Een ware nationale ploeg HEHACO DENDERMONDE - BEVEREN: 59-69 Bezoekers doen een goeie zaak TT AALST - DENDERMONDE: 71-59 Lenoir en Thijs net twee bruistabletten GEYWA MOERZEKE - AKRON RONSE: 73-74 0p een haar na WERE Dl 69-70 MELSELE DDC BATAVO 72-94 Bezoekers een klasse sterker Thriller EZSXtSÏ**8in8 «p1— uoor net oog van oen naald m«.mi,v»hi»»». Op het nippertje DUGGENHOUT - DERTINO 73-71 Eindspurt gemist DAZEL - SPORTIEF TEMSE 70-85 Misstap van Bazel EREMBODEGEM - JUVENTUS: 33-38 Rebound overwicht MONCEAU - DBC AALST: 85-61 De Voorpost - 17.2.1984 - 37 sketbal. BASKETBAL 1' Provinciale. De Collegeploeg heeft de goeie konditie totaal verspeeld, en van een veilige ereplaats zijn ze teruggezakt naar een onveilige eventuele degradatieposi tie. Rechtstreeks gevaar is er nog niet, maar veiligheid evenmin. Veel zal afhangen van hetgeen de bevorderings- klubs presteren en voor Laarne, Waasmunster en Eeklo staat daar momenteel nog een groot vraagteken achter. Beveren, dat vorige week in eigen zaal van The Tower Aalst verloor, moest die twee punten ergens anders rekupe- reren. Niettegenstaande ze met over pivot Marc Deyaert konden beschikken, waren ze toch beter in de rebound en dat bepaalde het eindresultaat. Hemaco dat steeds boni haalde uit zijn verdediging, laat het de laatste tijd wel afweten in dat onderdeel Met grote jongens als Hedwig en Leo Verstappen en De Decker en veerkrachti ge spelers als Van Nuffel, Leys en andere Van Lembergens zou meer balbezit moeten wor den bekomen. Maar De Dec ker laat het afweten en voor de broers Van Lembergen wordt het een zware dobber om naast korven maken ook terugkaat sers te moeten grabbelen. In de eerste helft had Beveren doorlopend een kleine voor- 'ie evenwel de match definitieve Na 12-16 e eerste time werd kon de strijd om de belangrijk ste wedstrijdpunten herbe ginnen. De thuisploeg kende de beste start. Het was evenwel aange wezen op Luc en Pat Van Lembergen en Van Nuffel om voor de afwerking in te staan. Aan de 5e minuut hadden ze nog wel de leiding met 40-39. De volgende vijf minuten wa ren beslissend. Van Loo kreeg steun van Van Dosselaer, Zon- nekeyn en Viroux en via 46-50 werd het verschil naar 50-61 opgedreven en de punten gin gen naar de Waaslanders, die daarmee opschuiven naar veili ger regionen. Punten: Hemaco: Luc Van Lembergen 10, Pat Van Lembergen 18, Hedwig Verstappen 4, Cop- pens 2, Van Nuffel 14, Wil- lockx 2, Leys 6 en Van Liede- kerke 3. Beveren: Viroux 12, Zonne- keyn 14, Van Loo 24, De Breucker 4 en Van Dosselaer remr» Basketbal, Hemaco-Beveren: Gino Van Looy rebound de bovenhand tegen Verstappen en resultaat (gvw) 1 P.: De Torenjongens bewezen in hun thuiswedstrijd tegen Dendermonde dat er geen 2 hanen op éénzelfde basket veld kunnen lopen. Aalst domineerde volledig het gebeuren. Vooral Lenoit korfde soepel, terwijl Thys schitterde in de verdediging, en zo de tegenstander belette te skoren. Stand bij de rust 41-26. In de tweede helft verdween gedeeltelijk het lokaal mono- polisme. De Dendermondse Van Leemput Goossens speelden gedurende een 10-tal minuten hun ziel uit hun lijf en kwamen terug tot 55-43. De Aalsterse slaptitude bleek echter van zeer korte duur want weerom nam Lenoir, nu bijgestaan door De Troyer Van Der Borght, de basketriem op. Dit drietal vormde tot in de slotfase hem gewoon zijn. In de laatste 20 doorlopend het hoogtepunt. minuten kregen de jongens wel een TT Aalst: inzinking. Lenoir mistte een paar Lenoir 16-6, Heyvaert 2-0, De keer- werd hierdoor fel zenuwach- Troyer 9-6, Thijs 6-6, Van Der hg. Dan leeft ie net op een vat Borght 8-12. DNT. Hij begint zichzelf verwijten Dendermonde: !c ""«J:. opmcrtnitn .Ie geven, Coeckelbergh Van Leemput fe tol 10, Goomens 8-10. Vermeulen 4d>, leen maar moe,Uiteindelijk Kron 0-2, Verhas 