waar huzarenstukje verloren Titelkansen verminderen LEDE-RC DOORNIK 3-3 KEMZEKE-TEMSE 0-0 Bedenkelijk vertoon OOSTENDE-EENDRACHT ZELE 0-0 LOKERSE SV-RC WETTEREN1-2 Dalende prestatiekurve HAMME HEEFT NOG ALTIJD VERTROUWEN IN GEERT VERCAMMEN VOETBAL r (V Nationale WERVIK-V.W. HAMME 2-1 itelkandidaat racht om de v Domik msprong. ctzel ttn 0-1 voors in ia tweede helft leef I tnte geëindi. nicdiin de aanva en I kreeg Dieltj zich xn aarzeling mak Ie defensie a poging kcndi (^Bevordering Doornik: Chantry kan de bal wegtrappen vóór Dieltjens en Geeraerts (per) Racing Doornik had heel wat mensen uit het Waalse op de been m de verplaatsing naar Lede mee te maken. De bezoekers waren er duidelijk in. Gelgk hadden ze want Lede is bezig aan een enorme terugronde. Doornik volle winst om zo nog in aanmerking te komen voor de eindzege in derde startte vinnig, zeer sterk bij de bal goede snelheid bezit- ite de bal nipt naast. bleven aandrin- op de 10de minuut Depluvrez de bal in de van Dhondt. Vijt had verhaal op de gestrekte laatstgenoemde en zo op een ideale 0- vanuit een verdedigingsgordel te verzetten maar daar geenszins in. bleef de gevaarlijkste onder andere Dut- duurde tot de minuut vooraleer Lede gevaar kon schep- gevatte tegenaanval Dieltjens en R. De naar Uyttenhovc. Hij echter te laat om fataal De wedstrijd echter volledig, was nu de gevaarlijkste en Doornik kon achter hollen. Een keurige Geeraerts-Dieltjens voorlangs besloten, er niet in om nog terug te komen, mocht gaan rusten 0-1 voorsprong. helft startte zoals geëindigd was, met in de aanval. Onmiddel- 1 kreeg Dieltjens een kans in de bezoe- isie af te straffen, kende echter geen hield niet af maar bal er niet in. Op de minuut draaide Uytten- rich goed vrij, doch zijn zeilde voorlangs naast. het uur werden drie uitgevoerd. Van Impe kwam De Rijck vervan gen, terwijl Doornik Deplu vrez en Dhondt wisselden voor respektievelijk Van Fleteren en Liétar. Lede bleef zwaar beuken op de gele muur die opgetrokken werd voor het doel van Decorné. Het publiek raakte werkelijk zeer opge wonden bij het spetterend vuurwerk. De gelijkmaker bleef wel uit, al hing die nu voelbaar in de lucht. In de 73ste minuut kwam er echter een domper op de Leedse vreugde. De goed ge volgde Duponchelle boog een inzenden van Van Fleteren af en verdubbelde zo de Door- nikse voorsprong. De pret kon even later in het geheel niet meer op toen Degouis de mar ge uitdiepte tot 0-3. Twee Doomikse doelpunten dus in een minuut tijd. Wie dacht dat Lede nu door de knieën zou gaan, kwam mi- rakuleus verkeerd uit. De lo kalen vochten terug en slaag den erin in de 75ste minuut tot 1-3 terug te komen Dieltjens kopte de bal binnen, voorbij een wanhopig duikende De corné. Lede gaf niet op en werd in zijn poging om terug te komen enorm gesteund door een uitbundige aanhang. In de 79ste minuut sneed Droessaert zo beresterk door op links dat hij geheel Doornik achter zich liet. De voorzet kon niet ge grepen worden door Decorné. Dieltjens was alweer op de afspraak om de aansluitings- trctfer aan te tikken Lede zette in de eindfase alles op alles. Walraed verving Uyttenhove. Negen minuten voor inrukken knalde Diel tjens op de paal na inzenden van Glenn Geeraerts. Drie mi nuten later lukte het dan toch. Opnieuw leverde Droessaert enorm werk af terwijl Floris Verstraeten de geloste bal van dichtbij kon intikken (3-3). Doornik prikte in de slotfase nog even terug maar kon Lede niet meer van de fel begeerde puntendeling weg houden. Wat wij hier in de slotfase van deze geanimeerde partij be leefd hebben, zal allicht