-•c 2éë#i - - M BEösBBBB VRASENE-MELDERT1-1 Opnieuw punt verloren in de titelstrijd mm Vroeg doelpunt gooit roet in het eten ams S3 ■l'Wt fc SINT-GILLIS-DENDERMONDE - WINNIK 0-1 Donkere wolken komen aangedreven KERKSKEN-WIE2E 4-1 Op weg naar derde provinciale SINT-GILLIS-WAAS - SINT-PAUWELS 3-2 WICHELEN - SMETLEDE 3-1 Vlotte overwinning ROBUR MOERZEKE APPELTERRE1-0 Acht weken verplichte rust voor Frankie De Vos Bijna in de problemen HEIKANT ZELE-VK POLLARE 1-1 28 - 24.2.1984 - De Voorpost (2'Provinciale VOETBAL De betrachting van de thuisploeg om met een derde zege in suksessie uit te pakken is misgelopen door een vroege tegenstoot voor de gasten. Een goed gestart Heikant raakte hierdoor danig in de knoei en kon slechts naar het einde van de wedstrijd zijn achtervolgingstocht met een gelijkstellend doelpunt bekronen. Gesterkt door overwinnin gen op Denderleeuw en Ap- pelterre ging de thuisploeg op zoek naar de beslissing. In de ze snelle start kregen de loka len twee open kansen na even veel verre inworpen van De Wilde maar niemand kon tijdig afwerken. Een poging van Freddy Van de Velde werd knap gered door doelman Bau- dewijn. Een rake counter van Schouppe zorgde plots voor een ander wedstrijdbeeld. Pol- lare, gelanceerd door deze 0-1 uitgangspositie, nam het initia tief en libero Boeykens diende op de doellijn bij te springen. Vlak voor de rust kwam Hei kant bijna op gelijke hoogte wanneer De Wilde met een nieuwe verre in worp uitpakte. Hans Van Lijsebetten trof in dit geharrewar de paal. Tijdens de tweede hellt ver hoogden de lokalen stelselma tig hun druk. De Zeelse doel man Van Hecke bleef werk loos toezien, maar vooraan liep het toch niet gesmeerd. Heikant zou tenslotte tot ze ven minuten voor tijd moeten wachten om de verdiende ge lijkmaker te netten. Na de ruil van Toon Van Cauteren voor Laureys kwam De Wilde op nieuw in het scenario voor. Een nieuwe inworp beland de op het hoofd van Johan Van Eetvelde en deze trof in een uiterste inspanning raak. Na de wedstrijd gaf Heikanttrai ner André Van Driessche graag toe dat zijn ploeg geen beste wedstrijd had gespeeld. «De inzet die de ploeg in de vorige wedstrijden etaleerde was vandaag zoek. De goal viel echter in de aanvangsfaze aan de overkant. Het betekende een opdoffer zodat de wed strijd meteen een andere di mensie kreeg. Wij waren op achtervolgen aangewezen en dit vergemakkelijkte onze op dracht niet. Toch halen wij nog een 5 op 6 uit onze laatste drie wedstrijden en zo bekeken is er geen reden om te gaan dra ma tizeren.» Voor Luk Van Doorselaere betekende de wedstrijd tegen Pollare het afscheid aan FC Heikant voor onbepaalde tijd. Luk was al enkele jaren doel man bij de Zeienaars, emi greert begin maart naar Dene marken en nam zo afscheid van zijn ploegmaats waarmee hij de doorbaak forceerde naar tweede provinciale. Ook voor dit talent primeerde het be roepsleven op de ontspanning, die voor Luk vooral voetbal en minivoetbal inhield. (A.J.Z.) Een erg sportieve wedstrijd waarbij beide ploegen enkele knappe aanvallen in elkaar knutselden. De bezoekers wa ren wel naar het Waasland ge komen met de bedoeling er een punt weg te kapen. Dat werd al vlug duidelijk in de voorzichtige aanvalsakties in het eerste kwartier. De beste kansen waren dan ook voor de zwart-witten. Van Puyen- broeck en Cool onderscheid den zich daarbij enkele keren, doch skoren deed geen van beiden. De beste kans in de eerste helft was echter voor De Clercq. Hij kwam alleen voor de doelman doch kreeg het leder niet voorbij. Ook Ludo Lardenoit liet zich nog enkele keren van zijn beste zijde zien, doch bij de rust stond