4-7 geraakte hij relf uit deze moeilijke faze en kreeg weer genoeg zuur- Traincr Van Miegroet was heel erg stof, aldus de trainer, opgetogen met het handig spel van [s zakken nu uitgesloten? zijn Torenploeg. «Neen, dat zou ik niet durven be- «De jongens waren net katten die weren, wij bevinden ons nog steeds hun nagels scherpten. Zij hebben j„ gevaarlijk water. Alles hangt af het waarschijnlijk zelf ingezien dat wat de ploeg de 5 volgende wed- het begint te branden achter hun strijden gaat presteren. Als zij 3 rug. De degradatie zit er nog altijd Van de 5 tegenstanders kunnen lik- in. Dus ze moesten noodgedwon- widcren dan blijven we in eerste gen ingrijpen. Ik konstateer dat zij provinciale. Persoonlijk zou ik het in noodsituaties veel meer kunnen Wel erg jammer vinden dat de To- dan anders.De eerste helft waren Wer zou zakken, er zijn toch wel Lcnoir en Thijs grandioos. Lenoir slechtere klubs in onze reeks dan shotte vlot. terwijl Thijs zich stuk- de onze of niet soms?»., ken harder inspande dan we van nr 1' Provinciale. - Voor de Moerzeekse basketbalploeg loopt het allemaal verkeerd dit seizoen. Vorig jaar was het spelerspotentieel niet zo rijk en gewoon het behoud in eer ste provinciaal werd verze kerd. Dit jaar is men na 21 wedstrijden nog altijd punten- loos. Tegen Akron Ronse was men bijzonder dicht bij de eer ste overwinning die alleszins verdiend zou zijn geweest. Op 25 sekonden van het einde was alles in kannen en kruiken. De stand was 73-72 en spelmaker Gerrit Van Hautte kon rustig uitdribbelen. Hij werd aange lopen, geen fout. De bal kon door Van Loey worden gere- kupereerd, maar die werd be straft met een fout. Rombout mocht aan de vrijworplijn gaan staan en de wenkende zege ging verloren. De thuisploeg kende een slech te start en keek na 8 minuten op een 2-16 achterstand. Aan de 15e minuut was het nog altijd 12-24. Moerzeke verwis selde voortdurend zijn spelers, maar het was Van Loey, die via 25-28 bij de rust de schade tot 29-34 beperkte. In de twee de helft kende de thuisploeg de beste start en kwam aan de 6e minuut met 45-43 aan de lei ding. Verbeke en Van Hautte steunden Van Loey het best in de aanval en aan de 14e mi nuut was het verschil tot 62-55 opgelopen, maar in de eindfa se liep het dan toch nog ver keerd. Punten: Geywa Moerzeke: Van Loey 12-23, Van Riet 2-4, Van Cleemput 3-4, Persiau 0-0, Van Hautte 1-5, Simard 2-0, Colman 2-0, Van Broeck 2-2, Verbeke 5-6. Akron Ronse: Walraet 12-6, Hantson 6-10, Spileers 12-11, Rombout 2-9, Himpe 0-4 en Lesenne 2-0. BENO Jat bepaalde >'-< ST.-NIKLASE 1 P. Een gelijkopgaand begin liet al doorschemeren dat de Klaaskens zich niet gewillig naar de slachtbank zouden laten leiden. Na 6-8 (5* min.) kwam Willaert op het voorplan en omdat de thuisploeg kollektief het spel remde wist Were di geen raad met de afstandsworpen van De 2 PA. Een komplete off-day sele ook reageerde, de bezoe- Poortere en Guy Sauviller. Gelukkig was Luk Aerts in een van Melsele bracht alras 2-14 kers waren niet te kloppen. Na grote dag want de lange jongens Vercauteren-Van Hassel (5' min.) op het bord. Omdat 45-72 (10* min.) verwaterde de lieten het afweten in de strijd onder de borden. St.-Niklase Batavo in zijn eigen kansen wedstrijd dan volkomen en Bep uit lot 23-18 (15- min.) en Were di moest er alles lieu doorgaan tot 8-26 (ÏO* Punten: Melsele: Van Goe- De tweede helft kwam De min.) 35 sekonden voor het mm.) en toen was de wedstrijd them 16 p., Polfliet 9 p., Lau- Pauw als vleugelspeler voor- einde hield Were di echter de gespeeld. Van Goethem ging reys 10 p., Willems 12 p., Staut goed op de proppen. Na 38-34 bal maar verloor hem nog op 2 wel skoren maar de 25-49 rust- 12 p Smet 5 p.. Van Puym- (3' min.) plaatste Were di sekonden voor het einde. St.