H M Ni ■en adressenH 20 - 17.2.1984 - De Voorpost Kinderkarnaval Voor het negende kinderkarnavalfeest werd op niemand minder dan Leen Persijn een beroep gedaan. Ze brengt voor de kleinsten een totaalprogramma met zingen, akteren, mime, spelen en praten onder de titel «we kleuren een witte regen boog». Rond 16.30 uur werd de Kon. Harmonie Sinte Cecilia van Lede opnieuw bereid gevonden deze bonte kinderstoet te begeleiden naar het dorp voor de karamellenworp. De toegang tot het kinderkarnavalfeest is gratis, op voorwaarde dat de kinderen verkleed, gemaskerd of geschminkt zijn. Zevende teken- en schilderwedstrijd Voor alle kinderen die in groot-Lede wonen of er naar school gaan, vanaf het eerste tot het zesde leerjaar, wordt er voor de zevende keer een teken- en schilderwedstrijd georganizeerd. De bedoeling is dat de kinderen een tekening of schilderij maken over karnaval. De formaten van de tekening moeten minstens 20 x 25 cm zijn en maximum 40 x 50 cm. Achteraan moet worden vermeld: naam, adres, studiejaar, school. De prijsuitreiking heeft plaats op woensdag 29 februari om 19 uur in het kultureel centrum. Computer-tentoonstelling Het gemeentelijk feestkomitee van Lede organizeert dit jaar in het kultureel centrum van Lede een computertentoonstelling die zowel voor de Leedse scholen als voor alle inwoners van Lede gratis toegankelijk zal zijn. De vooropgezette datum voor deze tentoonstelling is van dinsdag 1 mei tot en met zondag 6 mei. Verschillende toonaangevende computerfirma's zegden reeds hun medewerking toe. Triatlon Het gemeentelijk feestkomitee heeft zijn principiële goedkeuring gehecht aan een samenwerking met het sportkomitee voor de organizatie van de eerste Leedse triatlon (een driekamp dus). Het betreft hier ongeveer 1.000 meter zwemmen, 9 kilometer lopen en 50 kilometer fietsen. Verdere details zullen worder uitgewerkt door een samen te stellen werkgroep. Stickersaktie Hebben een waardebon van 1.000 fr. gewonnen: de h. en mevr Ria Vervaet, Sint-Jozefstraat 49, Lokeren. De h. en mevr. Luc Arbijn, Lenenstraat 25, Lokeren De h. en mevr. Bruno Laureys, Heirbrugstraat 47, Lokeren. De h. en mevr. Coppieters, Heirbrugstraat 187, Lokeren De h. en mevr. Van Moeseke Robert, Driesstraat 35, Lokeren. Heeft 5 waardebons van elk 1.000 fr. gewonnen: de h. en mevr. Bauwens Veerle, Karrestraat 67, Lokeren. «TUMOR» In T-Klub Lokeren Het Lokerse jeugdhuis T-Klub wordt niet geteisterd door een nare ziekte. Wel treedt er op zaterdag 18 februari popgroep Tumor op. Tumor bijt inderdaad de spits af van een aantal optredens die jeugdhuis T-Klub dit jaar nog wil gaan program meren. Jongeren moeten weer kontakt krijgen met levende muziek en muzikanten moeten weer kontakt krijgen met een levend publiek. Dat is zowat de achterliggende gedachte. De meeste leden van de groep TUMOR schreven reeds mee aan de Lokerse popgeschiedenis in groepen als «The Gam blers» en vooral «Vise Grip en de Potsleutels». TUMOR maakt en speelt eigen muziek waarbij alle groepsleden hun steentje toevoegen. Het genre varieert binnen de ruime marges van de popmuziek De groep was reeds te genieten o.a. in het voorprogramma van De Kreuners op de voorbije Lokerse Feesten. Vrij recent bracht Tumor