I I Temse naar eerste Hamse veldlopers te gast in Sint-Niklaas Frangois Willems (Lebbeke) kampioen van Oost-Vlaanderen VELDLOOPBERICHTEN SMASH INFO BURST-GIJ2EGEM 1 Alle kansen benut VELDLOPEN MOTORCROSS Op zondagnamiddag 5 februa ri traden de leden van AC Hamme aan in de 4» veldloop van Groot St.-Niklaas. Op een tot ieders verbazing bijna kurk droge parkoers plaatsen vier Hammenaars zich in de eerste tien bij de scholieren, met een zeer mooie overwinning voor Gino Van Geyte, die van start tot aankomst aan de leiding liep. Goede prestaties kwa men er in deze reeks ook van Ghislain De Waele 4* en Jo- han De Grave 5*. Voor Guido Bocklandt ging het in het begin iets te snel, hij werd 9* en verder noteerden wij nog Kris Dhaen als 26* en Ronny Quin- telier als 40*. Maar AC Hamme mocht nog persoonlijke overwinningen van klubleden optekenen in St.-Niklaas. Beide miniemen- reeksen brachten Hamse overwinningen. In de eerste serie leken Danny Geerinck en Patrick Van Praet zich aan vankelijk te laten wegdrum- men, maar naar het einde toe schoof het duo naar de kop. Danny Geerinck werd 1\ en Patrick Van Praet 2*. In de tweede miniemenserie kreeg Ignace Claus tegenstand van een atleet uit Aartselaer. De hele wedstrijd sleurde Ignace aan de kop, maar slechts in de laatste ultieme meters kon hij zijn rivaal losgooien, en de ovenwinning bemachtigen. Robby Van Uytfanghe werd 9*. Bij de jongste pupillen noteer den wij Verstraeten als 11* in de eerste reeks en Wim Ste- veninck en Hans Van Ker- schaver als respectievelijk 10 en 11* in de tweede reeks. Bij de kadetten leverde Peter Tassent een mooie eerste wedstrijdhelft. Hij liep tot half weg aan de leiding, toen nam Hans Van Cauwenberghe over, maar die wou een halve ronde te vroeg aankomen. Beide Hamse lopers moesten op het einde nog inleveren; Hans werd 5" en Peter 8'. Noël De Waele 17* en Bart De Nil 36° behaalden in deze druk bezette kadettenreeks ook een mooie uitslag. In de reeks van de juniores had AC Hamme maar één deelnemer, Patrick De Smedt. Hij leverde het meeste werk in het achtervolgende groepje op drie koplopers, maar hij werd bij de aankomst maar matig beloond. De 4* plaats die in zijn bereik lag bekwam hij niet, hij liep als 7" over de meet. Bij de seniores blijft Jef Claes- sens zijn sterk seizoen beves tigen met nu weer een 22* plaats. Krullebol Vaerendonck werd 34*, Slow-motion starter Bosman 38*. En Femand Van Praet 48'. Een volla ronde vocht Antoine Van de velde met wisselende kansen voor één plaatsken, in de slotme- ters moest hij zijn konkurrent, toch laten voorgaan. Van Geert 65* en Vermeiren, 66* ontliepen mekaar weer slechts één plaatsje. Geerinck werd 70* en Waegeman 80*. Prachtwedstrijd van onze ve teranen met aanvankelijk Van Eetvelde als sterkste man. Aan de meet moest hij klubge- noot Hector De Keyser als 3', net voor hem zien eindigen. Jean Bocklandt, heroptre- dend, kwam na een rustige start binnen als 9*. Walschap 11*. Pierre Dhaen 14, Benoit Claus 25*, René De Clercq 27* Eric De Waele 33* en Fons Durinck 52* AC Hamme won uiteindelijk nog de klubrangschikkingen bij de scholieren en de vete ranen. (bd) Na een uitmuntend seizoen is Frangois Willems beloond voor zijn algehele inzet. We hebben de Lebbekenaar meer maals ontmoet op training en deze degelijke voorbereiding heeft haar vruchten afgewor pen. Zondag kende hij weinig tegenstand in de titelren. In de eerste ronden kreeg hij nog het gezelschap van Gees, God- daert, Mory, en Van Paemel. Het was deze laatste die tot twee ronden voor het einde bij Willems bleef. Hij was ook vorig jaar tot kampioen ge kroond te Wetteren. Maar zondag moest hij in Willems wel een sterke tegenstander herkennen want in de laatste ronde moest hij na