- cijfers -toonden wie de beste broeck 2 p.. De Cauwer 0 p. langs Luk Aerts-De Pauw een Niklase kon echter geen shot ploeg op het veld was. Shot- Batavo: Van de Putte 10 p.. De beslissende 0-10 en via 38-48 meer plaatsen zodat Were di vaardig als zij waren bleven de Grijse 6 p.. Van de Sijpt 29 p.. liepen de bezoekers naar een met de hakken over de sloot Batavo-spelers met hun twee Meirsschaut 18 p.. Taillieu 28 ogenschijnlijk geruststellende toch de winst op zak kon ste- topschutters baas van de wed- n Goethals 3 p. 44-58 (12- min.). Vercauteren ken. Mark De Pauw met 10 op stnid en hoe het volledig Mel- WEGA moest dan met 5 fouten naar 13 shot was de afstandschutter de bank even later gevolgd van dienst terwijl Luk Aerts U/UITC OTID Cl/ClRDnC Cft "7(1 door w''laert en wanneer bij over heel de wedstrijd een nilllC ül An lAüAAKUl U<r/U de laatste 5 minuten Were di kwotering van 10 op 10 kreeg. een 49-63 voorsprong had Punten: SNBC: Willaert 10-0, nnnv lift* ftftft linn Ann nnnU scheen de zaak in kannen en Sauviller Guv 6-2. Sauviller Van Uytfange kreeg echter 9. De Poortere 6-2, Vanderlin- 2 PA. De hekkensluiters met despelers uiteindelijk de bete- een bevlieging en in een mini- den 2-10, Debbaut 0-3 Basketbal, Moerzeke-Akron: Van Looy (M) skoort (vh) mum van tijd waren de Klaas- Were di: Aerts L. 16-16, Ver- kens daar terug 59-63 (17' cautcren 6-2, Van Hassel 4-3, min.). Were di kreeg het op de De Pauw 2-19, Marin 0-2, De i, leed balverlies en bij Brant 0-0, Aerts W. 0-0, Col- Van Hamme onder de borden ren. De jongeren Van Pete beten kranig van zich af. De ghem-Dherdt toonden hun eerste helft stonden zij voor- kunnen en lieten hun ploeg, zij tdurend aan de leiding en Ek- het met het kleinste verschil, saarde probeerde met veelvul- zegevieren. Eksaarde doet dus 65-70 kon Sauviller nog de man 0-0. dige vervangingen het tij te een uitstekende zaak nu Loke- kloof dempen tot 69-70 (20* doen keren. De 36-32 rustcij- ren van leider Vlierzele de Hemaco-Beveren: ledereen wil de bal natuurlijk.' fers bleken echter voldoende kous op de kop kreeg. om al tijdens de tweede perio- Punten: F.ksaarde: Dherdt 0-8. de het laken naar zich toe te Tallir 9-0, E. Willems 7-5, A. lin p wnnri linri/ m -n trekken. White Star deed meer Willems 1-0, Van Peteghem 4- MlLLl VUulLHUlK 78-77 dan zich verdedigen maar fy- 8. Fruytier 7-8, Segers 0-8, siek waren de jonge Eksaar- Vervaet4-1. WEGA PB. Na een evenwichtige Vogelhoek Doubels ook in de Bolssens-Verhulst met quick- tin (10-9) liet de thuisploeg wedstrijd kwam werden de breaks een 11-0 en dit werd het et afweten omdat de Gentse bordjes verhangen tot 26-34 keerpunt van de wedstrijd, bugelspeler Boonc teveel (15' min.). De thuisploeg rrijheid kreeg. Mellc liep uit kreeg geen vat op de wedstrijd Rubac nam voorsprong tot 63- ot 14-22 (10* min.) en de gchc- en moest dan ook gaan rusten 60 (10* min.) en moest hard eerste helft moest Rubac de met 40-48 achterstand. vechten om na 69-63 (15' min.) et van de sterkste ondergaan. De tweede helft kwam Rubac het einde te bereiken met twee 'erschooren wisselde goede dan toch boven water omdat punten verschil. Zonder groots nomenten af met onnauwkcu- kollektief beter werd gespeeld, te zijn won de thuisploeg ver- i*c afwerking en omdat bij Na 52-58 (7' min.) plaatsten diend. 3 PB. De eerste helft kon Ber- verloren de bezoekers even de tino na een 10-8 start knap trappers. De fysiek van de jon- repliek geven aan de co-leider- gere thuisploeg dreef boven en Verschooren sploeg. Vonck bleek in een de 39-31 rustcijfers waren dan begenadigde dag maar na 18- ook verdiend. 