:c •c a r Ronny Martens skoort tweemaal in een lastige wedstrijd Beveren - Kortrijk: 2-1 4 Over naar de Belgische Voetbalbond WÊÊBÊÊÊSÊÊÊSÊÊm HARELBEKE - SINT-NIKLAAS: 2-2 De snee is eraf Tumkrina Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas met een nieuw initiatief Paul Lambrichts: Seraing zal die zware misstap snel willen goedmaken... ■ill# N AALST SPEKULEERT OP EEN PUNTJE IN SINT-NIKLAAS 30 - 17.2.1984 - De Voorpost VOETBAL 1° Nationale Toen Kortrijk vyf minuten voor rust naast SK Beveren kwam was dat in feite helemaal niet onverdiend. Leider Beveren voetbalde immers weer niet als onbesproken kopploeg en de superformatie van voor de winterrust kon maar moeizaam afstand nemen van tegenstander Kortrijk. Even voor tgd - al wat geel-blauw was kon zich met het gelijkspel best verzoenen - schopte Ronny Martens de billijke puntendeling overhoop. SK Beveren, ondanks de mindere vorm nu toch weer met negen punten uit de vjjf gespeelde terugwedstrijden, zag meteen zijn voorsprong op zijn dichtste achtervolgers verder oplopen. Beveren-Kortrijk. Fel gehinderd skoort Ronny Martens zijn tweede doelpunt dw Beveren-Kortrijk: Ronny Martens speelde een zeer goeie wed strijd. Hier komt hij net iets te laat om nog een doelpunt te maken (dw) Beveren begon zondag noch tans erg sterk aan de wedstrijd tegen Kortrijk. Met Marek Kusto, in plaats van de «volge boekte» Peter Creve, was er aardig wat vaart in de leiders- ploeg en het leek er in dat eerste kwartier op alsof Beve ren de tegenstander onmiddel lijk uit de wedstrijd zou slaan. Vanderschommen kon de eer ste prikken nog weerstaan maar al in de dertiende minuut kwamen de Waaslanders op voorsprong. Marek Kusto, met een inderdaad sublieme trap- techniek. schilderde een hoek schop op het hoofd van Ronny Martens die sterk afrondde. Kortrijk ging de troepen dan ietwat anders opstellen en Kusto kreeg een persoonlijke bewaker. Beveren had met de ze nieuwe spelsituatie heel wat last en geel-blauw slaagde er nooit meer in ritme in de wed strijd te krijgen. Het Kortrijk- se middenveld, met vooral Van Damme als spelbepalende figuur, zette leuke dingen op de grasmat, maar gevaar voor De Wilde was er toch ook niet bij. Beveren moest het van enkele Kusto-beviiegingen hebben en alleen pech hield de Waaslanders in die periode van meer doelpunten. Even voor rust werd het goede sa menspel van de Westvlamin gen toch beloond toen Carbo- nelle, de man die enkele we ken geleden als Anderlecht- killer furore maakte, een ster ke aanval makkelijk in een doelpunt omzette. Na de pauze verscheen Beve ren met Görtz die de zieke Mark Baecke mocht vervan gen. maar het was Kortrijk dat het best de puntendeling kon wettigen. Beveren kreeg maar geen lijn in de akties en het was opmerkelijk dat Heinz Schönberger erg weinig aan het spel deelnam. De enkele kansen voor Beve ren werden door de Kortrijkse verdedigers rustig wegge werkt. In het vijfde kwartier was het vooral Kortrijk dat met sterk voetbal de 7.000 toe schouwers kon boeien. Goede balwisselingen, sterke techni sche nummertjes en... doel kansen. Vooral Carbonelle leek wel een spelertje uit het duivelsdoosje en Lambrichts, met zwaar omzwachtelde rech terknie, kon net voor de doel lijn de bal weghalen. Keurig voetbal. En precies wanneer de Beverse supporters al erg blij waren met het bereikte gelijkspel, vooral ook omdat men erg aandachtig het elek tronisch skorebord met de standen van andere velden volgde, trapte Beveren Kort rijk toch nog in het verlies. Opnieuw lag de Pool Kusto aan de basis. Samen met