en voorwaarden S'ugen willen nu een oogje in Het gewraakte terrein ligt op uitspraak van het gerecht ge- te onderhouden. Alhoewel er zeil houden hoe het allemaal zowat 150 m van de openbare negeerd wordt? heel wat ongunstige adviezen verder verloopt, dieper gelegen wei- Waarom wordt het bedrijf werden geformuleerd verleen- .kwestie dat dergelijk ge- de de Gentse Bestendige De- ruim verstreken. WLA dan ook einde 1983 een kijkje nemen ter plekke. te storten en een lozingsver gunning aan de Vlaamse wa terzuiveringsmaatschappij aan te vragen. Verder zou er de hand worden aan gehouden dat aan de uitbatingsvoorwaar- den wordt voldaan. Erbij dient wel gesteld dat de vergunning enkel betrekking heeft op de bestaande stortput die liefst zo vlug mogelijk zou worden gevuld. Milieuvereni- Stort van «Land van Aalst» Ook de Interkommunale weg degebied dat afwatert naar en kele beekjes. Er kwam 2 m rQ stortafval en een laagje grond degelijker gekontroleerd? vergunning mits te voldoen gunning voor haar stort dat A~ heel wat omvangrijker is dan dat van De Letter. Het beslaat vaarlijk afval produceert niet putatie voor drie jaar verdere «Land van Aalst» kreeg ver erover. «Een Lekkerkerk voor Hoe kan de gelijke zaak aan bepaalde voorwaarden, de komende generaties», stelt waarin blijkt dat giftige stoffen De op de wijk Bussegem gele- gestort werden op de lange gen stortplaats deed reeds heel inderdaad verschillende hekta- In de kwestieuze vaten zit baan wordt geschoven? wat inkt vloeien. Volgens mi- perchloormethyleen, kwik, Hoe komt het dat transport lieugroep Hanem zou de uitba- lood en cadmium zoals blijkt van dergelijk goedje niet ef- ter zich weinig gelegen laten uit onderzoekingen door de fektiever in de gaten wordt aan de gestelde exploitatie- provinciale dienst en door de gehouden? dienst van prof. Heyndrickx. Hit een nieuwe staalname vóór reeds schorsingen van beperk- ken van die put zelf geen In een nette brochure heeft schepen van Openbare Wer ken, U. De Graeve (VU) de officiële stukken van het dossier Steenberg eens op een rijtje gezet. Men zou het als een geschiedkundig overzicht kunnen beschouwen hoe de inplanting van het gemeentelijk administratief centrum er gekomen is maar feitelijk betreft het hier de «eindafreke ning van de bouw van het kompleks». Met dit overzicht krijgen we Een schatting van de bouw en mlntót^Marc G^e mwhTdan wk geloof dat bergen verzet en stad'um- tot biologische kata- vast subluxatie wat bijna zo- een totale inzet van het hele '^se (êoud' zilver, koper), per- we| betekent als ontwrichting gezin zouden hem er weer bo- hnguaal toegediend. Zes van de linkerheup en zware venop helpen maanden volgehouden inspan- gewrichtsontsteking. Tot in het derde jaar van de basisschool kende het leven van Gert niet meer of minder trubbels dan die van jan en alleman. Alleen amandelen hadden hem wel eens last be zorgd. Toen hij in oktober 1977 bij het springen over een Zweedse bank zijn linkerteen tje bezeerde scheen het aan vankelijk een gewoon fait-di- vers. Dat dit de aanvang zou zijn van een jarenlange lijdens weg kon destijds niemand ver moeden. Voetbaden en een ontsmettingsmiddel zouden het gezwollen gewricht wel weer normaal krijgen. Toen echter de daaropvolgende week vader Dauwe moest vast stellen dat de knie gezwollen was trok men naar de arts. Diagnose: een zeldzaam soort Aalst. De Oki-yoga dojo te Mishima reuma. Verzorgen