niet vlug meer herhaald worden. Vier doelpunten op zes minu ten tijd en een 0-3 achterstand ombuigen tot een 3-3 stand binnen het slotkwarticr Alsof het allemaal niets is. Volgende week is Ninove te gast in de Openveldstraat. De Ninovie- ters zijn gewaarschuwd. In Le de lukt voorlopig alles. Scheidsrechter: Boeckstaens 2-3 Doelpunten 10' Dhondt 73' Duponchelle 74' Degouis 75' Dieltjens 79' Dieltjens 84' Verstraeten De ploegen. Jong Lede: Vijt, D. Geeraerts, De Rijck A. (50' Van Impe), Droessaert, G. De Winne. R. De Winne, Eeckhoudt, Ver straeten, Uyttenhove, (80' Walraed), Geeraerts Glenn, Dieltjens, Vergeylen. RC Doornik: Decorné, Hen- neghicn, Bertrulle, Vissenaec- kens, Thonnard, Degouis, Chantry, Depluvrez (54' Van Fleteren), Dutrannois. Du ponchelle. Dhondt (60' Lié tar), Daniël. (G.D.T.) De optimistische geluiden die we tot voor kort in Hamme opvingen, zijn al een flink stuk zwakker geworden. De groep van optimisten die een titel voorspelden voor de vierdeklasser is kleiner geworden. Daarentegen kregen zij die daar nooit in geloofden, na drie opeenvolgende neder lagen argumentatie genoeg. Hamme heeft nu zes punten prijsgegeven. Dat is te veel voor een ploeg die de titel voor ogen heeft. Nochtans zgn er nog negen wedstrijden te spelen en is alles nog mogelijk, zeggen nog enkele klubleiders. Voorzitter Hugo Peersman tilt niet zo zwaar aan het verlies op Wervik. «Je mag niet vergeten dat deze ploeg vorige week ging winnen op Germinal Ekeren. Dat was heus een hele prestatie. De punten die we op Denderleeuw- prijsgaven, zitten mij veel dieper in de maag. Die kunnen van doorslaggevende aard zijn in de eindafrekening.» Bruno Marin, die als gevolg was.» van een blessure niet kon aan treden, looft nochtans de pres- Offensief tatie van zijn kollega's op de V.W. Hamme heeft, ondanks Westvlaamse grasmat het verlies, toch een uitsteken- «Er werd uitstekend gevoet- de wedstrijd gespeeld en knap- bald, maar ze hadden pech bij pe kombinaties op de grasmat de afwerking. Enkele kansen getekend: «In dergelijke om- werden niet benut. De wed- standigheden is het ook des te strijd had gerust in ons voor- spijtiger dat we moeten verlie- deel kunnen evolueren. In het zen», gaat Guy Lammens ver- begin kregen we een domme der. «Wij voetbalden rustig goal tegen. Daarna hebben we zoals tijdens onze betere perio- offensief gereageerd, maar dat des. Bovendien dwongen we werd niet in doelpunten ver- talrijke doelkansen af. In de taald. Het positieve besluit dat afwerking werd er gefaald, ik kan trekken is dat er deze keer stukken beter werd ge- Mits een tikkeltje meeval was speeld dan in de wedstrijden de match bij de rust in ons tegen Wielsbeke en Dender- voordeel beslecht. Nochtans leeuw.» begon het niet zo best. Al in de eerste minuut stonden we ach- Slippertje ter. Hierop hebben we offen- In feite is een slippertje van s'ef gereageerd, en na de rust speler-trainer Guy Lammens z'Jn we langs Robbie Smet op er de oorzaak van dat de Dur- gelijke hoogte gekomen, meploeg de boot is ingegaan. Voordien had een schot van Guy Lammens, als eerlijk Dirk Verbustel het doeihout voetballer, geeft grif de flater geraakt. Ook in de tweede toe. «Ik diende noodgedwon- helft zag het er naar uit dat de gen als opruimer post te vat- wedstrijd in ons voordeel zou ten. Mark D'Hondt was onbe- evolueren. Het was beslist een schikbaar wegens een bjyssure. koud stortbad toen we met nog Dat was ook het geval voor tien minuten voor de boeg een Bruno Marin. Ik rekende op tweede doelpunt moesten in- Erik Boone maar op de laatste casseren. In de