T Magistraal kopbaldoelpunt van Nicole Verhofstadt! Imm DOGGEN-TK HELDERT 1-3 Goeie repliek Hoger beroep Klein Laar Vrasene verworpen KLEIN LAAR VRASENE-SOMBERE 1-2 Gehavende thuisploeg tegen opportunisten OPDORP-OUTER 2-1 Toch nog eens een overwinning SINAAI-EKSAARDE 0-2 Het had nog veel erger gekund (E.».„.) APPELS-BAARDEGEM 1-0 Gerda Sint-Niklaas lonkt weer naar de titel Patrick Wets houdt Sparta overeind Standaard Elen - Kamillekes Aalst 0-1 al een straf- ste doelman Peelman nodig 'ifcuWP. e ump 4' Provinciale VOETBAL Doggen Erembodegem heeft zich werkelijk inge spannen tegen een goed ge klasseerd TK Meldert, doch is er niet in geslaagd om de bezoekers te verontrusten. Het derby werd echter een boeiende en leuke voetbal bedoening. Van meet af aan pakte men in beide kampen uit met aan vallend voetbal. Na een kwar tier kwam de thuisploeg op voorsprong langs Jan De Dauw. TK Meldert ging zich echter groeperen en slaagde erin om vlug terug te slaan. Even later knalde Roelands de ploegen op gelijke hoogte. Meldert voelde stilaan duide lijk dat er meer in zat. De Vis slaagde erin nog voor rusten de bezoekers op voorsprong te knallen. Net voor inrukken lie ten de gasten de kans liggen om de wedstrijd volledig te beslechten door een strafschop onbenut te laten. Na de rust bleef Doggen jagen op de gelijkmaker maar diende toch het overwicht te laten aan een goed spelend Doggrn-TK Mtldtrt: De kopbal van Oktaaf Van der Biest word, Melder.I SnysenCallebautUe- nog op hei laadde nippertje gepok, door'dZZnR oger De pen dicht bij een doelpunt aan, Eeener (per) s doch zij hadden geen sukses beslechten bij het ingaan van Meldert meedraaien in de kop met de afwerking. Meldert het laatste kwartier. Toen van de rangschikking, bleef echter de wet dikteren en skoorde Roelands de gerust- kon dan ook verdiend de partij stellende treffer. Zo büjft TK IG.d.t.) Klein Laar Vrasene, tot voor de nieuwjaarsperiode nog getipt als ernstig titelkandidaat, kreeg medio december na een klacht die door SK Kieldracht was ingediend en die handelde over het al dan niet aangesloten zijn van speler Rudy Goemare, van de Belgische Voetbalbond te horen dat het 8 punten werd afgetrokken omdat inderdaad bleek dat die Rudy Goemare, die reeds enkele jaren bij de Laarjongens speelt, daar niet officieel was aangesloten. Natuurlijk is het voor iedereen duidelijk dat het hier geen kwaad opzet betreft en dat alles berust op een menselijke vergetelheid. Bij de Voetbalbond oordeelde men daar dus anders over en de Vrasenaars werden hun punten afge trokken. Ook toen vorige week het beroep werd behandeld hand haafde de kommissie de vroeger genomen beslissing en verzeilt Klein Laar nu dus wel definitief naar de midden moot na een erg geslaagde seizoenstart. Als u het ons vraagt, een spijtige geschiedenis die mits een beetje gezond verstand beslist op een andere manier op te lossen was dan deze-. Opnieuw De Witte In de wedstrijd Kieldrecht-Tielrode lukte Erik De Witte voor de thuisploeg opnieuw een hattrick. Dit is nu reeds de 2e zondag na mekaar dat hij hierin lukt zodat zijn doelpuntentotaal ondertussen reeds tot 22 is aangegroeid. Kieldrecht begon nochtans niet zo sterk en een op de counter spekulerend Tielrode kwam reeds op de 8ste minuut via Andre Smet op voorsprong. Deze stand bleef tot net na de rust behouden toen Jurgen Penneman voor de thuisploeg een vrijschop mocht trappen en De Witte met het hoofd voor de gelijkmaker zorgde. 