41? Eric Vleminckx op zoek naar internationale erkenning Marie-Paule Thiébaut en Chris Muyldermans van Rust-Roest Sint-Niklaas triomferen te Gent Nieuwe initiatieven bij de turnkring Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas... GALABAL Stekense sportlaureaten in de bloemetjes Claude Holvoet, drievoudig winnaar van de «24 u. van Francorchamps» Turnen te St.-Gillis-Waas: Vorige zaterdag startte de turnkring 28 - 17.2.1984 - De Voorpost TURNEN Bijna een 150-tal turners en turnsters hadden onlangs nog een selektie afgedwongen voor de V.T.L.-kampioenschappen. Deze werden dan vorige zaterdag georganizeerd in het H.I.L.O. te Gent. Een behoorlijk aantal turnklubs, afkomstig uit de vyf Vlaamse provinciën, hebben daaraan deelgenomen. De V.T.L.-kampioenschappen Olympisch toestelturnen te Gent verliepen uiterst vlot en by zonder attraktief. Dat wordt het trouwens altyd bij deze disciplines en een aanzienlijk aantal belangstellenden, hebben van deze turnkampioenschappen opvallend genoten. Het bereikte turnpeil stond daarbij tamelijk hoog en er werden schitterende individuele prestaties geleverd. Vooral voor turnkring Rust- Roest uit Sint-Niklaas zijn de ze kampioenschappen nog bij zonder gunstig uitgedraaid. In hun onderscheidelijke reeks werden Marie-Paule Thiébaut en Kris Muyldermans, als V.T.L.-kampioenen gelau werd. Voor beiden gebeurde dat trouwens niet voor de eer ste keer. In het huidige seizoen werd dat al de vierde titel voor Marie-Paule Thiébaut. Op provinciaal vlak werd deze 15- jarige turnster al kampioene in de reeksen: opgelegd werk, vrije oefeningen en tumbling. Reeds een indrukwekkend lijstje trouwens. Voor de 12-jarige Kris Muyl dermans, werd het nu de eer ste V.T.L.-titel bij de jonge ren. De blonde Sint-Niklaze- naar werd voordien in 1981 en 1983 al kampioen bij de beloften. Samen met een idea le begeleiding wordt dit tum- duo alleszins een veilige wissel voor de toekomst van Rust- Roest uit Sint-Niklaas. In de schaduw van dit tweetal en onder het vaandel van de zelfde tumklub, leverden Pas- cale Van Roey, John Van 'iteenlandt en Bert Janssens op die V.T.L.-kampioenschappen ook nog bevredigende presta ties. Tevens voldoende om .traks in gunstige omstandig heden het jaarlijks tumfeest van Rust-Roest te presente ren. Achter de schermen wordt daar nu al met enthou siasme aan gewerkt. Ook door Madeleine De Cock zowat de public-relations van de turnkring Rust-Roest uit Sint- Niklaas. Ook Werken baart Kracht uit Dendermonde heeft te Gent aan deze V.T.L.-kam pioenschappen deelgenomen. In de reeks der juniores werd het voor Guy Muyzewinckel een verdienstelijke derde plaats... Technische uitslagen: V.T.L.- kampioenschappen Meisjes (4 disciplines) Juniores (van 12 tot 15 jaar) 1. Greet Quintens Koersel 32.00 2. Anja Geril Noordzee Oostende 31.40 3. Inje Mare Herentals 30.40 6. Pascale Van Roey Rust-Roest St. Niklaas%J 29.85 Seniores 15 jaar) 1Marie-Paule Thiébaut Rust-Roest St. Niklaas 31.55 2. Griet Dubois Groot-Bijgaarden 30.65 3. Anja Verellen Herentals 28.05 Jongens (6 disciplines) Beloften Wim Dombrecht Brugge 29.70 2. Vanderhaeghen Brugge 27.65 Wijsmans Leopoldsburg 4. John Van Steenlandt Rust-Roest 27.45 6. Bert Janssens Rust-Roest 24.15 Jongeren 1Chris Muyldermans Rust-Roest St. Niklaas 33.90 2. Slootmakers Leopoldsburg 32.55 3. Pascal Sorel Brugge 31.80 Juniores 1. Koen Van Maele Brugge 36.45 2. Koen Leekens Genk 35.95 3. Guy Muyzewinckel 'w.b.k. Dendermonde 34.80 Seniores 1. Chris Grétry Wolvertem 54.80 2. Dirk Van Essen Genk 54.35 3. Erik Smet Herentals 54.00 4. Vandenberghe Malderen 48.75 5. Wim Michel