I i •C Weinig hoogtepunten maar het doel is bereikt Van het westelijk front geen nieuws... ■L j SI f M De pedalen kwijt? Inzet genoeg, maar te weinig talent SERAING-BEVEREN 1 (V Nationale CERCLE BRUGGE-LOKEREN 0-0 Paul Theunis: «Er staan echt nog toppers op het programma» BOELARE - K.A.V.D. 2-1 LEBBEKE-BORSBEKE 1-2 W m m V7 26 - 24.2.1984 - De Voorpost VOETBAL Met nog elf wedstryden te spelen en een voorsprong van zeven punten op de dichtste achtervolger kan alleen de donkerste pessimist nog twijfelen aan de tweede landstitel voor SK Beveren. Dat had evenwel na de wedstrijd tegen Seraing iets anders kunnen liggen want op Paray kreeg de leider het vlak na de rust aardig moeilijk om een geestdriftig Seraing op afstand te houden. Entoesiast en zegedriftig waren de Walen toen maar verder dan de overigens volledig verdiende gelykmaker geraakten ze toch niet. Het. gelijkspel, waarvoor de Waaslanders kwa men, bracht SK Beveren weer wat dichter bij de titel en alleen een sensationele inzinking lykt geel-blauw nog van de hoogste eer te kunnen weghouden. Op een hardbevroren veld, voorbij de uitgelopen Kerre- waar vooral technisch bedre- mans schoot. Beveren op voor ven spelers profijt kunnen ha- sprong en dat had Seraing wer- len, werd de topper tussen Se- kelijk niet verdiend, raing en Beveren zelden een Na rust verscheen Bemardi hoogstaand voetbalnummer, in de Luikse ploeg en dat Beveren, waar eerder verwon- maakte vrijwel onmiddellijk derlijk Kusto onmiddellijk op indruk op de Beverse verdedi- het veld te vinden was, begon gers. Het kon ook moeilijk weliswaar het sterkst aan de anders of het entoesiasme van partij maar doelkansen kon- Bemardi sloeg de ganse ploeg den Schönberger en zijn maats wakker. En voor geel-blauw niet versieren. Het spel bleef goed de oorsprong van het in dat eerste halfuur trouwens kwaad had ontdekt, wees het al te lang op het middenveld bord 1-1. Nico Claessen, hij hangen en dat was vooral te gaf na de wedstrijd zelf een wijten aan de strijd die in dat buitenSpelstand toe, kreeg de gebied door de twee kleine bal en snelde alleen op De generaals Bertelsen en Schön- Wilde af en hoewel hij bij het berger werd uitgevochten. Se- omspelen van de doelman erg raing moest vooraan tovenaar ver was uitgeweken, kon hij Bokande missen en vervan- sterk inleggen. Seraing bleef gend Zaïrees Kabongo had het toen verder de wedstrijd ma- op het gladde veld al erg moei- ken en Beveren leek te worden lijk zich overeind te houden, overrompeld met een massa Gelukkig trouwens voor de hoge voorzetten waar vooral Wase leidersploeg, want na Claessen regelmatig het ge- een halfuur raakte Eugene al- vaarlijke hoofd kon tegen leen voor doelman De Wilde plaatsen. Net naast het doel en maar het schot ging meters tegen de paal, het wou niet naast. lukken Beveren kon tegen dat De Wilde kreeg het toen wel plaatselijk geweld weinig zet- lastig met een schuin schot van ten. bracht Górtz en Stalmans de erg aanvallende verdediger in de plaats van Martens en Luyckx en met een steeds ner- Creve en moest wachten tot veuze Claessen. Beveren, naar Seraing een einde maakte aan Luik gekomen voor één punt, de belegering, vond dat allemaal niet zo erg Het laatste kwartier had maar probeerde het publiek trouwens nog weinig om het toch ook wat te geven. Dat lijf. Seraing vond dat het hard kregen de talrijk meegekomen genoeg gewerkt had en dat een Wase supporters even voor de gelijkspel toch ook niet onver- rust toen het duo Martens- dienstelijk was en alleen een Kusto de bal uit de voeten van harde knal van Oblitas vond Pomini haalde, erg aardig nog de vuisten van een attente Theunis vrijspeelde die hard De Wilde Beveren daarente gen was gelukkig om die inge steldheid van de Walen en zorgde er vooral voor de tegenstander szo weinig moge lijk te prikkelen. Het bleef dus bij een gelijkspel en daar was