Kruibeke Lebbefce De Voorpost - 17.2.1984 - 19 de CSC een Griekse avond en Hamme. Griekse avond. In hel Volkshuis OPVANGMOGELIJKHEDEN Op woensdag 29 februari om 20.00 u. organizeert de Bond van Grote en van Jonge Gezinnen, afdeling Dendermonde, op het stadhuis een avond rond «Opvangmogelijkheden van jonge kinderen». Men krijgt er alle informatie over de opvang van gezonde, zieke en gehandicapte kinderen. ZATERDAG 18 FEBRUARI 12.30 u.: Wandelclub 't Hoeksken: Baasrode: Vlassenbroek wandeling. Afstand 15-8 km. Vertrek aan lokaal met eigen vervoer. 14 u.: P.V.V. Groot-Hamme: algemene vergadering «De Vlaam se beweging en vredesbeweging» door ere-senator Maurits Coppieters. 't Moleken, Moerzeke. 14.30 u.: Voetbal: De Nieuwe Brug - C.B. Hamme. Bazel. 15 u.: Voetbal: S.K. Hamme III - S.K. Moerheide. 19.30 u.: Toneelgroep «Mensen achter de dijk». Opvoering van «Ketchup en sangria». Sint-Annacentrum. 20 u.: Culturele Centrale: Toeristische Spaanse avond. Zaal Volkshuis. ZONDAG 19 FEBRUARI 9.16 u.: Voetbal V.K. Hamme (miniemen) - S.C. Doorslaar. Moerheide. 10 u.: Filatelieclub: Ruilbeurs: postzegels, sigarenbanden, prentkaarten enz. Zaal Tivoli. 10.30 u.: Voetbal: V.K. Hamme II - Daknam. Moerheide. 15 u.: Voetbal: S.K. Ponyvrienden - Old Chap. 19 u.: Toneelgroep «Mensen achter de dijk», opvoering van «Ketchup en sangria» Sint-Annacentrum. 19.30 u.: Chirojongens Knudde: Film «Maxi-roof in Mini Coo per». Voorverkoop 50 fr. - Inkom: 60 fr. Zaal Vier Gekroonden. MAANDAG 20 FEBRUARI Ziekenzorg H. Familie: voorbereiding bestuursverkiezing. Paro chiehuis. 14 u.: K.B.G. Center: Natuurwandeling in het Meulenbroek en volksspelen op het V.P Plein. 19 u.: K.V.L.V. cursus haken. St.-Renildezaal. 19.30 u.: The Old Chap: Redaktieraad Chappyvoer. Alle artikels binnen. 20 u.: K.V.L.V. Zogge: Yoga, door de h. Wilsens. Parochiezaal. The Old Chap: training van de damesvoetbalploeg. V.P. Plein. DINSDAG 21 FEBRUARI K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: «Vrijheid en geweten» door pastoor Gorez. Trefpunt Dendermonde 19 u.: K.V.L.V. St.-Anna: algemene vergadering «Behangen en kleur in ons huis». St.-Annacentrum. 19.30 u.: K.A.V. Demonstratie: beademing hartmassage. Paro chiehuis. K.V.L.V. Zogge: huishoudtechnisch onderwerp: behangen en kleur in de woning. Parochiezaal. 20 u.: Tafeltennis: Pardaf D. Vlierkouter. WOENSDAG 22 FEBRUARI 19.30 u.: K.A.V. H. Hart: Lichaamsexpressie Speciale club voor Jong K.A.V. «Je lichaam kan ook spreken». Zouaaf. 20 u.: Tafeltennis: Vlierkouter C. Kemzeke C. DONDERDAG 23 FEBRUARI 19.30 u.: The Old Chap: 4de en laatste avond van de cursus 'Agressiviteit bij jongeren». 20 u.: Vrouwengroep Filosofie - Hebermans en Karl Otto: over de Frankfurterschule. Lokaal Markt 4. KWISTORNOOI KULTURELE RAAD 1984 Vrijdag 24 februari is de startdatum van het kwistomooi dat een maand lang spanning en ontspanning verzekert aan meer dan honderd deelnemers en honderden belangstellenden. Dit jaar wordt dit tomooi in vier avonden beslecht en is de kwis te gast op vrijdag 24 februari in zaal Tivoli, op 2 maart in zaal De Vrijheid, op 16 maart in de Sint-Annakring en voor de finale op 23 maart in zaal Familia. Zoals vroeger is deze kwis voorbehouden aan kwisploegen, afgevaardigd door Hamse