er nog steeds niet op het bord. De tweede helft begon enorm spektakulair. De sekondenwij- zer van het uurwerk had het rondje nog niet volledig rond gemaakt of Lardenoit kon een voorzet in het strafschopge bied van de bezoekers droppen waarbij een verdediger van Meldert - en niemand weet ei genlijk goed wie of wat - handspel zou hebben ge pleegd. Scheidsrechter De Maere kende echter wel een strafschop toe en Van Bergen liet die kans natuurlijk niet liggen, 1-0. Meldert zag zijn plannen nu wel gedwarsboomd en ging voorals nog vrij voor zichtig aan aanvallen denken. Vrasene, dat op dat moment zijn tegenstander de doodsteek kon gegeven hebben achtte zich al gewonnen. De jongens van speler-trainer Buyl konden geen deftige aanval meer ver sieren en ook op het midden veld liep alles vierkant. TK kwam dus meer en meer in de wedstrijd en wat dus min of meer te verwachten was, ge beurde dan ook op de 80ste minuut. Freddy Buyl schatte een verre bal verkeerd in zodat Van den Driessche tussen Freddy en doelman Dhondt vrije baan had om de gelijkma ker aan te tekenen. Door deze puntendeling geeft Vrasene nu al 2 punten toe aan Winnik, doch trainer Buyl was al bij al nog optimis tisch en stelde dat er nog 18 punten te verdienen zijn en dat het kampioenschap dus nog al le kanten uitkan... (vel) r SÉRI *9 Sint-GUlis-Dend.-Winnik: De lokale doelman Walter Janssens komt net op tijd om de bal we fcj grabbelen (ev) Eendracht Sint-Gillis heeft op eigen terrein met de kleinste cijfers de duimen mot leggen. Laat er ons onmiddellijk aan toevoegen dat het voor de thuisploeg onverdiende nederlaag is geworden. Sint-Gillis domineerde ruim driekwart van wedstrijd, was voortdurend gevaarlijk maar kreeg uiteindelijk in de slotminuten oplawaai. Doelman Walter Janssens kon het doelpunt onmogelijk verhinderen. «Door deze gang van zaken moeten we nu op onze tellen gaan passen», aldus zegsman. Of FC Wieze zich in tweede provinciale zal kunnen hand haven is zeer onzeker gewor den. Sedert de laatste neder laag op Kerksken is de kloof met de derde laatstgerang- schikte tot vijf punten uitgelo pen Alleen nog zij die in Sin terklaas geloven, denken dat Wieze het behoud zal kunnen realiseren. Wij hebben nooit in Sinterklaas geloofd, nog veel minder in mirakels. In de hui dige situatie kunnen we nu al als een zekerheid beschouwen dat Putteman en zijn maats volgend seizoen zullen uitko men in derde provinciale. Wij vinden dat zeker erg spijtig. Wieze maakte de jongste jaren een opgang mee en boekte goeie resultaten. Moeilijkhe den en een gebrek aan talent zijn er thans de oorzaak van dat de degradatie onafwend baar wordt. Als het de Wieze- naars gelukte zich te handha ven, dan kon na het seizoen naar sterker materiaal worden uitgekeken om zo een waar dige ploeg ineen te timmeren voor volgend jaar Op Kerksken dreigde Wieze wel een paar keer tijdens het eerste kwartier, zonder resul taat evenwel. In het derde kwartier skoorde de thuisploeg niet minder dan drie keer en toen was voor Wieze het vet van de soep. Toen er na de rust een vierde treffer tot stand kwam, mochten de Wieze- naars meteen iedere hoop op puntenoogst vergeten. Geert Vermeir redde later in de wed strijd nog wel de eer, maar dat was maar een pleister op een houten been. Bij Wieze ont braken Jan Vermeir en Hans Roels ingevolge ziekte. Daar entegen deden Mark Van der Jeugt en Herman Van Langen- hove hun wederoptreden. (E.D.M.) «We mogen ons in de ko mende weken niet al te veel puntenverlies meer veroorlo ven. Anders worden we een degradatiekandidaat. Om op nieuw in derde provinciale te gaan postvatten hebben we geen