slotminuten training had die een verrek- hebben we een verwoed offen- king opgelopen Toch hoopte s'ef ingezet. Ik ruilde Geert ik dat hij tijdig zou hersteld Vercammen, die als linker zijn om als sluitstuk in de ver- vleugelverdediger een knappe dediging post te vatten. Erik partij had vertolkt voor aan heeft voor de wedstrijd ge- valler Van Geyte. Met drie proefstoomd. Hij ondervond spitsen hebben we dan ge- te veel hinder en had pijn, en poogd om nog in extremis een in die omstandigheden kon hij punt uit de branding te slepen, onmogelijk als een volwaardig Dat is ons niet gelukt, het is ploeglid beginnen. Hierdoor voor ons een spijtige nederlaag heb ik zijn rol moeten overae- geworden. Tijdens de twee vo- men. Dat ligt mij niet te best, "ge wedstrijden (Dender- maar het was de enige moge- leeuw en Wielsbeke) hebben lijkheid in het belang van de we minderwaardig voetbal ge- ploeg. Tien minuten voor het bracht cn verloren we ver- einde van de wedstrijd heb ik diend. Deze keer was dat ze- bij het ontzetten van de bal ker niet het geval. Niet één wal te lang geaarzeld. Hij werd punt, maar een overwinning onderschept, en dat werd met- hadden we dubbel en dik ver een een doelpunt Ik hoef je diend. Maar ja, dat is nu een- zeker niet te vertellen dat dit maal voetbal.» voor mij een ferme opdoffer E.D.M. Kemzeke-Temse: de verdedigers van Kemzeke kunnen ook goed wegkoppen (dw) Kemzeke-Temse: Waar is de bal? Benoei (T) zal er mee weg zijn (dw) En dan vooral van de rood-zwarten die zondag werkelyk aan een totale off day toe waren na twee heel goeie partgen. Waarschijnlijk kunnen de jongens van trainer René Verniers de spanning van favorietenploeg niet aan, anderzijds was het zo dat de Temsenaars bijzonder degelyk voetbal voor het voetlicht brachten. In de eerste helft goed spelend Eendracht Zele heeft op een vroege beslissing laten teloorgaan. De leverden goed werk en keerden verdiend met huiswaarts. Vooral de naar het steun- Mark De Brabander liet een soliede maar de gasten misten dat tikkeltje opportunisme volle winst binnen te halen. onverwacht kcer- Plaetinck terug in de Aangekondigd als opteerde trainer zijn herstelde voor- en bracht De Braban- met de uitstekende terug naar de half- de revelatie van het Filips vervanger, zich uitstekend op plaats en dit liet goed in het middenveld -Je Zeienaars voortdu- hoge woord voerden. de opdracht om spelmaker Bcl- schaduwen cn dit lukte de 20ste minuut kreëer- bezoekers een eerste Mark Cooreman •cnuinweg voor Sys op. maar trof het been van de Oostendse goalie en de paal. Twee minuten later meldde De Brabander zich. Hij schakelde twee verdedigers uit, gaf ge past voor naar de Ferrerre maar de Zeelse spits schoot net naast Na een halfuur bouwde Jacobs een aanval op links. Na een een-twee beweging met de Ferrerre en De Brabander schoot deze laatste een loeier net naast de kruising. Ondanks deze doelrijpe kansen bleef de score 0-0 tot de rust. John Christiaens moest na een trap op de kuit plaats ruimen voor Jan Gecns. Met Cooreman op de rechter- backplaats was het even wen nen tot Eendracht zich na een kwartier opnieuw aanbood voor het lokale doel. Bordui nam een center van De Bra bander op het hoofd en Sys kon zich gelukkig achten de bal met zijn vingertoppen en via de rechterpaal uit zijn doel- vlak te houden. De toegestane hoekschop zorgde voor nieuw gevaar wanneer de lokale ver dediging tot tweemaal toe een schot van Pieters en De Ferrer re voor de doellijn moest keren. Op de 65ste minuut dwong Theo Bordui doelman Sys weer tot een redding toen hij een vrijschop