ondermeer trainer Braems erg gelukkig mee. «Ik ben tevreden met het resultaat. Geen van beide ploegen kon de overwinning wettigen en toch kregen de kijkers spektakel. Beveren kreeg het na de rust even warm zeker toen Claessen met pech te maken kreeg. Ik denk dat Beveren na de toppers tegen Anderlecht en nu tegen Se raing bewezen heeft de echte leidersploeg te zijn...». Hugo Aerts DE TRADITIE MOEST GEBROKEN WORDEN Leider Sinl-Niklaas haalde zwaar uit in zijn laatste 2de klasse-derby' Een lauwe bedoening was het daar in West-Vlaanderen. Larsen, die dikwijls wel si Je vraagt je soms af hoe het komt dat er in dezelfde kompetitie voor twee evenwaardige wedstrjjdpunten de ene keer gevochten wordt tot het uiterste en de andere keer gewoon niet naar omgekeken. Het zyn die punten die op het einde de balans doen klikken, want ze wegen even hard door als die van de 'grandioze' prestaties tegen topploegen en in derby's. begint maar op de lange toch te persoonlijk wore' enkele flitsen na herkt wij de Deen niet meer. ve dan aan het aantal gen dat hij weer aan het melen is. Na deze matte vertoni] pen wij op een klinkent Lokeren komt er nog het Dat zal wel het belangrijkste vanche nu zondag voor; best vanaf met een punt, en geweest zijn van de hele wed- kwartfinales van de Bekr dat op verplaatsing. Maar noch strijd, op een gevaarlijk schot gen AA Gent. Het is itr zij, noch de Bruggelingen heb- van Van Veirdeghem na, een niet onmogelijk dat we ben iets laten zien, en in zo'n man die zich, samen met een heel ander Lokeren omstandigheden zou het volk Mommens, steeds voor de vol- zoals het zich al in de koi eigenlijk zijn geld moeten te- le 100 procent inzet. Dat kun- tie manifesteerde tegen dt rugeisen van de meestal toch nen we niet altijd zeggen van de ploeg. Maar het wordt royaal betaalde profs. Als je sterren als Van der Gijp. die opletten met Costantin eens rondkijkt hoe moeilijk de ene dag uitzonderlijke to- scheidsrechter en de ad sommige wielrenners het heb- verkunsten laat zien en de an- stand ombuigen in winst ben om aan een sponsor te dere keer enkel zijn snor. Of geen sinecure, geraken - vooropgezet dat ze Paul Theunis was zondag op hel veld van Seraing wellicht de beste Waaslander. Niet alleen omdat hij net voor rust Beveren op voorsprong bracht maar vooral omdat hij doorlopend probeerde vaart te krijgen in het nogal statisch spelend geel- blauw gezelschap. De Limburger scheen na de wedstrijd trouwens niet al te gelukkig met het behaalde gelijkspel. Paul Theunis (Beveren) (a) Neenwant er zat meer in. Ik dacht dat we onvoldoende onze mogelijkheden hebben uitgespeeld. Misschien te veel op dal gelijkspel hebben gerekend. De verdediging van Seraing leek trouwens te pakken en het doelpunt is daarvan toch een duidelijk bewijs. Hoe makkelijk raakten we daar niet door de rode muur. In de eerste helft had Beveren met wat meer aanvallende ingesteldheid een duidelijker voor sprong kunnen opbouwen maar we hebben de ruimte in hun verdediging onvoldoende benut'. Even later kan Paul toch het gelijkspel aanvaarden en het als positief ervaren. Wat kan er nu nog misgaan? Nog veel natuurlijk. We mogen echt niet gaan denken dat we er al zijn. Vandaag speelden we in funktie van de tegenstander en dat levert ons een punt op. Na de rust kregen we het echter erg lastig vooral omdat de opdrachten minder korrekl werden uitgevoerd. Men spreekt in verband met deze wedstrijd over de laatste topper maar wat wordt het op de volgende kompetitiedag thuis tegen Club Brugge en de week nadien op AA Gent? Wat met onze verplaatsing naar Antwerp en thuis tegen Standard? Er zijn nog tweeëntwintig punten te verdienen en pas als we wiskundig niet meer kunnen worden bijgehaald zal ik Beveren kampioen noemen. Voor het zover is staan er echt nog enkele toppers op het programma. (H.A.) Provinciale Lebbeke-Borsbeke: Heirbaut gaat geen duel uil de weg (ev) er al een vinden - en je let dan ook eens op het verschil in bezoldiging en premies, dan zie je dat ook in de sport de waardeschalen nogal eens overhoop geschopt worden. Een gevaarlijke situatie, die zich tegen de klubs kan keren, want de man in de straat voelt zich serieus bekocht als je hem hoort praten over de affaire Wauters-Jurion. Over de wedstrijd zelf moe ten we niet veel vertellen. Al leen dat na een halfuur non- sport de Cercle-speler Jonsson een mooie voorzet gaf naar Broeckaert. Bctt had zich daar niet aan verwacht en hij legde de tegenstander 'professioneel' neer. Strafschop dus, en wat zien we? Verheecke trapt niet zo verschrikkelijk hard vanop de elfmeterstip en... Hoogen- boom stopt! Dat is dan zijn tweede op één week. Als er iemand zijn geld waard is bij Sporting Lokeren is het toch wel deze internationaal onder gewaardeerde Nederlander. STRAFSCHOPPEN STOPPEN S- DAT KAN IK. MAAR ISCHEIDSRECHTERS. WAS AL DE 4de DIT SEIZOEN K.A.V.D. heeft na het verlies tegen Boelare de leiding moeten overlaten aan St.-Lievens-Houtem dat afgetekend won, en blijkbaar ongestoord z^jn rush (naar de titel?) voortzet. Zij die pessimistisch waren gestemd over de verplaatsing naar Boelare, hebben dus gelijk gehaald. Heel wat paarsblauwe voetbalfans waren niet gerust in die trip. Hun ongerustheid was uiteraard gebaseerd op het feit dat Frank Schepens ontbrak. K.A.V.D. beschikt nu eenmaal niet over een evenwaardige vervanger. Dat het zonder Schepens minder vlot gaat is nu vast wel gebleken. De vraag kan nu ook gesteld worden of het uitvallen van Schepen aan K.A.V.D. meteen de titel gaat kosten. Lebbeke-Borsbeke: Koppend klaart rechtsachter Hendrickx de situatie (ev) Tegen een sterker Borsbeke heeft SK Lebbeke uiteindelijk de duimen moeten leggen. De Konkelgoedploeg legde wel een bewonderenswaardige inzet aan de dag, en dat is een belangrijke faktor in voetbal. Maar dat alleen is onvoldoende om resultaten te behalen. SK heeft duidelijk te weinig talent aan boord om een waardige eerste provincialer te zijn. Vooral in de afweer viel het deze keer tegen. Aan een degelijke opbouw vanuit de achterse lijn werd er tijdens de eerste helft niet gedaan. Bovendien speelde Eddy Clement te nonchalant wat de thuisaanhang af en toe kippevlees deed krijgen. Buiten een loffelijke poging van Frank Van den Broeck en een afstandsschot van Danny Vermeir, dat doelman Mare Van Bockstael in twee tijden stopte, heeft SK Lebbeke tij dens de gehele eerste helft geen enkele doelkans afge dwongen. Net voor het ingaan van de rust inkasseerde Lebbe ke een treffer. Dat betekende een koud stortbad. De thuis ploeg kon daar in de tweede helft aanvankelijk maar moei lijk op reageren. Pas toen Kris Matthijs - een goeie voetballer in wording - in het veld werd geroepen en er enkele ver schuivingen werden doorge voerd, kwam Lebbeke weer in aktie. Met nog zes minuten te spelen benutte Frank Van den Broeck met het hoofd een in zenden van Philippe Heirbaut. Het zag er toen naar uit dat Lebbeke aan een punt zou ge raken. Suspens echter tijdens de laatste vijf minuten. Een tegenaanval van de bezoekers had een tweede doelpunt voor gevolg. Nog was het niet ge daan. Lebbeke brak in extre mis door. Binnen de grote rechthoek werd Frank Van den Broeck van de voet gelo pen Overspannen zenuwen hadden trek- en duwwerk voor gevolg. Allicht heeft ook Frank Van den Broeck gerea geerd, maar de spelleider had daar niets van gemerkt. Wel de lijnrechter. Frank 'werd van het veld gestuurd. Intussen verliepen er enkele minuten. De strafschop zou door doel man Janscgers worden omge zet. Hij mist nooit werd er gezegd. Deze keer wel! Rudy trapte de bal binnen het bereik Gezien het feit dat er moge van zijn overbuur en het werd lijks vier ploegen gaan degra- een Lebbeekse nederlaag. deren, zal het voor ons