Buggenhout iroeni )e Br£ De ACV-leden van Buggenhout-Opstal waren in feest, (v) }n ervaring of opleic 1 sn wordt bijgebracht a; verantwoordelijken. HEB STEEDS BIJ DE HAND UW HDUvan TELEFOONNUMMERS V EN ADRESSEN y 18 - 24.2.1984 - De Voorpost Bosklieversnieuws te Buggenhout Koken kost geld. Motorcrossen en inrichten ervan eveneens. Daarom richt de Motorcrossklub «De Bosklievers» een grote bakschieting en teerlingwedstnjd in. Dit op vrijdag 16 maart vanaf 19 uur, zaterdag 17 maart vanaf 18 uur en zondag 18 maart vanaf 15 uur. Deze wedstrijden vinden plaats in het lokaal van de Bosklie vers bij Julien Feyaerts, Eikendreef 62 te Buggenhout. De prijzen bestaan uit kippen en worsten. Iedere dag is er trouwens een verrassing voor de beste deelnemer bij het bakschieten. De piloten die met de opbrengst van deze wedstrijden gesteund worden zijn Constant Feyaerts die uitkomt als natio naal piloot in de 500 cc-klasse van de BMB en Eddy Van Geert (vorig jaar nog kampioen van België bij de seniors) die uitkomt bij de 250 cc-intemationalen van de M.C.B. (l.) Aalst. Door het stedelijk feestkomitee werd een drink aangeboden in de werkplaats, (a) Aalst. De Kamillekes aan het werk. a Dendermonde TENTOONSTELLING Van 2 tot 15 maart expozeert Chris Van de Velde in kunstgalerij Palet, Frans Courtensstraat 33, te Dendermonde, zijn werken. Filmavond te Oudegem Op woensdag 29 februari 1984 richt het Davidsfonds van Oudegem een filmavond in met op het scherm de gekende expeditiefilm: Dhaulagin, De grote uitdaging. Het is een prachti ge film van de Belgian Dhaulagiri Expedition in 1982 over de 100 dagen Himalaya beklimming tot 8.172 m. Demonstratiema- terieel van de expeditie zal in het Parochiecentrum te bezichti gen zijn. Deze filmavond heeft plaats met medewerking van V.Z.W. Noordstarfonds. Begin te 20 uur in het Parochiecentrum, Hofstraat Oudegem. Erpe-were Tweede lustrum VTB/VAB Dit jaar vieren Het Vlaams Centrum v.z.w. en de VTB/VAB Mere hun tweede lustrum. Er werd gedacht om deze herdenking wat luister bi] te zetten met enkele uitzonderlijke aktiviteiten en bij de uitwerking hiervan werd een beroep gedaan op de plaatselijke Davidsfondsafdeling. De eerste aktiviteit heeft plaats op vrijdag 2 maart om 20 uur in het Hof ten Dale, Kerkveldstraat te Mere Maurice De Wilde en senator Oswald Van Ooteghem behandelen dan de kollaboratie tijdens de tweede wereldoorlog. Nadien is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Moderator is Paul Raes. De toegang bedraagt 50 fr. (gem) SPORT Op zondag 26 februari spelen de juniores van FC Mere tegen Bambrugge om 10 uur. Op zaterdag 25 februari is er basket om 13.30 uur: BC Erpe- Mere kadetten jongens tegen Velzeke, om 15 uur de miniemen jongens tegen De Pinte en om 16.30 uur de pupillen jongens tegen White Star. Op zondag 26 februari speelt BC Erpe-Mere III tegen Assenede om 10.30 uur KAARTEN Voor de kaarters wordt het een druk week-end. Op vrijdag 24 februari is er de grote jaarlijkse kaarting van de KBG in het Patronaat. Op zaterdag 25 februari is er keuze tussen de kaarting van de Venusvrienden in het gelijknamig café en de kaarting van het Vissershof, beide om 20 uur. De jaarlijkse kaarting van de gemeenteschool Erpe-Mere II (Honegem) gaat door in de refter van de school vanaf 19 uur. Deze wordt ingericht door de vriendenkring. De opbrengst van deze avond gaat integraal naar de leerlingen. De schepen van onderwijs zal er namens het gemeentebestuur een trofee overhandigen aan de winnaar. GEWETENSBEZWAARDE GEZOCHT De ervaringsgerichte school «De Weide» zoekt een gewetens bezwaarde met pedagogische ervaring voor indiensttreding vanaf 1 april. Kontaktpersoon: Luc Storms. Sevekootstraat 46 te 9410 Erpe-Mere (053-77.88.38). KWIS De CSC van Erpe-Mere organiseert op zaterdag 3 maart in hei gemeentelijk ontmoetingscentrum in de Nieuwstraat te Mere een groots opgezette kwisavond. Het geheel wordt aan elkaai