M va mw m VOETBAL EXCELSIOR'OUDEGEM 5-0 SOS SCHELLEBELLE - VC EDE: 7-2 Demonstratievoetbal Weer een bevlieging? KLINGE-KALLO 3-1 De bezoekers verslikken zich in de tegenaanval LUTTERZELE-BUGGENHOUT1-1 Weer een stap in de richting van het behoud OPSTAL - KRUIBEKE 0-2 Het begint er op aan te komen! Leiders met negen lijders BERLARE-STEKENE 0-3 FC OLYMPIA ERONDEGEM-SK WICHELEN: 2-2 Bezoekers slechts karig beloond St 34 - 17.2.1984 - De Voorpost RMFfflSEHKAS --Momuïv PIANOS f huis Dl..,. OÜES5T8 54 Bi M &mW2V&&8Ê 3' Provinciale Onder een stralende hemel met een deugddoend winterzonnetje, werd op een goed bespeelbaar terrein de aftrap gegeven voor de 20' kompetitiematch in derde prov. reeks D. De thuisploeg die verleden week alleen op de leiderstroon was geklommen, was vastbesloten voor eigen publiek te gaan bewijzen dat ze daar niet toevallig waren terechtgekomen, het slachtoffer zou natuurlijk Ede worden. Toch moesten de supporters Weer drie minuten later om- mertje waarmee de stand tot 6- tot de 25' minuut wachten zeilt de thuisploeg opnieuw de 2 opklom! vooraleer ze voor het eerst buitenspelval. Vanderjeugt Diezelfde speler legde dan ook konden juichen. Vanderjeugt pikt een bal mee die ingezon- schiet hard op doel, de bezoe- den werd vanop de vleugel en kende doelman moet de bal skoort onhoudbaar, lossen en opportunist Ver- Voor de rust kwamen de gas- heuen legt kalm binnen: 1-0. ten terug tot 4-1 wanneer Vermelden wij nog de zeer Nu was Schellebelle voorgoed Ghinninck een hoekschop goede leiding van ref Melcken- op dreef en ging de scorema- mooi met het hoofd afrondde, beeck en de vervangingen van chine op volle toeren draaien: Twintig minuten na de rust Meert door Bonnaerens en De 28'min.: Meert schiet op doel, stond Verheuen weer aan het Moor bij Schellebelle en De het leder ging haast zeker bin- kanon wanneer men met een Neve en Ghinninck door res- nen, maar weer was Verheuen verre pas via de vleugel de bal pektievelijk Lepiouf en Van daar om zekerheid te brengen op zijn linkerslof schilderde en Couter bij Ede vermits hij het leder tegen de hij voor de vijfde maal de touwen joeg. Eedse netten bolzette, meteen Na deze propagandamatch 33' min.: de bezoekers pro- zijn derde doelpunt die dag. mag Schellebelle nu een zeer beerden steeds de Schellebelse Op de 67' min. milderde De ernstige titelkandidaat ge- aanvallers in de buitenspelval Cock voor Ede, na een gehar- noemd worden, wij zullen er te lokken (wat soms ook lukte) rewar voor het lokale doel. alles v< aaarom ging voorstopper Ver- Enkele minuten later vond trainer hulst dan maar op zijn eentje Willy Dannys het hoog tijd belle, door en rondde prachtig af. voor een persoonlijk num- de zware 7-2 eindstand vast in de 80* min. op aangeven van Verheuen. alles voor doen aldus spelers, bestuur van Schelle- Groen-zwart lijkt wel een patent te hebben op monster- skores wanneer haar rang schikking ondermaats is. In de heenronde lukte dat Excelsior al tot twee keer toe: eerst met een 7-0 tegen Buggenhout en vervolgens met 4-0 tegen Berlare. Ook nu waren de mannen van trainer Vandenbergh naar een bedenkelijke derdelaatste plaats afgezakt en gaf niemand een cent voor puntenwinst te gen het hooggenoteerde Oude- gem. Maar kijk, zondag had den de Sint-Niklazenaars de goeie kadans te pakken en wat vooral belangrijk was, er werd vlug geskoord. In de derde minuut gaf invaller Audenaert al het goeie voorbeeld en het lokale meesterschap werd nog voor rust tot tweemaal toe om gezet in doelpunten. Nu teken den Benny De Winter en Mark De Breucker voor de afwer king. Na de pauze gaven de plaat selijken het initiatief helemaal niet uit handen. Integendeel, de