De nationale bekerkompetitie in 't kort fëfgr Saturnus Michelbeke - Adec Baasrode: 3-2 V.K. AALST - SIALCO MENEN 2-3 Topklasse gedurende vijf sets SPRINGBOKKEN ZELE - KEMZEKE 1-3 Slapende scheidsrechter beschuit oor de boeg. Dc vij lijk spelen, wedstrijd,! rde ;n makkie zijn te? fem EREDIVISIE Knack Roeselare 3 VC Temse 0 15-6, 15-11, 15-7 Temse, dat startte zonder de gekwetste Jan Flies, keek in de eerste set op tegen een achter stand van 7-2, dit door de vele recepties van Van de Velde en mede door de sterke Domini que Baeyens, die de set af rondde. Bij het begin van de 2e set, leek Temse zich te herpakken en door toedoen van Van de Velde en een sterk aanvallen de Guy De Beer liep Temse uit tot 3-5. De moeilijke opslagen van de thuisploeg, van ver ach- er de opslaglijn, teisterden pnieuw Temse. Een vinnige enny Heyninck zag Roesela- uitlopen tot 9-6. Bij een 11- moest Temse definitief het ltje er bij neerleggen en Lu- c zorgde voor de afwerking, de derde set draafde Rudy fever op, maar ook hij kon t tij niet doen keren. Boe- in Luk Van Valckenborg rgde voor een 9-0. Door enig incentratieverlies van de :uisploeg kon Temse terugko en tot 10-7 maar dan was bij e bezoekers de kous af. NATIONALE B 'acko Zedelgem 3 igivok St. Gillis-Waas 1 5-7, 17-15, 13-15, 15-9 Ve hebben de indruk dat bij iifivok de malaise groter vordt. Het bood zich slechts ïan met negen man voor deze vedstrijd. Verlaten de ratten nisschien het zinkende schip? iigivok kan terugblikken op en fantastische wedstrijd, laar ontbeerde het tikkeltje eluk om de wedstrijd in zijn oordeel te doen kantelen, oals bijvoorbeeld de 2e set: :oiets mag men toch nooit uit ïanden geven. Met nog zes vedstrijden voor de boeg vordt het iedere week moeilij ker om zich te redden. Rapid St.-Niklaas 3 Meteors Zottegem I 15-8, 15-8, 12-15, 15-4 Raid heeft aan de Meteors uit Erwetegem, deelgemeente van Zottegem, niet veel kansen ge laten. Het bedreigde Meteors plaatste bij aanvang van de le set twee prachtige bloks, zodat ze voorsprong namen. Maar onmiddellijk werd het zaakje rechtgezet en nam Rapid de leiding met 9-2, waarbij Ar nold Van der Vreken als mid denman zijn klasse toonde. In le tweede set werden Brugge- nan en De Maesschalck opge teld in de plaats van Poppe en fuldermans, wat geen ver- vakking betekende voor de ioeg. Het team bleef rond- raaien zoals gewenst: 15-8. i de derde set was het de :urt aan William Linthout om rusten. Maar nu draaide het inder vlot en Meteors klamp- aan: 9-7. In deze spelfase uitte Zottegem elke misser it en de set werd binnengere- en met 12-15, In de 4e set laatste Rapid opnieuw zijn jasisploeg op het terrein en schakelde over naar sneller en gevarieerder spel, zodat de be zoekers gemakkelijk werden ingeblikt met 15-4. Verdiende overwinning van Rapid. Michielsen en Vydt speelden een voortreffelijke partij, maar de andere medespelers bleven niet achter. Verdiende overwinning voor Kruibeke na een spannende wedstrijd. VERIDE NATIONALE A Pardaf Kruibeke 3 Pitzenburg Mechelen 0 15-3, 15-4, 15-9 Het door een griepepidemie geteisterde Pitzemburg stond met knikkende knieën op het terrein. Pardaf won heel ge makkelijk van de zwakke be zoekers, waar Luk De Leen heer definitief gestopt als spe ler dit seizoen, wegens