gepraat door Herman Van Molle (BRT) Er zijn voor 10.000 fr prijzen te winnen en een 10-tal verenigingen hebben reeds ingeschreven. Kontaktadres: Hubert Callebaut, Lange Omme gangstraat te 9140 Erpe-Mere EETFESTIJN Voor de tweede maal nodigt R.L.S.B.O. (Koebrugstraat te Erpe) uit voor hun eetfestijn op zaterdag 25 februari vanaf 18 uur, in de lokalen van de school. De vriendenkring en de direktie en het personeel hebben naast de traditionele frieten met naar keuze kip, frikassee of stoofvlees ook gezorgd voor een kindermenu, en een bodega. De opbrengst is ten voordele van de leerlingen. 6 km. Busreis. Vertrek aan Lokaal 9u15: Voetbal: VK Hamme (miniemen)-Herdersem.,Moerheide 10u30: Voetbal VK Hamme li-Doorslaar Moerheide 11 u.: Wijn- en natuurgilde Amfora: les: Kruidenkoek bakken, door John Hobert, lokaal Damstraat 12 15 u.: voetbal VK Hamme l-Luchteren 19 u.: CMBV Moerzeke: feestvergadering. Vooraf eucharistie viering om 17u30 in de Sint-Martinuskerk. Retraitehuis Moer zeke. Maandag 27 februari 13u30: CMBV Moerzeke: vrijetijdsklub. Klooster 14 u.: KBO Middenstandbond: kaarting zaal De Ring 19 u.: KVLV Kursus Haken, Sint-Renildezaal 19u30: KAV Center: Jonge Vrouwenwerking «Werken aan je huwelijk» door Guido Schoorens, Den Bond 20 u.: KAV H. Familie «Gezondheid en ziekten van kinderen» door Dokter Goossens, Parochiehuis KVLV-Zogge: yoga door de h. Wilssens Kultureel Komitee: jazz-avond door V.M.L. Golden Big Band uit Geraardsbergen in zaal De Greve The Old Chap: training van de damesvoetbalploeg, VP-Plein Dinsdag 28 februari 9u30: KAV Moerzeke' studiedag voor belangstellenden. Tref punt Dendermonde 10 u.: KVLV Provinciale Agradag in het Congrescentrum te Gent KVLV Zogge: idem in het Provinciaal Domein te Wachtebeke 13 u.: KVLV Zogge: rondrit door Brussel met gids. daarna winkelen Woensdag 29 februari 20 u.: Jong CMBV «Seksuele opvoeding in het gezin» door mevr. De Buck. Kultureel Centrum te Sint-Gillis-Dendermonde Tafeltennis: Vlierkouter B-Beveren D Kultureel Komitee pakt uit met de Glen Millersound Op maandag 27 februari in zaal De Greve om 20 uur gaat u de wereldberoemde Glenn Millersound horen. De onvolprezen koningen van de «grote» jazzmuziek zullen voorbijparaderen en het muzikaal genot van hun schitterende komposities achterla ten. Het Kultureel Komitee komt hiermee tegemoet, en dit werd eenparig goedgekeurd door het voltallig bestuur, aan de wens van vele leden van het Komitee de grootheden van de muziek eens aan bod te laten komen. Wat groot is blijft groot, wat mooi is blijft mooi, over welke vorm het ook gaat. Het Kultureel Komitee verwacht veel van dit experiment en nodigt alle muziekliefhebbers en instrumentalisten uit om dit koncert te komen bijwonen. De Golden Big Band met de 24 uitvoerders, waaronder verschillende instrumentalisten met eerste prijzen zijn deze avond de gasten van het Kultureel Komitee. «In the mood» naar zaal De Greve. Pronostiekersclubs «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Viviane Moens en Paul Robberecht haalden de overwinning met ieder 8 punten. Pol Claessens heeft de leiding in het klassement met 95 punten. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. De overwinning ging naar Greta Buggenhout met 9 punten. Aan de top van de rang schikking: 1. Emiel Van Riet 128 punten, 2. Albert Windey 127 punten. Duivensport Bij het Drieverbond St.