bezoekers liepen er slechts als figuranten bij en kwamen nooit in de omgeving van doel man Bosman. De schaars op gekomen supporters kregen dus een heel goeie verrichting onder ogen, die hun moraal en die van de ploeg zelf zeer goed zal doen. Op de 57ste minuut dribbel de Luk Janssens zich vrij van een drietal tegenstanders en breidde nu wel eens een suk- sesvol slot aan een individueel nummertje. De forfaitscore lag dus voor het grijpen en die kwam er ook een kwartiertje voor affluiten wanneer De Breucker omver werd gehaald in de fatale zone. Mare Bos man zette de strafschop om en daarmee was de kous duidelijk af. Met deze langverwachte ze ge - Excelsior had sedert me dio december de overwinning niet meer gekend - doen de groen-zwarten een eerste stap naar het tuiteindelijke behoud, hoewel de kloof van vier pun ten met voorlaatste Buggen hout erg smalletjes blijft. Vol gende week zit er teoretisch slechts een kleine puntenkans in, wanneer de Heistraatfor- matie naar leider Stekene gaat. Toch is het reeds eerder aange stipt dat met het winnersmo- reel en snelle spitsen als Jans sens en De Breucker makke lijk kan gecounterd worden en dan is zelfs deze verplaatsing niet totaal uitzichtloos. (m.n.) Schellebelle-Ede: Patrick Verheuen (S) wandelt hier tussen twee verdedigers in op weg naar zijn tweede doelpunt (jj) Want om eerlijk te zijn ver dienden de Kallonaars beter dan een 2-1 rustskore. De thuisspelers begonnen immers verre van denderend en moes ten het eerste kwartier aan de gasten laten. Achteraan hield oranje-blauw echter stand en bij een eerste vlijmscherpe tegenstoot raakte het bijzon der gevleid op voorsprong. Luk Vaerewijpk schoof gepast in de loop van Franckaert. Gi- no raakte tussen de Kallose laatste man en keeper in, maar zag nog de kans om suksesvol af te drukken. Kort daarna was alles te herdoen omdat een hoekschop dicht tegen doel terecht kwam. De Boey kon het leder niet onder kontrole krijgen en daar was Ongena als de kippen bij om af te ronden. Even na het halfuur werd een domme fout begaan op Danny Cockheyt en die zette de strafschop om: 2-1. Deze tweede opdoffer sneed de melkfabriekjongens wat de be nen af, hoewel zij toch bekend staan voor hun uitstekende fy sieke konditie. Toch kwam Kallo nog even goed te voor schijn met een vrijschop maar hierop toonde Klingedoelman Erik Ferket een fantastische refleks. Na de pauze speelde de thuisploeg een stuk beter en loste haar greep op de wed strijd niet meer. Óm de ha verklap werden de gevaarlijke spitsen Cockheyt en Franckaert uitgestuurd. Eerst genoemde schroeide een keertje de winkelhaak met een knal en Gino maakte de eind stand rond. Trainer Beylkens is met de zeven op acht die totnogtoe in 1984 door zijn ploeg werd be haald, natuurlijk best tevre den. «Het lijkt wel mogelijk dat we kunnen meedoen voor de tweede plaats (momenteel drie punten achter op tweede gerantschikte Bazel). Daar voor is natuurlijk nodig dat we geen gewonden meer krijgen, want na het uitvallen van laat ste man André Smet en mid denvelder Peter Van Hauwer- meiren doe ik nu beroep op al mijn «reserves-materiaal. Hierbij moet ik onmiddellijk toevoegen dat met Bart Van Doorsselaere een erg knappe laatste man is opgestaan en dat ik jongens als Jean-Pierre De Kimpe voor de toekomst heb Volgende week trekken we naar Grembergen voor een puntje en verder zien we wel.» (m.n.) Lutterzele-Buggenhoutde thuisploeg in de aanval (c) Sparta Buggenhout heeft op het veld van FC Lutterzele een gelijkspel uit de brai gesleept. Daardoor heeft het weer een stap gezet in de richting van het behoud. Uit dr recente wedstrijden haalden de Spartanen vijf punten en dat is een