van De Braban der in één tijd op de slof nam. Vijf minuten later bracht Ha- gers redding op de lijn wan neer Geens vanuit een scherpe hoek op doel besloot. Een slip pertje van Post bracht Jonckheere in positie maar Van Puyvelde kweet zich suk- scsrijk van zijn taak. Dé re- fleks van de wedstrijd liet de Zeelse doelman bewonderen als Belligh met een gevaarlijke lobbal uitpakte. Danny tipte in een uiterste inspanning de bal over de dwarsligger en voor kwam dat de thuisploeg nog in extremis de twee punten mee pikte. Vooral Erik Raemdonck zorgde meer dan eens voor open doekjes en was een voortdurende dreiging voor de Kemzeke-afweer. Het geklun gel van de Klauwaartsverdedi- gers was vooral in de eerste helft onverklaarbaar. Verspe len van de bal, te kort terug spelen op de keeper en onno dige hoekschoppen weggeven waren enkele ingrediënten. Gelukkig was keeper Danny Aendenhof in een begenadig de bui cn redde hij alles wat moest. Wanneer hij dan toch even van de kaart werd ge speeld sprongen Samen (na een kopbal van Raemdonck). en Bert Van Hecke (na een schot van Van Spittael) bij op de lijn. In de tweede helft werd Wil liam Merckx uitgehaald voor Mark Van Himste waardoor Yvan Strobbe achteraan kwam postvatten. Dat bracht wel eni ge verbetering maar kansen voor de thuisploeg zaten er zeker niet bij. Temse was daar entegen het gevaarlijkst en meende aan de 80ste minuut de volle puntenbuit binnen wanneer Van Spittael naar Raemdonck schoof. Erik speelde hierbij Aendenhof uit en schoof binnen, maar was naderhand reuze verrast dat zijn doelpunt voor vooraf gaand^ buitenspel werd afge keurd. Naar het einde toe be landde een schot van Kenny Van Spittael nog op de dwars ligger, zodat de Kemzekenaars helemaal niet mochten moppe ren met dat veroverde puntje. Zegsman Alex De Block was het na afloop volledig eens met deze zienswijze en ver staat evenmin hoe het komt dat zijn ploeg zo krampachtig speelt in belangrijke wedstrij den. «Toch blijven we in koers voor de titel, aangezien leider Winnik en Denderleeuw nog naar ons terrein moeten ko men.» De Klauwaerts hebben zondag dus nog een dagje vrij en gaan dan naar Sint-Pauwels waar ze zeker geen puntje mo gen te grabbel gooien. De week daarna dan (op zondag 11 maart) verwelkomen ze de huidige leider Eendracht Win nik en na deze match zal al voldoende blijken of rood zwart nog verder in de strijd blijft. (m.n.) Wervik-VW Hamme: Dirk Verbustel had werkelijk pech toen hij de bal tegen de paal knalde, (a) Doornik: welke heksentoeren Bertrulle ook uithaalt, toch kan hij niet belètten dat de Uyttenhove doorgaat naar het doel van Decorné (per) Drie opeenvolgende nederlagen hebben VW Hamme op vier punten achterstand gebracht van leider Germinal. De spelerskern en ook trainer Guy Lammens geloven nog in de kansen, alhoewel iedereen het er over eens is dat niets meer aan het toeval mag worden overgelaten. Dat betekent ook dat Hamme op het veld van Verbroede ring Denderhoutem geen vierde nederlaag mag oplopen. "In dat geval is het liedje uit,zegt veldtrainer Eddy Maes. «Wij zijn er ons van bewust dat we met een gemotiveerde tegenstander te maken zullen krijgen. De historie van eerste provinciale toen we promoveerden in de plaats van Dender houtem is daar zwaar op de maag blijven liggen. Hamme is daar nog steeds de boeman. Dat ervaarden we zowel in de kompetitie als tijdens de beker Helanio. Wij begrijpen best dat Denderhoutem op een overwinning en twee punten is belust. Vooral gezien hun netelige situatie waarin zij zich bevinden. Voor ons geldt hetzelfde parool vermits we nog