hard «Spijtig dat het zo moet ge- knokken worden voor het be- beuren,» zegt trainer Willy houd. Door de winst van Boe- Meersman achteraf. «Ik geef larc en Latem is onze positie er toe dat Borsbeke een beter in de rangschikking niet op geheel vormde. Dat kwam verbeterd. Nee echt, neem het vooral in de eerste helft tot van mij aan. Het zal zeer uiting. Van enige opbouw was zwaar worden. Spijtig genoeg er geen sprake. Ik heb de spe- kan ik niet toveren.» Iers daar tijdens de rust op In de Lebbeekse voetbal gewezen. Na de pauze kwam kringen is men zich bewust van er enige beterschap. de ernst van de toestand. De Over de inzet en de wils- volgende opdracht ligt op het kracht van de spelers heb ik veld van Standaard Wetteren. niet te klagen We beschikken Ook daar zal het zware tabak echter over te weinig techni- worden. sche bagage en dat is het be- (e.d.m.) KAVD' Wm f so|^H FfV li 1 ill langrijkste aspekt van voetbal. Stefaan De Wolf huwde - ondanks de nederlaag te Boelare - met Josianne Van Langenhove (c) Lebbeke-Borsbeke. Rechtsbuiten De Troyer velt doelman Jansegers voor de eerste keer (ev) Boelare is nu wel echt een boeman geworden voor de Dendermondse eerste provin cialer. Al in de heenronde werd paarsblauw door dit team op eigen veld geklopt. Op Boelare was Dendermonde nu wel de beste ploeg, maar het had duidelijk een heleboel problemen met die stereotiepe hoge voorzetten van de thuis ploeg, die daarmee na een twintigtal minuten zelfs sukses had. Nu moet gezegd worden dat de bezoekers in het eerste kwartier twee doelrijpe kansen (Piet Abbccl en Luk De Lent- decker) hadden gemist. Den dermonde kon echter onmid dellijk na die thuistrcffer rea geren met een doelpunt van Wim Wacgcman. Voor de rust lukte hem ei zo na een tweede goal via Dirk Catryssc, maar Pictcrs bewees, op die faze dat hij tot de beste doelwachters van de reeks kan gerek i worden. Na de kampwis kregen wc weer hetzdfxi beeld geprojekteerd van in eerste helft. Boelare bleef ge ballen in het doelgebied de bezoekers gooien K.A.V.D. probeerde zich xi voetballend waar te mi' Wat enigszins in de lijn v verwachtingen lag, gebei j dan toch. Na een gent tackle in de K.A.V.D diging, dwarrelde de bal tul een troepje spelers en bcla de uiteindelijk tegen een B laarse voet en meteen sii K.A.V.D. na lange weke« deze kompetitie op a stand. Tijdens het laat kwartier lanceerden de 1 derzonen nog een wanho offensief. w Wim Waegeman tikte de1 nog eens tegen de onden van de lat, maar tenslotte w K.A.V.D. met die 2-1 ned M laag van zijn troon gehaald pi Het is duidelijk dat het wep len van Schepens sporen i - in het K.A.V.D.-team. zich tot op heden geweldig het talent van deze «st man» heeft kunnen optrek F Dat houdt echter niet in d£ J rest van het elftal zich doo: afwezigheid van deze uiü kende spelmaker mag li <r teneerdrukken. Dit is ook de zienswijze 1 ïlii oefenmeester Etiennc Bon: Mi «Wij mogen ons bij die te pi slag niet goedschiks necri |rc< gen. We moeten dat nu m »K bespreken, alhoewel ik i en helemaal tevreden ben ovet d houding van bepaalde spek be die op Boelare een duidt tekort aan vechtlust toonfl lui 0* Dus zondag geen rust Er s een zondagvoormiddag (r ning op mijn programma, moet niet beschouwd wort als een strafmaatregel. Ik dc een steekproef doen om te' ;ar ten wie van goede wil is en over voldoende morele k beschikt om de alwezigi van Schepens op te vangeof Vermelden we nog dat een® de kruisbanden aan de Ij van Schepens gescheur Dat betekent alvast vier *i plaaster en daarna v aanpassing. Hij zal dus I beschikbaar zijn voor langrijke wedstrijd op St.m vens-Houtem op II Ondertussen speelt K.A.l oefenwedstrijden Gr donderdag was de tweed vincialcr Tcmsc te gast M stadion te Grembcrgenl dinsdag 28 februari om 1' speelt K.A.V.D. tegen dc m de provincialer Eendfl len, Opstal. FJ

De Voorpost | 1984 | | pagina 26