krampen definitief afhaken, en Frangois alleen de laatste ronde laten afwerken. De Lebbekenaar hield het nu wel tot het einde vol want een paar jaar terug verloor hij in het kampioenschap op een on gelegen tijdstip zijn spikes en moest zodoende een zekere overwinning laten liggen. Op de tweede plaats kregen we dan de streekatleet Willy God- daert die ook een beste seizoen reeds achter de rug heeft en dit met een paar zegepralen heeft weten te versieren. Raymond Van Paemel zakte weg tot de vijfde plaats en hij kreeg nog Raf Vervaet van Lokeren op de hielen die nu als zesde werd opgetekend. In de eerste tien noteerden we nog Danny Muy- laert en Peter Van Der Helst. Nog een andere regelamtige atleet die zich ook wel liet opmerken was Denderlander André Van Den Abbeele. Hij hield aan deze wedstrijd een dertiende plaats over. De volgende streekatleten wa ren nog in de kopgroep te vinden: Herman Permentier (AC Aalst), Mark Van Der Hoe ven, Herman Van De Putte, Geert Van Holen (Lebbeke), Dirk Vervaet (AV Lokeren. WIM DE KEYSER (HAMME) DE BESTE BU DE JUNIORES Hammenaar Wim De Keyser toonde zich ook zondag in het provinciaal Kampioenschap waar hij lange tijd in strijd was voor een podiumplaats maar uiteindelijk op de vierde plaats beslag legde daarmede was hij ook de eerste streekatleet. Geert Rasschaert, Willy Van Herreweghe en Guy Velde- man (Zele) eindigden ook vooraan in dit provinciaal veld loopkampioenschap. (A) Motorcrosser Peter Baeyens uit Berlare kreeg van zijn supportersklub een nieuwe motor, dii overhandigd wordt door klubvoorzitter Jules Merckx. Op 4 maart zal hij er zijn eerste wedstriji rijden voor eigen publiek in de Heikantstraat te Overmere (jj) AC AALST HEEFT BESTE JONGEREN: MEGANCK EN POELMAN In de jeugdkategorieën heeft AC Aalst een paar knappe kleppers lopen. Bij de scholieren en de kadet ten werd een zege in de wacht gesleept. Bart Meganck haalde het vlot bij de scholieren en onderstreept hij de prima ver richtingen die hij een heel sei zoen reeds demonstreerde. Niemand was bij machte hem bij te houden. Op het podium was hij de enige streekatleet. Met evenveel brio als Meganck haalde Pascal Poelman het bij de kadetten en ook deze knaap is niet aan zijn proefstuk. Hij heeft een beste seizoen achter de rug en zondag kreeg hij nog enkel enige tegenstand van Vlierzelenaar Peter Van Der Hoeven die op de tweede plaats beslag legde. VOLLEYBAL Gilbert Maesschalck wiens overwinning zeker geen ver rassing betekende na een sei zoen waarin hij van de ene zege naar de andere wandelde (liep!). In de B-klasse stond een podium vol met atleten uit het «Voorpostgebied». Rik Vervaert (AC Waasland) was de beste en ook voor hem is deze zege een voortzetting van wat hij ons in de voorgaande wedstrijden toonde. Zaterdag kreeg hij te Wetteren nog de meeste tegenstand van de Baasroodse atleet Piet Roels die na een periode van tegen slagen sterk terug kwam en nu op de tweede plaats eindigde. Wilfried Siau (AC Aalst) werd nog derde. In de oudste reeks was er een tweede plaats voor Frans Van Der Hoeven. In de jongste reeksen ging de titel naar Benny De Freye en Ignace Claus (AC Hamme) bij de miniemen, en Koen Soetens werd provinciaal kampioen bij de pupillen. Andre MAESSCHALK EN VERVAET KAMPIOEN BU DE VETERANEN Te Wetteren werden de kam pioenschappen van de vetera nen en de pupillen en minie men gehouden en ook daar lieten onze streekatleten zich niet in de hoek drummen. In de A-kategorie van de vetera- nenklasse ging de zege naar Op zaterdag 18 en zondag 19 ATLETIEKTWEEDAAGSE TE LEBBEKE, MET PROVINCIAAL KAMPIOENSCHAP VELDLOPEN VOOR DAMES februari knjgen we te Lebbeke een atletiektweedaagse met als hoofdbrok zaterdag de provin- ciale kampioenschappen veld- lopen