steeds in onze titelkansen blijven geloven. VW Hamme treedt met een ongewijzigd elftal in het veld. Peter Baert en Eddy De Malsche namen deze week aan de trainingen niet deel ingevolge een letsel. Verwacht wordt dat ze tijdig zullen hersteld zijn om zondagnamiddag opnieuw mee te doen. Trainer Guy Lammens doet opnieuw een beroep op Geert Vercammen Deze jonge voetballer betekende op Wervik de revelatie. Hij was uitstekend in de rol van flankverdediger. Tenslotte is er gunstig nieuws omtrent Luc Schuddinck. Hij nam vorige dinsdag voor het eerst aan de kollektieve trainingen deel, misschien over twee weken kan hij weer in de ploeg genomen worden. Vermelden we nog dat VW Hamme nu zaterdag 25 februari in zaal De Bond zijn jaarlijks bal organiseert. De spelers zullen op deze feestavond niet aanwezig zijn, omwille van de zware opdracht die hen 's anderendaags te wachten staat. (e.d.m.) Na de nieuwe thuisneder laag kan men bij Lokerse SV nog maar groen lachen. De titelilluzies zijn nu al lang op geborgen maar wanneer we merken dat alle ploegen die nog achter de roodwitten staan puntenwinst boeken begint men zich aan de E3 nu reeds te gaan bezinnen over een even tuele degradatiestrijd. Of het zover zal komen be twijfelen we echter, want de nederlaag tegen Wetteren was toch eigenlijk niet écht ver diend. Doch wil je eenmaal winnen, dan moet je meer doelpunten skoren dan je tegenstrever en precies daar neep het schoentje. Een eerste kwartier leverde omzeggens geen enkele aanvalsaktie op. Na deze voorzichtige studie ronde liet SV zich enkele ma len zien. Lieven De Keyzer, samen met Lambrecht één van de beste spelers bij de thuis ploeg, ging de hele flank af cn leverde een scherpe voorzet af waar Jansoone net niet bij kon. Tien minuten later kregen we een identieke situatie toen De Keyzer opnieuw langs de lijn ging, voortok maar ditmaal kende Immens geen geluk want zijn schot ging via de paal weg van het doel. Meteen was het voor wat de eerste helft betreft, bekeken. Na de koffie kreeg Lokerse meteen een koude douche te verwerken. De Bauw, die van uit een twijfelachtige buiten spelpositie zou zijn vertrok ken, stevende alleen op Esprit af en kon via de paal skoren: 0- Bij Lokerse haalde trainer Huth er dan De Kerf af voor Costa Vervaet en dit bleek niet zo'n gelukkige zet te zijn want met de hardwerkende De Kerf verdween meteen de kreatieve geest op het middenveld. Toch zou Lokerse nog enkele keren dichtbij de gelijkmaker ko men. Een prachtschot van Im mens werd met veel moeite door de doelman gekeerd en even later miste Dirk Haver- hals twee reuzekansen. Onge looflijk wat deze man allemaal moet krijgen voor hij nog eens skoort. Een eerste maal stond hij op één meter van het doe! alleen oog in oog met de doel man en wonder boven wonder zag hij nog de kans om op de portier te besluiten. Eén mi nuut later stond zelfs die niet meer in de weg zodat hij nu in een leeg doel mocht trappen, doch ditmaal knalde hij hoog over. Zowat iedereen van de toeschouwers kon zo een kans verzilveren. De antiklimaks kwam er even later toen de scheidsrech ter enkele fouten niet bestrafte en Esprit de doorgebroken Wetterse aanvaller De Bauw bij de benen moest grijpen. Egeye liet de strafschop na tuurlijk niet onbenut om de zege te verzekeren. Toch kon Lokerse dc eer nog redden toen Immens op 5 minuten van het einde na een persoonlijke aktie de doelman tegenvoets kon nemen. J. Lede-RC Doornik: De Winne wordt flink in de rug geduwd door Van Fleteren en kopt de verkeerde richting uit (per) (2'Provinciale

De Voorpost | 1984 | | pagina 27