I L sjarïï&Ms mm. E.V. AALST - 0. NEUSDEN: 17-10 Mee naar de kop AVANTI FEMINA 2 - MEEUWEN 12-12 Leiders gestopt ROBUCO BUGGENHOUT 2 - OLYMPIA AALST 5-4 ROBUCO BUGGENHOUT - R.B. DENDERMONDE 2 34-2 AP. KORTRIJK - G.S.K. HAMME: 12-2 HANDBALKALENDER WAAS DAMESV0ETBALVERB0ND B.B. ZELE - SGULBA AALTER: 60-37 Tweede plaats blijft in het bereik JEUGDHANDBAL Hamme moest meesterschap erkennen van Zelzate en Zele Asahi Kwai Zele provinciaal kampioen uroen-blauwe gordels! terntT^r ippo,n.v° De Voorpost - 1 /.ü.iy»4 - óh DAMESHANDBAL Dameshandbal.Buggenhout-DendermondeVerstappen (B) verslaat de doelwachtster (vh) r Backer want Heusden bleef Aalst, dat twee wedstrijden mal en Co toch vrij lang tegen- drinIen (9-8). Een weer uitste- minder speelde dan leider stand. De Limburgers bleven kende c- SimaI zorgde er ech- Meeuwen, kan als medeleider inderdaad aanklampen tot 10' ter voor dat de bezoeksters beschouwd worden in 2e afde- voor het einde en er was een nooit '^gszij raakten en via ling. Inderdaad, Meeuwen telt flinke prestatie nodig van goa- 10"9 na 49 maakte zij er 12-9 enkel nog de 4 punten voor- lie De Backer om Aalst verder van 8 voor het einde. Toen sprong van de meer gespeelde onheil te besparen. Tijdens de brak de veer toch bÖ Heusden wedstrijden en wij zijn ervan eerste helft kwam de thuis- en Iang? Coen- w'jnant, Lie- overtuigd dat M. Van Den ploeg het eerst op voorsprong vens\ Simal en Bascour werd Borre. de Aalsterse trainer- langs Wijnant maar Heusden het «'teincielijk nog een ruime coach, zondag met voldoening bleef aanklampen. Via 2-2 na zege voor de thuisploeg. Avanti Femina 2 een gelijkspel 10' en 4-3 na 18' werd het 6-3 E'V' Aa,st: Backer en I. zag afdwingen tegen Meeu- maar verder dan een 7-4 rust- Van Den Borre' C Simal 9, wen. Nu zaterdag gaat E.V. stand raakte Aalst toch niet Coen WlJnant 3, Bascour 3, Aalst op verplaatsing naar Onmiddellijk na de rust werd Lievens Mathijs, Cl. Simal, Meeuwen zodat zij zelf nu hun het zelfs 7-6 en na 10' stond A" Bu>'1, Hermans, M. Van lot in eigen handen hebben. Van Den Borre haar plaats in Delsen- Tegen Heusden ondervond Si- het doel opnieuw af aan De VA Avanti Femina 2 is erin ge slaagd de Limburgse leiders- ploeg een puntje afhandig te maken. Op zichzelf een zeer degelijke prestatie door E.V. Aalst in dank aangeno men maar toch moet het zwaar vallen tijdens het wed- strijdslot een wenkende presti gieuze zege te zien ontglippen. Met nog 9' te spelen leidde de thuisploeg inderdaad met 12- 10 maar als Meeuwen 4' voor het einde via een 7 m-worp naderde tot 12-11 kon Lebbe- ke niet meer replikeren en met nog één minuut te spelen werd het een gelijkspel. Het eerste wedstrijdkwartier zag het er echt niet zo best uit voor de Lebbeekse ploeg die met 3-6 in het krijt stond. Maar Segers, Walraevens en opnieuw Segers konden nog voor de rust Avanti op gelijke hoogte brengen. Rust 6-6. On middellijk na de rust leek een vlot spelend Avanti op weg naar de zege. Eerst skoorde Becqué, daarna Maes en ais Maes een 7-m-worp afgedwon gen door Y. De Smedt, omzet te, wees het bord 9-6 aan na 4' in de tweede helft. Meeuwen kon toch nog repli keren, naderde tot 11-10 een kwartier voor het einde maar als Elskens er 