goed resultaat, woordvoerders van de beide ploegen zijn van oordeel dat de puntendeling zowat de mi logische weergave is van wat er negentig minuten lang te beleven viel. Klubleider Paul Roels: gaan verdedigen. Wij van onze begrepen toen de scheidsred «Het was een wedstrijd kant zijn nochtans nog een ter voor overtreding floot q waarin het er behoorlijk hard paar keer gevaarlijk geweest Patrick Verheyden toen diei aan toe ging. Ik kon dat van 'angs Carlier en Van Haecke. duel ging met de keeper. Hl onze opponent begrijpen ge- w'j tellen thans 21 punten en had eigenlijk net omgekeci zien de toestand waarin die dat is een behoorlijk resultaat, moeten zijn. In dat geval hat zich bevindt. Buggenhout niettegenstaande we in de ko- den we eventueel kunnen o knokt voor de punten en het mende weken nog een behoor- winst komen, behoud, en dat is ten andere ''jk aantal punten zullen moe- Na de rust werden we vit hun goed recht. Trouwens, ten ten sprokkelen om ons plaatsje op achterstand geplaatst P- opzichte van de heenronde 'n derde provinciale met een trick Verheyden bracht echti moet ik zeggen dat die jongens jaar te verlengen. Ik denk ech- de gelijkmaker tot stand. Lak er flink op vooruit gegaan zijn. ter niet dat we het gevaar lo- in de match werd zijn bnx Vroeger zag ik hen als een pen om nog in de rode cijfers Rudy nog van het veld geze vogel voor de kat. Nu heb ik te geraken. Zondag moeten we In ieder geval hebben we da hieromtrent mijn mening flink naar Bazel. Die ploeg staat dat ene puntje te winnen herzien. Wat de wedstrijd in behoorlijk hoog geklasseerd, goede zaak gedaan. Wij haai zijn globaliteit betreft, ben ik We zullen het er zeker niet haven ons wel op de voorlai van mening dat het gelijkspel gemakkelijk hebben. Eén punt ste plaats, maar naderen ongeveer de juiste weergave winnen zou een uitstekend re- stapje dichter op de ploeg was. Tijdens de eerste helft sultaat zijn.» die voor ons staan. Nu zond werd het eerder een gelijkop- spelen we thuis tegen Berlan gaande konfrontatie. De beide Hoop in de huidige omstandighedi ploegen waren over het alge- Freddy De Bisschop van zouden wc twee punten rijk: meen aan elkaar gewaagd. Na Sparta Buggenhout is tevreden moeten worden. Wij zijn evo de rust hebben wij het initiatief met de puntendeling: «Ik denk wcl gehandicapt, vermits genomen. Wij zijn na tien mi- dat de beide ploegen kunnen gcen beroep kunnen doen nuten op voorsprong gekomen zeggen dat er misschien wat twec kansspelers. Walter Hei na een aktie die door Dré meer had ingezeten. Uiteinde- vacr'. en Patrick Verheydt Temmerman was opgezet ge- lijk vind ik de uitslag toch z'jn immers een speeldag gt worden en door Rudy Moyens logisch. In de eerste helft werd schorst. Dat is natuurlijk sp werd afgewerkt. Lang zijn we een schot van Patrick Verhey- ('g cn je kunt daar ook nie niet aan de leiding gebleven, den op de doellijn wegge- aan verhelpen. Maar toch is Hooguit een paar minuten la- werkt, maar dat was aan de P'oeg mentaal flink opgc ter stelde Buggenhout gelijk. overzijde ook het geval toen en misschien kan dat ook Die ploeg heeft zich toen Dré Tumeer een doelpunt ver- gunstige weerslag hebben teruggetrokken en is het punt hinderde. Eén faze heb ik niet het wedstrijdverloop.» (e.d Schellebelle-Ede: Ede verweerde zich moedig, maar Schellebelle was gewoon te sterk voor hen (jj) Leider Stekene heeft op het veld van FC Berlare zijn ambi ties onderstreept en twee re cente nederlagen in de ver geethoek gevoetbald. De thuisploeg kon maar moei zaam reageren tegen de leider, die tijdens de eerste helft of fensief tewerk ging, maar na de rust zich terugtrok omdat ze toen numeriek in de minder