smdelentfêkkers OCMW-Begroting goedgekeurd te Buggenhout CMV-Buggenhout blies verzamelen Buggenhout: affaire Verhelen ontrolt zich verder CVP-Waasland en CDA-Zeeland bereiden samen Europese verkiezingen voor CVP-Stekene wil gemeentediensten niet in Huis De Bock Rotary Sint-Niklaas nodigt 22 scholen uit Vreemde sneeuw in Beveren 2 - 17.2.1984 - De Voorpost Onder erg ruime belangstelling het publiek is blijkbaar enkel geïnteresseerd in een raadszitting wanneer er iets spektakulairs kan gebeuren keurde de Buggenhoutse raad, vorige week donderdagavond, de OCMW-begroting 1984 goed. Een bijzondere begroting, leidde OCMW-voorzitter Karei Baeck, dit agendapunt in. Omdat we, ingevolge de bijzondere toestand van de ontvangerij niet kunnen beschikken over de cyfers van de koptabel. We weten dan ook niet hoeveel het saldo van het vorig dienstjaar bedraagt. De voorbije jaren schommelde dit bedrag weliswaar steeds tussen de 4 en de 6 miljoen, maar preciese cijfers onttreken ons vooralsnog. Op aanraden van de provinciale overheid stellen we toch de begroting 1984 voor. Wat het rusthuis met daarbij ingecorporeerd het dienstencentrum betreft worden de ontvangsten geraamd op 30.478.195 F. Met inbegrip van een indexprovisie ten bedrage van 3%, wat overeenkomt met een bedrag van 640.000 fr. Aan uitgavenzijde werd een bedrag van 33.578.401 fr. ingeschreven. Voor gezins- en bejaarden hulp, maaltijden en spoedver- zorging werd aan inkomsten 5.956.753 fr., aan uitgavenzij de 6.389.144 fr. geraamd. Een tekort dus van 432.391 fr. Wat Karei Baeck redelijk noemde. Wat het kinderdagverblijf be treft werden de cijfers geba seerd op een bezetting van 260 dagen per jaar, tegen 60% van de maksimumkapaciteit. En rekening houdend met een ge middelde bijdrage van 260 fr. per dag door de ouders. Eer der een lage raming, meende K. Baeck, want de ouders die gebruik maken van het cen trum werken doorgaans met z'n tweeën, zodat hun inko men hen eerder een maksi- mumbijdrage zal doen betalen. Rekening houdend met de nieuwe subsidiëringskriteria, die onlangs in het staatsblad verschenen, worden zowel uit gaven als inkomsten geraamd op zowat 3.349.000 fr. Voor het OCMW als zodanig voorziet Karei Baeck als ont vangsten 1.329.329 fr. (uit het patrimonium), 39.684.000 fr. (uit de werking van de ver schillende binnendiensten), 6.429.000 (uit terugbetalingen en tussenkomsten) 14.800.000 (uit toelagen en rechten), 5.695.000 fr. (uit ontvangsten voor schulden) en 198.790 (uit diversen). Qua uitgaven worden volgen de bedragen geraad: 122.000 (onderhoud patrimonium), 43.266.0000 (binnendiensten), 9.847.000 (OCMW-werking als zodanig), 8.693.000 (onder stand), 5.696.000 (uitgaven voor leningen) en 50.000 (di versen). Wat besloot Karei Baeck deze OCMW-begroting een batig saldo zou verlenen van 502.111 fr. Weliswaar rekening hou dend met een gemeentelijke toelage die 11.860.000 fr. zou bedragen. Oppositieklanken Gembel-fraktieleider A. Kel dermans vroeg zich af hoe het mogelijk was dat wat de kosten voor de aankoop van voeding betreft, men van plan is een half miljoen te besparen in tijden dat het leven alsmaar duurder wordt. Sinds een aantal maanden, re pliceerde K. Baeck, is een dienstoverste vrijgemaakt, die tot taak heeft alle aankopen te verrichten. Maatregel die on getwijfeld tot besparingen zal leiden. Marcel Catry, had gerherkt dat de kosten voor het onderhoud van machines en meubilair van 20.000 tot 820.000 fr. opge voerd was. Hij begreep wel dat in dit bedrag de aankoop of het inhuren van een computer be grepen zat, maar dat zou, vol gens zijn berekeningen slechts zowat 500.000 fr. kosten. Het Gembel-raadslid vroeg zich dan ook af, waarvoor de res terende 300.000 fr; bestemd Uit de offerte voor deze aan koop had datzelfde raadslid af geleid dat de loonadministra tie, wat de gemeente momen teel jaarlijks 72.000 fr. aan CEVI-kost, niet vervat zit in de werking van de computer. Is er bovendien al eens nage gaan, zette