zin. Tegen Winnik verlo ren we absoluut onverdiend. Dat gaven na afloop ook de bezoekende bestuursleden toe Dat was maar een magere troost. Wij hebben de match door lopend gedomineerd. Tijdens de eerste helft dwongen we verschillende doelkansen af langs o.a. De Brandt en De Geyter, We hadden in die pe riode bovendien duidelijk te maken met een doelman die blijkbaar in zijn dagje was. Hij was telkens bij de zaak en stond steeds op de goede plaats om tijdig het gevaar te keren. Ook in de tweede helft hebben we een meesterschap aan de dag gelegd. Met nog zowat een kwartier voor de boeg werd Verheyen gewisseld voor Comelis. Vanaf dat ogenblik moesten we meer het initiatief aan de bezoekers laten. Was dat nu louter toe val? Op een ogenblik dat noch tans iedereen zich aan een ge lijkspel had verwacht, kn g we drie minuten voor het eii nog een goal tegen. Dat bi kende een koud stortbad, de laatste drie minuten hebt onze spelers nog gepoogd de gelijkmaker tot star brengen Bijna was het z maar ook deze keer was| doelman bij de zaak. Kortom, het werd vo< in feite een ongeluksdag. 1 punten hadden we beslist! diend. Nu zondag zijn we! een vrije speeldag toe. Da* wacht ons de verplaatsing^L Denderleeuw, ook al geen makkelijke opgave!» (E.n 4'Provinciale Sint-Gilhs-D. - Winnik: Frankie Van Heek komt aangestormd maar hij is Deze gemeentelijke derby kende een voorspelbare ont knoping hoewel de thuisploeg makkelijk naar een ruime skore was gegaan indien men er bij 3-0 geen show van probeerde te maken. Zo was het nog mogelijk dat de Herlevingers met twee toevalstreffers de spanning in de wedstrijd terugbrachten maar tenslotte puntenloos uit de S porti aan terugkeerden. In de eerste helft voerde blauw-wit een makkelijk meesterschap met vlotte bal- rirkulaties, hoewel de ploeg zelf duidelijk vertimmerd aan de start kwam. Zoals verwacht werd de verdediging op ver schillende plaatsen gewijzigd. Dirk De Beule (met een lieskwetsuur), Mark Yzewijn en Marin Van der Weecken waren inderdaad onbeschik baar zodat trainer Daneel alle beschikbare elementen moest inpassen. Gunter Dauwe kwam als rechter- en Mark Pringels als linksachter in het veld, terwijl Peter Janssens als voorstopper moest opereren. Mario Marin was de enige vas te keus als verdediger en laat ste man. Door het wegtrekken van de tandem Dauwe-Prin- gels kwam in het middenveld plaats vrij voor Dirk De Baere en Eddy Franckaert, terwijl vooraan Patrick Dullaert de plaats innam van Chris De Cock. Deze laatste (Dullaert dus) was een keertje dicht bij de openingstreffer, terwijl ook Franckaert eens goed in schoot. Doelman Herremans van de tegenpartij was evenwel steeds attent. Tijdens het vierde kwartier kwam Sporting dan uiteinde lijk op de proppen met doel punten. In de 46ste minuut reeds schakelde de 17-jarige linkerhalf van de plaatselijken, Dirk De Baere, niet minder dan vier opponenten uit. Hij legde vervolgens naar achteren in de loop van De Roeck en meteen was het eerste doel punt een feit. In de 55ste mi nuut speelde de Gillisse ouder domsdeken voor aanbrenger in plaats van afwerker. Raoul iegde dan immers gepast in de loop van Patrick Dullaert en deze omspeelde soepeitjes de hele gastdefensie, doelman Franky Herremans inkluis. Nog eens tien minuten verder ging Luk van Lierop op ver kenning maar werd nogal dui delijk omvergewerkt door Ru dy Weemaes in de fatale zone. De spelleider wees uiteraard naar de penaltystip en zo kon Raoul E)e Roeck het derde doelpunt aantekenen. Van toen af begon de thuis ploeg eigenlijk aan een lager tempo te spelen en werd er nauwelijks nog aan verdedigen gedacht. Herleving