Theu- nis, zondag trouwens ook erg matig, bouwde Marek een aar dige aanval op die net op het gepaste moment naar Ronny Martens werd geschoven. Mar tens knalde voor de tweede keer onhoudbaar in het doel. Een mooi doelpunt dat echter ook niet kon verdoezelen dat leider Beveren heel wat min der sterk staat te spelen. Zondag spelen Beveren en Se- raing, de nummers één en twee uit de nationale voetbalkom petitie. Een overwinning van Beveren maakt wellicht een definitief einde aan deze kom- Dat trainer Davidovic straalde na de wedstrijd hoeft geen ■- betoog. De prachtige prestatie van zijn team bewees weer eens wat verstandhouding en overleg tussen trainer, spelers en bestuur kunnen verwezenlijken. Bij hoeveel klubs is de miserie niet begonnen door enkele slechte wedstrijden en daarna woordenwisselingen met de trainer, waarna de klub nog dieper zonk. Een man met haar op zijn tanden dus, die Joegoslaaf. Hij was verheugd dat Vander Eist er nu begint door te komen, met zijn twee treffers en de inzet van Reni Van der Gijp is ook voorbeeldig. Wat de wedstrijdleiding betreft, vindt hij het natuurlijk veel minder. De manier waarop De Vriese gesard wordt is wraak roepend. Tenslotte is Dirk een beroepsvoetballer, en indien hij niet zo'n talent en levenswijsheid had, dan was die man zijn loopbaan misschien voor altijd gebroken. En wat de Hoogenboom-kwestie aangaat, dat is natuurlijk hemelter gend. Voor zo'n provokatie verdient Van Looy een boeking, zich zo maar laten vallen, laat staan dat er iemand en dan nog iemand die er niks mee te maken heeft! - van het veld gezet wordt. De Vriese is natuurlijk verontwaardigd: Het is net alsof de trainers zeggen: als je bij De Vriese in de buurt komt, laat je dan maar vallen, de scheidsrechter zal wel fluiten. Ik zie daar Van Looy vallen, enkele meters voor mij uit. Magerat staat er met zijn rug naar toe, hij hoort roepen, kijkt, en lap., ik heb het weer gedaan. Ik durf gewoon niet meer tackelen. Als je zo moet spelen, dal is gewoon wansma kelijk, zoals ik beknot word in mijn mogelijkheden Als wij hem vragen of dat vroeger bij Anderlecht zo was, antwoordt hij dat het maar vanaf dit seizoen is dat de scheidsrechters hem zo viseren. Je zou je op de lange duur afvragen of daar iets achter schuilt. Even verder treffen wij Bob Hoogenboom aan. «Ik was net met Larsen en Schapendonck aan het praten over de zogezegde fout van De Vriese en toen zei Schapendonck zelj dat ze wel weten dat Van Looy een moeilijk ventje is. En dan word ik daar ineens van het veld verwezen voor een slag waarvan ik niks wist. Ik stond daar zeker tien meter vandaan, van dat plaatsje waar die Van Looy lag komedie te spelen. Maar dal is hier nog niet gedaan. Ik wil de beelden zien, en dan aan de hand daarvan bewijzen dat ik onschuldig ben. En dan gaan we naar de Belgische Voetbalbond. Wij hebben ook het recht om ons te verdedigen Bob Hoogenboom (Lokeren) petitie en de ware voetballief hebber verwacht heel wat van deze partij. Wordt Seraing-Be- veren misschien de langver wachte topper van dit voetbal seizoen? (hugo aerts) 2' Nationale MR 'li Een konstatatie die zich zondermeer opdringt als men het over de leiders in tweede afdeling heeft. Het begon allemaal voor veertien dagen toen Sportkring verloor in Hasselt met 3-1. Dan volgde een pijnlijke thuisnederlaag voor de beker tegen Beveren en enkele dagen daarna bleef men allesbehalve overtuigend La Louvière de baas. Zon dag moest men dan, in de wetenschap dat de tweede periode binnen was, naar het laaggeklasseerde Harelbeke en dat werd verre