ook een eigen single uit: «I hope i'll see you», een sterk ritmische song met vooral stevig basswerk en ook «Nothing is the same» laat horen dat Tumor nog meer in zijn mars heeft. Mare en Mireille De Broe, Erik en Georges Van den Broeck, Luc Uyttenhove en Erik Van Eetvelde spelen met volle plezier en dat telt. Ze zijn te gast in T-Klub op zaterdag 18 februari om 21 uur. Kaarten in voorverkoop 40 fr. en aan de kassa 60 fr. Fotowandeling Zondag 19 februari jaarlijkse fotowandeling van Fotoklub Loke ren. Verzamelen aan de Poststraat om 9u30. Wandelen in Grembergen Zondag 26 februari verkent Vakantiegenoegens het Schelde- landschap in Grembergen (Dendermonde). Vertrek aan de Poststraat in Lokeren om 14 u. Bij KWB en KAV Dinsdag 21 februari om 13u30 in Het Centrum te Lokeren seminarie over «Een mens leeft niet van brood alleen». Org.: KAV-Centrum. Woensdag bij KAV-Heiende in de basisschool om 19 u babbelen over «de man-vrouw-relatie bij vrouwen in de tweede leeftijd» en om 19u30 bij KAV-Spoele in de parochiezaal praten over «Gerechten uit de vlugge keuken». De Molukken Donderdag 23 februari om 20 u zijn De Vlaamse Explorators te gast in het kultureel centrum. Erich Van Garsse en Mare Tuerlinckx vertonen de exploratiefilm «De Molukken, de geurige eilanden tussen adat en toekomst». M.m.v. de Rotaryklub Lokeren. Voor jonge ABW-miiitanten Zaterdag 10 maart vanaf 14 u in het kultureel centrum tweede «jonge militanten-dag», met infomarkt en workshops en de praatshow «inkomen en werk». Het ABW organizeert. Sportkampen tennis en badminton te Lokeren Gedurende de krokusvakantie van 5 tot 9 maart organiseert de stedelijke sportdienst van de stad Lokeren twee kursussen tennis voor beginnelingen en twee kursussen rekreatief bad minton. Tennis I en Badminton I hebben elke morgen plaats van 10 tot 12 uur, terwijl Tennis II en Badminton II elke namiddag van 14 tot 16 uur gegeven worden. Al deze sportkampen hebben plaats in de stedelijke sporthal, Sportlaan 2, te Lokeren. De deelnemerskosten bedragen 250 fr. (125 fr. vanaf een tweede gezinslid) voor badminton en 900 fr (500 fr. vanaf een tweede gezinslid) voor tenniskampen. Inschrijvingen en inlichtingen bij de sportdienst in zwembad of sporthal, Sportlaan 2-3 te Lokeren (tel. 48.31.99). Leven redden Maandag 20 februari, 19 u in de Saleghemkring te Meerdonk info over «Leven redden» door KAV-Meerdonk. Fotoklub Objekt Maandag 20 februari organizeert foto- en diaklub Objekt van De Klinge een avond over reprodukties maken, m.m.v. Hugo Cambier. Verstellen en stoppen Dinsdag 21 februari bezorgt KAV-De Klinge info over verstellen en stoppen, om 20 u in het plaatselijke parochiehuis. Recepten Woensdag 22 februari bezorgt KAV-Sint-Pauwels informatie over «Recepten uit Klavertje Vier», 's avonds in 't parochiehuis. Leefmilieu Vrijdag 24 februari in de zaal Vredegerecht, Kerkstraat, diskus- sie over «Fietspaden en wandelwegen in Sint-Gillis» en «Weg- bermbeheer». Om 20 u. Wielewaal en Leefmilieu Sint-Gillis organizeren. Bal fanfare Zaterdag 3 maart om 20 u in het parochiecentrum van Sint- Pauwels bal met discobar Eric en Luc ten voordele van fanfare Sint-Cecilia van Sint-Pauwels. Toneel De Oud-KLJ-Toneelgroep brengt het blijspel in