12-10 van maak te leek de zege binnen. Hoe het afliep vertelden wij al, maar Lebbeke is zeker in staat tijdens de terugronde een plaats in de eerste helft van de rangschikking te veroveren. Avanti Femina: Van Den Meersch, Quarin, Van den Bossche. Elskens 1. Anné, Maes 4, De Smedt, Hoger- vorst, Segers 5, Bucqué 1. EVA Gelijkopgaande wedstrijd die ruststand bereikt. De tweede een de „verwinning beteken- enkel tijdens de eerste helft helft bleef beneden peil. Bug- de. Aalst had inderdaad gelijk enige animo bracht Langs genhout me.t één speelster gemaakt na 40'. Voor Buggen- Sanders werd het 2-0 na 5 minder, kon 6' voor het einde hout skoorden Sanders 3, Ca- JL ™aar na 17 kwam Aalst gelijk het enige doelpunt in de twee- iuwaerts 1. De Coock 1 Dameshandbal, Buggenhout-Dendermonde: Verrest (B) skoo (2-2). Via 3-3 werd de 4-3 de helft aantekenen wat met- vh Leider Buggenhout kende gaspedaal nog wat dieper in man 5, Caluwaerts 5. Mathijs geen genade voor het jeugdige zodat Ros Beiaard 2 de afstraf- 6, De Coock 1De twee Den- Ros Beiaard 2 dat bij de rust al fing niet kon vermijden. Voor dermondse treffers werden met 14-1 in het krijt stond. Robuco skoorden: Van Keer aangebracht door Hulpiau en Tijdens het tweede wedstrijd- 1. Sanders 4, Verstappen 2, Wauters, elk één. gedeelte duwde Robuco het Van Damme 5, Verest 6, Ro- EVA Hamme blijft aanvallend erg Kortrijk kon nog vijfmaal zwak. Nadat de eerste helft nochtans degelijk sluiten, afsloot met 7-2 lukten de Wui- Hamse verdediging dor tens geen enkele treffer meer. boren. DAMESBASKET DAMESVOETBAL Dit weekend werd de kompeti tie hervat na de gedwongen Je rustperiode, ons gebracht door adei de wcermaker. St.-Pauwels pun deelde de punten op het ter gen! rein van Willebroek, en de Willy Girls uit Temse straften het bezoekende Wijnveld af met forfaitcijfers. De Rupella- dies wachtten te vergeefs op de komst van leider Dendermon- de dat slechts met vijf speel sters op het toneel verscheen, de resterende speelsters van Ei Oendcrmonde bleven achter- -**ge wegens een autodefekt. Vorige week waren er toch 2 ■tdstrijden in het raam van de tter Willy Girls Temse plaat ste zich op het terrein van Willcbrock, Wijnveld had geen moeite bij Grembergen waar het 7 maal skoorde. WUIebroek 3 - St. Pauwels 3 St.-Pauwcls ploeg welke met een overwinning nog steeds ti telkandidaat was, zag hier een puntje verloren gaan, dat zwaar kan doorwegen in de eindafrekening? De eerste helft bracht een gelijkopgaand spelbeeldbeide ploegen wis ten een brilskore te behouden als ruststand. Na de rust waren het de bezoekers die op voor sprong kwamen, toen Samson op strafschop onhoudbaar bin- knalde. Twee minuten la ter was reeds alles te herdoen toen de scheidsrechter er geen graten in vond wanneer Core- mans vanuit buitenspelpositie skoorde. Op de 54 min zou dezelfde Coremans de thuis ploeg op voorsprong brengen, waarop een minuut later terug de bordjes in evenwicht wer den gebracht langs Samson. Voor de thuisploeg skoorde in het slotkwartier nog Mcrtens, maar An Samson zorgde voor de slottreffer in de laatste mi nuut, en gaf zo de bezoekers waar ze zeker recht op hadden Willy Girls Temse 5 Wijnveld 0 Zeer spannende en gelijkop- gaande