Noordzee Oostende 47.50 Roger Van Laere sporthal Pompwijk. Een honderdtal jongeren tussen zes en twaalf jaar kwamen opdagen. De sekretaris van de nieuwe turnkring is Marijke Fische, en de lessen worden gegeven door Luk Pierssens, Kristel Mariman, Linda Dullaert en Jan Van Hove. (Iv) De voorzitter en leden van Lions Club Dendermonde hebben de eer U uit te nodigen op het derde op zaterdag 18 februari 1984 te 21 uur in de feestzalen van «Het Vaderland» Grote. Markt, Dendermonde Orkest: The Dixie Dicks D.J. voor de jeugd Inkom: 500 fr. - Jeugd: 300 fr. Avondkledij - Smoking verplicht Deze feestavond wordt ingericht ten voordele van de sociale en kulturele werken Door de damesafdeling van de turnkring Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas, wordt sedert het begin van februari een nieuw initiatief genomen. Van dan af worden er elke donder dag in de namiddag, interes sante turnlessen gegeven. Inte ressant alleszins vóór dames welke als vijftigers, zestigers en ook als zeventigers kunnen beschouwd worden. Daarvoor is er thans «gematigd turnen» en deze lessen worden onder een bevoegde leiding gegeven in de turnzaal van Kracht en Geduld, Klein Hulst te Sint- Niklaas. Voor de hogervermel- de dames dus van 15 tot 16 u. Ook het feestkomitee van Kracht en Geduld heeft de handen al uit de mouwen ge stoken. Deze mensen nemen de voorbereidingen voor het jaarlijks Kringbal voor de re kening. Dat heeft plaats op zaterdag 10 maart in Het Cen trum, op de Grote Markt, te Sint-Niklaas, en DJ Pol Mous tache zorgt er voor de muzika le begeleiding- AKTUEËL Turnvereniging Rust Roest van St.-Niklaas heeft weer twee kampioenen bij: Kris Muylderman en Marie-Paule Thiébaut. Op de achtergrond ziet u hun trainers Willy Van Wauwe, Monique Van Wauwe en Sabine Thijs. (Iv) Buggenhout. Eric Vleminckx en zijn naaste medewerkers poseren fier voor de nieuwe wagen die hen het nodige sukses moet bijdragen (v) Is het wereldje van de autorally rijders al aardig Klein, de top is des te smaller. Voor een aankomend rijder met talent is het dan ook biezonder moeilijk om zich een weg te banen naar de top. Vooral dan omdat de sponsors blijkbaar niet zitten te springen om iemand de nodige financiële armslag te geven die deze opgang zou kunnen bewerkstelligen. En dan is er nog de federatie, die al evenmin een inspanning doet om kampioenen de nodige stimulans te geven. Vorige zaterdag werden in zaal «Het Centrum» te Stekene de sportprijzen van 1983 uitge reikt, tijdens de «Nacht van de Sportlaureaten» waarvoor dit maal wél een volle zaal sportie- velingen waren opgekomen. Gelukkig maar, want de voort zetting van de trend van vorig jaar toen er amper enkele tientallen kwamen opdagen zou een fiasko hebben bete kend voor dit nochtans geluk kig initiatief van de gemeen telijke sportraad. Een volle zaal én wanneer de kleine uurtjes wegtikten kwam er zo waar nog volop ambiance ook! We kunnen dus op enkele schoonheidsfoutjes na ge rust getuigen dat de uitreiking van de sporttrofeeën 1983 te Stekene een sukses is gewor den. Een hart onder de riem voor de overblijvenden van het sportraadbestuur om er zonder meer mee door te gaan, hope lijk aangevuld met enkele nieuwe, werkzame krachten die volop mee aan de kar zul len trekken én de sportraad misschien een nieuwe richting kunnen uitsturen. Huldiging Niemand van de gebroeders De Vlaeminck was in Stekene (Roger zou wel gekomen zijn, maar vertoefde naar 't schijnt in Italië), Wel was Preben Lar- sen de gekende Deense voetballer van Lokeren sa men met Christofte (een min der gekende kollega en landge-i noot) in zaal «Het