drie bedrijven «Onze lieve dochter» van Luc Schoonjans op 18, 19 en 25 februari om 20 uur in de Katholieke Kring, Kerkstraat in Sint- Gillis. Raymond Schrijvers regisseert. En toneelgroep «Er kan nog eentje bij» van deelgemeente Meerdonk brengt in de Saleghemkring te Meerdonk op 18, 19, 24 en 25 februari om 20 uur ook een blijspel: «Gasten in eigen huis; van Dirk Van Maasland. Marie-Jozefa Comelis regisseert. Hamme. De middenstandsvereniging reikte de hoofdprijzen uit van de eindejaarsaktie. Hector Thieleman kreeg 50.000 fr., Jozef Claus won 20.000 fr. en Willy Waterschoot Lede. Bang afwachten wat de uitslag gaat zijn voor de zoveelste Miss Bette-verkieztng eveneens 20.000 fr. (vh) (per) Lokerse jazzclub Geeft op zaterdag 18 februari 1983 een Live-koncert, met «The Philippe Duerinck Quintet» in de lokalen van de Oude Heirweg 38-40. Aanvang om 21 uur. KAV St. Jozef Spoele Richt een gespreksavond in over «Eerste Hulp bij Ongevallen». Deze avond gaat door «Ter Oude Kerke» om 19.30 u. op dinsdag 21 februari 1984. Davidsfonds Spoele Geeft een vertel en dia-avond over een «Ontdekkingstocht door Kenia». Deze avond wordt gegeven door Peter Raemdonck in het lokaal «Ter Oude Kerke» om 20 uur, op vrijdag 24 februari 1984. KAV-KWB Sint Anna Heirbrug Geven een toneelvoorstelling door eigen leden: «Zilveruitjes en augurken». Dit in de lokalen van het parochiaal centrum, Gentsesteenweg 1 te Lokeren. De voorstellingen gaan door op zaterdag 25 februari 1984 om 20 uur. Ook op zondag 26 februari maar dan om 19 uur. ACV en CVP-jongeren over jeugdwerkloosheid Eind januan organizeerden ACV- en CVP-jongeren een ge spreksavond over jeugdwerkloosheid. De vergadering werd geleid door Jo Van Havermaet en Luc Van Kerckhove, voorzitters van de plaatselijke afdelingen van res- pektievelijk de ACV- en de CVP-jongeren. Als eerste gastspre ker gaf Eric Vertenten, ACV-propagandist van het gewest Sint- Niklaas, een reeks indrukwekkende cijfers ten beste betreffende de huidige toestand van de werkloosheid en speurde hij tevens naar de oorzaken ervan. Pieter De Wilde, arrondissementeel CVP-Jongeren-voorzitter, gaf een boeiend overzicht van de bestaande opslorpingspro gramma's (BTK-DAC, maatregelen Coens, en dergelijke meer), evenals de meest recente wetsvoorstellen ter bevordering van de tewerkstelling (zoals bijvoorbeeld de wetsvoorstellen L. D'Hoore en Miet Smet). Een delegatie van het dopperskomitee vroeg aandacht voor de menselijke tragiek die zeer dikwijls met het werkloos zijn gepaard gaat. Na deze inleiding ontstond er tussen de aanwezigen een geanimeerde en boeiende diskussie waarbij reeds een aantal ideeën werden naar voren geschoven (onder meer met betrekking tot de sociale zekerheid, de aandelenwet en nog andere), die als basis kunnen dienen bij het opstellen en amenderen van de resoluties voor het komen de CVP-Jongeren-kongres. Onder de aanwezigen konden we onder meer schepen Theo De Meyer en OCMW-raadslid Guido Van Avermaet noteren. Centrum voor Technische Opleiding te Lokeren Moderne lastechnieken Het Centrum voor Technische Opleiding, gevestigd in de Sint- Laurentius - Technische School te Lokeren (Prosper Thuys- baertlaan) richt een nieuwe voordracht in over moderne