Fons De Wolf: klassiekers en Ronde van Frankrijk zijn mijn hoofddoel Breendonkenaar Fona De Wolf (c) Fons De Wolf met Gerrle Kneteman en de verkoopsdlrekteur van de Vlaamse firma kleuren zij vertegenwoordigen (c) trator ilieu. CUYPi Fons De Wolf op 22 juni wordt hij al 28 staat weer «scherp». Dat zeggen kenners, en ze zullen wel gelijk hebben, want de ranke slanke atleet uit Breendonk vertoont geen spiertje vet. Hij blaakt van gezondheid en zijn gitzwarte oogjes tintelen wanneer je hem aanspreekt. Fons, nog steeds even bescheiden en nog steeds geen groot prater, maakt pret binnen de nieuwe groep waarvan hij de komende negen maanden zowat de draaischijf moet zijn. Ginnegappen met zijn maats, pret maken, stoeien, maar wanneer het over wielrennen gaat plots een en al aandacht. Hij gaat op het puntje van zijn stoel zitten en replikeert gevat en snedig. Weliswaar met weinig woorden, maar toch precies en vlekkeloos. Met takt en doorzicht, een blijk van zijn intelligentie. Het is duidelijk dat deze De Wolf blij is verlost te zijn van het azuurblauwe Italiaanse juk. Liefst van al wil hij niet praten over het avontuur van vorig jaar. Niet over het seizoen dat zo schitterend begon met een klinkende zege in het Omloop Het Volk en nadien doodbloedde. Althans volgens Belgische normen. In Italië ligt dat wel even anders. Fons won nog een paar Italiaanse klassieke wedstrijden en warmde zo het hart van de tiffosi op. Maar binnen de Italiaan- zijn. Alles moet ge- meer bepaald Parijs-Rou- woordt hij dadelijk. Maar se ploeg boterde het niet smeerd lopen, «op wiel- baix op het oog heeft, wat later blijkt toch dat hij opperbest. Er zaten wat tjes», zegt Ronald en een klassieker die hij meer wil: «Mocht het pri- individualisten tussen die daarmee blijft hij in de reeds als amateur met ma verlopen de eerste liever zichzelf in de kijker geijkte terminologie. Ver- veel vertoon van macht twee weken, en mocht fietsen dan in dienst rij- der kan men weer ge- en klasse won en waarin Eddy Merckx overkomen den van de man die ze bruik maken van de per- hij ook als beroepsrenner voor de laatste Tour moesten helpen en die fekt ingerichte autobus, schitterde. «Ook de Ron- week, dan zouden we er man was Fons De Wolf. een lukse car die instaat de van Vlaanderen nog iets extra van ma- Geen wonder dus dat die voor het vervoer van de spreekt me aan» repli- ken», zo mijmert hij. We het voor bekeken hield. renners, hun bagage en keert Fons die bezeten is hebben lont geroken en hun fietsen, waarin ze met de wil er ook het proberen het nog eens: DDY ook kunnen verzorgd allerbeste van te maken «Wat Laurent Fignon ons keerde dus terug worden door Guillaume en dat wil dus zeggen dat heeft gekund, moet jij laar zijn heimat. Naar het Michiels en Rik Haver- hij honderd procent voor- toch ook kunnen». Fons /redige Vlaanderenland, mans en waarin Ronald bereid aan de start komt reageert niet, kijkt voor waar hij werd ingelijfd bij De Witte ook zijn strate- en dan is en blijft hij nog zich uit en staart naar de de ploeq Europ Decor die gie kan uiteenzetten. steeds de kandidaat knalgele fietsen van zijn met vaste hand wordt ge- Georganizeerd tot in de nummer één. vriend Eddy Merckx. Een 'eid door een ander wie- puntjes dus en dat houdt Hij prijst zich trouwens antwoord krijgen we niet, ierfanaat van formaat, ook in dat de renners met gelukkig over een sterke hooguit: «Dat zullen we Ronald De Witte. Het is een geruster gemoed de formatie te kunnen be- moeten afwachten», geen toeval te noemen wedstrijden kunnen aan- schikken. «Polle Ver- Hij rijdt de Ronde, ten- dat De Wolf uitgerekend vatten. Ook Fons ziet er schuere is er weer bij. Dat minste als de konditie er