Centrum» aanwezig zaterdagavond. Ze werden geïnterviewd, niet door een gekende Stckenaar, zullen steeds ons uiterste best doen om er bij te zijn...». Sportraadvoorzitter Gijsel vooral woorden van dank en lof voor z'n scheidende sekre- taresse (die in de bloemetjes werd gezet) en dankte van har te Larsen en Christofte die gratis naar Stekene waren ge komen. Laureaten Voor een goed begrip geven we hieronder nog eens de lau reaten, die afgelopen zaterdag werden gehuldigd door de Ste kense sportraad. Sportklub 1983: 1. Shotokan Karate Klub Stekene, 2. S.K. Bosdorp (voetbal), 3. WTC De Sneltrappers. Sportman 1983: 1. Peter Dha- nis (motorcross), 2. Rudy Fruytier (judo), 3. Stefe Ferket (schutter). Sportvrouw 1983: 1. Jeannir Enthoven (wielertoerisme), 2. Ann Christiaens (badminton), 3. Lily Struylaert (badminton). Sportverdienste: Frans Aude- naert van voetbalklub V.V. Straatje., Door allerlei omstandighedei té lang om die hier allei uiteen te zetten was er dit jaar geen sportprijs van de plaatselijke pers. Grotendeel ook omdat de persmedewer kers meenden dat in 1983 geei enkele Stekenaar voldeed ai de kriteria die kunnen leidt tot de toekening van de «Pet Sport-Prijs». De woordvot der van de plaatselijke pets1 verwaes hier naar het verbete-; ren of in stand houden van de relaties tussen sport en pers én het feit dat een sportmens of torenner Claude Holvoet, met rechts naast hem zijn broer Dominique naam Holvoet klinkt voor meeste Dendermondenaren c«j inwoners van het omliggen- "t wel bekend in de oren. De ••..trage van vader Emiel zal ■^aar voor een groot deel tus sen zitten. De autosportlief hebbers denken dan onmiddel- jk aan Claude Holvoet. Deze 1-jarige autoracer woont mo menteel op de Heirbaan nr. 249 te St--Gillis, en werkt in de garage van zijn vader. Van kindsbeen af was Claude aangetrokken door alles wat met snelheid te maken had. Het racen is hem als het ware met de. papfles ingegeven. Emiel Holvoet haa toen reeds een hele karrière als racer ach ter de rug. Als jonge knaap knutselde hij eiganhandig een go-cart in elkaar, waarmee hij de Kerkhofbaan onveilig maakte. Vanaf het ogenblik dat hij «of ficieel» een voertuig mocht be sturen, probeerde hij zijn kan sen op de Belgische omlopen. Autoracen, en meer bepaald de specialiteit lange-afstand- wedstrijden op gesloten om loop, is niet zo populair in Vlaanderen. De omlopen van Zolder en Francorchamps lig gen niet bepaald in de omge ving. De weinige geroepenen uit onze streek zijn dan meest al ook uitverkorenen. Naast een hele reeks ningen op het Belgisch kam pioenschap groep I en II in 1977 na, probeerde hij ook de uithoudingswedstrijd: de «24 u. van Francorchamps», zowat hét van hét in het autosportge- beuren in België. In totaal nam Claude tienmaal aan deze uitputtingsslag voor mens en mekaniek deel. Daar van reed hij zeven wedstrijden uit. Zijn eerste overwinning in Francorchamps in de reeks 1600 cc behaalde hij in 1978 met een Toyota Trueno. In 1980 deed hij dit over met een Corolla. 1983 was echter de kroon op het werk. Met dezelf de Corolla ging hij opnieuw als eérste over de eindstreep. Hij bracht niet enkel de overwin- naarsbloemen mee naar St,- Gillis maar ook nog de beker van de koning. Deze wordt uitgereikt aan het team dat met drie wagens de wedstrijd uitrijdt en het dichtst bij elkaar staat gerangschikt in het klas sement. Hierbij liet zijn broer Dominique zich opmerken door als tweede onder de ge ruite vlag te passeren. Het Ja panse automerk maakte van deze dubbele zege dankbaar gebruik in haar nationale re- klame. Wekenlang stonden de drie Corolla's op metersgrote