knie blessure (opgelopen tijdens een auto-ongeval), vervangen werd door een verdienstelijke Dirk Remon. Verder geen kommentaar op deze wedstrijd, die heel matig was. Kavok 3 Oltisj Bazel 1 Bazel, dat op bezoek bij de leider moest, heeft een set bin nengehaald. Dit is reeds een verdienste op zichzelf. Romain De Meester, aangemoedigd door een paar supporters van zijn vorige klub, speelde sober doch efficient. Kavok dat teert op een paar eerste nationalers was de bete re. Vital De Prins was onstuit baar, waardoor Bazel telken male voor problemen kwam te staan. VIERDE D Juvenes Zele 1 White Star St. Amandsb. 3 15-11, 9-15, 19-21, 12-15 Zie verslag verder in het blad foto. VK Aalst 2 Sialco Menen 3 14-16, 5-15, 15-8, 15-11, 12-15 Zie verslag verder in het blad foto. EERSTE PROVINCIALE Wondelgem 1 Kemzeke 3 15-11, 4-15, 5-15, 8-15 De leider, ongekoncentreerd begonnen aan deze wedstrijd door de slechte positie in de rangschikking van de thuis ploeg, wist onmiddellijk waar ze aan toe waten, na de afstraf fing met 15-11 in de eerste set. De volgende sets werden vrij gemakkelijk en op eenvoudige wijze gewonnen. Zwakke wed strijd door het zwak spelen van de thuisploeg dat zonder zelf vertrouwen speelde. Verdien de overwining van de leider en titelkandidaat. Hamdes Temse 0 Moerbeke 3 Temse had geen goede voor uitzichten voor de wedstrijd tegen Moerbeke, waarvan de spelers momenteel in een uit stekende vorm vertoeven. In alle onderdelen vielen de Ha- des jongens te zwak uit, zodat de bezoekers een gemakkelij ke zege behaalden. Van Gils probeerden de wedstrijd te doen keren, maar stond alleen voor deze onoverkomelijke taak. Idegem 3 Kontakt Temse 2 Deze wedstrijd van twee mid denmotors gaf spanning, tot op het einde. Hades met Den Daele in de glansrol, goed bij gestaan door zijn ploegmaats, kon de nederlaag verzachten. In de beslissende set kwam Temse op achterstand via een paar uitgeslagen ballen. Niet temin een verdienstelijke wed strijd van Temse. Destelbergen 2 Steendorp 3 Steendorp, behorend tot de top in le provinciale, heeft zich bijna laten verrassen door de staartploeg van de reeks. De killer van 4e nationale, speelde met een mentaliteit van 'het zal wel loslopen' tegen dat ploegje. Ei zo na, waren ze er aan voor de moeite, want ze hadden alle koncentratie nodig in de beslissende set om de thuisploeg van zich af te schud den. Matige wedstrijd met veel spanning. 2' PROVINCIALE A De Klinge 2 St. Gillis 3 Deze wedstrijd bracht span ning in de zaal en bij de bezoe kers. De Klinge, met de over winning zeker van het behoud, en St. Gillis-Waas vechten voor het behoud (met telkens een wedstrijd van de laatste kans voor ogen) hebben de supporters vergast op een par tijtje sensatie. Het nerveuze St. Gillis-Waas speelde kram pachtig waardoor te veel fou- tenwerden gemaakt. Bij de be zoekers niets dan lachende ge zichten. De redding wenkt. Elversele 3 Melsele Een wedstrijd om van te snoe pen. Spijtig dat de bezoekers iets te kort schoten in de aan val om er een 5 sets wedstrijd van te maken, dan pas kan men van een topper spreken, Elversele. foutloos in de recep tie, kon telkens een degelijke aanval uitbouwen. Op de uit daging replikeerde de bezoe kers met haar fantastische lage verdediging. Spannende