eerste helft met wisse lende kansen. Op de 30* min. vond een attente Coene toch een opening en wist met een schuin schot de doelvrouw het nakijken te geven. Na de pau ze worden het de bezoekers die gingen domineren, maar dit duurde evenwel slechts een tiental minuten, en dit over wicht werd niet beloond met treffers. Rond het kwartier zou de thuisploeg de zaken in han den nemen en die kende alvast meer sukses want op een vier tal minuten lagen de eindcii- fers vast met doelpunten Van Bogacrt, Coene en Verschote. Met deze overwinning zit er mogelijks voor Temse nog een dikke kans in voor de titel. Bekerwedstrijden van vorige week De wedstrijden SK. Ladies - Luitentuit en Rupelmonde - St.Pauwels hadden geen plaats wegens onbespeelbaarheid van de terreinen. Willebpoek 0 - Willy Girls Temse 3 De ploeg van de scheepsbou wers was afgezakt naar Wille broek omdat hun eigen terrein niet bespeelbaar was wegens wateroverlast. De bezoekende ploeg had niet veel hinder van het afstaan van zijn thuisvoor deel. Het werd een zeer ge nietbare partij waarin de scheidsrechter Van Opstal de beste man op het veld was. Coene zorgde op de 25' min. voor de openingstreffer met een pracht van een schot. En kele sporadische aanvallen van de thuisploeg leverden geen gevaar op. Na de koffie skoor den voor de bezoekers Halans, en de Rijcke? Met deze over winning bekert Temse meteen een rondje verder. Een partij eenrichtingsvoetbal waarbij de bezoekers reeds op de 3' min op voorsprong kwam langs De Coster. Voor de rust skoorden nog voor de bezoe kers De Clerck. Ferket en Schattcman. Na de pause deed Ferket nog tweemaal het net trillen, en in de slot minuut legde De Clerck de eindcijfers vast. Heren 3' afdeling Zat. 18.2 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - H.B.C. Dender- monde Zat. 18.2 te 18.15 u. Sasja 2 - E.V. Aalst Zat. 18.2 te 19.45 u. Robuco Buggenhout Ap. Kortrijk 4' afdeling Zat. 18.2 te 20.15 u. Sparta Aalst - Avanti Lebbeke II Zon. 19.2 te 16.30 u. Rumstse - S. K. Grembergse 1' provinciale Zat. 18.2 te 16 u. Waasmunster - S.K. Grem bergse 2 Zon. 19.2 te 14.15 u. Denderbelle 2 - Groot-Bijgaar den 2 Zon. 19.2 te 15.45 u. Denderbelle 1 - D.B. Zwijnaar de 2 Zon. 19.2 te 19 u. Temse - E. V. Aalst 2 Zon. 19.2 te 20 u. Wemmei - Lokeren Dames Kompetitie Zat. 18.2 te 20.45 u. Meeuwen - E. V. Aalst Zon. 19.2 te 16.30 u. Opglabbeek - Avanti Femina Lebbeke2 3' afdeling Zat. 18.2 te 16 u. Robuco Buggenhout 2 - R.B. Dendermonde Zat. 18.2 te 18 u. G.S.K. Hamme - Olympia Aalst Zat. 18.2 te 17.15 u. Robuco Buggenhout - Ap. Kortrijk Zat. 18.2 te 17.15 u. Groot-Bijgaarden - R.B. Den dermonde 2 Bekerhandbal Beker Van België - 118 finale Heren Zon. 19.2 te 17.15 u. B.D. Lebbeke - Eupen Zon. 19.2 te 15 u. Beyne - E. V. Aalst Dames Zon. 19.2 te 17.30 u. Sasja - Avanti Femina Lebbeke Beker van Oost-Vlaanderen - 112 finale Woen. 22.2 te 21.30 u. T. V. Ekspres Gent - E. V. Aalst EVA DENDERMONDE 15 WAASMUNSTER 23 Knappe wedstrijd van beide ploegen. Waasmunster startte het best en leidde na 10' reeds met 2-6. Mannaert en bezoe ker Thierens konden dan de ruststand op 6-11 brengen. Langs Du Tré werd deze voor sprong nog vergroot, maar Mannaert kreeg nu meer steun van Goossens