voor dames. AC Lebbe ke heeft van deze tweedaagse steeds iets goed gemaakt. Voor zaterdag is het sukses verzekerd en dan zeker voor wat de deelneemsters betreft. Die zullen zeker op de af spraak zijn temeer daar het toch om een provinciale titel gaat. Maar er is meer: Renaat Biesemans de ijverige voorzit ter van AC Lebbeke heeft sa men met zijn schare medewer kers voor een rijk gevulde prij- zentafel gezorgd. De heren komen zondag aan de beurt en voor deze veldloop werd ook niets aan het toeval overgelaten zodat er ook hier een beste organisatie zal voor zorgen dat alles naar wens ver loopt. Ook voor de heren werd gezorgd zoals in het verleden trouwens voor prima prijzen. Al deze wedstrijden staan open voor alle atleten van pu pil tot veteraan en de eerste start zal zowel zaterdag voor de dames, als zondag voor de heren gegeven worden om 14.30 u. en dat in het jeugd centrum «De Mot» waar alle deelnemers verwacht worden (Andre) 1 De landelijke Commissie kadervorming (L.C.K.) orga niseert een eenmalig examen zonder theoretische lessenreeks van klubtrainer volleybal. De deelnemingsvoorwaarden zijn 28 jaar zijn op 1.1.1984. Curriculum vitae opsturen met vermelding van: Jaren ervaring als speler en! of trainer Opgave van de redenen waarom de jaarlijkse geplande clubtrainerscursussen niet ge volgd werden. De L.C.K. - cel zal de kan didaturen selekteren. Een A.B.O voorberei dingsweekend volgen op 28 en 29.4.1984. A.B.O.-examen afleggen op 15.4.1984 Examen clubtrainer volley bal op 31.5.1984. Alle aktiviteiten gaan door in het Bloso-centrum te Herentals. Inschrijvingsgeld: A.B.O.: 2.500 F Klubtrainer: 2.000 F Te storten na het aanvaarden van de kandidatuur. Inschrijving: voor 29.2.1984 op het Bloso, Dienst opleidings cursussen, Koloniënstraat 29- 31 - 1000 Brussel (tel. 021 513.75.60). 2. Het Bloso deelt ons mee dat er een reeks kursussen Sportverzorgerstart. De kur- susplaatsen zijn Boechout en Borgerhout. De enige toelatingsvoorwaarde om aan deze cursus te mogen deelnemen is op 1.1.1984 17 jaar zijn. U kan zich de eerste lesdag definitief inschrijven in een kur- susplaats naar keuze. Het in- De supportersklub Van der Vloetvriendenschonken hun renner Patrick een nieuwe fiets (vh) schrijvingsgeld bedraagt 400 F en dient op de eerste lesdag te worden betaald aan de cursus- verantwoordelijke. In tegenstel ling tot vorige organisaties is het materiaal, nodig voor de praktijklessen, in het inschrij vingsgeld begrepen. De kursus zal slechts starten indien mini mum 20 kandidaten zich defini tief hebben ingeschreven. Hieronder enkele details voor de twee centra: 1. Boechout - Borgerhout: Cursusverantwoordelijke: Dhr. A. Rossels, Collegelaan, 36 2200 Borgerhout, tel. 031 235.88.32 Kursussen op: dinsdag - en vrij dagavond tussen 7.2 en 30.3.1984. Examens op 3 en 9.4.1984. 3. Kandidaturen worden ge vraagd voor het organiseren van de Landelijke Eindronden: Voor heen- en terugwedstrijden voor bijkomende stijgers uit Tweede en Derde Nationale Heren: Heen op 28 - 2914 1984 Terug op 5 - 615 1984 Voor heen- en terugwedstrijden voor bijkomende stijgers uit Derde Nationale Dames en Vierde Nationale Heren alsook voor Landelijke kampioenen: tornooi op 12.5.1984 even tueel terugwedstrijden van Tweede Nationale). Voorwaarden Zaal: Drie Terreinen Zaalhuur: ten laste van de het verbond. De voeten (vervolg) De nagels van de tenen moeten geregeld rechtgeknipl worden zodat ze niet in het vlees zou den groeien. DU geeft gewoon lijk aanleiding tot verzwe ringen. Het is goed af en toe op de blote S" 'sPJ^f'mng'n H B C Dendt,monde verloor Ufen H.K Ardweep. <k) voor de voetspieren te doen, bv. op de tenen lopen, voor werpen zoals een potlood of dergelijke met de tenen oprapen. Het is echter niet aan te raden op de blote voeten te turnen; het gevaar voor kwetsuren (won den, verstuikingen van de tenen enz.) is hiervoor te groot. Atle ten die geregeld stortbaden ne men, en vooral zwemmen zijn onderhevig aan een ziekte, die men noemt voetschimmel. Het is een ontsteking van de huid tussen de tenen, die ver wekt wordt door een schimmel (dermatomycose). Het is een hardnekkige ziekte die jeuk, roodheid van de huid, soms blaasjes en vervelling van de huid veroorzaakt. 