Marcel Catry zijn betoog verder, dat de gemeen telijke computer die heeft indertijd 4 miljoen gekost niet evenzeer de OCMW-klus aankan? Tot slot van zijn tussenkomst wilde het Gembel-lid ook nog weten of niemand van het per soneel in staat is de computer programma's zelf op te stellen. Momenteel kost dat de ge meente 8.000 fr. per maand. In zijn antwoord, verduidelijk te Karei Baeck dat het om geen aankoop van een compu ter gaat, wel om de huur er van. Een apparaat dat boven dien up to date blijkt. De ra ming 820.000 fr. leek hem bovendien aan de hoge kant. Over het feit dat iemand van de administratie de pro gramma's zou opstellen, werd nog niet gepraat, vervolgde de voorzitter. Wel weet ik dat bij CEVI tientallen gemeenten aangesloten zijn. En die men sen over specialisten be schikken. Burgemeester De Landtsheer voegde daar nog aan toe dat de gemeente enkel, over een ge- perfektioneerde boekhoud kundige machine beschikt. Het apparaat kan je geen computer noemen. Nadat raadslid Gorus nog en kele bemerkingen formuleerde i.v.m. de sociale tegemoetko mingen kondigde Antoon Kel dermans aan dat de Gembel- fractie de begroting niet zou goedkeuren. O.a. omdat ze laattijdig ingediend werden, ze in feite geen begrotings is zoals ze hoort te zijn. De meerder heid van haar kant keurde de ze begroting wel goed. Met felicitaties bovenop. Pierre Van Rossem Vorige maandagavond blies NCMV-Buggenhout verzame len voor de Buggenhoutse middenstanders en beoefenaars van vrije beroepen. De oproep werd flink beantwoord en de zaal Rerum Novarum zat afgeladen vol. Onder de aanwezigen o.a. burgemeester De Landtsheer en de sche penen Godelieve Van Praet en Paul Van Malderen. Plaatselijk NCMV-voorzitter Jozef Goedgezelschap verwel komde de aanwezigen. De tal rijke opkomst noemde hij een bewijs dat er onder de zelfstan digen uit de bosgemeente wat leeft. Nationaal sekretaris P. Thys nam toen het woord en vroeg zich, een paar weken nadat een eind kwam aan «Het jaar van de KMO» af, welke toe komst er de middenstanders te wachten staat. In zijn aanloop blikte de nationale sekretaris terug in het verleden: de na oorlogse periode, toen de mid denstanders uitgescholden werden voor woekeraars, de vijftiger jaren, de golden six ties waarin de KMO's afge schreven werden en alle heil gezocht werd in de reuzebe- drijven, liefst gefinancierd door buitenlands kapitaal. Via de oliekrisis, het doorsto ten van Japan en derde wereld landen op de wereldmarkt en de protektionistische politiek gevoerd door de Verenigde Staten, belandde spreker in de huidige tijd. Een periode waarin iedereen erop wijst, dat willen we niet ten ondergaan aan fatalisme, we onze eigen kreativiteit en dynamiek moe ten aanspreken. Ook bij de middenstand, aldus de h. Thys, leeft het besef dat we verplicht zijn er gezamelijk wat aan te doen. Niet in het minst aan het schadalig hoog aantal werklozen dat ons land momenteel kent. En aan de situatie dat de regering een begroting met 500 miljard defi cit indient. Wanneer iedereen o.m. de 600.000 zelfstandi gen en de 175.000 zelfstandige bedrijven goed beseffend tot wat eenieder in staat is, de inspanningen koördineert, moeten resultaten bereikt worden. De middenstanders, vervolgde P. Thys, vormen de ruggegraat en de dynamische factor van onze maatschappij. Verlies im mers niet uit het oog dat 97% van de in ons land aktieve bedrijven familiebedrijven (tot 5[Ljyerknemers) zijn, dat 42% varj de aktieve bevolking aan de slag is in de middenstand en dat meer dan 1/3 van ons Bruto Nationaal produkt gepresteerd wordt door de zelfstandigen. Als basisideeën in de strijd voor verdere erkenning, ci teerde spreker het verzet tegen de bureaukratie, de soepelheid en het uitkomen voor de eigen heid. Wij moeten, benadrukte P. Thys, onze specificiteit ster ker maken. Nadat hij wees op de speciefie- ke rol van het NCMW een werking die steunt op zowat 400 afdelingen de vorig jaar gevoerde aktie «Voel je klant bij