1 minuut later was het opnieuw raak. Ditmaal rondde De Witte een persoonlijk nummertje suksesvol af, maar nog 1 minuut iater stonden de bordjes weer in evenwicht toen opnieuw André Smet raak trof voor de steenbakkers. Het was uiteindelijk een aangevochten strafschop voor de grens- jongens, omgezet door De Witte die uitsluitsel zou bren gen na een erg vinnige en agressieve wedstrijd. Rupelmonde kwam bij Moerbeke in het laatste kwartier erg gevaarlijk opzetten en slaagde er dan ook verdiend in één punt mee te nemen naar de Mercatorgemeente. Vroeg in de wedstrijd had Van Den Bossche de thuisploeg reeds op voorsprong gebracht maar een bedrijvig Olympia kon in het laatste kwartier de thuisploeg zodanig zwaar onder druk zetten dat er beslist meer had ingezeten dan het 1-1 gelijkspel waar Camfijn 17 minuten voor affluiten voor zorgde. (Yel) Op een andere plaats leest u meer over de 'zaak' Klein Laar Vrasene kontra K.B.V.B. een dispuut waarin de bond het laatste woord had en waardoor Klein Laar nu wel alle titelambities mag vergeten. De uitspraak van de Voetbalbond was echter slechts één reden voor het verlies tegen Sombeke. Bij de thuisploeg moest men immers ook de diensten missen van eerste doelman Vriesacker die door een werkongeval voor de rest van het seizoen out is en in de voormiddagwedstrijd van de reserven had een speler die normalitair met de eerste ploeg mee mocht opdraven bovendien nog zijn scheenbeen gebroken. Klein-Laar-Sombeke: Allemaal mooi in de pas, vier legen één (dw) Pech dus voor de moedige Laarjongens die, alsof het nog allemaal niet genoeg was, al na 1 minuut op achterstand wer den geplaatst. Een verre in- worp van Ivan Ringoet bereik te het hoofd van Sillis die op zijn beurt verlengde tot bij Verbeke, die meteen raak trof. Sombeke bleef de meest aan vallende ploeg op het veld doch echt gevaarlijke kansen kregen de bezoekers niet meer. Bij de thuisploeg bleven de feestelijkheden beperkt tot enkele gevaarlijke afstands schoten en stilligende ballen, waarbij vooral Mark Cornu zich wist te onderscheiden. Na de rust veranderde dit spel- beeld niet en na 8 minuten schop toegewezen toen Van der Veken Fred Verbeke in het 16-metergebied onderuit haalde. Ringoet kon de bal slechts op de paal doen belan den zodat de skore ongewij zigd bleef. Op de vierenzestigste minuut was het dan toch prijs. Een verre voorzet van Ringoet ging in de richting van het duo Luc Sillis-Ralf Aubroeck waarbij laatstgenoemde zich door een bos verdedigers werkte en koel in de hoek besloot. Sombeke had de zaak nu in handen en kon de thuisploeg laten komen. Dit bleek echter een gevaarlijke taktiek want een kleine twintig minuten voor tijd was er een opperbe- om een vrijschop van Verhaert over de lat te tippen. 7 minu ten voor tijd lukte Klein Laar dan toch nog de aansluitings treffer toen Toté Van Loo be reikte die Peelman wel kans loos liet. Het werden dus nog warme minuten aan de Smis straat, temeer omdat de scheidsrechter nog een dikke 5 minuten wegens vermeende blessuretijd liet overspelen, doch aan de stand veranderde niets meer. Hierdoor neemt Sombeke opnieuw een serieu ze optie op de titel en in het vooruitzicht van de topper van aanstaande zondag thuis tegen Gerda Sint-Niklaas zal de mo tivatie bij de rood-witten alvast enorm zijn. FC Eksaarde zorgde wellicht voor de stunt van de week door leider Sinaai op eigen veld te gaan verslaan. De rood-witten uit de Kasteel- dreef verdienden de zege ech ter totaal tegen een vooral in de eerste helft beneden niveau akterend Sinaai dat weinig in de pap te brokken had. Reeds na 15 minuten had den de bezoekers, die een ech te blitzstart namen, liefst drie open kansen verknoeid. Op de achtste minuut miste De Fré immers een strafschop en op het kwartier werd nog een poging van Creve op de lijn weggehaald door de inder haast teruggekeerde Sinaai- naar Van Guyse. Doch het was pas uitgesteld want op de 25ste minuut was het toch raak. De Vos haalde van ver uit, Sinaai-portier Frank Durinck kreeg het leder pas in tweede instantie weg uit zijn doelvlak, maar een goed gevolgde Dirk Creve kon de situatie uitbuiten om de ver diende 0-1 aan te tekenen. Herleving probeerde wel iets terug te doen maar Ek saarde bleef de teugels in han den houden, al kende het wel wat geluk toen even voor rust een kopbal van Hugo Creve tegen de lat uiteenspatte. In de tweede helft ging Sinaai zich dan wat agressiever opstellen en kon een licht veldoverwicht afdwingen. Doch van een ech te druk was er nooit sprake al werd een doelpoging van Pa trick Meul die een inzenden van Erik Van Guyse kon ver lengen wel op de lijn wegge