van een sinecure. Geel-blauw stond in Westvlaanderen tot twee keer toe achter, en had het bijzonder moeilijk om tegenover tien man nog in extremis de halve inzet in te halen. Beveren-Kortrijk: Schönberger werd hier .professioneel, gestopt, zoals dat heet (dw). Door de damesafdeling van de turnkring Kracht en Geduld uit Sint-Niklaas wordt sedert het begin van februari met een nieuw initiatief gestart. Van dan af worden er elke donder dagnamiddag tumlessen gege ven. Interessant alleszins voor dames die vijftig, zestig en ook zeventig jaar oud zijn. Daar voor is er thans «gematigd tur nen». Deze lessen worden on der bevoegde leiding gegeven in de turnzaal van Kracht en Geduld, Klein Hulst te Sint- Niklaas. Voor de dames tel kens van 15 tot 16 uur. Ook het feestkomitee van Kracht en Geduld heeft de handen al uit de mouwen gestoken. Deze mensen nemen de voorberei dingen voor het jaarlijks bal voor hun rekening. Dat heeft plaats op zaterdag 10 maart in Het Centrum op de Grote Markt te Sint-Niklaas en DJ Pol Moustache zorgt voor de muzikale begeleiding. Roger Van Laere Het was zondagmiddag zon dermeer opvallend dat de Rat jes bijzonder agressief voor de dag kwamen. De tandem Van- denhende-Simoen werd stevig aan banden gelegd. Danny door Dirk Sanders en Jan door Pascal Dewinter. De eerste twintig minuten liep alles stuk in een overbevolkt middenveld waar de bezoekende spelers weinig bewegingsvrijheid werd gegund. Naast boekingen van De Kip en Kesteloot bleven de notities schaars, hoewel die zelfde Kesteloot op de 25ste minuut een fraaie aktie opzet te. Hij liep zich goed vrij in het middenveld. speelde Bart Maes aan en deze ex-Brugge ling kegelde in de verste hoek binnen. Het Ieder kon nauwe lijks tussen de duikelende Ter voort en de paal in, maar het doelpunt was een feit De reaktie van de Klaasjes was duidelijk: met vlug en hard spel terugslaan. De gelijkma ker viel reeds op de 38ste mi nuut. Peter Van Wambeke weer de best geïnspireerde Sportkringer fopte de Ha- relbeekse afweer met een kor te vrijschop, die bij Vanden- hende terechtkwam Deze had al de tijd om zijn schot te richten en nam tenslotte De- maeght tegenvoets. Danny was enkele minuten later voor de tweede keer het slachtoffer van Franky Kesteloot en scheidsrechter Schoeters had gelukkig niet vergeten dat hij de paars-witte middenvelder al eens had geboekt. Kesteloot moest vroegtijdig naar de kleedkamers en de Waaslan ders mochten het dus een hele speclhclft tegen tien gastheren opnemen. De beginminuten van die tweede helft werden beheerst door Frankie De Daele. Eerst kopte de Kleibekenaar een goeie voorzet van Leroy par does op doelman Demaeght en amper één minuut later schoof hij een slecht weggewerkte bal rakelings naast de paal. In de 50e minuut werd Franky dan geboekt na een domme over treding op Maes. Niettemin kon S.K. deze goeie aanvang niet doortrekken en paars-wit kwam weer opzet ten. weliswaar met tien man. De Kip als centrale man. en Alvarez als eenzame spits. Zonder echte kansen dobber de de wedstrijd naar de 78e minuut en daarin werd de eer der genoemde Harelbeekse Spanjaard op verkenning ge stuurd. Roberto gaf zijn direk- te bewaker De Daele wel een zwaai mee. maar dat mocht van de spelleider. Alvarez kon zo doorbreken op links en le verde ten slotte een keurige voorzet af die door twee West vlamingen werd gemist maar door de derde. Meersman, werd ingeknald. 