verenigingen en is zeker niet bedoeld als een wedstrijd voor specialisten. Het is en blijft de bedoeling om de kontakten tussen Hamse verenigingen, om het even op welk vlak ze voor het overige werkzaam zijn, te bevorderen, door ze buiten hun specifiek werkterrein te brengen, leder van de deelnemende ploegen bestaat uit vijf spelers, die vragen dienen op te lossen over de meest diverse onderwerpen: ken je dorp - wetenschap en Dendermonde. De zes vereremerkten. Zittend v.l.n.r. Maurice Verbeeck, Pelagie Dendermonde. De ACV leden aan de feesttafel (v) Vercammen en Edward Ottermans. Staande: Albert De Hertog, Albert De Paepe en Alfons Van Biesen (c) techniek - muziek - wereldbeeld - aktualiteit - internationale politiek - kunst - denkspelletjes - theater - sport en daarenboven snel moeten reageren bij het beantwoorden van vijf spervuur- vragen. Een Wuiten laat toe in één rubriek het puntenaantal te verdubbelen. De deelnemende ploegen zijn: 't Volkshuis, Vigor-Wuitens, Filmliga - Davidsfonds Moerzeke. Jeugdwerkgroep Familia, T.C. 78, T.C. Galenus, T.C. Lelie, Sint Renilde, Volksunie, H. Hartinstituut, A.V. Hamme, S.P. Kwisploeg, B.G.J.G.-Jeugd, Oudercomité H.H.I. Knots, Tivoli, Zwarte Panters, The Old Chap 'en Kwisploeg Sint-Anna, Zoals vorige jaren wordt terug een zaalkwis ingericht op elke kwisavond. Aan de vele toeschouwers die in de zaal zullen aanwezig zijn worden een paar vragen gesteld, waarmee mooie prijzen in de wacht gesleept worden. INFO- EN DEBATAVOND OVER VREDESOPVOEDING Het Vaka-Hamme organiseert op 17 februari te 20 uur in de zaal «Oud Vredegerecht» van het gemeentehuis van Hamme (in gang via het gemeentehuis) in samenwerking met de vzw Jeugd en Vrede een info- en debatavond rond vredesopvoeding. Inhoudelijk richt deze avond zich op het realiseren van de vredesgedachte in de breedste zin van het woord, met betrek king tot de opvoeding van de kinderen thuis. In de inleidende diareeks is er o.m. sprake van: media en het geweld, agressie, agressief speelgoed, vooroordelen, gezag in de relatie ouder-kind, angst om kinderen vrijheid te geven, geweldloze konfliktoplossingen e.d.m. Na de diareeks zal het publiek uitgenodigd worden om deel te nemen aan één van de drie gespreksgroepen, naar eigen keuze; die volgende punten zullen bespreken: agressie en geweldloze conflictoplossing in de opvoeding en op ruimer maatschappelijk vlak; gezag in de relatie ouders-kind; het aankweken van vooroordelen. Tot slot wordt er dan een samenvatting gegeven van de besproken materie per gespreks groep. De Vaka-afdeling Hamme wil hiermede haar steentje bijdragen tot het wijd verspreiden van de vredesgedachte. Voor de kinderen zelf wordt er in de loop van de maand maart nog een poppenspel georganiseerd rond het thema vrede in de gemeen telijke feestzaal. Tweede groot Kruinootjesbal In Moerzeke Op zaterdag 25 februari 1984 organizeert Keizer Jan het tweede naar hem genoemde kinderbal, het Kruinootjesbal. Alle kinderen van Moerzeke en Kastel worden dan verwacht in de Vier Gekroonden te Moerzeke vanaf 14.00 u. Alle kinderen dienen zich te verkleden en wie de mooiste kledij aan heeft wordt verkozen tot Jeugdprins of Jeugdprinses 1984. Pannekoeken, chocomelk( frisdranken zoveel men maar wil. Tot de