Een zeldzaam wordend beroep: Kleermaker. [De kledingszaak FERDY Het gezellig interieur van de aanpasruimte. "«touches van confectiekleding genieten dezelfde zorg en afwerking als maatwerk. AZ - Hebt U ook naast de herenkleding ook dameskleding Ferdy - Wat de confectie betreft gaat het uit sluitend om herenkleding, enkele uitzonderin gen zoals pulls, petten, hoeden en broeken, kortom de bekende 'unisex-kledij" die dus ook door de dames kan gedragen worden, niet te na gesproken. In maatwerk kan ik de dames echter tot mijn klanten rekenen voor mantels, tailleurs, broekpakken, kortom, voor alles wat de bovenkleding betreft. In tegenstelling tot de heren-maatkleding kan voor het maatwerk voor de dames de stof zelf door de klant meege- bracht worden, alhoewel wij ook voor mantels en tailleurs indien gewenst de stof zelf kunnen I bezorgen. Maatwerk vereist veel aandacht en vaardigheid. STEEKKAART MEESTER-KLEERMAKER Fernand Schamp Kerkstraat 31 - 9200 WETTEREN Tel. 091 /69 17 63 Open van maandag tot en met zaterdag var 9 tot 19.30 uur. - Gesloten op zondag. r"and en Christiana staan in voor een vriendelijke en perfekte bediening 6/950 In huis Ferdy zijn ook alle toebehoren verkrijgbaar, zoals hemden, dassen, pulls, kousen, de afwerking wordt veel zorg besteed. AZ - Is de confectiekleding in Uw winkel dan een aanvulling van Uw maatwerk Ferdy - Natuurlijk moet die confectiekleding er zijn. Men kan immers niet verlangen dat ieder een maatkleding draagt. Confectie heeft ook voordelen naast beterkoop is een confectie pak vlugger aangepast, en je ziet onmiddellijk hoe je er mee staat... Voor het uitgebreide as sortiment herenconfectiekleding hebben mijn echtgenote en ikzelf met kennis van zaken en ervaring uit de beste merken gekozen "Melka" voor overhemden en vrijetijdskledij, "Oxford" Handwerk is niet weg te denken uit de kleermakerij, voor kostuums, "Verlo" voor broeken, "Pisca- dor" voor dassen enz. De kwaliteitskleding van deze merken en het door ons vakkundig aan passen en indien nodig, zelf retoucheren, maakt dat men zich bij ons gerust confectiekleding kan aanschaffen. Men heeft gewoon de garan tie goed en smaakvol gekleed naar buiten te komen. In de Kerkstraat te Wetteren bevindt zich op het nr. 31 het huis FERDY, een karaktervolle heren kledingszaak met standing, gerund door mees- ter-kleermaker Fernand Schamp en echtgenote Christiane. Het is daar dat de h. Schamp uit de fijnste stoffen op een zuiver ambachtelijke ma nier maatkledingspakken vervaardigd, zowel voor heren als voor dames, die spreekwoorde lijk "als gegoten zitten". En laat het ons gerust toegeven, het beroep van meester-kleermaker wordt stilaan zeldzamer. Voor ons een reden om de h. en mw. Schamp een bezoekje te bren gen en hem op de praatstoel te zetten over zijn grote specialiteit, de "maat-kleermakerij". AZ - Hoe bent U er toe gekomen om kleerma ker te worden Ferdy - Ik behoor tot de derd$ generatie uit een rasechte kleermakersfamilie. Ik mag dan ook gerust beweren dat de liefde voor het vak, de ervaring en de finesses van vader op zoon Fernand Schamp, echtgenote en dochtertje, werden doorgegeven. AZ - In Uw winkel zien we nochtans het ganse gamma van herenconfectiekleding hangen. Is maatwerk dan nog aktueel Ferdy - Alhoewel een meerderheid van mijn klanten confectiekleding verkiest, komen hier steeds meer en meer mensen in de zaak die de kwaliteit, de persoonlijke smaak en het comfort van maatkleding verkiezen. En neem gerust van mij aan dat het hier niet enkel gaat om de men sen met figuurproblemen. Die laatste groep zijn er natuurlijk ook bij, maar steeds meer klan ten willen die exclusieve stoffen, waarvan de tekeningen in de stoffen enkel voor maatwerk verkrijgbaar zijn. AZ - Is maatkleding zeer duur Ferdy - Vakmanschap is meesterschap, en dat moet natuurlijk betaald worden. De prijzen van mijn maatkleding zijn verantwoord naar werk, Ee0 fl)ne en m°derne s°" is zi|n sPeclall,el< kwaliteit van de gebruikte benodigdheden en stof. Mijn klanten kunnen hun stof kiezen uit de prachtige collecties van "Scabal" en "Vala- tese". Uiteraard zal maatkleding steeds duurder zijn als confectie, maar ik kan mijn klanten steeds een waaier van verschillende prijzen aanbieden die betaalbaar is door iedereen.

De Voorpost | 1984 | | pagina 27