2-1 dus en eventjes zag het ernaar uit dat de bleke leiders voor de derde keer dit seizoen in de neder laag moesten berusten. Zover kwam het echter niet omdat Luk Bevers voor een keertje prachtig voorbij zijn direktc tegenstander geraakte en Mark Noë aanspeelde. Mark legde achteruit naar Van Wambeke en Peter tekende zijn derde kompetitiedoelpunt aan. Al bij al een gerechtvaardigd resultaat voor de Waaslanders die hiermee eigenlijk een goeie zaak doen, omdat direkte ach tervolger Racing Jet op zijn beurt onderuit ging tegen Sporting Hasselt. Laatstge noemden hebben op dit ogen blik nog een achterstand van vijf punten (Jet vier) en lijkt wel de zwaarste konkurrent voor de uiteindelijke titel. An derzijds is het zo dat de Klaas- kens een bijzonder moeilijke laatste periode ingaan waarin nog zes thuismatchen mogen gespeeld worden. Een onbe twist voordeel, hoewel je het nooit weet met de huidige kon- ditie van de Nollet-ploeg. Zondag mag er alleszins niet verloren worden tegen Een dracht Aalst. Voor deze wed strijd is Noë out wegens boe kingen, en zal waarschijnlijk Fred Truyens zijn wederoptrc- den doen. Verder komen er geen wijzigingen aan het elftal van vorige week, en hopen de S.K.-verantwoordelijken meer dan ooit op een stevige steun van de supporters. M.N. Met een maximumvoorsprong van zeven punten lijkt hel voor zowat alle voetballiefhebbers een uitgemaakte zaak dat SK Beveren dit seizoen voor de tweede maal in haar vijftigjarig bestaan van de klub nationaal kampioen wordt. Toch zijn er nog twaalf wedstrijden te spelen, nog vierentwintig punten te winnen en de spelers van het duo Braems-Pauwels wachten verstandig alvorens het feest te beginnen. Zondag staat de topper op hel veld van Seraing op de kalender en Paul Lambrichts wil de Luikenaars nog niet afschrijven. Anderlecht blijft de grootste rivaal maar Seraing is er toch ook. Een gevaarlijke aanval en een talentrijk middenveld. Al gezien dat de Luikenaars thuis nog maar twee puntjes verloren en slechts zeven doelpunten tegen kregen. De nederlaag van Seraing op Club Brugge was voor Beveren natuurlijk een goede zaak maar de wedstrijd van zondag wordt er niet makkelijker door. Seraing zal, voor een vol huis, zo snel mogelijk de zwaarste misstap uit dit seizoen willen goed maken. We zijn gewaarschuwd Beveren, vorig jaar alleen via de beker naar Europees voetbal, loopt dit jaar schijnbaar zonder moeite van de tegenstand weg. Hoe kan dat dan? «Vorig jaar begon Beveren ook sterk aan de kompetitie. Na elf wedstrijden stonden we nog aan de leiding met vijftien punten. Maar zes matchen verder hadden we maar vier punten meer bij. Hoe dat kon? Wellicht hing de ploeg nog niet voldoende in elkaar en zorgde een kleine tegenslag al voor een barst in het vertrouwen. Het Beveren van dit jaar kan een achterstand wegwerken. Heeft leren vechten Paul Lambrichts is in feite een laatbloeier van het topvoetbal. Tot zijn negentiende speelde hij bij tweede provincialer Lanklaar VV en pas dan raakte hij via Eisden bij FC Winterslag waar hij vorig jaar door SK Beveren werd weggehaald. Waarschijnlijk geen spijt van die overgang? «Wel, het kon me aanvankelijk niet veel schelen. Bij Winterslag was het echter altijd vechten tegen de degradatie en wanneer er al eens een goede speler in de ploeg stond werd die ook al snel weggehaald. Financieel was Winterslag een erg klein broertje in de liga en dat speelde de ploeg lelijk parten. Een transfer naar Beveren leek dan voor mij ook de laatste mogelijkheid op beter voetbal. Bij Beveren kon ik tenslotte ook rustiger voetballen. Van bijvoorbeeld Europeet voetbal of van een mogelijke titel bij Beveren had ik niet durven dromen. De transferpolitiek van