haald. Eksaarde verdedigde zijn voorsprong dus met brio en spekuleerde voornamelijk op de tegenaanval, een taktiek die op de 87ste minuut ook nog sukses had toen Verschueren en Van Osselaer met zijn tweetjes op doelman Durinck afstormden en Van Osselaer de eer kreeg om de eindstand op het bord te zetten. Door deze nederlaag van Si naai wordt het pas echt span nend in vierde want liefst 6 ploegen maken daar nu nog een ernstige titelkans. (yel) Maanden aan een stuk door al heeft Red Star Opdorp de overwinning niet meer gekend. De Buggenhoutenaars benge len op de laatste plaats. Dat is men trouwens al enkele jaren gewoon. Vorige zondag won nen de Red Star Boys nog eens, en daarmee verdienen ze ook enige aandacht. Over de wedstrijd laten we doelman Dirk Heymans aan het woord. «Na een gelijkopgaande start hebben we geleidelijk aan het initiatief in handen geno men. We dwongen doelkansen af. Dat was o m. het geval langs Jos Van Thielen Doel punten kwamen er niet in die eerste helft. Dat gebeurde wel na de hervatting. Toen hebben we een halfuur lang het hoge woord gevoerd. In die periode lukten we twee treffers. Een eerste goal kwam er langs Wil- fried Tilburg die een door steekpas van Wim Heymans kon verlengen. In de tweede treffer hadden drie spelers hun aandeel. Wim Heymans. Jos Van Thielen en Wilfried Til burg. Laatstgenoemde werd trouwens opnieuw auteur van het doelpunt. Kort daarop heeft Wilfried het veld moeten verlaten inge volge een rugletsel, waarvan hij opnieuw last ondervond. Vanaf dat ogenblik verloren we de greep op het midden veld. Dat gaf de opponent de gelegenheid om offensief te reageren, en ons een paar keer voor hete vuren te plaatsen. Tijdens de laatste minuten had ik dc handen vol. Ik heb een doelpunt moeten toestaan, dat ik niet kon verhinderen. Ach teraf had dat geen weerslag op het eindresultaat. Wij voelen ons nog eens gelukki^met een overwinning. Dat valt trou wens niet iedere zondag voor. In ieder geval houden we de rode lantaarn en dat is jam mer. Misschien gaat het vol gend jaar eens wat beter. Hoop doet leven...» Klein Laar-Sombeke: De Sombeekse aanvaller slalomt tussen twee verdedigers in, en hii zal de bal binnenschieten ook (dw) DAMESVOETBAL Toen na de reglementaire tachtig minuten scheidsrechter Baldewijns nog vier minuten liet overspelen moesten de Kamillekes op het veld van Elen alle hens aan dek roepen om de na een kwartier verworven voorsprong veilig te stellen. In die periode tipte Brenda Van den Eeckhoudt opnieuw in grootscn doen een kanonbal onder de dwars ligger uit en was zjj samen met haar andere ploeggenoten de bewerkster van een kostbare overwinnint. Want in het Aalsters team viel werkelijk niemand uit de toon en was de kollektieve prestatie in het vooruitzicht van de wedstryd 'egen Standard Luik b^zonder hoopgevend. Greta lanceert Ann en Veerle met de hand uit het doelvlak Na een kwartier spelen skoor- zonder dat de referee er erg in den de Kamillekes een copy- had. oookgoal: Ann Eeckhout zette Anderzijds brachten deklat en twee tegenstrevers in de wind, doelpaal redding op schoten hield zich overeind na een ul- van kapitein Louisettc Stal- tieme tackle van de Elense mans en in een prangende slot- verdediging en zwiepte dc bal laze moest de hele Aalstcrse voor de doclmond waar Veerle ploeg zich terugplooien om de De Wint enkele centimeters te Arsenalscore op het bord te kort kwam maar Nicole Ver- houden. Zij slaagden daar ge- hofstadt magistraal binnen- lukkig in en sloegen Elen met- kopte! Op de backplaatsen een tot zes printen terug in de speelden Hilde De Neve en rangschikking. Annemie Van Damme een op- Kamillekes Aalst gM,l"e partij. UMMge- Brenda Van den Eeckhond,. StaiÏÏ W""1? Laó- Annemie Van Damme, Greta Greta Van Vi weds,r,'d' Van Hanwermeiren. H ide De »nd vanuft h,aVa|UhW"me"f n Ncve A™ Va" d<" Eecken. «T rnh" kberopositie Trees Van Gcwt Hi|de ESkhon, DeP Win, de mms "»™-Annc Van den raimte b en V,'. Slcen en Nic°lc Verhofstadt. -SSJhJSSS en Vee„e De tegen SnvS^Ta!HWerd Wisselspeelsters: Ingrid