zodat Dender monde stilaan dichter kwam. Van Damme (8 doelen na rust), goed aangespeeld door Roels en een zich herpakkende keeper Desseaux hielden Waasmunster echter ver ge noeg van een verbeterende thuisploeg. Dendermonde: Van Steen 1, Van Damme 1, Mannaert 8, Goossens 5. Waasmunster: Desseaux, Thierens 4, Delestré, Van De Velde 1, Verdurmen 1, Dutré 4, Leunis 2, Roels 2, Van Bau- wel, Van Damme 9. EVA le Provinciale. - De Zeelse meisjes hebben door een spre kende overwinning tegen Sgol- ba hun kansen op een tweede plaats gaaf gehouden. Er rest nog wel een zwaar program ma, maar de ploeg draait voor het ogenblik heel goed. Na 6-4 aan de 5e minuut werd vijf minuten later het verschil al opgevoerd tot 14-4 en op de 12e minuut was het pleit be slecht met 20-8. An Vermeire verkeerde in een produktieve bui en kreeg steun van Her mans, De Bock, Ringoir en Dhooghe en op het bord had dit een 38-18 tot gevolg. In de tweede helft kreeg de thuisploeg het heel wat moei lijker tegen de individuele ver dediging. De aanvalsopbouw verliep moeilijker en er werd meer balverlies genoteerd. Sgolba had op Sabine De Doncker na echter te weinig aanvalskracht om de lokale ze ge nog te bedreigen. Geen aanvallende uitschieters meer bij Zele en een rustig meesterschap via 43-20 en 51- 28. Punten: Zele: Hermans 6-0, De Bock 6-6, Ringoir 6-0, Dhooghe 6-3, Vermeire 14-4, Ost 0-4 en Kochuyt 0-5. Sgolba: K. De Doncker 2-6, Depourcq 6-0, Arickx 0-1, S. De Doncker 10-11, Van de Velde 0-1. BENG JUDO Met niet minder dan nemende klubs kon provinciaal tomooi blauw per ploeg als slaagd beschouwen, dagen werden de 55 ontmoetingen vlot peld. De eerste da; 11 deel- men dit groen- zeer ge- In twee ploegen- afgehas- was al gebleken dat Zele en Zelzate zich als uitgesproken favoriet ontpopten, terwijl ook Jitsu- Kwai Hamme zijn kansen gaaf hield op een podiumplaats. Tijdens de tweede dag stonden nog vijf zware kampen op het programma van de Hamse ju dokas. De leidersploeg uit Ze le bleek duidelijk te sterk voor de Wuitens, waar enkel René Van Lijsebetten de eer wist te redden. Er werd dan ook met grote belangstelling uitgezien naar de overige wedstrijden om mogelijks een tweede of een derde plaats in de wacht te slepen. klubs mogen er aan deelne- 0p opgang van de Zeelse judovereniging is destijds men- Zele is paraat met een ra btgonnen met het behalen van een provinciale groen- damesploeg, de heren seniores Jblauwe titel. De Zeelse klub werd reeds zeven keer iunior«en kadetten. In 1983 kureaat van die trofee, maar de laatste seizoenen viel men ^°nnen kadetten en junio- J die kompetitie - de prijken. 5LSTU£ eX,™ oc? «e nog een kompetitie dan af te haspelen stond Zele aan „og de hoofdtrofee. In de na- hiding en die ideale uitgangspositie liet men niet meer tionale joofdtrofee werd Zele verloren gaan. De ploeg moest nog vyf keer op de tatami tweede. Een nieuwgiehdi dit M verloor alleen tegen Zelzate. jaar is dat in de juniores-senio- jWningskamp .an de laat- Franky Mcheus en Hasan K6- Voor Zele wonnen Vo Tune T Kamp gclJlk en 8oede h(>op om suksesvol uit Köse. Willy De Clerck gaven forfait. In de slotkamp GEERT CALLAERT: impte gelijkspel en Franky tegen Zottegem stond er geen VLAAMS