borden én in tijdschriften afge beeld. Eric Vleminckx, rijkswachter van beroep, maar bezeten door alles wat met rallyrijden te maken heeft, kan er over meespreken. Hij heeft alles om het ver te brengen, gaat geen konfrontaties op niveau uit de weg, is bezield met de idee om het internationaal ook ver te schoppen, is kampioen VAS, maar vindt helaas bitter weinig steun bij de vereniging. Gelukkig zijn er nog zijn sup porters die in de bekende Me- phisto Dancing langsheen de Provinciale Baan te Dender monde een veilige thuishaven hebben gevonden. Dat kan ik ook «Wat die kan, dat moet ik ook kunnen,» zo zei Eric Vle minckx, afkomstig van het Kleinbrabantse Liezele maar woonachtig te Oppuurs en werkzaam te Buggenhout, toen hij in 1981 naar Aalst trok om er een rally te gaan bekij ken. Het jaar daarop zat hij zelf al achter het stuur van een rallywagen. Eric deed het ver re van slecht en in zijn tweede seizoen werd hij al landelijk kampioen van de Vlaamse Au tosport Vereniging, een titel die hem niet zoveel soelaas opbrengt, want de VAS schenkt haar kampioenen wel een fraaie beker, maar houdt zich verder op de achtergrond. Geen ruggesteuntje, geen duwtje, geen hulp bij het zoe ken naar sponsors. «Dat moet je allemaal zelf doen.» zegt Eric die tijdens het nieuwe seizoen nog met een andere handicap zal moeten afreke nen. Zijn vaste co-piloot is immers gezwicht voor finan cieel lonende voorwaarden. Het wordt dus uitkijken naar een nieuwe maat en die is nu eenmaal noodzakelijk om met enig sukses aan deze sport te kunnen deelnemen. Reklame Opvallend is dat de rallywa gens rijkelijk bedekt zijn met reklame. Meestal van een merk van sigaretten-dat-je- nooit-alleen-rookt. De wagen van Eric Vleminckx een Opel Kadett GTE 2000 is ook opvallend geschilderd. De hand van de meester, zegt Eric trots terwijl hij in de richting wijst van carrossier Van Dam me uit Lcbbeke en zijn gast Benny. De naam Van Damme siert dan ook de flanken van de wagen en het kofferdeksel. Verder lezen we nog de namen van Belgor uit Brussel wat staat voor Belgisch goud en De Boeck Leuven waarmee men in de voedingssektor zit. Geen grote internationaal bekende en befaamde firma's dus. Een bescheiden begin voor een pi loot die overduidelijk meer in zijn mars heeft. Binnenin is de wagen een en al kaalheid. Alles wat niet nood zakelijk is werd eruit geno men. Geen zitbank achteraan (daar is wel plaats gemaakt voor het leggen van de hei- De Stekense sportlaureaten werden officieel in de bloemetjes gezet. maar heel onverwachts door de penningmeester van de Sportraad! Ze deelden ook, samen met de burgemeester en z'n eerste schepen, mee de trofeeën uit aan de Stekense sportlaureaten van 1983. In 'n korte toespraak had bur gemeester Boeykens aanmoe digingen voor diegenen die juist naar de onderscheidingen ofte titels hadden gegrepen. Woorden van lof gingen naar de mensen van de sportraad: «Die hebben misschien wel de meeste verdiensten», aldus de burgemeester, die verder dacht dat het bestuur van de sportraad misschien wel wat meer steun had verwacht van het gemeentebestuur, doch hij antwoordde op die kritiek met te stellen: «Wie geeft wat hij heeft is waard dat hij leeft!», hij nog beloofde: «We In race-milieu's staat Claude gekend als een uitstekend «tu ner» van racewagens. Niet al leen door zijn eigen wagens op te peppen maar ook voor de kollega's. In de toekomst wil Claude Holvoet zich speciaal toeleg gen op wedstrijden van lange duur en daarbij rally's. Koken kost echter geld. Het risiko dat hij met dezelfde wagen beide wedstrijden zal rijden is groot. Daarom is hij