dat tot op dat moment nog niet aan echte offensieve akties was toegeko men maakte daar dankbaar ge bruik van. In de 71ste minuut kwam een hoekschop op links vanwege Raes voor doel en daar had Ronny Vanderhae- gen alle ruimte om keihard in te knallen. Nog geen vijf minuten ver der zette geel-zwart een vloei ende aktie van achterin op, Motyka ko>; de bal goed kon- trolcren en uurde vervolgens Vanderhaege. in het straatje. Ronny schoot ondanks het uit komen van doelman Openeer kurkdroog maar geplaatst in doel en bracht bijgevolg de spanning terug in dit buren- duel. Nu greep thuistrainer Francois Daneel in (zijn broer Willy traint immers de tegen stander!). Franckaert werd uit genomen en Luk Van den Bos sche kwam op het terrein om de ploeg weer wat meer op te jutten tot rustiger spel. Meteen was hun goaltjeshonger gestild en slaagde de blauw-witte for matie erin de nodige punten- winst te verwerven. Na de wedstrijd was er wel wat reaktie te noteren van de gasten die in niet minder dan twee Gillisse doelpunten «gra ten» zagen. De tweede zou geskoord zijn na flagrant bui tenspel en de derde -het penai- tydoelpunt - was pas toege kend nadat er al een overtre ding was begaan op Weemaes. Natuurlijk was de Hcrlcving- formatie en vooral doelpun tenmaker Vanderhaegen er het hart van in dat de twee treffers geen enkel puntje op leverden, maar dat was eigen lijk de hele match overziend ook niet verdiend. Bij de thuis ploeg was er uiteraard enige wrevel over de gemakkelijke wijze waarop de gasten bijna een achterstand van drie doel punten goedmaakten, hoewel trainer Daneel er op wees dat een en ander met denkbaar is als hij over zijn vaste verdedi gers kan beschikken. Overigens benut Sporting Sint-Gillis de vrije zondag om vriendschappelijk tegen Kiel- drecht te spelen. .Herleving Sint-Pauwels reist daarentegen vervroegd naar lijstaanvoerder Winnik en hoopt daar een ver rassing voor mekaar te brengen. (m.n.) Bij een zonnig maar fris weer tje en op een ogenschijnlijk goed bespeelbaar veld en bij een magere belangstelling (daar zat het wereldkampioen schap veldrijden wel voor iets tussen) kreeg Wichelen het ge reputeerde Smetlede op be zoek. De thuisploeg miste van bij de start Eric Verheuen (de laatste twee wedstrijden goed voor vier doelpunten) wegens een overlast aan gele kaarten. Hij werd vervangen door Ron ny Haentjes. SK had de zware 4-0 nederlaag in de heenronde opgelopen nog niet helemaal verteerd en lag er natuurlijk fel op gebrand de tegenstrever een pad in de korf te zetten. In de beginfaze waren het dui delijk de lokalen die zich het best konden aanpassen aan de staat van het veld, de spelers van Smetlede konden zich moeilijk overeind houden en zouden al na zes minuten wed strijd voor de eerste maal vol ledig onderuit gaan: Jaak Steeman (in veel betere doen dan verleden week) schilderde met een inworp van op links de bal op het hoofd van de diep doorgedrongen Eddy De Win ter die het leder met een forse achterwaartse kopslag over de grijparmen van de bezoekende doelman mooi onder de lat in doel deed verdwijnen: 1-0. Wichelen bleef in de meerder heid (zonder Smetlede even wel te overspelen) en was dan ook veruit het gevaarlijkst. 