KAMPIOEN cheus verloor. maat op Asahi Kwai. Het verging de Zeelse 'egen Hamme haalde de Zeel- We noteerden ipponovcrwin- ploeg, die een serieuze optie „ingen voor Franky Mehcus, op de titel had genomen, de Hasan Köse, Ronny Gauwe en overwinning. Franky Meheus Willy De Clerck. verloor met ippon. gj Sprekende ippon overwinnin- U"slagen |en voor Vo Tung Mien, Ha- Zele-Ronse M|i Kócsc, Rudy Vereccken Zele-Hamme en Willy De Clerck. Zele-Zelzate Tegen Zelzate, dat al twee Zele-Laarne «er verloor en uitgeschakeld Zele-Zottegem *as voor de titel, leed Zele Eindstand: 1. Zele, 2. Zelzate, Jjjn enige nederlaag. Willy De 3. Hamme. Qerck en Hasan Köse zorgden Zondag aanstaande staat voor vpor de overwinningen, maar de hele Asahi Kwai klub op- Fjanky Meheus, Vo Tung nieuw het grote werk op het Mien en Rudy Vereecken kon- programma. De Vlaamse Tro- *1 de nederlaag niet ontlo- fee van het Gemeentekrediet tegenwoordigers niet zo goed in de provinciale kampioen schappen. Verschillende kan didaat-winnaars stuurden hun kat en slechts vijf behaalden een podiumplaats. Vier namen 3-1 (18- 7) deel aan de Vlaamse kam- 4-1 (40-10) pioenschappen. 2-3 (20-13) Geert Callaert werd de blik- 4-0 (40- 0) vanger van de Zeelse dcelne- 4-0j[40- 0) mers. In de kategorie 60 kg. -> wQn vQor eerst een seniorestitel. In de reeks 65 kg deelden Daniel Ott en Dirk Van Hoof de derde plaats. Daniel Ott verspeelde een kwais zekere finaleplaats. Hij stond op enkele seconden P«n De laatste twee matchen wordt betwist te Zoersel Deze van het einde voor met waza- «oesten gewonnen worden, nationale judobeker trofee is ari en koka, maar hij liet zich Geert Callaert «n gemotiveerde ploeg kwam één van de grootste jaarlijkse verrassen met een armklem. (evw) «gen Laarne op de tatami. konfrontaties. Alle Belgische ocian van Asahi Kwai Zele is Vlaams judokampioen Ofschoon het voor Hamme nog vier uitgesproken overwin ningen werden, begaf ook Zel zate niet, dat in extremis nog Zele klopte en aldus haar tweede plaats veilig stelde. Voor Hamme dus een verdien stelijke derde plaats. Om deze Damesbasket, BB Zele-Aalter: Lieve Hermans anticipeerde een bronzen beker te veroveren snelle aanval en maakt een inloper (gvw) moesten echter nog volgende prestaties geleverd worden. In de laatste wedstrijd tegen Laarne bezeerde René Van Lijsebetten zich aan de arm, wat hem tot opgave noopte, zoniet was hij zeker ongesla gen uit dit tornooi getreden. Hendrik Mertens, Raoul Blin deman, Dirk Portaels en Kris Van Kerschaver wonnen hun wedstrijd met volle ippon, met een 4-1 zege als afsluiting van het geheel. (van gendt pierre) Damesbasket, BB Zele-Aalter: An Vermeire was de meest precieze afwerkster bij Zele (gvw) Tegen Sinaai werd het een 3-2 zege na overwinningen van René Van Lijsebetten, Hen drik Mertens en Dirk Portaels. Het volgende slachtoffer was Lebbeke dat met 5-0 van de mat werd geveegd door René Van Lijsebetten, Herman Ver cammen, Raoul Blindeman. Dirk Portaels en Kris Van Ker schaver. Tegen Oudenaarde wonnen Hendrik Mertens, Re né Van Lijsebetten - 9de zege voor de limiet -, Raoul Blin deman en Kris Van Kerscha ver om de beurt, terwijl Dirk Portaels match nul bereikte.

De Voorpost | 1984 | | pagina 39