heid verkeerde. Rudy Van Guyse werd net voor de rust omwille van een tweede boe king van het veld gestuurd en Mark Van Stappen onderging twintig minuten na de rust het zelfde lot. «Het spreekt vanzelf dat we ons toen op veiligheid moesten gokken» zegt ploegafgevaar- digde Wilfried Persoon. «Stel je voor. Met negen man kun je zomaar niet de aanval predi ken. Dat zou al te gewaagd zijn. Over het algemeen heb ben we de wedstrijd naar onze hand gezet. In de eerste helft zijn we op voorsprong geko men na een aktie van De Ruy- te die door De Cock werd afgerond. In die periode wer den een drietal van onze spe lers, met name Patrick De Boom, Patrick Merckx en Mark Van Puymbroeck nogal hardhandig aangepakt, zonder dat de spelleider het nodig oor deelde om een boeking te ge ven Ik moet zeggen dat onze spelers zich beheerst hebben gedragen, ondanks het feit dat ze niet altijd even sportief wer den aangepakt. Toen we na de rust in de minderheid waren hebben we het wapen van de tegenaanval gehanteerd Daar hebben we trouwens sukses mee gehad. Een kwartier voor tijd skoorde De Ruyte een tweede keer, nadat in de faze die aan het doelpunt voorafging. De Cock ruimschoots zijn aandeel heeft gehad. In de allerlaatste mi nuut werd alle onzekerheid weggenomen toen Mark Ver- eecken op aangeven van Pa trick De Boom een derde doel punt tot stand bracht. Je kunt best begrijpen dat na afloop van de wedstrijd de vreugde des te groter was. We hadden immers (wee nederla gen achter de rug en boven- ligt nu meer dan ooit binnen dien wonnen we een match ons bereik en het vertrouwen met amper negen voetballers, onder de spelers is na de jong- Met nog tien wedstrijden op ste overwinning groter dan het programma, leiden we ooit.» thans met een voorsprong van (e.d.m.) zeven punten op onze onmid dellijke achtervolger. De titel Berlare-Stekene De Berlaarse aanvallen daarentegen werden gemakkelijk gepareerd door t kalme verdediging (jj) Eendracht Opstal is op eigen veld afgetraft geworden door een dynamische ploeg die krachtiger uithaalde, sneller in uitvoering was en beter af werkt. De eerste helft was een vrij aantrekkelijk kijkstuk. Het verschil lag hem in het feit dat Opstal meevoetbalde tot aan de grote rechthoek, terwijl de bezoekers meermaals diep tot in het Opstalse hinterland drongen. Dat leidde tot een paar doelkansen waarvan Pe ter De Heyn er kort voor de rust een kon benutten. Na de hervatting heeft Opstal het geprobeerd met enkele verre afstandschoten. Dat bracht niet de minste aarde aan de dijk. Kruibckc pakte daartegen uit met vloeiend voetbal, en reageerde gevaar lijker. Marino Sprayt werd een paar keer op de proef gesteld en werd met nog een kwartier voor de boeg zelfs een tweede keer geklopt. Deze keer door Verberckmoes. Het wordt nu wel stilaan tijd dat Opstal het over een andere boeg gaat gooien Door be paalde spelers wordt er de jongste tijd te veel gevit op het beleid. Bovendien zijn er een paar enkelingen die over zich zelf een te grote dunk hebben en de lef hebben van te dreigen met wegblijven, wanneer ze niet tot de uitverkorenen be horen. Dat geeft natuurlijk botsingen met trainer cn klub- leiders, die ernaar streven om met de stcrkstenopstelling tus sen de lijnen te treden. Wie daar een andere mening over heeft denkt kleingeestig. Voor Opstal wordt het nu tijd om eensgezind het behoud te realiseren. Zondag op Haas donk gaat het om een vierpun tenmatch. In geval van verlies wordt het vijf voor twaalf voor de Buggenhoutse derdeprovin- cialer. Een algehele inzet zal noodzakelijk zijn. E.D.M. éé'mpft ïj Lutterzele-Buggenhout. Een klemvaste doelman lost natuurlijk veel op (c) 4" Provinciale Op een min of