17.2 21.00: l.K.S. - Kikkers Jef Vergouwen, scheidsrechter 17.2 22.00: van de week (dw) Pletsen - St. Donatius WIELRENNEN VOETBA (^"Provincial Wim Van Geyt van de ploeg Gilals hoopt dit jaar een paar palmen te bemachtigen (per) BADMINTON Na een lange rustperiode van twee maanden werden de akti viteiten in de ligakompetitie vorig weekend opnieuw aange vat. Twee uitgestelde wedstrij den en één wijziging in de rangschikking, waren het re sultaat. De wedstrijden van de St.-Niklase klub de Mintons. in eerste liga tegen Tienen en in tweede liga tegen Oostende, werden verplaatst omdat een zestal kompetitiespelers vorig weekend aan het tomooi van Evere deelnamen. In eerste staat Dropshot uit Houthalen nog steeds ongesla gen aan de leiding met 12 pun ten. Op de tweede plaats staat Hebad met 7 punten, Tienen met 6, en dan de Mintons met In tweede liga B staat de eerste ploeg van Temse nog steeds aan de leiding. Eén punt heb ben ze tot nu maar verloren. Vorige zondag klopten ze lan taarndrager Oostende met 7-1. Oostende won een gemengd dubbel van Mare Aerts en Lie ve De Boeck met 15-12 en 15- 11. De Wasc ploeg is dan nu ook druk doende de spelers kern uit te breiden om volgend seizoen de overstap naar eerste niet te missen. Temse heeft hier, met nog twee wedstrijden voor dc boeg, 7 punten, gevolgd door Torhout met 4, Mintons II met 2 en Oostende II met 1 punt. Duimen dus... (1c) De bestuurslid van Olj Burst hadden werkelijk all het werk gesteld om het z gehavende speelveld, besj baar te krijgen. Na een menlijke inzet was men geslaagd het veld in staat te brengen, voetbal was dus mogelijl hebben wij ook gekregt dens de partij al kreeg de' strijd een zeer eigenaa wending. Nurst nam cem snelle start. De thuis greep Gijzegem meteen de keel. In de 5de minuuti het al zover. Een afstam van Luc De Proost hu| ietwat verrassend over chaam van een laagtuivalk doelman. Burst ging verder op elan en stuurde erop een geruststellende sprong op te bouwen. H Van Herreweghe kreeg kans aan de voet om de t ploeg op de goeie weg te ten. maar hij besloot ii grijparmen van de doel yj Even later kwam Gij» u verrassend langszij. Een h j;u schop van Eric Wautcrs u jjc rechtstreeks binnen (1-1) Burst herpakte zich Gerd De Clercq knalde B s^( voor de tweede maal op v sprong doch zijn doel; <|al werd weggevlagd door dc |ji rechter Hij had buitenspel zien. Nog voor de rust k mc Gijzegem toch op voorspn Lj Verleyen knalde de bal va |j Werner Volkaert In de tweede helft zakti wedstrijd onder dc nw »c| maat. Het attraktieve Sffl K de eerste helft was totaal dwenen. Het werd nu knokken. Gijzegem diené rug te plooien toen Burst beerde langszij te komen, thuisploeg verwaarloosde tk defensie en werd daarvew Bir gestraft Stefan knalde nog tweemaal ra de 75ste en 85ste minuut, zegem behaalde een ruime gc ge die zeker geen wee was van het geleverde Het verschil tussen Bun: Gijzegem lag in de afwed De bezoekers hebben alle sen benut en zijn zo toch diend aan de overwin gekomen. Basketbalclub Bazel bood Erik en Lieve Van der Borcht bloemen aan bij hun afscheid als kafeiaria- Rgserven, Beveren-Lierse: Ook op de bank stijgt het kolesterolgehalte gelijk met de spannint uitbaters (dw) VOETBAL

De Voorpost | 1984 | | pagina 42