de Middenstand» in herin nering bracht en ook het be lang beklemtoonde van de middenstandsopleiding, kre gen de aanwezigen de kans vragen omtrent de behandelde problematiek te stellen. De avond werd besloten met een receptie. Pierre Van Rossem De affaire Verbelen kende in de loop van de voorbije dagen opnieuw verrassende wendin gen. Nadat de Gembel-opposi- tie, vorige week dinsdagavond de pers beloofde op de daarop volgende donderdag een ver klaring af te leggen, werd die verklaring niet overhandigd. Na meer dan een uur beraad slagen las burgemeester De Landtsheer, tijdens de raads zitting immers volgende ver klaring af. In naam van alle raadsleden: «Deze namiddag werd door het college van bur gemeester en schepenen een klacht neergelegd tegen ont vanger Verbelen, op grond van onverklaarbare zaken in de grondregie Er was eveneens een voorstel van Gembel om het Hoog Komitee van Toe zicht in te schakelen. Na bespreking werd overeen-, gekomen dat een afvaardiging van beide groepen CVP en Gembel kontakt zal opne men met de gerechterlijke in stanties, om overleg te plegen en de meest gepaste procedure te kunnen inzetten». Naar we konden vernemen to gen de heren De Landtsheer, De Bisschop en Keldermans, vorige vrijdagavond naar de Procureur des Konings te Den- dermonde. Of het gerecht reeds verdere stappen onder nomen heeft, weten we op het ogenblik woensdag niet. Wel staat vast dat de h. Verbe len de voorbije dagen onvind baar blijkt. Pierre Van Rossem De CVP van het arrondissement Sint-Niklaas en het CDA van Zeeland hebben besloten gezamenlijk de Europese verkiezingen voor te bereiden. Reeds lang werd in beide kristeridemokratische partijen de noodzaak aangevoeld tot een hechte samenwerking betreffende: - werkgelegenheid in de grensstreek; - milieu-grensoverschrijdende problematiek en de geza menlijke oplossing van de zich daarbij voordoende knel punten; - verkeersproblemen in de grensstreek en betere integra tie van het Belgische en Nederlandse openbare vervoer; - onderwijszaken: gelijkschakeling van Nederlandse en Belgische diploma's; - gezondheidszorg over beider landsgrenzen. Een eerste gezamenlijke vergadering van beide partijen vindt plaats op vrijdag 24 februari te Kloosterzande (Nederland) in de zaal Van Leuven. Op deze vergadering zal gesproken worden door de heren B. Beumer, CDA- lijsttrekker, B. Croux, CVP-lijsttrekker en L. Lenaerts, kandidaat Europese verkiezingen. Op woensdag 28 februari zal in het Gildenhuis te Stekene (om 20 u.). Frank Swaelen, nationale CVP-voorzitter, de nationale politieke toestand toelichten en op dinsdag 27 maart zal te Beveren Leo Tindemans, minister van buiten landse betrekkingen het woord voeren over nationale en internationale politiek. Op beide vergaderingen zal ook Lieven Lenaerts, CVP- kandidaat Europese verkiezingen, de Europese politiek toelichten. De plannen voor een admini stratief centrum werden me de door het aan het bewind komen van Gemeentebelan gen opgedoekt en men greep terug naar de plannen van 'vader Heyse': verbouwen van het 'oude' gemeentehuis. Er werden toch wel andere plannen gemaakt. Na rugge spraak met een ambtenaar van de provinciale Dienst Stede- bouw werd echter plots afge zien van deze 'nieuwe' plannen om het huidige gemeentehuis te verbouwen. «De eisen van de dienst Stedebouw lagen véél te hoog, waren véél te streng en zouden Stekene op nodeloze kosten jagen», luidde de motivatie van het huidige schepenkollege. «Er diende ondermeer een terrarium, een soort kombinatie van winter tuin en open ruimte, midden in het vernieuwde gebouw te worden opgenomen. Onnodig en veel te duur...». Kort daarop werd door de Ste- kense gemeenteraad meer derheid tegen minderheid beslist om hel Huis De Bock aan de Polenlaan aan te kopen om er de politie- en bevol kingsdiensten in onder te bren gen. Eventueel ook andere diensten, de groendienst... CVP volledig oneens Het is niet moeilijk te begrij pen dat de oppositie het gron dig