en rusten deden goed doch de minste ningen tijdens deze behande- Om bij te wanhopen. beweging deed de knie zwel- ling en platte rust leverden niet Gedacht werd terug aan de liep adviseerde het schepen- lijks massa's huisvuil onbedekt len. Dan maar een orthope- zo veel op en op doktersadvies klassieke geneeskunde, vooral achtergelaten worden en dat dist-reumatoloog ingeschakeld Zou Gert weer naar de school dan door vader maar moeder omgeving door geuren die een kniepunktie deed. Men toegaan, kwestie van «de mo- Aline, fanatiek vertrouwend, vond reuma-bezinksel en stre- reel» op peil te houden. Moe- dat betere tijden zouden ko- ptocokken in het bloed van der, een en al inzet, bracht men belandde op aanraden het perceel ongeschikt achtte worden gestort en zouden de deze jonge man. De oorzaak hem met de wagen naar de van de kraker bij een aku- voor verdere stortingen. Ook chauffeurs ervan over de sleu- werd echter niet gevonden via gemeenteschool te Meldert en punkturist met Oosterse ge- de Provinciale Dienst voor Be- tel beschikken. Hanem wil alle de gewone kanalen. ondersteunde hem tot op zijn neesmethodes. Zijn diagnose scherming van het Leefmilieu wettelijke middelen gebruiken Homeopathie stoel in de klas Wegens de loog er niet om: overbelaste was tegen vernieuwing omdat om aan misbruiken paal en Ten einde raad werd maar eveneens aangetaste rechter- nieren, gebrek aan mineralen er geen groenscherm was, de perk te stellen. eens geprobeerd met homeo- pols kon de knaap immers en een uiterst «jinne» (zwak- LH pathie. Het werden 'lange slechts één kruk gebruiken en ke) toestand. Nu zou de ma- krobiotiek eraan te pas komen. Een uiterst streng dieet waar aan moeder haar beste zorgen besteedde samen met het leg gen van gemberkompressen en arbipleister. voorwaarden e ren. Klacht werd echter neer gelegd waarbij Hanem wijst dat het onlogisch is een ver gunning te verlenen i liep dan ook put te vullen als voor het ma te duur op. Toen verleden jaar gunning werd toegestaan- Ver- ïei de vergunning ten einde der wordt gezegd dat er dage- adviseerde het schepen kollege ongunstig voor even tuele vernieuwing. Daarbij verwijzend naar het geologisch wordt verpest. Verder zou er onderzoek van de RUG die ook 's nachts door kamions afsluiting onvolledig en tevens Voor de door C.S.C. De Rank georganiseerde debatavond over «Leefmilieu» liep de ken en tel. trouwzaal van het stadhuis verleden maandagavond overvol. Voorzitter en inleider In Chooz, op een boogscheut Resultaat! r - V.U.,r. n.. 1. i - uuu*»c> 1.UUV UO..V u.uvu. lu, indrukwekkend panel verwelkomen met prof. die KiSfcÜE.'ÏÏÏC A' de VUB' RUG Onder het moderatorschap van dr. Emtel Goossens, ere-voorzitter van de stedelijke werkgroep «Leefmilieu» werd het dan ook een geanimeerde avond. Onder de vele geïnteresseerde resultaat dat de werken toege- aanwezigen tevens André Doorns, schepen belast met de leefmilieumaterie. wezen werden aan P. Roegier die bewijzen op welke manier zonder bestek op ruim 95 mil- het multifunktioneel ontmoe- joen frank voorzien en de tingscentrum de politieke peri- openbare aanbesteding had als kelen doorstaan heeft. Het begon in de gemeente raadszitting van 25 april 1979 een uit Burcht die onze grens, zou het Maas- pas nu bleek dat enig resultaat water verschillende graden bereikt werd en verdere hoop stijgen. Vervuiling die via het leek dus niet (meer) ongemoti- Albertkanaal