oij De Witte terecht uitermate kalm uit, ver- is mijn meester-knecht. op dat moment is. Zoals wam Eddy Merckx zat toont geen greintje En dan zijn er Gerrie Kne- hij ook nog andere din- laar voor iets tussen. Hij zenuwachtigheid en teman die de ploegkapi- gen van plan is, op voor- everde immers al de fiet- wuift alle kritiek weg. tein is, Frank Hoste die waarde dat hij nog in en aan het Europ Decor «Het deert me lang niet vorig jaar toch gensters vorm is. «De Ronde van pam en was van oordeel meer wat de mensen van heeft geslagen en Mare Amerika?» «Ik weet het iat een talent als De Wolf me zeggen», zo beweert. Sergeant die bij de bes- niet», zegt hij. «Alleen al strijden de hoofdrol kun- nen vertolken. Dan zijn er I de anderen die het moe- I ten doen», zegt hij zonder I evenwel namen te noe- I men. Maar het is duide- I lijk dat hij denkt aan Ser- I geant, Hoste, Kneteman. I «We hebben een sterk I blok. Goed uitgebalan- I ceerd en dat bovendien I ook goed op elkaar in- I speeld. De renners heb ben de teamgeest en dat is wat telt. Met deze I ploeg moeten we trou wens stukken maken. Voor mij is het de beste Belgische formatie». Het intrigeert ons ook te weten hoe Fons met de anderen kan opschieten en vice-versa. Nog voor de vraag is gesteld krij gen we het antwoord. «Met Frank en Gerrie zijn I er geen problemen. In tegendeel. Ook met Mare Sergeant zijn er geen moeilijkheden. Polleke Verschuere is al enkele jaren mijn trouwe gezel en de andere jongens zijn stuk voor stuk toffe man nen.» Frank Hoste die wat verder zit, komt ons opzoeken en vraagt langs zijn neus weg wat Fons als kommentaar heeft ge geven op de vraag «hoe zie jij de ploeg als ge heel?» Schalks zegt Frank «we moeten toch zien dat we hetzelfde ant woorden, anders denken ze weer dat er ruzie in het huishouden is», ledereen schiet in een bulderende lach. Ook De Wolf is uit gelaten en dat gebeurt niet zo vaak in het publiek. Het is al langer dan van daag bekend dat Fons zich beter dan wie ook kan voorbereiden op een- dagswedstrijden, meer bepaald op kampioen schappen. In het Belgisch kampioenschap schittert hij steeds, ook al is hij nu niet bepaald in uitsteken de konditie. Fons: «Extra trainen voor grote wed strijden en natuurlijk de motivatie». Dat is de sleutel van zijn geheim, voor zover het een ge heim is. We vermoeden zelfs dat Fons droomt van het wereldkampioen- Fons De Wolf... klaar voor het nieuwe seizoen (c) en de tegenstanders zijn dan ook gewaarschuwd. Sponsor Frans Hofman heeft trouwens de glim lach van de grote dagen. Hij weet dat hij kwaliteit in huis heeft en zegt be scheiden dat hij reeds te vreden zal zijn wanneer een enkele klassieker wordt gewonnen. Maar hij hoopt op meer. Dat staat buiten kijf. Op 6 februari reist het Europ Decor gezelschap af met bestemming Spanje. Daar wordt nog duchtig getraind. Drie weken van huis weg. Is dat soms geen probleem voor Fons? «Ik ben dat ondertussen al gewoon», zegt hij en op de vraag of hij met dat probleem vroeger niet al te zeer heeft geworsteld zegt hij «Ik denk het niet. Er wordt veel gezegd en ge schreven, maar wat men ook zegt, ik zet me daar nu makkelijk overheen». De Wolf is dus ook mo reel minder kwetsbaar geworden, wat hem al leen maar ten goede kan en zal komen. ten mag worden gere kend. Om over de ande ren nog maar te zwijgen. Het zijn stuk voor stuk goede renners die over veel kwaliteiten beschik ken». De Wolf is opgeto gen over zijn maats, ook over de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Voorbereiding die trou wens al flink is gevorderd en in de maand februari in een Spaans trainings kamp nog wordt opge dreven. Via de Ruta del Sol en de Grote Prijs van Valencia om dan