oneens is met deze gang van zaken... Niet in het minst de 4 CVP-ers die zich op de oppositiebanken bevinden. We kregen van CVP-raadslid Rollier dan ook een flinke mo tivatie na de laatste gemeente raadszitting. Hierin wordt onder meer ge steld dat de kosten voor het Toen Abdon Heyse burgemeester was in Stekene werden plannen gesmeed om het honderd jaar oude gemeentehuis te verbouwen en hier en daar te modernizeren. Toen de fusie dan een feit was én er heel wat personeel aan het bestaande werd toegevoegd werd een nieuwe huisvesting voor de gemeentediensten hoe dan ook een noodzaak. Eerst verdween de boekerij van de zolder van het gemeen tehuis en later kreeg de dienst stedebouw en sport een nieuwe werkruimte onder het dak, terwyl de plannen voor een nieuw, groots administratief centrum werden ontwor pen. Ze kregen de goedkeuring van de toenmalige gemeen teraad (vorige legislatuur) en zouden op dit ogenblik in uitvoering zijn geweest... Groot - Lebbeke De Lebbeekse VU-afde- ling is van plan, op regel matige tijdstippen, de pers te inviteren. Voor de scri benten niet gelaten. Bij een koffie of een aperitief je eens een andere klok ho ren luiden, dan de klassie ke, verruimt de horizon. Hoe meer klokken overi gens, hoe meer vreugd. Of klint dat spreekwoord enigszins anders? O Schepen Zjef Hiel, dat vernamen we tijdens een eerste «VU meeting the press», heeft klacht inge diend bij de gerechterlijke instanties. Tegen uitlatin gen in een artikel gepubli ceerd in het voorlaatste nummer van «7 Wielebel- leke», het VU-informatie- blad voor Groot-Lebbeke. Dit in verband met een pri- vé-verkavaling langs de Meystveldbaan. De sche pen zou zich in zijn eer gekrenkt voelen. Over die klacht maken we niet zo'n heisa, verzeker den ons de VU-woordvoer- ders. We beschikken over voldoende bewijzen om de beweringen in bewust arti kel te staven. O «7 Wielebelleke» heeft overigens een paar wijzi gingen ondergaan. Vanaf het jongste nummer telt het twaalf bladzijden. En volgt volksvertegenwoordi ger Johan De Mol zijn broer Hugo op als verant woordelijk uitgever. Zou de parlementaire onschend baarheid van Johan ais lid van de Kamer, met die wis sel wat te maken hebben? O De Vlaamsnationalen zijn niet te spreken over de organisatie van het «Kam pioenschap van Lebbeke tennis. De pers was niet eens op de hoogte dat er in Lebbeke een kampioen schap onder Mac Enroes- in-spe en Navratilova's-in- wording opgezet was. Bepaalde officiële instan ties moeten evenzeer van op z n smalst.... toeten of blazen geweten hebben of vergissen we ons? want de 32 herin neringsmedailles Leb beke bulkt blijkbaar van tenniskampioenen wer den niet eens uitgereikt. De zwemclub kon er dan achteraf een paar water ratten tevreden mee stellen. O De VU eist bovendien een tuchtmaatregel tegen de gemeentelijke sportfunktionaris. De man in kwestie, beweert de VU, lapt de beslissingen van het college vierkant aan zijn laarzen, althans wat het verrichten van aanko pen bij bepaalde firma's betreft. En zou, eveneens dixit de VU, tijdens de diensturen niet altijd op z'n bureau, één hoog in het gemeentehuis, aanwezig zijn. O Dat de man in kwestie niet altijd «from nine to fi veop zijn bureau present is, gaf hij ons, enkele we ken geleden, tijdens een interview grif toe. Als sportfunktionaris, legde hij toen uit, doe je veel aan veldwerk. En zeg nu zelf: om vast te stellen dat bvb SK Lebbeke de subsidies verdient, die de club van de gemeente krijgt, moet je je niet overdag naar het SK-terrein begeven. Daar is dan immers geen kat te zien. 