ook de drinkwa- veerd. Blauwe kringen rond de tervoorziening van Antwerpen enkels verdwenen en Gert in het gedrang zou brengen, knapte zichtbaar op, een ui- «Kan België in het op dat vlak terst streng dieet blijvend vol- Moderator dr. Goossens voel- lueerd. nog daterend uit de periode toch in zekere mate reeds één- gen en elk snoepje of fris- de raadsleden ge- de werken zou uitvoeren voor de zich Eelukkia dat zovele Voorzitter minister Marc GaUe van Napoleon, absolute macht gemaakte Europa tegen derge- drankje weigerend, 'd om machtipinp te een he/trao van 00 milioen u.. .i..:,.» ...n Hike Hevnilinp niets Hoen''», Onmenselnk harrt vraagd werd om machtiging te een bedrag van 90 miljoen bewo^rs en instantie milieu" ki^ptTaiTheV'eind van de tot het"sluiten van onderne- Üjke bevuiling" nietï doen?». Onmenselijk hard doch Gert verlenen tot het opmaken van frank, BTW inbegrepen verenigingen en andere, niet in avond nog enkele bedenkingen mingen die in .overtreding vraagt de minister zich af. Er- zette door Er was verbetering ontwerpplannen voor de bouw Bij nader toekijken van de lijst he{ min*t de overheid, begaan vast. gaan. Meestal wordt van die bij voegend dat de volgende en hij wilde volledig genezen van een nieuw gemeentelijk met rekeningen is het meest in - met de ieefmilieuproble- Alhoewel principieel uitvoe- bevoegdheid door officiële in- ontmoetingscentrum dat zou het oog springend de prijs van matiek< doch had een verma- rende macht over de rechterlij- stanties al te weinig gebruik komt. i betonwerken die ruim 21 nende vinger voor sommige in- ke liefst niets gezegd wordt wil gemaakt dustriële vestigingen die wel hij toch stellen dat heel wat De minister heeft het verder Toch veelbetekenend is het alles op produktie afstemmen milieu-affaires op rechtbanken over «afvalbaronnen», de rijk- feit dat in mei in New Orleans doch blijkbaar geen weet heb- blijven «hangen». Met alle ge- ste van al die alleen over «put- een wereldtentoonstelling ben wat met hun afval aan te volgen van dien. Wat betreft ten» moeten beschikken. De doorgaat gewijd aan de milieu- vangen. In de industrie, volle- het afvaldekreet is er blijkbaar rest wordt er dan wel inge- problematiek. De veelbezon- dig gericht naar winst toe, staat bij de bevolking nog te weinig gooid. «Ik verlies door uw slui- gen Mississippi aldaar is de de techniek niet ten dienste informatie. Men weet blijk- ting 5 miljoen per dag», zegde meest bevuilde rivier ter wc- van de mens doch wel de mens baar niet wat wel of niet mag eens dergelijke «baron» tot de reld. Op de expo zullen uit- ten dienste van de techniek, en evenmin welke eventuele minister Daarbij wijzend op treksels te zien zijn uit het tiging slechts bekomen met leidingen buizensysteem, scha- Zodanig zelfs dat uiteindelijk sankties kunnen genomen wor- het tewerkstellingsfacet van Vlaams Afvaldekreet. Dan een lichte meerderheid van 13 keiaars, deurmelders en een de mens zelf tot weg te werpen den. Gemeentebesturen heb- zijn zaak. Hij gaf inderdaad toch iets positief. nood8roep, die samen met an- afvalprodukt wordt gedeva- ben via het keizerlijk dekreet, werk aan. tien mensen. Re- LH de dere kleine posten de to- uiteraard, een sportzaal, een miljoen beloopt Na deze overdekt zwembad, sportvel- grootste kost komen de met den en andere aanhorigheden. selwerken aan de beurt met In die zitting was zowel opposi- nnm 5,5 