-Gillis - Baasrode - Moerzeke vangt het nieuwe seizoen aan op zondag 4 maart met een prachtige gewaarborgde prijsvlucht uit Quiévrain. Opleervluchten zijn als volgt voorzien: telkens uit Aalst - Zaterdag 25 februari bij Frans Ost en zondag 26 februari bij Jacq Vermorgen. Bij de maatschappij «De Eendracht» Kasteellaan 2 heeft er op zondag 26 februari een algemene vergadering plaats betreffen de het Quiévrainspel Aanvang om 18 uur en iedere liefhebber is van harte welkom en kan zich laten inschrijven als lid van de maatschappij. Kruibeke van 4 en 5 februari jl. hebben maar liefst 325 aangeboden, goed voor 220 liter bloed. Om de bloedgevi ende optimaal te kunnen blijven opvangen zou het Lebbeeks no Kruis haar ploeg van bloedafne(e)m(st)ers graag zien den; vooral dan omdat vanuit het bestuur het persoonlijk con: tussen bloedgever en afne(e)m(st)er zeer belangrijk geacht Om bloedafne(e)m(st)er te worden is geen vereist. De techniek van het bloedafnemen wordt een persoonlijk gesprek met één van de Geïnteresseerden worden verzocht kontakt op te nemen één van de bestuursleden van het Rode Kruis of met Nort" Segers, Laurierstraat 37 te Lebbeke. Rijbewijs Vrijdag 24 februari om 20 u. in het Gildenhuis van Bazel info over de diverse methoden om het rijbewijs te behalen. De KWB organizeert. KWB-ledenfeest Zaterdag 25 februari organizeert KWB-Bazel in de refter van de Broederschool zijn ledenfeest vanaf 20 u. Hartmassage Maandag 27 februari in het Gildenhuis van Bazel demonstra tieavond rond «Het leven redden: hartmassage». KAV organi zeert. Lourdesavond Maandag 27 februari in Ons Huis te Kruibeke Lourdesavond van KAV-KWB. Toneelvoorstelling Toneelkring Ommekaar voert op vrijdag 24. zaterdag zondag 26 februari en op vrijdag 2, zaterdag 3, zondag 4 i®1™ maandag 5 maart telkens te 19.30 u., «De plezante begrale lves' van Klakke Verdoest» op. Een blijspel in drie bedrijven Gaston Martens. André Lissens voert de regie. lort luwe _Qui Geboorten Vanherreweghen Kally, dochter van Paul en van Van Hau* meiren Anneke. Saeys Freya, dochter van Frangois en van Magdaleens Ve j"a' Binnenstraat 2. Lebbeke Declerck Leslie, dochter van Marc en van Van Nieuwenhc Lilianne, Lange Molenstr. 76 Declerck Jonatan, zoon van Marc en van Van Nieuwenft ne<n Lilianne. Lange Molenstr. 76. ^ai De Smedt Ellen, dochter van Patrick en van Verbeeck DanüP™" Haagstr. 10. De Vilder Evelien, dochter van Marc en van De Saedë Myriam, L. Breestr. Hamme Vrijdag 24 februari 20 uur: Kulturele Raad: 1ste Kwisavond, zaal Tivoli Tafeltennis: Beveren D-Vlierkouter A 't Klokhuis: instuif Zaterdag 25 februari 14 u.: Jefi: filmvoorstelling «De zes heren van Cibulka», zaal De Ring The Old Chap: damesvoetbalwedstrijd. Terrein Vlierkouter 16 uur: Voetbal OB Hamme-Zandhof Bornem, VP-Plein 18 u.: The Old Chap: bestuursvergadering. Alle leden welkom 19 u.: Tafeltennis Sint-Niklaas F -Vlierkouter B 19u30: Toneelgroep Mensen achter de Dijk: «Ketchup en sangria», zaal De Greve Zondag 26 februari 7u30: Wandelklub 't Hoeksken: Nationale Wandeling 43, 21,12, ZWEMLESSEN TE LEBBEKE In het sportcomplex te Lebbeke wordt een reeks zwemlessen georganizeerd voor kinderen en volwassenen. Het gaat om een reeks van 10 lessen, die begint op zaterdag 24 maart van 10.00 tot 11.00 uur voor de kinderen, terwijl de volwassenen van 11.00 tot 12.00 uur aan de beurt komen. Geïnteresseerden kunnen zich steeds wenden tot Vincent Dé Decker, Dendermondsesteenweg 4, te Lebbeke (052/21 60 71 of 052/21.20.85). Originele auto-moto-Retro te Wleze Op zaterdag 25 en zondag 26 februari van 10 tot 20 uur in de oktoberhalle te Wieze een eerder ongewone tentoonstelling van oude vehikels en dito onderdelen Benevens een hele gamma old-timers (veteran-cars, classics, en pastsixties) kan men er tijdens die weekend-show een internationale ruilmarkt over gebruikte en nieuwe onderdelen, naast allerlei bijhorigheden bekijken. Zelfs zijn er stands met divers gereedschap. En wie echt geïnteresseerd is, kan er boeken raadplegen, of kopen, over allerlei auto- en motoaange legenheden. Ten slotte is er nog een merkwaardige afdeling over «Miniatuur Old-Timers». Wegens de diversiteit zeker een bezeoek waard! Toegang: 100 fr. Fanfarebal Het jaarlijks dansfeest van de Koninklijke Fanfare St. Cecilia van Wieze heeft plaats op zaterdag 24 februari vanaf 21 uur in het Wiezehof. Het showorkest «Heideroosje», internationaal vermaard om zijn originaliteit en zijn bijzondere