leeftijd van 12 jaar, mogen alle kinderen meedoen. Spelleiding en amusement zal verzorgd worden door de kundi ge leidsters van de Chiro van Moerzeke. Dans, zang, spelletjes, plezier, dit alles wordt U aangeboden door Keizer Jan. Inkom volledig gratis. Een Keizer te Moerzeke Tijdens het verkiezingsbal dat plaats had te Kastel werd een nieuwe Kamavalprins verkozen. Het was voor de derde achter eenvolgende keer dat Jan Peelman werd verkozen. De uitbater van «De Vier Gekroonden» won met ruime voorsprong het pleit- hij behaalde 231 stemmen, terwijl zijn tegenstander Raymond Drieghe er 181 achter zijn naam kreeg. Zaterdag 25 februari heeft er een verkleed bal plaats in de zaal «De Vier Gekroonden» waarop de Keizer zal voorgesteld worden. Tijdens de namiddag worden ook een jeugdprins en - prinses verkozen. Op zondag 4 maart heeft dan de grote karnavalstoet plaats. Pronostiekersclubs «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Robert De Bock werd de enige winnaar met 8 punten en aan de leiding prijken Emiel Van Riet en Albert Windij met 122 punten. De rode lantaarn wordt gehouden door Bea Verschelden met 64 punten. «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Deze week was het Alain Meuran die de overwinning haalde met 8 punten. Marleen De Clerck staat aan de top van de rangschikking met 91 punten. «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Zes leden waren de winnaars met ieder 6 punten: Gustaaf Cornells, Mare D'Hooghe, Walter Thierens, Monique Raemdonck, Aimé V.D. Eede en Kris Verecken. In de rangschikking staat Rudy De Boey eerste met 103 punten en Clementine Verhelst de laatste met 64 punten. Duivensport Duivenmaatschappij «De Verenigde Vrienden». Zondag 19 februari e.k. heeft er in het lokaal bij Frans Ost, Kleinbroekstraat om 18 uur een grote algemene vergadering plaats. Alle nuttige inlichtingen aangaande het aanstaande speelseizoen zullen verstrekt worden dit zowel voor wat betreft het Quiévrainspel als het Noyonspel. Tevens zal er gelegenheid zijn zich te laten inschrijven als lid van de maatschappij. Alle duivenliefhebbers van de gemeente en aanpalende gemeenten zijn van harte welkom. Er zal een gratis tombola gegeven worden voor alle aanwezigen. Lourdesavond Vrijdag 17 februari in het Gildenhuis te Bazel, Lourdesavond door KAV en KWB. om 19u30. Tuinieren Maandag 20 februari in Ons Huis te Kruibeke gesprek over tuinieren o.l.v. de heer Michiels. KWB organizeert. Om 20 u. Feestgerechten Woensdag 22 februari om 19u30 info over «Feestgerechten» in Ons Heem te Kruibeke, door de KAV. Wonen Woensdag 22 februan om 20 u info over «Wonen, meer dan een dak boven je hoofd». In het Gildenhuis te Rupelmonde De KAV organizeert BELOTTERSKLUB MADELON Uitslag van zaterdag 11 februari: 1. Rafaël Lambrecht 4.362 punten; 2. Frangois Van Nuffel 4.209 ptn; 3. Leopold Loomans 3.921 ptn; 4. Marcel Eloot 3.762 ptn; 5. Alex Pannekoeck 3 722 ptn. De volgende wedstrijd heeft plaats op zaterdag 10 maart orr 20.00 uur. Nieuwe leden zijn steeds welkom, gezien de bestf zeven wedstrijden van het seizoen in aanmerking komen voc het kampioenschap. Er wordt telkens op de tweede zaterda van elke maand gespeeld. BELOTKAMPIOENSCHAP Vorige week zaterdag viel het doek over het