miljoen; de telefoon- tie als meerderheid akkoord installatie werd geplaatst voor om een ontwerp van de bouw 2.522.000 fr; de verlichtings voor een gemeentehuis te laten toestellen kosten aan de inwo- opmaken. Voor de andere faze „ers van Erpe-Mere bij de (sportzaal e.a.) werd de mach- twee miljoen, met daarnaast maanden nadien reeds, zitting van 14 juni, werd het t~aïe~ elektrische' installatie" uït- voorontwerp door aUe aanwe- maken en een cijfer bereiken zigen goedgekeurd en werd als van principe vastgesteld dat het frank. een nieuwbouw zou worden welke de verschillende dien- dan 11,6 miljoen iiul|vn Er zijn ook werken die onuit- sten moest onderbrengen zoals gevoerd bleven maar dit ver- de gemeentelijke administra- tegenwoordigde een bedrag tie, de politiediensten en de dal met 8root genoe8 was om burelen van het OCMW. de bijkomende werken te dek- In het najaar nog. in de zitting ken wanl de uiteindelijke kost- van 20 december, werd het Pnis was intussen opgelopen ontwerp goedgekeurd met 13 tot 109.706.935 fr. Gelukkig stemmen tegen 10. De opposi- beeft de Erpe-Merenaar niet tie liet hier reeds blijken dat a'les m°eten betalen en is de niet meer akkoord te kunnen Staat er voor het grootste deel gaan met de gestelde werkwij- tussengekomen maar toch zul- ze. Wat het inhoudelijke be- 'e9 w'' ons steentje moeten trof verklaarde J. Van Lae- bijlagen them (CVP) zich wel akkoord Na deze nieuwbouw moet nu maar dit kon hij niet doen °°k no8 het omgevend kader waar het over de inplanting aangepast worden en moeten ging. Ook CVP-raadslid Piet nog werken uitgevoerd worden Vindevoghel (intussen overle den) nam een ander standpunt om het personeel als het ware groene oase te laten in en vond het spijtig .dat in de «erken. Het einddoel Steen berg is dus zeker nog niet be reikt doch de grootste brok is uit de weg wat een verlichting moet betekenen voor de ver antwoordelijken. raming geen sprake was kosten voor wegenaanleg, noch voor onteigeningen, evenmin als voor de latere uit breidingen voor kuituur en sport». JV Dat de Rupelmondse karnavalvereniging «Orde van Mer cator» niet de eerste de beste is, is nog maar eens bewezen. Reeds in 1981, bij de twintigste karnavalstoet, werd door de BRT-nieuwsdienst een uitgebreide reportage gemaakt van deze gebeurtenis. Dit jaar werd keizer Hilairc aangesproken om samen met de orde van Mercator het programma van Mike Ver- drengh «Hotel Americain» op te luisteren. Het showpro gramma staat in het teken van karnaval en zal uitgezonden worden op zaterdag 3 maart. Alleszins een bewijs dat de Rupelmondse Orde van Mercator nog zeer aktief is en groot aanzien geniet tot ver buiten de gemeente. Voor de geïnteresseerden zijn er foto's te verkrijgen van prins Hippoliet I, keizer Hilaire en van de voltallige Orde van Mercator. De foto's zijn te bekomen bij Julien Lyssens, Oeverstraat 12/14, Rupelmonde - tel. 774.19.15. Daar zijn ze ook te bezichtigen. Voor alle verdere inlichtingen betreffende de stoet van 4 maart, kunt u zich wenden tot hogervermeld adres of tot de voorzitter Hendried Koppen. Tcmsestraat, Rupel monde. (r.v.) Keizer Hilaire, de man die hel karnaval van Rupelmonde op een hoog peil tilde. De Stichting Lodewijk De Raet organizeert tijdens de krokusvakantie die voor de deur staat weer een aantal kur- sussen. Onder meer mime en maskers met karnaval, speler met en zonder poppen in en uit de