16 (10* min.) schoten De In een allesgevende achtervol- Munck-Van Gucht uit hun ging moest Bertino vechten tot krammen. Buggenhout liet 30- op de streep. Na 64-52 (13' 16 (14' min.) noteren maar min.) wilden de Waaslanders nog niet begeven en de ultieme PA. Na puntenverlies tegen liite Star gëeft Bazel blijk B verregaande onregclmatig- nd. Ook tegen de twecde- «1ste uit de rangschikking «d zonder ekskuus verloren 'dit nog op eigen veld. Na 8- (5' min.) verging het een Kpiratieloos Bazel slechter Wt Sportief nam 22-27 (15* voorsprong. Van Dam- stak het vuur aan de lont en >fgde ervoor dat de spitsen Grocp-Aertgeerts het vcr- iil konden uitbouwen tot 26- rustcijfers. stel geloofde in betere tijden jaar Tcmse voelde de moge- Ikhcden voor een nieuwe ze- Het liep verder uit via 30- (5' min.) tot 40-61 (10* Dat had Bazel niet dur- ei> denken want met man en ®cht werd aan achtervolgen 'dacht Aertgeerts oordeelde 'echter anders over en na 56- ,05* min.) ging de thuis weg op oorlogspad tegen de "eidsrcchtcrs. In plaats van wet werd er catch gespeeld vooral Ruymbeke oordcel- Ojn ogenblik gekomen om M alle middelen de fluiters te invloeden. Bazel kon op die 'jze zeker niet winnen en liet f Punten aan gebuur Temsc. oor Sportief wellicht een te ,-i cropflakkering om de dc- radatic te ontlopen Onten: Bazel: Dirckx 6 p., ®cqviet 17 p„ Toté 2 p.. Ver- ™?ren 15 p., Ruymbeke 2 Borggraef 4 p.. Van Dam me 10 p.. Van Renterghem 14 P- Sportief Temse: De Groep 25 taert Aertgeerts 24 Damme 17 p., Vael 4 p. Van Buy- p.. Gorrebccck 13 p. WEGA Punten: Rubac: 28 p., Bolssens Werner 12 p., Bolssens Wilfried 19 p.. Poppe 0 p.. Verhulst 18 p., Van Brit som 2 p. Melle Vogelhoek: Doubels 18 p.. De Rocker 10 p., Boone 28 weerom vond Bertino D p., Lateire 14 p., Muylemans 7 tegenzet. Men plaatste een 0- eindrush werd ingezet bij 59-60 P- 11 en alles was weer te her- (16' min.). Met vrijworpen WEGA doen 35-31 (19' min Toen kwamen de bezoekers terug tot 69-70 en de spanning was te snijden. Vonck miste twee vrijworpen bij 71-71 en wan neer de Beleyr nog eens naast schoot op 17 sec. van het einde was de match blijkbaar ge speeld. Dezelfde De Beleyr maakte nog zijn vijfde fout en wanneer Janssens nog een technische fout kreeg aange smeerd was de match bekeken. Buggenhout won op de valreep na een moedig verzet van Bertino. Punten: Buggenhout: Ael- brecht 9-12, De Munck 12-10, Van den Breen 6-0, Van As- sche 2-9, Van Gucht 12-3. Bertino: De Beleyr 8-12, Vonck 19-10, Deckmijn 2-8, Van Steelant 0-4, Janssens 2-6. WEGA Basketbal, Moerzeke-Akron: Sickart (M) probeert zijn tegenstre ver voorbij te gaan (vh) DAMESBASKET Bazel-Temse: Vael (T) zal 2 punten skoren (dw) Bazel-Temse: Buytaert (T) wil skoren, maar Aerts kan dat beletten (dw) De Erembodegemse meisjes, zonder Van Hoefs, waren in staat Juventus bij te houden tot in de tweede helft. Toen sloeg de lokale regelmaat door en konden de bezoeksters haasje-over buitelen. Voor de gastvrouwen bleef het spijtig genoeg voor de zoveelste maal enkel bij goede bedoelingen. Erembodegem: D'Hondt Hilde 13, Troch Lieve 4. Pollet An- nick 5, Huylebroek Claire 11, Schollaert Nicole 0. De Aalsterse meisjes waren pluimgewichten tegen het ba sisvijftal van Monceau. Het was dan ook te verwachten dat in de eerste helft de wedstrijd al gespeeld zou blijken. Na de rust herpakten de ajui nen zich gedeeltelijk, gaven volgas en probeerden op een goedkoop brommertje als eer sten naar de eindmeet af te stomen. Dit liet Monceau niet toe. DBC Aalst: Gyselinck 10, Van den Bossche 12, De Ruyck 2, De Swaef 11, Heireman 16, Stockx 10. Volgens woordvoerder De Swaef is het vrij normaal dat Aalst niet opgewassen blijkt tegen Monceau «Het enige wat wij konden proberen was ons zodanig te verweren dat de schade "be perkt bleef. Per slot van reke ning moet je die ploeg be schouwen als het nationaal team van België, hun basis team bevat vijf geselekteerden van de nationale ploeg...» (nr)

De Voorpost | 1984 | | pagina 37