lastech nieken, gegeven door Ir. R. Vennekens, van het onderzoeks centrum van het Belgisch instituut voor lastechniek. In deze voordracht worden laser-lassen, elektronen-bundellas- sen, wrijvingslassen en narrow-gaplassen behandeld. Aan de hand van principeschetsen wordt het lasproces van deze technieken verklaard met de voor en nadelen en de mogelijke toepassingsgebieden. Verder zal kort worden uitgeweid over mechanisatie, automatisatie en robotisatie van een aantal courante lastechnieken. Voor- en nadelen, alsmede eventuele beperkingen van robotlassen zullen worden behandeld. Ten slotte wordt nog aandacht besteed aan hoogtemperatuursolde- ren in vacuüm en in beschermde atmosfeer. Deze voordracht die rijkelijk wordt geïllustreerd met transparan ten, dia's en filmen zal plaatshebben op zondag 19 februari 1984 om 10 uur, in de Sint Laurentius Technische School, Prosper Thuysbaertlaan 1 te Lokeren. De toegang is kosteloos. En de tekstbrochure is ter plaatse verkrijgbaar Oud-leerlingenbond van Sint Laurentius De oud-leerlingenbond van de Vrije Technische Scholen Sint- Laurentius te Lokeren, organiseert een reünie voor de afgestu deerde leerlingen van 1959 - 1954 - 1949. Dat betreft dus de leerlingen die 35 of 30 of 25 jaar geleden de school hebben verlaten. De oud-leerlingenbond beschikt wel over zeer vele adressen van oud-leerlingen, maar daarom toch niet van allemaal. En daarom wordt gevraagd dat de oud-leerlingen die deze week voor de geplande reünie zullen ontvangen, onverwijld contact zouden opnemen met de school: telefonisch 091/48.17.09 of schriftelijk: ter attentie van Roger Volckerijck, p.a. Prosper Thuysbaertlaan 1 te Lokeren. J.V.L Sint-Niklaas Sint-Gillis-Waas Walther Van Riet In de Saleghemkring te Meerdonk expozeert dit weekend Walther Van Riet, allroundman van Drieske Nijpers en knap kunstenaar. Meer info op een andere plaats in dit blad. Kuituurkalender Verenigingen die de nieuwe kuituurkalender willen bekomen (februari tot augustus) kunnen die op werkdagen en zaterdagen (voormiddag) afhalen op het gemeentehuis in de Kerkstraat 29. Info over huurwetgeving Donderdag 23 februari om 20 uur kan je in het oud gemeen tehuis van Belsele gaan luisteren naar Luk Vandenbossche, SP-volksvertegenwoordiger uit Gent, de Sint-Niklase advokaat Herman Willems en de Sint-Niklasenaar Guido Verbuyst. Zij informeren over de nieuwe huurwetgeving op uitnodiging van CSC en Socialistische Vrouwen Belsele. Gemeenteraadslid Urbain Vercauteren is moderator. TENTOONSTELLING Tot en met 26 februari zijn in het stedelijk museum, Zamanstraat 49, tekeningen van Gerard Hermans te bezichtigen. TONEEL Op 18, 19 en 25 februari voert Vlasbloem-Nieuwkerken te 20 uur in «Het Atelier», Meesterstraat 13 te Nieuwkerken, het overbekend werk «Vrijdag» van Hugo Claus op, in een regie van Pol Gossen. LITERAIRE AVOND Op vrijdag 17 februari spreekt Marcel Obriak te 20 uur in de konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek, H. Hey- manplein, over «De Gulden Snede, vroeger en nu». KURSUS KLIMTECHNIEK VOOR BERGBEKLIMMERS Op donderdag 23 februari start te 19.30 uur in de Broeder school, Kroonmolenstraat, een kursus klimtechniek voor voor klimmers en aspirant-voorklimmers. Turnpantoffels