belotkampioei schap, georganiseerd in café Volkshuis te Denderbelle. C laatste wedstrijd gaf volgende uitslag: 1Jef Ravijts 444 2. Roger Lambert 4^ 3. Willy Matthijs 413 4. Louis Van den Abbeele 412 5. Louis Vernimmen 49= 6. Cisken Brijs 403 7. Richard Bosman 403 8. Anna Colson 3gg Niet minder dan 32 belotters namen vorige zaterdagavond dee De eindrangschikking over dit kampioenschap '83-'84 ziet eru als volgt: 1Willy Bosman (kampioen mannen) 2. Willy Matthijs 3. Antoine Hendrickx 4. Cisken Brijs 5. Louis Pieters 6. Jan Van Gijseghem 7. Simonne Van den Abbeele (kampioen dames) 8. Louis Vermoesen 9. Anna Colson 10. Yvonne De Smedt KVLV-CENTER Op zondag 19 februari bespreekt E.H. Vermeir, op initiatief van KVLV-Center, in zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat, volgend probleem: «Sekten, mensen op zoek». Dendermonde. De Leopoldisten vormen samen een grote familie (c) VRIJDAG 17 FEBRUARI 19 u.: K.V.L.V. Zogge «Ons Huis, teken van thuis». Paro chiezaal. 20 u.: Tafeltennis: Teneramonda - Vlierkouter C. 20 u.: P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje, voordracht «Kankerbestrijding», door de h. J. Van Roy van V.U.B. Brussel. Zaal De Vrijheid. C.B. Hamme: Gespreksavond. Café Wembley, Markt 22. Vaka: Gespreksavond. Info en debat over vredesbeweging. Feestzaal Gemeentehuis. Dendermonde. De ACV leden speelden ook op de sjoelbak (v) 't Klokhuis: instuif. Hamme. Griekse avond. De belangstelling was groot (vh) nodigde een Griekse dansgroep» uit Hamme uit (vh) OMMEKAAR Gezien de enorme belangstelling voor de opvoering van «De plezante begrafenis van Klakke Verdoest» belegt toneelkring Ommekaar een extra-voorstelling. Dit op vrijdag, 2 maart. Kaarten zijn nog altijd te nummeren in Gasthof Bierboom. Nummering gewenst. Wieze TIJD VOOR GREENWICH Vanaf zondag 19 februari om 10 u. kan men in het Gildenhuis. Aalstersestraat 115, te Wieze (tel. 053/21.31.49) de ingangs- kaarten gratis laten nummeren voor het toneelspel «GREEN WICH» van Walter Van den Broeck; die nummering kan ook gebeuren vanaf maandag 20 februari bij Roger Cami, Nieuw- straat 61 (tel. 053/77.78.28). De opvoeringen door de Koninklijke Toneelvereniging «Sint- Jorisgilde-Wieze», zullen plaats vinden op de zaterdagen 3, 10 en 17 maart en de vnjdagen 9 e 16 maart, telkens om 20 u.; ook op zondag 4 maart om 19 u. Onder regie van Erik De Corte treden op: Paul Moens, Paula De Ridder. Ann Macharis, Godelieve De Wit en Hendrik Wijnendaele KINDERWELZIJN Op dinsdag 21 februari van 14.30 tot 15.30 u. in de lokalen van de gemeenteschool aan de Schoolstraat, kosteloze raadpleginr voor kinderen tot 3 jaar, met gelegenheid tot inenting tegen Bazel. Op het jaarfeest van ornithologische kring De Distelvink werden de kampioenen kinderverlamm'n9- kinkhoest, klem en kroep. gehuldigd. Eddie De Cleen is algemeen laureaat, reekskampioenen werden M. Van FANFAREBAL Fe,"'nLr P°fA,bT H00/iï f""" De Cke" E' D' RoeCk Di. I-W" «ansfeest »an de taafare Sint-Cecllia uit Wieze heef. Ondervoorzitter Roger De Caluwé nam afscheid (dw) plaats op zaterdag 25 februari vanaf 21.30 u. in hel Wiezehof. Kri Rupelmonde. De Rode Kruisafdeling van de fusiegemeente Kruibeke huldigde bloedge vers (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 19