poppenkast, experimentele dans. Als weekends zijn voor zien «werken met sprookjes» en een basiskursus kreatief fo tograferen. Voor meer infor matie kan men terecht bij de Stichting Lodewijk De Raet, Liedtstraat 27-29 te 1030 Brus sel (02/241.88.33). In de Hoogstraatse veilingshal len heeft op zaterdag 18 en zondag 19 februari de GIosso Internationale auto-moto ra cing show plaats. Zowat alle mogelijke takken uit de auto- en mótorensport zullen er ver tegenwoordigd zijn. De show is toegankelijk van 9 uur tot 20 Vakantiegenoegens Dendermonde staat niet stil, de foto- grafiemikrobe zit hen echt in het bloed.-Vermits wij een socio-kulturele organisatie zijn, willen we meer en meer mensen betrekken bij onze werking Daarom organiseren wij een kursus fotografie onder de deskundige leiding van Luc Roels. Inhoudelijk komen alle basisprincipes aan bod, zoals: wat is een fototoestel, diafragma, belichtingstijd, ontwikke lingsprincipes, zelf fotograferen, enz. Wij hechten ook veel belang aan de groep, zodat je er nieuwe vrienden kan maken, en later in de fotoclub van Vakantiegenoegens Dendermonde elkaar kan blijven ont moeten. Gans het werkjaar door staat een donkere kamer met technisch materiaal gratis ter ieders beschikking. Wij verwachten je ten stelligste Wanneer heeft de cursus plaats. 10, 17 en 20 maart en 7 april, telkens van 9.30 u tot 11.45 u. in zaal Trefpunt, Bogaerdstraat 24 Dendermonde. Wij zien ons wel ver plicht 400 F cursusgeld te vragen om te delen in de onkosten. Inlichtingen 052/22.04.00. Oude Vest 166, 9330 Dender monde. Vragen naar Geert Van Hovc. centrale andermaal in Doel Toch bleef de subluxatie van de heup zodat hij voor verdere verplaatsingen op een rolstoel was aangewezen. Van een ope ratief ingnjpen wilden de ou ders, na al wat ze beleefd had den, niet horen en er bleef uiteindelijk één alternatief. «Mashari Oki». Zen-Meester, expert in Oosterse geneeswij zen doch tevens doctor in Wes terse geneeskunden en daaren boven doctor filosofie en ver gelijkende godsdienstweten schappen, schepper van de «Oki-Yoga», zou uitkomst bie den. Dit via het komen tot evenwicht en harmonie in de wijze van leven. Ook harmo nisch beleven van de eigen om geving. (Consultaries bij Oki en een zomerkamp van Oki-Yoga openden voor Gert inderdaad een nieuwe wereld. Akupunk- tuurbehandcling en dagelijkse aangepaste korrektie-oefenin gen zouden heilvol werken. Onder het nauwlettend en soms wel eens streng toezicht van moeder die de behande ling in goede banen leidde in overleg met een behandelend kinesiterapeut. Verlangend werd uitgekeken naar het zo merkamp 1981 waar hij aan Oki-sensei zou tonen dat zijn «hara» er op vooruitgegaan was, dat hij kon stappen en dat hij een jaar lang steeds op hetzelfde uur en op de zelfde plaats magneetjes had laten aanbrengen. Met de fiets De rolwagen werd omgeruild voor de fiets en door weer en wind reed Gert er nu dapper op los. In opdracht van Oki trok hij in 1982 met vreemde begeleiding zonder moeder naar het zomerkamp te Car cassonne waar hij heel wat zelfstandigheid en durf bij wist te winnen. racb- lledi- Naar Japan! Volgende fase in de betrat ting tot het komen tot vollet ge revalidatie was zijn verblifl in Japan. Eerst gepland voor zes maand doch dat achteraf zou kunnen verlengd wordea tot een jaar. Tot groot verdriet van Gert die alhoewel hij zich ginder kiplekker voelt toci worstelt met heimwee naar