mee brengen. WELSPREKENDHEIDSTORNOOI Op zaterdag 18 februari vindt te 13 uur in de konferentiezaal van de stedelijke openbare bibliotheek, H. Heymanplein, de lokale schifting plaats van het welsprekendheidstomooi, georgani seerd door v.z.w. Jaycees Waasland. TOERISTISCHE DIA-AVONDEN Op vrijdag 17 februari wordt te 20 uur in ciné Renova, Hendrik Heymanplein een toeristische dia-avond over Java ingericht. Eveneens op vrijdag 17 februari wordt te 20 uur in het Dobo- Centrum aan de Gladiolenstraat een diavoorstelling over Joe goslavië ingericht door de foto- en diaclub Don Bosco. VERZENKABARET Op vrijdag 17 februari voert Tom Lanoye te 20 uur in de stads schouwburg zijn «Jamboree» op, waarin cabaret, show en poëzie samengaan. TONEEL Op zondag 19 februari voert het Belseels Toneelgezelschap Phoenix te 19 uur in zaal Van Remoortel, Molendreef te Belsele, de klucht «De verloofde van mijn vrouw» op. GEZINSWANDELING Op zondag 26 februari organiseert de Vlaamse Bergsportvere niging een gezinswandeling in «De Stropers» te Kemzeke. Samenkomst te 9.15 u aan het huis «Meubels Verberckmoes» langs de expresweg te Sint-Gillis. Middagmaal in de «Trompers- hütte». Inschrijvingen worden telefonisch ingewacht op het nummer 03-770.64.83. Deelnemingsprijs: 200 fr. Voor leden en 220 fr voor niet-leden LOOPBAANAKTIE Op donderdag 23 februari wordt te 10 uur en te 14 uur de jaarlijkse «Loopbaanaktie» georganiseerd door de Rotary-club. Deze aktie is vooral bedoeld voor abituriënten en vindt plaats in de stadsschouwburg. KONCERT Op donderdag 23 februari organiseert de v.z.w. Vereniging tot promotie van jonge kunstenaars te 20 uur in de konferentiezaal van de stedelijke openbare biblioteek, H. Heymanplein, een koncert, gegeven door het trio «Da Camera». KOMPUTERKURSUS Op maandag 27 februan start te 19 uur in de Reynaertzaal van de stedelijke optenbare bibliotheek, H. Heymanplein, een kom- puterkursus voor beginnelingen. Deze kursus wordt georgani seerd door v.z.w. Omschakelen. TENTOONSTELLING Van 19 februari tot en met 18 maart zijn in het internationaal exlibriscentrum, Regentiestraat 65, olieverfschilderijen van de Limburgse kunstenaar Pierre Cox te bezichtigen. POPPENTEATER Op zaterdag 18 februari treedt poppenteater «Propop» te 15 uur op in het stedelijk poppenteater, Regentiestraat 65. KONCERT Op zaterdag 25 februan wordt te 21.30 u in de Vienna Music Club, Walburgstraat 15, een koncert gegeven door Ivonne De Kok en het trio Mary Hehuat. TONEEL Op vrijdag 24 februari wordt te 14 uur en te 20 uur in de stadsschouwburg het toneelwerk «Wachten op Godot» opge voerd door de toneelgroep Area. Goed isoleren Vrijdag 17 februari in de lokalen van CMO-Waasland, Hoge Kouter, spreekt Jean-Pierre De Kesel over waar en hoe je moet isoleren in woningen en andere gebouwen. De vereniging van Algemene Aannemers van het Waasland organiseert. Om 20 uur Aannemers en architekten worden op de bijeenkomst verwacht. Marcel Obiak Marcel Obiak, met z'n echte naam Marcel Debroey, is Limbur ger en geniet als dichter ook in 't Land van Waas enige faam. Vrijdag 17 februari om 20 uur spreekt hij in de konferentiezaal van de Sint-Niklase stadsbibliotheek, Heymanplein, over «De Gulden Snede vroeger