meer besjjeel- man Mcrtens (nochtans licht op doel, de bal wordt aljl baar veld cn in ideale omstandigheden startte kon de penalty weerd in de voeten van Ve heuen die met de buitenkï ongeluk van de voet in doel besluit: stelde Eddy Leunis. gekwetst) Wi- stoppen, chelcn zonder de gekwetsten Na dit geluk met van Poecke en Huylcbroeck, ging Wichelen ongestoord op 6(7 min.: na een hoeksdi maar met de ondertussen her- zijn clan door en na tien minu- wijkt een ongevaarlijk d« rechterflankverdediger ten spel schoot Jo de Winter schot ongelukkig af op 1 ranis. tegen de paal, dit na een per- been van Leunis cn verdwj 'edstrijd was amper 30 soonlijk nummertje. De thuis- in de tegenovergestelde I» sekonden oud wanneer het ploeg kwam er maar weinig tegen het net. Wichelen kn eerste doelpunt te noteren aan te pas, van bezoekende het nu een kwartiertje moei viel: ingooi Wichelen, de bal kant volgde de ene aanval na cn doelman Mertens kreegi werd doorgekopt in de voeten de andere, doelschoten gingen wat meer werk op te knappt van Luk Roelandt, die het le- net over of nipt naast en ging maar echt doclgevaar was der net naast de linkerdoelpaal er dan toch een bal tussen de niet. Dat was wel het geval tegen de touwen prikte: 0-1. palen dan was daar steeds een de 8(7 min Verheuen p Een betere start hadden de attente doelman Bambust om mooi alleen door en plaatst bezoekers zich niet kunnen die onschadelijk te maken. Net bal naast de ver uit zijn voor de rust miste Wichelen de gekomen Bambust, toto" op- kans op 0-2 via Verheuen, Ed- maat van ramp echter hupp de bal gaat dy De Winter en Jo Schud- de het leder centimeters tW het voordeel van ding, zij hadden het tikje geluk de linkcrpaal van het led buiten, doch de dat steeds nodig is om af te doel, buiten. Opnieuw pó :ri- ronden niet aan hun zijde. voor Wichelen dat de 1-3st gens zonder lijnrechters moest Na de rust opnieuw hetzelfde zeker kon verantwoorden, stellen) beslist er anders over spclbccld. Wichelen in de Twee minuten vóór het tin en laat de inworp nemen door meerderheid en steeds gevaar- zou Olympia zelfs op een Olympia. De bal wordt tussen lijk, dit tegen een zwalpende gevleide 2-2 stand komen i een kluwen van spelers in het thuisploeg. Na 50 minuten spel een harde schuiver van P strafschopgebied geworpen, er opnieuw een mooie aanval van Janssens was helemaal niets aan de Wichelen, Johan Schudding hand, maar toch volgde er een gaat door en bereikt met een Na deze sportieve wedsO fluitsignaal van de scheidsrech- prachtige steekpas de ingelo- verdiende Wichelen toch voorstellen. Na drie minuten spel nieuw sensatie; duidelijk ii Wichelen scheidsrechter (die het overi- Berlare-Stekene. De druk op de Berlaarse defensie was steeds zwaar (jj) ter. Tot eenieders grote verba- pen Eddy De Winter, deze zing wijst de ref naar de witte drukt onmiddellijk af, doch stip, strafschop dus, protest doelman Bambust ligt gepast mocht niet baten en Eronde- in de schietbaan cn voorkomt gem nam dit op een presen- aldus de 0-2. teerblad aangeboden geschenk Dat was maar uitstel, één mi- gretig in ontvangst. Gelukkig nuut later was het dan toch bestaat er zo nog iets als voet- zover, Eddy De Winter gaat balgercchtighcid, want doel- door op rechts cn schiet hard meer dan één punt. beetje hulp van Óarnc Fort was het daarih zeker geslu Vermelden we tenslotte nog de prachtprestatie Bambust. zonder hem wV nederlaag zeker geweest. dMI Toei Bald Kan om stelli opni "gge de h Aals kolle leger Greti Nac den book twee hield liemc verde voor Dc W kort hofsti kopte speek Anne gemci nocnv Wigc Greta zond metg duo E niimtc maal punt. legen een tv een El

De Voorpost | 1984 | | pagina 34