wed strijd, verdiend door Elversele gewonnen. Zelzate 1 Beveren 3 Beveren heeft een fantastische wedstrijd geleverd bij leider Zelzate. Beide ploegen komen op gelijke hoogte, maar de thuisploeg heeft het voordeel van het setgemiddelde. Loven- degem, de andere koploper, heeft het meeste baat bij gehad bij de Beverse overwinning, ze komen nu alleen aan de lei ding. De laatste wedstrijd van het seizoen ontvangt Beveren de huidige leider. Zal deze wedstrijd de doorslag geven voor de toekenning van de kampioensitel? Beveren was grandioos op Zelzate, waar de spelers zich volledig hebben ingezet. De kollektiviteit van de bezoekers zegevierde, tegenover het individueel ta lent van de thuisploeg. 2' PROVINCIALE B Michelbeke 3 Baasrode 2 Zie verslag verder in het blad Oudenaarde 3 Kangoeroes Aalst 0 Wedstrijd wordt gespeeld op 25.3.1984 3' PROVINCIALE A Sibok Sinaai 3 Vitesse Kruibeke 0 Sinaai, de ongeslagen leider, had geen probleem met de be zoekers uit Kruibeke, die efg zwak presteerden en niet aan de bak kwamen tegen Sinaai. De in elk spelonderdeel domi nerende thuisploeg stuurde de Vitesse-jongens zonder illusies huiswaarts. Wie kan het Sibok team bedreigen? Rumbac Waasmunster 3 Kalken 1 De thuisploeg heeft in een spannend treffen de punten binnengehaald. Van Landeg- hem, uitstekend bediend door Koen Thysbaert vertolkt een glansrol. De bezoekers, geen gemakkelijk slachtoffer, weer den zich tot het uiterste. De toegestane set kan op de reke ning van het koncentratiever- lies geschreven worden, dit nog op zo'n kruciaal ogenblik! De wedstrijd moet steeds ge speeld worden tot het einde en men mag nooit te vroeg juichen! Berlare 3 Steendorp 0 (FF) De tweede ploeg van Steen dorp heeft een forfait opgelo pen tegen Berlare. Voor Be rlare de puntjes, maar de jon gens van de thuisploeg hadden liever een partijetje gevolley bald. Legt Steendorp zich reeds neer bij de degradatie? Het speelde in ieder geval ze ker in de kaart van Schellebel- le en Pardaf Kruibeke. Arboflora Schellebelle 3 Rapid St. Niklaas 2 2 De onverwachte zege die de thuisploeg heeft behaald tegen de klaasjes, is van goudwaar- de. Schellebelle dat ondervond dat ze de bezoekers aankon den, weerde zich als een dui vel. Rapid, dat de onverwach te weerstand moeilijk kon on derdrukken, moest een door slaggevende set toestaan. In deze beslissende faze speelde zich een spannend duel af. Een ogenblik waarop de bezoekers zich menigmaal te pletter sloe gen op het middenblok van de thuisploeg. Verdiende over winning van Schellebelle op het hoger gerangschikte Rapid. Buggenhout 3 St. Pauwels 3 De boskrabbers, die niet ver sagen en nog altijd hoopten zich te kunnen handhaven, met een paar overwinningen, hebben bewezen dat ze niet op de laatste plaats thuishoren. De Decker en co hebben er alles uitgeperst om de overwin ning naar zich toe te halen. In de beslissende set zijn ze ten ondergegaan tegen een kwali tatief sterkere tegenstrever. De verdienste van Buggenhout SM is dat ze het toch telkens op nieuw proberen en zich nooit bij voorbaat verloren geven. Spannende wedstrijd. Pardaf Kruibeke 0 Belsele Martinus 3 Pardaf tweede onderaan, be twistte een wedstrijd met de twee van boven aan de reeks. Bijgevolg moesten ze logisch het onderspit delven. Belsele dat geen geschenken uitdeel de, domineerde op elk gebied. Belsele kan zich niet de weelde veroorloven een steek te laten vallen, willen ze blijven aan spraak maken op de titel. Zwakke wedstrijd, waarin Pardaf geen vuist, laat staan een vuistje, kon maken. 