en nu». De voordracht wordt met illustraties begeleid. Je kan gratis gaan luisteren. Sociale zekerheid Vrijdag 17 februari in zaal Hemelrijk, Grote Markt, optreden van Magalijn Uytterhaegen tijdens een debatavond over «de af braak van de sociale zekerheid» georganiseerd door «Vrouwen tegen de krisis». Spreeksters van ABVV en ACV om 20 uur. Ehbo Vrijdag 17 februari in zaal Europa, Grote Markt, organizeren ATB-De Natuurvrienden een ehbo-kursus. Ook op 23 maart. Telkens om 20 uur. Voor echtparen Vrijdagen 17 en 24 februari in Huize De Meerleer, Hofstraat, tweedaagse gespreksavond voor echtparen georganiseerd door KWB-KAV-OLVrouw. De eerste bijeenkomst (20 u.) wordt door Bert Raets ingeleid. HEB STEEDS BIJ DE HAND uwrn#wvAN| TELEFOONNUMMERS Sint-Gillis-Waas. Amedé De Rudder en Gerardine Vercauteren wonen aan de Smoul- straat 9. Ze werden n.a.v. hun diamanten huwelijksjubileum in de bloemen gezet. Ze hebben drie kinderen, drie kleinkinderen en twee achterkleinkinderen (Iv) Meerdonk (Sint-Gillis-Waas). Feest en kampioenenviering bij biljartklub 't Kapelleken. Schepen Karei Vereist en raadslid Egied Vonck reikten de trofeeën uit. De gemeentescho tel ging naar algemeen kampioen Eddy Vermeulen, de jaarbeker naar Gino Van Laere. en eerste dame werd Gina De Munck. Voorzitter is Dirk De Wert, sekretaris Eddie Vermeulen, lokaalhouder-schatbewaarder Jozef Kesscls (dw) 053-70.02.93 De specialist m maatwerk. Oe laagste prezen der matrassen (Schuimrubber. Latei. Staalveren. Super-Bultei Bergemeersenstraat t B. AALST 33 0321 ENDERMONDSE RIJSCHOOL 052-21.37.04 van het type A Praktisch en theoretisch onderricht door gespeoahzeerde personen De Dendermondse Ri|school Veklstraat 47. Smt-Gillis-Oendermonde. leert U sturen zoals ERMAN 052-21.30.10 Michem Tapison nylontapi|t en andere vloerbedekkingen in overgrote keus bi| Herman Michem Potiaulaan 16. St.- Gillis-Dendermonde Vraag vri|bli|vend inlichtingen 30 0322 f O-SPORT 052-21.17.59 sporlarlik sporlkledii en camping Statiestraat 21 Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels 30 026C oto's Holman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de beste merki Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT Woonverbouwmg van de k< 053-70.20.61 UBLICITEIT 052-21.40.60 PtlANDO 053-21.40.60 om de reeks moeili|ke Lati|nse woordies volledig te maken fc quis. quid, quo quando. quomodo enz wie wat waar I wanneer en hoe'' Het antwoord op de vragen in verband me uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper lETRO VAN LIMBERGEN RETRO Katlestraat 73 in Aalst hennned aan dit verleden onder vorm van meubilair in antiek lmish Kunstvoorwerpen wandtapi|ten en repro dukties van gekende meesiers Alomgekend voor saton-gamituren in leder 31 0107 v n een toverformule"' h 052-21.40.60 sn vergeli|kmg Uw inbreng en in li|n resultaat aan uw rekiame- luis info ganizeert. Van Crae ttingsavond f zeventien ji irochiehuis i huis». Infod li tef zijn maan n de KBGg iaat vanaf riendenkringi re school inten uit opl ïenu: frieten] ienu voor 10 van de mui Mis, die os m door de o in 20 en 21 :hepen Val ihelper, <f iniseerd ngst heeft |.30 u. kampiot plaats I etmaal, g ntelijke trol in en aan Wj

De Voorpost | 1984 | | pagina 20