25ste min.: hoekschop voor Wichelen, het leder wordt op zijn Engels naar de tweede paal gezonden, waar Luc Roe- landt en Et. Heestermans klaar stonden om in te koppen. Het was eerstgenoemde die de 2-0 voor zijn rekening nam. 37ste min. Ditmaal E. De Win ter aan het kanon, zijn schot gaat echter centimeters naast de linkerdoclpaal buiten, dit terwijl keeper D'Haese hope loos verslagen was. Ruststand: 2-0. Na de rust kregen we een heel ander Smetlede aan het werk, in het eerste kwartier was het de meerdere, echter zonder doelrijpe kansen af te dwin gen. Daarna herstelden de lo kalen terug het evenwicht en gingen zij op zoek naar het geruststellende derde doel punt. Dat viel op de 65' min.; een zeer merkwaardig doelpunt overigens: bij een terugspeel bal had doelman D'Haese de bal maar voor het oprapen, maar Ronny Haentjes komt toch nog aandringen en kan de keeper het leder afsnoepen, om zo een van de gemakkelijk ste doelpunten uit zijn loop baan te scoren: 3-0. Van door zetten gesproken! Nu was de wedstrijd voor Wichelen ge speeld, de thuisploeg ging het wat kalmer aan doen en had weinig last met de Smetleedse aanvallen. Doelman Mertens had een vrij rustige namiddag. In de 80ste min. werd Roe- landt vervangen door Demey, net op het ogenblik dat Smet lede op zoek ging naar het eerreddend doelpunt. Daar zorgde Erik De Smet voor twee minuten vóór affluiten. Op persoonlijke poging nam hij doelman Mertens toch te grazen. Eén minuut voor het einde kan R. Haentjes doorgaan en zwaar op doel schieten maar D'Haese kan met een prachti ge reflex de 4-1 voorkomen. Goeie kollcktieve prestatie van de lokalen, die nu verder aan de wederopstanding kun nen bouwen en eindelijk voor eigen publiek hun ware ge daante eens konden tonen. Ook ref. De Bruyne verdient een pluim voor zijn uitmunten de leiding in deze overigens zeer sportieve wedstrijd. DMG Voornamelijk tijdens de eerste helft voerde de thuisploeg het hoogste woord. Na de r kreeg men net het omgekeerde spelbceld op het netvlies. Toen had doelman Laureyl handen vol om zijn ploeg overeind te houden. Klublcider Freddy De Mae- Er stond ons niets anders te moet Robur Moerzcke re over de wedstrijd: «In feite doen dan onze stellingen strak kie De Vos voor een had de match al bij de rust te verdedigen en zo min moge- van acht weken missen, beslecht moeten zijn. In de lijk aan het toeval over te werd uitgesloten op eerste helft hebben we voor- laten, tdurend aangevallen. Luk Thierens knalde op de paal en Dat is uiteraard niet oogstre- René Vlaminck en Frankie De lend voor de toeschouwers. Vos kwamen ieder om beurt want die willen uiteraard spek- dicht bij een treffer. Aleen takel beleven Maar in de hui- Frankie De Prijcker maakte dige omstandigheden is ons dat een doelpunt en dan nog een onmogelijk. Wij hebben nu mmet allure! eenmaal geen ploeg voor een Kort na de rust was Frankie hoofdrol in tweede provincia- zwaar was opgesteld. De Vos nog eens gevaarlijk. Ie, dat moeten wij eerlijk er- Frankie De Vos is het Hij verscheen alleen voor dc kennen. Trouwens, ambities doelman. Vanaf dat ogenblik hebben we niet meer. Daar- vermelden nog dat R< begon de wedstrijd anders te voor is de kloof met de top al zondag om 15 u vrient evolueren. Wij werden als- te groot geworden. Het komt pehjk speelt tegen SK maar meer overspeeld en had- er in feite op neer om ons §5m; den tegen een offensieve vanaf nu op volgend seizoen te tegenstander maar zelden de gaan voorbereiden.» gelegenheid om te reageren. Vanaf volgende wedstrijd De scheidsrechter had ii verslag gemeld dat De I naar de grensrechter zou! ben gespuwd. Daar heeft! provinciaal komité de besluiten uit getrokken.! Moerzeekse voetballd vond men dat het rapport! De wedstrijd Öudcgem gespeeld. (Lil f&f', Robur-Appelterre: Vermeir schiet. maar de bal gaat op de paal buiten (vh) Heikant-Pollare: Hans Van Lijsebettens geeft een gevaarlijkekopstoot nipt over de dwarsligger (gvw) komt 'och geen doelpunt van (gvw) Heikant-Pollare. Een gevaarlijke Zeelse aanval,

De Voorpost | 1984 | | pagina 28