timbre, zal voor een unieke sfeer zorgen. Feestmaaltijd Op zondag 26 februari zit de Denderbellese SP-afdeling, in het Volkshuis, aan haar jaarlijks eetmaal aan. Rond de klok van elven maakt de harmonie en het trommelkorps «De Vrije Werklieden» uit Lebbeke een rondgang in de kom van de gemeente en om 12.30 u mogen de voeten onder de tafels geschoven worden. Belotten Bierboom Voor de maandelijkse kaarting in Gasthof Bierboom kwamen vorige zondagavond niet minder dan 38 belotliefhebbers afge zakt. De uitslag: 1. Frans Van Hecke 4331, 2. Louis Vernimmen 4310, 3. Leon Van den Abbeele 4269, 4. Simonne Van den Abbeele 4230, 5. Gaston Baert 4217, 6. Alfons Buslot en Laurent Huyck 4168, 8 Frans Moeyersoon 4144, 9. Jozef Van Stichel 4071, 10. Godelieve Van Oost 4049, 11. Petrus Van Malderen 3970, 12. Jeanne De Donder 3950. De volgende kaarting grijpt plaats op zondag 18 maart e.k. Grafkoncessies Op het gemeentelijk kerkhof te Lebbeke-centrum zal er eerlang overgegaan worden tot de ontruiming van vergunde graven voor 50 jaar. Het betreft grafkoncessies genomen tussen 1930 en 1934. Nadere informatie kan bekomen worden op de dienst burgerlijke stand. Rode Kruis Lebbeke zoekt bloedafne(e)m(st)ers Zoals in zovele andere gemeenten wordt er ook in Lebbeke, door de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, vier maal per Dendermonde. Wim Roep van Schoonaarde met het aapje jaar een bloedinzameling georganiseerd «Chyta» op de arm. Hij belde Service telefoon- van Steeds meer mensen geraken overtuigd van het belang en van Martin De Jonghe en kwam zo nationaal in het nieuws, het nut van bloedgeven, wat resulteert in een steeds stijgend (vh) succes van de bloedinzamelacties. Voor de bloedinzameling n d 053-70.02.93 PEECKMAN De specialist m maatwerk De laagste prijzen der manassen Schuimrubber. Late». Staalveren Super-Buite» Bergemeersenstraat 18. AALST 33 0321 Iendermondse RIJSCHOOL 052-21.37.94 ERMAN 052-21.38.16 Michem Tapison nylontapijt en andere vloerbedekkingen m overgrole keus bi| Herman Michem Pouauiaan 16 St Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen iO-SPORT 052-21.17.59 in sportarlikeler aisoo» oto's Holman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste prijzen Gespecialiseerd in de besle merk Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.28.61 UBLICITEIT 052-21.40.60 groot woord, dal door Groep De Cuyper in een oudig begrip wordl omgezet Raadpleeg haar spefita 053-21.40.60 fUAHDO k quis quid quo quando Quomodo enz wie wat wij I wanneer en hoe7 Het antwoord op de vragen in verband me uw advedenties wordl U gegeven goo- Greep De Cuype'_ 052-21.40.60 gelijkmg Uw mbrenfl ffl Karnaval te Haasdonk Zaterdag 25 februari zal te 21 u. in het parochiehuis de aanstelling plaatsvinden van prins karnaval 1984. Daarna is er verkleed bal. De Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia nodigt allen uit op dit karnavalesk gebeuren. Tritsing te Vrasene Het NSB van Vrasene ncht zondag 26 februari een tritsing in voor leden en niet leden. Aanvang te 19 u. in de parochiekring. Spreekbeurt CMBV Maandag 27 februari nodigt CMBV uit tot een algemene vergadering met spreker. De Heer Becaus behandelt het onderwerp «Op het kruispunt van oude en nieuwe waarden». Aanvang te 19.45 u. in de Parochiekring. Buggenhout. bedacht. Zij Greet Van den Berghe werd door sekretaris André Cools met een geschenk is het '600' lid van ACV Buggenhout-Opstal. (v) Italiaanse avond VAB-VTB, afdeling Buggenhout organiseert op 25 februari te 20 uur in zaal «Huize Geertrui» te Vlassenbroqk een Italiaanse avond, tijdens dewelke de aanwezigen niet alleen vergast worden op een dia-projektie vanzelfsprekend met Italië als onderwerp maar ook een spaghetti en een glaasje wijn aangeboden krijgen. VTB-leden betalen 160 fr. Niet-leden 180. Zich inschrijven kan via de telefoonnummers 052/21.05.71 en 052/33.35.47.

De Voorpost | 1984 | | pagina 18