naarstig op zoek om de financiële middelen bij elkaar te krijgen. Wij kijken ivast uit naar zijn prestatie in de «24 u. van Fran corchamps 1984». Ter gelegenheid van de week van de animatiefilm die plaats vindt van 5 tot 10 maart in het Kongrespalcis te Brussel heb ben ook de «rencontres du ci néma d'animation» plaats. menjTkmpzetds^oorïr^mët pveral waar je kijkt verstevi gingen. «Om het gewicht zo veel mogelijk te drukken werd dit alles gedaan,» aldus Eric die zegt dat zijn wagen toch nog 830 kilogram weegt en liefst 30 liter slikt met zijn 190 pk. «Ik val in de groep II of verbeterde toerismewagens met deze auto. Nooit rijd ik met een volle benzinetank. Daar is hooguit 10 liter in, waar er plaats is voor 40 liter. Ook dat wordt gedaan om het gewicht te drukken». Terwijl vele hoofden onder de geopende motorkap duiken en zich stekeblind staren op de dubbele carburator, de veilig heidsvoorzieningen en andere snufjes, doen de fotografen hun werk. Eric geniet, zijn maats-supporters genieten mee. Wie als co-piloot? Het zijn trouwens deze sup porters die Erics flinke rugge steun zijn. Eric zelf is voorzit ter van de vzw Mephisto Rally Team; Rudy Verbraeckcn is de sekretaris en Mare Goossens zorgt voor de finan cies. De promotie is in handen van Hugo Lejon en Mark Van der Vorst staat in voor de pub lic relations. Zij beschermen hun idool waar het kan, sloven zich af om hem het zo makke lijk mogelijk te maken. Geven goede raad, vertellen met zorg en kommer dat Eric zich heeft bezeerd aan het oog, weten uiteindelijk veel meer dan men wel vermoeden kan en durft. klub niet tot de laureaten be- *°P. hoort omdat hij eenvoudig weg leun is voorgedragen maar toch killer, zo'n verkiezing zou verdienen. Tocl Bij de verkiezing van de oging. «Sportpersprijs» van Stekene V: gaan de meeste kansen uiter- «Gij aard naar iets of iemand die «It i beide genoemde kriteria in ik gr; zich verenigt. Geen sport-pers- «h al prijs voor 1983 dus. Un'en Wel meenden de plaatselijke «ft 1 persmedewerkers dat ze een *len «eervolle vermelding» moes- ar*en ten toekennen. Dit omwille lid van de «droevige» ontwikke- cn>bli lingen na twee en een half jam ïf|JS!e belangloze inzet voor de sport- Mom raad. Inderdaad, tot spijt van en sommigen kreeg mevrouw My- IIoritc riam Verplancke deze eervolle aar he vermelding én een 'boom' van een plant als aandenken.. DeBcEr bij gen «ars o' Maar Eric zelf blijft er nuchter bij. Hij beseft dat hij op zoek moet gaan naar een degelijke internationaal bekende spon sor. «Dat kan alleen wanneer ik resultaten haal». Maar die resultaten hangen niet alleen van hemzelf af. Er is ook de co-piloot. En daar wringt voor lopig het schoentje. De co- piloot van de voorbije jaren heeft Eric alleen achter gela ten. Het wordt dus uitkijken naar een nieuwe maat. «Een co-piloot is zeer belangrijk. Hij is een beetje een compu ter. Hij moet kunnen kaartle zen, kunnen rekenen». Eric zal de komende weken het moe ten doen met gelegenheids- maats. Nu niet bepaald bev derlijk voor de resultatfi Maar wat moet, moet. «Dij jaar wil ik nationale en ook I internationale rally's rijden. I Dat zal geld kosten. Zoals ill het zie moet dat ongeveer eenl half miljoen frank zijn» mcenj Eric die aast op een definitievr doorbraak en zich wil meto met de allergrootsten. Tussen haakjes, wie hem li l nancieel een steuntje wil gt j ven, kan altijd n^ar het sup-l portersbal afzakken dat op iff maart in de Mephisto woi' georganizeerd. Verschillen vedetten hebben nu reeds tofl gezegd daar aanwezig te zijn Je mag er dus niet ontbreken 'keren ]en! i

De Voorpost | 1984 | | pagina 28