3' PROVINCIALE C Denderleeuw 2 Ajax Aaigem 3 Ajax Aaigem stond voor on verwachte problemen tegen een schijnbaar zwakkere thuis ploeg. Na elk om beurt een setje binnengehaald te hebben moest Ajax nog een beslissen de set forceren. Op dit ogen blik haalde ze de bovenhand via een paar rake smashes en foutieve balbehandelingen van de thuisploeg. Uiteindelijk was Ajax globaal wel de betere ploeg, waarin ieder op gelijk niveau presteerde. Nilco Lebbeke 3 Meerbeke 0 De Nilcoboys nu wel bijge staan door Wilfried Doorns, hebben het gemakkelijk ge haald van het gevaarlijke Meerbeke. Patrick Annemans en Gerry Burms opereerden in een glansrol. De medespeelers trokken zich op en lieten de bezoekers niet toe een set in te pikken en zo in de wedstrijd te komen. Mooie wedstrijd van een prachtig spelend Lebbeke. Leeuwerik Lede 3 Kring Ninove 0 De enige verlieswedstrijd van Lede, opgelopen op het terrein van Ninove, lag nog zwaar op de maag van de leiders. Deze nederlaag indachtig hebben de Leeuweriken onmiddellijk van bij de aanvang de volle maat gegeven. Spannende wed strijd, Kuklos Aalst 0 Zottegem 3 Kuklos dat niets kon inbren gen, werd door de medeleider overklast. De ploeg werd ge teisterd door de moeilijke op slagen van de bezoekers, die verschillende aces lukten. Wanneer de receptie fout loopt, kan men de rest ook wel vergeten. Geen aangename wedstrijd om te volgen. Ver diende overwinning van de be zoekers. Volleybal, Juvenes Zele-Sint-Amandsberg: Cornells smasht het blok van de bezoekers (gvw) 4' PROVINCIALE A Leeuwerik Lede 2 0 Real T esta Lokeren 2 3 Real Testa had aan Lede 2 die nog met moeite volledig gera ken, een gemakkelijke klant. Zaman en co deden wat ze wilden: Lokeren domineerde en kon eksperimenteren. Le de, daarentegen, kon geen ver weer opbouwen en werd steeds op achterstand geplaatst bij het begin van elke set, waar door de moed hen ontnomen werd. Juvenes Zele B 0 Hofstad e Danny 3 Danny Hofstade, dat strijdt om de titel, laat er geen twijfel over bestaan dat ze gekomen waren om te winnen. Van bij de aanvang drukten ze door, waardoor Juvenes telkens op achtervolging was aange wezen. Aanvallend kwamen de bezoe kers lichter uit de verf, zodat een verdiende zege werd be haald. Nu mekaar maar men taal opkikkeren tegen 7.4.1984. Springbokken Zele 1 Kemzeke 2 3 Zie verslag verder in dit blad foto's. Appelterre 2 Aaigem Ajax 2 Beide ploegen met hun B stonden tegenover elkaar aartsvijanden. Zo ging men tekeer in strijd. De sfeer kwam liteit van de wedstrijd ten de. Spanning in de zaal, wan neer een beslissende set afgedwongen. In de vijfde se toonde Ajax meer initiatief a durf, hetgeen dan ook de ze? meebracht. Spannende wedstrijd zonde Lebbeke Nilco Erembodegem Lebbeke dat een lastige klait had aan Erembodegem, heef P het onderste uit de kan moetei ddi halen om de thuiszege te behr mt: len. Roland Van Bevera !