huis, naar zijn ouders, naar zijn dorp en land. Op zondag4 september, te Meldert de tra ditionele kermisdag, vertrok Gert naar het land van de rijzende zon. Naar de dojo om er aan zijn volledige genezing te werken. Om «op eigen be nen» te kunnen staan. Letter lijk en figuurlijk dan. Oki-yoga is het resultaat van Oki-sensei's persoonlijke som aan ervaringen in diverse disci plines en zijn diepe kennis van de menselijke natuur. Een konglomeraat van Indis che Yoga, Chinese Taoism, Oosterse medicijnen en dan vooral de Japanse Zen-tradi tie. Oki-yoga is gebaseerd op hët geloof dat échte wijsheia ontstaat uit het wakker-wor- den van de diepe in-persoonlij- ke wijsheid. Die dan alleen kan bereikt worden via indivi duele ervaring van de natuur wetten van verandering, stabi liteit en evenwicht. Op dit ge loof steunt, fysiek en mentaal, Oki-Yoga. Bedoeling is elk in dividu te brengen tot ontplooi ing van zijn volle potentieel in alle levensaspektcn en op die wijze te komen tot een waar achtige harmonie in zich zelf en met de samenleving. Tijdens zijn vliegtuigreis, ui teraard de eerste, rezen bij Gert allerhande vragen op Vragen doch ook twijfels. Twijfels over problemen met de bagage, over het lopen van de luchthaven naar het hotel met de zware koffer maai vooral over het fysisch en men taal aankunnen van het «Dojo- - leven». Nog nooit voor langei dan één week van huis wegge weest zat hij nu voor maanden in het Verre Oosten. In 1 land met een andere taal een totaal andere kuituur. Toch vertrok Gert zonder één traantje te laten want hij dat het om zijn eigen bestwil ging. Wel met gevoelens van oprechte dank voor zijn ouden die voor hem èlles veil hebben voor zijn kinesist en vooral voor Oki- sensei die hem nu de kans biedt zelf in diens eigen «dojo» aan zijn vervol making te werken. Na een paar dagen in Tokio, een miljoenenstad, te zijn rondgeleid, vertrok Gert nar Nagahama waar Oki-sensei himself in de eigen dojo eet seminarie hield. Hij werd e trouwens persoonlijk door Ofc begroet. De kruk weg Na anderhalve maand hakte Gert de knoop door: de krul werd aan de kant gezet en hi; begon «normaal» te lopen De hele dag door. Niet zondet enorme spierpijnen evenwel doch Gert beet dapper op de tanden. Nu dient die kruk not enkel voor buitenshuis en lan ge afstanden. Meestal neemi hij dan de kruk mee op de schouder uit 'voorzorgsmaatr* gel en stoort zich daarbij niet aan vaak nict-bpgrijpende voorbijgangers. Maanden lang was het steeds oefenen, verbe teren maar ook besloop hem het heimwee, het willen opge ven en dan toch weer volhou dend herbeginnen. In de dojo, een «vakantie oord», traint men het eiges lichaam van 6 u 's morgens lot 11 u 's avonds. Ook op psy chisch vlak. Gert leerde er reeds enorm veel. Niet gewoel uit boeken maar uit eigen erw ring. Een echte, reële levens school. Nog vier maand wil Gert in ik dojo in Japan hard werken on dan. liefst volledig genezen, terug naar België, naar Md dert. naar de eigen familiek ring en naar zijn begrijpende en steunende ouders komen. Nog staan hem moeilijke d* gen te wachten doch gezond heid is. ook en niet in het min* voor Gert. het hoogste op aarde. Deze zomer hopen we u objektief verslag te kunna brengen van een volledig geit valideerde jongeman terug i de eigen huiskring. Wat hem en de zijnen hartsgri toewensen. Aalst. Rechts Gert Dauwe Franco met zijn Italiaanse 1

De Voorpost | 1984 | | pagina 12