Beveren zorgt er trouwens voor dat iedereen snel tevreden is: men koopt alleen maar als men werkelijk iemand nodig heeft. Dat kan zeker niet van elke ploeg gezegd worden.» In het verleden werd Lambrichts vaak afgeschilderd alr een harde, als een houwer zelfs. Nu wordt daar nog maar weinig over gesproken en ook boekingen voor Lambrichts worden weinig genoteerd. Ben je er dan op gebeterd of is het gewoon geluk? Bij Winterslag was het ondankbaar spelen als verdediger. Kwam men op achterstand dan kon men alles vergelen. De verdediging speelde dan ook steeds onder geweldige druk. Bij Beveren, zeker dit seizoen, is dat niet het geval. En dan, ik heb me aangepast aan de omstandigheden. Ja, de spelleiding werd strenger en als voetballer moet je dan vermijden domme fouten te maken. En dan kan je toch zo maar stellen dat ik een vuile speler ben. Op tien jaar voetbal ben ik tweemaal uitgesloten geworden. Vorig^seizoen met Beveren op Beerschot en daarvoor nog eens in tweede klasse met Patro Eisden. Nu hij met Beveren onbetwistbaar titelkandidaat blijft! mag de ambitie van verdediger Lambrichts misschien wat J verder reiken. De nationale ploeg? Er zijn voor de post nog wel enkele kandidaten maar iftl moet eerlijk zijn, ik denk er ook wel eens aan. En dan doet helm pijn van uit de kranten te moeten vernemen wat anderen van I je spel denken. Daarom blijft Beveren natuurlijk het hoofdI doel. Als spelmaker heb ik nooit gedeugd en dat hoeft bijm Beveren ook niet als er spelers zijn als Theunis en Schönber ger. Ik ken mijn opdracht en als ik daarin luk ben ik al erg I tevreden. Supporters, bestuur, trainers en maats blijkbaar f toch ook. Dus Hugo Aerts I Paul Lambrichts (Beveren) Eendracht Aalst moet in de clinch met leider Sint-Niklaas zonder verdediger Peelers. De Brusselaar is «geel» geschorst. Dat stelt natuurlijk problemen voor trainer Borre- mans. Hij zou eventueel Dierickx naar rechts kunnen overhevelen, maar het is een publiek geheim dat stoere Johan zich minder in zijn sas voelt als rechterflankverdediger en tegen prima speerpunten als een Simoen en Vandenhende blijft het altijd oppassen ge blazen. Misschien wordt Jefke Cornelis weer bin nengehaald in de kern. Die had een onder houd met de nieuwe klubvoorzitter en na dit onderonsje werden alvast de scherven ge lijmd zodat Cornelis weer op de oef ens ton den verscheen. Ook omtrent het aantreden van Sergeant bestaat een zekere twijfel nadat hij in de wedstrijd tegen Diest opnieuw is gaan sukkelen met een oude hielkwetsuur. Hoe dan ook, het wordt duidelijk dat hel zondag te Sint-Niklaas hoogstwaarschijnlijk komt tol een duel tussen de beste aanvalslinie van tweede nationale en de Aalsterse defen^ siegordel, waarin De Bolle en Horvat eer. hoofdrol zullen vertolken Aalst, dat momenteel te weinig inhou heeft om in zulke wedstrijden zelf het spel ifi maken, kan echter juist in die omstandighti den gevaarlijk zijn in de tegenaanval Van Roy en Ferrera zijn twee spelers die vod zo'n bijzondere rol geschikt zijn. Indiij Eendracht op Sint-Niklaas een puntje ie"! verzilveren, mag het al van een «dik - sukstm gewagen. Voor de lezers willen we nog vermelde dat de wedstrijd Aalst-RC Mechelen, pland voor zondag 26 februari, werd v schoven naar zaterdag 3 maart Il9u30). I zondag 26 februari haspelt Eendracht t uitgestelde match op Harelbeke af. In iedaU geval een zwaar progrdmma voor de Ajm-W nen die alle kansen te baat moeten nemen links en rechts punten te sprokkelen in helm kader van de «operatie redding». (Aiilf

De Voorpost | 1984 | | pagina 30