naar ei gen land terug te keren. «Het zal wel loslopen», beweert Fonzie en in zijn ogen merk je weer die lichtjes die overtuiging uitstralen. DE TOUR Op het programma van Europ Decor staat ook voor de eerste keer de Ronde van Frankrijk. Hoever Fons' ambities daar reiken? «Een paar ritten proberen te win nen, verder niets» ant- 1 ik in eigen land in een l Iwaardige ploeg te- ;ht kon. Volwaardig, 1 t wil zeggen in een j -eg die op een profes- nele basis is ge- n noeid, waarin jeugdige L nners met ambitie zit- v n, boordevol vertrou- t« 9n de toekomst tege- r< oet kijken en waarin s' ?k de ervaren ratten van P at wielerleven zijn terug bl 9 vinden. Fons volgde ti, ddy's raad blindelings. L Hij keerde Italië de rug n; oe en fietst het volgende 'e .eizoen in de t>lauw en br -jele kleuren van Europ Decor rond. Met de vaste overtuiging er een uitste- aa' kend seizoen van te m, maken. Cf Daarvoor is alles in ge- to( reedheid gebracht. Ro te nald De Witte heeft gedu- Al rende de wintermaanden ret niet stil gezeten. Hij heeft e|J een programma welis- Ka( waar vrij zwaar uitge werkt en heeft ook alle hotels vastgelegd. Pro blemen zullen er dus niet zijn. Mogen er ook niet Fons die lacht met kommentaar dat «het dit jaar alles of niets moet zijn». Hij weet wel beter. «Er kan immers van alles gebeuren», zo vertelt hij. KLASSIEKER Traditioneel blinkt Fons uit in de Belgische ope ningswedstrijd de Om loop Het Volk. Hij won die al tweemaal, telkens met veel vertoon van macht. Maar in de klassiekers, die in de maand april worden verreden, brak hij minder potten. Tegen slag enerzijds, een min dere konditie anderzijds. «Maar dit jaar gaat het er anders aantoe gaan. Ik heb mijn voorbereiding afgestemd op de klassie kers», vertelt Fons. Wat weer niet belet dat hij er ook op zaterdag 3 maart wil bij zijn. Maar de klem toon ligt ongetwijfeld op de maanden april en later in juni-juli. «Een klassie ker van formaat winnen is mijn eerste doel». We suggereren lichtjes of hij voor het avontuur?» «In schap dat op de toch wel geen geval. Als ik mee- lastige omloop van na^wordt "verreden^dit Font Do Wollkooê, na aanjaartje Italië, t»rug veerde De Wolf die bin- jaar. Maar zover zijn we nen de kring van zijn col- nog lang niet. De Wolf is lega's ook is aanvaard. uiterst voorzichtig, hele maal niet grootsprakerig. SKIPRET Integendeel. «We zullen De Europ Decor familie is wel zien», «het kan», «dat in de maand januari met is mogelijk», ziedaar de skivakantie geweest in meest voorkomende ant- Liechtenstein. Om de woorden. Maar het is dui- vriendschapsbanden tus- delijk dat hij in zijn ach- sen de renners nauwer terhoofd reeds een sche- aan te halen. De resulta- ma heeft opgemaakt en ten zijn dan ook te mer- dat in het schema enkele ken binnen het geheel doelen worden voorop van de ploeg, ledereen gesteld. Een klassieker, waardeert er iedereen en het Belgisch kampioen- men gaat er uit van het schap, het wereldkam- principe dat wie de mees- pioenschap en een goede te kans maakt op de over- Ronde van Frankrijk, winning, ook naar voor Het zware seizoen schrikt wordt geschoven. Fons hem in geen geval af. In- weet dat te waarderen, tegendeel. En wanneer Hij wil best zijn kansen ook Eddy Merckx nog opofferen voor de ande- mocht opduiken in be ren. Dat heeft hij trou- paalde koersen, dan zal wens steeds in zijn bla- het moreel van De Wolf zoen geschreven. Hij is op zenith staan. Geprik- weliswaar de kopman keld is hij zeker. Het nieu- De heren qq caluwó (Garage Ford-Temse) en sportbestuurder Ronald De van de ploeg. «Maar ik we seizoen kan voor hem met Fons De Wolf (c) zal lang niet in alle wed- niet snel genoeg starten

De Voorpost | 1984 | | pagina 48