(1 speelde subliem aan het blei W en zorgde voor menig goed a receptie. Aanvallend Lebbeke aan zijn trekker uw waarin Eddy Tas ook zijn tl Kr speelde. Bij Erembodega lisp werd Mare Courteaux kon chi stant voor problemen geplaats om het blok van de Nilcoboji op te omzeilen. j va Spannende wedstrijd met pui nel volleybal. Verdiende overwinning van d thuisploeg. 2' Prov. - De Baasrodenaars, die de zware thuisnederlaag van de eerste ronde nog niet vergeten waren, hebben de tweede van de reeks doen wan- kelen. Zij hebben de neder laag recht in de ogen gezien. Kapitein Nobels kreeg een ro- i de kaart onder de neus geduwd i na een beslissing van de eerste scheidsrechter die tegenstrijdig was met zijn kollega, en dat bracht een ware ommekeer te weeg bij de Adec-boys. Zij deden een 2-0 achterstand ge niet, In de «belle» veroverden zij een riante 7-12 voorsprong. Dirk Nobels zorgde met bril jant set-upwerk dat zijn man schappen steeds in goede stel ling aan het net verschenen, en hardnekkig vechtende zorgden Luk Brueckelaers, Eddy Meersman, Kris Lenssens, Kris Meert, de jeugdige garde Guy De Mulder en Johan Van Nieuwenhove voor een schitte rend spektakel. Karei Moens en Jan Doorns waren idcalpbe! schakels in de hele thuisploeg wijlen te bibbëren op zijn I* nen. Het orgelpunt kon niet geplaatst worden in beslissende set, maar dat hindert de prachtprestatie de Adec-ploeg geenszins, wij steken hier de loftrompt ®,f voor hun karakter en vecht "e lust, ook van de jeugdi? "P" spelers. 40 - 17.2.1984 - De Voorpost flSt VOLLEYBAL 3' NATIONALE B Antigoon 3 Real Testa Lokeren 1 Lokeren verspeelde hier zijn laatste kans om zich definitief te redden. Of wacht Real Tes ta de laatste twee wedstrijden af tegen hun rechtstreekse konkurrenten? Real Testa, dat uitstekend weerstand heeft ge boden liet deze unieke kans toch voorbijgaan. Hun ontbreekt eveneens dat beetje geluk om een wedstrijd winnend te besluiten. Ver- straeten en Loyez hebben al het mogelijke gedaan wat in hun macht lag om Real Testa aan het juichen te brengen. Vitesse Kruibeke 3 Moeskroen 1 De Waaltjes zijn er in geslaagd een set te komen afsnoepen bij Vitesse Kruibeke, dat toch goed gestart was, maar te vlug overging tot vervangingen. Hierdoor nam Moeskroen de gelegenheid te baat om dit af te straffen. Volleybal, Rapid-Zottegem: Danny Poppe (R) smasht door het eenmansblok (dw) i Volleybal. Rapid-Zottegem: De Cauwer (Z) smasht, maar de bal zal opgevangen worden door Kurt Heyninck (dw) Volleybal, Pardaf-Pitzemburg: Een mooie tip-over van Van Fraeyenhove van Pardaf (dw) 14-16, 5-15, 15-8, 15-11, 12-15 In vierde nationale D stonden dit weekeinde twee topwed strijden op het programma in het teken van de titel. Dit was een ervan. VK Aalst kan in geval van een tweede opeenvolgende nederlaag tegen één van de kopploegen wel definitief een kruisje maken over de titel. De wedstrijd was animerend met twee sterk spelende ploegen in de aanval. De zware hamer werd werkelijk bovengehaald, maar de lage verde diging bij beide teams was minder spektakulair. In de eerste set was VK Aalst gemakkelijk binnen, hetgeen goed gestart en liep uit tot 6-3. de cijfers niet laten vermoeden Maar zodra de bezoekers op (15-11). volle toeren draaiden werd het De vijfde set was de mooiste, blok van de thuisploeg voor met veel balwisselingen en lan- problemen geplaatst, met ge rally's. Aalst draaide op 8-6 krachtige aanvallen sloeg Me- en Verhelst bracht Menen te nen de puntjes op het score- rug tot 10-10 en 11-14. Bij bord en na een spannend zij- matchbal werd de bal bij een aan-zij-gevecht was de stand aanval buiten de lijnen gesla- 14-16 in het voordeel van de gen zodat een juichend Sialco bezoekers. 