's Avonds daarente gen is daar wel aktie mee te maken. O De pers op de voorste rijen een toneelvoorstelling laten volgen houdt geva ren in. Als toneelkring bied je de schrijve/aars dan wel de kans ongehinderd door mise-en-plis en en andere haarsnitten, het gebeuren op de scène te volgen, maar anderzijds krijgen ze ook de gelegenheid de on volmaaktheden zo die er zijn van dichtbij vast te stellen. Zo konden wij vorige week zaterdagavond, tijdens de opvoering van «De grote Versierder» door to neelkring Pogen, duidelijk merken dat de sekretares- se van dienst, een steno boekje ter hand nam, dat ontleend was aan een leer- ling-stenografe. Van elk te ken waren immers mooie regeltjes volgeschreven. O Minder gepast beoor deelden we het optreden van één van de dekorjon- gens, die op een bepaald ogenblik werkelijk ingreep in het gebeuren op de scène. Want toen een hal- Ion die zo bleek achteraf voor een knaleffekt zou zorgen, van de scène in de zaal terechtgekomen was, vond de man in kwestie het niet beter dan doodgemoe dereerd naar het podium toe te stappen en de ballon op de bühne te deponeren. Van een kordate aanpak gesproken. O Dat de Lebbeekse pe- perkoekfabriek «De Von delmolen» «zietekoek» van uitstekende kwaliteit vervaardigt, wisten we al lang. Tijdens de opvoering van «De Grote Versier der», kwamen we boven dien aan de weet, dat «De Vondelmolennu een nieuw produkt aan haar brede gamma kwaliteitsar tikelen toegevoegd heeft. «Hete Jagersblijkt die peperkoek te heten. We kunnen ons vergissen, maar we vermoeden dat achter de creatie .van dit nieuwe produkt een pien ter uitgekiende verkoops- politiek schuilt. «Hete Ja gers», werd ons immers door een ingewijde ver klapt, zou de mannelijke potentie sterk doen toene men. Wat, op lange termijn weliswaar, ergens in een verhoging van het geboor tecijfer moet resulteren. Mondjes meer dus om zie tekoek te eten... O Volksvertegenwoordiger Johan De Mol njdt sinds enige tijd dan toch met een P-nummerplaat op zijn wa gen. De Lebbeekse VU- bestuursleden hebben wa ter en bloed gezweet om hun vertegenwoordiger in de Brusselse Wetstraat te overtuigen zich althans zijn wagen te tooien met dit uitterlijke teken van waardigheid. Ten lange leste hebben de Lebbekenaars zelfs een schroevedraaier zonder n, juffrouw van het klavier! cadeau gedaan. En dan is het wonder geschied. Johan heeft zijn P-437 nummerplaat op zijn wa gen aangebracht. Van het feit of er al een B-teken op zijn wagen gekleefd is, konden we ons nog niet overtuigen. O Die B blijkt Johan niet zo te bevallen. Zo weten we uit doorgaans goed inge lichte bron, dat de Leb beekse volksvertegen woordiger het vertikt recht op te staan wanneer de Brabangonneuitge voerd wordt. Toen hij onlangs de hand balwedstrijd België-Joe- goslavië bijwoonde, in ge zelschap overigens van VU-raadslid Karei Uytter- sprot, en voor het begin van de match de beide nationale liederen uitge voerd werden, bleven bei de mannen zitten toen «O dierbaar België, o heilig land der vaderen...» door de luidsprekers gezonden werd, maar gingen ze wel rechtop staan toen het Joegoslavisch volkslied weerklonk. Omdat iemand in de buurt hierop nogal sner- tend antwoordde de man in kwestie gebruikte in zijn reaktie zelfs de naam van de kleur die men be komt wanneer men alle tin ten mengt wordt be weerd en nu moet je verbanden gaan leggen dat de VU een tuchtmaat regel eist tegen de Leb beekse sportfunktionaris. fD In Lebbeke is het zalig leven en sterven. Want niet alleen wanneer je nog onder de mensen verkeert, wordt voor jou gezorgd. Ook wanneer je al een poos dood en begraven bent, kan je nog altijd een beroep doen op het OCMW, dienst warme maaltijden. Dat lazen we althans in «7 Wielebelle ke». Van een service ge sproken. Milieunieuws. Nu het ge meentebestuur uitgemaakt heeft dat langs de Hoge Brug te Denderbelle geen stortplaats aangelegd werd, werd ons op merkzaam gemaakt op het feit dat de heren van de gemeente zich vergist heb ben. Een eindje verderop deze Hoge Brug, richting St.