Claes- een Elense verdedigster de bal Cyriel Temmerman De jongste speeldag was wel een erg gunstige voor de Klok- kcdreefjongens. Zoals ver wacht bleef men makkelijk de baas over Sportkring Lokeren maar een onbetwiste meevaller was wel de thuisnederlaag van leider Sinaai tegen Eksaarde met 0-2 cijfers. Elen-Kamillekes: Doelwachtster Brenda Van den Eeckhout speel de een reuzewedstrijd. Zij won werkelijk de twee punten (per) Volgens onze zegsman bij de groen-witten behoorlijk wat belangstellenden voor de jong ste thuiswedstrijd tegen SK Lokeren, een elftal dat dit jaar een erg zwakke indruk nalaat en ook nu weer geen weer woord kon bieden aan het ster ke Gerdaspel. De Terekenaars kwamen aan de start met hun sterkst denkbare opstelling dus wel degelijk mét Erik De We- gheleire als laatste man. Erik zat enkele weken geplaagd met een lichte blessure Van bij het begin eiste Gerda dus een uitgesproken meesterschap op dat geregeld werd uitgedrukt in doelpun ten. Eerst was Mark Heirbaut de gastafweer te vlug af, en vervolgens maakte Pros Bar- thier na een persoonlijke drib bel de tweede goal. Na de rust veranderde niks aan het spel- beeld en maakte invaller Rudy De Sutter en Dirk De Witte, na strafschop de 4-0 rond. Overigens kon de skore nog hoger zijn opgelopen, wanneer het doelhout niet enkele po gingen stopte. Met deze ruime overwinning op zak zitten de groen-witten natuurlijk in de goeie lift en wordt gretig uitgekeken naar dc volgende opdracht die met het oog op de eerste plaatsen niet onbelangrijk is. Zondag reist de ploeg van trainer Ward Beirnaert immers naar Sombe ke, de ploeg die nu op de gedeelde tweede plaats staat afgedrukt met een puntje ach terstand op de Sint-Niklaze- naars. Noteer bovendien dat de mannen van trainer Samson nog een wedstrijd te goed hebben. Het wordt bijgevolg alles op alles zetten om de puntjes daar te veroveren, hoewel wij het meer bij een gelijkspel houden. (m.n.) Sparta Appels heeft het te gen Baardegem beslist niet on der de markt gehad. Baarde gem reageerde van bij de start wilskrachtig en gaf zich niet zomaar direkt over aan een ambitieuze thuisploeg. Tijdens de eerste helft viel er overigens maar weinig te beleven. Dat is de mening van klubleider Jules Van Hoorde. «Kansen zijn er in die perio de nauwelijks of niet geweest. Dat was wel het geval na de rust. Toen heeft onze doelman Antoine Wierickx een tweetal keer moeten tussenbeide ko men. Hij deed dat uitstekend. Dergelijke schoten op doel hadden tot de openingstreffer kunnen leiden. Opvallend naar mijn oordeel was de rol van Patrick Wets. Als opruimer liet hij niets aan het toeval over. Hij organiseerde de ver dediging voortreffelijk. Zelf liet hij zich op geen enkele tekortkoming betrappen. Het is niet mijn gewoonte om na men te noemen, maar deze keer mag je gerust Wets in het zonnetje plaatsen. Wij hebben aan hem in ieder geval een uitstekende transfer gedaan. Met nog een kwartier speel tijd voor de boeg zijn we dan uiteindelijk aan een doelpunt geraakt langs Dirk Frangois. Hij haalde met sukses uit van- op de rand van de backlijn. Daar had de bezoekende kee per niet het minste verhaal tegen. Opvallend was wel dat Baardegem, eens op achter stand, er niet meer bij te pas kwam. Toen was het Appels dat duidelijk de rol van domi nerende ploeg vertolkte. In de algemene rangschikking blij ven we op twee punten achter stand geplaatst van Hofstade en Meldert. De beide ploegen wonnen hun respektievelijke wedstrijd. Wij geven in ieder geval de hoop niet op. Mits wat bijval kunnen we de titel winnen. We zijn alvast kandi daat. Promoveren naar derde provinciale zou het voetbal in Appels weer meer leven inbla zen. Nu zondag tegen onze naaste buren uit Schoonaarde moeten we er voor zorgen om aan de winnende hand te blij ven. Als titelkandidaat mogen we trouwens niets aan het toe val overlaten. Er zijn maar weinig makkelijke opdrachten voor ons weggelegd. (e.d.m.) Appels-BaardegemDe gasten poogden tevergeefs hun achterstand goed te maken c

De Voorpost | 1984 | | pagina 35