12-15 scoorde. In de tweede set oordeelde Bij de thuisploeg mogen we Renaud Paskiewiz, coach van niet nalaten een uitstekende de thuisploeg, dat zijn basisop- Guido De Schrijver te vermel- stelling moest gewijzigd wor- den die een massa recepties en den, wat falikant afliep. Want bloks op zijn actief heeft, bij- via 0-7 en 3-11 liep Menen uit. gestaan door een goede Pasca- Niets vermocht nog de set te le Boeykens als spelverdeler, doen kantelen. In deze set kre- De jongens zijn voornamelijk gen de ajuintjes een pandoe- uit de jeugdreeksen van de ring met 5-15. klub. In de derde set werd opnieuw Spannende en goede wedstrijd van start gegaan met de beste van de thuisploeg, maar ze opstelling, wat onmiddellijk moesten niettegenstaande hun resulteerde in een 11-3 skore. inspanningen de duimen Iedereen dacht dat de set ge- leggen, speeld was, maar er waren nog Samenstelling VK Aalst elf reaktie<i nodig bij de thuis- Raymond De Geyndt - Wil- ploeg voordat de set kon afge- fried Dooms - Marc Philips - maakt worden met 15-8. Pascale Boeykens - Ierman De vierde set haalde Aalst heel Chris - Renaud Paskiewiz. Volleybal. De Springbokken, Zele (gvw) 15-9, 5-15, 8-15, 13-15 Deze Wedstrijd onderscheidde zich door een barslechte leiding, waarover beide het unaniem eens waren. Slapen moet men thuis doen, en niet in een stoel op volleybalterrein. Deze wedstrijd was te belangrijk om zo stuk te laten gaan door tb slechte wedstrijdleiding. Van partijdigheid kan de man in het wit niet worden, maar dat is dan ook alles! De eerste set waarin Zele de bovenhand had in de aanval was vrij spannend: met 15-9. In de tweede en de derde set waren de Springbokken toch zo zwak in receptie. Zodat er van opbouw voor de aanval niets in huis kwam. Hierdoor waren de bezoekers heer en meester op het terrein en de thuisploeg werd zwaar versla gen met 5-15 en 8-15 cijfers. In de vierde set, de spannend ste en mooiste trokken beide ploegen alle registers open om toch de zege te kunnen beha len. Een set, waarin zwaar werd aangevallen en veel druk via de verdediging werd uitge voerd. Een spannend einde werd het, met vele balwisselingen. Na enige ogenblikken van sensatie kon Kemzeke de deelzcge naar zich toehalen, waarmee ze ze gevierend dc wedstrijd afslo ten, De besten hebben gewon nen. Over het algemeen een spannende wedstrijd, van de tweede en derde set gezwegen. Het pleit voor beide partijen, dat deze wedstrijd zonder inci denten sportief werd beëindigd met zo'n slechte leiding. Kem zeke is zeker van de promotie met drie punten voorsprong en nog vier gemakkelijke strijden voor de de nog te zeker gee Hofstade. Na het verlies 4isspe Hofstade (3-2) ligt Kemzd Hten gebrand op weerwraak. D te L( uitslag zal beslissend zijn de toekenning van de Promoveren doen ze maar met de het veel prettiger. Samenstelling Kemzeke: Vetter Luc, Waterschoot ky, Waterschoot Kroker, Pauwels, leer.

De Voorpost | 1984 | | pagina 40