-Giliis dus, waar n Ones begint, zou zich, in de gracht wel degelijk een stortplaats van allerlei al- val bevinden. Tot het afval dat deze gracht ontsiert zou zelfs propagandama teriaal uit de voorbije ge meenteraadsverkiezingen behoren. O.a. van een ver strooide schepen die over het hoofd zag zijn mate riaal te recupereren. Smoelentrekker onderbrengen van bepaalde gemeentelijke diensten in het Huis De Bock worden onder schat en dat de plotse wijziging van taktiek wel vragen oproept. «In de eerste plaats is het zo dat de gemeente langs de Sta dionstraat over ongeveer 13 meter gevellengte beschikt om een nieuw komplex op te trek ken palend aan het bestaande gemeentehuis en zodanig aan te passen dat het er één geheel mee vormt. Daarvan bestaan plannen, zelfs een tweede ver sie. En deze plannen werden ook nog betaald» aldus de toe lichting van de heer Rollier, die verder van mening is dat het komplex zou kunnen voor zien worden van akkomodatie voor mindervaljden (o.a. een lift). Diensten gecentralizeerd Maar wat de CVP vooral be langrijk vindt, is dat alle dien sten kunnen gecentralizeerd blijven in dat ene bestaande gemeentehuis terwijl men er tóch over ruime en moderne bureaus zou kunnen beschik ken die aansluiten op de be staande gebouwen. «We zouden het ons nooit kun nen vergeven van deze buiten kans geen gebruik te hebben gemaakt,» klinkt het. «Er zijn voorbeelden genoeg waarbij men zich kan indenken dat een inwoner zich naar het gemeen tehuis begeeft, niet goed we tende waarheen en bij de 'in lichtingen' terecht komt. Daar kan hij dan verwezen worden naar het Huis De Bock van waar hij opnieuw moet terug keren naar het gemeentehuis voor verdere afhandeling van zijn problemen. Met welke Februari bij Rotary Club Sint-Niklaas, dat betekent dat de «loopbaanaktie» opnieuw op het getouw wordt gezet. Zestiende editie al van deze traditioneel erg goed opge volgde, heel nuttige manifestatie. Liefst 22 scholen uit zowel vrij als officieel onderwijs in het Waasland hebben hun medewerking toegezegd, 1.155 leerlingen van de zesde leerjaren ASO en TSO worden verwacht in de Sint- Niklasc stadszalen. Door 154 specialisten uit bedrijfsleven en onderwijs (ook professoren van hogescholen) wordt aan de studenten voorlichting verstrekt over wat ze na het middelbaar onderwijs kunnen gaan studeren. Assistentie wordt daar bij verleend door 100 studenten uit het hoger onderwijs (korte type, lange type en universiteit). Eerste luik van de «loopbaanaktie» donderdag 23 februari in de schouwburg, waar de rektor van het Limburgs Universitair Centrum, prof. dr. Verhaeghen, antwoordt op de vraag «Wat na het sekundair onderwijs?». Tweede luik dan op zaterdag 25 februari, vanaf 14.30 u. in de stadszalen. Die zaterdagnamiddag splitst men zich in vijftien groepen ofte studierichtingen op, wordt gepraat tussen de panelle den en de leerlingen uit de zesde leerjaren van het sekundair onderwijs over beroepskeuze en verdere studie mogelijkheden. (wv) Stekene. De CVP vindt dat het Huis De Bock niét geschikt is om (gedeeltelijk) als gemeentehuis te gaan dienstdoen. Achter het huidige gemeentehuis (foto) in de Stationsstraat is er plaats genoeg om uit te breiden (dbr) parkeermoeilijkheden. Ook vaak de ambtenaren en be- voor het personeel moet het in dienden zich van het ene kan- gebruik nemen van het huis De toor naar het andere be- Bock een enorm tijdverlies be- geven», tekenen, wanneer we zien hoe Het is niet de eerste maal dat de inwoners van Beveren met een merkwaardig (weerkundig?) verschijnsel worden gekonfronteerd in de winter. Woensdagmorgen lag er daar een wel twee centimeter dikke sneeuwlaag, 's avonds kon men daarvan trouwens een foto bekijken in de mini-talkshow van Armand Pien, net na de eerste televisie-nieuwsuitzending Haast nergens anders in België, en beslist niet in Vlaande ren, lag er sneeuw, die ochtend. Mysterie dus. De witte neerslag zou te maken kunnen hebben met neerslag vanuit de thermische centrale in Kallo of afkomstig kunnen zijn van de kerncentrale in Doel. Maar de wind waaide richting Antwerpen, woensdag, en technisch kèn dat dus niet. Raadsel. (wv) Stekene. Het ACV maakte een rapport over verkeerspto blemen in de gemeente. Neem nu de Nieuwstraat: gevaat lijk, die smalle voetpaden! (dbr)

De Voorpost | 1984 | | pagina 2